Медитація українською — “ПОЛІТ ДУШІ” — Релаксація, оздоровлення тіла і лікування нервової системи


Сучасний світ ставить під серйозним випробуванням психіку людини. Підвищений темп, швидкість, перевантаження пронизали всі сторони буття сучасної людини. Негативні стресові емоції (страх, тривога, занепокоєння, паніка, роздратування і ін.) Завжди викликають м'язову напругу. За прикладами далеко не треба: згадайте, як у Вас супляться брови, стискаються кулаки, напружуються плечі, коли Ви опиняєтеся в стресовій ситуації. Добре розслабляється вміють тільки діти і тварини (як ніжиться на сонечку Ваша кішка). Всі дорослі люди в цій повній повсякденній метушні поступово накопичуються в собі напругу і розучуються розслаблюватися.

Релаксáція — це процес пониження тонусу м'язів людини. Він супроводжується внутрішнім станом спокою людини та зняттям нервового напруження в цілому.










Якщо ви помічаєте, що рівень вашої тривожності впродовж карантину залишається досить високим, сон погіршився, настрій пригнічений, постійно присутні нав’язливі думки, не ігноруйте цих симптомів. Постарайтесь слідувати переліченим рекомендаціям, а також виконувати наступні техніки стабілізації:

  1. Дихальні вправи. При стресових ситуаціях у людини активізується симпатична нервова система, організм знаходиться у стані напруженості. Щоб його розслабити, потрібно активізувати парасимпатичну нервову систему. Це можна зробити за допомогою абдомінального дихання (дихання животом). Сядьте зручно. Покладіть одну руку на живіт, другу – на груди. Відчуйте, як ви дихаєте. Зробіть глибокий вдих так, щоб піднялась рука, яка лежить на животі. Потренуйтесь дихати животом. Зробіть дихання по квадрату: повільний глибокий вдих через ніс (4 секунди) – затримка дихання (4 секунди) – повільний видих через рот (4 секунди) – затримка (4 секунди). Повторіть 4-5 циклів.

  1. Безпечне місце. Прокинувшись зранку, знайдіть можливість побути 15 хвилин наодинці. Пригадайте місце і уявіть, в якому вам абсолютно безпечно і комфортно. Це може бути реальне місце або вигадане. Важливо, щоб у ньому не було людей. Сядьте зручно, закрийте очі, розслабтесь, дихайте глибоко. Уявіть себе у цьому безпечному місці. Сфокусуйтесь на візуальній частині вашого безпечного місця, на звуках, тактильних відчуттях, запахах. Зверніть увагу на відчуттях розслабленості і спокою в тілі, на тому, як сповільнюються думки. Якщо відволікають сторонні звуки, можна включити музику (наприклад, таку чи таку) і вдягти навушники. Якщо ви маєте проблеми зі сном, робіть цю вправу в ліжку перед сном.

  1. Техніка простукування. Ця техніка базується на активізації біологічно активних точок з метою самозаспокоєння. Перейдіть за цим посиланням та зробіть вправу по відео разом з головним персонажем, який також бореться з тривожністю.