Як вберегти психічне здоров'я

Життя людини – дуже непередбачуване і бурхливе. Воно може дарувати нам хвилини щастя і, в той же час, приносити багато клопоту, неприємностей і зла. Іноді людині важко утримати тягар цих проблем на своїх плечах, і він може втратити надію, віру в себе, а найголовніше – своє здоров’я…

Життєва ситуація, у якій ми опинилася є не звичною для усіх нас, тому так важливо мобілізувати наші сили, щоб справлятися з власним стресом та підтримувати дорогих нам людей. Намагайтеся не розпорошувати власний час та енергію на питання, які вирішити не можливо, зміни, які не настануть раніше визначеного для них часу, й на конфлікти, яких можна уникнути.

Нижче наведено декілька порад, що допоможуть нам краще структурувати час та звички під час карантину.

Життя за розкладом

✓ У ситуації, коли Ви не можете впливати на зовнішній світ, організуйте свій внутрішній. В умовах невизначеності дуже корисно коли всі члени сім'ї не просто домовляються між собою про розподіл часу і обов’язків, але й фіксують це на аркуші (плані). Особливо це важливо, коли хтось працює з дому, і необхідно зосередитися на виконанні завдань. Так само це корисно для дітей – коли вчимося, а коли відпочиваємо і розважаємося. Дуже важливо справедливо поділити обов’язки, залучаючи до домашньої роботи усіх членів родини. Це позитивно вплине на усю сім’ю.

Зарядці – так, піжамі – ні

✓ Дуже важливі фізичні навантаження. В мережі інтернет чимало відео із заняттями, розрахованими на різний рівень фізичної підготовки. Спорт та фізичні навантаження дуже добре допомагають боротися зі стресом. Крім того спорт зміцнює наш імунітет та позитивно впливає на зовнішній вигляд. Не переходьте на «піжамну форму», коли дистанційно працюєте чи навчаєтесь – одягайтеся так, наче ви йдете на роботу чи навчання.

Фільтр на інформацію

✓ Дуже важливо отримувати перевірену інформацію. Шквал негативних повідомлень не додає впевненості у завтрашньому дні. Боротися із цим можна лише ретельним фільтром інформації. Черпайте її тільки з перевірених джерел. Обмежте перегляд соцмереж, а ще краще, видаліть додатки зі смартфону, якщо вони заважають Вам підтримувати спокій та рівновагу.

Подзвоніть рідним

✓ Підтримувати контакт із рідними нескладно завдяки телефонам і месенджерам. Розмови з рідними і близькими допомагають зняти частину напруги. Не соромтеся попросити про допомогу, і будьте готові підтримати інших. Якщо не можете самі, то зверніться до спеціаліста online.

Домашня конфліктологія

✓ Карантин – це лакмусовий папірець стосунків у сім’ї. Адже зараз усі конфлікти загострюються. До карантину всі члени сім’ї займалися своїми справами. Діти – в школі, батьки – на роботі. Тому нерідко з колегами по роботі часу проводилося навіть більше, ніж з рідними. За таких умов не варто починати з’ясовувати стосунки – відкладіть це на пізніше. Будьте гнучкі та приймайте зважені рішення.

Карантин закінчиться

✓Раніше чи пізніше карантин і криза, спричинена ним, закінчиться. Найважливіше, як ми її переживемо, чи не вийдемо спустошеними і розбитими. У наших силах зробити все, щоб зберегти психологічне здоров’я своє та своїх рідних!


Партека Л.В.

Мінченко Д.О.