Конференція - 2022

Програма конференції 2022.pdf

Методичне коло «Крок вперед» для заступників директорів ЗЗСО, керівників міських професійних спільнот

23.08.2022

Методичне коло Крок вперед.pdf

23 серпня 2022 року в онлайн форматі у Селидівському ЦПРПП відбулося засідання методичного кола «Крок вперед» для заступників ЗЗСО та керівників міських професійних спільнот.

Валентина Панасенко, керівник Центру, зосередила увагу присутніх на ролі вчителя 5 класу в Новій українській школі, окресливши переваги нового Державного стандарту базової середньої освіти, типових та модельних освітніх програм. Також приділено увагу складовим оцінювання п’ятикласників, післядипломній освіті вчителів через самоосвіту, курсову перепідготовку та участь педагогів у методичних заходах.

Були підведені підсумки роботи Центру у 2021-2022 навчальному році, зосереджена увага на меті, пріоритетних завданнях та напрямках діяльності. Консультанти Центру Галина Масло, Юлія Онищенко, Олена Мирошниченко проаналізували роботу над діючими проєктами та представили перспективи їх розвитку у новому навчальному році.

Досвідом роботи щодо розроблення освітньої програми для 5 класу НУШ поділилась Людмила Савченко, вчитель англійської мови Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, керівник міської циклової комісії.

Релаксували з Альоною Молчановою, психологом Центру, опрацювавши тренінгову методику «Екран». Привітали один одного з державними святами, початком нового навчального року.

Засідання професійних спільнот

ІМВ 24.04.2022.ІМС гуманітарні дисципліни.pptx

Засідання професійної спільноти вчителів гуманітарних дисциплін

24 серпня 2022 року в межах Серпневого інтенсиву відбулося засідання міської педагогічної спільноти вчителів гуманітарних дисциплін Селидівської територіальної громади. Традиційно на початку нового навчального року вчителі детально ознайомилися з методичними рекомендаціями на 2022-2023 навчальний рік та обговорили зміни, які чекають на педагогів у зв’язку з впровадженням Державного стандарту базової середньої освіти. Олена Косолап, керівник МПС, проаналізувала також роботу спільноти за минулий навчальний рік та запропонувала присутнім ухвалити план роботи на наступний рік. Під час засідання були також розглянуті питання:

- НУШ у 5 класі: інновації та особливості: навчальні програми, календарне планування, типи оцінювання здобувачів освіти, оформлення документації.

- Ранкове коло НУШ: структурована зустріч чи душевна розмова?

- Педагогіка партнерства: як успішно взаємодіяти з батьками.

ІМВ24.04.2022. МПС трудове навчання.pptx

Засідання професійної спільноти вчителів трудового навчання


Серпень – особливий місяць для вчителів. Традиційно педагоги збираються, щоб у дружньому колі обговорити питання та проблеми, які постають перед початком нового навчального року.

Під час наради спільноти вчителів трудового навчання Селидівської ТГ були детально розглянуті наступні питання:

- Ознайомлення з методичними рекомендаціями щодо викладання навчальних предметів технологічного циклу в закладах загальної середньої освіти у 2022-2023 н. р. Організація проєктно-технологічної діяльності в 5 класі НУШ за модельною програмою А.І.Терещука.

- НУШ у 5 класі: інновації та особливості: навчальні програми, календарне планування, типи оцінювання здобувачів освіти, оформлення документації.

- Метод проєктів як один із шляхів реалізації діяльнісного підходу до навчання в НУШ

- Як зробити дистанційку ефективною. Педагогічні лайфхаки (із досвіду роботи вчителів)

Елла Даниліна, керівник МПС, доповіла про виконання плану роботи міської педагогічної спільноти за минулий рік та запропонувала до обговорення план роботи МПС вчителів трудового навчання на 2022-2023 навчальний рік.

Онищенко Ю.А. початкова школа.ppt

Засідання професійної спільноти вчителів початкових класів

24 серпня 2022 року в межах Літньої сесії педагогічних спільнот Селидівської територіальної громади пройшов інструктивно-методичний вебінар для вчителів початкової школи. Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, привітала учасників вебінару та наголосила на важливості взаємодії та співпраці вчителів початкової та середньої школи.

Керівник міської спільноти вчителів початкової школи, Альвіна Налескіна, доповіла про виконання плану роботи спільноти вчителів початкових класів за 2021–2022 навчальний рік, ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями щодо організації освітнього процесу у 2022-2023 навчальному році. В ході роботи обговорили та затвердили план роботи спільноти на 2022-2023 н.р.

Вчитель початкових класів Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Ірина Суханова, наголосила на особливостях оформлення класного журналу учнів початкових класів НУШ.

Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП, розповіла про основні новації концептуальних засад НУШ – компетентністна парадигма освіти та педагогіка партнерства.

Наталія Собко, вчитель початкових класів Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, проаналізувала навчальні програми, підручники, посібники для початкової школи, акцентувала увагу присутніх на методичних рекомендаціях щодо проведення першого уроку.

Психолог ЦПРПП, Альона Молчанова, розповіла про особливості психічного стану дітей та надала цікаві вправи для зняття емоційного напруження, заспокоєння, налаштування на роботу.

Методичні рекомендації 2022-2023.pptx

Засідання професійної спільноти вчителів інформатики

24 серпня 2022 року відбулося засідання професійної спільноти вчителів інформатики, за темою «Координація роботи спільноти вчителів інформатики на 2022/2023 н.р.». Метою заходу було скоординувати роботу на новий навчальний рік. Керівник спільноти Любов Полішко, вчитель Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, проаналізувала роботу циклової комісії за минулий навчальний рік та звернула увагу присутніх на Державний стандарт базової середньої освіти, модульні навчальні програми на новий 2022-2023 н.р. Також наголосила на дотриманні академічної доброчесності у навчальних закладах освіти. Вчитель Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 Лілія Пікуєва ознайомила присутніх вчителів з формами та методами змішаного навчання. В ході роботи обговорили та затвердили план роботи спільноти на 2022-2023 н.р. В процесі дискусії висловили думки, щодо створення модельних навчальних програм для учнів 5 класів НУШ. Присутні вчителі поділилися досвідом участі у міжнародних проектах з інформатики та інформаційних технологій. Керівник налаштувала колег на подальшу плідну співпрацю у новому навчальному році.


ІМВ 25.04.2022.ІМС природничі дисципліни.pptx

Засідання професійної спільноти вчителів природничих дисциплін

25 серпня 2022 року відбулося засідання міської педагогічної спільноти вчителів природничих дисциплін. Олександра Фролова, керівник МПС, проаналізувала роботу спільноти за минулий навчальний рік та внесла пропозиції щодо роботи в 2022-2023 навчальному році. Крім того, були розглянуті наступні питання:

- Державний стандарт базової середньої освіти. Викладання природничих дисциплін у 5-х класах НУШ: особливості, інновації та нововведення. Навчальна програма та календарне планування у 5 класі

- Методичні рекомендації щодо особливостей організації освітнього процесу у першому (адаптивному) циклі/5 класах закладів загальної середньої освіти за Державним стандартом базової середньої освіти в умовах реалізації концепції «Нова українська школа», нормативні документи, ведення шкільної документації.

- Партнерські стосунки учасників освітнього процесу.

- Участь у фахових конкурсах – ефективний шлях підвищення власної професійної майстерності.

засідання професійної спільноти математиків.pptx

Засідання професійної спільноти вчителів фізико-математичних дисциплін

В рамках серпневого педагогічного інтенсиву 25.08.2022 року відбулося засідання професійної спільноти вчителів фізико-математичних дисциплін. Директор Селидівського ЦПРПП Валентина Панасенко привітала учасників засідання з початком нового навчального року, вкотре наголосила, що центр працює для надання методичної допомоги вчителям нашої громади, на відкритість до спілкування та плідну співпрацю з освітянами.

Керівник міського методичного об’єднання, вчитель Селидівської загальноосвітньої гімназії Олена Артьомова, проаналізувала роботу за минулий навчальний рік, протягом якого розглядалися теоретичні і практичні аспекти вивчення математики. Пані Олена підвела підсумки співпраці між вчителями у минулому навчальному році, що відбувалися в різних форматах, а саме вернісаж відеороликів «Інтеграція уроків природничо-математичного циклу», конференція вчителів початкової школи та математики «Кроки наступності», дискусійний майданчик «Чи складна формула математичної компетентності?». Також ознайомила вчителів з новими методичними рекомендаціями на початок 2022-2023 н.р., та звернула увагу присутніх на нормативні документи і Державний стандарт базової середньої освіти.

Вчитель математики Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Світлана Лаба досконало та доступно представила матеріал, щодо особливостей організації начального процесу у 5 класі нової української школи. В своїй доповіді акцентувала увагу на формувальне оцінювання навчальних досягнень, яке здійснюється через педагогічне спостереження, самооцінювання та взаємооцінювання учнями своїх успіхів, а також через зворотній зв'язок між вчителем та учнями. Вчитель фізики Селидівської загальноосвітньої гімназії Людмила Германович презентувала використання в електронному вигляді зразків лабораторних робіт, цікаві матеріали до уроку, які зручно використовувати при дистанційному навчанні. Ксенія Левченко, вчитель Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 інструктувала вчителів фізики щодо початку роботи у новому навчальному році.

В процесі співпраці затвердили план роботи професійної спільноти вчителів фізико-математичних дисциплін на 2022-2023 н.р.

Вчителі позитивно налаштовані на роботу у новому навчальному році та з нетерпінням чекають на зустрічі зі своїми учнями.

Засідання професійної спільноти вчителів англійської мови

25 серпня 2022 року в рамках Серпневого інтенсиву для педагогів відбулася інструктивно- методична нарада професійної спільноти вчителів англійської мови. Керівник міської спільноти Людмила Савченко, вчитель англійської мови Селидівської ЗОШ I –III ступенів № 6, проаналізувала роботу спільноти за попередній 2021- 2022 навчальний рік над проблемою "Формування особистості, готової до спілкування у сучасному іншомовному середовищі, в умовах інноваційно-освітнього простору Нової української школи ". Вона наголосила, що незважаючи на складності минулого навчального року, усі педагоги були активними та діяльність спільноти велась на засадах взаємодії, партнерства, принципу людиноцентризму, обміну ідеями та освітніми практиками, створенням сучасного комунікативного простору. В ході роботи обговорили нормативні документи і Державний стандарт базової середньої освіти, затвердили план роботи спільноти на 2022-2023 навчальний рік.

Вчитель англійської мови Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Світлана Папян представила присутнім дві альтернативні модельні програми для 5-го класу НУШ, проаналізувала їх зміст, завдання іноземних мов, звернула увагу на орієнтовні параметри оцінювання навчально- пізнавальних досягнень учнів згідно Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти.

Світлана Бачалова, вчитель англійської мови Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, ознайомила педагогів з методичними рекомендаціями щодо організації освітнього процесу та викладання іноземних мов у 2022-2023 навчальному році, ведення шкільної документації, перевірки зошитів та словників. Вона також наголосила на особливостях формувального оцінювання досягнень учнів 5-го класу НУШ.

Навчання за новими стандартами неможливе без співпраці та партнерства, бо педагогіка партнерства - це ключовий компонент формули Нової української школи. Про основні засади педагогіки партнерства на уроках англійської мови розповіла вчителям спільноти Ірина Зубенко, вчитель англійської мови Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6.

Члени спільноти плідно попрацювали протягом онлайн зустрічі, збагатилися новими ідеями і, сповнені сподівань на мир і спокій в нашій Україні, зустрінуть своїх учнів 1 вересня.

Засідання професійної спільноти вчителів історії та правознавста


В рамках серпневого педагогічного інтенсиву 25.08.2022 року відбулося засідання професійної спільноти вчителів історії та правознавства. Валентина Панасенко привітала присутніх з початком нового навчального року.

Керівник спільноти вчителів історії та правознавства, Наталія Манякіна, проаналізувала роботу спільноти за минулий навчальний рік та внесла пропозиції щодо роботи в 2022-2023 навчальному році, ознайомила з методичними рекомендаціями щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів історії та правознавства у закладах загальної середньої освіти, звернула увагу присутніх на Державний стандарт базової середньої освіти та модельні програми.

Людмила Шашкіна, вчитель історії Селидівської загальноосвітньої гімназії, акцентувала увагу на змінах програм з правознавства та громадянської освіти. На засіданні відбувся діалог стосовно складання навчальних програм та календарних планів.


Засідання професійної спільноти вчителів фізичної культури


Зміни та виклики, які чекають на педагогів у 2022-2023 навчальному році – впровадження реформи НУШ у 5 класі та робота за новим Державним стандартом базової середньої освіти, особливості навчання в умовах воєнного стану – потребують ретельного вивчення та детального обговорення. Саме цьому і було присвячене засідання міської педагогічної спільноти вчителів фізичної культури. Детально були опрацьовані методичні рекомендації щодо особливостей організації освітнього процесу у першому (адаптивному) циклі/5 класах закладів загальної середньої освіти за Державним стандартом базової середньої освіти в умовах реалізації концепції «Нова українська школа», нормативні документи, ведення шкільної документації (Ірина Чижаковська, учитель фізичної культури Селидівської ЗОГ) та методичні рекомендації щодо викладання фізичної культури у 6-11 класах (Наталія Мензарар, учитель фізичної культури Селидівської ЗОШ І-ІІІ ст. №6). Крім того, були розглянуті питання «Партнерські стосунки учасників освітнього процесу» та «Проєктна діяльність на уроках фізичної культури».

Наприкінці заходу учасників зустрічі привітав Володимир Лисенко, учитель фізичної культури Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, який зі своєю командою перебуває на зборах у Львові, готуючись до змагань.


Засідання професійної спільноти педагогів-організаторів та класних керівників

25.08.2022 року відбулася інструктивно-методична нарада спільноти педагогів-організаторів та класних керівників Селидівської територіальної громади. Незабаром розпочнеться новий 2022-2023 навчальний рік, але розпочнеться він в умовах війни і проходитиме з низкою особливостей з урахуванням воєнного стану. З хвилюванням чекають початку цього старту і учні, і їх батьки, і вчителі. І не зважаючи на усі труднощі та виклики сьогодення освітяни впевнено готуються до початку нового навчального року. На початку зустрічі усіх присутніх привітала директор Селидівського ЦПРПП Валентина Панасенко, побажавши впевненого старту, професійної наснаги, міцного здоров'я, миру та благополуччя. Керівником МО Валентиною Борульник був презентований аналіз діяльності спільноти та обговорений план роботи МО на поточний навчальний рік. Під час зустрічі методичними рекомендаціями щодо проведення в закладах освіти першого уроку на тему “МИ УКРАЇНЦІ: ЧЕСТЬ І СЛАВА НЕЗЛАМНИМ!” поділилася Юлія Гречка, класний керівник 8 класу Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2. Вчитель може самостійно обрати формат проведення першого уроку. Це можуть бути як класичні уроки, так і уроки-екскурсії, уроки-конференції, уроки-вистави , флешмоби тощо. Обираючи форму проведення уроку і добираючи матеріал педагогам слід враховувати вікові особливості учнів, специфіку регіону, особистий досвід учнів. Під час проведення першого уроку потрібно обов'язково спланувати, виходячи з логіки побудови уроку, хвилину мовчання з вшанування пам'яті. Рекомендовано вчителю організувати створення листівок побажань для воїнів. Під час першої зустрічі з дітьми, насамперед важливо наголосити, що усі раді зібратися разом. Ірина Ярая, класний керівник 7 класу Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 познайомила педагогів з важливим елементом створення позитивного настрою учнів 5-го класу на весь день - ранкова зустріч. На онлайн-дошці Padlet вона презентувала основні компоненти ранкової зустрічі: вітання, групове заняття, обмін інформацією, щоденні новини. Учасники змогли на практиці виконати запропоновані завдання, висловити свої думки та створити позитивну атмосферу під час спілкування. Психологом Селидівського ЦПРПП Альоною Молчановою була презентована тема “Особливості психологічного стану дітей: що треба знати класному керівнику”. Вона надала психологічні поради, поділилася простими, корисними вправи, які сприяють психологічному розвантаженню учнів: “Муха”, “Лимон”, “Слухай уважно”. Усе це педагоги можуть використати у роботі з учнями.

Тож розпочинаємо радісно нашу мандрівку до країни знань та зі світлими сподіваннями на майбутнє! Мріємо про мир! Віримо в перемогу!

Пленарне засідання

Робота в локаціях

Локація 1. Урок-дослідження як засіб отримання нових міцних знань з будь-якого предмета

Є аксіомою те, що в умовах сьогодення педагог повинен не стільки давати знання, скільки навчити ці знання здобувати. Діти приходять до школи вчити–СЯ, тобто вчити себе. Урок - дослідження, як доводить практика, є складовою частиною у цьому процесі, а дослідницька діяльність розглядається складовою проблеми розвитку творчих здібностей учнів в активній їхній діяльності. Використання цього типу уроку зумовлене потребами сучасного суспільства, яке ставить перед школою завдання - виховати творчу особистість, розвинути творчі задатки дітей, навчити їх мислити, здобувати знання самостійно й застосовувати їх на практиці.

Саме цій проблемі присвячено засідання локаціії «Урок дослідження як засіб отримання нових міцних знань з будь – якого предмета», яке в рамках серпневого педагогічного інтенсиву відбулося 26 серпня. Під час спілкування досвідом роботи проведення уроків з елементами дослідження поділилися Галина Ковальчук, Світлана Троянова, Ірина Царьова, Інна Налисник та Лілія Юсифова, вчителі Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, які представили себе улюбленою квіткою, – такий креативний педагогічний букет .

Наталія Петрик, вчитель зарубіжної літератури Селидівської гімназії презентувала лабораторну роботу з літературного циклу освітньої галузі.

Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, відзначила переваги уроку – дослідження як для здобувачів освіти, так і для педагогів.

Підсумовуючи, дійшли висновку, що через запити учнів, через їхній інтерес до пошуку, їхні пропозиції - виходити на «Великі ідеї» та їхнє впровадження.

Локація 2. Партнерська взаємодія учасників освітнього процесу

26 серпня в рамках Серпневого педагогічного інтенсивну відбулося засідання локації «Партнерська взаємодія учасників освітнього процесу».

Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП, привітала присутніх з початком нового навчального року, презентувала дієві правила підготовки до батьківських зборів у стилі НУШ та 5 кроків STEPS для ефективного спілкування з батьками.

Ірина Зубенко, класний керівник 5 класу Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, розповіла про принципи і основи педагогіки партнерства, продемонструвала власну розробку сценарію батьківських зборів « На порозі 5 класу у Новій українській школі. Давайте познайомимось». Провела з учасниками локації цікаві інтерактивні вправи.

Юлія Гаман, класний керівник 8 класу Української ЗОШ І-ІІІ ступенів№ 13, поділилася власним досвідом роботи з батьками, акцентувала увагу на формах спілкування з батьками та надала корисні матеріали для проведення батьківських зборів.

Локація Адаптації учнів 5-х класів до навчання в Новій українській школі.pptx

Локація 3. Адаптація учнів 5 класу до навчання в Новій українській школі

В рамках Серпневого інтенсивну, 26 серпня 2022 року педагоги Селидівської громада зібрались на локації «Адаптація учнів 5 класу до навчання в Новій українській школі».

Переступаючи поріг школи, дитина увесь час адаптується: до дітей, до вчителів, до уроків, до нового режиму дня. Одним зі складних адаптаційних періодів є навчання у 5-му класі. Психологом Селидівського ЦПРПП Альоною Молчановою, було окреслено актуальність питання адаптаційного періоду учнів до середньої ланки, висвітлено основні ознаки шкільної дезадаптації та умови що її ускладнюють.

Починаючи роботу з учнями 5-х класів, необхідно брати до уваги вікові особливості раннього підліткового віку. Практичний психолог Селидівської загальноосвітньої гімназії Олена Максимова, надала вичерпну інформацію щодо вікових особливостей дитини даного віку, особливості її фізичного та психічного розвитку. Надала конструктивні поради щодо організації спілкування та основних проблемних моментів у налагодженні комунікації серед педагогів, здобувачів освіти та батьків.

На сьогоднішній день процес адаптації ускладнюється тим, що діти навчатимуться дистанційно. І перед педагогами стоїть непроста задача облегшити адаптаційний процес використовуючи доступні та ефективні онлайн методики. Тетяна Куліш, практичний психолог Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, запропонувала добірку вправ на згуртування, визначення емоційного стану, наладження співпраці, які стануть в нагоді вчителю у роботі з п’ятикласниками.

Ранкові зустрічі в 5 класі НУШ.pptx

Локація 4. Ранкові зустрічі в 5 класі НУШ

Важлива частина кожного дня, це − вітання. Вітаючи один одного ми показуємо повагу до інших. Тому саме з вітання почалося онлайн коло «Ранкові зустрічі у 5 класі НУШ» 26 серпня 2022 року. Ранкова зустріч - це зустріч на початку дня учнів класу з педагогом. Творча група вчителів Селидівської загальноосвітньої гімназії Валентина Борульник, Наталія Носова, Олена Кучко, Людмила Шашкіна темою зустрічі обрали «Щаслива родина-успішна Україна». Вчителі провели присутніх усіма сходинками «Ранкової зустрічі», а це і вітання, групове заняття, для створення єдності, розказали про цікаві ігри, які можна використовувати під час налаштування дітей на робочій настрій. Запропонували колегам прийняти участь у грі, цікавою для всіх була вправа «Мій клас-моя родина». Завершили рефлексійним прийомом «Я вибрав ці завдання на уроці тому що …», та поділилися досвідом роботи онлайн з дошкою Padlet. Колеги мали змогу спробувати використовувати її самостійно під час проведення зустрічі. У жвавій дискусії прийняли участь Олена Косолап, вчитель Селидівської загальноосвітньої гімназії, Наталія Манякіна, вчитель Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Алла Куцева, директор Селидівської загальноосвітньої гімназії. З гарним настроєм вчителі чекають на своїх учнів, для втілення на своїх уроках набутих знань.

Галина Масло Метод проєктів як один із шляхів реалізації діяльнісного підходу до навчання в НУШ.pptx

Локація 5. Метод проєктів як один із шляхів реалізації діяльнісного підходу до навчання в НУШ

Нова українська школа передбачає новий підхід до навчання, виховання та формування особистості учня. Проєктна робота наразі є одним з найперспективніших напрямів системи освіти, оскільки створює умови для формування всіх необхідних життєвих компетенцій.

Людмила Савченко, учитель англійської мови Селидівської ЗОШ І-ІІІ ст. №6, розповіла, що за допомогою методу проєктів можна зробити учнів активнішими, створити на уроці неймовірну атмосферу дослідження та показати, як знання, які отримують діти у школі, пов'язані з реальним життям. Вона також проаналізувала етапи роботи над навчальним проєктом та переконливо довела, що завдяки проєктно - зорієнтованому навчанню учні отримують додаткову мотивацію до навчання, вчаться критично осмислювати інформацію, вчаться працювати з інформацією, вчаться використовувати набуті знання на практиці, удосконалюють комунікативні навички.

Елла Даниліна, вчитель трудового навчання Української ЗОШ І-ІІІ ст. №13, продемонструвала можливості інтернет-сервісів для створення проектів. Це сервіс ThingLink, який дозволяє дуже зручно розробляти дорожні карти проєктів для уроків трудового навчання, технологій, мистецтва, проведення класних годин, та StoryJumper - електронний ресурс, який допоможе здобувачам освіти створювати багатосторінкові ілюстровані інтерактивні книги. Сервіс можна використовувати для дослідницької та проєктної діяльності школярів. Використовуючи можливості сервісу, здобувачі освіти можуть самостійно оформлювати результати своєї дослідницької діяльності, створювати повідомлення на тему уроку та яскраві цифрові історії. Особливої ваги використання цих сервісів набуває під час дистанційного навчання.

Ігор Годорожа, вчитель трудового навчання Селидівської ЗОШ І-ІІІ ст. №6, акцентував увагу присутніх на можливостях, які надає використання онлайн-платформи Pinterest та власного каналу на You Tube та зауважив, щоучасть у проєктах стимулює учнів до саморозвитку та самонавчання, коли дитина розуміє, що їй не вистачає знань та навичок для вирішення якогось питання або проблеми.

Підсумовуючи роботу, Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, констатувала, що проєктна технологія – одна з інноваційних технологій навчання і виховання, яка забезпечує формування багатьох необхідних життєвих вмінь в учня та сприяє реалізації діяльнісного підходу до навчання в НУШ.