Кейс вчителя 5 класу НУШ

Сучасна освіта – чекає сучасних рішень. Мова йде про створення нової школи України, яка плекала б творчу особистість, створила умови для повноцінного фізичного, інтелектуального, духовного розвитку дитини з орієнтацією на всю різноманітність життєдіяльності в соціумі.

Із 1 вересня 2022 року вчителі 5-х класів приймають естафету впровадження реформи НУШ. Це означає, що на педагогів чекають суттєві зміни в освітньому процесі, опанування нових підходів до навчання та ще безліч інновацій.

Навчання у 5 класі передбачає впровадження інноваційних підходів до структури та змісту навчання. Нормативними документами встановлено чіткі орієнтири, за якими учні розбудовують власні компетентності: здобувають знання, розвивають вміння та формують ставлення. А вчителі, отримавши повну академічну свободу, самі обирають предмети та інтегровані курси з урахуванням побажань учнів. Ці фактори та багато інших передбачають створення відповідних умов навчання для п’ятикласників. В першу чергу це стосується методів та засобів навчання, які обирають вчителі для своєю роботи. Від правильного вибору залежить результат засвоєння учнями знань, вироблення певних навичок та розширення пізнавальної активності учнів.

У зв’язку із реформуванням системи освіти, переосмисленням змісту і завдань навчання перед вчителем постає безліч питань, але головні з них такі: Як мотивувати учня до навчання? Як сприяти розвитку активного пізнання? Які умови треба створити для формування життєвих компетентностей особистості? Яким повинен бути урок, щоб він одночасно відповідав вимогам сучасних освітніх технологій; вимогам програми; вимогам наукового рівня подачі навчального матеріалу і в той же час був цікавим, ефективним та зорієнтованим на розвиток особистості учня.

Це спонукає до подолання усталених стереотипів, застарілих цінностей і підходів, пошуку нових ідей, створення інтелектуальної основи освітнього закладу XXI століття – школи розвитку особистості, в якій здійснюється інтегрована особистісно зорієнтована педагогіка

Тож учитель 5 класу НУШ повинен допомогти учню вчитись самостійно ставити перед собою мету, розробляти шляхи її досягнення, правильно організовувати свою власну діяльність.

У методичному кейсі зібрано практичні наробки вчитеів Селидівської громади з актуальних складових освітнього процесу в 5 класі НУШ: використання інноваційних педагогічних технологій, ранкове коло, рефлексія тощо.

Урок-дослідження.pdf
Діяльнісний підхід.pdf
Робота з батьками м. Селидове.pdf
Адаптація.pdf
Цифрова компетентність.pdf
Веселі перерви.pdf
Ранкові зустрічі.pdf
Метод проєктів.pdf