ПРИВІТАННЯ ДИРЕКТОРА СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП З НОВИМ РОКОМ!!!

ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ І ПРОВЕДЕННЯ ПЕРШОГО ТУРУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "УЧИТЕЛЬ РОКУ - 2023"

       Конкурс «Учитель року» ‒ це чудова можливість для кожного педагога  підвищити свою фаховість, вдосконалити предметну та методичну компетентності, реалізувати творчий потенціал. Наразі це вкрай важливо, бо саме від  професіоналізму, моральності та людяності вчителя  залежить майбутнє нашої освіти.  26 грудня 2022 року відбулася  інструктивно-методична нарада щодо організації та проведення першого туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» із запрошенням вчителів-конкурсантів. Шість  педагогів Селидівської ТГ зареєструвалися для участі у чотирьох номінаціях: Євтушенко С. О., учитель предмету «Захист України» Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (номінація «Захист України»); Ярая І. Ю., учитель предмету «Основи здоров’я « Селидівської  ЗОШ  І-ІІІ ступенів №6 (номінація «Основи здоров'я»); Поліщук О. А., учитель початкових класів Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 (номінація «Початкова освіта»); Лисенко В. В., учитель фізичної культури Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Лук'яненко М. М., учитель фізичної культури Цукуринської філії Селидівської ЗОШ I-III ступенів №6, Стовбун Крістіна Борисівна, учитель фізичної культури Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 (номінація «Фізична культура).  Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, ознайомила присутніх з нормативно-правовим забезпеченням конкурсу,  термінами, умовами та порядком його проведення, окреслила алгоритм проведення конкурсних випробувань у дистанційному форматі. Особливу увагу  звернула увагу на важливість розбудови індивідуальної освітньої траєкторії педагога в контексті нових викликів  та побажала учасникам конкурсу перемоги. 

НАРАДА ПАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП

        26 грудня 2022 року відбулася щотижнева нарада при директорові  працівників Селидівського ЦПРПП. Валентина Панасенко,  директор центру, проаналізувала роботу щодо координації діяльності педагогічних спільнот, особливу увагу звернувши на важливість більш тісної співпраці з освітянами щодо підвищення їхньої професійної майстерності та активного залучення їх до висвітлення власного педагогічного  досвіду  на  міських методичних заходах.  Також були розглянуті методичні рекомендації з організації та проведення першого туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023». Валентина Василівна констатувала, що педагоги Селидівської ТГ беруть участь у всіх номінаціях конкурсу, отже, треба зосередити зусилля на організації якісного методичного супроводу учасників професійних перегонів.

ПОСЛУГИ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ НА ПУНКТАХ НЕЗЛАМНОСТІ

    В умовах сьогодення кожен українець потребує психологічної допомоги та підтримки. Перепади настрою, порушення сну, підвищений рівень тривожності, поганий апетит, спалахи агресії, часті згадування та обговорення подій війни, панічні атаки – ці проблеми  які знайомі багатьом.

22 грудня практичні психологи закладів освіти надавали свої послуги на Пунктах Незламності Селидівської громади. Були проведені практичні заняття «Використання технік заземлення для зняття емоційної напруги», запропоновані  арт-терапевтичні техніки  щодо подолання стресу, надані консультації батькам здобувачів освіти «Що треба знати про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР)», «Підтримка дітей під час стресових ситуацій». Всі відвідувачі Пунктів Незламності також мають змогу ознайомитися з інформацією психологічного спрямування у вигляді брошур та буклетів.

ЗАСІДАННЯ МІСЬКОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛЬНОТИ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ

  Події сьогодення глибоко змінили те, як ми спілкуємося і ставимося до стосунків. Якщо  відчуваєте, що вам не вистачає живого спілкування, «підзарядки» від креативу колег, прояву творчого підходу у вирішенні питань організації освітнього процесу під час дистанту, - запрошуйте у коло друзів. У такому колі перебували вчителі математики Селидівської ТГ, відвідавши засідання  міської професійної спільноти, яке відбулося 21.12.2022 року.

Валенттина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, презентувала узагальнені дані НМТ - 2022 з математики  по закладах громади, наголосивши на тому, що для покращення результатів участі в цих перегонах необхідна модернізація освітнього процесу шляхом впровадження сучасних освітніх технологій через перезавантаження набутого досвіду та рефлексію.

Олена Артьомова, керівник МПС, підбила підсумки проведення міської предметної олімпіади з математики, прокоментувала виконання найбільш складних завдань з логічним навантаженням. Зорієнтувала присутніх на постійну підтримку і супровід здібних учнів під час навчальних занять і поза їх межею.

Із досвіту роботи з мотивації здобувачів освіти до навчання під  час дистанту, психологічного та емоційного комфорту школярів, про дієвість трикутника: учні-батьки-вчитель говорила Інна Корсун, вчитель математики Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6. 

Вікторія Гурінова, вчитель математики Української ЗОШ І-ІІІ ступенів №13, впевнила присутніх в тому, що набуття STEM –навичок здобувачами освіти стане край необхідним в технологічному розвитку. Познайомила колег із найбільш поширеними засобами, які використовуються для STEM-навчання. Застосування конструкторів, робототехнічних систем, моделей, симуляторів, лабораторних приладів, електронних пристроїв допоможе учням у засвоєнні якісно нових трансдисциплінарних знань.

Матеріали заходу >>

ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ

   21 грудня 2022 року відбулося ІІ засідання творчої групи класних керівників з теми «Сучасний підхід  до виховної роботи".

   Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП звернула увагу присутніх на найпоширеніші інноваційні виховні технології та зауважила, що визначені технології не застосовуються окремо у виховному процесі, а існують у взаємодії, що підвищує організацію життєдіяльності учнівського колективу, пропаганду моральних цінностей, пошук та виконання корисних справ, збагачення знаннями про рідний край, національну культуру.

   Ірина Зубенко, керівник творчої групи класних керівників, представила учасникам такі ресурси, як Wordwall – багатофункціональний інструмент для створення як інтерактивних, так і друкованих матеріалів; Liveworksheet – вебсервіс, який дозволяє вдосконалювати робочі матеріали, створені в форматах pdf, jpg і png. Перетворює звичайні сторінки в інтерактивний матеріал для самоперевірки та Mentimeter - сервіс онлайнових опитувань.

ЗАСІДАННЯ КОНСУЛЬТАТИВНОЇ РАДИ

    21 грудня 2022 року відбулося засідання консультативної ради Селидівського ЦПРПП за участі заступників директорів ЗЗСО з навчально-виховної роботи.  Валентина Панасенко, директор центру, привітала учасників зустрічі та ознайомила присутніх з планом роботи. Ґрунтовно були розглянуті наступні питання:

- Як просувати цінності академічної доброчесності під час укладання методичних матеріалів (Панасенко В.В., директор Селидівського ЦПРПП)

- Підсумки проведення І, ІІ етапів предметних олімпіад (Масло Г.В., консультант ЦПРПП)

- Про оновлення бази даних суб’єктів підвищення кваліфікації – програм, інших джерел для професійного розвитку педагогічних працівників (Поповіченко Н.С., адміністратор сайту ЦПРПП)

- Про організацію роботи шкільних наукових товариств старшокласників (Петрик Н.П, заступник з навчально-виховної роботи Селидівської ЗОГ, Романенко Т.А., заступник з навчально-виховної роботи Селидівської ЗОШ І-ІІІ №6)

- Формування мотивації навчальної діяльності здобувачів освіти в процесі дистанційного навчання (Полівода Т.І., заступник з навчально-виховної роботи Селидівської ЗОШ І-ІІІ №1, Папян С.О., заступник з навчально-виховної роботи Селидівської ЗОШ І-ІІІ №2, Фурсова О.С., заступник з навчально-виховної роботи Української ЗОШ І-ІІІ №12)


З матеріалами засідання можна ознайомитися за посиланням http://surl.li/edhaz

НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП

    20 грудня 2022 року відбулася щотижнева нарада працівників Селидівського ЦПРПП. Валентина Панасенко,  директор центру, анонсувала план проведення консультативної ради. Були обговорені  поточні питання: підсумки  Всеукраїнських учнівських  олімпіад з навчальних предметів,  методичний  супровід атестації педагогічних працівників, планування заходів Січневого інтенсивну. Працівники центру поділилися враженнями щодо проведених заходів, відзначивши активну участь освітян міста в них.

ЗАПИС ТЕМАТИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ "ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС БЕЗ СВІТЛА ТА З ПОВІТРЯНИМИ ТРИВОГАМИ: ЯК НАВЧАТИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ"

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ АВТОРСЬКИЙ ОНЛАЙН-ПРОСТІР З ЕЛЛОЮ ДАНИЛІНОЮ

    19 грудня 2022 року вчителі трудового навчання Селидівської громади  та їхні колеги з усієї України взяли участь у Всеукраїнському авторському онлайн-просторі майстерності «Нові професійні ролі вчителя в умовах НУШ», до якого гостинно запросила Елла Миколаївна Даниліна, вчитель трудового навчання та мистецтва Української ЗОШ І-ІІІ ст. №13. Елла Даниліна – неодноразовий фіналіст ТОП-50 кращих вчителів України за версією Global Teacher Prize, лауреат ТОП-10 освітян в номінації «прифронтовий вчитель», переможниця конкурсу «Урок з Mozabook» від компанії EdPro, постійний спікер освітнього проекту «На Урок». 

Під час заходу Елла Миколаївна розкрила секрети організації ефективного дистанційного уроку трудового навчання, ознайомила із дієвими онлайн-застосунками: онлайновим сервісом Mentimeter,   вебсервісом  Live Worksheets,   інтерактивними робочими аркушами Wizer.me, -  та провела практичне заняття з їхнього використання, яке  викликало велике зацікавлення учасників зустрічі.

Бажаємо Еллі Миколаївні невтомної творчості, натхнення і нових професійних злетів!


ЗАПИС ТЕМАТИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ "ПОЗИТИВНА САМОМОТИВАЦІЯ РОЗВИТКУ ПЕДАГОГА"

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ В АВТОРСЬКОМУ ОНЛАЙН-ПРОСТОРІ МАЙСТЕРНОСТІ

    Запрошуємо долучитися представників обласних закладів післядипломної педагогічної освіти та педагогів технологічної освітньої галузі ЗЗСО України до участі в авторському онлайн-просторі майстерності «Нові професійні ролі вчителя в умовах НУШ».

Автор: Даниліна Елла Миколаївна, учитель трудового навчання/технологій Української загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13 Селидівської міської ради Донецької області, лауреат ТОП-50 кращих вчителів України за версією Global Teacher Prize Ukraine, ТОП-10 освітян в номінації «Прифронтовий вчитель» від письменника Сергія Жадана, переможниця конкурсу «Урок з mozaBook» від компанії EdPro.

Захід відбудеться 19 грудня 2022 року, початок роботи: 14.00.

Місце проведення: вебпростір за покликанням: meet.google.com/owj-zjdh-iwv

Транляція на https://youtu.be/ugBBZbfr2og

Реєстрація для участі за покликанням: https://forms.gle/WynqozZAbzMgJtqQ8

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ "НЕСТАНДАРТНІ ПРИЙОМИ СПІВПРАЦІ УЧИТЕЛЯ З УЧНЯМИ НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ"

      15 грудня відбувся семінар-практикум «Нестандартні  прийоми співпраці учителя з учнями на уроках фізичної культури під час дистанційного навчання». Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, розповіла про еволюцію дистанційного  уроку фізичної культури та зазначила певні плюси такого формату: вони надають змогу приділити увагу власному здоров’ю всім бажаючим у зручний час, самостійно контролювати навантаження, обирати бажаний вид рухової діяльності, набути теоретичні та практичні знання задля ведення здорового способу життя і стають у нагоді для майбутнього життя. Крістіна Стовбун, керівник МПС вчителів фізичної культури, відмітила, що одним із дієвих прийомів під час опрацювання теоретичних  матеріалів є ігровий, коли учні по черзі ставлять один одному питання і оцінюють відповідь. Таким чином є можливість швидко опитати та оцінити всіх учнів.

Вчителі фізичної культури Селидівської ТГ поділилися цікавим досвідом проведення дистанційних уроків фізичної культури та презентували власні нестандартні прийоми співпраці учителя з учнями.

Учасники зустрічі дійшли висновку, що фізичне виховання молоді  є важливою складовою їхнього навчання, ефективний засіб профілактики захворювань, збереження та зміцнення здоров’я.


Матеріали заходу>>

ПІДСУМКОВЕ ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ КОНСУЛЬТАНТА

   14 грудня 2022 року  Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП, та Альона Молчанова, психолог центру, взяли участь у підсумковому засіданні школи консультанта  «Підсумки роботи. Offline – челендж методичного досвіду», на якому презентували свій досвід роботи з впровадження проєктів «Рівний рівному: Громада-Центр-Педагог. Краще разом» та «Вирішуємо конфлікти мирним шляхом». 

ЗАПИС ТЕМАТИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ "МЕТОД ПРОЄКТІВ ЯК ОДИН ІЗ ШЛЯХІВ РЕАЛІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНІСНОГО ПІДХОДУ ДО НАВЧАННЯ В НУШ"

ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА З ПРАКТИЧНИМИ ПСИХОЛОГАМИ

   Коли навколо чутно вибухи, у домівках відсутнє опалення і світло люди почуваються розгубленими, відчувають страх  і піддаються паніці.

Психолог Селидівського ЦПРПП Альона Молчанова провела інструктивно-методичну нараду з практичними психологами з питань організації психологічної підтримки дорослих та дітей, що звертаються до Пунктів Незламності, визначені основні напрямки діяльності та форми роботи.

Сподіваємося бути корисними всім, хто потребує підтримки!

ЩОТИЖНЕВА НАРАДА ПРИ ДИРЕКТОРОВІ ПРАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦРПП

    12 грудня 2022 року відбулася щотижнева нарада при директорові працівників Селидівського ЦПРПП. Обговорили завершення  ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, відзначивши активну участь педагогів та учнів Селидівської ТГ у інтелектуальних перегонах. Валентина Панасенко,  директор центру,  проаналізувала завершення сертифікації-2022  педагогічних працівників, наголосивши на  необхідності ефективнішого інформування освітян  про можливості підвищення професійної майстерності.  Учасники наради поділилися також враженнями про відвідані уроки та позакласні заходи вчителів-атестантів 2022-2023 року та узгодили основні напрями аналізу професійної діяльності педагогів. 

ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКИХ УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАД З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ТА ГЕОГРАФІЇ

    11 грудня  2022 року завершились перегони ІІ  етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад. Учні Селидівської ТГ взяли активну участь в олімпіадах з англійської мови та географії. Бажаємо учасникам творчих успіхів, гарних результатів та позитивних емоцій. 

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ОНОВЛЕННЯ ОСВІТИ В ПОВОЄННУ ДОБУ"

       5 грудня 2022 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Системи управління освітою під час воєнного стану та перспективи оновлення освіти в повоєнну добу», учасниками якої були працівники Селидівського ЦПРПП.

Працівники Селидівського ЦПРПП взяли участь у роботі секцій «Центри професійного розвитку: пріоритетні шляхи розвитку та антикризовий менеджмент» та «Питання психології управління закладами освіти в умовах воєнного та повоєнного часу: підтримка, відновлення та розвиток» .

Ганна Гладкова, модератор секції «Центри професійного розвитку: пріоритетні шляхи розвитку та антикризовий менеджмент», завідувач відділу менеджменту загальної середньої освіти облІППО, презентувала напрямки антикризового менеджменту, пов’язаного зі збереженням можливості функціонування установи, створення антикризової програми, підтримкою педагогів професійно й психологічно.

Тетяна Колган, декан факультету підвищення кваліфікації педагогічних працівників Донецького облІППО, кандидат педагогічних наук, доцент, висвітлила питання «Співпраця ЦПРПП з науковими установами у кризовий період функціонування освіти»

Досвід роботи Центру  з питання «Наступність між ланками освіти – запорука успішних кроків п’ятикласника в НУШ», презентувала Валентина Панасенко, директор ЦПРПП, зауваживши, що   забезпечення наступності на етапі реформування української школи – це, насамперед, підготовка вчителів середньої і старшої школи до роботи в новому освітньому середовищі сучасної школи, зокрема, до роботи з учнівськими колективами п’ятих класів, які протягом чотирьох років навчались в нових умовах початкової школи.

Альона Молчанова, психолог установи, детально зупинилася на питанні  «Організація та здійснення психологічної підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану».

ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКИХ УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАД З ІНФОРМАТИКИ ТА ХІМІЇ

       Інтелектуальні перегони для здобувачів освіти Селидівсьої громади тривають.  04.12.2022 року  учні 8-11 класів стали  учасниками міського етапу предметних олімпіад з інформатики та хімії. Формат проведення цьогорічних олімпіад дещо змінено. Тест  з хімії  складався із завдань трьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності («логічні пари»), завдань відкритої форми із короткою відповіддю. Олімпіада з інформатики проводилась синхронно з іншими областями з  використанням центрального сервера прийому і перевірки робіт платформи E-olymp. Змінений формат подачі і перевірки робіт не завадив юним інтелектуалам розв’язати завдання з логічним навантаженням, задачі компетентнісного змісту, проявити кмітливість та винахідливість.

Бажаємо всім учасникам олімпіад набуття досвіду участі в інтелектуальних змаганнях, успіхів і перемог.  


ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКИХ УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАД З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ПРАВОЗНАВСТВА

       Мова та право – основа існування кожної демократичноі держави, а  талант і творча обдарованість юних українців стають сьогодні запорукою інтелектуального та економічного розвитку країни.  Саме тому 4 грудня  2022 року найкращі учні Селидівської громади взяли активну участь у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та правознавства.  Бажаємо учасникам  творчого натхнення, успіхів і подальших перемог!

ВЕБІНАР "МАНДРУЄМО УКРАЇНОЮ"

       1 грудня 2022 року працівники Селидівського ЦПРПП, вчителі трудового навчання Селидівської ТГ та їхні учні відвідали перший  із серії запланованих вебінарів «Мандруємо Україною».  Воєнний стан дуже ускладнив освітній процес, проте й надав безліч можливостей. Навчальним класом стала вся Україна та навіть зарубіжжя. Це чудова нагода познайомитися з місцевими ремеслами, звичаями, а найголовніше - з цікавими людьми.

Перші гостини – у Івано-Франківську. Валентина Борульник, вчитель  трудового навчання Селидівської ЗОГ,  запросила своїх колег та учнів на майстер-клас  Галини Дичковської, спеціалістки з позитивної психотерапії. Майстриня  розповіла, що її завжди цікавило створення ляльки-мотанки, цього оберегу українського народу, який вона тепер успішно використовує у своїх професійній діяльності. Багато цікавого дізналися учасники заходу про особливості та традиції створення ляльки-мотанки. Про українські рушники та вишиванки, зауважила майстриня,  знають повсюди і в Україні, і далеко за її межами, а от про ляльку-мотанку інколи не знають нічого. Мотанки - давні родинні обереги українців. Такі ляльки уособлюють єднання сімейних зв’язків багатьох  поколінь. Прекрасно, що традиції створення та використання ляльок-мотанок збереглися та продовжують відроджуватися.

Педагоги та учні із захопленням долучилися до виготовлення власних ляльок під керівництвом Галини Дичковської. Такий сувенір, особливо виготовлений власними руками, може стати родинним оберегом, котрий ввібрав в себе вікові знання та вірування.Прекрасно, що традиції створення та використання таких ляльок збереглися та продовжують відроджуватися.

Щиро дякуємо Галині Дичковській  і Валентині Борульник та з нетерпінням чекаємо нової зустрічі на теренах нашої прекрасної Батьківщини!


ДРУГЕ ЗАНЯТТЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ "СУЧАСНІ ПСИХОЛОГІЧНІ МЕТОДИКИ САМОДОПОМОГИ"

     Майже кожна людина сьогодні знайома з  нападами панічної атаки, тривогою чи стресом. Проте з усіма цими станами можна ефективно боротися, створивши собі власний позитивний внутрішній простір.

Які саме техніки та вправи потрібно використовувати? У кожного може бути свій індивідуальний список того, що допомагає. Часто це щось дуже просте, що є всередині нас або поруч з нами. На другому занятті творчої групи практичних психологів та соціальних педагогів «Сучасні психологічні методики самодопомоги» фахівці презентували техніки, які ефективно застосовують у роботі з дітьми та педагогами: дихальні та арттерапевтичні вправи, техніки м’язової релаксації та заземлення.

Альона Молчанова, психолог Селидівського ЦПРПП, ознайомила з проєком що  з'явився за участі Інституту когнітивного моделювання, під авторством та методикою експерта Вікторії Назаревич. Зауважила на тому, що Міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation в Україні презентує новий продукт для дітей в межах своєї програми Mental Health  — терапевтичну арт розмальовку для подолання стресових ситуацій.

УЧАСТЬ У ТРЕНІНГУ "ФОРМУВАЛЬНЕ ОЦІНЮВАННЯ В 5 КЛАСІ НУШ"

      В 5 класі Нової української школи  цього навчального року введено формувальне оцінювання, яке здійснюється в процесі навчання, і необхідне для того, щоб з’ясувати, чи успішно учні справляються, а також визначити, як необхідно будувати процес навчання в подальшому.

 Саме такому питанню було присвячено тренінг «Формувальне оцінювання в 5 касі НУШ», учасницею якого 30.12.2022 року стала Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП. Від Тетяни Колган, тренера національної освітньої платформи «Всеосвіта» презентовано питання формувального оцінювання як ресурсу розвитку особистості учнів базової школи. Значна увага приділена функціям та технікам формувального оцінювання  як формам перевірки знань учнів, коли педагог задає додаткові уточнюючі питання, що дозволяють дитині проаналізувати, узагальнити, зробити висновки з пройденого матеріалу, надає учням можливість обміркувати поняття, ідеї заняття, зв’язати з попереднім матеріалом, знаннями і досвідом, а також з’ясувати незрозумілі моменти, дозволяє забезпечувати швидкий зворотний зв’язок, за допомогою якого учні повідомляють, чого вони навчилися  і які труднощі у них виникли. Безперечно, набутий досвід буде реалізовано в практичній діяльності педагогів громади.

ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ВЧИТЕЛІВ-ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН "STEM-ОСВІТА: ВПРОВАДЖЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ"

      29 листопада відбувся вебінар-рефлексія творчої групи вчителів природничо-математичних  дисциплін "STEM-освіта: впровадження та перспективи розвитку" за темою  "Онлайн-застосунки для організації інтерактивного дистанційного навчання. Питання - відповіді". Протягом місяця учасники групи опрацьовували матеріали та вчилися створювати цікавий навчальний контент, використовуючи онлайн-платформи та мобільні застосунки, з якими ознайомилися на попередньому занятті:  Wordwall, Padlet, ChatterPix by Duck Duck M, Baamboozle, Canva, генератор QR-кодів. Ольга Черняк, керівник групи, проаналізувала роботу  педагогів та відзначила високий рівень наданих матеріалів. Потім вона представила Lightshot — інструмент створення скріншотів - та розкрила усі можливості його використання. 


Матеріали заходу >>

МЕТОДИЧНИЙ АУКЦІОН "ПЕДАГОГІЧНА ТЕХНОЛОГІЯ STEM ЯК ЗАСІБ РЕФОРМУВАННЯ ОСВІТНЬОЇ СИСТЕМИ"

   До ключових компетентностей Нової української школи належать: спілкування державною мовою, спілкування іноземними мовами, математична компетентність, основні компетентності у природничих науках і технологіях, інформаційно-цифрова компетентність, уміння вчитися впродовж життя, ініціативність і підприємливість, соціальна та громадянська компетентності, обізнаність та самовираження у сфері культури, екологічна грамотність і здорове життя. Максимальній реалізації й успішному засвоєнню цих компетентностей допоможе впровадження принципів STEM-освіти в освітній  процес Нової української школи. Інтеграція та дослідницько-проєктна діяльність є провідними принципами STEM-освіти, які співзвучно переплітаються з орієнтирами НУШ.

Саме цьому питанню було присвячено методичний аукціон для вчителів початкової школи «Педагогічна технологія STEM як засіб реформування освітньої системи», який відбувся 28 листопада 2022 року.

Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП, розповіла про переваги STEM – освіти у початковій школі та надала корисні посилання, де докладно розглянуто теоретичні аспекти і подано найрізноманітніший практичний матеріал: STEM-уроки, STEM-проекти, STEM-квести, наукові STEM-ігри. 

Вчителі початкових класів Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 продемонстрували  цікавий STEM – проєкт «Крилатий посланець», метою якого було дослідити, чому саме голуб вважається символом миру, коли і ким була створена емблема «голуб миру», поглибити знання про породи голубів, будову тіла птаха, ознайомити з принципом роботи простих механізмів, створити динамічну модель голуба.

          Олена Поліщук, вчитель початкових класів Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, презентувала власну розробку уроку математики та ЯДС з елементами STEM – освіти «Парк Матемаленд».

 

Матеріали заходу >>

ЩОТИЖНЕВА НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП

28 листопада відбулася щотижнева нарада при директорові працівників Селидівського ЦПРПП. Учасники наради обговорили поточні питання, узгодили заходи щодо методичного супроводу предметних олімпіад з української мови, правознавства, хімії та інформатики. Валентина Панасенко, директор ЦПРПП, акцентувала увагу на тому, що , попри проблеми з енергопостачанням та зв’язком, усі заплановані заходи з підвищення кваліфікації педагогів мають бути виконані в повному обсязі.  Альона Молчанова, психолог центру, розповіла про  вдалий досвід проведення ярмарку психологічних знахідок з теми «Соціально-педагогічний супровід внутрішньо переміщених осіб в умовах воєнного стану».

УЧАСТЬ В ОБЛАСНІЙ ТВОРЧІЙ ГРУПІ "СТВОРЕННЯ КЕЙСУ КОНСУЛЬТАНТА ЦПРПП"

23 листопада  2022 року Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, взяла участь у  ІІ засіданні обласної творчої групи «Створення кейсу консультанта ЦПРПП», яке провела Ганна Гладкова, завідувач відділу менеджменту загальної середньої освіти Донецького облІППО, та Тамара Фільчакова,  методист. На засіданні були представлені та проаналізовані перші результати роботи групи та визначені подальші кроки щодо  розробки діагностичної карти оцінки та самооцінки педагогічної майстерності вчителя, яка дасть можливість зрозуміти, на якому рівні перебуває вчитель та спланувати його індивідуальну освітню траєкторію.

ЯРМАРОК ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАХІДОК

23 листопада 2022 року пройшов ярмарок психологічних знахідок. Альона Молчанова, психолог Селидівського ЦПРПП наголосила на основних аспектах роботи соціальних педагогів, важливості підтримки вимушено переміщених осіб.

Юлія Гречка, соціальний педагог Селидівської ЗОШ №2, презентувала свій досвід роботи за темою «Соціально-педагогічний супровід внутрішньо переміщених осіб в умовах воєнного стану» для практичних психологів, соціальних педагогів Селидівської громади. Складання казок є чудовим як діагностичним методом, так і можуть мати  терапевтичний ефект.   Для «казкарів» - це осмислення життя, самовираження. Саме такий інструмент роботи запропонувала фахівчиня своїм колегам. Також були опрацьовані вправи «Мрії» та «Квітка» з використанням віртуальної дошки Jamboard.

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З НМР "САМООСВІТА ЯК СТИЛЬ ЖИТТЯ"

Сучасні вимоги до педагога на перше місце ставлять систематичну самостійну роботу з розвитку професійної компетентності, поглиблення його теоретичних знань та практичних умінь. Самоосвіта… Потрібна чи не потрібна? Повинен чи не повинен? Таких питань у сучасного вчителя  не повинно виникати. Адже в Законі України «Про освіту» зазначено, що педагогічні та науково- педагогічні працівники зобов’язані постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру. Цій проблемі присвячено семінар-практикум «Самоосвіта як стиль життя», який  23.11.2022.року для заступників директорів ЗЗСО модерувала Валентини Панасенко, директорка Селидівського ЦПРПП.

Наталія Петрик, заступник директора Селидівської загальноосвітньої гімназії, презентувала досвід роботи з реалізації  програми педагогічного моніторингу, основною метою якої є визначення утруднень учителя в освітньому процесі, визначення шляхів подальшого професійного вдосконалення, торкнулася питання визнання результатів підвищення кваліфікації. У закладі є досвід презентації теми на методичних практикумах, де вчителі не просто розповідають, чому вони навчились, а й навчають інших. Наприклад, педагоги презентували можливості електронного ресурсу Learnis: в кабінеті інформатики, з паралельним виконанням потрібних дій, з консультацією, далі підготували виховну годину з використанням цього ресурсу, запросила колег. А потім ще й взяла участь в обласному конкурсі й виборола призове місце. Ось таке підвищення кваліфікації можна вважати результативним, завершеним! Тетяна Романенко, заступник директора Селидівської ЗОШ І-ІІ ступенів № 6, зосередила увагу присутніх на умовах продуктивної самоосвіти: уміння вчителя визначати свої сильні та слабкі сторони, рефлексувати, займатися дослідницькою, пошуковою, творчою діяльністю. Наталя Халілова, заступник директора Української ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13, Тетяна Полівода, заступник директора Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, наголосили на тому, що процес самоосвіти самокерований. Сьогодні педагоги повинні розуміти: бути гарним професіоналом означає бути в постійному пошуку, зростанні, розвитку. Підвищення професійної компетентності педагога - запорука успішного реформування системи освіти в цілому...


Матеріали заходу >>

ЩОТИЖНЕВА НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП

21 листопада відбулася щотижнева нарада при директорові працівників Селидівського ЦПРПП. Учасники зустрічі проаналізували методичний супровід ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії, фізики та трудового навчання, зупинилися на проблемах, які виникають під час перегонів, та скоординували дії щодо їхнього подолання.  Багато уваги було приділено опрацюванню умов та порядку проведення конкурсу «Учитель року»-2023. Валентина Панасенко, директор центру, зауважила, що  високий професійний рівень педагогів Селидівської територіальної громади дозволяє їм бути гідно представленими на цьому конкурсі і задача працівників центру – надати вчителям всебічну допомогу та підтримку. 

ТРИВАЄ ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ОЛІМПІАД

Триває ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. 19 листопада учні Селидівської територіальної громади взяли участь в інтелектуальних перегонах з історії та  трудового навчання/технологій. Попри всі негаразди із енергозабезпеченням і зв’язком обдаровані, здібні, талановиті діти нашої громади мають велике бажання випробувати свою ерудицію, логічне мислення, творчість, компетентність, уміння знайти неординарний підхід у вирішенні різноманітних завдань. Бажаємо всім учасникам успіхів, перемог і нових відкриттів! 

ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ВЧИТЕЛІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

18 листопада 2022 року відбулося І засідання творчої групи вчителів англійської мови з  теми «Розвиток граматичних навичок на уроках англійської мови  в 5 класах НУШ під час дистанційного та змішаного навчання».

   Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП, ознайомила присутніх з планом роботи творчої групи і наголосила, що  навчання граматиці – один з найважливіших аспектів навчання мови, оскільки повноцінна комунікація неможлива без досконалого оволодіння граматикою.

 Наталія Почтар,  вчитель англійської мови Цукуринської філії Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, розповіла про метод "Перевернутий клас» та надала приклади вправ, які можна використовувати для розвитку граматичних навичок на уроках англійської мови.

  Світлана Папян, вчитель англійської мови Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, проаналізувала граматичний матеріал підручника "Prepare" Джоанни Коста та Мелані Вільямс (Ukrainian Edition, видавництво «Лінгвіст», 2022) та презентувала дієві індуктивні методи вивчення граматики.


Матеріали заходу >>

ВЕБІНАР ДЛЯ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ "СПІВПРАЦЯ ПЕДАГОГА В РОБОТІ З ДІТЬМИ ПІД ЧАС ВІЙНИ"

16 листопада 2022 року Альона Молчанова, психолог Селидівського ЦПРПП  провела вебінар для практичних психологів та соціальних педагогів з теми «Співпраця педагога в роботі з дітьми під час війни».

У цей складний для всіх час потреба психологічної допомоги є вкрай актуальною. Підтримати учнів учителі можуть власною стійкістю та спокоєм. Коли вчитель є стабільним та в ресурсі, він прагне до дій та співпраці. Саме тому під час заходу було обговорено важливість ресурсного стану педагога, основні складові турботи про себе. Приділили увагу технікам, що можуть застосовувати педагоги у роботі з дітьми задля підтримки і стабілізації емоційного стану.

УЧАСТЬ В ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІЙ НАРАДІ З ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ 

Організація освітнього процесу у воєнний час – це складний виклик для усіх педагогів. Зрозуміло, що найбільш оптимальна та безпечна форма організації освітнього процесу в умовах воєнного стану – дистанційна. Вибір платформи, графік прямих трансляцій, формат завдань – усе це не просто елементи, а система, яка добре працює, якщо продумана наперед.  Саме це і стало предметом обговорення під час  обласної  інструктивно-методичної наради для керівників закладів загальної середньої освіти, центрів професійного розвитку, педагогічних працівників, у роботі якої  взяли участь працівники Селидівського ЦПРПП та педагоги Селидівської територіальної громади.  Велику увагу спікери приділили також питанням:

- електронні сервіси та інструменти для дистанційного навчання;

- санітарний регламент проведення дистанційних уроків; синхронний та асинхронний режими;

- практичні поради щодо організації дистанційного навчання на платформі Google Classroom;

- створення завдань за допомогою цифрових інструментів на платформі «Всеосвіта»;

- особливості організації онлайн-уроків у початковій школі;

- розмаїття підвищення кваліфікації, яке пропонує ДонОблІППО, з розвитку інформаційно-цифрової компетентності педагогів;

- атестація педагогічних працівників у 2022-2023 навчальному році.

ЩОТИЖНЕВА НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП

14 листопада відбулася щотижнева нарада при директорові працівників Селидівського ЦПРПП. Валентина Панасенко, директор центру, проаналізувала початок ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та акцентувала увагу на проблемах, які виникають під час проведення інтелектуальних перегонів у дистанційному форматі. Альона Молчанова, психолог ЦПРПП, розповіла про  заплановані заходи з підвищення цифрової компетентності практичних психологів закладів освіти. Під час наради також розглядалося питання організації освітнього процесу за технологією дистанційного навчання в умовах воєнного стану та енергетичної нестабільності. 

СТАРТ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ПРЕДМЕТНИХ ОЛІМПІАД

13 листопада розпочалися інтелектуальні перегони для учнів закладів загальної середньої освіти Селидівської ТГ – всеукраїнські предметні олімпіади. Сьогодні коло друзів в онлайнрежимі зібрало юних математиків, учнів 6-11 класів шкіл громади. Учасників олімпіади з побажанням успіхів привітали Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП та Олена Артьомова, керівник міської професійної спільноти вчителів математики. 

КРУГЛИЙ СТІЛ "ПОЧАТКОВА ТА БАЗОВА ОСВІТА: НАСТУПНІСТЬ-ВЗАЄМОДІЯ-ІННОВАТИКА"

Наступність між дошкільною та початковою освітою надзвичайно важлива для  створення єдиного освітнього процесу, що логічно продовжується від початкової до базової середньої  школи. Цей процес допомагає досягти цілісного розвитку особистості. Саме цьому питанню було присвячено засідання круглого столу «Початкова та базова освіта: наступність-взаємодія-інноватика» для вчителів початкових класів та вчителів-предметників 5-го класу НУШ, який відбувся 10 жовтня 2022 року.

Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, акцентувала увагу на тому, що перехід із молодшої школи до основної пов'язаний із внесенням змін у динамічні стереотипи спілкування, діяльності, а також зі збереженням окремих компонентів попереднього соціального досвіду. Забезпечення успішної адаптації випускників початкової школи до навчання в п’ятому класі багато в чому залежить від підготовки учнів до навчання в середній школі, від здатності та готовності  вчителів,  які викладають в початкових класах,  підготувати дитину до навчання в п’ятому класі. Особливо складним  цей процес є в сучасних умовах воєнного стану та дистанційного навчання.  

Тетяна Полівода, заступник директора Селидівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, детально проаналізувала алгоритм управлінської діяльності з питань наступності, який включає  і попереднє знайомство вчителів із майбутніми учнями, і відвідування вчителями-предметниками уроків в початкових класах,  і проведення спільних нарад, засідань педагогічних рад, і  проведення загальних батьківських зборів тощо.

Тетяна Куліш, практичний психолог Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, зупинилася на організації ефективного психологічного супроводу учасників освітнього процесу та зауважила, що проблеми часто виникають тому, що учителі, які викладають у 5-х класах, іноді не бачать різниці між п'ятикласниками й іншими школярами основної школи. І як результат - завищені вимоги до цих учнів, зниження рівня навчальних досягнень, мотивації навчання. Психолог запропонувала прийоми та методики, які зроблять  процес адаптації школярів більш ефективним.

Своїми думками та досвідом роботи, власними педагогічними знахідками поділилися учасники круглого столу: вчителі початкових класів Ірина Богуславська та Тетяна Погудіна, вчителі-предметники Валентина Березняк, Ольга Карвєшкіна, Тетяна Хацько, Альона Бурлака та класний керівник 5-го класу Ірина Зубенко. Вони визначили головні умови успішної адаптації учнів до навчання в середній ланці: різнобічне використання досягнень початкової школи на етапі переходу; осучаснення освітнього середовища; впровадження методик особистісно і компетентнісно зорієнтованого навчання, виховання і розвитку; технологічність методик навчання. А головне – увага, терпіння та безмежна любов до кожної дитини!

УЧАСТЬ У РОБОТІ VIII ОБЛАСНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

10 листопада працівники Селидівського ЦПРПП взяли участь у роботі VІІІ обласної науково-практичної конференції «Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання в регіоні», яка традиційно проводиться з метою узагальнення досвіду та поширення інноваційних практик освітян Донеччини щодо здійснення національно-патріотичного виховання в освітньому процесі.

Після пленарного засідання учасники продовжили роботу в 6 секціях, на яких були розглянуті актуальні питання:

- вплив історико-культурної спадщини на формування національної ідентичності;

- система наступності та розбудова національного виховного простору в освітній системі;

- формування соціально громадянської компетенції дошкільника;

- медіаграмотність як чинник формування національної ідентичності;

- патріотизм як ціннісний орієнтир Нової української школи;

- управлінський аспект національно-патріотичного виховання в ЗЗСО

 Спікери ділилися останніми досягненнями в області національно-патріотичного виховання, акцентували увагу на ключових аспектах розбудови всеосяжного виховного простору й окреслили основні актуальні напрями подальшої роботи.

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ОСВІТЯНСЬКОМУ ФОРУМІ

10 листопада відбувся всеукраїнський освітянський форум з міжнародною участю «Якість освіти – пріоритет педагогічної спільноти», до якого доєдналися і працівники Селидівського ЦПРПП.  Під час форуму розглядалися важливі питання, які хвилюють сьогодні кожного освітянина: ключові цілі якості освіти;  діяльність закладів освіти в умовах війни;  професійна самореалізація вчителів в умовах цифровізації. 

МЕТОДИЧНА СТУДІЯ "СУЧАСНИЙ ВИХОВАТЕЛЬ ЗДО"

Чи часто дорослі люди з теплотою згадують своїх дитсадівських вихователів? Трапляється, що особистість вихователя так захоплює дитину, що вона не тільки пам'ятає його, але навіть в дорослому віці, намагається привести в його групу своїх дітей.

Саме з такими педагогами мали зустріч у методичній студії «Сучасний вихователь ЗДО», яка відбулася 09.11.2022 року за підтримки працівників Селидівського центру професійного розвитку педагогічних працівників. Складаючи асоціативний кущ до словосполучення «сучасний вихователь»  учасниками зустрічі відзначено його складові: педагог, партнер, творець, інноватор, психолог, всезнайка…дружина, мама, колега, особистість. Бо саме вихователь починає керувати неповторним процесом становлення людської особистості.  І цей процес ні з чим не можна порівняти за своєю складністю і красою.

Родзинками організації того процесу поділилися вихователі ЗДО нашої громади. Від Галини Пащенко та Тетяни Меньшикової, вихователів ЗДО «Пролісок», дізналися про аспекти підготовки дошкільників до навчання в школі за програмою «Впевнений старт» та налаштування партнерських стосунків між вихователем і батьками через різноманітні засоби спілкування та взаємодії. Ольга Гусак та Галина Янущик, вихователі ЗДО «Роднічок», презентували досвід роботи  з організації розвивального та безпечного освітнього середовища дошкілля, приділивши увагу головному методу в навчанні, розвитку та вихованні дітей – грі. Світом чарівних кілець Луллія повела учасників зустрічі Галина Горбатенко, зосередивши увагу на тому, що використання цієї методики сприяє розвитку  мовлення дітей, їхнього логічного мислення.

Родзинкою зустрічі стало спілкування з Оленою Адамчук, вихователем ЗДО «Космос», яка запросила колег у свою творчу поетичну лабораторію. Вірші  Олени мають визнання не тільки у колі колег, вони визнані в номінації переможців літературних конкурсів. В тому, що було презентовано, вихователь дала відпоівідь на питання сина: де живе Дід Мороз? Відповідь  на питання і музичний подарунок від сина Олени порадували присутніх.

На завершення зустрічі Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, побажала колегам прояву творчості та креативу, педагогічного оптимізму, педагогічної рефлексії та авторитетності.

УЧАСТЬ ПРАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ РАДІОДИКТАНТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

У День української писемності й мови працівники відділу освіти Селидівської міської ради та  Селидівського ЦПРПП традиційно взяли участь у всеукраїнському заході – написанні радіодиктанту національної єдності, який уже 22 роки поспіль проводить Українське радіо. Радіодиктант - це не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб. Щороку він збирає сотні тисяч прихильників української мови - тих, для кого вона є рідною, і тих, хто тільки починає її вивчати.

Учасники акції, пишучи диктант, змогли випробувати власні знання, набути нового досвіду та особистим прикладом  показали своє ставлення до своєї країни й мови.

Авторкою тексту цьогорічного Радіодиктанту стала українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читала його народна артистка, Герой України – Ада Роговцева. 

УЧАСТЬ У ВЕБКОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО АЛГОРИТМУ ПРОВЕДЕННЯ ІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАД

9 листопада працівники Селидівського ЦПРПП взяли участь у вебконсультації щодо алгоритму проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, яку провела Галина Ломакіна, проректор з науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти Донецького обласного ІППО. Спікер надала детальні роз’яснення щодо порядку отримання завдань, реєстрації учасників перегонів, організації роботи журі та   рекомендувала  членам оргкомітетів  перед початком олімпіади провести інструктаж для учнів щодо вимог оформлення роботи, терміну її виконання та правил поведінки під час олімпіади,  наголосивши, що основним пріоритетом під час проведення олімпіад є безпека усіх учасників процесу та дотримання вимог академічної доброчесності. 

ВІТАЄМО  З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ! НЕХАЙ РІДНЕ СЛОВО БУДЕ ДЛЯ ВСІХ ОБЕРЕГОМ ТА ДУХОВНИМ ДЖЕРЕЛОМ ЖИТТЯ! 

ЩОТИЖНЕВА НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП

7 жовтня відбулася щотижнева нарада при директорові працівників Селидівського ЦПРПП. Валентина Панасенко, директор центру, звернула увагу на проблеми організації якісного дистанційного навчання в умовах воєнного стану та енергетичної кризи, у  зв’язку з чим важливим є інформування педагогів про можливості ефективного асинхронного навчання.  Працівники центру  обговорили та узгодили участь у обласних та міських методичних заходах, підвели підсумки міського етапу обласних конкурсів «Заговори, щоб я тебе побачив» і «Поетичні обрії»,  спланували заходи, спрямовані на організацію ІІ етапу всеукраїнських предметних олімпіад. 

КОЛОСОК ДЛЯ ЗСУ

Запрошуємо до участі у благодійному конкурсі-марафоні "КОЛОСОК для ЗСУ".  Цього разу в учасників два завдання показати якнайкращий результат у конкурсі і зробити свій внесок на підтримку ЗСУ. Цей  конкурс особливий не лише за призначенням благодійних внесків, але й за унікальним сертифікатом, тривалістю, форматом та віковою категорією учасників:

   1. Лише цього разу усі учасники отримають діамантовий сертифікат у номінації „МИ ДОПОМОГЛИ ЗСУ”.

  2. Конкурс відбувається у двох форматах для кожного учасника: он-лайн та оф-лайн.

  3. Учасники, родини або школи самостійно перераховують оргвнесок в фонд „ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ”  ви самостійно вирішуєте на що підуть кошти: „Допомога армії” або підтримка роботи самого фонду і яку обрати періодичність  допомоги „підписка” або „разово” (будьте уважні при оплаті карткою на сайті, у випадку, якщо Ви оберете „підписка” то кошти з Вашої карти списуватимуться щомісяно в автоматичному режимі).

Реквізити фонду https://savelife.in.ua/donate/?utm_source=kolosok-dlia-zsu

       4. Конкурсна подія триватиме з 1 листопада по 15 грудня.

      5. У конкурсі беруть участь учні 1-11 класів та (за бажанням), їхні родини й широке коло знайомих родини.

   6. Оргвнесок становить від 25 грн з учасника. Разом з учасниками можуть донатити родини та знайомі, які бажають взяти участь у конкурсі.

З умовами проведення та етапами конкурсу можна ознайомитися за посиланням: https://e-kolosok.org/kolosok-dlia-zsu або http://kolosok.org.ua/kolosok-dlia-zsu/

ОБЛАСНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС 

Відповідно до плану роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, з метою розширення обріїв фахової підготовки працівників мистецької освітньої галузі, виявлення та підтримки творчого потенціалу вчительства, із 04 листопада по 9 грудня 2022 року проводитиметься обласний фестиваль-конкурс фахової майстерності «Агенти сучасної мистецької освіти» для вчителів мистецьких дисциплін ЗЗСО, керівників гуртків художньо-естетичного напряму ЗПО, ЗЗСО, музичних керівників ЗДО, працівників закладів культури.

Доводимо до вашого відома методичні рекомендації щодо проведення обласного фестивалю-конкурсу фахової майстерності «Агенти сучасної мистецької освіти»  https://docs.google.com/.../1sGpxz4JGR17ZTUkYTk.../edit...


ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Звертаємо увагу, що Міністерство освіти і науки України та Директорат дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти, 8 листопада 2022 року з метою ознайомлення з результатами експериментального вивчення готовності дитини 6 (7) років до навчання в умовах сучасної школи проводить Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання в умовах реформування української школи» за участю науковців НАПН України, спеціалістів МОН та ДУ «УІРО» у галузі дошкільної освіти.

Під час конференції обговорюватимуться питання щодо теоретичних аспектів проблеми наступності між дошкільною та початковою освітою; наукових засад, на яких проводилась експрес-діагностика оцінки готовності дитини до систематичного навчання «Чарівні перетворення».

До участі у конференції запрошуємо працівників галузі дошкільної та початкової освіти.

Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSdoZ2DCkpq7yb.../viewform

Підключитися до конференції можна на сайті ДУ «УІРО»: https://youtu.be/8I1um7ts0LY та ТОВ «Ранок»: https://www.youtube.com/watch?v=npJq40Hzbxg

Програма конференції https://cutt.ly/XNL8L4p

ТИЖНЕВА НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП

31 жовтня 2022 відбулася  щотижнева нарада при директорові працівників Селидівського ЦПРПП. Валентина Панасенко, директор центру, підвела підсумки роботи за жовтень, зазначивши, що робота центру головним чином  була спрямована на координацію діяльності професійних спільнот педагогічних працівників,  індивідуальне консультування, а також узагальнення та поширення інформації з питань професійного розвитку освітян та їхню психологічну підтримку.

Аналізуючи план роботи на листопад, особливу увагу приділили проведенню другої сесії флеш-семінару «Початкова та базова середня освіта: наступність-взаємодія-інноватика» для вчителів початкових класів та вчителів, які працюють в 5 класах НУШ.

Працівники ЦПРПП обговорили також заходи з методичного супроводу конкурсів фахової майстерності, всеукраїнських предметних олімпіад та обласних учнівських конкурсів.

СЕМІНАР-ТРЕНІНГ "ЗАСОБИ МІЖПРЕДМЕТНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УРОКІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ"

27.10.2022 відбувся семінар–тренінг для вчителів англійської мови  Селидівської територіальної громади з теми «Засоби міжпредметної інтеграції уроків іноземної мови».

    Людмила Савченко, керівник МПС вчителів англійської мови, розповіла про структуру інтегрованого уроку, звернула увагу на вимоги щодо проведення такого уроку, а також зазначила, що іноземна мова – один з найуніверсальніших предметів, здатних збагачувати зміст навчання.

  Наталія Почтар, вчитель англійської мови Цукуринської філії Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, презентувала розробки інтегрованих уроків та провела практичну частину семінару із використанням інноваційних технологій.

  Світлана Чернова,  вчитель англійської мови Селидівської загальноосвітньої гімназії, акцентувала увагу присутніх на факторах впливу на продуктивність уроку англійської мови у 5-х класах НУШ та поділилася досвідом роботи у 5 класі.

 Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП, нагадала присутнім про особливості оцінювання учнів 5 класу НУШ, особливу увагу привернула до формувального оцінювання учнів.



Матеріали заходу >>

ВЕБІНАР-ПРАКТИКУМ «УРОКИ ЗА ДІЯЛЬНІСНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО ТА ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ» ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ 

27 жовтня 2022 відбувся вебінар-практикум «Уроки за діяльнісною технологією в умовах дистанційного та змішаного навчання» для вчителів гуманітарного циклу Селидівської територіальної громади.

       Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, обгрунтовуючи вибір теми вебінару, зауважила, що діяльнісний підхід в освіті – це спосіб реалізації ідей та змісту Нової української школи,  спрямований на розвиток умінь і навичок учня, застосування здобутих знань у практичних ситуаціях, пошук шляхів інтеграції до соціокультурного та природного середовища.

Олена Косолап, керівник МПС, учитель української мови та літератури Селидівської ЗОГ,  у своєму виступі зазначила,  що формування особистості учня, його здатність до самовизначення і саморозвитку здійснюється не тоді, коли він сприймає готові знання, а у процесі його власної навчально-пізнавальної діяльності, скерованої на відкриття «нових»  знань. Вона визначила також необхідні  засади реалізації діяльнісного підходу: введення дітей у зміст нового навчального матеріалу шляхом відкриття знань, а не їх подавання; створення умов для використання на уроці наукової інформації, здобутої поза школою; передбачення певних інтелектуальних труднощів під час опанування навчального матеріалу та активізація пізнавальної діяльності з використанням проблемно-пошукових методів.

Олена Єрьоменко, учитель української мови та літератури Селидівської ЗОШ І-ІІІ ст.№6,  розповіла про досвід використання онлайн-платформи Quizizz, яка має багато переваг: яскрава, соціальна, досить проста для вчителя і цікава для учнів. Цей  сервіс призначений для проведення оцінювання рівня знань учнів як під час занять, так і в якості домашнього завдання, використовуючи при цьому власні девайси учнів. Учитель зазадалегідь створює тест на своєму комп'ютері, а учні можуть відповісти на питання зі своїх мобільних пристроїв. Дуже важливим є те, що тести, створені за допомогою Quizizz, можна запропонувати як домашнє завдання.  

    Олена Холодна, учитель зарубіжної літератури Селидівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2, звернула увагу присутніх на  розвиток творчих здібностей учнів в умовах особистісно-діяльнісного підходу до навчання і запропонувала практичну роботу з використання сервісу  Google Jamboard - інтерактивної віртуальної дошки, яка дозволяє вчителю демонструвати ключову інформацію під час уроку в Zoom чи Google Meet, а також одночасно взаємодіяти з усім класом чи окремою групою школярів у режимі реального часу. За допомогою інтерактивної дошки можна не лише пояснювати навчальний матеріал, а й активізувати увагу школярів та запропонувати їм виконати індивідуальні чи завдання у групах з використанням готових шаблонів.


Матеріали заходу >>

УПРАВЛІНСЬКА СЕСІЯ «УПРАВЛІНСЬКІ РІШЕННЯ Й МОЖЛИВОСТІ ПІД ЧАС КРИЗИ: ДУМКИ ДИРЕКТОРІВ ЗЗСО» ДЛЯ ДИРЕКТОРІВ ЗЗСО

25.10.2022 року у Селидівському ЦПРПП відбулася зустріч в управлінському колі директорів закладів загальної середньої освіти, під час проведення якої обговорено актуальні питання управління закладом освіти в умовах НУШ. Зокрема: подолання викликів сьогодення, логічні кроки для важливих змін, організація освітнього процесу з використанням дистанційних технологій навчання.

 У пошуку відповіді на питання: які можливості керівник вбачає для себе і своєї школи в ситуації дистанту окреслено розвиток відповідальності учасників освітнього процесу, бо з’явилася піраміда: вчитель-учні-батьки; нагода навчити дітей вчитися самостійно. Відбувається переосмислення ролі вчителя й використання  гаджетів; урізноманітнення освітнього процесу через використання електронних застосунків. В повній мірі проявляється автономія вчителя, згуртування колективу, взаємодопомога.

Розуміючи, що ситуація навчання на відстані є стресовою як для керівників і вчителів, так і для батьків і учнів, важливо розуміти та чути одне одного, домовлятися про комфортні правила взаємодії, берегти своє фізичне та психічне здоров’я.


Матеріали заходу >>

МЕТОДИЧНІ ПОСИДЕНЬКИ «МІЙ ПЛАН ІНТЕГРОВАНОГО НАВЧАЛЬНОГО ДНЯ (З ВИКОРИСТАННЯМ ІННОВАЦІЙНИХ МЕТОДІВ ТА ПРИЙОМІВ РОБОТИ)» ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

25 жовтня 2022 року відбулися методичні посиденьки  вчителів початкової школи «Мій план інтегрованого навчального дня (з використанням інноваційних методів та прийомів роботи)».

Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП, акцентувала увагу присутніх  на формах інтеграції знань та наголосила, що інтегровані уроки стають усе більш популярними, адже вони сприяють розвитку інтелектуального і творчого потенціалу учнів.

Досвідом роботи з цієї теми поділилися вчителі початкових класів Альвіна Налескіна (Селидівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, тема дня «Черепаха», «Місяць»), Тетяна Погудіна (Українська ЗОШ І-ІІІ ступенів №13, тема дня «Наші друзі – тварини»), Тетяна Бокова (Селидівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, тема дня «Ми вчимося досліджувати і любити природу»), Лідія Торбенко (Селидівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, тема дня «Супутник Землі»).

Наталія Матвєєва, вчитель початкових класів Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, презентувала свої відео-матеріали  з теми «Інноваційні технології на уроках у початковій школі» та онлайн – виставку малюнків «Що таке щастя».

Матеріали заходу >>

ФЛЕШ-СЕМІНАР «ДОШКІЛЬНА ТА ПОЧАТКОВА ОСВІТА: НАСТУПНІСТЬ-ВЗАЄМОДІЯ-ІННОВАТИКА» 

Наступність між дошкільною та початковою освітою – це забезпечення неперервності здобуття людиною освіти. Наступність в освіті необхідна для створення єдиного освітнього процесу, що логічно продовжується від дитячого садка до школи. Цей процес допомагає досягти цілісного розвитку особистості. Саме цьому питанню було присвячено флеш-семінар «Дошкільна та початкова освіта: наступність-взаємодія-інноватика» для вчителів 1 класу ЗЗСО та  вихователів ЗДО, який відбувся 24.10.2022.

Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, привітала учасників семінару, наголосила на тому, що суть наступності як  загальнопедагогічного методу полягає у допомозі дитині підготуватися без жодних негативних наслідків для психіки до навчання в школі, звернула увагу присутніх на тому,  що принципи побудови дошкільної та початкової освіти за умов реформування загальної середньої освіти мають багато спільного:  окреслені компетентності учня НУШ  формуються на ґрунті компетентностей, закладених ще в дошкільному віці, провідні види діяльності дітей старшого дошкільного віку зберігаються і змістовно доповнюються у початковій школі.

У ході семінару вихователь- методист ЗДО «Мальвіна» Наталія Чебаненко поділилась досвідом роботи за програмою «Впевнений старт»,   вихователі ЗДО «Чайка» Людмила Залівіна та Олена Андрєєва розповіли про систему взаємодії вихователів закладів з вчителями початкової школи та батьками.

Практичний психолог ЗДО «Пролісок» Марина Івашко презентувала роботу  батьківського клубу « Від дитсадка - до школи», метою якого є сприяння підвищенню компетентності батьків майбутніх першокласників щодо широти спектру готовності дітей до навчання в школі.

Ірина Богуславська, вчитель початкової школи Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Наталія Самойленко, вчитель початкової школи Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, Світлана Переварюха, Лілія Приходько, вчителі початкових класів Української ЗОШ І-ІІІ ступенів № 12,  ознайомили учасників семінару з алгоритмом роботи шкіл з питання наступності між дошкільною та початковою ланками, обговорили ряд проблемних питань організації освітнього процесу з виокремленням завдань, які потрібно виконати на конкретному етапі роботи.

Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП, інформувала учасників зустрічі про можливості використання в організації освітнього процесу електронних ресурсів.

  Спілкуючись, дійшли висновку, що лише об’єднавши зусилля закладів дошкільної і початкової ланок шкільної освіти, а також отримавши підтримку батьківської громади можливо забезпечити психологічно виважений і успішний для дитини перехід з попереднього рівня освіти на наступний.

ТИЖНЕВА НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП

24 жовтня відбулася щотижнева нарада при директорові працівників Селидівського ЦПРПП, під час якої була проаналізована робота центру за минулий тиждень та скориговані плани на наступний. Активно почали працювати  педагогічні творчі групи: відбулося перше заняття ТГ вчителів природничо-математичних дисциплін  за темою «Онлайн-застосунки для організації інтерактивного дистанційного навчання»  та ТГ класних керівників за темою «Інноваційні технології – активний засіб розв’язання завдань виховного процесу». Валентина Панасенко, директор центру, нагадала про участь у VІІІ обласній науково-практичній конференції «Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання в регіоні». Також були сплановані заходи щодо активного залучення педагогів до участі у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року-2023», який цього річ відбудеться у таких номінаціях: «Захист України», «Основи здоровʼя», «Початкова освіта» й «Фізична культура».

ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ

21 жовтня 2022  року відбулося перше засідання творчої групи класних керівників «Інноваційні технології – активний засіб розв’язання завдань виховного процесу».

 Юлія Онищенко, консультант ЦПРПП, привітала учасників групи та акцентувала увагу присутніх на найважливіших напрямах виховної роботи.

  Валентина Борульник, педагог-організатор Селидівської загальноосвітньої гімназії, створила онлайн – помічник для класних керівників і надала перелік сервісів для асинхронного навчання.

  Ірина Зубенко, керівник творчої групи класних керівників, розповіла  про партнерську взаємодію учитель -  учень та розвиток позитивної самооцінки я – ідентичності для продуктивного навчання.

       Дякуємо колегам за плідну співпрацю!


ПРО ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "УЧИТЕЛЬ РОКУ - 2023"

Конкурс буде проведено у номінаціях «Захист України», «Основи здоров’я», «Початкова освіта», «Фізична культура» у два тури:

перший – січень-лютий 2023 року;

другий – квітень-травень 2023 року.

Реєстрація для участі у Конкурсі з 28 листопада по 12 грудня 2022 року.

Детальніше на сторінці >>

ПЕРШЕ ЗАНЯТТЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ВЧИТЕЛІВ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ  ДИСЦИПЛІН «STEM-ОСВІТА: ВПРОВАДЖЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ» 

20 жовтня відбулося перше заняття творчої групи вчителів природничо-математичних  дисциплін «STEM-освіта: впровадження та перспективи розвитку» за темою «Онлайн-застосунки для організації інтерактивного дистанційного навчання». За місяць, що минув від установчого засідання, учасники групи опрацювали чимало матеріалів та відвідали багато заходів, присвячених розвитку STEM-освіти: онлайн майстер-клас «STEM: руйнуй стереотипи, а не життя»  від ГО «Жіноча ліга»;  STEM-майстерню  «Від STEM-освіти до міжнародного визнання», онлайн-подію від CSR Ukraine, ініціативи Дівчата STEM та програми UWE_Hub за підтримки GlobalGiving для дівчат і жінок у стартапах та інноваціях з України.

Проте знань багато не буває. І перше заняття  Ольга Черняк, керівник ТГ, присвятила  ознайомленню  з цікавими онлайн-застосунками для організації інтерактивного дистанційного навчання.  Багато вчителів уже працюють з таким ресурсом, як Padlet – це універсальна онлайн-дошка (онлайн-стіна) з інтуїтивним інтерфейсом, яку нескладно опанувати та легко застосовувати в навчальному процесі. Вона може бути використана для проєктної роботи,  індивідуальних завдань чи як інструмент збору інформації від всіх учасників процесу в одному місці. Велике зацікавлення у педагогів викликало знайомство з онлайн-додатком ChatterPix by Duck Duck M, який  дозволяє створювати з друзями та родиною грайливі повідомлення, креативні карти або навіть цікаві звіти про вивчений матеріал.

Учасникам групи були також представлені такі ресурси, як Baamboozle - онлайн-застосунок для створення цікавих вікторин; Wordwall – багатофункціональний інструмент для створення як інтерактивних, так і друкованих матеріалів; Canva – безкоштовний онлайн-інструмент графічного дизайну для створення презентацій, плакатів, відео, дописів для соцмереж тощо; генератор QR-кодів, який дає можливість створювати особисті QR-коди безкоштовно та додавайте до нього свій  логотип, кольори, рамки та інше.

УЧАСТЬ КОНСУЛЬТАНТІВ У ДРУГОМУ ЗАНЯТТІ ОБЛАСНОЇ ШКОЛИ КОНСУЛЬТАНТА ЦПРПП

19 жовтня 2022 року  Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП,  та Альона Молчанова, психолог центру,  взяли участь у другому занятті обласної школи консультанта ЦПРПП з теми «Цифровізація  діяльності центрів професійного розвитку педагогічних працівників. Розвиток цифрової та інших компетентностей педагогів області».

 Ганна Олександрівна Щербиніна акцентувала увагу присутніх на санітарних нормах для дистанційного навчання та внесенні змін до посадових інструкцій.

Станіслав Леонідович Фарін ознайомив учасників з можливостями використання інструментів Scribe, Libre Office, Read Aloud, Google Data Studio.

Тамара Володимирівна Фільчакова розповіла про вимоги щодо ведення сайтів ЦПРПП та дотримання вимог академічної доброчесності.

ВЕБІНАР "ЗВУЖЕННЯ ЖИТТЄВИХ ПЕРСПЕКТИВ: ПРОБЛЕМА СУЇЦИДАЛЬНИХ ТЕНДЕНЦІЙ. ПРОФІЛАКТИКА"

19 жовтня психолог Селидівського ЦПРПП Альона Молчанова провела вебінар «Звуження життєвих перспектив: проблема суїцидальних тенденцій. Профілактика»

В ході заходу було розглянуто нормативно правову базу, методичні рекомендації щодо попередження суїцидальних тенденцій, визначені основні завдання фахівця психологічної служби щодо превенції.

Практичний психолог Селидівської загальноосвітньої гімназії Олена Максимова розкрила поняття життєвої та екзистенційної перспектив життя.  Презентувала використання наративного методу, як системи опор для самодослідження, методу нейрографіки, вправи з диференційованого сприйняття тіла з метою свідомого регулювання напруги та метафоричних карт у роботі зі здобувачами освіти задля попередження суїцидальної поведінки.

ЗАСІДАННЯ АТЕСТАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ ІІ РІВНЯ

Щорічно в закладах освіти відповідно до перспективного планування проводиться атестація педагогічних працівників, основною метою якої  є проведення заходів, спрямованих на всебічне та комплексне оцінювання педагогічної діяльності освітян. Не винятком є 2022-2023 навчальний рік.

Питанню організації атестації педагогічних працівників та керівних кадрів у цьому навчальному році присвячено засідання атестаційної комісії відділу освіти Селидівської міської ради. За участю членів комісії ІІ рівня  протокольно затверджено список атестантів, які претендують атестуватися на відповідність займаній посаді  та відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії», графіки засідань атестаційної комісії та атестації керівних кадрів. Для об’єктивного оцінювання професійної діяльності педагогічних працівників прийнято рішення про створення експертної групи.

Влада Ясікова, голова комісії, побажала учасникам засідання під час оцінювання діяльності педагогів дотримуватися вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

ЗБІРНИК ТЕЗ ДОПОВІДЕЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ "ОСВІТА ДОНЕЧЧИНИ ІСТОРІЯ, СЬОГОДЕННЯ ТА МАЙБУТНЄ"

За результатами науково-практичної конференції з міжнародною участю «Освіта Донеччини: історія, сьогодення та майбутнє» з нагоди 90-річчя Донецької області опубліковано збірник на сайті «ЄВРОПЕЙСЬКА НАУКОВА ПЛАТФОРМА» https://publishing.logos-science.com/.../article/view/269

У збірнику висвітлені питання розвитку системи безперервної освіти та освіти дорослих в історичному ракурсі, становлення педагогічного менеджменту в регіональному вимірі; психологічного супроводу і гуманізації освіти в умовах воєнного стану; національно-патріотичного виховання в регіоні. Матеріали будуть корисними для представників наукової й освітянської спільноти.

Збірнику присвоєно та активовано DOI https://doi.org/10.36074/d-oblippo.conference-2022.


ЗАПИС ТЕМАТИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ «10 освітніх трендів, які варто спробувати вчителю у новому навчальному році» 

ТИЖНЕВА НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП

17 жовтня відбулася щотижнева нарада при директорові працівників Селидівського ЦПРПП. Валентина Панасенко, директор центру, поінформувала про організацію методичного супроводу проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, наголосивши, що основним пріоритетом під час  проведення олімпіад є безпека усіх учасників процесу та дотримання вимог академічної доброчесності. Консультанти розповіли про підготовку запланованих методичних заходів та узгодили план дій щодо активного залучення педагогів до участі в міських, обласних та всеукраїнських заходах з підвищення професійної майстерності.

УЧАСТЬ У IV СЕСІЇ ДНЯ ДИРЕКТОРА

Триває процес підвищення кваліфікації керівних кадрів закладів загальної середньої освіти з актуальних питань управлінського менеджменту.

13.10.2022 року працівники Селидівського ЦПРПП та керівники закладів загальної середньої освіти стали учасниками  ІV сесії Дня директора від обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Від спікерів заходу отримано низку рекомендацій з питань реалізації концепту національно-патріотичного виховання в умовах НУШ, з  ведення журналу 5 класу НУШ в паперовому та електронному варіантах, оцінювання навчальних досягнень учнів з використанням застосунку Google Клас, проєктів післявоєнного відновлення для ЗЗСО.

Під час онлайн спілкування учасники зустрічі мали можливість зворотного зв’язку  з питань способу оцінювання досягнень учнів під час дистанційного навчання, цілей сталого розвитку, визначення емоційного налаштування учасників зустріч через асоціацію себе з котиком із серії  малюнків.

Слова щирої вдячності колегам облІППО за висвітлення важливих  питань управління школою в сучасних умовах, запрошення до участі в методичних активностях із запропонованих проблем.

РОЗРОБКА ХРЕСТОМАТІЇ ДЛЯ ДІТЕЙ РАННЬОГО ТА ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ "БЕБІБУК"

Доводимо до вашого відома, що відповідно до плану роботи Донецького ОІППО на 2022 рік в області, відділом дошкільної освіти, розпочинається розробка хрестоматії для дітей раннього та дошкільного віку «Бебібук». До розгляду приймаються виключно авторські матеріали педагогів закладів дошкільної освіти: казки, оповідання, вірші, лічилки, скоромовки, колискові, промовлялки, забавлянки, мирилки тощо. Вимоги до матеріалів представлено за покликанням https://goo.su/Oben

Кількість матеріалів не обмежена.

Супровід матеріалів має містити авторську довідку, супровідну інформацію та оформлений літературний матеріал https://goo.su/Oben

Після експертизи найкращі авторські матеріали увійдуть до змісту хрестоматії та будуть презентовані на міжобласних та Всеукраїнських заходах.

Матеріали приймаються до 05.12.2022 р. на електронну пошту a.sopilnik@ippo.dn.ua з позначкою «Літературна майстерня».

ДАЙДЖЕСТ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ НА 2023 РІК

Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про професійний розвиток працівників», Концепцією розвитку неперервної педагогічної освіти, «Порядком підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників», затверженим Постановою Кабінету Мінстірв України від 21 серпня 2019 р. № 800 (зі змінами) визнана необхідність упровадження та створення умов для навчання й саморозвитку особистості упродовж професійної діяльності. Керівні, методичні та педагогічні працівники мають підвищувати кваліфікацію й проходити стажування у відповідних освітньо-наукових установах. Підготовка та підвищення кваліфікації педагогічних працівників є важливою передумовою, що забезпечує проведення модернізації освіти на основі осмислення національного і зарубіжного досвіду.

У зв’язку із зазначеним вище та з урахуванням результатів аналізу потреб кадрового потенціалу установ освіти і навчальних закладів області, Донецький облІППО надає «Дайджест підвищення кваліфікації методичних, керівних і педагогічних кадрів на 2023 рік». Наголошуємо, що всі пропозиції, винесені до Дайджесту, – підвищення кваліфікації.

Просимо ознайомитися з дайджестом підвищення кваліфікації за покликанням https://bit.ly/kpk2023 та подати замовлення щодо підвищення кваліфікації в 2023 році до адміністрації Вашого закладу.

УЧАСТЬ У РОБОТІ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ МАЙСТЕРНІ "НУШ 5-6: НОВІ ПІДХОДИ У ВИКЛАДАННІ ПРЕДМЕТІВ ПРИРОДНИЧОЇ ГАЛУЗІ"

12 жовтня 2022 року працівники Селидівського ЦПРПП та вчителі природничих дисциплін Селидівської територіальної громади взяли участь у роботі обласної  методичної майстерні «НУШ 5-6: нові підходи у викладанні предметів природничої галузі. Інтегровані курси природничої галузі, 5 клас: особливості впровадження». Під час заходу розглядалися особливості викладання предметів природничого циклу в 5 класі НУШ під час адаптаційного періоду, питання формувального оцінювання та психологічної підтримки учнів. Також вчителям були презентовані інтернет-ресурси, які допоможуть зробити навчання більш якісним і ефективним. 

НАРАДА ЩОДО ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ І ПРОВЕДЕННЯ І (ШКІЛЬНОГО) ЕТАПУ ПРЕДМЕТНИХ ОЛІМПІАД

Жовтнем місяцем кожного навчального року розпочинаються інтелектуальні перегони для учнів закладів загальної середньої освіти. Не винятком є поточний 2022-2023. Вже оголошено проведення І ( шкільного) етапу змагань.

    Питанню організації і проведення цього заходу було присвячено нараду заступників директорів ЗЗСО, яку  12.10.2022 року в онлайн форматі провела Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП. Під час спілкування наголошено на тому, що  заходи проводяться відповідно до  Правил проведення І, ІІ, ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів в Донецькій області, зареєстрованих у Головному територіальному управлінні юстиції у Донецькій області  18.10.2018 за №238/2680,  завдання предметних олімпіад укладають міські предметно-методичні комісії, заходи проводяться в онлайн режимі. Порядок проведення, персональний склад оргкомітетів, предметно-методичних комісій та журі, експерти-консультанти I етапу олімпіад, а також рішення відповідних оргкомітетів затверджуються наказами керівника навчального закладу. Зазвичай до участі в цьому етапі допускаються усі бажаючі учні 5-11 класів. Звіти проведення І етапу олімпіад з навчальних предметів заклади подають у визначені строки до оргкомітетів II етапу цих перегонів.

  Враховуючи формат проведення змагань, директорка звернулась з просьбою забезпечити дотримання норм академічної доброчесності, якість і прозорість проведення І (шкільного) етапу учнівських олімпіад з навчальних предметів, побажала успіхів і перемог здобувачам освіти та їхнім наставникам.

ТИЖНЕВА НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП

10 жовтня відбулася щотижнева нарада працівників Селидівського ЦПРПП. Валентина Панасенко, директор центру, повідомила про умови проведення другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022» та про номінації конкурсу у 2023 році. Високо оцінивши професійний потенціал вчителів Селидівської громади, Валентина Василівна закликала активніше залучати педагогів до участі у фахових конкурсах, надавати їм  всебічну підтримку та якісний методичний супровід. На нараді обговорювалося також питання самоосвітньої діяльності працівників центру, яка є важливою складовою роботи консультантів і запорукою надання ефективної інформаційної та консультативної допомоги педагогам. 

ОНЛАЙН-НАРАДА ДЛЯ ДИРЕКТОРІВ ЦЕНТРІВ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ОБЛАСТІ

7 жовтня 2022 року відбулася щотижнева онлайн нарада директорів  Центрів професійного розвитку педагогічних працівників територіальних громад області, в якій взяла участь Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП. Під час спілкування обговорено актуальні питання організації виховного процесу в закладах освіти та  управлінського менеджменту ЗЗСО. Андрій Дубяга, завідувач відділу національного виховання, увагу учасників зустрічі звернув  на зміни в нормативно-правовій базі з питань національно-патріотичного виховання, посилаючись на наказ МОН України від 06.06.2022 №527, яким затверджено Заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року. Серед основних складових національно-патріотичного виховання в Концепції виокремлені громадянсько-патріотичне, духовно-моральне, військово-патріотичне та екологічне виховання.

  Також спікер анонсував проведення VIII обласної Конференції з окресленої проблеми, запросивши освітян області до участі в заході з презентацією досвіду роботи впровадження наскрізного процесу виховання сьогодення.

Ганна Гладкова, завідувачка відділу менеджменту загальної середньої освіти облІППО,  зосередила увагу присутніх на представництві освітніх установ в Інтернеті, на налагодженні системи взаємозв’язку закладів освіти із педагогічними працівниками, здобувачами освіти та їхніми батьками через офіційні веб- ресурси  під час проведення дистанційного навчання. Запросила до участі в обласній Конференції «Децентралізація в освіті».

УЧАСТЬ В ОБЛАСНОМУ КРУГЛОМУ СТОЛІ "МЕТОДИКА ОПРАЦЮВАННЯ "ВАЖКИХ" ТЕМ ШКІЛЬНОГО КУРСУ ІСТОРІЇ В НУШ"

6 жовтня 2022 року вчителі історії та правознавства Селидівської територіальної громади стали учасниками круглого столу «Методика опрацювання «важких» тем шкільного курсу історії в НУШ», який був проведений відділом громадянської, історичної та мистецької освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

  Головною метою заходу було обговорення тем, які вчителі вважають важкими як для викладання дітям 5 класу, так і психологічного сприйняття учнями матеріалу.

Наталія Манякіна, вчитель історії Селидівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2, акцентувала увагу присутніх на методичних рекомендаціях та особливостях вивчення питань Голокосту.

З матеріалами заходу можна ознайомитися за покликанням https://drive.google.com/.../1BTlCc31zGR0AoLgwGa-Nr...

УЧАСТЬ В ОБЛАСНОМУ СЕМІНАРІ "МОДЕЛЮВАННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ В УМОВАХ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ"

5  жовтня  2022 року працівники Селидівського ЦПРПП та вчителі інклюзивних   класів ЗЗСО відвідали в онлайнформаті постійно діючий семінар "Моделювання освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання. Урок в інклюзивному класі:  практичні кроки в початковій школі". Спеціалісти Донецького навчально – методичного центру психологічної служби у своїх виступах приділили значну увагу організації освітнього процесу в інклюзивних класах в умовах дистанційного навчання, зосередивши увагу на синхронних і асинхронних складових взаємодії учасників освітнього процесу, навели приклади раціонального використання робочого часу з урахуванням Санітарного регламенту.  Галина Скворцова звернула увагу присутніх на формування корекційної мети уроку, яка передбачає створення комфортних умов, необхідних для засвоєння навчального матеріалу і, одночасно, для подолання труднощів у навчанні. Наголосила на обов’язкову  наявність партнерських стосунків, взаємодії учасників міждисциплінарної команди (асистент, психолог, педагог, батьки). Анжела Мельникова у своєму виступі зупинилась на психологічній підтримці здобувачів освіти під час адаптаційного періоду навчання на відстані. Спікерка зосередила увагу на тому, що в сьогоднішній час дітям дуже важлива педагогічна підтримка, увага. Саме зараз потрібно ставитися з розумінням до дитячої розсіяності, неуважності та інертності під час онлайн уроків. Педагоги шкіл області поділились досвідом роботи з використання онлайн ресурсів у плануванні і проведенні навчальних занять. Під час спілкування дійшли висновку, що основна мета вчителя початкових класів  - навчити вчитися молодшого школяра, розуміти мету, виконувати необхідні дії, контролювати Їх та оцінювати свої результати. Особливого значення вчитель повинен надавати визначенню проміжних результатів ( показників) роботи на кожному уроці.

МЕТОДИЧНЕ КОЛО ФАХІВЦІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

Останнім часом суттєво підвищується роль та значення професійної діяльності працівників психологічної служби у системі освіти. Саме психологічна служба покликана навчити як жити в злагоді з самим собою та з іншими, і як вступати в стосунки зі світом, щоб життя приносило задоволення.

5 жовтня психологом Селидівського ЦПРПП, Альоною Молчановою, з метою координації та методичної підтримки фахівців психологічної служби було організовано і проведено методичне коло «Організації професійної діяльності працівників психологічної служби під час дистанційної роботи».

Під час зустрічі обговорили основні нормативно правові документи, що регламентують діяльність;  алгоритм діяльності фахівців під час дистанції; складнощі, які виникають при організації та проведенні заходів. Колеги поділились своїми знахідками щодо використання різних ресурсів у роботі та організації психологічного та соціально-педагогічного супроводу в їх закладах освіти.

Дякуємо колегам за плідну роботу, відкритість до співпраці та дружню атмосферу.


ТИЖНЕВА НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП

3 жовтня відбулася щотижнева нарада при директорові працівників Селидівського ЦПРПП. Валентина Панасенко, директор центру, привітала колег з Днем вчителя та наголосила, що вчительський фронт наразі не менш важливий, ніж воєнний, бо саме від нього залежить майбутнє нашої країни. Консультанти  проаналізували підсумки роботи за вересень, зазначивши, що всі заплановані заходи були проведені в повному обсязі, із активним залученням педагогів міста.   Планування роботи центру на жовтень передбачає широкий спектр заходів, спрямованих на сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, їх психологічну підтримку та консультування. 

ЗАПИС ТЕМАТИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ "СУПРОВІД ПЕДАГОГІВ ЩОДО РОЗВИТКУ ЇХ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ"

МЕСЕДЖ «ПІДВИЩЕННЯ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ, УДОСКОНАЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ»

Технології дистанційного навчання стали вже звичними для педагогів освітніх закладів міста. Наші педагоги, щоб бути успішними та затребуваними готові до будь яких змін, вміють швидко та ефективно адаптуватися до нових умов, прагнуть бути професіоналами, постійно оновлюють свої знання та вміння, воліють до саморозвитку, щоб бути професійно компетентними.  Інформаційно-комунікативна компетентність вчителя заслуговує на особливу увагу тому, що саме вона дає можливість вчителю  бути сучасним, та активно діяти в інформаційному суспільстві, використовувати  найновітніші досягнення у своїй професійній діяльності. Сьогодні для успішної роботи вчителю треба не тільки самому використовувати інформаційні технології, але й залучати своїх учнів до їх активного використання. Адже не новина, що широке застосування електронних засобів навчання під час вивчення будь-якого предмету є необхідністю.

Сьогодні 29 вересня  вчителі закладів освіти міста природничо-математичного циклу та вчителі інформатики  зібралися на Меседж «Підвищення цифрової грамотності, удосконалення інформаційно-комунікаційної компетентності педагогічних працівників». Консультант ЦПРПП Олена Мирошниченко представила  присутнім вчителям презентацію та поділилася знаннями в сфері цифрової грамотності. Під час зустрічі розглянули поняття цифрової компетентності педагога закладу освіти, ознайомилися з цифровими електронними ресурсами, які доступно можна використовувати під час освітнього процесу за рекомендаціями МОН України. Більш детально зупинилися на зручній  платформі Google Meet, яку найчастіше використовують загальноосвітні заклади міста, від створення відеозустрічі до  корисних інструментів, необхідних для викладання предметів під час навчального процесу. Познайомилися з поняттями такими, як цифрове освітнє середовище закладу освіти, цифрове оцінювання, цифрова освітня платформа.

Під час заходу Олена Артьомова, вчитель математики Селидівської загальноосвітньої гімназії, поділилася досвідом роботи онлайн з використанням цифрових електронних ресурсів, та як покращити роботу з електронним журналом. Вчителі  математики Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  №1 Галина Ковальчук та Світлана Лаба    розповіли про   впровадження платформи Google Meet в освітній процес, поділилися секретами як доцільніше  використовувати  платформу.  Обговорили нагальні питання використання різних сервісів для удосконалення проведення онлайн уроків. Ніна Логвина та  Інна Налисник вчителі Селидівської ЗОШ  І-ІІІ ступенів №1  активно дискутували  щодо питання, які форми і методи роботи доречно використовувати під час дистанційного навчання. Лілія Пікуєва, вчитель інформатики Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 наголосила на недоліках роботи з сервісами під час дистанційного навчання. Людмила Єлістратова, вчитель математики Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 поділилася  позитивними враженнями   використання  платформи   Office 365 MS Teams.

Підсумовуючи зустріч зробили висновки, що застосування цифрових засобів має покращити процес викладання предметів під час дистанційного навчання та покращити взаємодію між учасниками навчального процесу. Вчителі побажали  своїй спільноті успіхів та натхнення на освітянській ниві.


Матеріали заходу >>

ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ФАХІВЦІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ 

28 вересня відбулося перше засідання творчої групи фахівців  психологічної служби Селидівської ТГ «Сучасні психологічні методи самодопомоги».

Альона Молчанова, психолог Селидівського ЦПРПП, привітала учасників групи та наголосила, що одним із важливих напрямків психологічної підтримки учасників освітнього процесу є навчання прийомам саморегуляції психічних процесів.

В ході роботи групи було обговорено теоретичні аспекти, а саме: поняття стресу та його  стадії, психофізіологічні та біохімічні зміни при стресі, ознаки стресу у дорослих та дітей різних вікових груп, приділили значну увагу методам відновлення.

Учасники творчої групи висловили розуміння важливості теми самопідтримки та відкритість до роботи у створенні якісного та корисного продукту спільної діяльності.

УЧАСТЬ У РОБОТІ ОБЛАСНОГО ВІРТУАЛЬНОГО КРУГЛОГО СТОЛУ «НАСКРІЗНІ ЛІНІЇ ЯК ЗАСІБ ІНТЕГРАЦІЇ КЛЮЧОВИХ І ЗАГАЛЬНОПРЕДМЕТНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ НА УРОКАХ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ» 

28 вересня працівники Селидівського ЦПРПП та вчителі предметів природничого циклу  взяли участь у роботі обласного віртуального круглого столу «Наскрізні лінії як засіб інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей на уроках біології та хімії Нової української школи».  Людмила Прядко, методист відділу природничих наук Донецького облІППО, у своєму виступі обгрунтувала актуальність теми тим, що наскрізні змістові лінії -  один із головних трендів сучасної освіти. Це соціально значимі надпредметні теми, які є інструментом формування у школярів уявлення про суспільство в цілому. Також вони допомагають розвивати здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях, формувати світогляд.  Під час круглого столу вчителі були також ознайомлені з вимогами до безпечного освітнього простору, що є особливо важливим з урахуванням небезпек воєнного стану. Особливу зацікавленість учасників зустрічі викликала представлена добірка освітніх платформ та мобільних додатків, які допоможуть зробити навчання максимально ефективним.

ТИЖНЕВА НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП

26 вересня відбулася щотижнева нарада при директорові працівників Селидівського ЦПРПП. Консультанти доповіли про заходи, які проводилися протягом минулого тижня,  відмітили активність педагогів та їхню готовність до співпраці.

Валентина Панасенко, директор центру, представила план роботи на жовтень та особливу увагу звернула на підготовку  флеш-семінару «Дошкільна та початкова освіта: наступність-взаємодія-інноватика», обгрунтувуючи   важливість цього питання тим, що наступність необхідна для створення єдиного освітнього процесу, який логічно продовжується від дитячого садка до школи.  Цей процес допомагає досягти цілісного розвитку особистості.

Також були обговорені поточні питання та скоординовані дії щодо збору та поширення інформації, необхідної для підвищення професійної майстерності педагогів.

УСТАНОВЧЕ ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ВЧИТЕЛІВ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ «STEM-ОСВІТА: ВПРОВАДЖЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ» 

22 вересня відбулося установче засідання творчої групи вчителів природничо-математичного циклу «STEM-освіта: впровадження та перспективи розвитку».

Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, привітала учасників групи та зауважила, що одним із важливих напрямків інноваційного розвитку природничо-математичної освіти є система навчання STEM, завдяки якій діти розвивають логічне мислення та технічну грамотність, вчаться вирішувати поставлені задачі, стають новаторами, винахідниками.

Галина Масло, консультант центру, зупинилася на деяких теоретичних засадах STEМ-освіти, яка дозволяє зробити навчання більш практично спрямованим, розвиває вміння логічно і математично мислити, наукове розуміння природи і сучасних технологій. Саме тому так важливо долучити до змін і вчителів, які мають стати справжніми агентами змін освітньої реформи.

Ольга Черняк, керівник групи, вчитель інформатики та робототехніки та заступник директора Української ЗОШ І-ІІІ ст.№13, яка має великий  досвід роботи із STEМ-освіти, активно долучає учнів до участі у всеукраїнських та міжнародних заходах,  запропонувала  скласти план роботи групи, виходячи з потреб та інтересів її учасників,  окреслила мету,  напрямки роботи та очікувані результати від впровадження STEМ-освіти в навчальний процес. Працюючи на віртуальній дошці Jamboard, члени групи висловили своє розуміння інновацій та готовність до них, а також окреслили коло питань, з якими хотіли б ознайомитися.

УЧАСТЬ У РОБОТІ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ МАЙСТЕРНІ  «STEM-ПРОЄКТ ЯК ІНСТРУМЕНТ ТА ЗАСІБ НАВЧАННЯ НА УРОКАХ ФІЗИКИ»

21 вересня працівники Селидівського ЦПРПП взяли участь у роботі обласної методичної майстерні  «STEM-проєкт як інструмент та засіб навчання на уроках фізики». STEAM-освіта надає широкі можливості для реалізації компетентнісного та діяльнісного підходів до навчання,  вчить ще з шкільної парти вдало комбінувати отримані знання для вирішення реальних життєвих ситуацій та дозволяє вчителям наочніше пояснювати необхідний матеріал, тому що поруч з теорією діти відразу розуміють, як це виглядає в реальному житті. Учасники майстерні поділилися досвідом організації проєктної роботи з використанням STEM-технологій,  представили цікаві зразки  STEM-проєктів та  обговорили можливості застосування STEAM-освіти під час дистанційного навчання.  


ЗАСІДАННЯ КОНСУЛЬТАТИВНОЇ РАДИ

21.09.2022 року відбулося засідання консультативної ради Селидівського ЦПРПП із запрошенням заступників директорів закладів загальної середньої освіти. Під час спілкування обговорено питання підсумків проведення методичних активностей  серпневого інтенсиву, підготовки педагогічних працівників до роботи за новим Державним стандартом базової середньої освіти, підвищення кваліфікації освітян, їхньої атестації.

Працівники Центру  ознайомили присутніх з плануванням роботи Центру на 2022-2023 навчальний рік, планом роботи творчих груп педагогічних працівників з напрямків STEM – освіти, медіакомпетентності освітян, партнерських стосунків учасників освітнього процесу, організації ранкового кола в 5 класі НУШ. Рішенням ради план роботи Центру на новий навчальний рік було схвалено.

У зворотному зв’язку від колег ЗЗСО дізналися про перші тижні організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання, оцінювання учнів 5 класу, про  трьох учнів Селидівської гімназії та Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, які склали тест з математики у НМТ на 200 балів. Надіслали вітання і слова щирої вдячності Людмилі Германович  та Галині Ковальчук, вчителям цих випускників.

ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА КЕРІВНИКІВ ГУРТКІВ ЗПО

20 вересня 2022 року відбулася інструктивно-методична нарада керівників гуртків закладів позашкільної освіти Селидівської ТГ.

На засіданні були присутні 17 педагогів-позашкільників ЦТДЮ м.Селидове та БДЮТ м.Українськ.

На початку наради керівник міського методичного об’єднання керівників гуртків закладів позашкільної освіти Олена Мандриченко ознайомила присутніх зі звітом про роботу міського методичного об’єднання за 2021-2022 навчальний рік та планом на 2022-2023 навчальний рік.

З першого питання виступила консультант Селидівського ЦПРПП – Юлія Онищенко, яка звернула особливу увагу на організацію та здійснення виховної роботи в закладах освіти Донецької області в умовах воєнного стану – це національно-патріотичне виховання, врахування психологічного та міжнародного аспекту. Такі корисні та важливі рекомендації дуже потрібні в цей час.

У другому питанні Олена Бавикіна, заступник директора з НВР ЦТДЮ м.Селидове, висвітлила основні державні вимоги щодо організації освітнього процесу в закладах позашкільної освіти під час дистанційного навчання – це особливості проведення занять (синхронні та асинхронні форми), використання платформ для організації занять, нормативні вимоги до тривалості дистанційних занять. Було запропоновано для самостійного опрацювання важливі державні документи з питань національно-патріотичного виховання, які оновлені в цьому році.

Далі учасники комунікації мали змогу ознайомитися з «Методичними рекомендаціями з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах позашкільної освіти».

В завершальній частині заходу корисними та практичними порадами стосовно організації дистанційного навчання в системі позашкільної освіти поділилася Олена Мандриченко, методист з НР ЦТДЮ м.Селидове.

Педагоги-позашкільники взяли активну участь в обговоренні більш ефективних форм, прийомів, інструментарію, тощо для дистанційного навчання вже з досвіду своєї роботи.

Наприкінці учасники зустрічі мали змогу отримати корисні практичні навички роботи з ПК при проведені онлайн-заняття.

Позашкілля готове до нового навчального року та до нових викликів сучасності!


МЕТОДИЧНЕ КОЛО ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ

Виховна робота завжди була невід’ємною складовою освітнього процесу, а зараз, в умовах військової агресії рф проти України, її важливість складно переоцінити. Усе, що відбувається зараз – виклик для школи, для вчителів та учнів. Звісно, постає питання: як саме працювати просто зараз, як розставити акценти у плануванні і організації виховної роботи в закладах загальної середньої освіти? Відповідь на це актуальне питання обговорювали учасники методичного кола заступників директорів з виховної роботи шкіл нашої громади, яке 20 вересня в онлайнрежимі  модерувала Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП.  Під час обговорення торкнулися питань нормативно-правової бази, завдань і напрямків виховної роботи у 2022-2023 навчальному році. Родзинкою зустрічі стали презентаційні меседжи із досвіду роботи колег. Альона Молчанова, психолог Центру, розповіла про формування емоційного інтелекту учасників освітнього процесу. Досвідом роботи із питань адаптації та підтримки  учнів-ВПО через позитивний вплив контакту з однолітками поділилася Наталія Зубкова, заступник директора  Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. Тим, наскільки важливо критично мислити в будь-якій ситуації ( а сьогодні це край важливо) та володіти  медіаграмотністю, бачити фейки та пропаганду,  говорила Ольга Черняк, заступник директора Української ЗОШ І-ІІІ ступенів №13. Світлана Тоткало, заступник директора Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, зупинилася на складових національно-патріотичного виховання відповідно до Концепції, наголосила на тому, що в питаннях цього напрямку треба звертати увагу на те, аби заходи були позбавлені пафосу. Краще говорити з дітьми щиро і відверто, це допоможи їм зрозуміти  важливі речі.

Підсумовуючи, визначили напрямки подальшої роботи методичного підрозділу.

ТИЖНЕВА НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП

19 відбулася чергова щотижнева нарада при директорові працівників Селидівського ЦПРПП. Консультанти доповіли про організацію та планування  роботи творчих та динамічних груп, проаналізували проведені заходи. Валентина Панасенко, директор центру, зауважила, що пріоритетом в роботі має бути практична спрямованість заходів з розвитку професійної майстерності вчителів, широке залучення педагогів до участі в творчих  групах та постійне інформування освітян міста про можливості підвищення кваліфікації.

ЗАПИС ТЕМАТИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ "Організація виховної роботи під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану" 

ЗАПИС ТЕМАТИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ "Дієві поради для ефективного формувального оцінювання" 

ОНЛАЙН-НАРАДА ДЛЯ ДИРЕКТОРІВ ЦЕНТРІВ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ОБЛАСТІ

16 вересня 2022 року відбулася чергова онлайн-нарада для директорів Центрів професійного розвитку педагогічних працівників області, в якій взяла участь Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП. Спілкування з колегами надало впевненості в тому, що загальними зусиллями буде вирішено питання навчання здобувачів освіти з використанням дистанційних технологій навчання , підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників. 

ВШО НАЙЕФЕКТИВНІШИЙ ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Наразі ВШО є одним з найефективніших інструментів для дистанційного та змішаного навчання.

Громадська спілка «Освіторія» доповнює й оновлює навчальний контент Всеукраїнської школи онлайн за підтримки МОН, МінЦифри, ЮНІСЕФ та у співпраці з УІРО

Наразі на платформі вже розміщено понад 2500 уроків.

До кінця 2022 року будуть додані уроки, тести та матеріали для самопідготовки з 18 дисциплін для учнів 5-11 класів.

Таким чином разом з усіма уроками, що вже є на платформі, ВШО покриватиме навчальні програми повністю, щоб школярі в Україні та за кордоном могли безперервно навчатись онлайн

Долучайтеся до навчання за покликанням: https://lms.e-school.net.ua.

ІНФОРМУЄМО ПРО ОГОЛОШЕННЯ VII МІЖНАРОДНОГО МІЖДИСЦИПЛІНАРНОГО КОНКУРСУ НАУКОВИХ І МИСТЕЦЬКИХ РОБІТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА МАНЯКА ТА ЛІДІЇ КОВАЛЕНКО

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України № 4/1344-22 від 20.06.2022 «Щодо проведення конкурсу» інформуємо про оголошення VII Міжнародного міждисциплінарного конкурсу наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко (далі – Конкурс), організаторами якого є  Міністерство освіти і науки України спільно з Громадською організацією «Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору» (HREC in Ukraine), за підтримки і сприяння Інституту історії України НАН України, Науково-освітнього консорціуму з вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій Альбертського університету. Звертаємо вашу увагу на спеціальну тему Конкурсу в 2022 році – «Я, моя родина, моя країна: пам’ять про Голодомор і погляд на сучасну війну росії проти України крізь призму особистого досвіду».

Конкурс проводиться в номінаціях:

• Кращі дослідницькі та мистецькі роботи учнів закладів загальної середньої освіти, з підномінаціями «Кращі роботи учнів 5–8 класів», «Кращі роботи учнів 9–11 класів». Роботи надсилати на електрону адресу konkurs.mk.2022.school@gmail.com .

• Кращі методичні розробки уроку/лекції та мистецькі роботи вчителів закладів загальної середньої освіти/викладачів закладів вищої освіти. Роботи надсилати на електрону адресу konkurs.mk.2022.teacher@gmail.com

• Кращі наукові та мистецькі роботи студентів, аспірантів, науковців (віком до 35 років) Роботи надсилати на електрону адресу konkurs.mk.2022.scholar@gmail.com

Твори образотворчого мистецтва (виключно) надсилати на поштову адресу: 02068, м. Київ, а/с 74, із позначенням «VII Міжнародний міждисциплінарний конкурс».

Роботи приймаються до 20 листопада

З умовами проведення конкурсу можна ознайомитися за посиланням https://drive.google.com/.../1o_nV6aDg...

Електронна адреса для додаткових запитань: hrecukraine@gmail.com 

Телефон: + 38 (099) 203 21 76

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ  «ОВОЛОДІННЯ ТЕХНОЛОГІЯМИ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ» ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ЗДО № 5 «РОДНІЧОК»

13.09.2022 року консультант Селидівського ЦПРПП Олена Мирошниченко провела з педагогами ЗДО № 5 «Роднічок» семінар-практикум  «Оволодіння технологіями дистанційного навчання». Педагоги активно працювали та зацікавлено поринули у світ ком’ютерних технологій, навчилися використовувати на практиці  платформу для навчання своїх вихованців Google Meet.

ДЕРЖАВНА ОСВІТНЯ УСТАНОВА «НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР З ПИТАНЬ ЯКОСТІ ОСВІТИ» ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЯКОСТІ ОСВІТИ УКРАЇНИ ЗАБЕЗПЕЧУЄ ОРГАНІЗАЦІЮ ТА ПРОВЕДЕННЯ ОНЛАЙН-КУРСІВ ІЗ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ КЕРІВНИКІВ І ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Державна освітня установа «Навчально-методичний центр з питань якості освіти» Державної служби якості освіти України забезпечує організацію та проведення онлайн-курсів із підвищення кваліфікації керівників і педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти за такими напрямами:

1. Підвищення кваліфікації «Сертифікація в деталях для педагогічних працівників» (1 кредит ЄКТС).

2. Підвищення кваліфікації керівників закладів загальної середньої освіти з питань формування та розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти (1 кредит ЄКТС).

3. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Підготовка експертів до оцінювання професійних компетентностей вчителів початкових класів під час сертифікації-2022» (1 кредит ЄКТС).

З інформацією щодо курсів можна ознайомитися на сайті Державної освітньої установи «Навчально-методичний центр з питань якості освіти» за посиланням http://ak.gov.ua/index.php/zahalna-serednia-osvita або за телефоном (044) 204-98-06.

ТИЖНЕВА НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП

12 вересня відбулася щотижнева нарада при директорові працівників Селидівського ЦПРПП. Валентина Панасенко, директор центру, проаналізувала план роботи на вересень та наголосила, що основною функцією центру є організація та проведення якісного консультування педагогічних працівників з різних питань. Обговорювалися також алгоритми збору необхідної інформації  та налагодження ефективного зворотнього зв’язку з вчителями. 

ПРАЦІВНИКИ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП ТА КЕРІВНИКИ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ СТАЛИ УЧАСНИКАМИ  ІІІ СЕСІЇ ДНЯ ДИРЕКТОРА

Освітянська спільнота Селидівської громади впевненими кроками йде шляхом підвищення кваліфікації через участь в методичних активностях від облІППО. Саме 8 вересня працівники Селидівського ЦПРПП та керівники закладів загальної середньої освіти стали учасниками  ІІІ сесії Дня директора.

Під час роботи в онлайн режимі опрацьовано питання юридичного супроводу діяльності закладу освіти в умовах воєнного стану з Олександром Батюковим, старшим викладачем кафедри управління та адміністрування . Від Євгена Абизова, завідувача КУА , взято рекомендації щодо професійної орієнтації учнів 5-6 класів базової школи. Вирішенню актуальної проблеми 5 класу НУШ – оцінюванню - свій виступ присвятила Ганна Гладкова, завідувачка відділу менеджменту ЗЗСО.

Спікер презентувала види контролю навчальної діяльності учнів, свідоцтво досягнень п’ятикласників, виважені та аргументовані критерії і школи поточного та підсумкового оцінювання. Тетяна Колган, декан факультету підвищення кваліфікації, зосередила увагу учасників сесії на організації педагогічної інтернатури, зупинившись на меті та завданнях цього процесу, алгоритмі організації, складанні програми проходження інтернатури, методичному супроводі учасників цих перегонів.

Впевнені, що набуті знання  будуть втілені в управлінській діяльності керівників закладів освіти.

РЕГІОНАЛЬНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ОСВІТА ДОНЕЧЧИНИ: ІСТОРІЯ, СЬОГОДЕННЯ ТА МАЙБУТНЄ»

06 вересня 2022 року з нагоди 90-ї річниці заснування Донецької області в онлайн-форматі відбулася регіональна науково-практична конференція «Освіта Донеччини: історія, сьогодення та майбутнє».

Захід проводився з метою популяризації та вдосконалення інноваційного розвитку системи освіти регіону в умовах децентралізації та реформування освітньої галузі, забезпечення якісного рівня надання освітніх послуг.

 Учасниками цього креативного заходу стали працівники Селидівського ЦПРПП, маючи можливість познайомитися з розвитком системи безперервної освіти та освіти дорослих в історичному ракурсі, історією становлення педагогічного менеджменту у регіональному вимірі, культурно-духовною ретроспективою освіти Донеччини і відчути свою приналежність до рідної донецької землі, до славетної освітянської родини Донбасу, до навчання і виховання майбутнього нашого краю –дітей. Бо ж на генетичному рівні в людині живуть попередні покоління, що не дають забути історію, досвід, культуру, звичаї та традиції предків.

ТИЖНЕВА НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП

4 вересня відбулася нарада при директорі працівників Селидівського ЦПРПП щодо планування роботи центру на наступний рік. Валентина Панасенко, директор центру, проаналізувала роботу за минулий рік,  окреслила головні завдання  та напрямки роботи центру, наголосила на важливості створення динамічних та творчих груп  вчителів для розробки якісного педагогічного контенту. Під час наради було узгоджено форму  плану та обговорено вимоги щодо його наповнення.

НАРАДА КЕРІВНИКІВ ЦПРПП ОБЛАСТІ

2 вересня відбулася чергова нарада керівників Центрів професійного розвитку педагогічних працівників  області, в якій  взяла участь Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП. Під час спілкування значна увага приділена підвищенню кваліфікації педагогічних працівників  у І півріччі 2022-2023 навчального року. Тетяна Колган, декан факультету підвищення кваліфікації облІППО, презентувала шляхи надолуження курсової перепідготовки педагогів, яка не відбулася з поважних причин впродовж лютого-червня 2022 року, запевнила в тому, що виконання  планових заходів цього напрямку  буде забезпечено в повній мірі. Ганна Гладкова, завідувач відділу менеджменту загальної середньої освіти, запросила представників освітянської спільноти громад взяти участь в  обласній Конференції, присвячений 90 - річчю утворення Донецької області, яка відбудеться 6 вересня. Повідомила про проведення ІІІ сесії Дня директора закладів загальної середньої освіти, яка запланована на вересень.

СЕРПНЕВИЙ ІНТЕНСИВ. ПІСЛЯМОВА. 

Ось і промайнув тиждень, якого ми всі з таким нетерпінням і тривогою чекали та до якого так ретельно готувалися – Серпневий педагогічний інтенсив «5 клас НУШ: від ідеї до реалізації Концепції».  Методичне коло «Крок вперед», десять інстуктивно-методичних вебінарів міських педагогічних спільнот, Серпнева конференція та напружена робота на п’яти її локаціях об’єднали усіх освітян Селидівської ТГ у єдиному прагненні -  ефективно підготуватися до нового навчального року, подолати ті ризики та виклики, які ставить сьогодення перед освітою.

Дякуємо всім, хто долучився до нашого Серпневого інтенсиву,  надав матеріали для створення «Кейсу вчителя 5 класу НУШ», щедро ділився досвідом, брав активну участь у обговореннях. Ми впевнені, що ваше натхнення,  професіоналізм і безмежна любов до професії дозволять реалізувати непрості завдання, які стоять перед сучасною українською освітою. Від усієї душі бажаємо вам миру, злагоди, добра, натхнення, задоволення від результатів своєї праці! Зичимо, щоб кожен ваш день був сповнений радістю, щастям та теплом людської подяки за добрі справи.

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У СЕРПНЕВОМУ ПЕДАГОГІЧНОМУ ІНТЕНСИВІ ОСВІТЯН СЕЛИДІВСЬКОЇ ТГ

 Запрошуємо до участі у Серпневому педагогічному інтенсиві  освітян Селидівської ТГ «5 клас НУШ: від ідеї до реалізації Концепції»

Під час заходу плануються:

Засідання професійних спільнот 23.08-25.08.2022

Пленарне засідання 26.08.2022

Робота в локаціях 26.08.2022

З програмою заходу можна ознайомитися за покликанням https://cutt.ly/JXvuP2c


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ЗДІЙСНЕННЯ ВИХОВНОЇ РОБОТИ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

  Новий навчальний рік на Донеччині розпочинається у безпрецедентно важких умовах. Виклики такого рівня ще ніколи не поставали перед освітньою системою. Широкомасштабне вторгнення в Україну призвело до криз у багатьох сферах, у тому числі й освітній. Ситуація, що виникла, вимагає безпрецедентних рішень і заходів у сфері виховання, які мають бути відповіддю на загрози та максимально нівелювати негативні наслідки воєнних дій. Школа повинна стати не тільки освітньою установою, а й осередком об’єднання дітей і вчителів. Вона має створити умови для спілкування та взаємопідтримки. Роль учителя розширюється, а його цінність як для освітньої системи, так і для країни, зростає. Педагог в умовах воєнного часу мусить не тільки здійснювати освітній процес, а й забезпечувати розвиток учнівської молоді, розуміти потреби дітей, допомагати впоратись з проблемами, які виникли. Освітню діяльність в умовах воєнного стану має супроводжувати психологічна підтримка. Завдання вчителя – постійно працювати над зацікавленістю учнів, не перезавантажувати їх. У цій ситуації головне не кількість, а якість та здоров’я молодого покоління. Оптимальною і, можливо, єдиною формою роботи на початку нового навчального року є дистанційна із використанням як синхронних, так і асинхронних форм роботи. Для забезпечення якісного освітнього процесу важливо використовувати месенджери й онлайн-ресурси. Увесь освітній процес і виховна робота зокрема мають створювати ситуацію успіху. Для цього педагогам необхідно оволодіти технологією використання слів підтримки, упроваджувати спільні справи, запровадити «символічні» сертифікати, використовувати психологічні розминки. Необхідно дбати про учнів через ефективні стратегії подолання труднощів, імплементацію системи позитивних переконань, створювати атмосферу дружби.

Читати далі >>


Рекомендації розроблені відділом національного виховання 

та позашкільної освіти ДонОблІППО з урахуванням ситуації, що склалася через військову агресію в країні в цілому та безпосередньо в Донецькій області 

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ДО ПОЧАТКУ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ: ОГЛЯД ДОБІРКИ

Перший урок у початковій школі

Згідно з Методичними рекомендаціями Інституту модернізації змісту освіти  перший урок 2022/2023 навчального року має бути присвячений глибокому усвідомленню школярами, що ж таке Батьківщина, держава, патріотизм, якими були, є і мають стати українці. Темою першого уроку ІМЗО рекомендує обрати «Ми українці: честь і слава незламним!». Освітня установа радить на початку уроку розпитати учнів, як вони пережили важкі місяці війни, що вони знають про хід військових дій, героїзм наших воїнів, чи вірять вони в перемогу, чи робили щось для її наближення. Під час заняття запропоновано дізнатися у школярів, чи хотіли б вони відчувати себе справжніми українцями, що для цього потрібно робити та запропонувати прочитати стилізований запис слова «Україна». 

Державний стандарт базової середньої освіти

Новий Держстандарт, затверджений Постановою КМУ від 30.09.2020 №898, є базовим документом в організації освітнього процесу, який визначає структуру та зміст базової середньої освіти й обсяг навчального навантаження. Він містить 9 освітніх галузей, для кожної з яких окреслено мету, компетентнісний потенціал (перелік умінь та ставлень й базові знання), обов’язкові результати навчання учнів та орієнтири для їхніх  оцінювання. 

На допомогу освітянам: Держстандарт базової середньої освіти: огляд та розбір кожної освітньої галузі

Типова освітня програма для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти

Типова освітня програма, яка затверджена наказом МОН від 19.02.2021 №235, окреслює обов’язкові та рекомендовані підходи до розроблення та використання школами освітніх програм на кожному циклі базової середньої освіти. Цим нормативним документом визначено:

На допомогу освітянам: Складаємо навчальний план та обираємо модельні навчальні програми для 5-х класів НУШ

Модельні навчальні програми

Наказом МОН від 12.07.2021 № 795 (зі змінами) надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» 95 модельним навчальним програмам для базової середньої освіти. Ознайомитися з програмами можна на сайті ІМЗО, які згруповано в тематичні розділи відповідно до освітніх галузей:

Підготовка закладів освіти до нового навчального року та створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу

Вимоги та рекомендації щодо створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу у закладах освіти на початку навчального року викладені у таких нормативних документах:

1. У листі Міністерства освіти і науки України від 26.07.2022 №1/8462-22 «Про оптимізацію виконання заходів з підготовки закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах воєнного стану». Він містить рекомендації щодо:

Також у листі надано зразки відповідних документів (наказів, актів тощо).

2. У листі Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 14.06.2022 №03-1870/162-2 «Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти». Згідно з ним в умовах правового режиму воєнного стану керівники закладів освіти мають здійснити такі основні заходи:

У разі відсутності на балансі закладу освіти захисних споруд чи встановлення додаткової потреби керівник має ініціювати створення комісії із залученням зовнішніх фахівців щодо обстеження наявних будівель та вжити заходів щодо облаштування найпростіших укриттів. Якщо це зробити неможливо, слід визначити можливість використання захисних споруд інших суб’єктів господарювання, які мають знаходитися на відстані до 100 метрів від закладу освіти.

Результати проведеної роботи оформлюються відповідними актами за формами, затвердженими Вимогами щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту та заносяться до книг обліку споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів, що ведуть відповідні органи місцевого самоврядування.

На допомогу освітянам: Чек-лист підготовки школи до нового навчального року

Вимоги до оформлення ділової документації 

Наказом ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01.07.2020 № 144 затверджено Національний стандарт ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів». Документом встановлено вимоги до оформлення службових документів незалежно від носія інформації, зокрема до: 

Новації торкнулися реквізитів документів, їхнього змісту та місця розташування, вигляду бланків юридичної особи, проставлення підписів, резолюцій, грифів затвердження, процедури засвідчення копій тощо. 

Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти

Початкової школи: 

Рекомендації щодо формувального та підсумкового оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 13.07.2021 №813. У додатках представлені орієнтовна рамка оцінювання результатів навчання учнів початкової школи та примірні зразки свідоцтв досягнень учнів.

На допомогу освітянам: Формувальне оцінювання в 3-4-х класах НУШ: практичний досвід і лайфхаки

5-6 класів НУШ:

Оцінювання результатів навчання учнів 5-6 класів НУШ регламентується наказом МОН від 01.04.2022 №289 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти». Цим документом надано орієнтири щодо встановлення рівня опанування навчального матеріалу школярами та відображення результатів навчальних досягнень здобувачів освіти у Свідоцтві досягнень. 

На допомогу освітянам: Оцінювання та оформлення Свідоцтва навчальних досягнень учнів 5-6 класів НУШ

Виховна робота

Відповідно до листа МОН від 10.08.2022 № 1/9105-22 виховний процес у школі має здійснюватись за такими напрямами:

На допомогу освітянам:

Діяльність психологічної служби

У листі МОН України від  02.08.2022 № 1/8794-22 «Щодо діяльності психологічної служби у системі освіти в 2022/2023 навчальному році» фахівцям рекомендовано:

Також у листі надано перелік корисних посилань щодо допомоги та підтримки в ситуаціях насильства, торгівлі людьми, складних життєвих обставин, кібербулінгу тощо. 

Підтвердження кваліфікаційних категорій педагогічних працівників, які в умовах воєнного стану були вимушені змінити місце проживання, та працевлаштовані на педагогічні посади до інших закладів освіти

Відповідні роз'яснення надані у листі МОН від 06.07.2022 №4/1513-22  «Про підтвердження кваліфікаційних категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти». У ньому зазначено, що педагогічним працівникам, які були вимушені змінити місце проживання та залишити робоче місце, гарантується збереження місця роботи, середнього заробітку, здійснення інших виплат, передбачених законом. Інформацію про присвоєні кваліфікаційні категорії за результатами атестації станом на кінець 2021 року можна отримати в Державній науковій установі «Інститут освітньої аналітики». Для цього заклад освіти або відповідний орган управління має звернутися (електронна адреса: info@iea.gov.ua) із відповідною заявою та зазначенням прізвища, ім’я, по батькові педагогічного працівника, повної назви закладу загальної середньої освіти, регіону та населеного пункту, в якому він працював до переміщення.


За матеріалами https://naurok.com.ua/


НАРАДА КЕРІВНИКІВ ЦПРПП ОБЛАСТІ

05.08.2022 відбулася планова нарада керівників Центрів професійного розвитку педагогічних працівників області, в роботі якої взяла участь Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП. Під час зустрічі обговорено актуальні питання життєдіяльності Центрів області у серпні місяці. Тетяна Колган, декан факультету підвищення кваліфікації облІППО,  познайомила учасників зустрічі з плануванням підвищення кваліфікації педагогічних працівників на 2023 рік за напрямками: навчання за програмою підвищення кваліфікації; стажування; тренінги, семінари; додаткові послуги. А також з уніфікованою формою заявок на підвищення кваліфікації від закладів освіти.

З Ганною Гладковою, завідувачем відділу менеджменту загальної середньо освіти облІППО, обговорено організаційні питання участі педагогів ( у тому числі і вчителів нашої громади) у VIII Конгресі освітян області «Нова українська школа Донеччини: п’ята сходинка, безпека  та інновації» , лейтмотивом якого  стане обговорення питань налаштування освітнього процесу у 5 класі Нової української школи ; Конференції, присвяченій 90-річчю Донецької області; участі керівних кадрів ЗЗСО у третій сесії «Дня директора», яка розпочнеться 18 серпня 2022 року. На обговорення чекають питання оцінювання в 5 класі НУШ, педагогічної інтернатури тощо.

СЕРТИФІКАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ: СТАРТ РЕЄСТРАЦІЇ

З 1 серпня  вчителі початкових класів, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи, мають стаж педагогічної роботи не менше двох років, зможуть зареєструватися для участі в сертифікації.

Реєстрація триватиме до 15 серпня 2022 року включно й проходитиме у два етапи:

Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2022 році буде припинено достроково у  разі, якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

Охочі зареєструватися для проходження сертифікації педагогічних працівників мають заповнити реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується з використанням спеціального сервісу, розміщеного на сайті УЦОЯО в рубриці «Сертифікація педагогічних працівників», і надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру. Якщо неможливо надіслати документи звичайним листом, можна скористатися електронною поштою, адресу електронної скриньки, на яку потрібно надіслати документи, Ви знайдете вашому реєстраційному повідомленні. 

Комплект реєстраційних документів складається з:

На копіях документів необхідно написати «Згідно з оригіналом» (без лапок), поставити підпис, зазначити ініціали та прізвище й дату засвідчення копії.

Докладніше про порядок реєстрації ー за посиланням.

Кількість сформованих реєстраційних карток-заяв не може перевищувати визначену МОН граничну кількість педагогічних працівників, які можуть у 2022 році пройти сертифікацію. Педагогічні працівники, які мають документ про успішне проходження сертифікації (2020 або 2021 року) або не змогли 2021 року успішно пройти хоча б один етап сертифікації (незалежне тестування учасників сертифікації, самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності, вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації), не мають права брати участь у сертифікації 2022 року. Цю норму визначено п. 5 ст. 49 Закону України про «Повну загальну середню освіту».

Зауважимо, що відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі  беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

https://testportal.gov.ua/

ГОТУЄМОСЬ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

27 липня 2022 року відбулося спільне засідання працівників Селидівського ЦПРПП з керівниками міських педагогічних спільнот Селидівської територіальної громади. Валентина Панасенко, директор ЦПРПП, проаналізувала роботу центру з  координації діяльності педагогічних сільнот та зупинилася на завданнях, які  чекають на вчителів у 2022-2023 навчальному році.  Були також розглянуті питання планування роботи спільнот  на наступний рік, участь педагогів міста у Серпневій конференції та складено план проведення Літньої  сесії педагогічних працівників. 

Запрошуємо взяти участь у регіональній науково-практичній конференції «Освіта Донеччини: історія, сьогодення та майбутнє»

06 вересня 2022 року в онлайн-форматі відбудеться регіональна науково-практична конференція «Освіта Донеччини: історія, сьогодення та майбутнє» відбудеться. Організатор − Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Початок роботи конференції о 10:30 за покликанням: https://youtu.be/E6U5sb5d7M8

(резервне покликання https://www.youtube.com/channel/UCyBD3UwnkNALVZBWHiHXPjA).

Захід проводиться з метою популяризації та вдосконалення сучасних практик післядипломної педагогічної освіти області, інноваційного розвитку системи освіти регіону в умовах децентралізації та реформування освітньої галузі, забезпечення якісного рівня надання освітніх послуг та з нагоди 90-ї річниці заснування Донецької області.

До участі запрошуються науковці, докторанти, аспіранти, методисти, керівники та педагогічні працівники закладів освіти, фахівці в галузі освіти.

Змістовна програма конференції передбачає роботу за наступними напрямами:

За результатами конференції планується видання збірника тез конференції та наукових статей у колективній монографії «Освіта Донеччини: історія, сьогодення та майбутнє».

Для участі у конференції необхідно до 10 серпня 2022 року надіслати на електронну пошту olgalavrut@gmail.com заповнену заявку (додаток 1) і тези доповідей (додаток 2) на участь за покликанням: https://docs.google.com/forms/d/1FgGu9QOPY4Bkon0cioW4rIdQlHJ3rtY5oO-gmj2cAtA/edit

Для публікації статті у колективній монографії «Освіта Донеччини: історія, сьогодення та майбутнє»» необхідно до 10 серпня 2022 року надіслати статтю (вимоги див. у додатку 3) та супровідні документи на електронну пошту olgalavrut@gmail.com:

Контактна особа: Лаврут Ольга Олександрівна +38 099-302-83-39, e-mail: olgalavrut@gmail.com


https://ippo.dn.ua/novyny-afisha/novyny/2022/zaproshuemo-vzyati-uchast-u-regionalnij-naukovo-praktichnij-konferentsiji-osvita-donechchini-istoriya-sogodennya-ta-majbutne


Органайзер «Нова українська школа на Донеччині: п’ята сходинка, безпека та інновації»

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  підготував для вас органайзер 2022-2023 навчального року «Нова українська школа на Донеччині: п’ята сходинка, безпека та інновації»

Він стане незмінним порадником для вас та ваших колективів в організації управлінського та освітнього процесів у цей непростий час, допоможе легко зорієнтуватися у надскладних завданнях сьогодення.

Відстоюємо освітній фронт разом!

Більш детально ознайомитися із тематикою та коротким змістом методичних рекомендацій можна ознайомитися за покликанням: https://bit.ly/mrpfr9


Аналіз роботи ЦПРПП 2021-2022.pptx

АНАЛІЗ РОБОТИ СЕЛИДІВСЬКОГО ЦПРПП ЗА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

ЦИФРОВІ ІНСТРУМЕНТИ GOOGLE ДЛЯ ОСВІТИ: 25 ЛИПНЯ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ НАВЧАННЯ ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ, ВЧИТЕЛІВ

25 липня 2022 року для освітян закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти розпочнеться дистанційне навчання за програмою «Цифрові інструменти Google для освіти» від МОН і Google Україна.

Програма передбачає 12 ідентичних циклів безкоштовних освітніх курсів і тренінгів, кожен з яких розпочинає роботу щомісяця з липня 2022 до червня 2023 року. Реєстрацію відкрито за посиланням.

Курс містить 5 модулів (30 годин – 1 кредит ECTS). Кожен модуль складається з відеолекції, практичних завдань і підсумкового тесту.

Учасники отримуватимуть завдання в захищеному віртуальному просторі Google Класів. До кожної теми буде публікуватися запис лекції, а також проводитиметься додаткова консультація в Google Meet, під час якої кожен учасник отримає можливість задати запитання тренеру та продемонструвати екран для вирішення проблемної ситуації.

Викладання буде здійснюватися послідовно:

Заклади освіти, педагогічні колективи яких успішно завершать навчання за програмою з показником вище 50% від загальної кількості працівників, протягом року отримають спеціальний статус «Заклад освіти – учасник програми Google for Education».

За підсумками програми також планується відзначити найактивніші заклади.

Із організаційними деталями, програмою та розкладом навчальних сесій можна ознайомитися на спеціально створеному сайті.

Короткострокове підвищення кваліфікації для освітян 

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти запрошує освітян на короткострокове підвищення кваліфікації (ліцензія серія АЕ № 636416 відповідно до Листа МОН України № 1/11-5788 від 21.06.2019 р. є безстроковою).

У серпні – грудні 2022 року короткострокове підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання можна пройти за кошти фізичних та юридичних осіб.

 Кільксть годин від 4 год. до 18 год.

 До 25 липня 2022 року здійснюється набір у навчальні групи короткострокового підвищення кваліфікації. Детальніше за посиланням: https://sites.google.com/ippo.dn.ua/kpk2022/home


Серія безплатних вебінарів з провідними експертами галузі

ГО “Смарт освіта”, nus.org.ua і студія онлайн-освіти EdEra за підтримки Представництва “Фонду Фрідріха Науманна за Свободу” в Україні запускають серію безплатних вебінарів для вчителів із провідними експертами галузі.

На 5-х зустрічах у вас буде можливість почути про таке

Подивитися вебінари можна на ютуб-каналах НУШ, EdEra, а також на фейсбук-сторінках НУШ, Смарт освіта і EdEra.

Стратегія школи – як розробляти й що в ній має бути

Планомірний розвиток без стратегії неможливий. Навчальний заклад не є винятком із цього правила. Саме тому стратегія – це найважливіший документ школи, але він буде дієвим лише тоді, коли всі учасники освітнього процесу докладуть зусиль до його створення. 


Детальніше https://nus.org.ua/articles/strategiya-shkoly-yak-rozroblyaty-j-shho-v-nij-maye-buty/

Серія посібників «Методичні путівники педагогів нової української школи»

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти з метою професійної підтримки керівників та педагогів закладів загальної середньої освіти, здійснення методичного супроводу реалізації Державного стандарту базової середньої освіти розробив серію посібників «Методичні путівники педагогівнової української школи».  У путівниках подані методичні матеріали, які забезпечать формування готовності керівників та педагогів ЗЗСО до реалізації Концепції НУШ в базовій середній школі. Практичний матеріал, за задумом авторів, надасть перспективу його використання в умовах змін, забезпечить надійне підґрунтя для авторських пошуків, набуття власного досвіду в широкій і різноманітній практиці.  Посібники  розміщено на сайті Донецького облІППО за покликанням: https://bit.ly/nush5don та на сторінці "Методичні путівники НУШ"

Чому важлива професійна орієнтація школярів

Чи готові випускники  закладів загальної середньої освіти до ефективної професійної реалізації та постійного саморозвитку в сучасному глобальному світі? Чи свідомо вони обирають професію та розуміють свої перспективи? Чи свідомо обирають траєкторію свого майбутнього?  Чи отримали випускники закладів освіти необхідні знання та навички для того, щоб бути успішними у своїй професії, у своєму покликанні? Чи допомагає школа випускникам робити виважені рішення щодо свого особистісного та професійного розвитку?

Без сумніву. Нова українська школа потребує нових підходів до організації профорієнтаційної складової в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти.

Обговорення цих питань відбулося на тижневій онлайн-нараді керівників Центрів професійного розвитку педагогічних працівників, учасницею якого 10 червня 2022 року була Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП. Слухачі мали можливість обговорити ці питання з Вадимом Абизовим,  завідувачем кафедри  управління та адміністрування Донецького облІППО, який здійснив екскурс публікацією «Професійна орієнтація в Новій українській школі». Ганна Гладкова, завідувач відділу менеджменту    загальної середньої освіти, залучила присутніх до  жвавого обговорення планів проведення Серпневих зустрічей педагогів Донеччини.

Освітянська спільнота Селидового працює

 06 чеврня 2022 року керівники закладів загальної середньої освіти, їхні заступники   та працівники Селидівського центру професійного розвитку педагогічних працівників взяли участь  у засіданні Директорського клубу від Донецького облІППО. Цікавими та корисними для впровадження в освітньому процесі 5 класу НУШ  стануть питання запровадження формувального оцінювання у 5 класі; електронних інструментів для інтерактивного навчання та формувального оцінювання; організації діяльності на уроці у 5 класі при діяльнісному підході; інструментів для самооцінювання закладу освіти в межах розбудови внутрішньої системи розбудови якості освіти, які презентовано працівниками інституту.

Для підвищення управлінської компетентності   керівників освітніх установ з актуальних питань впровадження Концепції НУШ запропоновано відвідування практикумів, тренінгів, семінарів на базі облІППО.

Семінар-практикум для вихователів ЗДО "Критичне мислення - модель для навчання і виховання громадян суспільства майбутнього"

Відомо, що станом на сьогодні людство стрімко ввійшло в інформаційну епоху. Інформації та джерел її отримання стало надзвичайно багато. Як наслідок, виникає потреба цю інформацію і знання систематизувати, відсіювати, вміти визначати, де правда, де ні.

Подолання цих викликів можна досягти через розвиток у дітей адекватного та раціонального критичного мислення. Саме цьому питанню присвячено семінар-практикум «Критичне мислення – модель для навчання і виховання громадян суспільства майбутнього. Використання інструментів критичного мислення в освітньому просторі дошкілля» для вихователів ЗДО, який відбувся 26 травня 2022 року. Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, наголосила на тому,  що критичне мислення – складний ментальний процес, основними завданнями якого є формування мисленнєвих принципів: вміння придумувати, фантазувати , проводити аналогії, робити свідомий вибір, розбиратися  в причинах і можливих наслідках. Ці навички розвивати і тренувати можна вже у дошкільному віці.

Ольга Погулич, керівник міської циклової комісії, надала методичні рекомендації «Як розвинути у дитини критичне мислення», зосередивши увагу на п’яти складових успіху: привчати дітей до читання, заохочувати до гри, ставити відкриті питання, набратися терпіння і чекати, розвивати творче мислення.

В обговоренні окресленого питання взяли участь Олена Камбурова та Ірина Казакова, вихователі ЗДО «Роднічок», презентуючи практичні нароби з формування критичного мислення в ігровій діяльності  та дослідженні  довкілля. Ірина Старостенко , Наталія Панкратова, вихователі ЗДО «Мальвіна» навели ряд цікавих вправ і приклади занять, які, відповідно до вимог Державного стандарту дошкільної освіти, застосовують в галузі «Мистецтво» та сенсорно-пізнавальному просторі.  Наталя Новак, вихователь ЗДО «Чайка», свій виступ присвятила формування складових критичного мислення у мовленнєвому розвитку дошкільників.

Підсумовуючи, дійшли висновку, що основи технології критичного мислення дозволяють дошкільникові систематизувати отриману інформацію у будь-якій освітній галузі дошкільного виховання.


 Матеріали  заходу >>

Запрошуємо до участі у конференції !!!

План проведення Конференції

 

Тема: «Здобувач освіти в НУШ: домінанти розвитку та шляхи удосконалення якості освіти»

 

Мета проведення: осмислення та практичне обґрунтування  домінантних напрямків розвитку   молодшого школяра в НУШ. Визначення шляхів мобілізації ресурсів в контексті сучасних вимог задля забезпечення високої якості освіти в  ЗЗСО. Вивищення підсумків І етапу впровадження Концепції НУШ. Презентація набутого досвіду від закладів освіти. Поширення інновацій НУШ на базову та старшу школу.

 

Учасники конференції: вчителі початкових класів, вчителі 5 класу НУШ, керівники шкіл, їхні заступники, працівники відділу освіти, представники засновника, працівники Селидівського ЦПРПП, вихователі ЗДО, всі зацікавлені особи.

 

Формат проведення конференції: тематичні доповіді, виступи, стендові доповіді (постер-презентації), відеопрезентації з коментарем, відеовиступи в запису, презентації досвіду вживу, майстер-класи, висновки досліджень. діалог тощо.

 

Час і місце зустрічі: о 12.00 https://meet.google.com/zhk-fonj-qfo

 

 

30.05.2022, понеділок

Пленарне засідання

1.  НУШ: відповіді на виклики

Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП

2. Управлінські процеси закладу освіти щодо забезпечення якості освітніх послуг.

Оксана Подлєсна, директор Української ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13

3. Інтегроване навчання, спрямоване на розвиток компетентності і наскрізних умінь особистості здобувачів освіти.

Ірина Суханова, заступник директора Селидівської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2, вчитель початкових класів

4.   Індивідуальна освітня траєкторія учня початкової школи.

Наталія Чумак ,заступник директора Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, вчитель початкових класів

5.   Цінності формувального оцінювання в НУШ

Ірина Богуславська, вчитель початкових класів Селидівської ЗОШ І-ІІІ класів № 1

6.  Психологічний комфорт учасників освітнього процесу в початковій школі.

Тетяна Куліш, практичний психолог Селидівської ЗОШ І-ІІІ класів № 1

7.  Виховний процес в НУШ: складові успіху. Виховуємо по-новому.

Ольга Черняк, заступник директора з виховної роботи Української ЗОШ І-ІІІ ступенів 13

 

31 травня, вівторок

Презентаційний майданчик Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2;

                                                   Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6.

 

01 червня, середа

Презентаційний майданчик Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1;

                                                   Української ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13;

                                                Петрівський НВК

02 червня, четвер

Презентаційний майданчик Української ЗОШ І-ІІІ ступенів №12;

                                                   Цукуринської філії

 


Матеріали конференції >>

Вебінар вчителів математики 

18 травня 2022 року відбувся  вебінар вчителів математики з теми «Державний стандарт базової  загальної середньої освіти. Особливості. Проблеми. Огляд модельних програм НУШ».

Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП, ознайомила учасників зустрічі з основними положеннями Державного стандарту базової загальної середньої освіти, які визначають вимоги до обов’язкових результатів навчання учнів на рівні базової середньої освіти, загальний обсяг їх навчального навантаження, структуру та зміст базової середньої освіти. Олена Артьомова, керівник міської педагогічної спільноти, проаналізувала модельні навчальні програми для 5-6 класів НУШ, звернувши увагу на те, що учитель складає власну програму на основі модельної навчальної програми, тому треба дуже уважно і виважено підходити як до вибору програми, так і до вибору підручників для 5 класу.

 Людмила Єлістратова, вчитель математики Селидівської ЗОШ І-ІІІ № 6, ступенів  проаналізувала підручники з математики для 5-х класів.


Матеріали заходу >>

Презентаційний меседж "Вимога часу - кращі технології в практику виховання" 

Сьогодення внесло значні корективи в організацію освітнього процесу в закладах освіти нашої громади. Більша частина навчального року, так сталося, проходить з використанням технологій дистанційного навчання. Під час дистанту значна увага з боку педагогів приділяється виховній роботі як аспекту формування учнівської особистості, який не можна відкласти на потім.

Навіть карантин, і тим більше довготривалий формат дистанційного навчання, не стали перепоною для проведення виховних заходів. Педагогами громади набуто значний досвід з цього напрямку.

 Тому 11 травня за  підтримки Селидівського ЦПРПП проведено презентаційний меседж «Вимога часу – кращі технології в практику виховання» для заступників директорів з ВР закладів загальної середньої освіти із запрошенням класних керівників, педагогів-організаторів. Під час проведення заходу педагоги поділились досвідом роботи з використання освітніх платформ у виховній роботі.

Так, Анна Завада, заступник директора Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, презентувала технологію створення і проведення навчальних ігор для  школярів із використанням інтeрнет-сервісу Kahoot.

Любов Полішко, класний керівник 5 класу цього ж закладу, поділилась досвідом роботи  на платформі Microsoft Teams, зазначивши широкий спектр можливостей цього застосунку: створення групових кімнат, де кожен учасник може висловитися; вбудована онлайн-дошка, де можна поділитися своїми враженнями; чат для живого спілкування. Ресурс має можливість учням презентувати свої наробки, розміщувати малюнки, вітати однокласників, спланувати і провести виховну годину, батьківські збори тощо.

Людмила Шашкіна, класний керівник 6 класу Селидівської загальноосвітньої гімназії, у своєму виступі значну увагу приділила роботі з батьками, взявши за девіз слова М. Карамзіна «Без гарних батьків немає гарного виховання, незважаючи на усі школи». Педагог вважає, що регулярне спілкування не тільки з учнями, а й їхніми батьками дозволяє вирішити низку завдань, що стоять перед учасниками освітнього процесу. Більшість батьків зацікавлені у постійній комунікації з класним керівником через проведення різноманітних онлайн-заходів: вайбер-конференції, змагання, збори, віртуальні екскурсії, подорожі. Про це свідчать результати анкетування «Класний керівник: погляд батьків», яке відбулося за ініціативи батьківської громадськості. 

Ольга Черняк, заступник директора Української ЗОШ І-ІІІ ступенів №13, розповіла про комунікацію вихованців закладу у тематичних соціальних групах з питань самоврядування, роботи шкільного Євроклубу, презентувала новинку «Всеосвіти» зі створення вебквестів, залучивши слухачів до виконання практичної роботи, присвяченої дню Європи.

В обговоренні окресленої проблеми активну участь взяли педагоги Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6  Світлана Лаба, Альона Демарчук та Цукуринської філіі Наталія Почтар, Світлана Тоткало.

Підсумовувючи, Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, зазначила, що використання у виховних заходах інструментів дистанційної освіти є вимогою часу, воно сприяє підвищенню мотивації до навчання;   дозволяє сформувати стійкий пізнавальний інтерес, інформаційну культуру вихованців; робить процес взаємодії між учасниками освітнього процесу продуктивним і значимим.

Матеріали заходу >>

Вебінар “Ефективні форми роботи з розвитку зв'язного мовлення дітей дошкільного віку” для вихователів ЗДО 

💫Розвиваємо мовлення дошкільників разом…💫


Не новою є думка про те, що мова - це основний засіб спілкування між людьми. Від знання рідної мови, вміння нею користуватися залежить внутрішня культура особистості, її моральні засади, суспільні та естетичні ідеали. Тому на всіх вікових ланках  навчання і виховання не можливе без опори на знання рідної мови, зокрема її словника, граматики, зв’язного мовлення.

Актуальною проблемою сучасної дошкільної освіти є проблема розвитку зв’язного мовлення у дошкільному віці як на рівні закладу дошкільної освіти, так  і сім’ї. Саме цьому питанню було присвячено вебінар «Ефективні форми роботи з розвитку зв’язного  мовлення дітей дошкільного віку»  для вихователів ЗДО, який відбувся 5 травня за участю Валентини Панасенко, директора Селидівського ЦПРПП, яка у своєму виступі наголосила на тому, що розвинене зв’язне монологічне мовлення дошкільника є запорукою успішного навчання в школі. Ольга Погулич, керівник міської циклової комісії, значну увагу приділила  впливу художньої літератури на розвиток мовлення дошкільників, суть такої роботи полягає в тому, щоб розкрити дітям структуру розповіді; особливості використання мовленнєвих засобів виразності; навчити дітей правильно сприймати художній текст, виокремлювати в ньому основне, орієнтуватися в послідовності подій. 

    Олена Балкова, вчитель-логопед ЗДО «Космос» зупинилась на утрудненнях з формування мовленнєвих навичок за віковими нормами вихованців. Значну увагу приділила важливості розуміння батьками вихованців своєчасного реагування на мовні негаразди дітей.

   Наталія Косухіна, вихователь ЗДО «Світлячок», та Людмила Торчило, вихователь ЗДО «Пролісок» презентували досвід роботи  щодо впливу ігрової діяльності на розвиток зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку, спираючись на слова В.Сухомлинського, що гра являє собою світле віконце, через яке в духовний світ дитини вливається значущий потік уявлень, понять про навколишній світ. У ході гри діти мають можливість діяти, конкретні дії зумовлюють мовленнєву активність і водночас спрямовують розвиток гри.     Впливу творів живопису  на розвиток мовлення дітей свій виступ присвятила Тетяна Гладка, вихователь ЗДО «Пролісок», наголосивши на тому, що твори живопису є одним із головних атрибутів навчального процесу в ЗДО. Вихователь впевнена, що картини необхідно застосовувати у всіх аспектах: як засіб розумового, естетичного, мовленнєвого розвитку. 

Учасники вебінару дійшли висновку, що відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти, діяльність педагогів ЗДО буде спрямована на формування і розвиток мовленнєвої компетентності дошкільників.

Підсумки відеогалереї "Педагогічні лайфхаки: бери і роби"

Вчителі трудового навчання - це завжди творчі, активні, талановиті люди. Вчителі Селидівської територіальної громади підтвердили це, взявши участь у створенні відеогалереї "Педагогічні лайфхаки: бери і роби" протягом квітня. Євгенія Теницька, вчитель трудового навчання Селидівської ЗОШ І-ІІІ ст. N 6, Валентина Борульник, вчитель трудового навчання Селидівської загальноосвітньої гімназії, Ігор Годорожа, вчитель трудового навчання Селидівської ЗОШ І-ІІІ ст. N 6, Юлія Лещенко, вчитель трудового навчання Петрівського НВК, Елла Даниліна, вчитель трудового навчання Української ЗОШ N 6, гостинно запросили колег до своїх творчих лабораторій, щедро відкриваючи секрети майстерності. З матеріалами можна ознайомитися за посиланням https://cutt.ly/8GCaK1A

 

Також вчителі трудового навчання нашого міста не стоять осторонь від потреб громади у цей скрутний для всіх нас час. Вони активно долучилися до підготовки та облаштування місць для вимушених переселенців.

Засідання методичного клубу вчителів історії та правознавства

04 травня 2022 року відбулося засідання методичного клубу вчителів історії та правознавства з теми «Перлини професійної майстерності вчителів суспільних дисциплін». Із вступним словом виступила Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП. У виступі вона зазначила, що обмін досвідом роботи – це завжди взаємозбагачення.

Наталія Манякіна, керівник міської спільноти вчителів історії та правознавства, розповіла, із чого складається формула успішного учителя.

Людмила Шашкіна, вчитель історії Селидівської загальноосвітньої гімназії, презентувала колегам досвід роботи  під час дистанційного навчання. Наталія Змієвська, вчитель історії Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, акцентувала увагу на використанні онлайн – сервісу Time Graphics. Світлана  Троянова, вчитель історії Селидівської ЗОШ №1, розповіла про прийоми та методи, які вона використовує на уроках, і презентувала інтелект – карти своїх учнів.

Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, привітала учасників заходу та побажала всім подальших успіхів, натхнення, творчих злетів і перемог під мирним небом!

Матераліи заходу >>

Як учителям знайти можливості підвищення кваліфікації в одному місці – платформа EdWay

Усе більшої популярності серед українських освітян набуває  нацiональна платформа підвищення кваліфікації «EdWay»  https://edway.in.ua/en/

EdWay — це Ваш освітній компаньйон, компас на освітніх шляхах зростання, завжди готовий надати цифрову та інформаційно-технологічну підтримку в процесі підвищення кваліфікації педагогічних працівників/-иць.

А ще це дім, під дахом якого зможуть зібратися всі, хто прагнуть розвитку української освіти: ті, хто надають освітні послуги у сфері підвищення кваліфікації, і ті, кому ці послуги потрібні.

Національна платформа можливостей професійного розвитку педагогічних працівників «EdWay» (Платформа) — це інформаційний ресурс, призначений для взаємодії між суб’єктами надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації і педагогічними працівниками (посади, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963), а також для центрів професійного розвитку педагогічних працівників, закладів освіти, органів управління освітою різного рівня, науково-педагогічних працівників, батьківства, територіальних управлінь й експертного кола Державної служби якості освіти, представників/-ць Служби освітнього омбудсмена.

Тут усі бажаючі можуть знаходити і пропонувати будь-які можливості підвищення кваліфікації!

Вебінар класних керівників, педагогів-організаторів

18 квітня 2022 року відбувся вебінар класних керівників, педагогів-організаторів Селидівської територіальної громади з теми «Учнівське лідерство: як створити середовище, де учні та дорослі залучені до змістовного партнерства».  Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, наголосила, що в концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти записано: «Ідеалом виховання є гармонійно розвинена, високоосвічена, соціально активна й національно свідома людина, що наділена глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними й патріотичними почуттями, є носієм кращих надбань національної та світової культури, здатна до саморозвитку і самовдосконалення». Головна мета національного виховання – набуття молодим поколінням соціального досвіду, формування рис громадянина української держави, розвиненої духовності, моральної, художньо-естетичної, правової, екологічної культури.

Юлія Онищенко, консультант ЦПРПП, розповіла, що таке учнівське самоврядування, його нормативні основи, мету і завдання. Досвідом роботи, шодо організації учнівського самоврядування в закладах освіти поділилися  Валентина Борульник, педагог – організатор Селидівської загальноосвітньої гімназії, Юлія Чернікова, соціальний педагог, класний керівник 7-Б класу Селидівської загальноосвітньої школи №6, вчителі Селидівської загальноосвітньої школи № 1.

Альона Молчанова, психолог ЦПРПП,  надала присутнім ряд рекомендацій щодо подолання стресового стану, панічної атаки під час війни. Окреслила кроки покращення психологічного здоров’я педагогів через спілкування з іншими, уважність до себе, навчання, допомогу іншим, створення позитивних емоцій та відчуття важливості. 

Педагогічні лайфхаки «Формування читацької компетентності молодшого школяра» 

Не секрет, що сучасна дитина легше впорається з комп’ютером, аніж з буквами. Комп’ютерні ігри, інтернет, телебачення відволікають  дітей від книг.

Та все ж навички читання не втрачають актуальності, бо ж читання є однією з передумов успішної адаптації молодшого школяра і в навчальному закладі, і в суспільстві загалом.

Саме питанню формування читацької компетентності молодшого школяра за підтримки працівників Селидівського ЦПРПП відбулася онлайн - зустріч  у колі міської професійної спільноти вчителів початкових класів. Своїми педагогічними лайфхаками  поділилися вчителі Юлія Зьорнушкіна, Олена Антонова, Олена Дьоміна, наголосивши на тому, що читацька компетентність учнів виявляється у сформованості навичок розуміння текстів різних жанрів, обізнаності давати особистісну оцінку  прочитаному. Навели приклади різноманітних вправ щодо   розвитку складових техніки читання молодшого школяра, творчої діяльності учнів у літературній сфері.

Альона Молчанова, психолог ЦПРПП надала присутнім ряд рекомендацій щодо подолання стресового стану, панічної атаки в часі війни. Окреслила кроки покращення психологічного здоров’я  педагогів через спілкування з іншими, особисту фізичну активність, уважність до себе,  навчання, допомогу іншим, створення позитивних емоцій та відчуття важливості.

Корисні посилання

Майстер-клас "Я роблю це так..."

       23 березня Наталiя Фоменко, вчитель української  мови та лiтератури Селидiвської загальноосвiтньої гiмназiї, провела для вчителiв гуманiтарних дисциплiн Селидiвської територіальної  громади майстер-клас з теми «Активiзацiя пiзнавальної дiяльностi учнiв на уроках української мови та лiтератури шляхом впровадження iнтерактивних технологiй».   Вчитель-майстер гостинно вiдкрила дверi до своєї  творчої лабораторiї , щедро подiлилася секретами успiху та власними наробками. Наталiя Володимирiвна наголосила, що  ставить перед собою такi завдання: пiдвищити iнтерес  учнiв до вивчення української  мови та лiтератури,  сформувати належнi умови  для розвитку творчих здiбностей учнiв,  сприяти   їхнiй самореалiзацiї та  самовдосконаленню, а також створити  атмосферу спiвробiтництва та взаємодiї. Саме тому вчитель надає перевагу інтерактивним  прийомам та методам навчання: «Ажурна пилка»,  «Лови помилку», «Мудра павутинка»,  «Сенкан»,  «Даймонд», «Дебати», «Акварiум», «Дерево рiшень» , «Storytelling» та багато iнших.  Iнтерактивне навчання дає можливiсть задiяти на уроцi всiх учнiв,  сформувати навички толерантного спiлкування, аргументувати свою точку зору та  знаходити альтернативне рiшення проблеми.           

 

Матеріали заходу >>


Методичні матеріали за результатами Онлайн-консультації «Психологічна підтримка, допомога та самодопомога в умовах військових дій» 

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти у зв’язку з надзвичайною ситуацією в країні, з метою здійснення підтримки педагогічної, батьківської та учнівської спільноти та попередження травматичного стресу надає методичні матеріали за результатами Онлайн-консультації «ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА, ДОПОМОГА ТА САМОДОПОМОГА В УМОВАХ ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ», яка відбулася 21.03.2022       

 

Матеріали >>


Онлайн-зустріч членів міської спільноти вчителів математики

21 березня 2022 року у дружньому колі за підтримки працівників Селидівського ЦПРПП відбулася  онлайн-зустріч членів міської спільноти вчителів математики нашої громади. Обговорено ряд інноваційних  родзинок щодо  впровадження освітніх платформ в організації освітнього процесу під час дистанту. В авторську творчу лабораторію освітян запросила Світлана Лаба, вчитель математики Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, яка залучила всіх присутніх до участі в інтерактивному уроці геометрії у 8 класі. Разом знайшли 6 способів доведення теореми Піфагора, дізнавшись про деякі цікаві факти про неї; подорожували по трикутнику;  взяли участь у геометричному експерименті. Рефлексували за змістом вислову Піфагора, девізу уроку: « НЕ вважай себе великою людиною за розміром  твоєї тіні під час заходу сонця».

Валентина Панасенко, директор ЦПРПП, привітала  Ніну Авілову, Ніну Молоторенко з успішним проходженням атестації;  Олену Артьомову, Людмилу Германович – з присвоєнням педагогічних звань «учитель-методист» та «старший учитель» відповідно. Побажала всім подальших успіхів, натхнення, творчих злетів і перемог під мирним небом!                 

 

Матеріали заходу >>


Нарада для заступників директорів

16 березня 2022 року працівниками Селидівського ЦПРПП проведено нараду для заступників директорів закладів загальної середньої освіти Селидівської міської ради, під час якої розглянуто поточні питання щодо дотримання балансу впровадження традиційних та інноваційних технологій навчання  в освітній процес; підвищення кваліфікації педагогічних працівників за індивідуально-дистанційною формою навчання; організації атестації педагогічних працівників у 2022 році.

Відеоінструкція реєстрації 

Інноваційна платформа для раннього розвитку дитини 

До уваги батьків дошкільнят. Пропонується інноваційна платформа для раннього розвитку дитини. Підключення безкоштовне.

Для підключення переходьте на телеграм канал https://t.me/mrleader_brand/14 та реєструйтесь за посиланням https://mr-leader.com/ua


ЗВІЛЬНЕНО ВІД ДПА УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ТА БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ У 2021/2022 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Через ситуацію в Україні, яка потерпає від брутальної, відкритої та широкомасштабної агресії Російської Федерації, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ, яким звільнено від проходження Державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році. 

"Такі дії вимушені, адже головне сьогодні – це збереження здоров’я  та життя учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану", – зазначив Сергій Шкарлет.

https://mon.gov.ua/

Презентаційний меседж від атестантів 2021-2022 навчального року

 23 лютого 2022 року Ольга Савєльєва, вчитель хімії та біології Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, спеціаліст вищої категорії, запросила педагогічну спільноту вчителів природничих дисциплін Селидівської територіальної громади на майстер-клас «Самостійна робота учня як засіб розвитку його творчих здібностей». Метою своєї роботи педагог вважає формування компетентної особистості, яка має потребу в самоосвіті і здатна навчатися протягом життя.  Ольга В’ячеславівна вчить дітей бачити проблеми, ставити перед собою цілі, шукати шляхи їхнього вирішення,  робити висновки та оцінювати себе та свою діяльність. Для цього вчитель використовує інтерактивні форми та методи навчання, кооперативно-групові форми організації навчальної діяльності. Педагог продемонструвала відеофрагмент уроку хімії з використанням сучасних технологій навчання. Велику зацікавленість учасників зустрічі викликав представлений Савєльєвою О.В. проект «Екологічна стежина. Зелений дивосвіт рідної природи», який має на меті поглибити знання учнів про живу природу, мотивувати необхідність участі у природоохоронному процесі, сприяти вихованню екологічно грамотної особистості.

Семінар-практикум для практичних психологів закладів освіти

23 лютого 2022 року відбувся семінар-практикум для практичних психологів закладів освіти Селидівської територіальної громади  з теми «Застосування мандалотерапії у формуванні емоційної сфери дітей старшого дошкільного віку», на якому Олена Косторнова, практичний психолог ЗДО №42 «Мальвіна»,  презентувала власні напрацювання з даного питання. Колеги мали змогу як ознайомитись з теоретичним аспектом даної техніки,  так і створити свою мандалу.

Мандалотерапія є однією з різновидів арт-терапії, що поєднує в собі елементи психотерапії, енерготерапії, яка допомагає краще зрозуміти себе і проникнути в глибини своєї підсвідомості. Мандалотерапія - один з найбільш сильних і ефективних засобів, який дає людині життєві сили, допомагає стати тим, ким людина є насправді.

Мандалотерапію в роботі з дітьми та дорослими використовують з метою корекціії емоційного стану, нормалізації поведінки, діагностики актуального настрою, вивчення групових взаємин, діагностики та корекції конкретної проблеми.

Методичний клуб керівників гуртків ЗПО

STEАM-освіта – це нагальна потреба сучасного суспільства. У всьому світі спостерігається дефіцит фахівців з технічних напрямків, попит на них росте набагато швидше, ніж на інші спеціальності. Саме тому, у відповідь на виклики часу, такий тип освіти виходить на перший план.

22.02.2022 року на базі ЦТДЮ м.Селидове відбулося засідання методичного клубу керівників гуртків позашкільних закладів освіти Селидівської міської ради з теми «Інтеграція STEАM-освіти в систему позашкільного простору». Мета заходу -  формування та розвиток професійної компетентності, фахової ерудованості керівників гуртків позашкільної освіти щодо впровадження STEAM-технологій в освітній процес, стимулювання потреби у безперервному підвищенні кваліфікації.

На засіданні були присутні  педагоги-позашкільники ЦТДЮ м.Селидове та БДЮТ м.Українськ.

 Зі вступним словом виступила Валентина Панасенко, директор комунальної установи «Селидівський ЦПРПП».  У виступі вона зазначила, що STEM-освіта -  це тренд національної освіти в Україні.

Олена Мандриченко, ведуча методичного клубу, методист з навчальної роботи ЦТДЮ м.Селидове,  ознайомила педагогів з основними поняттями, які стосуються STEАM-освіти в позашкіллі. Учасники семінару обговорили питання  впровадження STEАM-прийомів окремо за кожним напрямком творчої діяльності гуртка. Члени методичного клубу з задоволенням випробували свої творчі, технічно-інженерні та математичні здібності в створенні об’ємної моделі-емблеми «STEАM» із запропонованого матеріалу.

На практичному модулі присутні змогли за допомогою виконання простих завдань, досліджень з’ясувати взаємозв’язок  різних напрямків та практичне застосування отриманих знань, навичок в повсякденному житті. 

Наприкінці учасники клубу долучилися до створення  STEАM-КВІТКИ з побажаннями або переживаннями щодо впровадження інновацій.

У висновках про проведення засідання методичного клубу було зазначено, що STEАM-освіта здатна стати тим фактором, який  значно підвищить якість позашкільної освіти в аспекті підготовки  майбутніх фахівців. Навчання - від практики до теорії: робити своїми руками, бачити результати роботи, вдосконалювати свої ідеї, уміння і навички – все це є у позашкільних закладах освіти і все це має реалізувати STEАM-освіта.

Тематична консультація 

22 лютого 2022 Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП,  провела тематичну консультацію «Обираємо підручники із зарубіжної літератури для 5 класу НУШ» для педагогічної спільноти вчителів зарубіжної літератури Селидівської територіальної громади. Вчителі активно долучилися до обговорення електронних версій підручників, висловили свої зауваження та пропозиції. Для обґрунтованого та виваженого вибору пропонуємо ознайомитися з матеріалами:

Онлайн-презентація авторських концепцій підручників зарубіжної літератури (5 клас) для ЗЗСО https://www.youtube.com/watch?v=Tc6v8NxVuec

Електронні версії підручників із зарубіжної літератури для 5 класу НУШ

https://lib.imzo.gov.ua/vibr-pdruchnikv-5-klas-2021---2022-roki/konkursniy-vdbr/1movno-lteraturna-osvtnya-galuz/4-zarubzhna-lteratura-5-klsa-zzso/zarubzhna-lteratura-pdruchnik-dlya-5-klasu-zzso/


Засідання вихователів ЗДО

         22 лютого 2022 року вихователі ЗДО нашої громади під час відвідування методичного аукціону мали можливість спілкування з колегами за проблемою ранкових зустрічей як мотиваційного компоненту освітньої діяльності дошкільників протягом дня.

      Через методику «6 капелюшків» керівник міської спільноти вихователів ЗДО Ольга Погулич розкрила теоретичні засади цього питання, наголосивши на тому, що ранкові вітання є важливою складовою частиною навчального дня у закладі дошкільної освіти, які за мету ставлять налаштування дітей на співпрацю і взаємодію, на мотивацію інтересу до пізнання навколишнього світу.

      Марина Івашко,  практичний психолог ЗДО № 44 «Пролісок», зупинилася на питанні ефективного використання ранкових зустрічей як запоруки емоційного інтелекту у дітей, зосередивши увагу на тому, що використання такої інноваційної форми спілкування спрямоване на розвиток складових емоційного інтелекту у дитини, а саме: здатності використовувати свої  емоції на благо собі і оточуючим, вміння ефективно спілкуватися з іншими дітьми, знаходити з ними «емоційний контакт» тощо.

      Психолог запропонувала присутнім скористатися кейсом завдань для розвитку емоційного інтелекту, серед яких вправи «Вивчайте мову емоції», «Фотоальбом емоцій»,  гра «Коробочки емоцій»,  чек-лист «Секрети успішного майстерного педагогічного спілкування» тощо.

      Досвідом роботи з окресленого питання поділились Олена Андрєєва, вихователь ЗДО № 1 «Чайка», Ірина Лукашова, вихователь ЗДО № 42 «Мальвіна», які значну увагу приділили організації освітнього середовища через розроблення і створення правил групи, календаря ранкових зустрічей і настрою.

      Вихователі зупинились на особливостях планування змісту зустрічей через врахування інтересів та ідей групи, теми тижня, проблем чи занепокоєння, що виникають в ході зустрічі.

      Обмін інформацією дає кожній дитині вільно висловлювати свої думки, обмінятися ідеями, поставити питання, проаналізувати відповіді, уважно слухати та активно розмовляти один з одним.

Аналізуючи масив теорії і матеріали практичних знахідок, Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, зробила висновок про те, що зустріч у ранковому колі дошкільнят створює атмосферу дружби і причетності, створює спокійний і розсудливий настрій, налаштовує на співпрацю, мотивує до освітньої діяльності впродовж дня.

Школа професійного зростання практичних психологів та соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти

22 лютого 2022 року Альона Молчанова, психолог Селидівського ЦПРПП, провела вебінар «Методичний кейс фахівця психологічної служби з попередження суїцидальної  поведінки серед підлітків».  До співпраці були запрошені практичні психологи та соціальні педагоги закладів загальної середньої освіти Селидівської територіальної громади.

Під час зустрічі було обговорено наступні питання:

   Щиро вдячні усім учасникам вебінару за активність, ефективний зворотній  зв'язок, зацікавленість та атмосферу співпраці!

Творча лабораторія педагога

22 лютого 2022 Ніна Петрівна Авілова, вчитель математики Селидівської загальноосвітньої гімназії, спеціаліст вищої категорії, запросила педагогічну спільноту вчителів математики  Селидівської територіальної громади до своєї творчої лабораторії, де поділилася досвідом роботи   з теми «Вплив емоційно-вольової сфери школярів на формування навчальної мотивації на уроках математики». Ніна Петрівна проаналізувала причини зниження інтересу учнів до навчання, запропонувала колегам намалювати портрет ідеального учня та акцентувала увагу на пcихологічних особливостях покоління Z, без урахування яких неможливо досягти успіхів у навчанні. Багато уваги педагог приділила аналізу факторів, що сприяють формуванню внутрішньої мотивації навчальної діяльності: позитивне емоційне налаштування, наявність свободи вибору, створення ситуації успіху, сформованість загально-навчальних умінь та навичок, використання різноманітних прийомів та методів інноваційних технологій, організація ігрової діяльності та колективної діяльності на уроках, формування мотивації на кожному етапі уроку.

Тренінг для працівників відділу освіти Селидівської міської ради з попередження емоційного вигорання

18 лютого 2022 року Альоною Молчановою, психологом Селидівського ЦПРПП, було проведено тренінг для працівників відділу освіти Селидівської міської ради з попередження емоційного вигорання.

В ході роботи учасникам були запропоновані вправи на згуртування колективу, зняття емоційної напруги, оцінки стану гармонійного балансу, пошуку ресурсу.


Тематична консультація

Пропонуємо  вашій увазі тематичну консультацію "Інтегроване навчання як засіб підготовки учнів до PISA – 2022" 

Презентаційний меседж від атестантів 2021-2022 навчального року

16 лютого 2022 Олена Олександрівна Артьомова, вчитель математики Селидівської загальноосвітньої гімназії, спеціаліст вищої категорії, запросила педагогічну спільноту вчителів математики  Селидівської територіальної громади на майстер-клас  з теми «Використання освітніх сервісів як засобів ефективної реалізації технології змішаного навчання». Олена Олександрівна зазначила, що змішаний підхід до навчання є однією з найбільш актуальних освітніх технологій сьогодення, оскільки дає змогу скористатися гнучкістю і зручністю дистанційного курсу та перевагами традиційного класу. Педагог презентувала сервіси, які вона ефективно  користовує: сервіс LearningApps.org, інструмент для створення тестів сайту НаУрок, портал Мій клас, сервіс для відео-конференцій ZOOM, Google-форми.

 Олена Олександрівна запропонувала колегам попрацювати з представленими сервісами  та оцінити їхні переваги і недоліки з точки зору вчителів та учнів. Учасники зустрічі дійшли висновку, що не можна обмежуватися якимось одним сервісом, бо школярі із зацікавленістю переключаються на різні види роботи, а завдання, подані в нестандартному вигляді, спонукають до активної мисленнєвої діяльності, підтримують інтерес до навчання, розвивають розумові здібності.

Серед переваг змішаного навчання Олена Олександрівна відзначила можливість аналізувати зібрану інформацію, пристосувати процес навчання й оцінювання відповідно до індивідуальних особливостей кожного, а також можливість отримання учнями позитивного навчального досвіду як у процесі індивідуальної роботи, так і під час спільного навчання у віртуальному класі, що дає відчуття успіху.

Засідання  творчої групи з питання  «Профілактика психічного здоров’я педагога»

16 лютого 2022 року фахівці психологічної служби під керівництвом Альони Молчанової, психолога Селидівського ЦПРПП, зібралися на друге засідання  творчої групи з питання  «Профілактика психічного здоров’я педагога». Під час роботи підвели підсумки щодо опрацювання діагностичних методик за проблематикою, обговорили особливості розвитку емоційного вигорання у педагогів та визначилися з  подальшою роботою над методичним кейсом.

Тематична консультація

Самоосвіта та підвищення кваліфікації є обов'язковими складовими діяльності сучасного вчителя, а ефективність цього процесу залежить від систематичності та послідовності. Як зробити планування професійного розвитку максимально доступним, корисним і зрозумілим? Як досягти очікуваних результатів? Відповідь на ці та багато інших питань ви знайдете  у тематичній консультації «Індивідуальний освітній маршрут педагога як проєктування професійного саморозвитку».


Презентаційний меседж від атестантів 2021-2022 навчального року

15 лютого 2022 вчителів педагогічної спільноти початкових класів Селидівської територіальної громад до своєї творчої лабораторії и запросили Людмила Локошко та Лариса Жарновнікова, вчителі початкових класів Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

Лариса Жарновнікова презентувала колегам досвід роботи  з теми «Створення ситуації успіху на уроках в початковій школі». Вчитель наголосила, що  в основі створення ситуації успіху лежить особистісно-орієнтований підхід до процесу навчання та виховання, духовне вдосконалення внутрішнього світу. Ситуація успіху досягається тоді, коли сама дитина визначає цей результат як успіх. Співробітництво вчителя та учня, їхня співдружність і співтворчість значною мірою забезпечують створення сприятливих умов для розкриття творчих можливостей дітей. Вона зазначила, що успіх – це поєднання уміння, старання, пізнання, інтересу та похвали, а також запропонувала алгоритм створення ситуації успіху: зняття страху, авансування успішного результату, внесення мотиву. Лариса Тимофіївна розповіла про дієві прийоми та методи, які вона використовує: «Займи позицію», «Диктор», «Дерево рішень», «Обмін ролями», «Емоційне погладжування»,  «Невтручання», «Даю шанс» та інші.

 Дуже зацікавив присутніх виступ Людмили Локошко, яка поділилася досвідом розвитку математичної компетентності молодших школярів  через проєкт «З математикою на Я!». Актуальність теми педагог обґрунтувала тим, що математика в переліку предметів у початковій школі займає особливе місце, оскільки на уроках математики в учнів закладаються основи теоретичного мислення, які застосовуються  у пізнанні наукових дисциплін у подальші роки навчання, а ще  математичні уміння й навички, сформовані у молодшому шкільному віці, мають допомагати дитині адекватно вирішувати проблеми повсякденного життя. Людмила Анатоліївна вчить дітей, як можна  використовувати математику у повсякденному житті, робить обчислення та рішення задач захопливою грою, а її «чарівні палички знань» - сторітелінг, мейкерство, дослідницьке навчання – допомагають їй у цьому.

Кроками розбудови ВСЗЯО

15 лютого працівники Селидівського ЦППП стали учасниками обласної конференції від Управління служби якості освіти в Донецькій області  з питань формування і розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Від працівників Управління отримано поради щодо  розроблення стратегії розвитку  закладів освіти,  Положення  про ВСЗЯО, процедури самооцінювання освітніх та управлінських процесів в закладах загальної середньої освіти,інституційного аудиту.  

Педагогічне коло заступників директорів з виховної роботи

Бурхливі зміни, які відбуваються в суспільстві, торкнулися, звичайно, й освіти. Сьогодні немає сумніву в тому, що сучасна школа потребує модернізації.

Для успішної реформації системи замало поставити нові меблі, забезпечити новою технікою, навчальними та дидактичними матеріалами.

Модернізація освітньої установи починається з кожного працівника, а саме з цінностей кожного вчителя і педагогічного колективу в цілому. Спільні цінності, правила, погляди на організацію та порядок речей – усе це сприяє формуванню успішної корпоративної культури.

Саме формуванню корпоративної культури в закладах освіти в умовах сьогодення було присвячено засідання педагогічного кола заступників директорів з виховної роботи ЗЗСО, яке 15 лютого провела Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, окресливши основні функції, характеристики, кроки формування сукупності моделей поведінки в освітній установі; на що потрібно звернути увагу та у який спосіб  можна сформувати ту модель.

Досвідом роботи з цього питання поділилася Ніна Авілова, заступник директора Селидівської загальноосвітньої гімназії, розкривши значущість символів та традицій закладу у формуванні  корпоративної культури, кроки її становлення у спільноті учнів, вчителів і батьків.

Світлана Тоткало, заступник завідувача Цукуринської філії, у своєму виступі дала вичерпну відповідь стосовно суті корпоративної культури «Хто ми  і які ми?», презентуючи алгоритм формування цієї моделі в своїй установі, завдяки якій колектив працює злагоджено. Загальноприйняті правила дозволяють всім учасникам  освітнього процесу комфортно працювати, жити і регулювати соціальні взаємодії.

Впливу партнерських стосунків між учасниками освітнього процесу в площині організаційної культури свій виступ присвятила Ольга Черняк, заступник директора Української ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13.

Від учасників кола освітянам громади надіслано меседж: Нехай буду так: «Наш ЗЗСО – найкращий!»

 Матеріли заходу >>

Презентаційний меседж від атестантів 2021-2022 навчального року

10 лютого 2022 вчителів педагогічної спільноти суспільних дисциплін Селидівської територіальної громад до своєї творчої лабораторії и запросила Світлана Тоткало, учитель історії Цукуринської філії Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, спеціаліст вищої категорії. Вона презентувала колегам досвід роботи з теми «Розвиток критичного мислення». Своє  завдання вчитель бачить у тому, щоб сприяти активному навчанню учнів і розвитку в них активного мислення, щоб учні не просто запам’ятовували навчальний матеріал, а запитували, досліджували, творили, вирішували.  Учитель творчо використовує такі прийоми та методи розвитку критичного мислення, як довідкова мапа, робота з джерелами у малих групах, кластер, ментальні карти. Дуже зацікавила учасників зустрічі робота з флеш-картками, які вчитель готує власноруч. Учні на уроках Світлани Миколаївни  вчаться розуміти природу і суть історичних подій, критично сприймати інтерпретації історичного процесу істориками, бути здатними на власне бачення та аргументоване відстоювання своєї позиції.

Участь в обласному  вебінарі  «Організація профілактичної роботи щодо запобігання суїцидальних тенденцій серед здобувачів освіти: практичний аспект»

9 лютого 2022 року Молчанова Альона, психолог Селидівського ЦПРПП, взяла участь в обласному  вебінарі  «Організація профілактичної роботи щодо запобігання суїцидальних тенденцій серед здобувачів освіти: практичний аспект»,  який було організовано та проведено Донецьким навчально-методичним центром психологічної служби системи освіти.

На заході обговорювались такі питання:

-  ознаки інтерналізації та екстерналізації неадаптивної поведінки здобувачів освіти;

-  формування обізнаності педагогів  щодо поведінки здобувачів освіти, пов’язаної з розладами психічного здоров’я;

- ознайомлення з досвідом колег  щодо попередження суїцидальної поведінки шляхом супроводу дітей з девіантною поведінкою (практичний психолог Білозерської ЗОШ  І-ІІІ ст. №18 Самарська Марія) та  створення безпечного освітнього простору у закладі освіти (Практичний психолог Черкаської ЗОШ  І-ІІІ ст. Курська Вікторія).


Крокує шляхом перемог...

Фінальний тур І етапу конкурсу «Учитель року – 2022» завершено! У відбірковому етапі Конкурсу номінації «Біологія»  взяли участь близько 70 претендентів від громад Донецької області.

04 лютого 2022 року підведено підсумки перегонів, в яких взяли участь 8 вчителів біології області, серед яких була Ірина Ярая, вчитель біології Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 Селидівської міської ради. За думкою учасників і членів журі конкурс став стартовим майданчиком для молодих педагогів

Щиро Вітаємо Ірину Юріївну, лауреата конкурсу в цій  номінації! Вдячні за презентацію особистісних рис, родзинок у викладанні предмету, за методичні наробки і знахідки, вчительський талант,  щиру посмішку, внутрішнє і зовнішнє наповнення  Вашої особистості!

Зичимо міцного здоров’я, подальших перемог на освітянській ниві, вдячних здобувачів освіти. Нехай щастить Вам, Ірино, в усьому!

Крок за кроком...

       Три дні поспіль в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти триває фінальний етап професійного конкурсу «Учитель року – 2022» в номінації «Біологія», в якому бере участь Ірина Ярая, вчитель Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6. Успішно пройдено всі випробування: проведено цікавий майстер-клас, виконано практичну роботу з дослідженням, проведено інтерактивний урок.

        Бажаємо колезі перемог, творчих злетів!


Засідання обласної творчої групи "Створення кейсу консультанта ЦПРПП"

2 лютого 2022 року Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, взяла участь у засіданні обласної творчої групи «Створення кейсу консультанта ЦПРПП», яке провела Ганна Гладкова, завідувач відділу координації роботи центрів професійного розвитку педагогічних працівників. На засіданні було окреслено завдання групи -  розробка діагностичної карти оцінки та  самооцінки педагогічної майстерності вчителя, яка дасть можливість зрозуміти, на якому рівні перебуває вчитель та спланувати індивідуальну освітню траєкторію.

«Довідник безбар’єрності»

21 січня 2022 року у Міністерстві освіти і науки України презентовано електронну версію «Довідника безбар’єрністі» (далі – Довідник), створено за ініціативи першої леді України Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.

Довідник містить 4 основні розділі: «Складові безбар’єрністі», «Правила мови», «Словник», «Безбар’єрний календар».

Відповідно до пункту другого статті 6 Закону України «Про освіту» освітній процес в Україні має будуватися за принципом рівних можливостей для всіх.

         Довідник доступний за посиланням: https://bf.in.ua/ 


Всеукраїнський онлайн-флешмоб до Дня безпечного Інтернету

В рамках співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України проводитиметься Всеукраїнський онлайн-флешмоб до Дня безпечного Інтернету.

У рамках заходу, який відбудеться 08 лютого 2022 року з 14:00 до 15:00, буде реєструватися рекорд України щодо виконання освітянами цифрових вправ у віртуальних кімнатах Google for Education. Усі інструкції, матеріали, а також форма зворотного зв’язку в разі запитань чи уточнень опубліковані на вебсайті за покликанням https://bit.ly/dbi2022.

Під час заходу будуть презентовані можливості цифрових інструментів Google Workspace for Education, «Посібник із безпеки дітей в Інтернеті». Також учасники виконають вправи у віртуальних кімнатах, отримають рекомендації щодо обережності та відповідальності під час роботи в Інтернеті, дізнаються як використати готові методичні рішення для формування навичок інформаційної безпеки, отримають підготовлений кейс для впровадження в освітній діяльності.


Цикл навчальних вебінарів щодо шляхів організації інклюзивного навчання у 2022 році

З метою покращення підготовки педагогічних працівників закладів освіти, післядипломної педагогічної освіти та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів для роботи з дітьми із особливими освітніми потребами та у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 545 «Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр» (зі змінами) Міністерство освіти і науки України спільно з Інститутом спеціальної педагогіки і психології ім. Миколи Ярмаченка НАПН України проводить цикл навчальних вебінарів щодо шляхів організації інклюзивного навчання у 2022 році за оновленою нормативно-правовою базою та специфікою визначення освітніх труднощів (категорій) осіб з особливими освітніми потребами та рівнів їх підтримки в освітньому процесі. 

Вебінари відбудуться з 15.02.2022 р. по 18.03.2022 р. включно. Участь у вебінарах безкоштовна. Доступ до вебінарів здійснюється лише за попередньою реєстрацією. Кількість учасників вебінару не обмежена. До участі у вебінарах запрошуються фахівці інклюзивно-ресурсних центрів, педагогічні працівники закладів дошкільної та загальної середньої освіти, закладів спеціальної освіти, фахівці закладів післядипломної педагогічної освіти, представники громадських організацій. 

За результатами вебінарів учасники отримають іменні сертифікати Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України та електронний макет методичних рекомендацій. Для участі у вебінарах необхідно зареєструватися за посиланням: https://inclusivness.education/webinars 

Круглий стіл "Формування соціальної компетентності учнів на уроках суспільних дисциплін та в позаурочний час"

28 січня 2022 року в межах Зимової сесії педагогічних спільнот Селидівської територіальної громади пройшов круглий стіл «Формування соціальної компетентності учнів на уроках суспільних дисциплін та в позаурочний час». Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП, нагадала,  що таке компетентність та компетенція, розкрила складові елементи поняття «компетенція». Наталія Манякіна, керівник міської  спільноти  вчителів історії та правознавства, акцентувала увагу вчителів на системі соціальних цінностей; сукупності знань, необхідних для продуктивної діяльності учнів; навичках, необхідних для ефективної взаємодії із суспільством та механізмах саморегуляції особистості (відповідальність, самовдосконалення, інтелектуальні здібності). Світлана Тоткало, вчитель історії Цукуринської філії Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, презентувала досвід з організації проєктної діяльності на уроках історії. На таких уроках учні застосовують знання та навички для вирішення проблем у реальному світі. Юлія Лещенко, вчитель історії Петрівського НВК,  відмітила, що навчання історії має бути спрямоване на реалізацію загальної мети освіти, яка полягає в формуванні учнівської національної свідомості, загальної культури, творчих здібностей, здатності до саморозвитку й самонавчання.


   Матеріали заходу >>

Інструктивно-методичний вебінар вчителів початкової школи 

27 січня 2022 року в межах Зимової сесії педагогічних спільнот Селидівської територіальної громади пройшов інструктивно-методичний вебінар для вчителів початкової школи з теми «Діяльнісний підхід на уроках ЯДС (ЯПС) у системі STEAM-освіти». Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, розповіла,  що STEM-підхід є значно ефективнішим в організації освітнього процесу, особливо для початкової школи: навчання шляхом моделювання, проєктування та експериментування перетворюється на своєрідну гру, тому сприймається школярами із величезним задоволенням. Діти отримують можливість не просто вивчати, наприклад, певні закони, а одразу випробовувати їхню дію на практиці, створюючи справжні наукові проєкти.

Альвіна Налескіна, керівник міської спільноти вчителів початкової школи, Олена Стрельник, вчитель початкових класів Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, Тетяна Погудіна, вчитель початкових класів Української  ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13, презентували цікаві наробки з досвіду роботи, показавши, як STEM-освіта перетворює суху теорію на практику і досвід, сприяє розвитку критичного мислення школярів та впевненості у власних можливостях, вчить  використовувати отриману інформацію в житті, що робить навчання цікавим і корисним.


   Матеріали заходу >>

Web-вітрина "Освітнє середовище початкової школи: інноваційні практики"

Відповідно до плану роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2022 рік з 31.01.2022р. по 13.05.2022р. буде проводитися Web-вітрина «Освітнє середовище початкової школи: інноваційні практики» для керівників міських спільнот учителів початкових класів, учителів початкових класів відповідно до методичних рекомендацій (див. додаток).

Термін подання матеріалів – до 13.05.2022 року.


ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ!!!

Інструктивно-методичний вебінар педагогів-організаторів

26 січня 2022 року в межах Зимової сесії педагогічних спільнот Селидівської територіальної громади пройшов інструктивно-методичний вебінар педагогів–організаторів  з теми «Волонтерська діяльність як вияв патріотизму та засіб самореалізації особистості». Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП, розповіла, які важливі компетентності розвиває волонтерство, як залучати учнів до нього. Максим Куспіс, учень 9-А класу Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, учасник Всеукраїнської школи волонтерів, ознайомив учасників із Українською Службою Волонтерства та розповів про власний досвід роботи волонтером, надав корисні посилання для спілкування і обміну досвідом роботи. Анна Завада, заступник директора з виховної роботи Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, пояснила, навіщо школярам волонтерство і поділилася досвідом залучення учнів до волонтерства. Ольга Черняк, заступник директора Української ЗОШ І-ІІІ ступенів №13, Валентина Борульник, керівник міської спільноти педагогів–організаторів, презентували розвиток волонтерського руху в закладах освіти. Світлана Бутікова, методист ЦТДЮ, ознайомила присутніх з планом роботи обласної ради лідерів учнівського самоврядування на І півріччя 2022 року та надала звіт про роботу учнівського самоврядування за 2021 рік.

    Матеріали заходу >>

Інструктивно-методичний вебінар вчителів трудового навчання

25 січня 2022 року  в межах Зимової сесії педагогічних спільнот Селидівської територіальної громади пройшов інструктивно-методичний вебінар вчителів трудового навчання з теми «Державний стандарт базової   загальної середньої освіти.  Шляхи модернізації сучасної технологічної освіти в контексті Нової української школи». Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, ознайомила учасників зустрічі з основними положеннями   Державного стандарту базової загальної середньої освіти, які визначають вимоги до обов’язкових результатів навчання учнів на рівні базової середньої освіти, загальний обсяг їх навчального навантаження, структуру та зміст базової середньої освіти. Елла Даниліна,  керівник міської педагогічної спільноти, проаналізувала модельні навчальні програми для 5-6 класів НУШ, звернувши увагу на те, що учитель складає власну програму на основі модельної навчальної програми, та представила модель календарного плану, розробленого нею у складі творчої групи відділу технологій  Донецького обласного ІППО.  Трудове навчання в умовах освітньої реформи орієнтовано на формування в учнів ключових і предметних компетентностей, які покликані наблизити процес трудового навчання до життєвих потреб учня, його інтересів та природних здібностей. Ігор Годорожа, учитель трудового навчання Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, у своєму виступі поділився досвідом роботи з організації дистанційного навчання та створення якісного контенту на власних Інтернет-ресурсах.

    Матеріали заходу >>

Засідання директорського клубу

21 січня за планом Зимової сесії керівних та педагогічних працівників громади відбулось засідання Директорського клубу керівників ЗЗСО з проблеми розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Відповідно до Закону України «Про освіту» для того,  щоб всі компоненти освітньої системи функціонували ефективно, необхідно створити систему забезпечення якості освіти, яка б дозволила вивчати освітні та управлінські процеси і постійно їх вдосконалювати.

Кожен заклад освіти нашої громади має власні традиції, особливості. Кожен вибудовує власну систему забезпечення якості освіти. Але в найголовнішому всі єдині – у них спільні мета, цінності, прагнення.

Досвідом роботи з розробки Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти поділилася Тамара Шведченко, директор Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. Відзначила, що при визначенні цілей розбудови системи, процедур із безпечного функціонування системи, збору і обробки інформації важливо залучати всіх  учасників освітнього  процесу.

Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Про кроки його вивчення та самооцінювання за окремими напрямками на предмет нешкідливих умов освітнього  розповіла Оксана Корчагіна, директор Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2.

Оцінюванню педагогічної діяльності вчителів присвятила свій виступ Алла Куцева, директор Селидівської загальноосвітньої гімназії, яка презентувала шкільну програму «Педагогічний моніторинг». Розповіла про процедуру проведення педагогічного аудиту  в закладі освіти.

Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, презентувала питання забезпечення та дотримання академічної доброчесності учасниками освітнього процесу. Через проведення практичної роботи дійшли висновку, що академічна доброчесність - не набір суворих практик, чітко визначених раз і назавжди. Це те, що ми формуємо в собі і несемо впродовж життя.


Матеріали заходу >>

Науково-практичний семінар для вчителів фізики та інформатики "Елементи робототехніки на уроках фізики"

    Сучасні  діти працюватимуть у  світі, який неможливо передбачити. На них чекають професії майбутнього: персональний вебменеджер, інженер 3Д-друку, консультант з питань роботів, тощо. Чи можна закласти основи підготовки до такої діяльності сьогодні?

Одним із актуальних напрямків інноваційного розвитку освіти виступає STEM – орієнтований  підхід до навчання.

Саме цьому питанню присвячено  науково-практичний семінар для вчителів фізики та інформатики «Елементи робототехніки на уроках фізики», який відповідно до плану Січневої сесії освітян громади  відбувся 20 січня в Селидівській загальноосвітній гімназії за участю Валентини Панасенко, директора Селидівського ЦПРПП. 

Керівник професійної спільноти вчителів фізики Людмила Германович під час теоретичної п’ятихвилинки заходу познайомила присутніх зі змістом поняття STEM-освіта, можливостями  STEAM як сучасного тренду в освіті, навела приклади впровадження інновацій  в освітній процес на підставі інтеграції розділів програм  з фізики та інформатики, використовуючи конструктори на базі Arduino UNO R3 Кіt.  

Любов Полішко, керівник професійної спільноти вчителів інформатики, представила апаратну обчислювальну платформу для аматорського конструювання, продемонструвала навички роботи з  цим конструктором, презентуючи Arduinoробот-калькулятор.

Лілія Пікуєва, вчитель інформатики Цукуринської філії, представила ігрову приставку.

      В практичній частині семінару «стемили»  разом: об’єднавшись в пари, вчителі інформатики та фізики за принциповими електричними схемами сконструювали модель світлофора.

Конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН

    Серед інтелектуальних змагань учнів закладів загальної середньої освіти впродовж року значне місце займає конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. Головною метою цих перегонів є сприяння розвитку інтелектуально - творчих здібностей учнів; залучення школярів до науково-дослідницької діяльності, до складання наукових проектів з метою самореалізації,самовдосконалення старшокласників.

   Не винятком став і цей рік. Заходи відбулися 20 січня в актовій залі ЦТДЮ. На конкурс було представлено чотири роботи учнів Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 в різних секціях МАН.

   Олександра Богданова, учениця 10 класу, захистила роботу «Трансплантація органів людини: біоетичний та правовий виміри», розкривши питання біоетики як філософської дисципліни. Познайомила присутніх з результатами соцопитування громадян різних вікових категорій щодо їхнього ставлення до окресленої проблеми.

   Важливість існування малих річок для належного функціонування всіх елементів довкілля на прикладі річки Солоної басейну Дніпра досліджувала і презентувала Поліна Саламаха, учениця 10 класу.

   Найменша за віком учасниця, Тетяна Юр’єва,  учениця 9 класу, захистила дослідження вмісту нітратів в овочах і фруктах у порівняльній характеристиці продукції фермерського та власного господарства. Надала рекомендації зі зменшення кількості нітратів в овочах і фруктах в домашніх умовах.

  Богдан Зубченко, Ілля Северін, Трохим Васнєцов, учні 10 класу, захищаючи дослідження «ARDUINOробот-калькулятор», впевнили присутніх в тому, що заняття робототехнікою розвивають навички моделювання, інтегрують предмети природничо-математичного циклу.

За рішенням журі більшість робіт направлено для участі у ІІ етапі Конкурсу.

Підводячи підсумки змагань, Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, наголосила на тому, що цілеспрямованість, прагнення досягти омріяної мети, працелюбність – характерні риси цьогорічних конкурсантів - допоможуть їм стати конкурентоспроможними у майбутньому.

Інструктивно-методичний вебінар вчителів математики "Змішане навчання: сутність та переваги"

20 січня 2022 року в межах Зимової сесії педагогічних спільнот Селидівської територіальної громади пройшов інструктивно-методичний вебінар вчителів математики Селидівської територіальної громади  з теми «Змішане навчання: сутність та переваги». Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП, розповіла, що таке змішане навчання та ознайомила з його моделями, наголосила на перевагах і недоліках кожної. Тетяна Дмитрієва, вчитель математики  Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, розповіла про впровадження змішаного навчання в освітній процес з власного досвіду роботи та акцентувала увагу  присутніх на основних  завданнях, які стоять перед сучасним вчителем. Олена  Артьомова , керівник міської педагогічної спільноти вчителів математики, проаналізувала результати ЗНО-2021  з математики та  поділилася досвідом роботи щодо підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання.

Матеріали заходу>>


Презентаційний меседж від атестантів 2021-2022 навчального року

19 січня 2022 вчителів педагогічної спільноти гуманітарного циклу Селидівської територіальної громад до своєї творчої лабораторії и запросила Тетяна Романенко, учитель української мови та літератури Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, спеціаліст вищої категорії. Вона презентувала колегам досвід роботи з теми «Інноваційні підходи до аналізу та інтерпретації художнього твору». Проблема аналізу художнього твору була і залишається провідною в системі літературної освіти здобувачів освіти. Спираючись на власний досвід, Тетяна Анатоліївна визначила місце  аналізу художнього твору  в навчальному процесі та його вплив на формування творчої особистості школярів, підвищення ефективності сприйняття ними творів української та зарубіжноїї літератури, представила цікаві прийоми таформи роботи на уроках: «кола Вена», вправа «швидкісний тренажер», складання сенканів, хвилинки народознавства та багато іншого.

Інструктивно-методичний вебінар "Дайджест. Державний стандарт базової і повної середньої освіти. Інтегроване навчання на уроках природничого циклу"

18 січня 2022 року  в межах Зимової сесії педагогічних спільнот Селидівської територіальної громади пройшов інструктивно-методичний вебінар вчителів природничих  дисциплін з теми «Дайджест. Державний стандарт базової   загальної середньої освіти.  Інтегроване навчання на уроках природничого циклу». Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, ознайомила учасників зустрічі з основними положеннями   Державного стандарту базової загальної середньої освіти, які визначають вимоги до обов’язкових результатів навчання учнів на рівні базової середньої освіти, загальний обсяг їх навчального навантаження, структуру та зміст базової середньої освіти. Олександра Фролова,  керівник міської педагогічної спільноти, проаналізувала модельні навчальні програми для 5-6 класів НУШ, звернувши увагу на те, що учитель складає власну програму на основі модельної навчальної програми, тому треба дуже уважно і виважено підходити як до вибору програми, так і до вибору підручників для 5 класу. У практичній частині кращими педагогічними практиками з власного досвіду поділилися Олена Оліферук, вчитель біології Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Олена Старко,  вчитель хімії, біології та основ здоров’я Селидівської загальноосвітньої гімназії та Лариса Головко, вчитель хімії, біології та основ здоров’я Петрівського НВК.


Матеріали заходу >>

Тематична консультація "Роль мовної компетенції сучасного педагога у формуванні культури мовлення учнів"

17 січня 2022 року Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, провела тематичну консультацію з теми «Роль мовної компетенції сучасного педагога у формуванні культури мовлення учнів».  В сучасних  умовах вкрай необхідно підтримувати національну свідомість суспільства. Всім добре відомо, що нація починається з мови, адже мова ‒ ДНК нації, тому кожному з нас, в незалежності від віку, статі й професії, варто цінувати й плекати, збагачувати й розвивати рідну мову. Особливо важливо педагогам підтримувати та вдосконалювати свій рівень володіння українською мовою, адже вони є прикладом для учнів і мають великий вплив на розвиток їхньої мовної компетенції.  Що таке мовна компетентність та з чого вона складається, які мовні норми ми найчастіше порушуємо і чому  – ці та інші питання розглядалися протягом консультації. Також вчителям була представлена  добірка Інтернет- ресурсів, які допоможуть самостійно вдосконалити знання з української мови, навчитися грамотно й цікаво писати тексти, перевірити свої вміння, збагатити словниковий запас, розширити власні мовні горизонти.


Матеріали заходу >>

Запис консультації https://www.youtube.com/watch?v=dOEbEnonXQE&t 

Інструктивно-методичний вебінар для вчителів гуманітарних дисциплін

13 січня 2022 року  в межах Зимової сесії педагогічних спільнот Селидівської територіальної громади пройшов інструктивно-методичний вебінар вчителів гуманітарних дисциплін з теми «Компетентнісний підхід на уроках української мови та літератури, російської мови, зарубіжної літератури в умовах впровадження Державного стандарту базової загальної середньої освіти». Олена Косолап, керівник міської педагогічної спільноти, ознайомила учасників зустрічі з основними положеннями   Державного стандарту базової загальної середньої освіти, які визначають вимоги до обов’язкових результатів навчання учнів на рівні базової середньої освіти, загальний обсяг їх навчального навантаження, розподілений за освітніми галузями, структуру та зміст базової середньої освіти. Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, проаналізувала модельні навчальні програми для 5-6 класів НУШ, звернувши увагу на те, що учитель складає власну програму на основі модельної навчальної програми, тому треба дуже уважно і виважено підходити як до вибору програми, так і до вибору підручників для 5 класу. У практичній частині кращими педагогічними практиками з власного досвіду поділилися Валентина Малярова, вчитель зарубіжної літератури Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, та Валентина Березняк,  вчитель української літератури Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. Презентована Валентиною Маляровою творча робота  «Музей однієї книги «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» стала гарним привітанням усіх учасників вебінару із Щедрим вечором.


Матеріали заходу >>

Засідання студії заступників директорів з НМР

   Постановою КМУ № 898 від 30.09.2020 затверджено Державний стандарт базової середньої освіти, який ґрунтується на Законі України «Про освіту». Він є логічним продовженням затвердженого раніше Державного стандарту початкової освіти,  продовжує реформу НУШ. Відповідно до Концепції НУШ потужну державу і конкурентну економіку забезпечить спільнота творчих людей, відповідальних, активних і підприємливих громадян. Саме таких буде готувати середня школа України.

      Аналізу змін з попереднім стандартом присвячено засідання методичної студії заступників директорів з НМР закладів загальної середньої освіти, яке відбулося 12 січня 2022 року на базі Селидівського ЦПРПП.

      Під час обговорення та практичної роботи учасники зустрічі дійшли висновку, що новий стандарт у порівнянні з попереднім ґрунтується на ключових компетентностях; в ньому визначено результати навчання і наскрізні лінії,  якими повинен оволодіти учень, щоб бути успішним у житті; на передбачуваних результатах навчання будується зміст освіти; головною метою базової середньої освіти є набуття знань, умінь і ставлення відповідно до компетентнісного потенціалу кожної галузі. У новому Державному стандарті чітко прослідковується ідеологічна тріада сучасної освітньої парадигми – особистісно орієнтований компетентнісний, діяльнісний підходи.

Матеріали заходу >>