Сертифікація педагогічних працівників - 2022

        У 2022 році в сертифікації зможуть взяти участь до 2500 учителів початкових класів. Щоб охопити всі регіони України, МОН своїм Наказом № 3 від 04.01.2022 визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи).

Упродовж 4‒17 квітня 2022 року включно триватиме реєстрація для проходження сертифікації.

Зауважимо, що відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі  беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Сертифікація складається з трьох етапів:


Запрошуємо вчителів до участі у цих перегонах!!!

Конкурс-захист науково-дослідницьких робіт 

        Серед різноманітних конкурсних випробувань, які проводяться в закладах загальної середньої освіти щорічно, є І етап всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Основними завданнями Конкурсу є стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, формування навичок дослідницької роботи, відповідальності за результати власних досліджень, реалізація здібностей талановитих і обдарованих учнів.

Учасниками цих перегонів є здобувачі освіти, які подають в оргкомітет конкурсу дослідницькі роботи проблемно-пошукового характеру, які відображають методологію, процес, результат дослідження, відповідають віковим інтересам і пізнавальним можливостям учнів.

Відбір конкурсних робіт проводиться у межах захисту досліджень в наукових товариствах старшокласників ЗЗСО.

На засіданні наукового товариства Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6  «Світ науки» 22 грудня 2021 року були присутніми Валентина Панасенко та Юлія Онищенко, працівники Селидівського ЦПРПП.

П’ятеро талановитих учнів, які є членами Малої академії, презентували свої напрацювання перед аудиторією однолітків і педагогів.

Олександра Богданова розкрила питання біоетики як розділу етики, яка вивчає проблеми стосовно людини та всього живого, презентуючи біотичний та правовий вимір трансплантації органів людини.

Софія Макаренко на прикладі спостережень і розрахунків довела економічність використання біотоплива на прикладі опалення приватного будинку.

Цікаво  і змістовно представила дослідження вмісту нітратів у овочах і фруктах фермерського і власного господарств Юр’єва Тетяна.

Проблемою малих річок Донбасу на прикладі Солоної поділилася Поліна Саламаха.

Зубченко Богдан, Северін Ілля та Васнєцов Трохим продемонстрували модель робота-калькулятора, зібраний із набора Arduino.

Доповідачів підтримали наукові керівники: Наталія Змієвська, Ксенія Левченко, Ірина Ярая, Наталія Рева, Любов Полішко.

Не важливо, хто став найуспішнішим. Головне – набутий досвід дослідження, проєктування, експерименту обов’язково стане у нагоді в майбутньому.

Атестація - 2022

        Атестаційна кампанія педагогічних працівників 2021-2022 навчального року триває в освітніх установах Селидівської ТГ. ЇЇ метою є стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, їхньої творчої ініціативи та проведення комплексної оцінки рівня педагогічної майстерності.

      Важливим аспектом такої оцінки є аналіз показників діяльності педагога за весь п’ятирічний атестаційний період, який проводиться через вивчення ведення нормативної документації, відвідування навчальних занять, позакласних занять, виявлення і розповсюдження позитивного досвіду вчителів-атестантів.

       З метою запровадження цих складових Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, відвідала навчальні заняття вчителів-атестантів Селидівської загальноосвітньої гімназії Людмили Германович та Олени Артьомової. Слід зазначити,  що колеги показують високий рівень науково-методичної підготовки, уміння створювати позитивну мотивацію навчання, акцентуючи увагу на необхідності набутих знань у подальшому житті. Працюючи над темою «Смартфон – моє все» дев’ятикласники в процесі обговорення і дискусій інтегровано підійшли до розв’язання проблеми створення і  дії смартфонів через ланцюжок: фізика + хімія + інтелект + мода. Учні шостого класу вразили умінням розв’язувати практичні завдання нестандартним підходом, коментувати кроки досягнення результату, умінням працювати на платформі Leaning Apps, логічно мислити.

       Успіхів усім учасникам освітнього процесу. Перемог і досягнень на атестаційних перегонах!!!

Групова консультація "Процедури визнання підвищення кваліфікації педагогічних працівників"

Уміння навчатися впродовж життя важливе для кожної людини, а для педагогічного працівника - особливо. Щоб навчати інших, потрібно вдосконалюватися самому. Відповідно до нормативних документів педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти зобов’язані щорічно підвищувати кваліфікацію, щоб їхній атестаційний кредит був не меншим, ніж 150 годин. Результати підвищення кваліфікації на платформах громадських організації, самоосвіти педагогів потребують визнання рішенням педагогічної ради закладу освіти.

      Питанню процедури визнання підвищення кваліфікації педагогічних працівників була присвячена групова консультація, яку провела Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП.

Участь у вебінарі-презентації «Упровадження в освітню діяльність закладів освіти інтерактивних настільних ігор»

20 грудня Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, взяла участь у вебінарі-презентації «Упровадження в освітню діяльність закладів освіти інтерактивних настільних ігор», який проводився  відділом національного виховання Донецького обласного інституту післядипломної освіти відповідно до міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки». Учасникам зустрічі були представлені інтерактивні ігри «Відкривай Україну» та «Екологічна Донеччина». Метою впровадження ігор  в освітній процес є створення умов для набуття і закріплення знань в ігровій формі, формування дієвого компоненту особистості та розвиток ключових компетентностей учнів.

Обласна педагогічна студія «STEM-освіта у формуванні соціального досвіду дитини з інтелектуальними порушеннями»

16 грудня  2021 Галина Масло, консультант Селидівський ЦПРПП, взяла участь у роботі  обласної педагогічної студії «STEM-освіта у формуванні соціального досвіду дитини з інтелектуальними порушеннями», під час якої розглядалися питання  пошуку ефективних підходів, результативних рішень застосування інноваційних технологій STEM-навчання, виявлення сучасних моделей і технологій розвитку дітей з особливими освітніми потребами та презентувався практичний досвід роботи вчителів спеціальних навчальних закладів освіти. 

Кроками конкурсу "Учитель року - 2022"

Днями завершено відбірковий етап конкурсу «Учитель року – 2022» в номінації «Біологія».

Позаду тестування, презентація фрагменту дистанційного уроку та методичний практикум. До участі в фінальному етапі І туру Конкурсу за результатами випробувань сформовано фінальну команду в кількості 8-ми учасників.

Серед них - Ірина Ярая, вчитель біології Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 Селидівської міської ради.

Вітаємо Вас, Ірино!

Бажаємо на фіналі креативу, творчості, впевненості і, звичайно, перемоги!!!

Вітаємо з успішним проходженням сертифікації - 2021

Сертифікація педагогічних працівників - досить відповідальний крок для учителя, адже вона допомагає виявити кращих вчителів – професіоналів та агентів змін у освіті, які готові поширювати свій досвід. Сертифікація педагогічних працівників — це ЗНО з професійних компетентностей педагогічного працівника, зокрема з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання, це вміння зробити самооцінювання власної педагогічної майстерності, це можливість представити свій практичний досвід роботи відповідно до критеріїв, зазначених у Методиці експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення їх практичного досвіду роботи.

Вітаємо з успішним проходженням трьох етапів Сертифікації-2021 відповідно до професійного стандарту «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти»  педагогів Селидівської  ТГ: Людмилу Локошко, вчителя початкових класів Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 , та Любов Логвиненко, вчителя початкових класів Української ЗОШ І-ІІІ ступенів № 12.

Зичимо  міцного здоров’я, невичерпної енергії й оптимізму, творчого пошуку, здійснення всіх мрій і задумів.


Засідання консультативної ради

15 грудня 2021 року  на платформі Meet відбулося засідання консультативної ради Селидівського ЦПРПП з розгляду актуальних питань організації освітнього процесу в площині забезпечення якості освіти.


Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, зупинилася на питанні складових внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

 

Заступники директорів закладів загальної середньої освіти активно спілкувалися і ділилися досвідом роботи з питань внутрішнього моніторингу (Тетяна Полівода, заступник директора Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1); проєктування ІКТ-супроводу уроку як компетентнісно орієнтованого освітнього середовища (Наталія Петрик, заступник директора Селидівського загальноосвітньої гімназії); узагальнення атестаційного кредиту педагогічних працівників (Наталія Халілова, заступник директора Української ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13).

 

Рекомендації щодо планування і проведення годин практичного психолога в ЗЗСО надала психолог ЦПРПП Альона Молчанова.

Всеукраїнський педагогічний марафон

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 13.12.2021 № 4/1140-21 «Щодо проведення педагогічного марафону з дошкільної освіти»  15 та 16 грудня поточного року в онлайн форматі проводитиметься педагогічний марафон з дошкільної освіти.

 

Цільова аудиторія: працівники системи дошкільної освіти, науковці, викладачі дошкільних кафедр педагогічних вишів та інститутів післядипломної освіти, фахівці центрів професійного розвитку, студенти.

 

Програма марафону додається.


15.12.2021: час 10.00 – 13.00 стратегічна сесія «Інновації в освітньому процесі закладу дошкільної освіти: суспільні запити, освітні тренди». Реєстрація за покликанням http://surl.li/ayoqg  Трансляція http://surl.li/ayoqq

 

16.12.2021: час 10.00 – 13.00 стратегічна сесія «Інновації в освітньому процесі ЗДО: педагоги, батьки, діти. Віночок освітніх програм українського дошкілля». Реєстрація за покликанням  http://surl.li/ayoqg  Трансляція http://surl.li/ayoru

Презентації відкритих уроків з упровадження факультативного інтегрованого курсу «Краєзнавство та етнографія Донеччини»

13 грудня працівники  Селидівського ЦПРПП та вчителі історії, української мови та  географії Селидівської громади взяли участь у семінарі та презентації відкритих уроків з упровадження факультативного інтегрованого курсу «Краєзнавство та етнографія Донеччини», проведених  відділом національного виховання  Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Андрій Дубяга, завідувач відділу, докладно ознайомив присутніх із структурою комплексу, яка включає навчальний посібник для учнів, методичні рекомендації та програму курсу. Олена Золотар, методист відділу національного виховання, надала ґрунтовні  рекомендації щодо проведення уроків інтегрованого курсу з  використанням інтернет-ресурсів.

Кроками конкурсу «Учитель року – 2022»

Часом триває Конкурс «Учитель року – 2022». Щиро вітаємо Ірину Ярую, вчителя біології Селидівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Селидівської міської ради, з проходженням конкурсних випробувань відбіркового туру І етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року».

Попереду «Методичний практикум». Бажаємо Ірині Юріївні успішної презентації використання сучасних підходів у компетентнісному полі Нової української школи.

Участь в сторітелінгу "Забезпечення якісної інклюзивної освіти і громадах"

08 грудня 2021 року Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП була учасницею сторітелінгу «Забезпечення якісної інклюзивної освіти в громадах», організованого Державною службою якості освіти у Донецькій області.

Під час проведення заходу презентовано досвід роботи закладів загальної середньої освіти Донеччини з питань організації освітнього процесу в класах з інклюзивним навчанням. Значна увага приділена питанням взаємодії всіх членів команди супроводу дитини з ООП, облаштуванню їхнього освітнього середовища.

Участь в онлайн-семінарі "Сучасні погляди на фізичну реабілітацію, її роль та перспективи розвитку в Україні"

8 грудня 2021 Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП взяла участь у онлайн-семінарі  «Сучасні погляди на фізичну реабілітацію, її роль та перспективи розвитку в Україні». Під час вебінару були розглянуті питання  фізичної реабілітації для всіх категорій дітей, впровадження оздоровчого фітнесу та проведення корекційних занять з лікувальної фізкультури.


Челендж «Пов’яжи хустинку!»

07 грудня  відзначається Всесвітній день української хустки.  З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року,  при цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки. Вчителі трудового навчання Селидівської територіальної громади долучилися до челенджу «Пов’яжи хустинку!», присвяченого Всесвітнього дня української хустки.

Підсумки обласного конкурсу виразного читання

«Майстер слова»

З метою виявлення майстерності декламації та творчого потенціалу обдарованих учнів, зацікавлення літературою та культурою, загальнолюдськими й національними духовними цінностями, формування здатності відчувати художнє слово, виховання почуття національної гідності й патріотизму, у жовтня-листопаді 2021 року в дистанційному форматі відбувся обласний конкурс виразного читання «Майстер слова».

      Переможцями обласного етапу конкурсу стали:

Старостенко Антон, учень Селидівської загальноосвітньої гімназії (наставник Наталія Носова) – ІІ місце

https://youtu.be/V_Z3YXZnzME

Мітєва Мілена, учениця Селидівської загальноосвітньої гімназії (наставник Наталія Петрик)– ІІІ місце

https://youtu.be/9Tko1fXI-lk

Говоруха Іван, учень Селидівської загальноосвітньої гімназії (наставник Наталія Носова) – ІІІ місце

https://youtu.be/9LOTRBl17lU

Лісна Вікторія, учениця Селидівської загальноосвтіньої школи І-ІІІ ступенів № 6 (наставник Валентина Малярова) – ІІІ місце

https://youtu.be/CBn4XfRy-Wc

 

      Вітаємо переможців і  їхніх наставників та зичимо подальших творчих перемог!


Тематична консультація для педагогів, які атестуються комісією ІІ рівня

В закладах освіти триває атестаційна кампанія 2021-2022 навчального року, метою якої є стимулювання безперервного підвищення професійної компетентності освітян, росту їхньої професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету педагогів.

Процедурним питанням проведення атестації педагогічних працівників, комісією відділу освіти Селидівської міської ради була присвячена онлайн-нарада, яку провела Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП.


Матеріали консультації >>

Вітаємо учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» з початком інтелектуальних перегонів

Щорічно освітяни України мають можливість презентувати професійні, методичні, особистісні родзинки в конкурсі «Учитель року». Цьогорічні перегони мають свої особливості: конкурс проводиться у два тури – обласний і заключний. В регіональному етапі конкурсу візьмуть участь 211 педагогів області: 62 вчителя біології, 85 – інформатики, 34 – мистецтва, 30 – правознавство.

Педагогічну спільноту Селидівської громади будуть представляти три педагоги із двох закладів загальної середньої освіти. Наразі 2 грудня для них розпочнуться інтелектуальні перегони.

Номінація «Біологія» - Ірина Ярая, вчитель Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6.

Номінація «Інформатика» - Любов Полішко, вчитель Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, Ольга Черняк, вчитель Української ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13.

 

Наших колег чекають конкурсі випробування: «Тестування», «Фрагмент дистанційного уроку», «Майстер-клас», «Методичний практикум», «Урок».

 

Побажаємо  нашим колегам впевненості, творчих злетів, перемог, набуття позитивного досвіду.


ІІ Міжнародний конкурс для вчителів закладів загальної середньої освіти України «Українознавчі пріоритети освітнього процесу» 

З 01 грудня 2021 року по 20 лютого 2022 року відбудеться ІІ Міжнародний конкурс для вчителів закладів загальної середньої освіти України «Українознавчі пріоритети освітнього процесу».

Метою Конкурсу є вивчення, узагальнення та поширення кращого педагогічного досвіду вчителів українознавства та інших вчителів-предметників, учителів початкових класів освітніх закладів різних типів і форм власності в Україні та українських освітніх закладів за кордоном щодо українознавчого наповнення системи освіти, викладання курсу за вибором «Українознавство», а також використання елементів українознавства в різних галузях освіти в Україні та в українських освітніх осередках за кордоном.

 детальніше >>

Онлайн-засідання спільноти вчителів англійської мови

       26 листопада 2021 року  пройшло  онлайн-засідання спільноти вчителів англійської мови закладів загальної середньої освіти Селидівської ОТГ.

Людмила Савченко, керівник спільноти, аналізуючи формування ключових життєвих  компетентностей в умовах НУШ, звернула увагу присутніх на те, що головною метою загальної середньої освіти є різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання продовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності.  Реалізувати цю мету допомагають  наскрізні змістові лінії, про впровадження яких на  уроках англійської мови говорила Валентина Пишна, учитель англійської мови Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Яна Макаренко, учитель англійської мови Української ЗОШ І-ІІІ ступенів №13, у своєму виступі зауважила, що  сучасний урок англійської мови  вимагає переосмислення пріоритету методів, прийомів та видів навчальної діяльності, розширення їхньої методичної палітри, та поділилася   власними наробками.

В межах реформи  НУШ  вчителю дається свобода створення траєкторії власного професійного розвитку та вибору форм і шляхів його підвищення. Ірина Зубенко, учитель англійської мови Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, поділилася досвідом проходження курсів від British Council. Вона наголосила, що курси модеруються  кваліфікованими та досвідченими тренерами,  вимагають напруженої роботи від вчителя, проте дають багато ідей, які  мають практичне застосування.

Цікаві наробки  з методичного кейсу «А я роблю це так!» презентували  вчителі Ольга Подчасова, учитель англійської мови Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6,  Світлана Чернова, учитель англійської мови Селидівської ЗОГ, та Наталія Почтар, учитель англійської мови Цукуринської філії Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6. Використання мультимедійних  презентацій, різноманітних освітніх платформ, участь у міжнародних освітніх проектах  - вчителі Селидового мають величезний ресурс покращення  якості мовної освіти.

Всеукраїнська кампанія "16 днів проти насильства"

    Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Детальніше >>

ECERS-3: шкала оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти

    Розвиток дошкільної освіти є одним із пріоритетних напрямів державної освітньої політики в Україні. Щоб визначити якість освітнього процесу в закладах дошкільної освіти, порівняти її з міжнародним рівнем, а відтак прийняти відповідні управлінські рішення, МОН запропонував використовувати методику ECERS-3. Наразі завершується пілотний етап дослідження й перші експерти вже готові завітати до закладів дошкільної освіти. Тож що варто знати практикам?

Детальніше >>

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ: ЗМІНИ, ВИКЛИКИ, ПРАКТИКИ»

     24 листопада 2021 року з ініціативи  Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та їхніх партнерів: державного закладу вищої освіти “Університет менеджменту освіти”,  Національної академії педагогічних наук України,  Волинського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Децентралізація системи управління освітою: зміни, виклики, практики».

Працівники комунальної установи «Селидівський центр професійного розвитку педагогічних працівників Селидівської міської ради» взяли  участь у пленарному засіданні https://youtu.be/tZCmLj4sFlw  та у роботі секції «Управління центрами професійного розвитку педагогічних працівників».

Панорама методичних знахідок «Інноватика в сучасній освіті школи І ступеня» для заступників директорів з НМР

     Процес реформування освіти в Україні є спробою застосування нових форм роботи в межах традиційної освіти. Процес навчання потребує напруженої розумової роботи дитини і власної активності вчителя у цьому процесі. Сьогодні мало пояснити, розповісти, продемонструвати.

   Справжнього результату можна досягти за допомогою поєднання традиційних і інноваційних технологій і методів навчання.

   Розв’язанню цих питань було присвячено засідання методичної студії заступників директорів закладів загальної середньої освіти, яке 24 листопада 2021 року провела Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП. У панорамі методичних знахідок з теми «Інноватика в сучасній  освіті школі І ступеня», було презентовано досвід роботи закладів загальної середньої освіти Селидівської ТГ.

  Питання використання стратегій розвитку критичного мислення як засобу формування оригінальних точок зору та можливості навчитися доводити правоту власних висновків у дискусії з іншими висвітлила Ірина Богуславська, вчитель початкових класів Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.

     Досвідом роботи із застосування діяльнісного підходу в освітньому процесі поділилися вчителі Селидівських ЗОШ  І-ІІІ ступенів № 2 та Української ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13, презентуючи ротаційні моделі.

   «Щоденні 5» як засіб формування комунікативної та читацької компетентностей молодшого школяра презентувала Ольга Чупріянова, «Щоденні 3» як засіб формування обчислювальних навичок та розвитку логічного мислення був від Ольги Соклакової.

   Олена Журбенко, вчитель початкових класів Петрівського НВК розповіла про використання в освітньому процесі конструктора «Шість цеглинок Lego».

    В обговоренні присутні дійшли висновку, що у поєднанні традиційних та інноваційних технологій у школярів формується наполегливість, витривалість, самостійність і відповідальність.


Завантажити матеріали >>


Участь у обласному Інтернет-форумі «Здоров’язбережувальні технології у сучасній освіті та зміцнення здоров’я дітей»

23 листопада 2021  Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, взяла участь у обласному Інтернет-форумі «Здоров’язбережувальні технології у сучасній освіті та зміцнення здоров’я дітей», який провела  Прядко Людмила Федорівна, методист відділу природничих дисциплін Донецького обласного інституту післядипломної освіти.  Питання, запропоновані для обговорення, були спрямовані на підвищення професійної майстерності вчителів, доозброєння їх новими знаннями, сучасними компетенціями, методами, технологіями, та викликали велике зацікавлення учасників зустрічі.


Відкриття Центру сталого розвитку громад Донецької області на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

З метою реалізації проєкту «Створення центру сталого розвитку громад Донецької області» та  залучення територіальних громад до процесу формування принципів збалансованого розвитку в умовах децентралізації 19 листопада 2021 року відбулося відкриття Центру сталого розвитку громад Донецької області на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Тетяна Пшеченко, заступник начальника відділу освіти Селидівської міської ради та працівники Селидівського ЦПРПП взяли участь в онлайн-заході.


Проєкт реалізується ГО «Збалансований розвиток – Схід» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» у межах національного проєкту «Децентралізація» та Програми ООН із відновлення та розбудови миру та фінансової підтримки Європейського Союзу у партнерстві з Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.


Міжрегіональний Open Space

18 листопада 2021 року працівники Селидівського ЦПРПП, вчителі початкових класів та англійської мови закладів загальної середньої освіти Селидівської ТГ долучилися до Міжрегіонального Open Space «З думкою про майбутнє дитини: впровадження елементів білінгвального навчання у закладах освіти», організований Маріупольським центром професійного розвитку педагогічних працівників Маріупольської міської ради Донецької області. 

Тематична консультація "Індивідуальна траєкторія професійного зростання вчителя"

18 листопада 2021 року Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, провела тематичну консультацію «Індивідуальна траєкторія професійного зростання вчителя» (підсумки ДПДС «Я – учитель. Шлях до себе»). Аналізуючи результати ДПДС,  Масло Г.В. зазначила, що вибір теми був не випадковим, тому що в умовах безперервної післядипломної педагогічної освіти вчитель має  навчитися самостійно планувати підвищення рівня професійної компетентності індивідуальну освітню траєкторію з урахуванням як власних професійних потреб, можливостей, індивідуальних особливостей, так і запитів суспільства та  освітньої організації, творчо опановувати знання, застосовувати їх в конкретних навчальних і життєвих ситуаціях, критично осмислювати здобуту інформацію, оволодіти вміннями й навичками саморозвитку. Вчителі міста активно опрацювали  запропоновані їм матеріали,  пройшли діагностику педагогічної самооцінки готовності вчителя до саморозвитку та склали індивідуальні освітні маршрути за наданими зразками. Сподіваємося, що робота в ДПДС була для педагогів плідною та корисною. Дякуємо всім, хто співпрацював з нами. 

Науково-практичний вебінар «Формування ключових компетентностей учнів на уроках фізичної культури» 

17 листопада 2021 року відбувся  науково-практичний вебінар «Формування ключових компетентностей учнів на уроках фізичної культури», до якого долучилися вчителі фізичної культури закладів освіти Селидівської територіальної громади. Під час заходу були  розглянуті питання формування в учнів стійкої мотивації до занять фізичною культурою і спортом та життєво необхідних рухових умінь і навичок для збереження власного здоров’я, розширення функціональних можливостей організму. Спікери вебінару – Фурсова О.С., учитель фізичної культури Української ЗОШ І-ІІІ ступенів №12, Мензарар Н.Ю., учитель фізичної культури Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 та Лисенко В.В., учитель фізичної культури Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, - поділилися власними наробками та досвідом роботи щодо розвитку і соціалізації особистості учнів, формування у них національної самосвідомості, загальної культури, світоглядних орієнтирів, екологічного стилю мислення і поведінки, творчих здібностей, дослідницьких і життєзабезпечувальних навичок, здатності до саморозвитку й самонавчання в умовах глобальних змін і викликів.

З матеріалами вебінару можна ознайомитися за посиланням >>

 


Про проведення міського конкурсу Електронних кабінетів практичного психолога\соціального педагога

З 10 листопада  по 15 квітня 2022 року комунальною установою «Селидівський центр професійного розвитку педагогічних працівників Селидівської міської ради» з метою підвищення творчої активності працівників психологічної служби, сприяння впровадженню та поширенню сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у  наданні психологічних послуг проводиться конкурс Електронних кабінетів практичного психолога\соціального педагога.

 

         З умовами конкурсу можна ознайомитися за покликання https://cutt.ly/QTzKTE7

 

 

Запрошуємо фахівців психологічної служби Селидівської ТГ  до участі у конкурсі!!!

Нарада працівників Селидівського ЦПРПП із керівниками педагогічних  спільнот міста

12 листопада відбулася нарада працівників Селидівського ЦПРПП із керівниками педагогічних  спільнот міста. Мета  -  визначення поглядів учасників наради на подальше перспективне планування співпраці освітян у професійних спільнотах у 2022 році. Під час проведення заходу керівники професійних спільнот були ознайомлені з практичними аспектами діяльності ЦПРПП щодо розвитку професійної майстерності педагогів.   Учасникам заходу також було презентовано пропозиції щодо порядку організації роботи, планування та ведення документації керівниками професійних спільнот педагогічних працівників.


Тематична консультація "Мережевий етикет"

11 листопада 2021 Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, провела тематичну консультацію з теми «Мережевий етикет», під час якої були розглянуті питання зручного та безпечного користування Інтернетом і месенджерами.  Із розвитком соцмереж – а це теж платформа для спілкування – все більшого значення набирає інформаційна гігієна та етикет поведінки у онлайн-спілкуванні. Це важливо, оскільки ми все більше часу проводимо у віртуальному просторі і тільки вчимося ним користуватися.  

Мережева комунікація – це чудовий інструмент, подарований нам сучасністю, а його розумне використання – ключ до здорового, продуктивного та збалансованого цифрового життя.

З матеріалами консультації можна ознайомитися за посиланням >>

Практичний семінар для практичних психологів та соціальних педагогів ЗЗСО 

10 листопада 2021 року  психолог Селидівського ЦПРПП  Альона Молчанова  провела захід для фахівців  психологічної служби  ЗЗСО «Використання настільних просвітницько-профілактичних  ігор та робота з картковою ігровою методикою «Коло безпеки»  як  засіб створення  безпечного освітнього середовища»

Під час зустрічі учасники говорили про особливості проведення профілактичної роботи у закладах освіти,  можливостей використання настільних профілактичних ігор у своїй діяльності, застосування  ігрової методики «Коло безпеки».

Практичні психологи та соціальні педагоги спробували побути в ролі учасників гри програвши Коло Б  «Дитина і булінг» використовуючи можливості цифрового інструменту Jamboard.


Матеріали заходу >>

Конкурс «Найкращі практики розробки цифрового освітнього контенту»

   Донецький облІППО в партнерстві з  ГО «Центр розвитку майбутнього», в рамках співробітництва та реалізації проєкту «Лабораторія універсальної освіти», спільно з ТОВ «ЮнитЛаб», з метою методичного та консалтингового супроводу формування інформаційно-цифрової компетентності учасників освітнього процесу, популяризації та вдосконалення сучасних практик післядипломної педагогічної освіти області та на виконання плану реалізації концепції «Регіональний розвиток цифрової освіти на 2021‒2027 роки», затвердженої рішенням колегії департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації від 11.02.2021, у період з листопада по грудень 2021 року для освітян області буде проведено конкурс «Найкращі практики розробки цифрового освітнього контенту».

Інформація про перебіг Конкурсу та заявка на участь у конкурсі подається через відповідну форму реєстрації, розміщену на офіційній веб-сторінці Конкурсу – https://econtentippo.blogspot.com/p/blog-page_2.html



Лист про проведення конкурсу >>

Радіодиктант національної єдності 

9 листопада відзначається День української писемності та мови.

В цей день тисячі прихильників української мови по всьому світу долучаються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.


Працівники комунальної установи «Селидівський центр професійного розвитку педагогічних працівників Селидівської міської ради» взяли участь у написанні двадцять першого Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, доторкнувшись до літературної творчості Юрія Андруховича.


Вернісаж відеороликів "Інтеграція уроків природничо-математичного циклу"

      Сьогодення доводить, що не можна дати знання якоїсь окремої науки незалежно від інших наук.

Найперспективнішою інновацією, яка органічно поєднує відомості різних навчальних предметів навколо однієї теми, є інтеграція навчання.

      Інтегроване навчання є дієвою моделлю активізації інтелектуальної діяльності здобувачів освіти. Воно зобов’язує до використання різноманітних форм викладання. А це впливає на ефективність сприйняття учнями навчального матеріалу.

      У  жовтні-листопаді 2021 року цій тематиці присвячено проведення вернісажу відеороликів «Інтеграція уроків природничо-математичного циклу», в якій взяли участь педагоги ЗОШ №№ 1, 2, 12, загальноосвітня гімназія. З матеріалами цих перегонів можна познайомитися за покликанням  https://cutt.ly/iTeLcJh

Участь у VII обласній науково-практичній конференції

04 листопада 2021 року Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти проведено  VІІ обласну науково-практичну конференцію «Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання в регіоні».

 Працівники Селидівського ЦПРПП взяли участь у роботі секцій з проблем: «Система наступності та розбудова національного виховного простору в освітній системі»,  «Мова та література як потужний засіб формування громадянина в освітньому процесі  (на уроках суспільно-гуманітарного, природничо-математичного, технологічного циклів і фізичної культури)», «Патріотизм як ціннісний орієнтир Нової української школи».  

Участь у другому занятті обласної Школи консультанта

03 листопада  Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, та Галина Масло, консультант  Селидівського ЦПРПП, взяли участь у другому занятті обласної Школи консультанта за темою «ЦПРПП: нові завдання та функції». Вебінар мав на меті підвищення професійного рівня новопризначених працівників ЦПРПП. Учасники зустрічі розглянули Державний стандарт, обговорили деякі питання супервізії, ознайомилися з можливостями проєктної діяльності та отримали кваліфіковані поради щодо організації роботи центрів професійного розвитку.          

Участь в обласному семінарі "Профілактика правопорушень, вживання наркотичних та психотропних речовин серед неповнолітніх в закладах освіти"

   3 листопада 2021 року Альона Молчанова, психолог Селидівського ЦПРПП, долучилась до обласного онлайн-семінару «Профілактика правопорушень, вживання наркотичних та психотропних речовин серед неповнолітніх в закладах освіти Донецької області в 2021-2022 навчальному році», який було організовано та проведено фахівцями Донецького обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти.

На заході були висвітлені наступні питання:

·  аналіз інформації щодо скоєння правопорушень неповнолітніми по Донецькій області

·  результати роботи фахівців психологічної служби за 2020-2021 навчальний рік

·  взаємодія фахівців психологічної служби системи освіти із міжвідомчими структурами в роботі з профілактики правопорушень, вживання наркотичних та психотропних речовин серед неповнолітніх

·  перспективні завдання щодо профілактики правопорушень, вживання наркотичних та психотропних речовин серед неповнолітніх в закладах освіти на 2021-2022 навчальний рік

·  створення шкільних служб порозуміння як засіб формування безпечного освітнього середовища.           

Нарада з питань оргінзації та проведення ІІ етапу всеукраїнських предметних олімпіад

02 листопада 2021 року на платформі Meet Валентиною Панасенко, директором Селидівського ЦПРПП була проведена нарада за участю Марії Мінакової, головного спеціаліста відділу освіти Селидівської міської ради, заступників директорів закладів загальної середньої освіти Селидівської ТГ з питань організації і проведення ІІ етапу всеукраїнських предметних олімпіад.

Під час зустрічі наголошено на тому, що олімпіади проводяться в очному форматі відповідно до графіка з дотриманням санітарно-епідеміологічних вимог, викликаних поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), та академічної доброчесності учасників інтелектуальних перегонів.        


Тематична консультація щодо роботи на порталі Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри  «Обери професію своєї мрії»

Вибір професії – важливий крок у майбутнє, від якого залежить все подальше життя людини. Необхідно допомогти молодій особистості правильно обрати свій професійний шлях.

2 листопада 2021 року Альона Молчанова, психолог Селидівського ЦПРПП, провела  тематичну консультацію для фахівців психологічної служби  щодо роботи на порталі Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри  «Обери професію своєї мрії».

Учасники зустрічі детально опрацювали можливості порталу, обговорили  переваги роботи з ним.


Матеріали заходу >>                                          


Майстер-клас «Реалізація Концепції НУШ в науково-педагогічному проєкті «Інтелект України» 

Вже п’ятий  рік поспіль освітнім середовищем міста крокує науково-педагогічний проєкт «Інтелект України», головною метою якого є навчити дитину бути успішною в школі та дорослому життя, навчити радіти життю. Навчання за цим проєктом здійснюється на основі власних відкриттів; проблемного запитального навчання; використання інтерактивних технологій раціонального читання.

Активну участі у цій альтернативній програми беруть педагоги Селидівських ЗОШ І-ІІІ ступенів №№ 2,6.

З 29.10.2021 року на платформі Meet Валентиною Панасенко, директором Селидівського ЦПРПП було організовано презентаційну зустріч з педагогами Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2. Вчителі початкових класів цього закладу провели майстер-клас, гаслом якого стали слова «В «Інтелекті Україні» працювати – здорово!».

Ірина Суханова, вчитель 3 класу, у своєму виступі приділила увагу розв’язанню винахідницьких задач, що містять пізнавальне протиріччя, процес вирішення якого сприяє формуванню в учнів винахідницьких умінь. Запропонувала учасникам зустрічі долучитися до практики розв’язання таких вправ.

      «Коли у воду кинеш камінь, від нього по воді йдуть круги, чим далі, тим більше. Так саме і зі словами», - наголосила Альвіна Налескіна, вчитель 4-го класу, презентуючи збірочку віршів учениці 3 класу Сєднєвої Анни до вправи «Коло на воді».

      Луїза Федоренко, учитель 2 класу, звернула увагу на впровадження практико-діяльнісного підходу на кожному уроці проєкту. Познайомила з особливостями роботи з географічними картами, зосередивши увагу на умінні переводити тривимірні зображення на площині.

      Людмила Локошко, вчитель 1 класу, зазначила, що дитина щаслива, коли вона успішна «Не кажи «не вмію», а кажи «навчусь» - девіз кожного учня її першокласників, ранкову зустріч з якими починає вправами емоційно-позитивного налаштування через пісню, гру, інсценування. А впродовж дня – помірний целеспрямований розвиток розумових процесів, виховання людських чеснот як кроки до бажаного успіху.

      Доречі, цими днями Людмила Анатоліївна подолала чергову сходинку свого особистого успіху, пройшовши сертифікацію – 2021 року.

      Вітаємо, колего! Творчих злетів Вам і перемог!


Матеріали майстер-класу >>

Педагогічний діалог класних керівників "Гендерне виховання - нагальна потреба сучасної освітньої системи"

28 жовтня 2021 року на платформі MEET відбувся  педагогічний діалог з класними  керівниками на тему «Гендерне виховання – нагальна потреба сучасної освітньої системи». Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП, розповіла про необхідність запровадження гендерного компоненту в шкільну освіту.

Формування суспільства сталого людського розвитку вимагає ґендерночутливої системи відносин, інтегрованої у діяльність закладів освіти. Українське суспільство потребує  усвідомлення нових тенденцій світового розвитку і тих внутрішніх соціальних трансформацій, що відбуваються в людині і з людиною в умовах  глобалізованого світу. Вирішити це завдання має ефективна система ґендерної освіти та самоосвіти.

Альона Молчанова, психолог Селидівського ЦПРПП, звернула увагу присутніх на те, що гендерні стереотипи — це стійкі, стереотипні уявлення суспільства щодо того, якими мають, або, навпаки, не мають бути представники того або іншого гендеру — жінки та чоловіки, та чим загрожує стереотипізація і як із нею боротися.

 

В обговоренні питання активну участь взяли Юлія Чернікова, класний керівник 7-Б класу Селидівської  ЗОШ №6, яка поділилася досвідом роботи щодо проведення виховних заходів з гендерної освіти, та Тетяна Литвиненко, вчитель початкових  класів Селидівської  ЗОШ №6, яка розповіла про формування гендерної культури  молодших школярів  в умовах загальноосвітньої школи.

Задача гендерного виховання – запропонувати дитині різноманіття видів людських якостей, діяльностей, іграшок, одягу, не керуючись своїми уявленнями про  те, якими мають бути всі дівчатка чи хлопчики. Всі діти мають знати, що вони – унікальні особистості, які можуть мати різні риси характері. І виконувати будь-які ролі у суспільстві – залежно від власного хисту та бажання, а не статі.

Матеріали вебінару >>

Участь у роботі обласної  студії професійної майстерності  «Ідея — трансфер — втілення»

28 жовтня 2021 Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП та Тетяна Криштопа, шкільний бібліотекар Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, взяли участь у роботі обласної  студії професійної майстерності  «Ідея — трансфер — втілення». Заняття було присвячене темі «Бібліотечне середовище — дієвий простір соціокультурного розвитку особистості». Ольга Скібіна, завідувач бібліотеки Донецького обласного інституту післядипломної освіти, привітала присутніх із Всесвітнім днем бібліотек та ознайомила з головними напрямками роботи на 2022 рік. Вона закликала звернути особливу увагу на краєзнавчу роботу як  основу виховання майбутнього громадянина та патріота. Ганна Ткаченко, бібліотекар Донецького обласного інституту післядипломної освіти, проаналізувала результати обласного конкурсу «Квесторія», який мав на меті підвищення рівня професійних компетентностей бібліотекарів і педагогів, пошук ідей щодо оновлення та вдосконалення форм і методів бібліотечної роботи, виявлення творчих бібліотекарів і поширення кращого досвіду. Переможці конкурсу поділилися з присутніми своїми наробкам


Методичний місток «Реалізація компетентнісно-діяльнісного підходу на уроках математики в початковій школі та 5-му класі ЗЗСО»

Основним завданням сучасної системи освіти є формування гармонійно розвиненої особистості. Це означає, що  учень уже з молодшого шкільного віку має вміти приймати самостійні рішення, працювати в команді; бути ініціативним, здатним до новацій, готовим до переживань, до стресових ситуацій, вміти виходити з них. На формування цих якостей націлений компетентнісно-діяльнісний підхід.


На відміну від традиційного навчання, де учні поступово набувають знання та формують вміння і навички, при компетентісному та діяльнісному підході відбувається поєднання знань та навичок; проєктування життєвих ситуацій під час навчання; формування та розвиток навичок творчо виконувати набуті знання.


Питання реалізації компетентнісно-діяльнісного підходу на уроках математики в початковій школі та 5 класі  ЗЗСО обговорено на методичному містку, який організувала і провела на платформі Mееt  27.10.2021 Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП. Наголосила на тому, що серед освітніх галузей, які визначені Державним стандартом базової і  загальної середньої освіти, математика представлена окремим предметом. Це ще раз підкреслює  той факт, що математика займає особливе місце в системі знань, виконуючи роль універсального й найпотужнішого з методів сучасної науки.


Особливої уваги потребує формування математичної компетентності старшокласника, оскільки вона буде одним із ефективних засобів його залучення до методів наукового пізнання, оволодіння загальними логічними прийомами мислення, які необхідні як в професійній, так і в повсякденній діяльності.


Як показує практика, діти легко виконують завдання репродуктивного характеру. Значно складніше учням провести аналіз, дослідження, порівняння, зробити узагальнення і висновки. Саме розвитку цих навичок треба приділяти значну увагу через застосування діяльнісного підходу.


Увагу присутніх  привернули виступи спікерів методичного містка:

Альвіна Налескіна, вчитель початкових класів Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, презентувала прийоми організації освітньої діяльності школярів, вправи з активізації мисленнєвої діяльності учнів;

Людмила Кожушко, вчитель початкових класів Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, наголосила на тому, що важливо розвивати в учнів самостійність. Задля її розвитку необхідно запроваджувати певні алгоритми;

Ірина Богуславська, вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, свій виступ присвятила подоланню внутрішньої невпевненості молодшого школяра. Наголосила на тому, що необхідно спонукати дітей відверто говорити про неспроможність у чомусь, не боятися звертатися по допомогу;

Людмила Єлістратова, вчитель математики Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, познайомила з особливостями організації освітнього процесу в 5 класі, який працює за програмою науково-педагогічного проекту «Інтелект України»,

з особливостями наповнення сторінок зошита вправами на розвиток логічного мислення, розв’язання задач певного типу, на проведення корекційної роботи;

Олена Артьомова, вчитель математики Селидівської загальноосвітньої гімназії, провела аналіз програм з математики   4 класу початкової школи та 5 класу базової, зосередивши увагу на тому, що розділи програм співпадають, вивчення тем у 5 класі передбачає їхнє розширення і поглиблення. Висловила зауваження на адресу вчителів початкових класів щодо розвитку обчислювальних навичок та усного рахунку випускників початкової школи.


Підсумовуючи, дійшли висновку, що вчитель має застосовувати різноманітні методи спонукання учнів до праці, активної  дієвої участі в процесі засвоєння знань, набуття  математичної компетентності.


Матеріали заходу >>


Інструктивно-методична нарада «Шляхи забезпечення освітнього процесу на основі компетентнісного підходу з метою творчої самореалізації дітей та молоді в позашкільному навчальному закладі» 

26 жовтня 2021 року відбулася інструктивно-методична нарада для керівників гуртків позашкільних закладів освіти «Шляхи забезпечення освітнього процесу на основі компетентнісного підходу з метою творчої самореалізації дітей та молоді в позашкільному навчальному закладі».

На нараді були присутні 20 педагогів-позашкільників ЦТДЮ м.Селидове та БДЮТ м.Українськ.

У вступній частині педагоги були ознайомлені з інноваціями та пріоритетними напрямками роботи Донецького обласного Палацу дитячої та юнацької творчості, які  мають стати прикладом  для впровадження в освітню діяльність закладів позашкільної освіти Селидівської ТГ.

Далі Олена Мандриченко, методист ЦТДЮ м.Селидове, ознайомила з теоретичним матеріалом за темою «Моделювання компетентнісного освітнього простору  в позашкільному закладі». Присутнім було запропоновано перегляд презентації з подальшим обговоренням та виконанням онлайн-завдання за допомогою сервісу learningАpps.

Цікавою інформацією з досвіду роботи поділилися керівники гуртків ЦТДЮ м.Селидове, які пройшли спецкурси підвищення кваліфікації за напрямками своєї діяльності.

Анжеліка Васильєва, керівник студії з моделінгу та цифрової фотографії «Angel», розповіла про особливості написання статей, постів для соціальних мереж за журналістськими правилами, продемонструвала цікавий відеосюжет про «канцеляризми».

Тетяна Фурдіяка, керівник гуртка «Сувенір», звернула увагу на освітні платформи, на яких можна отримати корисну інформацію для проведення цікавих занять та для підвищення свого професійного рівня.

Катерина Костів, керівник гуртка «Світ рукоділля», поділилася інноваційними інтерактивними технологіями для продуктивного навчання дітей на заняттях гуртка.

Всі виступи були націлені на те, щоб активізувати освітній процес в закладах позашкільної освіти Селидівської ТГ, сприяти формуванню життєвих компетентностей та творчої самореалізації вихованців на заняттях гуртка.  

Педагоги-позашкільники отримали багато мотиваційних настанов для натхнення і подальшого професійного зростання.

Вебінар «Універсальні ігри на уроках словесності» 

25 жовтня 2021 року  пройшов науково-практичний вебінар «Універсальні ігри на уроках словесності», на який були запрошені вчителі української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури. Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, звернула увагу присутніх на те, що сучасний урок словесності вимагає переосмислення пріоритету методів, прийомів та видів навчальної діяльності, розширення їхньої методичної палітри.  Одним із ефективних способів формування в учнів стійкої мотивації до навчання є прийом «навчання у грі», що впливає і на пізнавальну, і на емоційно-особистісну сферу учнів. Гра на уроці спонукає до думання і швидкого реагування на завдання «Що сказати?», «Як сказати?». Пошук відповідей на запитання, що постають, активізує мислення, розвиває кмітливість. Знання, здобуті таким чином, міцніші, ніж знання, здобуті  в готовому вигляді.

Спікерами семінару стали Олена Косолап, учитель української мови та літератури Селидівської загальноосвітньої гімназії, керівник педагогічної спільноти учителів гуманітарних дисциплін, Наталія Носова, учитель російської мови та зарубіжної літератури Селидівської загальноосвітньої гімназії, та  Наталія Кулик, учитель української мови та літератури Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2. Практична спрямованість, цікаві напрацювання, чітке розуміння того, що потрібно педагогам та учням, - так можна охарактеризувати виступи спікерів, які надали свої матеріали для подальшого ознайомлення та  використання  в роботі. 


З матеріалами заходу можна ознайомитися за посиланням >>


Затверджено професійні стандарти керівника та вихователя ЗДО

Міністерство освіти і науки розробило професійні стандарти "Керівник (директор) закладу дошкільної освіти" та "Вихователь закладу дошкільної освіти", вони затверджені Міністерством економіки України Відповідні накази № 620-21 bit.ly/3b2TcfS та № 755-21 bit.ly/3b0IHd7 оприлюднено на сайті МОН.


Згідно зі стандартом, керівник очолює заклад дошкільної освіти і здійснює безпосереднє керівництво ним. Професійна діяльність керівника передбачає управлінську, організаційну та іншу діяльність, встановлену трудовим договором та/або посадовою інструкцією. Керівник безпосередньо підпорядковується засновнику (засновникам) або уповноваженому ним (ними) органу (особі).


Стандарт “Вихователь закладу дошкільної освіти” визначає основною метою діяльності вихователя організацію навчання, виховання та розвитку вихованців під час здобуття ними дошкільної освіти шляхом формування ключових компетентностей відповідно до державного стандарту.


Докладніше: bit.ly/3prRBsE 

Засідання студії керівників закладів загальної середньої освіти "Секрети ефективного управління"

22.10.2021 року на платформі MEET відбулося засідання студії керівників закладів загальної середньої освіти «Секрети ефективного управління», присвяченого методичному огляду «Професійного стандарту керівника (директора) закладу загальної середньої освіти». Під час обговорення Валентина Панасенко, директор ЦПРПП, наголосила на тому, що появлення стандарту в період змін в системі освіти є актуальним , оскільки провідником і лідером змін є керівник освітнього закладу. Спілкуючись, присутні обговорили  структуру стандарту, окреслили складові засад професійного стандарту, загальних компетентностей, трудових функцій. Дійшли висновку, що професійний стандарт – це дороговказ до формальної, неформальної, інформальної освіти, підвищення кваліфікації, саморозвитку керівника закладу освіти.


Матеріали заходу >>

Вебінар «Наступність між початковою та середньою ланкою: психологічний аспект» 

Перехід учнів з початкової в середню ланку школи - одна з найбільш педагогічно складних проблем, а період адаптації в 5-му класі - один з найважчих періодів шкільного навчання. Саме розгляду цього питання був присвячений вебінар практичних психологів та соціальних педагогів «Наступність між початковою та середньою ланкою: психологічний аспект», який 21 жовтня 2021 року провела Альона Молчанова, психолог Селидівського ЦПРПП.

В рамках заходу були проаналізовані  вікові особливості молодшого школяра, визначені основні труднощі, з якими стикаються діти у період адаптації, детально розібрані типові психологічні ситуації та визначені ефективні шляхи покращення перебігу адаптаційного процесу.

Дякую колегам за плідну роботу та дружню атмосферу!

Матеріали заходу >>

Засідання студії заступників директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти з проблеми «Становлення професійної позиції класного керівника»

19.10 2021  на платформі Meet  відбулося засідання студії заступників директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти з проблеми «Становлення професійної позиції класного керівника».

Під час жвавого спілкування Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП, наголосила на тому, що благородство праці педагога найбільш сконцентровано втілене в роботі класного керівника, сила впливу якого на життєдіяльність шкільного колективу є досить вагомою. Виховання-це найвищий пілотах педагогічної діяльності, який в умовах сьогодення потребує від кожного з нас занурення в психологію та гуманістичну педагогіку.

 В обговоренні окресленого питання активну участь взяли Ніна Авілова, Ольга Черняк, зосередили увагу на тому , що у  зв’язку  із зростанням джерел виховного впливу на школярів, класному керівнику доцільно тримати в полі зору всю життєдіяльність вихованців, аналізувати, оцінювати потік інформації і спрямовувати її діяльність в позитивне русло, будуючи свої відносини на принципах співробітництва, співтворчості, проявляючи максимум довіри  та поваги до вихованців.

Досвідом роботи з питань самореалізації та розвитку вихованців поділилася Людмила Германович, вчитель Селидівської загальноосвітньої гімназії, класний керівник 10 класу, акцентуючи увагу на тому, що  педагог повинен прагнути перетворення зовнішніх соціально-цінних спонукань у внутрішні стимули поведінки особистості школяра, яка самостійно прагне до досягнення мети, проявляючи цілеспрямованість, волю.

Матеріали заходу >>

Участь в психологічній коучінг-студії «Людиноцентризм: соціально-психологічний  супровід становлення психологічної культури особистості в умовах освітніх реформ»

19 жовтня психолог Селидівського ЦПРПП взяла участь у психологічній коучінг-студії «Людиноцентризм: соціально-психологічний  супровід становлення психологічної культури особистості в умовах освітніх реформ». В рамках заходу спікери піднімали важливі питання: створення безпечного освітнього середовища, формування стресостійкості та профілактики емоційного вигорання, психологічної компетентності вчителя тощо.

Особливу увагу Олена Спірке,  методист відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості, приділила збереженню здоров’я педагогів в освітньому середовищі, а Катерина Нікітюк, методист відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості, зробила акцент на психологічній культурі особистості.

Дякуємо спікерам за змістовну інформацію та корисний довід роботи з проблеми  збереження психічного та фізичного здоров’я.

Тематична консультація "Організація науково-дослідницької роботи в закладах освіти"

18 жовтня  2021 року на платформі  Meet  Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП, провела  тематичну консультацію з проблеми «Організація науково-дослідницької роботи в закладах освіти». Під час заходу були  розглянуті основні напрямки  науково – дослідницької діяльності, етапи написання роботи, роль учителя як керівника наукової роботи учня.  Під час обговорення вагомим досвідом роботи з цієї теми поділилися учасники зустрічі: Тетяна Полівода, заступник директора  Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ЗОШ №1, що презентувала роботу наукового товариства старшокласників, Наталія  Халілова, заступник директора Української ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13,  яка розповіла про залучення учнів молодших класів до науково – дослідницької діяльності, та Наталія Петрик, заступник директора Селидівської загальноосвітньої гімназії, яка акцентувала увагу на важливості залучення  учнів до науково –дослідницької роботи.

Завантажити матеріали >>

Участь у позаплановій інструктивно-методичній нараді з теми «Організація та проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022»

18 жовтня 2021 працівники Селидівського ЦПРПП взяли участь у позаплановій інструктивно-методичній нараді з теми «Організація та проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022». Фахівці Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  розповіли учасникам вебінару про цьогорічні особливості проведення та організаційно-методичний супровід І туру обласного етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у номінаціях «Біологія», «Інформатика», «Мистецтво», «Основи правознавства». Організатори заходу наголосили, що  чекають талановитих, творчих, амбітних учителів, відданих своїй справі, відкритих до нових знань, готових ділитися своїми надбаннями вчителів, а головне, вмотивованих і відповідальних у своїй професії яскравих особистостей.

Запис вебнаради: https://cutt.ly/eRfxVYz 


Всеукраїнський урок "Обери професію своєї мрії"

До Всеукраїнського онлайн уроку з профорієнтації та побудови кар’єри  «Обери професію своєї мрії» 12 жовтня 2021 охоче залучились здобувачі  освіти  7-11 класів Селидівської ТГ.

Захід став можливим за ініціативи Міністерства освіти і науки  України, Інституту  модернізації змісту освіти, Асоціації інноваційної та цифрової освіти, компанії «HR YOU» та   за сприяння радниці-уповноваженої Президента України  з питань прав дитини та дитячої реабілітації Дарії Герасимчук.

Вчителями на цьому незвичайному  уроці стали відомі українці, які побудували успішну кар’єру та досягли висот у професії, а саме:  Євген Клопотенко, шеф-кухар, телеведучий, Жан Беленюк, олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби, Ігро Гарбарук, заступник міністра освіти і науки України  та Уляна Пчолкіна – чемпіонка з пара-карате, телеведуча.

 Ганна Різніченко, провідна українська кар’єрна консультантка,  провела майстер-клас «Як визначити професію своєї мрії»,  який мав на меті вмотивувати до побудови кар’єри та реалізації своєї мети в Україні.

Також Марія Богуслав, виконавча директорка Асоціації інновацій та цифрової освіти разом з Євгеном Баженковим, директором ІМЗО, презентували Всеукраїнський проект з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію  мрії».

Учитель року – 2022: Реєстрація для участі буде відкрита з 11 до 31 жовтня 

Реєстрація триває з 11 до 31 жовтня 2021 року

Перед тим, як заповнювати реєстраційну форму, ознайомтесь, будь ласка, з рекомендаціями щодо її заповнення, які Ви знайдете нижче.

Отже, просимо Вас:

Якщо Ви дотримаєтесь цих рекомендацій, Ваша реєстрація буде вдалою.

Це стане першим кроком до перемоги в конкурсі.

Реєстрація учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022»


Детальніше про умови конкурсу >>

Міністерством освіти і науки розроблені методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти в 2021/22 навчальному році. 

Вебплатформа дистанційного навчання «Всеукраїнська школа онлайн» 

Для закладів загальної середньої освіти створено вебплатформу дистанційного навчання «Всеукраїнська школа онлайн» для організації дистанційного та змішаного навчання: https://lms.e-school.net.ua/

Метою Всеукраїнської школи онлайн є забезпечення здобувачів освіти рівним, вільним і безоплатним доступом до якісних освітніх матеріалів, а педагогічних працівників – можливістю отримувати допомогу в організації дистанційного навчання, створенні та роботі у віртуальних класах.

Наразі на платформі розміщено 1800 відеоуроків, тестів і матеріалів для самостійної роботи з 18 основних предметів для учнів 5-11 класів: українська література, українська мова, біологія, біологія та екологія, географія, всесвітня історія, історія України, математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія, мистецтво, основи правознавства, природознавство, фізика, хімія, англійська мова та зарубіжна література. Робота над наповненням і розвитком платформи триває. Здобувачі освіти можуть користуватися платформою як для навчання під час карантину, так і для додаткового ознайомлення з темою під час очного навчання. Для педагогічних працівників розроблені рекомендації для організації змішаного та дистанційного навчання за допомогою навчальних матеріалів платформи: https://lms.e-school.net.ua/guide

Для педагогічних працівників на платформі функціонує «Кабінет вчителя», завдяки якому можна створювати віртуальні класи для своїх учнів, відстежувати їхній навчальний поступ і надавати зворотний зв’язок, користуючись якісними освітніми матеріалами та інструментами: https://cutt.ly/rEO1Kms

Для учнів функціонує мобільний застосунок ВШО – повноцінний інструмент для зручного навчання з мобільних пристроїв. У ньому є доступ до всіх курсів і матеріалів, розміщених на платформі: https://cutt.ly/MEO1MHv

Всеукраїнську школу онлайн підтримали три мобільні оператори – Київстар, Vodafone та lifecell. Вони забезпечують безлімітний нетарифікований доступ до сайту платформи та мобільного застосунку для всіх абонентів. Більше інформації про проєкт можна знайти за посиланням: https://cutt.ly/6EO2fzl

З Днем працівників освіти!

Тематична консультація "Ведення атестаційної документації"

В закладах освіти Селидівської ТГ розпочалася атестаційна кампанія 2021-2022 навчального року, основним завданням якої є впровадження системи заходів, спрямованих на всебічне та комплексне оцінювання педагогічної діяльності освітян нашої громади.

30 вересня 2021 року Валентиною Панасенко, секретарем атестаційної комісії відділу освіти Селидівської міської ради проведено тематичну консультацію з питань ведення атестаційної документації в закладах освіти. Під час онлайнспілкування зосереджено увагу на своєчасне реагування голів атестаційних комісій І рівня щодо процедурних термінів процесу атестації, заповнення атестаційних листів, обліку годин підвищення кваліфікації тощо.

Всіх присутніх було запрошено до обговорення нового Положення про атестацію педагогічних працівників, яке триває до 5 жовтня 2021 року.


Матеріали заходу >>

З Всеукраїнським Днем бібліотек

Кращий гендерночутливий STEM-урок

Педагогів закладів загальної середньої освіти, які активно впроваджують інноваційні методики STEM-навчання, запрошують узяти участь у конкурсі «Кращий гендерночутливий STEM-урок».

Конкурс передбачає 5 етапів і триватиме до грудня 2021 року.

У рамках першого конкурсного етапу 01 жовтня 2021 буде проведено інформаційний вебінар. У його ході учасники дізнаються умови участі у конкурсі та терміни його проведення, отримають відповіді на питання, що таке сучасний інтегрований STEM-урок та які роботи є успішними. Також їм запропонують поради від фіналістів попередніх конкурсів.

Вебінар відбудеться з 15:00 до 17:00 на платформі ZOOM з прямою трансляцією на ютубі. Зареєструватися на захід можна до 14:00 01 жовтня 2021 року. Учасникам заходу надійде посилання на вебінар.

Зареєструватися на вебінар https://forms.gle/9BRosc8UP5Yeua8q6

Додаткову інформацію можна отримати у координатора конкурсу Юлії Шкуліпи за телефоном (093) 092-24-81 або написавши на адресу stem@csr-ukraine.org.


Лист ІМЗО завантажити >>

Тематична консультація "Упровадження нестандартних способів організації графіко-орфографічної діяльності молодшого школяра"

29 вересня 2021 року на платформі Meet Валентиною Панасенко, директором Селидівського ЦПРПП  було проведено тематичну консультацію з проблеми «Упровадження нестандартних способів організації графіко-орфографічної діяльності молодшого школяра».

Оволодіння орфографією - важливий елемент загальноосвітньої підготовки учнів. Підвищенню рівня мовленнєвого розвитку молодшого школяра надається особлива увага в сучасній школі, оскільки сформованість в учнів орфографічних навичок справляє позитивний вплив на їхній загальний мовленнєвий розвиток.   Воно повинно супроводжуватися удосконаленням орфографічної грамотності.

Основи грамотного письма, як відомо, закладаються з перших уроків навчання грамоти.  Але через поверхове засвоєння учнями основ фонетики, орфоепії, графіки в їхніх письмових роботах трапляються помилки.

Як закласти основи грамотного письма молодших школярів?

Серед важливих умов формування в учнів орфографічних навичок називають свідоме й міцне засвоєння ними теоретичних знань з орфографії, виконання достатньої кількості правописних вправ, різних за ступенем складності й рівнем самостійності.

Науковцями експериментально доведено необхідність навчання школярів вимовляти слова згідно з нормами української орфоепії. Шкільна практика переконує, що орфографічна грамотність письма значною мірою залежить від орфоепічної грамотності усного мовлення дітей.

Тому спостереження й аналіз мовних явищ, системне виконання практичних вправ є найефективнішим методом навчання. А виховання мовної культури у взаємозв’язку з навчанням їх орфографічного  письма сприяють розвитку мовлення молодшого школяра.

Недарма ж грамотність називають індикатором освіченості.

Валентина Панасенко завершила свій виступ словами: «Недарма грамотність називають індикатором освіченості. Я бажаю вам завжди й за будь-яких обставин залишатися освіченими людьми!»


Матеріали заходу >>

Тематична консультація "Інтеграція як засіб гармонійного розвитку дитини"

28 вересня відбулася тематична консультація «Інтеграція як засіб гармонійного розвитку дитини». Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, ознайомила учасників зустрічі з теоретичними засадами інтегрованого навчання, наголосивши, що саме  інтеграція є одним із провідних напрямів перетворень в сучасній школі і усунення протиріч між невпинно зростаючим обсягом знань та здатністю їх засвоєння. Інтеграція покликана сприяти подоланню фрагментарності та мозаїчності знань учнів, забезпечує оволодіння ними комплексними знаннями, системою універсальних людських цінностей, слугує формуванню системно-цілісного світогляду. Під час заходу були розглянуті різні типи та форми інтегрованих уроків та необхідні умови для їх ефективного проведення.  Інтегровані уроки доцільно проводити тоді, якщо зміст навчального матеріалу містить міжпредметні зв’язки, а головною метою такого уроку є опанування системою знань і цінностей, «занурення» в певну культурну епоху, діалог з нею, осягнення картини світу і людини в поняттях, символах, образах, моделях буття.

Інтеграція, тобто органічне поєднання відомостей інших навчальних предметів навколо однієї теми, є однією з найперспективніших інновацій, яка закладає нові умови діяльності вчителів та учнів, що має великий вплив на формування компетентної соціально-адаптованої особистості.

Детальніше з матеріалами консультації можна ознайомитися в професійних спільнотах вчителів


Презентаційний меседж для вчителів початкових класів

28 вересня 2021 року відбувся презентаційний меседж «Розвивальне освітнє середовище в початковій школі як чинник становлення успішної особистості в контексті НУШ», для вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти.

Під час спілкування Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП звернула увагу присутніх на те, що до організації розвивального середовища в класі необхідно залучати учнів. Така участь допомагає сформувати у школярів почуття відповідальності, розуміння, що класна кімната належить саме їм. Діти беруть участь в організації своєї домівки. А педагоги сприяють створенню взаємної поваги в класі, організовують освітнє середовище таким чином, щоб діти не боялися ризикувати у процесі навчання, практикували демократичні цінності та співпрацювали як у співробітництві з іншими дітьми, так і самостійно.

Юлія Онищенко, консультант Селидівського ЦПРПП презентувала розвивальні куточки в класах НУШ, зосередивши увагу на тому, що наповнення та оформлення освітнього простору – це творчий і креативний процес, основним завданням навчальних засобів, дидактичних матеріалів та обладнання є зацікавити дітей до навчання.

Лариса Жарновнікова, вчитель початкових класів, презентувала розвивальне середовище Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, наголосила на тому, що партнерські стосунки, взаємодія, толерантне ставлення учасників освітнього процесу один до одного дають плідні результати у розвитку мовлення учнів, дослідницьких умінь, здобуття досвіду правильної поведінки і основ духовності молодшого школяра.

Матеріали заходу >>

Про перебіг фокус-групи в межах проєкту «Створення центру сталого розвитку громад Донецької області»

23 вересня на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти для директорів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, методичних служб і керівників органів управління освітою проведено фокус-групу «Головні аспекти розвитку освіти в умовах децентралізації: зміни у векторі професійного розвитку педагогічних працівників. Центри професійного розвитку – методична служба – відділи освіти». В онлайн-заході, який проведено в межах проєкту «Створення центру сталого розвитку громад Донецької області», узяли участь 29 освітян із 18 територіальних громад області. Серед них Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП.

У форматі дискусії обговорено питання реалізації у громадах освітньої реформи у векторі професійного розвитку педагогічних працівників. Акцентовано на практиці реалізації повноважень центрів професійного розвитку. Окремо розглянуто, як організувати методичну роботу з педагогами в умовах відсутності центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

Проєкт реалізується ГО «Збалансований розвиток – Схід» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та фінансової підтримки Європейського Союзу у партнерстві з Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.


Оголошено імена фіналістів номінації "Вчитель прифронтової зони"

Вітаємо Еллу Даниліну, вчителя трудового навчання Української ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13 Селидівської міської ради, яка увійшла в ТОП-10 фіналістів партнерської номінації «Вчитель прифронтової зони» від технологічної компанії Deltahost та Global Teacher Prize Ukraine 2021.

Школи фіналістів отримають від партнера 300 000 гривень на втілення власних технологічних проєктів.

 https://osvitoria.media/news/ogolosheno-imena-finalistiv-nominatsiyi-vchytel-pryfrontovoyi-zony/


Тренінг із питань цифровізації управлінських процесів

          22 вересня на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти для керівників органів управління освітою територіальних громад, керівників центрів професійного розвитку педагогічних працівників і керівників закладів освіти проведено тренінг на тему «Цифровізація управлінських процесів в освітній сфері». Усього до роботи долучилося 59 учасників, серед них і Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП. Захід проходив у межах реалізації проєкту «Створення центру сталого розвитку громад Донецької області» з метою залучення територіальних громад до процесу формування принципів збалансованого розвитку в умовах децентралізації.

Під час тренінгу розглядалася низка актуальних питань, зокрема інформаційна та цифрова безбар’єрність в освіті, основні функції управління та їх взаємодія. Учасникам запропоновані сервіси для планування, організації спільної роботи, побудови організаційної структури, делегування повноважень, мотивування, контролю тощо. Окрема увага — автоматизації окремих етапів процесу прийняття управлінських рішень. Опрацьовано питання онлайн комунікацій, зокрема інструментарій та лайфхаки застосування.

Під час практичних вправ у групах управлінці вдосконалювали навички роботи зі збору та опрацювання інформаційних даних. Спільно працюючи над документом, здійснили аналіз стану окремих закладів загальної середньої освіти та побудували матрицю SWOT-аналізу в режимі онлайн.

Проєкт реалізується ГО «Збалансований розвиток – Схід» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та фінансової підтримки Європейського Союзу у партнерстві з Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

Презентаційний меседж "Реалізація наскрізних ліній чинних програм на уроках природничо-математичного циклу"

22 вересня 2021 року  відбувся презентаційний меседж «Реалізація наскрізних ліній чинних програм на уроках природничо-математичного циклу». Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, запропонувала учасникам зустрічі розглянути питання реформування шкільної освіти шляхом впровадження компетентнісного підходу до формування предметного змісту, організації та результатів навчання. Наскрізні змістові лінії, які є засобом інтеграції ключових загальнопредметних компетентностей, навчальних предметів та предметних циклів,  – один з головних трендів сучасної освіти. Мета наскрізних ліній – «сфокусувати» увагу й зусилля вчителів-предметників, класних керівників, зрештою, усього педагогічного колективу на досягненні життєво важливої для учня і суспільства мети, увиразнити ключові компетентності. Які інструменти розвитку наскрізних умінь обрати? Це цілком залежить від учителя та від завдань, які він ставить перед собою. У будь-якому разі головне завдання педагога - продемонструвати, наскільки важливо (а також цікаво!) не просто отримувати знання, а й використовувати їх на практиці.

Олександра Фролова, учитель хімії Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, поділилася з колегами ефективним досвідом розвитку наскрізних знань, умінь та навичок на уроках хімії. Цікаві приклади з життя, знайомі учням ситуації вчитель подає з точки зору хімії, біології, роблячи таким чином науку близькою та зрозумілою.

Велике зацікавлення учасників зустрічі викликав виступ Ксенії Левченко, учителя фізики Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  № 6. Вона  розповіла про дослідницькі проєкти, реалізація яких дозволяє сформувати наскрізні уміння школярів.


Матеріали заходу >>


Участь в обласному семінарі-практикумі  «Теорія і практика ІКТ в системі роботи практичного психолога»

22 вересня психолог Селидівського ЦПРПП  Альона Молчанова взяла участь в обласному семінарі-практикумі  «Теорія і практика ІКТ в системі роботи практичного психолога».

Фахівці облІППО ознайомили з інтерактивними ресурсами, які можна використовувати фахівцям психологічної служби під час проведення профілактичних заходів, організації діагностичної роботи, проведення консультацій учасників освітнього процесу під час карантинних обмежень та детально розглянули можливості використання Google сайту.

Засідання творчої групи "Профілактика психічного здоров'я педагога"

22 вересня відбулося перше засідання творчої групи «Профілактика психічного здоров’я педагога». У заході взяли участь 8 фахівців психологічних служб ЗЗСО.

В рамках заходу були розглянуті наступні питання:

-           Поняття  психічного здоров’я;

-           Причини виникнення  стресу у педагогів під час виконання посадових обов’язків;

-           Основні ознаки професійного вигорання.

Висвітлені та озвучені основні завдання діяльності практичного психолога щодо підтримки психічного здоров’я педагогів. Визначені напрямки роботи щодо розробки методичного кейсу з питання підтримки педагогічних працівників.


Дякуємо всім учасникам заходу за активність та ініціативність!

Бажаємо натхнення та творчого настрою!

 

Матеріали заходу >>

Засідання консультативної ради

22 вересня 2021 року  Валентина Панасенко, директор Селидівського ЦПРПП провела засідання консультаційної ради із запрошенням заступників директорів з НМР закладів загальної середньої освіти. Під час онлайнспілкування обговорено вимоги до організації методичної роботи в закладах загальної середньої освіти як невід’ємної складової життєдіяльності установи у 2021-2022 навчальному році.  Слід взяти до уваги такі документи:

З огляду на це значна увага приділена питанням наступності між початковою та базовою школами, побудови індивідуальної траєкторії розвитку педагогічних працівників.


Матеріали заходу >>

Найбільша платформа онлайн-освіти в Україні Prometheus  пропонує новий курс «Управління якістю освіти в школі»

Якісна освіта – це головний пріоритет сучасного світу. Як забезпечити якісну освіту в школі? З яких компонентів складається внутрішня система якості освіти та освітньої діяльності? Як розробити стратегію забезпечення якості освіти в школі? Для чого закладу освіти проводити самооцінювання і як зробити це об’єктивно? Як керівнику підготувати школу до інституційного аудиту? Що треба зробити для розбудови мотивуючого освітнього середовища? Якщо ви шукаєте відповіді на ці питання, цей курс для вас. Він допоможе підготувати керівників закладів загальної середньої освіти до розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в школі.

У курсі теоретичні матеріали підкріплені практичними кейсами. Додаткові ресурси, інтелектуальні карти, проблемні питання, спілкування з колегами на форумі зроблять ваше навчання захопливим і цікавим.

Курс «Управління якістю освіти в школі» створено на замовлення Державної служби якості освіти України в межах ініціативи «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe). «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) є проєктом міжнародної технічної допомоги, що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади.

Покликання: https://sendy.prometheus.org.ua/l/gso312cbce0tNo5tgMV7Uw/P7631Pf5A2WRvoPSgtLZuXXQ/s1892INpguqXaAm8DupmItxg

Як провести атестацію педагогічних працівників відповідно до законодавства, що змінюється

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас  прослухати вебінар освітнього проекту «На Урок» про практичні поради щодо проведення атестації як із позиції шкільного адміністратора, так і з позиції вчителя.

Учасники вебінару розглянуть норми Типового положення про атестацію, вимог Закону України «Про освіту», Професійного стандарту вчителя та документів, які регламентують підвищення кваліфікації педагогічних працівників; отримають поради щодо порядку проходження атестації та захисту своїх прав під час оцінювання діяльності педагогів; а також зрозуміють, що атестація – це не процес адміністративного тиску, а можливість для їхнього професійного зростання.

Трансляція — 22 вересня о 18:00

Швидка реєстрація >>  

Результат участі у вебінарі:

1. Розглянете норми документів, які регламентують підвищення кваліфікації педагогічних працівників

2. Отримаєте поради щодо порядку проходження атестації та захисту своїх прав під час оцінювання діяльності педагогів

3. Зможете додатково замовити іменне свідоцтво

Про набір на відкриття Філіалів #Дівчата STEM у закладах освіти України

CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ» (ініціатива Дівчата STEM) спільно з UNFPA Ukraine, Фонд ООН в галузі народонаселення в Україні, запрошують активних представників/-ниць шкіл долучитися до програми Всеукраїнської ініціативи розвитку Філіалів #ДівчатаSTEM, що проходить у межах проєкту «Трамплін до рівності» за фінансової підтримки уряду Швеції.

Дівчата STEM ― це Всеукраїнська ініціатива, спрямована на збільшення кількості дівчат у STEM (наука, технології, інженерія, математика). У вересні 2019 року відбулося перше відкриття 49 Філіалів «Дівчата STEM» ― спільноти активних дівчат у школах, коледжах та університетах України, що об’єднуються з метою популяризації STEM і більшого залучення дівчат до STEM-напрямів.

У межах програми розвитку й підтримки Філіалів навчальні заклади та дівчата можуть взяти участь у STEM-челенджах, надихаючих зустрічах і конференціях з успішними жінками у STEM з провідних компаній, цікавих конкурсах, курсах з розвитку м'яких навичок, STEM-таборах, хакатонах тощо.

Завданням Філіалів буде впровадження освітніх STEM активностей, допомога дівчатам у реалізації їх власних STEM-проєктів, а також підвищення обізнаності про STEM як провідний підхід до навчання в Україні. Долучившись до Спільноти, навчальні заклади отримують офіційний статус Філіалу «Дівчата STEM» та зв'язок із мережею навчальних закладів по всій Україні, які також розвивають STEM напрямки, для обміну досвідом і найкращими практиками.

У створенні Філіалів можуть взяти участь активні представники/-ці закладів загальної, середньої та вищої освіти всіх областей України, крім територій ООС та тимчасово окупованих територій АР Крим.

Для участі необхідно:

1) Ознайомитися з Положенням Спільноти «Дівчата STEM» за посиланням: https://bit.ly/3owcJeA

 2) До 30 вересня заповнити реєстраційну заявку: https://bit.ly/3hGqZQA

3) Описати в реєстраційній формі мотивацію, чому Ваш навчальний заклад хоче долучитися до Спільноти.

4) Написати ключові STEM активності, які ви хочете впровадити до кінця 2021 року.

 На основі заповнених заявок організатори оберуть навчальні заклади та сконтактують їх для подальших дій щодо долучення до Спільноти «Дівчата STEM».

Детальна інформація: Юлія Шкуліпа, stem@csr-ukraine.org

Вебінар «Співпраця бібліотекаря, учителя та адміністрації щодо забезпечення учнів підручниками та навчально-методичною літературою. Перспективи та виклики нового навчального року» 

16.09.2021 відбувся вебінар для шкільних бібліотекарів «Співпраця бібліотекаря, учителя та адміністрації щодо забезпечення учнів підручниками та навчально-методичною літературою. Перспективи та виклики нового навчального року». Галина Масло, консультант Селидівського ЦПРПП, проаналізувала стан забезпечення підручниками учнів шкіл міста, зауваживши, що підручників вистачає всім учням, є проблеми лише з профільними підручниками для 10 класу.

Також розглядалося питання участі у  Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек, який цьогоріч проходить під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». Шкільні бібліотекарі м. Селидового мають великий досвід проведення цікавих заходів, присвячених  популяризації книги та читання, спрямованих на формування любові та поваги до рідного краю.

Бібліотекарі ознайомилися з підсумками обласного конкурсу «Квесторія». На міський етап конкурсу було подано 3 роботи: квест «Про Україну – по крупицям» Азарової Надії Іванівни, бібліотекаря Цукуринської філії Селидівської ЗОШ І-ІІІ ст. №6,  квест-руханка «Слідопит: За подарунками по тваринному світу Донеччини» Дністрян Лариси Вікторівни, бібліотекаря Селидівської ЗОШ І-ІІІ ст. №6, у співпраці із вчителем біології Лозовою Людмилою Володимирівною, та квест  «Врятувати батьківщину: природні пам’ятки рідного краю» Шафієвої Анни Юріївни, бібліотекаря Селидівської загальноосвітньої гімназії, у співпраці із вчителем інформатики Смірновою Ольгою Юріївною. На обласний етап була направлена робота Шафієвої Анни, де і отримала диплом ІІІ ступеня у номінації «Бібліотекарі зі стажем роботи до 10 років».  

Досвідом  створення квесту з використанням Інтернет-ресурсів поділилася Анна Шафієва, бібліотекар Селидівської загальноосвітньої гімназії. Бібліотекарі із задоволенням взяли участь у проходженні квесту.

Надія Азарова, бібліотекар Цукуринської філії Селидівської ЗОШ І-ІІІ ст. №6, розповіла про  різноманітні заходи та активності, в яких охоче беруть участь та отримують перемоги читачі шкільної бібліотеки.

Матеріали вебінару >>

Вебінар "Підвищення кваліфікації педагогічних працівників"

Уміння навчатися впродовж усього життя важливе для кожної людини, а для педагога – особливо. Бо саме педагог закладає основу знань, формує компетентність у своїх учнів та навчає навчатися. А для того, щоб навчати інших, потрібно вдосконалюватися самому.

Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну освіту» педагог зобов’язаний  щорічно підвищувати свій професійний рівень. Саме цьому питанню була присвячена онлайн зустріч із заступниками директорів з НМР закладів загальної середньої освіти, яка відбулася 15 вересня 2021 року на платформі Meet під керівництвом Валентини Панасенко, директора Селидівського ЦПРПП. 

Матеріали вебінару >>

«Robo-Maker Faire – 2021»

На базі Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» 30.10.2021 року відбудеться Міжнародний україно-литовський фестиваль робототехніки та мейкерства «Robo-Maker Faire – 2021».


Детальніше ознайомитись можливо за посиланням http://puet.edu.ua/sites/default/files/lyst_pro_festyval.pdf  або група спільноти у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/groups/robomakerfaire/ 

Участь у роботі обласного вебінару «Військово-патріотичне виховання як засіб формування національної свідомості учнів на уроках з предмета «Захист України»

09 вересня 2021 року  консультанти Селидівського ЦПРПП взяли участь у роботі обласного вебінару «Військово-патріотичне виховання як засіб формування національної свідомості учнів на уроках з предмета «Захист України» для консультантів ЦПРПП, керівників МО, учителів фізичної культури та «Захисту України».

Микола Вольвак, методист відділу методичного забезпечення оздоровчої функції освіти та фізичної реабілітації Донецького облІППО, ознайомив присутніх із станом та перспективами викладання предмету «Захист України»  в Донецькій області, зауваживши, що основною проблемою є застаріла матеріально-технічна база багатьох закладів або взагалі її повна відсутність.

Велику зацікавленість учасників зустрічі викликав виступ Івана Арабаджи, учителя Ялтинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, та Євгена Давиденко, учителя КЗ "Маріупольська ЗОШ І-ІІІ ст. №47,  про використання військово-тактичних ігор на уроках  з предмета «Захист України».

Генадій Богун, викладач КЗ "Бахмутський медичний коледж", поділився досвідом проведення військово-польових зборів.

Учасники зустрічі отримали багато цікавої та корисної інформації.

Запрошуємо до участі у вебінарах з питань компетентнісного навчання учнів за освітньою галуззю «Соціальна і здоров'язбережувальна»

Графік проведення вебінарів

 з питань компетентнісного навчання учнів

за освітньою галуззю «Соціальна і здоров'язбережувальна»

15.09.2021

15.00-15.50

https://forms.gle/yC7ooRLUe6sQzmeM9

22.09.2021 

15.00-15.50

https://forms.gle/c2ozNBN9vnP9anoW9

за соціальною і здоров’язбережувальною галуззю.

28.09.2021  15.00-15.50

https://forms.gle/iDEkSJT23L5vyDvB


Гра «Sunflower» 

Цікаві й непересічні факти зі світової літератури та подій довкола неї — суть Всеукраїнської гри зі світової літератури «Sunflower». Завдяки роздумам про твори й життя митців, фактам про героїв і героїнь, дослідженню обкладинок книг та світлин світова література для учнів та учениць стає насиченою, багатогранною та захопливішою!

Гра відбудеться 30 листопада 2021 року (дата може бути змінена відповідно до епідеміологічної ситуації)

Реєстрація у грі – з 1 вересня 2021 року до 23 жовтня 2021 року на сайті гри: gra-sunflower.com.ua або за телефонами оргкомітету (099)-968-69-03, (096)-231-81-33, (073)-464-11-65 

Навчальний курс «Критичне мислення для освітян» на освітній платформі «PROMETHEUS» 

Критичне мислення – складне й багаторівневе явище. Мислити критично означає вільно використовувати розумові стратегії та операції високого рівня для формулювання обґрунтованих висновків і оцінок, прийняття рішень.

Критичне мислення та освітній процес, побудований на його засадах, за останні 10 років стали основою освітніх реформ у провідних країнах Європи. Уміння критично мислити забезпечує науково-технічний і суспільний прогрес та є запорукою демократії, а освіта відіграє в його розвитку першорядну роль. Критичне мислення забезпечує самостійні та відповідальні дії, а також характеризується самовдосконаленням.

Систематизувати та покращити свої знання з даної теми ви зможете, пройшовши навчальний курс «Критичне мислення для освітян» на освітній платформі «PROMETHEUS»  (https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:CZ+CTFT101+2017_T3/about)

Запропонований курс дозволить вам опанувати стратегії та процедури критичного мислення, що дасть змогу підвищити вашу особистісну ефективність та успішність ухвалених рішень. Ознайомлення з теорією та методикою навчання критичного мислення посилить вашу методологічну підготовку й сприятиме успішності вашої викладацької діяльності.

Про програму заходів видавництва «Ранок» 

У вересні розпочинається серія вебінарів, у межах яких педагоги можуть долучитися до діалогу з авторами підручників, тренерами НУШ, отримати практичну інформацію щодо проведення уроків, збагатити свій методичний арсенал.


Настановча сесія відбудеться 9 вересня з 15:00 до 16:30. Щоб взяти участь в цьому онлайн-заході, необхідно зареєструватися за адресою: https://cutt.ly/7WOjcTM.


Посилання для підключення до вебінару:  https://youtu.be/lZmeIEBZpEM.


Програма заходів на першу половину навчального року міститься за посиланням: https://cutt.ly/zWOj4Vi. Записи вебінарів розміщуються у вільному доступі на сайті interactive.ranok.com.ua в розділі «Інтерактивна школа творчого вчителя».


Участь у вебінарах є безкоштовною, усі учасники, присутні онлайн, отримають безкоштовні навчальні матеріали.

Про участь у «Програмі обміну майбутніх лідерів»

Шановні колеги!

 Доводимо до вашого відома, що організація «Американські Ради з міжнародної освіти: АСТR/ACCELS» проводитиме конкурсний відбір школярів за програмою «Програма обміну майбутніх лідерів» (FLEX) на 2021-2022 навчальний рік.

«Програма обміну майбутніх лідерів» (FLEX) – програма культурного обміну між Україною та США. Що надає можливість українським школярам протягом одного навчального року безкоштовно навчатись у школі в США, проживаючи в американській родині.

Восени 2021 року до участі в програмі запрошуються учні 8-10 класів, які народилися в період з 01 січня 2005 року по 15 липня 2007 року та володіють англійською мовою.

Також запрошуються учні з особливими освітніми потребами, які є учнями 8-11 класів та народилися в період з 15 лютого 2004 року по 15 липня  2007 року. Конкурс для дітей з особливими освітніми потребами проводитиметься окремо від загальної групи.

Реєстрація та онлайн-тестування для участі в програмі триватиме до 15 жовтня.

Більш детальну інформацію розміщено на вебсайті організації «Американські Ради з міжнародної освіти: АСТR/ACCELS» (https://americancouncils.org.ua/) та за посиланням: https://cutt.ly/9WTH9EL

Додаткову консультацію також можна отримати за телефонами: (044) 289 39 52;  (044) 289 39 53; (044) 289 39 77.

Вебінар для заступників директорів ЗЗСО

08 вересня 2021 року на платформі Meet відбулася зустріч із заступниками директорів закладів загальної середньої освіти, яку провела директор Селидівського ЦПРПП Валентина Панасенко.

Під час  спілкування обговорено питання проведення супервізії в закладах загальної середньої освіти як інструменту професійної підтримки та професійного розвитку вчителів початкових класів Нової української школи, що передбачає комплекс заходів із навчально-методичного супроводу педагогічних працівників закладів освіти в умовах реалізації завдань Нової української школи.

Тако ж зауважено, що процес супервізії проводиться за рахунок коштів державної субвенції, які надійшли до відділу освіти Селидівської міської ради.

Кейс щодо організації і проведення супервізії та список супервізорів обласного і міського рівнів розміщено на сайті Центру 

Участь консультантів у вебінарі «Організаційно – педагогічний супровід підготовки учнів до обласного та Всеукраїнського турнірів з правознавства»

08 вересня 2021 року консультанти Селидівського ЦПРПП взяли участь у вебінарі Донецького облІППО з теми «Організаційно – педагогічний супровід підготовки учнів до обласного та Всеукраїнського турнірів з правознавства». Ірина Рибак, завідувач відділу суспільних дисциплін, розповіла про умови проведення конкурсу, ознайомила з переліком питань, що виносяться на відбірковий та обласний етапи турніру юних правознавців та фінал обласного етапу Всеукраїнського турніру, а також звернула увагу на особливості підготовки до ТЮП.

Запрошуємо до участі у відбірковому етапі турніру юних правознавців команди Селидівської ОТГ!

Участь консультантів у вебінарі «Українознавчий компонент в освітній діяльності педагогів природничих дисциплін»

08 вересня консультанти  Селидівського ЦПРПП взяли участь у семінарі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти «Українознавчий компонент в освітній діяльності педагогів природничих дисциплін».  Людмила Прядко, методист відділу природничих дисциплін, акцентувала увагу на важливості інтегрування українознавчого компоненту у викладання природничих дисциплін, наголосивши, що на уроці учитель повинен створити умови для формування в учнів почуття гордості за свою Батьківщину та її видатних науковців.            

Велике зацікавлення присутніх викликав виступ Тетяни Байдаченко, завідувача відділу української мови та літератури, яка говорила про перспективи взаємодії філологів-україністів та вчителів природничих дисциплін через призму НУШ та окреслила основні напрями такої взаємодії: вдосконалення мовленнєвої компетентності вчителів природничих дисциплін, компетентнісний підхід та інтегроване навчання. Також учасникам зустрічі були запропоновані корисні Інтернет-ресурси для самоосвіти.

Вагомий  досвід роботи з теми «Українознавчий компонент в освітній діяльності вчителів хімії» презентувала  Наталя Коваленко, учитель хімії НВК "ЗОШ І ступеня-гімназія" Мирноградської міської ради.  

Інструктивно-методична нарада для керівників професійних спільнот 

06 вересня 2021 року  відбулася інструктивно-методична нарада для керівників професійних спільнот педагогічних працівників. У заході взяли участь директор Селидівського ЦПРПП  Валентина Панасенко, консультанти та керівники професійних спільнот.

Директор Селидівського ЦПРПП Валентина Панасенко  привітала присутніх з початком нового 2021/2022 навчального року та ознайомила з новим форматом співпраці між центром професійного розвитку та педагогічними спільнотами міста. Також були розглянуті питання планування роботи МПС та підготовки до І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.                                                                                                                                                         


Всеукраїнська онлайн-конференція «Інновації тіловиховання 2.0»

06 вересня 2021 консультанти Селидівського ЦПРПП взяли участь у Всеукраїнській онлайн-конференції «Інновації тіловиховання 2.0».

Як зробити уроки фізичної культури цікавими та дійсно корисними? Як в епоху диджиталізації спонукати школярів відвідувати уроки фізичну культуру та займатися спортом? Чи можуть гаджети перетворитися у ворога фізичної активності кожної дитини у друга?

Ці та багато інших питань, які хвилюють вчителів фізичного виховання, розглядалися  на конференції.

Спікери Конференції − професійні тренери, заслужені вчителі України, переможці конкурсу вчителів-новаторів, іноземні експерти – говорили також про тенденції та протиріччя культури фізичного розвитку та освіти сучасності, дослідження та технології інклюзивної освітньої практики, професійний профіль педагога фізичної культури, моделі підготовки та програми навчання і розвитку.

Головний фокус конференції — зміни у підходах до викладання фізичної культури, пов’язані як з реформою «Нова українська школа», так і глобальними світовими процесами, такими як діджиталізація.

Програма трансляції:

▪️ Професійний профіль педагога фізичної культури, моделі підготовки та програми навчання і розвитку

▪️ Інклюзія в системі сучасної освіти

▪️ Популяризація активного способу життя: роль батьків, держави та суспільства

▪️ Досвід і практика впровадження інновацій у освітній процес.

З іншими матеріалами Конференції можна ознайомитися за покликанням: https://parimatch.foundation/innovatsii-tilovyhovannia-2/

Вчителю фізичної культури

Як правильно побудувати урок фізкультури? Як навчитись говорити з учнем про спорт? Чому спорт – це спочатку комунікація, а вже потім змагання? Спорт був та лишається запорукою розвитку людини, а особливо дитини. Спортивні елементи мають стати частиною кожного уроку, але як саме ввести фізичну культуру до вашого класу? Відповіді на всі ці питання ви зможете знайти, пройшовши навчальний курс «Нова фізична культура» на освітній платформі «PROMETHEUS» (https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+PE101+2020_T2/about) Ви дізнаєтеся, як саме обрати та побудувати план заняття, на що звернути увагу та як залучити дитину до спорту. Разом із тренерами курсу ви розберете ігри, у які варто навчитись грати кожній дитині та як через них надати дитині життєво важливі навички та вміння. Впродовж курсу буде  розглянуто інклюзивність у фізичному вихованні та розробку прогресій (змін) за методикою STEPS (Space – простір, Task – Завдання, Equipment – обладнання, People – люди, Speed – швидкість). А ще поговорите про те, чому спорт – це спілкування та соціалізація.

Курс покликаний допомогти викладачеві фізичної культури опанувати необхідний інструментарій, який допоможе зробити заняття корисними, цікавими, інклюзивними та ефективними.

«Інтеграція STEM-технологій в природничий цикл предметів» 

Сьогодні велике завдання та виклик для вчителів  - організувати заняття та навчальний процес так, щоб дати учням можливість здобути необхідні навички та задовольнити їхні освітні потреби. Для вирішення цих проблем усе більше освітян звертаються до STEM, адже особливості такого підходу можуть справді вирішити чимало завдань. Саме тому одна із методичних студій Серпневої конференції була присвячена темі «Інтеграція STEM-технологій в природничий цикл предметів». Спікер студії Ірина Ярая, учитель хімії Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, підготувала для учасників студії багато корисної інформації,  цікавих вправ, захоплюючих дослідів, а наостанок запропонувала об’єднатися в групи та створити власні міні STEM-проєкти. Презентація робіт, із обов’язковою демонстрацією кінцевого продукту STEM-проєкту, перетворилася на справжнє шоу. Вчителі на власному досвіді переконалися, що завдяки інтегрованим заняттям учні мають можливість відчути дух наукового пізнання, навчитися конструювати комплексну картину навколишнього світу з окремих розрізнених фактів, бачити об’єктивність, перевіреність та системність наукових знань, переконатися, що наука -  найважливіший чинник технічного прогресу та перетворення дійсності.

конгрес 2021.pptx

«Наступність – умова успішної адаптації молодших школярів до навчання основній школі» 

28 серпня на пленарному засіданні Серпневої конференції велику зацікавленість вчителів початкових класів та основної школи викликала студія «Наступність – умова успішної адаптації молодших школярів до навчання основній школі», тому що проблема наступності  між початковою та  середньою  ланками  освіти залишається  актуальною, потребує подальшого дослідження та вирішення. Спікерами студії стали вчителі Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 Людмила Кожушко, Наталія Самойленко та Тетяна Литвиненко, які звернули  увагу на основні проблеми переходу між освітніми рівнями: різні підходи до підготовки вчителів початкової і старшої школи, низький рівень знань учителів про психологічні та фізиологічні особливості учнів, відсутність співпраці вчителів початкових і середніх класів, обмежене  спілкування між учнями початкових і середніх класів. Саме на продуктивне вирішення окреслених проблем і була спрямована робота студії. Спікери провели тренувальні вправи та надали методичні рекомендації для вчителів і батьків стосовно успішної адаптації дітей до навчання в основній школі. 

Активну участь у обговоренні проблем та пошуку шляхів їх подолання взяли всі учасники студії. Впевнені, що такі зустрічі надихають колег на плідну творчу роботу в новому навчальному році.


Відеоматеріали VІІ Конгрес освітян Донеччини

Відеоматеріали VІІ Конгресу освітян Донеччини «Освітня реформа Донеччини: рухаємось вперед!» розміщено на сайті Донецького ІППО у вкладці «Медіапростір» або за покликанням https://www.youtube.com/channel/UCyBD3UwnkNALVZBWHiHXPjA

Серпнева конференція збирає друзів та однодумців

Вчителі математики зустрілися на математичному дискусійному майданчику «Чи складна формула математичної компетентності школяра», щоб обговорити нагальні проблеми в математичній освіті. Що таке математична компетентність, навіщо потрібна математика, як зацікавити та мотивувати учнів до вивчення цього предмету – ці та багато інших питань хвилюють вчителів напередодні першого вересня. Вчителі ознайомилися з основними положеннями Державного стандарту базової середньої освіти, де  математична компетентність представлена як одна із ключових компетентностей, які має сформувати середня школа. Людмила Єлістратова,  Олена Савченко, Інна Корсун, вчителі математики Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 Селидівської міської ради, підготували багато цікавого для колег. Особливу увагу присутніх викликала запропонована спікерами тема «Доповнена реальність: AR-технологія як інструмент освітнього процесу». Доповнена реальність – це доповнення фізичного світу за допомогою цифрових даних в режимі реального часу, яке забезпечується комп’ютерними пристроями та сприяє мотивації учнів до навчання.   

Наостанок вчителі вивели формулу математичної компетентності школяра: компетентність = мобільність знань + гнучкість методу + критичність мислення. Впевнені, що ця формула обов’язково спрацює!


Педагогічна студія «Освіта для всіх: практика інклюзії» 

28 серпня 2021 року в рамках Серпневої конференції вчителів м.Селидового відбулася педагогічна студія «Освіта для всіх: практика інклюзії», спікерами якої стали Наталія Рева та Любов Охомуш, учителі Селидівської ЗОШ №6. Питання, які розглядалися на засіданні, хвилюють багатьох вчителів, бо інклюзивне навчання – процес маловивчений і складний для всіх його учасників. Наталія Василівна наголосила: «Інклюзія – це насамперед про повагу до людської гідності, бо вона є джерелом прав людини». Спікери розповіли про досвід роботи в інклюзивному класі, представили яскраві фото та відеоматеріали. Любов Петрівна ознайомила з  практичними  методами та прийомами  роботи на уроках в інклюзивних класах, продемонструвала можливості  ресурсної кімнати.

Вчителі зауважили, що робота в інклюзивному класі показала переваги такої форми навчання, бо перебування у класі дітей з ООП зі здоровими однолітками дає змогу дитині з вадами розвивати комунікативні та соціальні навички. Діти вчаться дружити, спільно гратися і навчатися. За два роки створено безліч відеопроєктів, учні брали участь в різноманітних конкурсах. Одним із проєктів була участь в міському математичному челенджі,  де клас посів друге місце серед загальноосвітніх закладів міста.  

Наостанок Наталія Рева та Любов Охомуш  відповіли на чимало запитань зацікавлених колег, поділилися своїми проблемами та планами  на майбутнє.

Методична студія вчителів гуманітарних дисциплін з теми «Розвиток читацької компетентності учнів» 

28 серпня 2021 року в рамках Серпневої конференції відбулася методична студія вчителів гуманітарних дисциплін з теми «Розвиток читацької компетентності учнів», коучем якої стала Наталія Петрик, заступник директора Селидівської загальноосвітньої гімназії, учитель зарубіжної літератури. Наталія Павлівна  давно та плідно працює над проблемою «Формування та розвиток читацької культури особистості».  Формування духовного світу людини  належить до проблеми соціального характеру, оскільки сприймається як необхідна умова прогресу і набуває особливої значущості на фоні загальної кризи духовної культури. На думку вчителя, саме уроки словесності повинні стати своєрідними «ліками» від вульгарності  і бездуховності;  байдужості та жорстокості. З метою комплексного і системного вирішення проблеми формування читацької культури учнів  Наталія Павлівна у 2017 році розробила проект «Homo legens» («Формування та розвиток читацької культури особистості»). Даний проект став логічним продовженням дослідження «Формування читацької культури учнів як основи духовного зростання й становлення особистості». Щоб процес набув поступовості і системності, Петрик Н.П. було розроблено  Програму розвитку читацьких умінь та навичок, яка деталізувала поняття «читацькі навички і уміння» з урахуванням вікових особливостей, а також конкретизувала етапи розвитку особистості читача впродовж навчання у середній та старшій ланці школи. Вчителем систематизовано і деякі види прикладних завдань, які дозволяють продуктивно формувати відповідні навички й уміння на матеріалі програмних літературних творів. Наталія Петрик представила вчителям цікаві ресурси та тренувальні вправи з розвитку навичок швидкісного читання, зауваживши, що без уміння читати та розуміти прочитане учень не може бути успішним в жодній освітній галузі. 

Готуємося до нового навчального року!

На початку нового навчального року перед багатьма вчителями англійської мови, які вперше будуть викладати в молодших класах, постає питання «Що ж нового у викладанні іноземної мови в початковій школі?» 

Консультант Селидівського ЦПРПП Юлія Онищенко ознайомила  вчителя англійської мови Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 Олесю Куліш  з методичними матеріалами щодо викладання англійської мови в 1 та 2-х класах НУШ,  навчальними платформами НУШ та Кембріджською школою життєвих компетентностей на on-line платформі Ukrainian English Language Teacher Learning Platform. Вона зауважила, що головне завдання вчителя – підготувати урок, який дасть не тільки знання, а й вміння їх застосовувати в житті.

Конкурс для вчителів новаторів з фізичної культури 2021

Щоб взяти участь у конкурсі, необхідно у форматі слайдової презентації розповісти про те, як ви на уроках фізичного виховання запровадили інноваційні методики в таких видах спорту, як баскетбол, волейбол і футбол. За змістом матеріали мають розкрити форми, засоби або сучасні педагогічні технології, які ви застосовуєте під час занять. Необхідно, щоб рекомендації були обґрунтованими та підкріпленими власним досвідом. Подробиці щодо вимог до конкурсних матеріалів можна прочитати тут.

Важливо, щоб учасники:

Детальніше про конкурс >>

Вебінар "Атестація, сертифікація та підвищення кваліфікації"