З 29.04.2024 року – початок прийому документів до 1-х класів на 2024-2025 навчальний рік. 

Термін прийому 29.04.2024-31.05.2024

УВАГА!!! Запорізька гімназія №73 оголошує про початок набору до 1-их класів на 2024-2025 навчальний рік

Учні 2-А класу вітають усіх жінок зі святом 8 березня! 

7 березня відбулася зустріч з психологами та соціальними педагогами Дніпровського району, зустріч відбувалася очно на базі Запорізької спеціалізованої школи №100 ЗМР. Мета зустрічі: проведення тренінгу з теми "Формування нульової толерантності до будь-яких проявів насильства у всіх учасників освітнього процесу", який провела психолог Яна Богдан Запорізької гімназії №73 ЗМР.

Це навчання стало ключовим етапом у формуванні навичок для виявлення та запобігання будь-яким проявам дискримінації та насильства, особливо в ситуаціях, що ставлять під загрозу життя та здоров'я дитини.

Міжнародний день рідної мови! 

З 01.02.2024 по 06.02.2024 року в дистанційному форматі відбувся районний конкурс фахової майстерності педагогів закладів загальної середньої освіти Дніпровського району «Від творчого вчителя🧑‍🏫 – до творчого учня🧑‍🎓».

Вчителі нашої гімназії взяли активну участь у конкурсі і зайняли 🏆призові місця:

Номінація конкурсу:  «Вчитель Нової української школи» 

📌Соц Оксана Олексіївна – ІІІ місце

Номінація конкурсу: «Нова українська школа: викладання навчальних предметів»

📌Волкова Ірина Юріївна – І місце🥇

📌Устименко Олена Василівна – ІІ місце🥈

📌Циганок Ольга Валентинівна – ІІІ місце🥉

Номінація конкурсу: «Інклюзивна освіта: впевнені кроки»

📌Чижова Аліна Юріївна – ІІ місце🥈

📌Старікова Юлія Вікторівна – ІІІ місце🥉

Номінація конкурсу: «Кращий STEM урок»

📌Шопова Валентина Борисівна – ІІ місце🥈

📌Латун Юлія Павлівна – ІІІ місце🥉

Номінація конкурсу: «Нові технології у новій школі»                                                             

📌Богдан Яна Ігорівна – ІІ місце🥈

Номінація конкурсу: «Методична скринька логопеда, логопеда-дефектолога»

📌Малинко Ганна Павлівна – І місце🥇

🎉Дякуємо нашим вчителям за високий рівень професіоналізму! Бажаємо творчих успіхів та наснаги!!!🎉🎉🎉

Вчитель фізичної культури Запорізької гімназії №73 Циганок Ольга Валентинівна  приймала активну участь у марафоні🏃 "Спорт заради розвитку", який проводився з метою покращення та популяризації рухової активності серед учнів. За активну участь у марафоні гімназія отримала відзнаку. 

День безпечного Інтернету! 

З 10.01.2024 по 23.01.2024 року в дистанційному форматі відбувся районний конкурс «Класний керівник року - 2024». Районний конкурс було проведено в номінаціях «Учитель початкових класів як організатор виховного процесу», «Методичний кейс класного керівника середньої та старшої ланки», «Організаційно-педагогічна діяльність молодого класного керівника»

Класні керівники Запорізької гімназії №73 взяли активну участь у конкурсі.

Журі конкурсу відзначило якісне змістовне наповнення наданих робіт, що свідчить про високий рівень професіоналізму учасників районного конкурсу.

Високий рівень фахової підготовки, професійні компетентності та творчі здібності продемонстрували і наші вчителі, які зайняли призові місця:

Номінація «Учитель початкових класів як організатор виховного процесу»

📌Соц Оксана Олексіївна – ІІ місце🥈

📌Березка Вікторія Олександрівна – ІІІ місце🥉

Номінація «Методичний кейс класного керівника середньої ланки»

📌Тимохіна Юлія Сергіївна – ІІІ місце🥉

🎉Вітаємо переможців і бажаємо Вам творчого натхнення та талановитих і допитливих учнів!🎉🎉🎉

День Соборності України! 

Міжнародний день «дякую» 

Інформаційна кампанія до Дня Гідності та Свободи

Макети соціальної реклами та інформаційні матеріали знаходяться за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1xuhvVk77Y8EnsQ-ubYifOjwyvwy8rd6e 

День Збройних Сил України 

День святого Миколая 

1 грудня відзначають день боротьби зі СНІДом.

Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з найглобальніших проблем людства.

 01.12.2023 року у Запорізькій гімназії Запорізької міської ради для здобувачів освіти  відбулась інформаційно-пізнавальна година, присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, яку підготувала та провела психологиня Яна Богдан.

  Учні мали можливість дізнатися про факти поширення ВІЛ-інфекції та шляхи передачі, про наслідки жахливої хвороби – СНІД.

Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти, та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ-інфекцією, вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших.      

Також діти перевірили свої знання в інтерактивний грі "Правда чи фейк".

Тож, проведення подібних заходів допоможе учням захистити самих себе, адже найкращий захист – це поінформованість. Бережіть себе і будьте здорові!

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності  та Тиждень безпеки дитини 

10 жовтня у світі відзначають Всесвітній день психічного (ментального) здоров’я. Це саме той день, коли треба замислитися про своє здоров’я та здоров’я оточуючих. Тому в цей день була проведена психологічна година: «Світ позитивних та негативних емоцій шляхом арт-терапії та різноманітних технік заземлення, релаксації, подяки тощо». Метою було ознайомити учнів із позитивними та негативними емоціями, навчити дітей керувати своїми емоціями з метою зміцнення свого здоров'я, вказати на значення позитивного настрою для збереження здоров'я, виховувати бажання мати і примножувати позитивні емоції, розпізнавати свої почуття під час спілкування з іншими людьми, використовуючи різноманітні методи арт-терапії, технік релаксації, подяки, заземлення. 

Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 

Єдиний Урок мужності «Герої рідного краю» до Дня захисників і захисниць України 

Електронні посилання на ресурси проекту "Мрія":

УВАГА! Інформаційна кампанія з протидії шахрайствам

Відповідно до листа департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 29.06.20232 № 01ю01—21/1022, листа відділу протидії кіберзлочинам в Запорізькій області  Департаменту кіберполіції Національної поліції України  від 15.06.2023   № 2382/38/110-2023 «Про проведення інформаційної кампанії по протидії шахрайствам» проводяться заходи, спрямовані на протидію вказаному виду правопорушень, які розміщені на офіційному вебпорталі Головного управління Національної поліції в Запорізькій області за покликаннями: 

https://zp.npu.gov.ua/news/u-zaporizhzhi-politsiya-provodit-preventivnu-robotu-z-gromadyanami-po-zapobigannyu-shakhraystvam

https://zp.npu.gov.ua/news/yak-ne-staty-zhertvoiu-shakhraiv-v-interneti-porady-zaporizkykh-politseiskykh

https://zp.npu.gov.ua/news/zaporizka-politsiia-nahaduie-iak-ne-staty-zhertvoiu-shakhraiv-za-skhemoiu-operatsii-z-bankivskymy-kartkamy  

Міжнародний день захисту дітей

Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу 

День вишиванок

Тиждень дорожнього руху

День Європи

День пам'яті та примирення

37 –річчя  Чорнобильської катастрофи 

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності та Тиждень безпеки дитини 

З 17 по 21 квітня 2023 року відбувся Тиждень психології, метою якого була реалізація психологічного супроводу, розширення та поглиблення знань здобувачів освіти Запорізької гімназії 73 з психології, розвитку їхнього інтересу до науки, вдосконалення знань про власний внутрішній світ і особистості інших людей, прагнення до самопізнання, розкриття творчого потенціалу та створення позитивної емоційної атмосфери. Психологинею Я. Богдан були проведені цікаві психологічні години, кожен день різнився тематикою: день доброти, ментального здоров'я, прокачай свій мозок, психологія стосунків, день усмішки. Кожен день супроводжувався квестами, іграми, цікавими відеороликами та мультфільмами. 

21 квітня 2023 року в гімназії №73 пройшов "День цивільного захисту". З метою практичної перевірки готовності гімназії до проведення ефективних заходів щодо захисту учасників навчально-виховного процесу при виникненні надзвичайних ситуацій, була здійснена уявна евакуація учнів, учителів та працівників навчального закладу. Відбулася зустріч педагогічних працівників з представником територіального підрозділу ДСНС України та НМЦ ЦЗ та БЖД Запорозької області. Також були організовані та проведені заходи з пропаганди ЦЗ та питань забезпечення безпеки життєдіяльності людини. В гімназії були оновлені стенди та куточок ЦЗ. 

З 01.05.2023 року – початок прийому документів до 1-х класів на 2023-2024 навчальний рік. 

Термін прийому 01.05.2023-31.05.2023

Перелік необхідних документів:

- заява;

- копія свідоцтва про народження дитини;

- медичні довідки 0-86 (оригінал), 0-63 (копія);

- документ, що підтверджує особу заявника (паспорт).

Для зарахування до 1 класу Запорізької гімназії №73 необхідно надати наступні документи:

1) Заява встановленого зразка одного з батьків або законного представника дитини, з пред’явленням документа, що засвідчує особу заявника (пишеться в закладі освіти).

2) Копія свідоцтва про народження (під час надання копії пред’являється оригінал відповідного документа) .

3) Оригінал або копія медичної довідки № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»

4) Документ, що підтверджує проживання на території обслуговування мікрорайону навчального закладу (оригінал чи копію), за умови першочергового зарахування.

Згідно Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти на першочергове зарахування до 1 класу мають право:

• діти, які проживають на території обслуговування;

• діти, які є рідними братами та сестрами учнів, що вже здобувають освіту в закладі;

• діти працівників закладу.

Всі інші діти, які мешкають поза територією обслуговування ЗГ №73, можуть бути зараховані до ЗГ № 73 в разі наявності вільних місць під час жеребкування.


До уваги батьків майбутніх першокласників, які знаходяться за межами міста!

Для зарахування дитини до 1 класу нашої гімназії необхідно:

- написати заяву власноруч за формою, яка надається;

- надати копію свідоцтва про народження дитини;

- копію медичної довідки 086-1/о.

ВАЖЛИВО!!! Всі вищеперераховані документи можна надати на електронну пошту гімназії в сканованому (фото) вигляді.

Довідки за телефонами: 067 84 58 288, 702-31-04

Зразок заяви на сайті гімназії за посиланням.

Щорічно 7 квітня під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) відзначається Всесвітній день здоров’я.

Головна мета цього дня полягає в наголошенні на важливості здоров’я в житті кожної людини, залученні людства до вирішування ментальних і фізичних проблем.

У 2023 році — це "Здоров’я для всіх."

В Запорізькій гімназії 73 ЗМР було проведено психологинею Я. Богдан, годину психолога. Де розкрили питання про фізичне здоров’я та психологічне здоров’я.

Щорічно 7 квітня світ відзначає  Всесвітній день здоров’я.

4-а Провели годину здорового спілкування.

Головна мета свята – звернути увагу на важливість здорового способу життя та вчасної профілактики захворювань.

Обговорили основні правила і вам їх рекомендуємо:

Правило №1 Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу.

Правило № 2 Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний зі шкідливими звичками.

Правило № 3 Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня.

Правило № 4 Найважливіше при здоровому

способі життя - це харчування.

Правило № 5 Позитивний настрій!

правило № 6 Любіть себе та піклуйтеся про себе!

Також 4 квітня — Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням. Це важлива подія, яка була започаткована Організацією Об'єднаних Націй 8 грудня 2015 року. Головна її мета полягає в тому, щоб привернути увагу людства до проблеми мінної загрози, перешкодити державами використовувати міни і інші вибухонебезпечні засоби, поінформувати суспільство про загрозу вибухових пристроїв. 

4 квітня, у Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки, учні Запорізької гімназії № 73 долучилися до написання радіодиктанту з безпечної поведінки з мінами та нерозірваними боєприпасами. А пригадати та повторити правила безпечної поведінки допоміг улюбленець дітвори – пес Патрон з популярного мультфільму.

#СпільноДиктант

Також 4 квітня — Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням. Це важлива подія, яка була започаткована Організацією Об'єднаних Націй 8 грудня 2015 року. Головна її мета полягає в тому, щоб привернути увагу людства до проблеми мінної загрози, перешкодити державами використовувати міни і інші вибухонебезпечні засоби, поінформувати суспільство про загрозу вибухових пристроїв.

Ще раз поговорили про безпеку в інтернеті.

4 квітня відзначається неофіційне професійне свято - День вебмайстра. Дату цього свята обрано невипадково: цифри 4.04 дуже нагадують за своїм написанням помилку 404 (Сторінку не знайдено), що має прямий стосунок до роботи вебмайстрів. До того ж ця дата збігається з Міжнародним днем інтернету.

Щоденні новини у 4-А розпочалися з хвилини здоров'я.

4 квітня в Україні і світі святкують Всесвітній день моркви. Свято відносно молоде, заснували його 2003 року. Цього дня в ресторанах і кафе пропонують склянку свіжого морквяного соку. Морква зустрічається в багатьох стравах, тому дуже важко уявити, як готувати без неї. Морква – окультурений нащадок дикої рослини, яка росла в Азії. Вирощення моркви як овочевої культури розпочалося ще в 2000 роках до нашої ери.

1 квітня - День зустрічі птахів.ppsx

Творча група учнів Запорізької гімназії №73 взяла участь в проекті «Птахи Запоріжжя» до Міжнародного дня птахів, який проходить 1 квітня щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Мета цієї акції – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів. В нашому місті птахи пристосувалися та стали важливою частиною урбаністичної екосистеми. Її підтримка та збереження під силу кожному члену громади. Зробимо світ краще- Бережімо природу! 

Війна, дистанційне навчання, напружена ситуація в родинах – все це може спровокувати різноманітні конфлікти в освітньому середовищі.

Тому для запобігання виникненню непередбачуваних ситуацій 31 березня 2023 року адміністрація Запорізької гімназії № 73 на засіданні педагогічної ради ще раз нагадала надавачам освітніх послуг про обсяг і характер домашніх завдань, про тривалість навчальних занять під час дистанційного навчання.

Разом з практичним психологом було пропрацьовано можливі конфліктні ситуації та шляхи їх вирішення. Складено алгоритм поведінки, необхідний для успішної роботи вчителя.

Тому будьте розумними, добрими та толерантними!!!

Ваш малюк уже підріс і скоро йому вирушати до школи за знаннями? Ми усвідомлюємо, що це важливий крок для вас та вашої дитини. Саме тому в гімназії № 73 є курси підготовки до школи . Спеціально розроблена програма .Заняття для дітей на підготовчих курсах є цікавими та веселими, так як проводяться в ігровій формі. Наші вихованці вчаться граючись!

Самоосвіта та підвищення кваліфікації – невід’ємні складові педагогічної діяльності.

У Запорізькій гімназії № 73 цьому питанню приділяється багато уваги. Тому першочерговим завданням педагогічної ради, яку було проведено адміністрацією закладу 13 березня 2023 року, було ще раз ознайомити педколектив зі змінами у Положенні про атестацію та Порядку  підвищення кваліфікації педагогічних і науково – педагогічних працівників, які почнуть діяти з 01.09.2023 р.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Волкова Т.І. також звернула увагу на напрями підвищення кваліфікації та основні документи, якими мають керуватися педагоги.

Ще одним з важливих питань засідання педагогічної ради був розгляд нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків. Про це йдеться у постанові КМУ від 20 січня 2023 року № 59. 

Вітаємо з перемогою!

Професія учителя є найблагороднішою, але водночас і найскладнішою з-поміж інших. Це не дивно, бо ж вимагає не лише знань та майстерності, а й уміння навчати нового, виховувати позитивні людські якості, розвивати природні здібності дітей, і, що найголовніше, бачити у кожній з них особистість. Звісно, що така майстерність під силу далеко не кожній людині. Учитель крокує в ногу з часом, показує високий інтелектуальний і професійний рівень, а головне, не зупиняється на досягнутому.

Саме такими творчими, невтомними, креативними, талановитими і непосидючими є наші колеги. Сміливо і впевнено вони вийшли на професійний ринг і якнайкраще продемонстрували свій фаховий рівень, загальну культуру, педагогічний досвід та незмінне ставлення до своєї роботи та учнів у районному конкурсі «Від творчого вчителя до творчого учня» Рішенням фахового журі районного конкурсу маємо наступні результати:

Номінація «Нові технології у новій школі»

Богдан Яна Ігорівна (практичний психолог) – І місце

Номінація «Вчитель Нової української школи»

(вчителі початкових класів)

Соц Оксана Олексіївна – І місце

Березка Вікторія Олександрівна – ІІІ місце

Номінація «Методична скринька логопеда»

Малинко Ганна Павлівна (вчитель-логопед) – ІІ місце

Номінація «Нова українська школа: викладання навчальних предметів»

Береснєва Наталія Анатоліївна (вчитель музичного мистецтва) -  ІІІ місце

Пархоменко Наталія Олександрівна (вчитель англійської мови) - ІІІ місце

Волошок Марина Вікторівна (вчитель інформатики) - ІІІ місце

Номінація «Інклюзивна освіта: впевнені кроки»

Тимохіна Юлія Сергіївна (вчитель зарубіжної літератури) - ІІІ місце

Шановні наші переможці! Прийміть найщиріші й теплі привітання! Бажаємо вам подальших успіхів і здобутків! Сподіваємося, що конкурс розкрив перед вами нові обрії, можливості щодо пізнання себе та світу! Ви – наша гордість! Так тримати! І з таким же настроєм і завзятістю крокуйте вперед до нових перемог та вершин! Нехай вам щастить у всьому!

З повагою, любов’ю і гордістю, ваші колеги. 

Агресія тією чи іншою мірою властива кожній людині, бо вона є інстинктивною формою поведінки, основною метою якої є самозахист і виживання у світі. Але людина, на відміну від тварин, з віком привчається трансформувати свої природні агресивні інстинкти в соціально прийнятні способи реагування, тобто у нормальних людей відбувається соціалізація агресії.

Важливо навчити дитину не придушувати, а контролювати свою агресію - відстоювати свої права та інтереси, а також захищати себе соціально прийнятним способом, не порушуючи при цьому інтересів інших людей і не завдаючи їм шкоди.

І ось,  на онлайн зустрічах з підлітками 9 класів Запорізької гімназії № 73, психологиня Яна Богдан шукали шляхи подолання агресії.

24 лютого 2022 року світанок в Україні розірвали звуки вибухів та гуркіт броньованої техніки по вулицях прикордонних селищ, ревіння гвинтокрилів над Гостомелем поблизу Києва. За мотивами трагічних подій, яким сьогодні виповнилось рівно рік.

1 рік сльоз.1 рік болю.1 рік незламності та єдності, 365 днів незламності

Сьогодні 24 лютого 2023 року. У цей день рік тому почалася повномасштабна війна.

Цей рік був дійсно важким для українців.

Ми стали дорослішими, стійкішими та впевнилися, які ми сильні. Ми всі вдячні ЗСУ. Але в нас із вами теж є своя роль і своя сила - це розум, почуття гумору, дружба, витривалість, гарне навчання, вміння долати стрес, це підтримка близьких.

22 лютого серед учнів 9-а класу була проведена виховна година до річниці повномасштабного вторгнення  в Україну. Учні обмінялись спогадами про відчуття в той день. Пригадали хронологію подій. Розглянули наслідки, що війна принесла на нашу землю. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих. Як весь Світ підтримує нашу країну та допомагає всіма можливими засобами. Обговорили склад тривожної валізки та алгоритм дій під час повітряної тривоги. Зосередились на тому, що війна не на завжди, що вона обов'язково закінчиться нашою перемогою. Слава Україні. Героям слава. 

Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб.

21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови.

У 1-а класі було проведено гру-вікторину "Українська мова - це кльово"

Діти дізналися про появу цього свята, відгадували загадки, розв'язували ребуси, доповнювали вірші (розв'язуючи математичні вирази).

Плекайте та шануйте рідну мову!

21 лютого 2023 року відбулася профорієнтаційна зустріч батьків та учнів 9-х класів Запорізької гімназії  №73  з директоркою коледжу ЗІЕІТ Оленою АБРАСИМОВОЮ та секретарем приймальної комісії Світланою БОГДАВНОВОЮ. Випускники ознайомилися з діяльністю коледжу, профілями навчання та умовами пільгового вступу.  Сподіваємося на плідну співпрацю. 

Мова – кордон і зброя, дім і фортеця, шлях з минулого в майбутнє – в безсмертя.

Українська мова є однією з найбільш красивих та експресивних мов у світі. Вона має довгу історію та багату культурну спадщину, що виявляється у великій кількості літературних творів, поезії, музики та інших форм мистецтва. Рідна мова - символ національної ідентичності та культурної спадщини, яка об'єднує людей в єдину спільноту.

Мова - важливий фактор, що об'єднує людей навколо спільних ідей, цінностей та мети. МОВА СЬОГОДНІ – ЦІНА ЖИТТЯ!

Мово лебедина, ти одна-єдина,

Ти, як соловейка пісня у гаю!

Мово калинова, дивна, загадкова,

Рідну свою мову я люблю!

Під таким гаслом пройшли різноманітні заходи в Запорізькій гімназії №73, присвячені Дню рідної мови!!!

24 лютого — дата, яка назавжди відлунюватиме подіями минулого року. Тому напередодні або під час річниці нас може накривати хвиля флешбеків.

Для когось це просто спогади, а для когось — фізичний дискомфорт, тривожний сон і страх, що деякі події знову повторяться (попри те, що війна ще триває).

Розібралися із психологинею, що таке ефект річниці, які його симптоми та як уберегтися від зайвої тривожності

20 лютого 2023 року в Запорізькій гімназії № 73 Запорізької міської ради відбувся творчий звіт педагогічних працівників, що атестуються у 2022-2023 н.р.  Загородня А.М. – вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії; Чижова А.Ю.  – вчитель початкових класів, вихователь ГПД, спеціаліст другої категорії; Мамросенко А.О. – вчитель фізики, спеціаліст вищої категорії; Рожкова Інна  - асистент учителя,  спеціаліст, прозвітували перед колективом  про педагогічну діяльність протягом міжатестаційного періоду, презентували свій творчий досвід, результативність роботи. Педагоги продемонстрували високий рівень фахової підготовки, представили родзинки власного досвіду роботи, поділились педагогічними знахідками у освітньому процесі. Бажаємо їм успіху під час проведення атестації, творчої наснаги та натхнення на освітянській ниві. 

До Міжнародного дня рідної мови шкільна бібліотека презентує віртуальну виставку "Українські книги-ювіляри 2023 р." 

Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи  розстрілювали протестувальників. Усього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею».

Саме в ці дні під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський.

У 4-а класі відбулася година спілкування «Герої не вмирають»

До Міжнародного дня рідної мови 21.лютого.

Рідна мова – це мова роду, отже, і народу, до якого людина належить кровно і духовно. Це мова, якою до людини промовляє її народ.

Це генератор і найвища форма патріотизму, Божий дар і ключ до вивчення історії, традицій, творець культури. Вона репрезентує народ у світі, є ореолом нації й етнічним кордоном.

Слово "рідна" того ж кореня, що й слово "природна".

Напередодні Міжнародного дня рідної мови стартував мистецький проєкт "Від народних джерел", в якому розкриваються головні аспекти української народної творчості, їх вплив на розвиток національної культури.

 Бережіть та плекайте рідну мову у народних піснях, оповіданнях, казках, яскравих звичаях та у повсякденному житті ! Будьте гордими за свою Країну, шануйте родину і будьте щасливі на своїй землі !

https://sway.office.com/EHjHPJoW1VcPwe6d?ref=Link

Життя дається для добрих справ  – говорить народна мудрість. Для того, щоб люди не забували про таку рису, як доброта – є, принаймні, 17 лютого. Саме в цей день багато хто відзначає неофіційне свято – Всесвітній день спонтанного прояву доброти. 

Так, учні Запорізької гімназії 73, теж відзначили день спонтанного прояву доброти. Від молодшої школи до старшої, були проведені години з психологом Яною Богдан.

Сьогодні наша Україна святкує День Єднання. В 6А класі було проведено виховну годину «Україно, твоя сила в єднанні!» Діти виконували інтерактивні завдання, філворди та дізнались про людей, чия творчість та життя прославляли Україну в усьому світі. 

День єднання - зовсім молоде свято, яке має згуртувати українців і показати, що ми  єдиний народ.

Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини…

Немає життя без України, бо Україна – це мати, яку не вибирають, бо Україна – це доля, яка випадає раз на віку, бо Україна – це пісня, яка вічна на цій землі, бо Україна – це наше минуле, сьогодення і майбутнє.

Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ¬– до Перемоги!

Нехай завжди над нашими землями світить сонце, і всім нам тут буде світло, тепло і затишно!

День єднання - свято в Україні, яке відзначають щороку 16 лютого в день єдності українців проти нового акту агресії з боку Росії проти України. Офіційно в Україні День єднання відзначають з 2022 року, свято зовсім молоде.

Сьогодні, щоб уберегти своє життя діти 8- Б класу знаходяться в різних куточках світу, але кожен пишається тим,  що він українець, син великого народу, Великої Країни.                     Нині доленосний  період України - боротьба за цілісніть і незалежніть. І лише гуртом можна перемогти ворога.

Сьогодні, 16 лютого в Україні відзначають День єднання. Це свято було засноване у 2022 році Володимиром Зеленським, щоб згуртувати українців на тлі тривожних новин про можливий повномасштабний напад Росії на територію України.

Єдність українського народу – це наша спільна сила, яка допомагає протистояти агресії Росії. Хоча рік тому було важко повірити у те, що війна все-таки розпочнеться, але за цей час ми навчилися цінувати кожний день і маємо одну велику спільну мрію – перемога України. Тому діти 7-Б класу ЗГ №73 теж приєдналися до цієї події на виховній годині.

День єднання - свято в Україні, яке відзначають 16 лютого в день єдності українців.  Офіційно в Україні День єднання відзначають з 2022 року.

День єднання несе собою важливу мету: показати, що українці єдина нація, яка любить свою Батьківщину та рідні землі. Отже, сьогодні збираються учні всіх класів, учні всіх шкіл, щоб вкотре доказати, що  ми – єдиний народ, а наша територія – неподільна!

Тож у цей день учні 6-Б класу разом зі своїм класним керівником хочуть кожному побажати найперше миру, взаєморозуміння, злагоди, добробуту, міцного здоров’я, наснаги, витримки і непохитної мужності. Нехай Господь береже усіх нас і нашу рідну Україну!

Важлива класна година була проведена для учнів 9-Б класу 16 лютого. Діти дізналися за яких умов було впроваджене це свято, поговорили про силу, міць та щирість українців. Учні виказали думку, що наші співвітчизники кожного дня доказують своїми вчинками, донатами, підтримкою нужденних, що український народ незламний, він вистоїть і обов’язково переможе. 

Нас не злякати великою війною .

Наша держава сьогодні сильна, незламна, як ніколи.

Моя Україна  -  це гори високі,

Струмки голосисті , карпатські ліси.

Моя Україна - поля золотисті -

Це райський куточок добра і краси.

16 лютого в Україні святкують особливе свято — День єднання. Акцію створив президент Володимир Зеленський 2022 року. Головна мета цього дня — показати єдність українського народу на тлі військової загрози.

День святого Валентина - найромантичніший свято! 14 лютого є неофіційним святом усіх закоханих, яке пройшло крізь століття, і сьогодні широко відзначається у всьому світі. Кохання – це енергія, яка рухає життям.

Кохання – це єдине почуття, що не залежить ні від чого. Кохання – це основа світу. Кохання – це основа життя.

З Днем всіх закоханих! Бажаємо, щоб у вашому житті завжди перемагала любов!!!!

З метою формування  в учнів почуття  патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого з учнями 7-А класу було проведено виховну годину на тему: Крути: вони загинули за Україну.

Під час онлайн - зустрічі було розкрито  суть, причини трагедії під Крутами. Увагу дітей було звернено на те, що  перші згадки і справжня, реальна оцінка захисників Крут відбулася вже після набуття Україною незалежності. Не можна викреслити з пам’яті людської той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.

Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» присвячений Дню охорони праці в Україні. Ця дата відзначається щорічно 28 квітня.

З метою привернення уваги суспільства, зокрема дітей, до питань охорони праці, формування свідомої позиції щодо забезпечення власної безпеки, створенн здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, акцентування уваги дітей як майбутніх працівників на виробничих небезпеках і ризиках; через залучення до творчості дітей здобувачів освіти нашої гімназії взяли активну участь в І обласному етапі цього конкурсу.

Під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва Атанасій Людмили Василівни учні 4-их та 5-их класів з натхненням створили незвичайні малюнки, які були відправлені на конкурс.

Сподіваємось, що дорослі відчують та побачать те, що хотіли донести нам діти у своїх роботах.

В Запорізькій гімназії № 73, психологом  Я. Богдан, було проведено з 6-10 лютого -  тиждень Безпечного інтернету в 1-9 класах. На годинах у психолога діти ознайомилися та обговорили питання про безпеку в інтернеті, як правильно  поводитися в соціальних мережах. А особливо під час воєнного  часу. Знайомство з такою темою було проведено за допомогою онлайн-зустрічей, демонстрацією відеороликів - "Безпека в інтернеті", "Безпечний інтернет під час воєнного стану", грали в інтерактивні ігри, вікторини - ""Так чи Ні? Що можна робити в інтернеті?", "Як не потрапити в халепу в інтернеті", а також провели квест-гру "Безпечний інтернет". 

В рамках Міжнародного Дня безпечного інтернету, з учнями 8-Б класу була проведена класна година «Безпека в інтернеті»

Наше життя вирує все швидше та швидше. Інтернет уже став невід’ємною його частиною. 

Інтернет – дуже потужний ресурс, який значно полегшує життя людини та відкриває майже необмежені можливості для самореалізації та саморозвитку юної особистості, спілкування, навчання, дозвілля. Але разом з тим, в Інтернеті приховано досить багато небезпек як для дітей, так і для дорослих. Знання цих небезпек дозволить їх уникнути.

Життя людини – це найдорожчий Божий дар на Землі. Будьте обережними з безпечним Інтернетом!

В рамках Міжнародного Дня безпечного інтернету, з учнями 8-Б класу була проведена класна година «Безпека в інтернеті»

Наше життя вирує все швидше та швидше. Інтернет уже став невід’ємною його частиною. 

Інтернет – дуже потужний ресурс, який значно полегшує життя людини та відкриває майже необмежені можливості для самореалізації та саморозвитку юної особистості, спілкування, навчання, дозвілля. Але разом з тим, в Інтернеті приховано досить багато небезпек як для дітей, так і для дорослих. Знання цих небезпек дозволить їх уникнути.

Життя людини – це найдорожчий Божий дар на Землі. Будьте обережними з безпечним Інтернетом!

7 лютого 2023 року світова спільнота 🌍 відзначила День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом #Разом для найкращого Інтернету 💻Це буде вже 20 День безпечного Інтернету.

Метою Дня безпеки в Інтернеті 🕸️є поширення знань про безпечне✅, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.🎮

Вчителі інформатики👩‍🏫 провели тематичні уроки, учні отримали інформацію щодо можливої небезпеки в Інтернеті та правил поведінки в мережі.👩‍💻 Також дискутували🤔 та шукали вирішення проблемних ситуацій, які можуть трапитися з кожним в Інтернеті. Особливо школярам сподобались квести та вікторини.📁

Учні 6-7 класів з'ясували, що бути медіаграмотним - сучасно🔝 та розробили власні правила безпечного Інтернету.

Проведені заходи дозволяють зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти.

7.02. відбувся он-лайн-прес-конференція для учнів 4-В разом з 3-Б. Тема: "Безпека в інтернеті для учнів". Організатори класні керівники Березка В.О., Кінзерська Н.М. та шкільна бібліотека: учні отримали відповіді на свої запитання, відповіли на запитання ведучого, ознайомилися із запропонованим відео. 

7.02. відбувся он-лайн "телеміст": "4-А - шкільна бібліотека". Тема:"Безпека в інтернеті для учнів". Організатори: класний керівник Соц О.А. та шкільна бібліотека. Діти ознайомилися з перевагами та загрозами від користування інтернетом, відповіли на запитання, ознайомилися із запропонованим відео. 

День безпеки в Інтернеті

7 лютого, вівторок. Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого.

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

В рамках тижня відбувся он-лайн "телеміст": "4-А - шкільна бібліотека". Тема: "Безпека в інтернеті для учнів". Організатори: класний керівник Соц О.А. та шкільна бібліотека. Діти ознайомилися з перевагами та загрозами від користування інтернетом, відповіли на запитання, ознайомилися із запропонованим відео.

Учні переглянули повчальні відео «Корисні підказки» https://www.youtube.com/watch?v=ypVAqanYe-g&t=85s

Відповіли на запитання вікторини https://www.educ.com.ua/.../interaktivna-viktorina...

Учні прийняли участь у конкурсі малюнків «Віртуальний світ

У наш час особливого значення набуває інформація. Найбільш зручним способом одержання і передачі інформації є використання мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією так і зловісною павутиною. У рамках тижня безпечного інтернету, діти 4-В класу не були осторонь цієї теми та  взяли участь у виставці малюнків на тему "Віртуальний світ" 

Із кожним роком кількість користувачів всесвітньої мережі неухильно зростає. Інтернет-технології вже стали невід’ємною частиною життя сучасного суспільства.

Наші діти також є активними користувачами у мережі Інтернет та різноманітних гаджетів.

Учні 1-В та 1-А класів взяли участь у виставці малюнків на тему "Віртуальний світ"

Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос. Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році.

Учні 4-а класу Запорізької гімназії № 73 провели гру – вікторину «Мільйон казок» та домовилися провести сьогодні сімейне читання.

Читання вголос розвиває швидкість мовлення. Це розширює словниковий запас. Гарне читання вголос потребує часу. Це не те, що можна квапити або втискати. Необхідно обговорювати, ділитися почуттями і робити прогнози. Процес покращує розуміння й активне слухання. Читання вголос знижує стрес і робить нас щасливими.

Читання  вголос також має безліч переваг. Воно допомагає  розвивати навички мислення, зміцнює навички слухання і підвищує грамотність. Читання вголос - це також чудовий спосіб встановити міцний зв'язок із родиною!

27 січня в 7- А класі було проведено віртуальну виховну годину до ДНЯ ЗАТВЕРДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ. 

Дітей було ознайомлено з історією створення Прапора України, документом, що  надає  синьо-жовтому прапору статус офіційної символіки країни. Увагу учнів привернули питання: Прапор України: історія появи, цікаві факти,  Український прапор: рекорди, факти про український прапор, які ви не знали.

Для закріплення учням  було надано доступ до тесту: 

Символ свободи та незалежності. Що ви знаєте про історію українського прапора?

Матеріал опубліковано на сторінці Гугл клас в розділ "Виховний простір 2022/2023.

Урок мистецтва - це справжнє поле для творчого самовираження, адже, споглядаючи шедеври видатних майстрів, слухаючи прекрасну музику, учасники освітнього процесу й самі надихаються  на створення своїх унікальних робіт.

Творче завдання з музичного мистецтва  (вчитель Береснєва Н.А.) - створити відеокліп на музику Дж.Гершвіна ( тема"Симфоджаз") з підібраними самостійно фото- образами, дало змогу учням розкрити свої асоціативні відчуття у візуальному втіленні. Вже вкотре захоплюємося роботою учня 7- А класу Бородія Юрія. Він справді відчув усі нюанси зміни характеру музики та майстерно підібрав світлини неперевершено - прекрасної природи, яка і заспокоює, і спонукає до розвитку, і дає відчуття радості життя! Насолоджуйтесь, друзі!

25.01 в 4-В відбуласа он-лайн вікторина на тему "395 років з дня народження Ш.Перро". Організатори - шкільна бібліотека та Березка В.О. Участь взяли всі учні, були - презентація, відеоуривки з фільмів з творів Ш.Перро, запитання та відповіді дітей 

Нейропсихологічна корекція спрямована на стимуляцію розвитку і формування злагодженої, скоординованої діяльності різних структур мозку. За допомогою спеціально розроблених рухових вправ і розвиваючих ігор стимулюється формування певних компонентів психічної діяльності: регуляція і контроль психічної діяльності, моторні навички, зорове, слухове, просторове сприйняття та багато інших.

Вправи нейропсихології універсальні. Дуже прості у виконанні, вони не вимагають спеціальної фізичної підготовки. Регулярне виконання цих вправ позбавляє втоми, підвищує концентрацію уваги, сприяє підвищенню фізичної та розумової активності, стимулює мовленнєві процеси. Вони допомагають дітям зосередитися, скоординувати свою діяльність, позбутися стресу, долати різні психологічні порушення; роблять корекційні заняття веселими і цікавими, вносять певний елемент змагання в процес навчання, що підвищує мотивацію до занять з фахівцем.

Вітаємо, друзі!

Як чудово, коли у процесі  навчання  розкриваються справжні джерела натхнення. Так творче завдання - візуалізувати музичний твір  на уроці  Мистецтва  надихнуло учня 7-А класу, Бородія Юрія, створити відеокліп на прекрасну поезію Л.Українки, де втілилися  теплі дитячі мрії. Напередодні зимових свят всі ми чекаємо  дива та здійснення бажань! То ж  нехай вони збуваються!  Миру, любові та злагоди нашій країні,  нашим родинам та нашим серцям !  Будьте щасливі на рідній Землі!

Г.Сковорода.300 років2.pdf

3 грудня 2022 року, Україна відзначає 300 років від дня народження Григорія Сковороди — видатного українського філософа-містика, богослова, поета, педагога, музиканта, який мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали «Сократом».

В нашій гімназії болу випущено бібліотечний вісник присвячений 300-річчю з дня народження Григорія СКОВОРОДИ 

12 грудня 2022 року в Запорізькій гімназії № 73 під керівництвом директорки Лариси ТКАЧОВОЇ відбулося засідання педагогічної ради з теми: «Компетентнісний підхід – основа освітнього процесу в Новій українській школі. Партнерська взаємодія школи і сім’ї. Підтримка дитини в освітньому середовищі». Засідання пройшло у формі вернісажу педагогічних ідей. Заступниця директора Олена ОХРІМЕНКО та практичний психолог Яна БОГДАН познайомили педагогів з теоретичними положеннями даного питання. Презентували досвід роботи досвідчені вчителі гімназії: Алла ЗАВГОРОДНЯ, Раїса ГНАТЮК, Алла МАМРОСЕНКО, Марина ЗАЄЦЬ, Олена УСТИМЕНКО, Аліна ЧИЖОВА, які поділилися напрацюваннями з формування ключових компетентностей  на уроках в умовах Нової української школи. Практичний психолог Яна Богдан поділилася з колегами порадами щодо створення партнерської взаємодії школи і сім’ї та запропонувала дієві вправи «Як підтримувати дитину в освітньому середовищі в умовах воєнного стану».  Асистенти вчителя МОЗОЛЕВСЬКА Ольга, СТРЕЛЬЦОВА Людмила, РОЖКОВА Інна поділилися досвідом роботи щодо налагодження партнерських відносин в трикутнику: «педагог- учень-батьки». 

10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини - перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття.

У Загальній декларації прав людини задекларовано наступні принципи: рівність людей: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства и торгівлі людьми; заборона катувань або жорстокого поводження; право кожного на правосуб’єктність; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю тощо.

права людини.ppsx

День Збройних сил України - одне з найважливіших свят цього року, адже ЗСУ зараз є нашою опорою.

День Збройних сил України відзначається щорічно 6 грудня. Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ - це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини.

На честь свята пропонуємо вам зробити пожертву ЗСУ, а також привітати рідних, друзів та всіх знайомих військовослужбовців.

День ВСУ був заснований Верховною Радою майже відразу після здобуття незалежності в 1993 році. Дата свята була приурочена до дня прийняття Закону України "Про Збройні Сили України" 6 грудня 1991 року.

Зазвичай на День Збройних сил України проводяться паради і виставки військової техніки в різних містах, але в цьому році таких заходів, зрозуміло, не буде. Натомість українські захисники покажуть свою майстерність на фронті.

Нещодавно учні 4-В класу з вчитем Березкою В.О. вивчали на уроках літературного читання життя та творчість Леоніда Івановича Глібова. Діти читали його байки, вивчали вірші. Та найбільше їм сподобались загадки цього видатного письменника! Захопившись ними учні намалювали чудові ілюстрації!

Не дивлячись на всі негаразди, ми вдосталь намилувались яскравими барвами осені. Добігає кінця ця чудова пора, та життя триває,  і наші талановиті учні продовжують дивувати нас неперевершеними роботами.

Так, у якості творчого завдання з музичного мистецтва (вчитель Береснєва Н.А.), учень 7-А класу, Бородій Юрій, створив чудовий відеокліп на сучасне аранжування "Місячної сонати" Бетховена.

Переглядаючи його, можна відчути усю гармонію природи і людської душі, яка доповнюється прекрасною музикою.

Насолоджуємося, друзі, з надією на МИР та щасливе майбутнє на рідній землі!

Щороку з 25 листопада до 10 грудня відбувається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Основне завдання цієї кампанії привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання і протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.

«16 днів проти насильства»  –  це нагода ще раз нагадати дітям нашої гімназії на годинах з психологом про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень їхньої обізнаності  щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини. 

25 листопада з метою формування  історичної пам’яті  учнів про трагічні сторінки історії голодомору на Україні з учнями було проведено віртуальні екскурси "Пам'ять серця".

Дітей було ознайомлено з трагічним минулим нашого народу, розкрито як білі, так і чорні сторінки нашої історії. 

До уваги учнів було представлено:

- презентації «Україна пам’ятає! Світ визнає!»

- перегляд тематичних роликів «Пам’ять про голодомор 1932-1933 років», «Ти приніс мені яблуко?», «Голодний дух», «Що таке Голодомор?», "Міфи про Голодомор".

- ознайомлено з добіркою художніх та публіцистичних книг, у яких розкривається тема Голодомору.

- запропоновано для прослуховування музику українського композитора Мирослава Скорика «Мелодії ля-мінор», написаної до фільму «Високий перевал», яка стала одним із сучасних символів Голодомору.

- діти розгадували ребуси - символи Голодомору.

    21 листопада в 7- А класі було проведено усний журнал на тему: "Україна - країна нескорених".

    Діти дізналися про створення цього свята, познайомилися з героїчними сторінками історії нашої країни, які стали основою для запровадження відзначання цього пам’ятного дня.

    Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу, гідність і продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.

    Результатом стала спільна робота  у застосунку https://www.mentimeter.com , де учні змогли записати свої міркування до слова "Свобода".

    Для закріплення учням  було надано доступ до тесту "Що ви знаєте про День Гідності та Свободи" та онлайн - вікторини до Дня Гідності та Свободи.

    Матеріал опубліковано на сторінці Гугл клас в розділ "Виховний простір 2022/2023.

Революція Гідності.ppsx

Щорічно 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини. У цей день в 1989 році була прийнята "Конвенція про права дитини", яка визначила, що дітям для повноцінного розвитку і щасливого життя необхідно рости в сім'ї, в атмосфері любові, підтримки і взаєморозуміння.

Діти - найдорожче, саме безцінне, найчистіше і світле, що є на нашій планеті. Нехай їх оточує ніжність, радість і турбота. Нехай дитинство буде безхмарним, а кожен день щасливим. Нехай кожна дитина буде усміхнена і здорова! Зі святом!

Учні 2-А класу до виховної години приготували роботи «Щасливе дитинство!»

     Єдиний онлайн урок з безпеки дорожнього руху.

    18 листопада, в рамках Тижня безпеки дорожнього руху, у 1-9 класах відбулися Meet-конференції з даної теми.

    Було  розширено  знання дітей  про причини небезпечних ситуацій на дорогах за для  поглиблення знань учнів з правил дорожнього руху, закріплено  знання учнів про  правила пішоходів,  про правила дорожнього руху зі сторони пішохода, а також зі сторони водія.

    Впродовж  виховної години учні поглибили та закріпили знання про безпеку руху велосипедиста, як основного виду транспорту підлітків, про дорожні знаки, продовжили формування уяви школярів про безпеку дорожнього руху під час пересування вулицями та дорогами, закріпили навички виконання основних правил руху з метою попередження дитячого травматизму.

БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ.ppsx
БЕЗПЕКА НА ДОРОЗІ – БЕЗПЕКА ЖИТТЯ.ppsx
ПДР вікторина (1).ppsx
перша допомого потерпілим.ppsx

❤️13 листопада – Всесвітній день доброти

❤️ Цей день це ще одна чудова можливість поділитися гарним настроєм зі своїми рідними, друзями та близькими. 

❤️ У наш час так важливо мати у серці часточку добра!

Реалії часу змушують заклад продовжити навчання за дистанційною формою. І хоч така освіта – вже ні для кого не новина, але ж залишається чимало питань, які потребують обговорення. Саме виклики освітнього процесу є стимулом для пошуку відповідей на різноманітні запитання.

Дійсно, під поняттям дистанційе навчання розуміється індивідуалізований процес набуття знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників навчального процесу у спеціалізованому середовищі, яке функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій. Водночас педагогічні працівники обирають форми, методи і засоби дистанційного навчання, визначають, у синхронному чи асинхронному режимі проводити конкретне навчальне заняття. Під час даної форми  має забезпечуватися регулярна взаємодія вчителя з учнями та батьками. Батьки повинні сприяти виконанню дитиною освітньої та навчальних програм, досягненню передбачених ними результатів навчання, реалізації індивідуальної освітньої траєкторії, дбати про фізичне та психічне здоров’я дітей, формувати у них навички здорового способу життя, а також сприяти дотриманню учнями академічної доброчесності.

А оскільки відповіді на питання: "Як найближчим часом буде змінюватись ситуація в Україні?", – наразі  немає -  освітяни мають бути готовими до організації такого навчання.

Майбутнє – за змішаним навчанням, яке дуже легко адаптувати в різні режими: збільшувати чи зменшувати офлайн- або онлайн- компоненти, обирати різні організаційні моделі та стратегії відповідно до можливостей, потреб і викликів. Вчителям потрібна як емоційна підтримка, так і забезпечення Інтернетом та технікою.

Ще один важливий момент – це навчання та підготовка вчителів, яка має здійснюватися відповідно до потреб і за індивідуальними навчальними траєкторіями. У нових умовах, які виникли останнім часом і трансформували освіту, володіння цифровими навичками, уміння користуватися технологіями дистанційного навчання – це вже вимога, необхідність.

Педагогічний працівник зобов’язаний опановувати цифрові компетенції, бо це вимога часу. Вчителю постійно треба шукати можливості для навчання (курси, вебінари, посібники у різних форматах тощо).  

Згідно з річним планом роботи Запорізької гімназії №73 Запорізької міської ради та з метою дослідження організації дистанційної освіти в навчальному закладі протягом вересня-жовтня 2022 року проведено шкільне моніторингове дослідження «Організація дистанційної освіти у гімназії». Підсумки було розглянуто на засіданні педагогічної ради, яка відбулася 10 листопада в форматі дискусійного клубу. Розроблено  шляхи покращення якості освіти в Україні для здобувачів освіти, які знаходяться в Україні та за кордоном.

Дистанційне навчання є викликом як для тих, хто навчає, так і для учнів.

Тому  завдання нашої гімназії - бачити учнів не тільки в системі освіти (хоча б і дистанційної), а в житті. 

9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови.

Учителями української мови та літератури Запорізької гімназії номер 73 дистанційно було проведено з учнями цікаві вікторини, конкурси, інтерактивні ігри на знання української мови. Пам'ятаймо, що не можна ходити по рідній землі, не зачаровуючись виплеканою у віках рідною мовою.

А вивчати її, удосконалювати свої знання, збагачувати словниковий запас під час читання і спілкування, досконало володіти нею - обов'язок кожного справжнього українця.

Українська армія береже свої традиції, з давніх- давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українців. Запорізькі козаки вважали її своєю берегинею.

На честь свята, вітаємо всіх, хто носить високе звання захисників України!!!! Це свято героїв, завдяки яким сьогодні є Україна.

Приміть щирі вітання, слова подяки , наші захисники і захисниці України!!!! Діти 73 гімназії, передають Вам свою любов і безмежну вдячність у зворушливих листах та малюнках.Вони мріють про мир і роблять все, що можуть, аби він настав в Україні.Наша віра сильніша за страх.

Всіх, хто боронить рідний край, стоїть на захисті і честі Батьківщини, зі святом!!!!

Допоможи нам, Боже в цю годину. Оберігай від лиха Україну!!!

Facebook
Талановитого вчителя музичного мистецтва Запорізької гімназії № 73 Береснєву Наталію Анатоліївну ВІТАЄМО з призначенням Премії міського голови - 2022. Педагог нагороджена за  визначні досягнення у навчанні та вихованні підростаючого покоління. Бажаємо творчої наснаги, визначних успіхів у роботі та натхнення!