Річний звіт про діяльність закладу

ЗВІТ

Директора ДНЗ №1«СОНЕЧКО»

Бобринецької міської ради

Басараб Тетяни Петрівни

перед колективом та громадськістю

за 2021-2022 н.р.

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. №178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».

Загальні відомості про ДНЗ «СОНЕЧКО»:

Знаходиться за адресою: м. Бобринець, вул. Вознесенська, 18

Функціонує з 1964 року.

Проектна потужність - 140 місць.

Режим роботи закладу – 10,5 годин; з 7:00 до 17:30

ДНЗ працює за п`ятиденним робочим тижнем. Вихідні дні: субота, неділя

Функціонувало – 8 груп.

Групи ясельного віку (2-3 р.): 1 група;

Групи молодшого дошкільного віку (3-4 р.): 1 група;

Групи середнього дошкільного віку (4-5 р.): 2 групи;

Групи старшого дошкільного віку (5-6 р.): 2 групи.

Групи короткотривалого перебування (5-6 р.): 2 групи. Групи комплектуються за віковими ознаками (одновікові), відповідно до санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей в закладі дошкільної освіти з урахуванням батьківських запитів , за поданням батьками відповідних документів на комплектацію.

Освітній процес в дошкільному навчальному закладі здійснюється українською мовою. Дошкільний навчальний заклад «СОНЕЧКО» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України

- Закону України «Про дошкільну освіту»

- Базового компоненту дошкільної освіти - Закону України «Про охорону праці»

- Закону України «Про цивільну оборону»

- Закону України «Про дорожній рух»

- Закону України «Про відпустки»

- Статутом дошкільного навчального закладу;

- Положенням про дошкільний навчальний заклад;

- Орієнтовним Положенням про методичний кабінет;

- Листом міністерства освіти і науки України;

- Освітньої програм «Дитина від 2 до 7 років»,

- Річного плану роботи дошкільного закладу.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей, формування їх особис тості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та го -товності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Головною метою роботи дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.

Групові приміщення ДНЗ забезпечені меблями, ігровими модулями, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище дитячого садка відповідає інноваційним вимогам та організовано з урахуванням інтересів дітей та їх віковим особливостям.

Для дітей створені всі необхідні умови, а саме, обладнані спеціальні приміщення:

музична зала, методичний кабінет, медичний кабінет, ізолятор, пральня, харчоблок,

прогулянкові майданчики для кожної вікової групи, спортивний майданчик.

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. Для підвищення рейтингу дошкільного закладу, пропагування досвіду роботи педагогічного колективу, ознайомлення громадськості та батьків з життям ДНЗ постійно поповнюється матеріалами сайт закладу sadok-1-sonechko@ukr.net

Колектив дошкільного закладу згідно штатного розкладу нараховує 34 штатних одиниць, з них - педагогічного персоналу 12 осіб, педагогічні кадри: директор, вихователь-методист, вихователі - 9, асистент вихователя -1,музичний керівник - 1.

Однак, залишилася невирішеною проблема – забезпечення закладу дошкільної освіти кваліфікованими кадрами. Ввесь навчальний рік дошкільний заклад працював без належної кількості вихователів, психолога.

Фаховий рівень педагогічних кадрів забезпечується безперервною системою підвищення кваліфікації педагогічних кадрів на рівні дошкільного закладу, шляхом навчання на курсах підвищення кваліфікації кадрів при Кіровоградському ОІППО. Після проходження атестації педагогічні працівники мають:

- вищу кваліфікаційну категорію – 1 педагог;

- першу кваліфікаційну категорію – 1 педагог;

- другу кваліфікаційну категорію – 2 педагоги;

- кваліфікаційну категорію «спеціаліст» – 2 педагоги

За період 2021 - 2022 навчального року атестовано одного педагога. Вихователю

Пасічній Н.М. встановлено кваліфікаційну категорію " спеціаліст I1 категорії".

Управлінська діяльність

Керуючись основними положеннями нормативних документів, які визначають сучасну законодавчу базу й методичне забезпечення дошкільної освіти та планом роботи

на 2021-2022 навчальний рік, колектив закладу зосереджував увагу на пошуку опти-

мальних засобів навчання та виховання дітей з метою реалізації пріоритетних завдань, визначених на основі аналізу роботи дошкільного закладу за попередній навчальний рік, а саме:

1. Удосконалення роботи щодо модернізації системи фізичного виховання через різні форми рухової активності та основ валеологічної культури.

2. Подальша реалізація завдань щодо формування комунікативно- мовленнєвої компетентності дитини через використання мовленнєвих навичок, умінь і здібностей у процесі пізнавальної та ігрової діяльності.

3. Забезпечення наступності та взаємодії в організації освітнього процесу дошкільної та початкової ланок освіти спрямованої на всебічний гармонійний розвиток компетентної особистості в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа».

У 2021-2022 навчальному році колектив закладу працював творчо і відповідально. Адміністрації закладу вдалося охопити оперативним контролем стан підготовки до навчального року, організацію роботи по безпеці життєдіяльності учасників освітнього процесу. Під час проведення педрад, семінарів використовувалися інтерактивні методи навчання педагогів: дискусії, ділові ігри, вправи Проведення відкритих занять стимулювало педагогів до поглибленого вивчення питань, що висвітлювалися, пошуку нестандартних, цікавих рішень, а також сприяло збільшенню самооцінки. Педагогічні працівники приймали активну участь в оформлені тематичних виставок методичної літератури з правового та національного виховання, осінніх та новорічних композицій з природного матеріалу.

За участі батьків створювалися виставки дитячих малюнків в межах Тижнів знань з безпеки життєдіяльності, Шевченківських днів, виставки книжок.

Колектив створював умови для емоційного благополуччя дитини, будував навчальну діяльність в динамічному режимі, використовуючи різні спеціальні оздоровчі заходи.

Моніторинг рівня засвоєння вимог базової програми всіх вікових груп є основним показником педагогів та усього колективу в цілому. За результатами діагностики дошкільників по засвоєнню програми рівень знань дітей відповідає вимогам. Проаналізувавши знання дітей, які відвідують перший клас, можна зробити висновок, що діти мають високий та достатній рівень успішності

В освітньому процесі нашого закладу використовуються інноваційні технології: психолого-педагогічне проєктування, ІКТ у всіх вікових групах, елементи методики М.Монтессорі в групах раннього віку, А.Г.Чепурного «Мнемотехніка» в групах для дітей середнього дошкільного віку, педагогічна спадщина С.Русової, В.Сухомлинського, STREAM-освіта, програма соціально-фінансової освіти дітей дошкільного віку «АFLATOT», ТРВЗ у групах для дітей старшого дошкільного віку, що дозволяє зробити

процес навчання привабливим для дітей, змістовним, поєднати здобуття знань з грою.

Педагогічний колектив прагне бути в авангарді сучасних освітніх тенденцій,

педагоги формують у дітей позитивні взаємини, навчають вмінню не лише слухати, а й чути, співчувати, підтримувати пропозиції однолітків та відстоювати свою особисту позицію. Упродовж дня діти мають можливість самовизначатися в різних видах

активності, діючи одноосібно чи в командах. Різні моменти дня наповнені значними для дітей традиціями і ритуалами.

В умовах пандемії дошкільний заклад перейшов на дистанційну форму роботи. З метою забезпечення освітньої та просвітницької діяльності дошкільного закладу педаго- гічний колектив був ознайомлений з рекомендаціями МОН України щодо організації дистанційної форми навчання в період карантину в онлайн-режимі. Всі форми роботи з батьками та дітьми в зв'язку з карантинними обмеженнями та воєнним станом , пере -важно відбувалися в режимі онлайн ( платформа ZOOM). Час карантину педагоги при -святили й підвищенню фахового рівня. Всі педагоги брали участь у вебінарах на порта- лах Всеосвіта, Logoped-master та ін., отримали сертифікати. Відповідно до індивідуаль- них планів роботи здійснювалася й організаційно-педагогічна робота – оформлення документації, виготовлення посібників. .

Продовжує діяти сайт закладу, який систематично поповнюється корисною інформацією. У 2021-2022 н.р. продовжується розбудова системи внутрішньої системи якості освіти в ДНЗ. В ДНЗ № 1 «СОНЕЧКО» складено та затверджено Положення про систему внутрішньої системи якості освіти в ДНЗ , яке містить чіткий алгоритм дій розробки стратегії. В закладі існує робоча група, яка розробляє стратегію розбудови системи для забезпечення функціонування всіх компонентів даної системи якості освіти.

Методична робота

Методична робота у закладі була спрямована на створення оптимальних умов для навчання, виховання, розвитку дошкільників та побудована згідно з принципами і положеннями нормативних документів про освіту, рекомендаціями методичного кабінету.

Протягом 2021-2022 навчального року працювали такі методичні структури: педагогічна рада, семінари, методичне об'єднання вихователів, інструктивно-методичні наради при директору, розробка методичних рекомендацій, співбесіди та консультації з педагогами. Методична робота з педагогічними працівниками реалізовувалася як через традиційні (колективні та індивідуальні), так і нетрадиційні форми її організації.

Традиційними формами методичної роботи у закладі є педрада, метою якої є розвиток та вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення майстерності педагогічних працівників. У 2021-2022 н.р. було проведено 4 засідання педагогічної ради, на яких розглядались актуальні теми.

Для стимулювання методичної творчості, подолання шаблону і трафарету в навчанні і вихованні, розвиток педагогічного мислення педагогів в ДНЗ створена творча група вихователів. До її складу входять кращі педагоги закладу, які уміють генерувати та популяризувати педагогічні ініціативи, перспективний досвід і власні напрацювання.

Впродовж року педагогічними працівниками було виготовлено багато необхідного цікавого та змістовного дидактичного та розвивального матеріалу для роботи з дітьми. Поповнено методкабінет посібниками та педагогічною літературою відповідно до сучасних вимог, переглянуто та поновлено наповнення патріотично-національних куточків . Традиційним стало проведення в садочку педагогічних годин. Саме вони дають можливість своєчасно вирішувати завдання, що виникають у процесі роботи. Протягом року в тематику педагогічних годин включались опрацювання нормативно-правових документів, огляд публікацій науково-методичної літератури.

Впродовж 2021-2022 навчального року в нашому закладі функціонувала інклюзивна група. Для вихованця цієї групи розроблено свою індивідуальну програму розвитку, на підставі заключень та рекомендацій ІРЦ, а також індивідуальний навчальний план. Кожні три місяці відбувається корекція навчального плану, відповідно

до динаміки розвитку вихованця з ООП. Окремої ресурсної кімнати немає. Разом з тим було облаштовано ресурсний простір, який забезпечений усім необхідним. Є в групі місце для усамітнення, розвивальні ігри, навчальні матеріали тощо. Командою педагогічного супроводу інклюзивної освіти розроблено відповідну правову та методичну документацію, створено належні умови для розвитку та перебування дітей з особливими потребами в дошкільному закладі. Напрацьовано відповідне дидактичне наповнення для корекційно-розвивальної роботи з такими дітьми. Проведено відповідну роботу з педагогами інклюзивної групи . Поповнено розвивально-корекційне середовище дидактичними матеріалами, іграми, посібниками. Робота з батьками проводилася в дистанційному форматі: консультації, поради, рекомендації. Дитина з ООП залучалася до всіх форм роботи в закладі, приймала активну участь у розвагах та святах. Активно проводиться індивідуальна робота із вихованцем орієнтовно до його потреб, а саме: соціалізація, розвиток комунікативних навичок, розвиток звуковимови та зв’язного мовлення, розвиток дрібної та загальної моторики, удосконалення навичок самообслуговування тощо. У вихованця наявна позитивна динаміка розвитку. Дитина навчилася взаємодіяти з соціумом , адаптувалася до умов дитячого садочка.

Відповідно до річного плану в ЗДО були проведені у всіх вікових групах музичні свята та розваги. В цьому навчальному році вони проводилися без участі батьків в зв’яз- ку з карантинними обмеженнями, на час війни освітній процес призупинено. Приємно бачити тісну взаємодію родин вихованців та ЗДО. Проводилася дистанційна методична та психологічна робота з педагогами згідно складених планів. Методичні матеріали, нормативно-правова документація, відео проведення занять висвітлювалися на сайті зак ладу. Освітньо-виховна робота велася і через вайбер, програму ZOOM. Педагоги створю вали відео звіти у вигляді фото , колажів робіт дошкільників. Таким чином, річний план за 2021 – 2022 навчальний рік колективом ЗДО в основному виконаний, поставлені цілі досягнуті. В організації освітнього процесу на 2022 – 2023 навчальний рік плануємо працювати над такими завданнями: -сприяти удосконаленню патріотичних почуттів, формувати розмовне мовлення дітей шляхом використання

-сприяти удосконаленню патріотичних почуттів, формувати розмовне мовлення дітей шляхом використання сучасних технологій, розвитку зв'язного мовлення, прозових та поетичних творів сучасних авторів, кращих зразків малих фольклорних жанрів;

Організація харчування

Організація харчування дітей в закладі дошкільної освіти, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.

Харчування дітей в закладі дошкільної освіти у 2021-2022 навчальному році здійснювалось за перспективним меню. З 1 січня 2022 року в закладі впроваджено оновлене чотирьох тижневе меню (на зиму-осінь, літо-весну). В ньому зроблено акцент на корисну та смачну їжу, враховані наші національні вподобання, обмежене споживання продукції з високим вмістом солі й цукру, натомість додано більше злакових, овочів, фруктів, ягід, молочних та м'ясних продуктів. Їжа видається дітям у суворо визначений час згідно з графіком та режимом дня. Усі продукти харчування, що надходять до ДНЗ відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються накладними, сертифікатами якості, висновками санітарно-епідеміологічно їекспертизи. В дитсадку організовано триразове харчування дітей. Режим харчування вихованців цілком відповідав режиму роботи закладу дошкільної освіти. Інтервали між прийомами їжі строго витримувались. Протягом навчального року у закладі перебували діти пільгового контингенту. Загальний контроль за станом харчування здійснювали директор закладу та сестра медична старша.

Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни.

Перспективні та поточні заявки подавались своєчасно. Протягом навчального року стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку та груп відповідав достатньому рівню (харчоблок забезпечений посудом та кухонним інвентарем; обладнання знаходилось у справному стані). . В умовах карантину, з приводу COVID-19, всі дитячі столи стоять на відстані один від одного, що дозволяє уникнути тісного контакту між дітьми. Кожен помічник вихователя дотримується вимог щодо зовнішнього вигляду під час роздачі їжі згідно санітарного регламенту та протиепідемічних заходів щодо запобігання коронавірусної хвороби під час карантину.

Постійно дотримується питний режим, діти забезпечені кип’яченою водою в достатній кількості, яка зберігається в групах у спеціальному посуді; діти вживають воду за потребою.

Керівник, та вихователі постійно тримають на контролі оплату за харчування.

Аналіз кадрового забезпечення харчоблоку дозволяє зробити висновок, що харчоблок укомплектований кадрами відповідно до штатного розпису, всі мають спеціальну фахову освіту, достатню професійну компетентність.

Створення умов щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу

Згідно ст. 23 Закону України «Про освіту» дошкільний заклад забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей. Дана робота ведеться в таких напрямках:

· Створення безпечних умов для перебування дітей.

· Організація догляду за дітьми.

· Робота з колективом по ОП, ПБ, БЖД.

· Навчально-виховна робота з дітьми з питань БЖД.

· Робота з батьками.

Кожен працівник ДНЗ «СОНЕЧКО» проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні, так і на прогулянкових майданчиках. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання.

У відповідності до нормативно-правових документів ведеться документація, навчальний заклад забезпечений нормативно-правовими документами. Своєчасно видавались накази про організацію роботи, щодо запобігання дитячого травматизму в дошкільному закладі в осінній, зимовий, весняний та літній періоди, про підсумки роботи закладу щодо запобігання дитячого травматизму. Щоквартально проводився аналіз статистичних даних щодо травмування дітей під час навчально-виховного процесу, звіти своєчасно надавались до відділу освіти.

Згідно з графіками проводились інструктажі з працівниками з безпеки життєдіяльності дітей, охорони праці, пожежної безпеки. Упродовж року розроблено пам’ятки для батьків щодо правил поведінки під час Новорічних та Різдвяних свят та відпусток батьків в літній період.

Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на нарада при директору, виробничих нарадах. Були висвітлені питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпечення життєдіяльності малюків під час навчально-виховного процесу, аналізувалася робота колективу з даних питань, санітарні правила улаштування та утримання дошкільного закладу, пожежно-технічних умов влаштування ЗДО.

З метою запобігання дитячого травматизму та безпеки життєдіяльності проводилися наступні види контролю:

- адміністративно-громадський контроль за станом з охорони праці, дотриманням правил пожежної безпеки, за проведенням та реєстрацією інструктажів з безпеки життєдіяльності, за проходженням медогляду працівниками (2 рази на рік);

- попереджувальний контроль за створенням умов щодо безпеки життєдіяльності дітей та запобіганням дитячого травматизму.

У зв'язку з введенням воєнного стану заклад працює відповідно до відповідних нормативно-парвових документів: Закону України від 24.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» .

Методичною службою постійно організовуються та проводяться Дні, Тижні, Місячники безпеки.

Адміністрація закладу вжила заходів щодо обмеження доступу сторонніх осіб до закладу. Впродовж дня дошкільний заклад було закрито.

Педагогами закладу проводиться агітаційна робота через пропаганду здорового способу життя та виховання у дітей відповідального ставлення до збереження власного життя через батьківські групи.

Впродовж 2021-2022 н.р. не було зафіксовано випадків дитячого травматизму під час освітньо-виховного процесу та в побуті. Задля профілактики та попередження випадків дитячого травматизму педагогами закладу проводиться систематична робота з підвищення та опанування знаннями щодо дотримання правил особистої безпеки під час прогулянки, рухливих ігор, правил поводження на проїжджої частині тощо.

Медичне обслуговування

Медичне обслуговування дітей в дошкільному навчальному закладі здійснюється у відповідності до Закону України «Про дошкільну освіту», Порядку медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. № 826, наказу МОЗ України та МОН України «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» від 30.08.2005р. № 432/496.

Пріоритетними напрямками щодо медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі № 1 «СОНЕЧКО» визначено такі:

- збереження і зміцнення здоров’я дітей;

- забезпечення ефективного фізичного розвитку дітей;

- формування у дітей свідомого ставлення до власного здоров’я і здоров’я оточуючих як до найвищої індивідуальної і суспільної цінності.

У своїй роботі сестра медичні працівники:

- керується чинним законодавством, нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я, освіти та науки;

- здійснюють постійний контроль за станом здоров’я дітей, проведенням обов’язкових медичних оглядів дошкільників та працівників, профілактичних щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ України;

- надають невідкладну медичну допомогу вихованцям у разі гострого захворювання або травми;

- здійснюють контроль за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму навчально-виховної діяльності, санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму;

- проводять санітарно-просвітницьку роботу серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного навчального закладу;

- ведуть звітно-облікову медичну документацію в порядку, встановленому МОЗ України.

Для організації медичного обслуговування дошкільників у дитячому садку створені всі необхідні умови. В закладі є медичний кабінет, який має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та працює відповідно до «Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу» затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 № 432/496 та нормативних вимог. Наявність медикаментів відповідає переліку надання першої медичної допомоги.

У ДНЗ №1 «СОНЕЧКО» планомірно проводяться антропометричні вимірювання та оцінювання фізичного розвитку дітей. Акцентуючи увагу на здійснення оздоровчо - загартовуючих процедур, повноцінне проведення прогулянок на свіжому повітрі, дотримання режиму дня та рухового режиму колектив педагогів зміг досягти поставленої мети щодо зменшення захворюваності. Однак спостерігається, що частина дітей, які не постійно відвідують дошкільний заклад, проводять вдома:

- за сімейними обставинами;

- невідвідуванням у зв’язку з карантином на COVID;

- відстороненням дітей від відвідування груп на період карантинів за поданням.

Питання стану здоров’я дітей, створення оптимальних умов для зниження захворюваності та оздоровлення дошкільнят постійно розглядалися на нараді при директорі. У дошкільному закладі постійно проводиться роз`яснювальна робота серед вихованців та батьківською громадськістю щодо проведення профілактичних заходів по запобіганню захворюваності та ефективності вакцинації.

Для безпечного перебування вихованців ДНЗ всі працівники закладу двічі на рік проходять обов'язковий медичний огляд згідно Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007р. № 246 та наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі». Всі працівники закладу в умовах пандемії з приводу захворюваності на COVID-19 мають 100% вакцинацію.

Відповідно до Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», згідно Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007р. № 246 та наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» – обов’язковим для усіх категорій працівників дошкільного закладу є проходження щорічних медичних оглядів.

Працівники дошкільного закладу двічі на рік, згідно графіку, проходять обов'язковий медичний огляд відповідно до наказу МОН України від 25.11.2011 № 1365 «Про посилення контролю щодо проходження обов'язкових медичних оглядів працівниками дошкільних навчальних закладів». Відповідальність за своєчасне проходження медичних оглядів працівниками ДНЗ, згідно наказу, покладено на сестру медичну старшу.

Залучення батьківської громадськості навчального

закладу до співпраці

Родина і заклад дошкільної освіти – два суспільних інститути, які закладають фундамент майбутнього дитини. У них одна мета: виховати здорову, соціально адаптовану, всебічно розвинену людину з високим інтелектуальним, творчим та духовним потенціалом.

Тому ми впроваджуємо найрізноманітніші форми роботи з батьками.

Це: дні відкритих дверей, круглі столи, семінари, тренінги, робота з батьками дітей ООП по написанню ІПР, батьківські конференції, телефон довіри, бесіди, дискусії.

Акцентуючи увагу на роботу закладу в умовах карантину, та ускладненої епідеміологічної ситуації з причини розповсюдження корона вірусної хвороби на COVID-19, всі заплановані заходи відбувались в онлайн -режимі на дистанційній платформі ZOOM.

В усіх групах, на сьогоденні, утворені групи «вайбер» для батьків, де педагог має прямий зв'язок у спілкуванні та вирішенні нагальних потреб.

Для озеленення території ДНЗ працівниками висаджено весняні квіти, а саме : півони, ромашки, крокуси, гіацинти, флокси, тюльпани, іриси, однорічні квіти. З кожним роком заклад стає красивішим, зеленішим та сучасним.

Матеріально-технічна база

Сучасне життя вимагає постійних реконструкцій та оновлень. Це питання є одним із основних у діяльності директора.

Фінансова діяльність у 2021- 2022 навчальному році була спрямована на покращен- ня матеріальної бази, створення належних умов для здійснення освітнього процесу, під- тримку життєдіяльності закладу

Впродовж 2021-2022 навчального року поліпшення матеріально-технічної бази відбувалось за рахунок коштів місцевого бюджету на придбання товарів:

Пральна машина – 12000 грн

Міксер – 5600 грн

Ламінатор – 2000 грн

Шпалери – 1375грн

Ремонт кабінету медсестри- 2025грн

Ремонт вбиральні - 50265 грн Коридор -700

Ремонт коридору – 700 грн

Підключення генератора - 410грн

Електросушарки - 2270грн

Канцтовари – 7491грн

Бойлер -5000 грн

Встановлення захисних решіток – 4500грн

Посуд – 1350 грн

Каструлі – 435 грн

Миски - 900 грн

Цвяхи – 300 грн

Лопата для снігу – 170 грн

Вила – 105 грн

Мітла- 210

Прожектор – 1200 грн

Лампочки – 450 грн

Ремонт унітазів – 1040 грн

Праска – 700 грн

Тент будівельний – 780 грн

Віники, швабри – 805 грн

Масло до бензокоси – 140 грн

Миючі засоби – 20574 грн

Антисептики -10346 грн

Фарба – 12355 грн

Не дивлячись на важкі часи нашої країни, введення воєнного стану в Україні та припинення освітнього процесу, перераховуючи досягнення колективу в успішній організації освітньо – вихованої роботі, інклюзивної освіти, зміцненні матеріально – технічної бази закладу, участь колективу в вебінарах, проектах, - можливо зробити висновок про кваліфіковану організацію роботи ДНЗ , про успішнішу роботу педагогів, про достатній рівень сформованості умінь та навичок вихованців, про надання інклюзивних послуг – все це дає змогу впевнено затвердити, що заклад має власний імідж .