Новини 2019-2020 навчальний рік

День Незалежності України!

Дошкільнята та колектив нашого дошкільного навчального закладу вітає Україну з 29-ю річницею Незалежності!

Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води…

В годину щасливу і в радості мить,

любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну,

красу її, вічно живу і нову,

і мову її солов’їну.

В. Сосюра

до дня незалежності України.mp4

алгоритм прийому дітей під час карантину covid-19

Садок3.mpg

день вишиванки 2020

Коли вдягаю вишиванку,

Немов в любові признаюся

Своїй країні ніжно й палко,

Вдягну і Господу молюся.

За мир та спокій в Україні!

Щоб вишивані візерунки

У долю кожної родини

Внесли приємні подарунки!

День вишиванки – це всеукраїнське свято, яке покладене зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння українського вишитого одягу. Вишиванка – для українця не лише одяг, яке вдягають у найважливіші дні життя або свята. Це символ приналежності до роду та нації, а у наш час ще й один із символів, за яким вирізняється наш народ. Яскраві кольори і візерунки символи – усе це є вишиванка.

Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. Відзначають цей день щороку в третій четвер травня.

Вся велика садкова родина і колектив ДНЗ «СОНЕЧКО» 21 травня 2020 року святкуюють «День вишиванки». Діти короткотривалої та старшої груп оздоблювали декоративні паперові сорочки українськими традиційними візерунками. Вихователь Борко Мар`яна Василівна провела онлайн заняття з малювання «Моя вишиванка». Діти малювали вишиванки за мотивами української вишивки, заповнювали середину смужки великими елементами, кайму –дрібними; самостійно добирали кольори. В кожного вийшов свій дизайн вишиванки. Усі дошкільнята нашого закладу приєдналися до флешмобу « Вишиванка іде по Землі!». Батьки надіслали безліч фото своїх діток у надзвичайно гарних вишиванках. Вже у дитячому садочку діти знають і люблять свою Україну, її символи та традиції. Останнім часом вишиванка стала своєрідним символом патріотизму і любові до своєї країни. Багато її люблять за стильність і унікальність, адже кожен вишитий на ній візерунок має свій символ і значення.

Тож, носімо вишиванки на долю й щастя – це наш оберіг!


фотоконкурс " Маленькі таємниці мого квітника"

Весна - прекрасна пора року, що дарує нам чудову нагоду долучити дітей до праці у природі, розширити їх природничі знання, навчити бачити красу навколишнього світу, любити та берегти його.

Весняні місяці - оптимальний час для посадки та догляду рослин. До цієї роботи зазвичай залюбки долучаються діти. Їм дуже подобається допомагати дорослим висаджувати квіти, поливати, оприскувати. Під час такої роботи в дошкільників формуються позитивні емоції, які в подальшому стануть багажем знань та умінь. Також сприятимуть їх інтелектуальному, духовному та фізичному розвитку.

Тому в нашому садочку було організовано конкурс "Маленькі таємниці мого квітника". Батьки надсилали фото діток біля квітників та під час догляду за ними.

15 травня - день сім'ї

Сім’я – дерево родинне

З широким листям на гілках

Це роздоріжжя де з дитинства

Життєвий починаєм шлях.

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини – ось мірило розвитку і прогресу країни.

Пам’ятаймо, що основою народної моралі, її найвищим законом у всі часи була любов і повага до родини. Мати – лагідна берегиня сім’ї, а батько – її міцна та надійна опора. На добрих материнських порадах і мудрих батьківських настановах тримається світ. Ця вічна істина – основа родинного виховання, могутній чинник зміцнення духовності нації. Від сім’ї ми черпаємо життєві сили. Сім’я допомагає нам долати негаразди та додає сил і натхнення.

Діти ДНЗ №1 « СОНЕЧКО» прийняли активну участь у створенні галереї « Я і моя сім’я». У своїх малюнках дошкільнята передали всю любов і повагу до своєї родини.

Від щирого серця бажаємо всім родинам міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, родинної злагоди та благополуччя.

День матері

Як сонце посилає свої проміння, зігріваючи усе живе на землі, так і любов матері завжди зігріває дитину.

День матері – це всесвітнє свято, присвячене усім матусям світу. На Україні цей день відзначається у травні. Його мета– підтримати традиції бережливого ставлення до жінки, відзначити значущість в нашому житті найголовнішої людини – матері.

Діти обов’язково повинні розуміти, ким є для них матуся і якої пошани вона заслуговує безперечно, День матері – це один з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до останніх своїх днів несе у своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї матусі, яка усе зрозуміє, пробачить, завжди пожаліє і буде безмежно любити невзираючи ні на що. Дошкільнята нашого садочка відзначили цей день разом зі своїми матусями і взяли участь у фотоконкурсі « Матусю дорогенька! Я тебе люблю!»

дистанційні музичні заняття

Музичне заняття " Знайомство з музичними інструмкентами". Музичний керівник Маліновський В. М.

Програмовий зміст: розвивати інтерес до активної гри на музичних Інструментах, учити зосереджуватися на грі, диференціювати тембри музичних інструментів, створювати музичний образ, самостійно передавати настрій музики; розвивати відчуття мелодійності, ритму; продовжувати вчити правильного поводження з музичними інструментами, закріпити прийоми гри на них.

Навчально-виховний процес під час карантину у старшій групі

Зараз у нас триває карантин, як наслідок, батьки теж вимушені залишатися вдома. Як же батькам організувати день, щоб діти мали можливість і розважитися, і розвиватися? Дитині дошкільного віку, на відміну від школяра, потрібно допомогти організувати власну діяльність. Вихователь старшої групи ДНЗ №1 « СОНЕЧКО» Сопільняк Лілія Володимирівна запропонувала виконати спільну роботу батьків і дітей по виготовленню макету Землі у техніці папьє-маше. Організовуючи дистанційну роботу за допомогою мобільного додатку Viber, вихователь провела детальний майстер клас щодо методів роботи з пап'є-маше. Діти з задоволенням і захопленням виконали запропонований вид роботи. Під час художньої діяльності дошкільнята не тільки познайомилися з новою технікою, а й поглибили уявлення та знання про Землю як планету Сонячної системи; закріпили в активному словнику назви деяких космічних об´єктів, терміни «космос», «планета», «земля», «макет», «материк», «океан». Виготовлення макету Землі сприяло вихованню пізнавального інтересу дітей до навколишнього середовища.

Дистанційне навчання у ii молодшій Б групі

Вихователь Рапацька Л. М. під час карантину запропонувала батькам в домашніх умовах виготовити захисні маски для кожної дитини. Перевіряла стан здоров’я дітей в телефонному режимі. Опрацювала інформацію для батьків «Правила під час карантину».

Упорядкувала папку по роботі з батьками. Провела консультації для батьків «Як допомогти дитині, яка переживає стреси?», «Поради як вберегти здоров’я. Коли починати вчити дитину мити руки?», «Розвиток мовленнєвої творчості дітей в процесі роботи з казкою в сім’ї», «Чим зайняти дитину вдома?».

Бесіди з батьками: «Як привчати дитину до самостійності», «Які твори українських письменників читати дітям молодшого шкільного віку», «Переказ казки дітьми за мнемотаблицею».

Виготовила пам’ятку для батьків вихованців «Профілактика коронавірусу».

Оформила батьківський куточок, оновила пам’ятки та поради для батьків з актуальних проблем.

Поповнила матеріалами папку – здоров’язберігаючі технології.

Провела заняття «Весна. Перелітні птахи».

Розробила зяняття з логіко-математичного розвитку Число і цифра 2. Орієнтація у просторі. Порівняння предметів заввишки. Орієнтація в часі. Казкова лічба.

Заняття з ліплення «Друзі для жучка-сонечка».

Прочитали вірш О.Олеся «Веснянка». Вивчили потішки.

Провела заняття з аплікації «Прикрасимо закладку для книжки», заняття з малювання «Подорожуємо потягом».

Виготовила дидактичні ігри «Назва одним словом», «З якої казки предмет?», «Частина доби», Де чий будинок?», «Висока і низька башточки», «Посади метелика на квітку».

Бесіда " Порівняння предметів за висотою за допомогою конструктора LEGO"

Заняття на тему: " Друзі жучка сонечко"

Малювання " Подорожуємо потягом"

навчально-виховний процес під час карантину у групах дітей раннього віку

Під час дистанційного навчання вихователем Пасічною Н. М. проведено такі види роботи у першій молодшій Б групі:

Пам'ятка для батьків "Небезпечні предмети вдома".

Консультація "Ігри для всієї родини".

Пам'ятка "Коронавірус".

Порада "Як правильно читати казку".

Завдання: Читаємо казки разом з дітьми.

Консультація для батьків "Розвиваємо дрібну моторику дитини".

Завдання: Робота з тістом або пластиліном. "Веселе ліплення".

Наталя Миколаївна Пасічна виготовила лепбук " Пори року"

Наталя Миколаївна виготовила дидактичні ігри: "Знайди тінь" , "Підбери за формою", "Математична галявина" , "Що росте на городі, що в саду?".

Переглянула вебінари та отримала сертифікати.

I мололодша А група " Бджілка" Вихователь: Намеснік В.В.

Під час карантину проводила таку дистанційну роботу з батьками: підготувала підбірку консультацій та порад. "Як зупинити коронавірус", "Як не заразитись вірусом через продукти" "Способи відкрити дитині свою любов" "Під час карантину не залишайте дітей самих і спілкуйтеся з ними" "Поради батькам на кожен день"

Також пропонувала підбірку творів В.Сухомлинського. Забезпечувала матеріалом для закріплення раніше набутих знань і навичок зокрема ( як правильно мити руки). Підготувала підбірку вправ на дихання, пальчикові гімнастики та дид.ігри на розвиток сенсорних здібностей. Також надала наочний матеріал для худ.естетичного розвитку малят.

дистанційна Робота з дітьми та батьками під час карантину у середній групі

Дистанційне навчання середньої групи (вихователь Ткаченко В. А.) здійснювалось відповідно до складеного плану роботи на зазначений період ( Виховна робота була здійснена в різноманітних формах, а саме:

1 ) Інформаційна студія для батьків, щодо профілактики інфікування і поширення коронавірусу, з цього ж приводу були проведені консультації для батьків «Чим зайняти дитину вдома», «Як говорити з дітьми про коронавірус», «Як привчати дитину до порядку»;

2) Розроблені поради і консультації батькам для розвитку мовлення дітей «Ряд загальних порад і застережень щодо мовленнєвого розвитку дітей», «Домашній театр - розвиток мовлення», «Формування комунікативної компетентності: як фактор соціалізації дітей з мовленнєвими потребами», «Роль батьків у розвитку мовлення дитини», «Роль казки у розвитку дитини», вся інформація була надіслена батькам

3) Був розроблений індивідуальний план самоосвіти, зібрано багато цікавого та повчального матеріалу ;

4) Для подальшої роботи з дітьми середньої групи були виготовлені картотеки дидактичних та рухливих ігор. Також був підібраний та виготовлений дидактичний матеріал;

5)Були розроблені конспекти занять для дітей середнього дошкільного віку з логіко-математичного розвитку, заняття з ознайомлення природного довкілля. Також було виготовлене відкрите комплексне заняття в середній групі.

6) Була проведена робота з батьками та дітьми в телефоному режимі, та в соціальній мережі.

7) Були підготовлені батьківські збори. Та проведена робота з батьками по відвідуванню дітьми дитячого садочку після завершення карантину.

8) Був підібраний та розробленій сценарій до родинного свята. Він включає в себе вірші, пісні, танці, та безліч цікавих ігор. Який буде проведено в червні місяці.

9) На протязі всього карантину тісно співпрацювала з батьками середньої групи: а саме дізнавалася про стан здоров’я кожного вихованця середньої групи. Надавала батькам безліч цікавої та повчальної інформації для роботи з дітьми під час карантину, для засвоєння та повторення вивченого матеріалу. Надавала безліч цікавих ігор, для проведення вільного часу батьків зі своїми дітьми.

Також, у цей період, значна увага приділялася підвищенню рівня самоосвіти.

Була опрацьована методична та психолого-педагогічна література:

Опрацювання статей, що описують прояви дитячих інфекційних хвороб з метою застосування результатів вивчення для контролю за станом здоров’я вихованців дитячого садочку.

Опрацювання нових ігрових технологій з метою подальшого впровадження в роботі.

Ознайомлення та опрацювання нових нормативних документів.

Опрацювання методичної літератури.

Ознайомлення з новинками дошкільної літератури.

Переглянула вебінари та отримала сертифікати:

  • Організація роботи дитсадка в умовах карантину:нормативні орієнтири (1год.) 08.04.20

  • Як організувати методичну роботу в дитсадку віддалено (1 год.) 09.04.20

  • Психолог в інклюзивному дошкільному закладі(1год) 26.03.20

  • Новачок у ЗДО : завдання психолога(2 год) 22.04.20

ДНЗ №1 "сонечко" вітає зі святом Воскресіння Христового!

Нехай чудесне свято Великодня принесе щастя, здоров'я, любов, спокій та добробут у ваші родини, щирість у взаємини, додає нових сил і наснаги. А в серці примножується добро, панує піднесена великодня радість, надія та душевний спокій. Радісних свят! Святкуємо як світ, святкуємо вдома!

Зараз маленькі помічнички постійно поряд. Ну і точно брали участь у великодніх приготуваннях: допомагали випікати паски та розписувати яєчка.

Тому у ДНЗ №1 «СОНЕЧКО» №1 було організовано великодній флешмоб «Сидимо вдома та печемо паски». Батьки надсилали фото дітей з готовими великодніми виробами та процесом приготування.


дистанційний навчально-виховний процес у групі з короткотривалим перебуванням дітей

Борко Мар`яна Василівна, під час карантину свою педагогічну діяльність спрямовувала на організацію дошкільної роботи у сфері дистанційної освіти.

Дистанційне навчання — це індивідуалізований процес набуття знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності особистості, який відбувається за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу у спеціалізованому середовищі, що функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

Перевагами дистанційної роботи є:

1. Гнучкість — дитина може виконувати завдання в зручний для себе час та в індивідуальному темпі, незалежно від місця проживання/перебування.

2. Якісний матеріал (дистанційні курси розробляються відповідно до програм, затверджених МОН, але не обмежуються лише одним підручником й включають інформацію з кількох джерел, медіа-файли, коментарі вихователів, посилання на статті тощо).

3. Індивідуальний підхід до кожної дитини з урахуванням її здібностей та потреб.

4. Оволодіння сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями.

5. Вивільнення часу для відвідування різноманітних гуртків, курсів та занять улюбленими справами.

6. Можливість постійного інформування батьків та надавання їм необхідної інформації.

Під час організації дистанційної роботи вихователем було пророблена велика низка завдань як у сфері самоосвіти так і під час дистанційної роботи з дітьми.

1. Підбір в електронному варіанті розробки методичних рекомендації за освітніми лініями:

- «Особистість дитини»,

- «Дитина у природному довкіллі»,

- «Мовлення дитини»,

- «Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі»,

- «Гра дитини»,

- «Дитина у світі культури»,

- «Дитина в соціумі»;

2. Підбір в електронному варіанті дидактичного роздаткового матеріалу з математики;

3. Підбір в електронному варіанті дидактичного роздаткового матеріалу з розвитку мовлення;

4. Ознайомлення з нормативно-правовим документом та статтями:

- Наталя Гавриш, Катерина Крутій «Хочу!? Можу!? Треба! або професійний та особистісний комфорт сучасного педагога;

- «Валеологічне виховання дітей дошкільного віку, як фактор формування здорового способу життя»;

- Лариса Адамова - «Взаємодія дошкільників та дорослих. Комплексна корекційно-розвивальна робота»;

- «Формування соціально-моральних якостей дошкільників в умовах полікультурного середовища»;

- «Спостережень за навколишнім світом та у природі з дітьми дошкільного віку»;

- «Лист МОН «Щодо організації та дотримання вимог з питань охорони праці па безпеки життєдіяльності у закладі дошкільної освіти»;

- «Лист «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19»;

- Т. Піроженко «Провідна роль творчих ігор у особистісному розвитку дошкільників»;

- Полєвікова О.Б., Швець Т.А. - «Безпечний світ дошкільника»;

- Катерина Крутій «Дерево пустушок, або Як запровадити гарну традицію в дитячому садочку»;

5. Підібрати в електронному варіанті та поповнити картотеку рухливих ігор.

6. Підбір консультацій та порад для батьків в електронному варіанті та висвітлення в соціальних мережах та Viber:

- «Позитивне ставлення до себе та інших – запорука здоров’я»;

- «Що потрібно знати щоб вберегтися від вірусу»;

- «Свято» карантину, що робити з дітьми, яких відправили в ізоляцію?»;

- «Ігри для подолання агресії»;

- «Поради як зберегти психічне здоров'я під час карантину»;

- «Що саме може виконати дитина з хатньої роботи?»;

- «Чим займатися в період карантину. Ігри вдома»;

- «Діти самі вдома: основні застереження та поради батькам під час карантину»;

- «Спостережень за навколишнім світом та у природі з дітьми дошкільного віку»;

- «Як вберегтися від Коронавірусу»;

- «Чим зайняти дитину вдома. Цікаві досліди».

7. Підготовка матеріалів, завдань, ігор для самостійного виконання вдома. Висвітлення інформації у соціальних мережах, на сайті та в мережі Viber.

8. Три рази на тиждень було проведене опитування батьків про здоров’я та самопочуття дітей, обговорювалися труднощі при виконанні завдань та допомога якщо в цьому була потреба.

9. Підібрано низку веселих та цікавих руханок, мультфільмів, відео-завдань, аудіоказок для дітей щодо покращення настрою та для цікавого проведення часу. Даний вид діяльності детальніше описаний в індивідуальному плані вихователя та має посилання.

10. Підбір в електронному варіанті та поповнення папки для батьків «Сімейного клубу».

11. Перегляд вебінарів та отримання нових знань за тематиками:

- «Практичні поради щодо організації дистанційного навчання під час карантину»;

- «Організація навчання та дозвілля під час карантину: корисні матеріали на допомогу педагогу»;

- « Розвиток мислення та мовлення як складова розвивальних занять для дошкільнят»;

- «Ігрові методики для розвитку мовлення»;

- « Підвищення якості дошкільної освіти в Україні»;

- «ВООЗ рекомендує. Як зробити антисептик своїми руками».

12. Підбір розвивальних сучасних ігор для організації гри з дітьми вдома та під час ігрової діяльності при організації навчальної діяльнсті в дошкільномк закладі після закінчення карантину:

- «Бургер – історія» - вчимося готуватися бургер;

- «Готуємо піцу» - вчимося знаходити відповідні продукти;

- «Великодня писанка» - оформи та розфарбувати писанку;

- «Смайлики» - розмальовка смайла з двох сторін;

- LEGO-гра «Допоможи котику»;

- LEGO-гра «Екогра»;

- LEGO-гра «Кольорове лего»;

- LEGO-гра «Лего з математики»;

- LEGO-гра «Лего математика»;

- LEGO-гра «Цифрове лего»;

- LEGO-гра «Лего на увагу»;

- LEGO-гра «Лего – подарунки»;

- LEGO-гра «Малюємо символи»;

- Гра « Емоції».


свято 8 березня

З 3 по 5 березня у всіх вікових групах пройшли святкування «8 Березня». Діти разом із педагогами дитячого садочка вітали своїх мам та бабусь зі святом весни 8 Березня.

Вихованці красномовно декламували вірші, весело співали пісень, танцювали. Захід супроводжувався віршованими виступами вихованців, які поетично дякували своїм матерям, бабусям за любов, підтримку та дбайливість. А ще подарували різноманітні подарунки, зроблені власними руками від щирого серця.

Свято 8 Березня в дитячому садочку вдалося на славу й принесло у душі малечі та їх батьків красу весни, ніжність квітів та сонячне тепло.

Клуб " Теплі зустрічі"

2 березня вихованці та працівники ДНЗ привітали ветеранів праці нашого садочка з наступаючим святом 8 Березня. Діти старшої, середньої та II молодшої "А" і "Б" груп підготували вітальні номери. У віршах, піснях та таночках побажали учасникам клубу " Теплі зустрічі" здоров'я, щастя та довгих літ життя.

міжнародний день рідної мови

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд.

21 лютого 2020р. у кожній віковій групі пройшли заняття, на яких малюки знайомилися з найкращими зразками української літератури: віршами українських поетів, народними піснями, творами українських письменників. Протягом дня вихователями усіх вікових груп та групи короткотривалого перебування дітей проведено такі заходи:

Вправи «Скажи лагідно», «Назви ім’я мами»,«Додай словечко»

Тематичні заняття:

«Чарівна пісня й слово рідної мови», «Мова рідна - барвінкова»;, «Плекай свою мову», «Рідна мова України»; «Я – українець, моя мова українська», «Мила серцю рідна мова»; За віршем Л. Савчук «Як воду п’ю із чистої криниці»

Бесіди: «Де живуть слова?»; «Наша мова солов’їна»; «Слово до слова – звучить рідна мова»

Дидактичні ігри:

«Веселий ярмарок», «Українське свято»; «Додумай слово»;

Літературна вікторина

«На галявині казок»

Моделювання ситуації:

«Розмова по телефону»

Драматизація казки

«Котик і Півник»

Вивчення потішок, забавлянок, мирилок

Підібрати в куточки книги відповідний матеріал

Прослуховування записів українських музичних творів різних жанрів.

Робота з батьками

Підготувати матеріал в батьківський куточок

«Рідна мова, ти співуча, ніжна і близька»;

«Історія української мови»;

«Моя барвиста рідна мова»;

«Шануй мову калинову»;

«Моє ти диво калинове, рідна українська мова»

Консультація

«Вплив поезії на розвиток мовлення дитини»

Порада

«Як навчити дитину говорити на українській мові»

свято стрітення

15 лютого відзначають Свято Стрітення в Україні. У народному українському побуті це свято здавна символізує зустріч зими з весною. Кажуть, що "у цей день зима весну зустрічає, заморозити її хоче та лише сама від цього хотіння страждає". Напередодні цього свята 14 лютого у Бобринецькому ДНЗ 1 "СОНЕЧКО" пройшла розвага "Як Весна з Зимою зустрілися". Яскрава розвага супроводжувалась веселими піснями, хороводами. Діти старшої групи "Веселка" подарували гарний настрій, задоволення, позитивні емоції усім вихованцям нашого садочка. Свято організували і провели вихователь Сопільняк Л. В. та музичний керівник Маліновський В. В.

спортивне свято

10 лютого вихователь Вєтрова К. С. та музичний керівник Маліновський В. В. провели спортивне свято на тему " Зимові перегони" за участі дітей середньої та старшої груп. У організації та проведенні свята приймала участь помічник вихователя Криворучко Т. П.

семінар-практикум

7 лютого на базі нашого дошкільного навчального закладу відбувся семінар-практикум " Творчість дитини на кінчиках пальців" для педагогів ДНЗ №1 " СОНЕЧКО" та ДНЗ №2 " РОМАШКА". В ході семінару вихователем Сопільняк Л. В. було проведено відкрите інтегроване заняття, для дітей старшого дошкільного віку, на тему: " Що ми знаємо, що ми вміємо" з використанням LEGO-технологій . Усік Л. І. провела круглий стіл " Ігри з використанням конструктора LEGO". Досвідом роботи застосування LEGO-технологій поділились і педагоги ДНЗ № 2 «РОМАШКА».

Батьківські збори

6 лютого у II молодшій групі відбулися батьківські збори на тему: " Ми - природолюби". Під час зборів була проведена вікторина " Квіти - краса природи", в ході якої вихователь Рапацька Л. М. перевірила знання батьків про квіти рідного краю.

тиждень Безпеки Життєдіяльності

З 20 по 24 січня проведено тиждень безпеки життєдіяльності на тему : " Здоров'я дітей - здоров'я нації".

Під час підготовки та проведення Тижня безпеки проведено ряд заходів :

- тренінг для педагогів «Пізнай себе», «Перша допомога при

опіках»;

- бесіди : «Сон потрібний для всіх» , «Що таке здоровя» , «Про лінь забудеш – здоровим будеш» , «Як зберегти здоровя», «Стережись не засту- дись», «Безпечні зимові розваги», «Зарядка - пробудження організму», «Чому потрібно мити руки», «В здоровому тілі – здоровий дух», «Наші вірні друзі», «Іграшки бувають небезпечними», «Сонце, повітря, вода - найкращі друзі»

- дидактичні, сюжетно - рольові та творчі ігри;

- пошуково – дослідницька діяльність в природі ;

- моделювання проблемних ситуацій;

- вікторина «Щоб не сталося лиха»,«Загадки у країні Чистоти» ,

«Безпека під час зимових розваг», ;

- екскурсія до медичного кабінету;

- заняття «Вітаміни наші друзі», «Зубна щітка», «У країні здорових зубів», «Здоров’я – це скарб, збережемо його», «Помічники здоровя», «На занятті з фізкультури», «Овочі та наше здоровя»;

- ігрові ситуації «Подорож до лісу», «Поясни свою думку», «Як допомог-

ти звірятам в разі небезпеки» ;

- самостійна художня діяльність;

- драматизація «Мийдодір», «Умій почекати», «Червона шапочка»;

- пальчиковий та настільний театр;

- спортивні ігри та розваги.

Також діти мали нагоду засвоїти правила безпеки на прикладі вчинків героїв плакатів, таблиць. Пригадали правила поводження з електроприладами,твари- нами, поведінка на вулиці взимку.Пішохідний перехід до проїжджої частини дороги, дав змогу закріпити з дітьми правила дорожнього руху і пішоходів, знання про небезпеку ігор біля дороги.

Також у старших та середній групах була проведена виставка дитячих малюнків та аплікацій на тему: «Здоровя дітей – здоровя нації» до якої залучилися і батьки дошкільнят.


прощання з ялинкою

Відшуміли , відзвеніли зимові свята, під час яких діти мали змогу відвідати різноманітні заходи не тільки в садочку , а й в місті. Настав час прощання з ялинкою - 2020 , тому малята і зібралися сьогодні, 13 січня, в музичній залі для того , щоб востанне цієї зими привітати красуню - ялинку. Дуже шкода розлучатися з красунею ялинкою! Діти виходили з залу із захопленням і в той же час з надією на нову зустріч.

майстер-клас

Сьогодні вихователем Усік Л. І. для педагогів закладу проведено майстер-клас на тему " Самомасаж як форма оздоровчої роботи". Педагоги підвищили рівень поінформованості про здоровий спосіб життя, можливості особистого впливу на формування позитивної мотивації у дітей щодо збереження і зміцнення здоров'я. Удосконалювали фахову майстерність, активізували творчий потенціал, розвивали креативне мислення.

виставка новорічних поробок

Щорічно у нашому дошкільному навчальному закладі проводиться виставка дитячих поробок «Дивовижна фантазія зими». І кожного року вражають фантазія, талант та майстерність виконання робіт! Всі роботи, котрі були представлені на виставці, заслуговують похвали! Тому вкотре, дякуємо всім вихованцям та їхнім батькам за участь у виставці! МОЛОДЦІ! Чекаємо на такі ж чарівні роботи в наступному році!

НОВОРІЧНІ РАНКИ

24, 26 та 27 грудня відбулися новорічні ранки у всіх вікових групах та групі короткотривалого перебування. У проведенні та організації свят приймали участь педагогічні працівники та батьки дошкільнят. Від Діда Мороза діти отримали у подарунок солодощі та іграшки.

педагогічний тренінг

Сьогодні, 19 грудня, з педагогами закладу проведено тренінг на тему " Екологічні цікавинки", під час якого було проведено вправи та завдання на розвиток уміння працювати у команді. Вихователі закріпили знання про завдання, форми, методи та прийоми роботи з дітьми з екологічного виховання; підвищували професійну компетентність педагогів під час ознайомлення з різноплановими інноваційними технологіями. Тренінг підготувала та провела вихователь Ткаченко Вікторія Андріївна

Миколай, миколай,ти до нас завітай!

Сьогодні, 19 грудня, відбулося свято до Дня святого Миколая.

На свято до дітей завітав головний герой - Святий Миколай. Оскільки всі дітки протягом року були слухняними та ще й підготували для нього чудове свято, він вручив їм солодкі подарунки. Роздаючи солодощі, Святий Миколай бажав дітям бути чемними, робити добро, не ображати нікого, не сваритися. Коли малята отримували подарунки, їх оченята світилися неймовірною радістю. Задоволенні і щасливі малюки попрощались з гостем та запросили на наступний рік.

ПривітаЛА зі святом всіх присутніх заступник голови Бобринецької ОТГ Кривошея Людмила Петрівна. Побажала дітям щоб вони були здорові, слухняні, побільше посмішок та радості, щоб в їхніх домівках завжди лунав сміх, щоб кожного року вони отримували подаруночки від Святого Миколая та збувалися всі їхні бажання.

Протипожежне тренування

17 грудня проведено протипожежне об'єктове тренування персоналу. Тренування організовано та проведено керівником об'єкту ( ДНЗ №1 " СОНЕЧКО"): в.о. директора Басараб Т. П. та представником органу державного нагляду у сфері пожеж, провідним інспектором Бобринецького РВ УДСНС України у Кіовоградській області Потьомкою Н. П.

Семінар-практикум

4 грудня відбувся семінар-практикум на тему " Розвивальні ігри нового покоління, як засіб розвитку інтелектуальних і творчих здібностей дітей дошкільного віку". В теоретичній частині семінару опрацювали питання ефективності використання сенсорних ігор для розвитку дітей раннього та молодшого дошкільного віку. Під час тренінгу " Ігри в життя" розв'язували конфліктні ситуації. В практичній частині семінару вихователі презентували ігри математичного змісту.

інтегроване заняття " Зачарована мандрівка"

27 листопада з дітьми другої молодшої Б групи вихователем Рапацькою Л. М. проведено інтегроване заняття " Зачарована мандрівка", на якому діти розшири та поглибили знання про Батьківщину, рідний край. На занятті приймала активну участь, у ролі бабусі, мама Чорна Світлана Миколаївна, яка ознайомила дітей з інтер'єру української хати, з традиційним побутом українського народу, українським посудом, одягом.


тиждень Пожежної Безпеки

З 04. 11 по 08.11 2019 року проведено Тиждень безпки життєдіяльності на тему " Про вогонь нам треба знати, з ним не можна жартувати."

Метою Тижня знань з безпеки життєдіяльності було: поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; закріплення уявлень дітей про можливі небезпечні загрози та виникнення різних надзвичайних ситуацій. Для проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності було розроблено план основних заходів. Під час проведення Тижневика всі заплановані заходи виконано.

- перевірено наявність та стан ведення журналів реєстрації інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

- поповнено новою інформацією стенди з питань збереження життя і здоров'я дітей ;

- проведено педагогічну раду (06.11.2019) на тему «Інтеграція суспіль- ного та родинного виховання з проблеми безпеки життєдіяльності дитини» з виставкою-презентацією кращих посібників для проведення з дітьми роботи з основ безпеки життєдіяльності ;

- підготовлено й оформлено виставку дитячих малюнків на тему «Моя безпека»;

- перевірено наявність і стан медичного обладнання, поповнено аптеч- ку швидкої допомоги в медичному кабінеті;

- перевірено стан пожежних щитів та пожежного інвентаря.

Впродовж Тижня знань з безпеки життєдіяльності в усіх вікових групах проведені різні заходи та форми роботи з дітьми, зокрема:

тематичні заняття : «Вогонь це не іграшка» , «В гостях у ляльки Оксани», «Правила пожежної безпеки»;

тематична розвага «Вогонь друг чи ворог»;

екскурсія до пожежної частини, до куточка протипожежної безпеки, харчоблоку, пральні, ;

пальчиковий театр «У лісі сталася пожежа»;

тіньовий театр «Кицин дім»;

зустріч з працівниками пожежної служби ;

тематичні бесіди: «Провила пожежної безпеки», «Небезпечне свято», «Маленький сірничок», «Вогонь - друг і вогонь – ворог», «Вогонь на службі людей», «Таємниці чарівного вогника», «Сам вдома», «Як діяти на випадок пожежі», «Електроприлади»;

навчальне заняття з пожежної безпеки з дітьми та працівниками ДНЗ;

моделювання ситуацій правильної поведінки дітей ;

проведені цільові прогулянки;

читання тематичних творів дитячої художньої літератури та їх обговорення;

аналіз небезпечних ситуацій та виведення дітьми правил безпечної поведінки .

Також під час Тижня знань з безпеки життєдіяльності проведено рейд-перевірку з виконання педагогічними працівниками та дітьми вимог безпеки життєдіяльності. У ході рейду-перевірки виявлено:

- у закладі в усіх вікових групах створені умови для збереження здоров'я і безпечного перебування дітей;

- дотримується техніка безпеки всіма працівниками;

- всі працівники знають, як діяти у випадку пожежі, дотримуються правил безпеки під час проведення екскурсій, дотримуються інструкцій з організації охорони життя, здоров'я дітей в дошкільному навчальному закладі;

- рівень знань і навичок безпечної поведінки дітей відповідає вимогам діючих програм відповідно до віку дітей;

- педагоги закладу ефективно співпрацюють з батьками, проводять профілактичну роботу щодо пропаганди знань про організацію безпеки життєдіяльності:

- у всіх вікових групах в батьківських куточках розміщений наочний просвітницький матеріал, використовуються тематичні папки-пересувки, проводяться групові і індивідуальні бесіди, консультації. У дітей середнього та старшого дошкільного віку є навички користування побутовими електро- приладами (телевізорами, комп'ютерами, магнітофонами, прасками, чайни -ками, газовими плитами ). Всі діти знають номери телефонів пожежної частини (101), вміють користуватися ними у випадку необхідності. Свої дії діти закріплюють в дидактичних, театралізованих та сюжетно - рольових іграх. Всі небезпечні для життя і здоров'я ситуації супроводжуються показом та поясненням вихователів про небезпеку та наслідки зневажливого ставлен- ня до правил безпеки у побуті та у природі.

Педагогічна рада

6 листопада відбулося засідання педагогічної ради на тему : «Інтеграція суспільного та родинного виховання з проблеми безпеки життєдіяль- ності дитини», де розглядалися такі питання:

1.Аналіз виконання рішень попереднього засідання педагогічної ради.

2. Формуємо в дітей навички безпечної поведінки;

3. Навчаємо азбуки безпеки під час проект- ної діяльності.

4.Система роботи з профілактики дитячого дорожньо-траспортного травматизму».

Вихователі ДНЗ підготували виставку посібників з ОБЖД


Свято Осені в Короткотривалій групі

18 жовтня 2019 року у групі короткотривалого перебування відбулося свято Осені " Осінній хоровод". Свято організувала і провела вихователь Борко Мар'яна Василівна

Свято до Дня Козацтва

Сьогодні - 10.10.2019 р у старшій групі. проведено свято " А ми славні козаки" приурочине Дню Захисника Вітчизти та Дню Козацтва, вихователь Сопільняк Л. В.



Свято осені

9.10.2019 року відбулося Свято Осені у II молодшій "А" групі, вихователь Усік Л.І. та середній групі, вихователь Ткаченко В. А..


Інтегроване заняття " Подорож до осінніх квітів"

8.10.2019 року проведено відкритий захід - інтегроване заняття " Подорож до осіннніх квітів" з дітьми 4-го року життя, який провела вихователь Усік Людмила Іванівна. На занятті поглиблювалися зання дітей про осінь, виконували вправи на степ-платформах, працювали з цеглинками конструктора, робили самомасаж з використанням качанів кукурудзи, проводили дослідницьку діяльність, малювали нетрадиційним методом. На завершення заняття вихователь підготувала для дітей сюрпризи - квітка з цукеркою.


Семінар-квест " Рух - це здоров'я"

11.09.2019 року методист Басараб Т. П. провела семінар-квест для вихователів закладу на тему "Рух - це здоров'я". Під час семінару було проведено безліч цікавих вправ та завдань. Вихователі підготували загадки, прислів'я і приказки про здоров'я та спорт.


День фізичної культури і спорту

З 11.09 по 13. 09 2019 року проведено заходи до відзначення Дня фізичної культури і спорту

11. 09. 2019 - Фізкультурна розвага «Козенята» - 11 молодша «А» група

- Спортивні змагання «В здоровому тілі – здоровий дух» - 11 молодша «Б» група;

- Естафета «Хто швидше» - середня група;

- Бесіда «Як здоров’я хочеш мати - про здоров’я треба дбати» - середня група;

- Спортивна розвага «Веселі старти»;

- Музично - спортивна розвага «Пригоди Світлофорчика» - старша група;

- Сюжетно – рольова гра «Лікарня».

12.09.2019 - Семінар – квест для педагогів «Рух – це здоров’я»;

- Музично – спортивна розвага «Ми тепер не малюки, а вже справжні козаки» - 11 молодша «А» група ;

- Спортивна розвага «Сонце, повітря, вода – друзі мого здоров’я» - 11 молодша «Б» група;

- Вікторина «Здоровим будь» - 11 молодша «Б» група;

- Спортивне свято «Веселі старти» - середня група;

- Бесіда «Будьте здоровими всі діти» - середня група;

- Вікторина «Знавці спорту» - старша група;

- Бесіда «Здоровя найміцніший скарб» - старша група.

13. 09.2019 - Спортивна розвага «Рушничок» - 11 молодша «А» група;

- Бесіда «Спорт – найкращий замінник ліків» - 11 молодша «А» група;

- Гра – естафета «Хто перший до прапор11 молодша «Б» група;

- Спортивна гра «Хто спритніший» - 11 молодша «Б» група;

- Розвага «Малі олімпійські ігри» - середня група;

- Заняття «Всім відомо – це чудово, коли ти і ми здорові» - старша група;

- Пошукова – дослідницька діяльність «Вітаміни на підвіконні» - старша група.

" Правила дорожнього руху знай - життя та здоров'я зберігай!"

З 09.09 по 13.09. 2019 року в ДНЗ №1 " СОНЕЧКО" пройшов тиждень по безпеці життєдіяльності на тему " Правила дорожнього руху знай - життя та здоров'я зберігай!". Проведено музично-спортивну розвагу " Пригоди Світлофорчика", заняття з малювання

" Транспорт на дорозі", заняття Дитина в соціумі: " Мій друг світлофор"