Новини 2017-2018 навчальний рік

Консультує Міністр юстиції:

чи чекають штрафи на злісних неплатників аліментів?

Коли починають діяти нові норми?

Завдяки активній позиції Уряду, Міністерства юстиції, народних депутатів та громадськості нам вдалося домогтися швидкого розгляду та ухвалення другого пакету новацій #ЧужихДітейНеБуває Верховною Радою.

3 липня пакет змін було прийнято в цілому. За кілька тижнів після цього документи були підписані главою держави. Відповідно їхні норми у повному обсязі почнуть діяти з 29 серпня.

Чому було прийнято норми про введення штрафних фінансових санкцій щодо неплатників?

Ціни зростають. Тому було дуже несправедливо, що людині, яка мала кількарічний борг, достатньо було його просто сплатити і зняти з себе усі обмеження щодо виїзду за кордон, керування автомобілем чи полювання. Адже за несплачені рік чи два тому кошти дитині можна було купити набагато більше книжок, ігор, одягу, ніж на момент сплати. Саме тому ми запровадили прогресивну шкалу збільшення суми виплати, залежно від строку заборгованості.

Як змінюватиметься сума боргу?

Розробленими Міністерством юстиції документами передбачається, що державний або приватний виконавець виноситиме постанову про накладення штрафу за наявності заборгованості зі сплати аліментів.

Якщо такий борг перевищує суму платежів за 12 місяців, то неплатникові доведеться викласти з власної кишені додаткові 20% від суми боргу.

Такий простий приклад. Якщо горе батько чи мати мала сплачувати на утримання дитини 2000 гривень в місяць, однак кошти не виплачувалися впродовж року, то виконавець накладає штраф у розмірі 20% від суми заборгованості, тобто 4800 грн. Відповідно боржнику доведеться сплатити 28 тисяч 800 гривень.

Якщо ж розмір боргу перевищить суму платежів за 2 роки, то розмір штрафу вже становитиме 30%.

А ті горе-батьки, які матимуть заборгованість 3 чи більше роки, повинні будуть додатково сплатити на користь дитини 50% від нарахованого боргу.

Якщо ми повернемося до попереднього прикладу, то боржникові, який не платив 3 роки по 2000 грн в місяць, доведеться заплатити штраф – 36 тисяч.

Різниця більш ніж переконлива, щоб позбавити неплатників бажання ігнорувати економічні права власної дитини. І чим більша сума боргу – тим більшою і вагомішою буде переплата.

З якого моменту починає відраховуватися строк заборгованості?

При цьому слід наголосити, що строк обчислення заборгованості зі сплати аліментів для накладення штрафів обчислюватиметься з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Працівники органів державної виконавчої служби та приватні виконавці вноситимуть до Постанови про накладення штрафу інформацію про розмір заборгованості, яка утворилася з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, та суму штрафу.

Такий документ має бути надісланий боржнику та тому з батьків, хто проживає з дитиною, наступного робочого дня після його винесення.

Штрафи стягуватимуться виконавцем з боржника після погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі та інших витрат виконавчого провадження, і перераховуватимуться стягувачу.

Якщо боржники не виконають норм постанови добровільно та не сплатять борг разом зі штрафом, виконавці отримають право стягнути відповідну заборгованість у примусовому порядку. При цьому вживатимуся всі наявні у виконавців інструменти, зокрема, й арешт майна, коштів та інших активів.

Чи готові виконавці до запровадження цих норм?

Мін’юст не сидів, склавши руки, доки закони готувалися до другого читання та чекали на підпис Президента. Ми підготували чіткі інструкції для виконавців щодо застосування новацій.

Окрім цього, виконавчі служби на місцях зібрали інформацію про боржників, строки заборгованості і з 29 серпня 2018 року будуть готові запроваджувати в дію нові норми.

Тому моя особиста порада до всіх, хто має заборгованість перед власними дітьми, не зволікати і якомога швидше її погасити. Лише так ви зможете уникнути нових санкцій.

На Кіровоградщині аліменти від безвідповідальних батьків отримали понад 14 тисяч дітей

Майже 1500 мешканців Кіровоградщини ліквідували накопичені борги з аліментів перед власними дітьми за кілька місяців з часу дії нового закону щодо посилення відповідальності недобросовісних батьків.

Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул сьогодні, 7 серпня, під час проведення звітної прес-конференції.

«Більше 18 тисяч жителів області мали б сплачувати аліменти на користь своїх дітей на підставі судових рішень. Незважаючи на це, згідно даних виконавчої служби, 2 838 боржників не виконували свої батьківські обов’язки понад рік»,–проінформував посадовець.

Зі свого боку заступник начальника з питань державної виконавчої служби Віктор Журавко додав, що 3 750 мешканців області обмежили в праві виїзду за кордон, 3 786 неплатників – у користуванні автівками. Окрім цього, 3 788 особи не мають права користуватися вогнепальною зброєю та полювати.

Усього з початку року державні виконавці Кіровоградщини стягнули близько 65 млнгрн з боржників. Завдяки цьому кошти отримали 14 065 дітей.

Керівник обласної юстиції пояснив,

як зміняться правила виїзду за кордон з дитиною

З 29 серпня зміняться правила тимчасового виїзду дитини за кордон. Новації пов’язані з майбутнім вступом у силу другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває.

Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул сьогодні, 7 серпня, під час проведення звітної прес-конференції.

У випадку, якщо один із батьків має заборгованість понад 4 місяці, виїжджати за кордон з дитиною можна буде без отримання жодних дозволів. Єдине, потрібно мати рішення суду чи органів опіки та піклування, якими визначено місце проживання дитини. Ці документи, а також довідку про наявність заборгованості зі сплати чоловіка у колишніх чоловіка чи дружини потрібно пре’явити під час перетину меж України прикордонникам.

З метою збалансування прав батьків, що не проживають разом з дитиною та не мають боргу по аліментах, законом передбачена можливість їх виїзду з дитиною за кордон. Якщо батько чи матір, які не проживають з дитиною, хочуть виїхати з нею за межі країни, їм необхідно буде письмово звернутися до іншого з батьків за отриманням нотаріально посвідченої згоди на виїзд. Якщо згоди не буде надано впродовж 10 днів, питання за скороченою процедурою вирішить суд.


СПОРТИВНА РОЗВАГА «МИ МАЛЯТА-ЗДОРОВЯТА, ЛЮБИМ БІГАТИ, СТРИБАТИ»

11 липня в нашому садочку відбулась спортивна розвага «Ми малята -здоров’ята, любим бігати, стрибати».

Підготували та провели вихователь Ковальова І. І., вихователь Жук В. В., музичний керівник Маліновський В.В.


ТЕАТР ДЛЯ НАШИХ ДОШКІЛЬНЯТ

4 серпня наші дошкільнята переглянули виставу " Вовк і семеро козенят на новий лад". У виставі приймали участь діти старшої А групи, середньої А та II молодшої групи. Підготували та провели : музичний керівник Маліновський В. В., вихователь Жук В. В., вихователь Крецу К. м., вихователь Сопільняк Л. В., помічник вихователя Шевчук В .В.


Свято «День іменинника»

13 липня у ДНЗ №1 «Сонечко» пройшло свято «День іменинника».

Вихованці та гості зібралися у святковій залі. Усі іменинники приймали найкращі та щирі привітання.

У цей святковий день до малят завітали гості- 4 пори року у яких також був День народження. Пори року влаштували для дітей справжнє свято з різними конкурсами, змаганнями, веселими іграми. Вихованці садочка виготовили для них святкову листівку та приготували справжні подарунки. А який же День народження без святкового пирога. Діти старших груп завели хоровод « Коровай» та висловили найкращі побажання іменинникам. Під кінець свята усіх чекала запальна дискотека, та солодощі.

подяка батькам вихованцям днз №1 "сонечко"

Щороку, до початку оздоровчого періоду, за допомогою батьків, працівників все обладнання групових майданчиків ремонтується і фарбується, завозиться сертифікований річковий пісок, яким наповнюються пісочниці всіх ігрових майданчиків.

З метою охорони життя та здоров'я дітей щороку на території ДНЗ спилюють аварійні дерева. В цьому році батьками ДНЗ було видалено чотири дерева. Адміністрація та робітники закладу хочуть висловити велику подяку батькам:Яриш Сергію Володимировичу, Кубаю Сергію Володимировичу, Запірченко Сергію Дмитровичу.


СВЯТО ІВАНА КУПАЛА

Іван Купала (Іванів день) – свято, відоме з далеких часів. Цього дня слов’яни вшановували сонце, родюче літо і зелені луги. Люди одягали вінки, які плели з квітів і трав, танцювали, співали оди природі. У центрі вогнища розміщували стовп, верхівку якого прикрашали палаючим колесом, яке символізує сонце. Найцікавішою розвагою для молоді на Івана Купала здавна являються стрибки через ритуальне вогнище. Слов’яни вірили, що купальський вогонь наділений здатністю спалювати усе погане (невдачі, хвороби, нечисту силу). Той, кому вдасться стрибнути вище і сильніше за інших, буде щасливий увесь рік.

6 липня в дитячому садку №1 «Cонечко» пройшло святкування Дня Івана Купали, який організували вихователі Жук Віра Володимирівна, Натягайло Ірина Володимирівна. Відбулося справжнє шоу, в якому брала участь герої Баба Яга. Разом з ведучою діточки показали свою кмітливість, відгадуючи загадки, пограли в рухливі ігри на розвиток швидкості реакції . Баба Яга організувала естафети, у яких дошкільнята змагалися в спритності, силі, стрибали через «вогнище», літали на «мітлі». Веселі, пустотливі герої водили разом із дітьми хоровод і співали пісні.


дЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ

Напередодні Дня Конституції у ДНЗ №1 «Сонечко» щорічно відбуваються виховні заходи патріотичного спрямування. Саме така робота вихователів сприяє усвідомленню малими українцями, що «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».

28 червня в Україні відзначається державне свято - День Конституції України. З нагоди відзначення 20-ї річниці прийняття Конституції України 27 червня у ДНЗ №1 "сонечко" відбулося тематичне свято «Живи та міцній, українська Державо!». Дошкільнята, маленькі козачки й козачата, співали, танцювали, декламували вірші, змагалися у швидкості, спритності та силі.



Олімпійський день

13 червня в місті Бобринець Кіровоградської області проведено спортивне свято «Олімпійський день».

У рамках Олімпійського дня, що проходив в парку ім. Кропивницького, відбулися показові виступи,в яких взяли участь як вихованці міської ДЮСШ, так і учні шкіл та дитячих садкочків Бобринця.

Спортивне свято

Щоранку вихованців дошкільного навчального закладу№1 "СОНЕЧКО" зустрічає весела музика: музичну зарядку дуже полюбили діти.

Та й всі спортивні заходи в дитячому садку давно стали доброю традицією. Для малечі проводяться спортивні розваги, веселі естафети, фізкультурні свята. Діти не просто займаються спортом, а й дізнаються про нього багато нового.

07.06.2018р в ДНЗ №1 "СОНЕЧКО" для вихованців дитсадка пройшло спортивне свято.Дітям був показаний майстер-клас з виконання фізичних вправ, а потім почалися змагальні естафети між дітьми: діти бігали з м'ячем, кидали його у кошик, бігали з мішечками на голові, а весь цей час їм допомагали і підтримували вболівальники і герої-гості з Мультику "Фіксіки". Перемогла звичайно дружба. Всі діти отримали медалі, заряд бадьорості і гарного настрою!


Свято дитинства й посмішки

На початку літа ми відзначаємо прекрасне свято радості та надії маленьких громадян – Міжнародний день захисту дітей. Це день не тільки веселе свято для дітвори, а й нагадування дорослим про необхідність бути завжди поруч з дітьми, піклуватися,захищати права малечі, щоб діти росли щасливими, відчували себе гідними громадянами своєї країни.

1 червня в місті відбулися урочистості, приурочені до Міжнародного дня захисту дітей. Свято розпочалося з урочистої ходи, вже традиційної ходи «Разом з матусею», яка брала свій початок від комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5» та зібрала від найменших мешканців громади, які ще навіть не вміють ходити та вже з посмішкою в дитячому візку беруть участь у заходах, до учнів міських шкіл. Щасливі обличчя, дитячі усмішки, барвисті кульки та веселі кричали, які вигукували учасники шкільних таборів під час ходи, створювали піднесений настрій у присутніх. По завершенню ходи малеча разом з міським головою Валерієм Сніжком поклали квіти до пам’ятника Невідомому солдату. Валерій Вадимович привітав матусь, які брали участь в ході разом зі своєю малечею та вручив солодкі подарунки.

Далі відбулася святкова лінійка, на початку якої до дітей з дошкільних навчальних закладів та учнів міських шкіл з вітальними словами звернувся міський голова Валерій Сніжко, кожен загін здав рапорти заступнику міського голови з соціально-гуманітарних питань Людмилі Кривошеї та виголосив свій девіз. В фінальній частині лінійки кожен загін отримав маршрутний лист захоплюючого квесту і розпочалася розважально-спортивна гра. Завданням було відвідати станції, що розташовувалися на галявинах в міському парку ім. Кропивницького, де потрібно було виконати цікаві завдання: співати, танцювати, долати перешкоди, складати пазл та просто розважатись.

Діти – найдорожчий скарб, що є в житті людини, наша радість і майбутнє. Саме тому обов’язок дорослих захистити дитинство та подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей підростаючого покоління Українців, адже саме від сьогоднішньої малечі залежить майбутнє нашої Батьківщини.


Випуск 2018

30 і 31 травня відбулися випускні ранки двох старших груп, свята були на високому рівні.

Урочиста, яскрава зала, чарівні дівчатка у вишуканих сукнях, елегантні хлопчики, схвильовані батьки та вихователі. На обличчях дітей – усмішки. Вони так чекали та готувались до цього дня, чи не найвидатнішої події у їхньому житті.

Випускників вітали адміністрація дошкільного закладу, молодші вихованці,батьки, вчителі, гості.

Випускний бал пройшов цікаво і весело. Яскраве підтвердження того – бурхливі емоції всіх його учасників. Сподіваємося, що незабутнє враження від свята залишаться у наших випускників на все життя!


Загальні батьківські збори на тему "ЗВІТ КЕРІВНИКА про діяльність та підсумки роботи Бобринецького дошкільного навчального закладу № 1 «СОНЕЧКО» за 2017– 2018 навчальний рік"

25.05.2018 року відбулися загальносадовські батьківські збори. На зборах була присутня Лівтвінова Вікторія Петрівна, Кривошея Людмила Петрівна, Туренко Надія Василівна. На зборах розглядалися питання які стосуються звітності роботи садочка за 2017-2018 р.

ЗВІТ КЕРІВНИКА

про діяльність та підсумки роботи

Бобринецького дошкільного навчального закладу

№ 1 «СОНЕЧКО»

за 2017– 2018 навчальний рік

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. №178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість та демократичність управління навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

Бобринецький дошкільний навчальний заклад №1 «Сонечко» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України

- Закону України «Про дошкільну освіту»

- Закон України «Про охорону праці»

- Закон України «Про цивільну оборону»

- Закон України «Про дорожній рух»

- Закон України «Про відпустки»

- Кодексу «Про працю»

- Базового компоненту дошкільної освіти

- Освітня програма розвитку «Дитина»

Загальні відомості про ДНЗ.

Дошкільний навчальний заклад

Комунальний заклад освіти «Дошкільний навчальний заклад № 1 «СОНЕЧКО» Бобринецької міської ради.

Власність – комунальна.

Власник – територіальна громада міста Бобринця

Рік побудови

1963

Проектна потужність

6 груп, 140 місць

Мовний режим

Мова навчання та спілкування з дітьми українська

Режим роботи дошкільного навчального закладу

Пятиденний тиждень

Початок роботи – 7.00 год.,

кінець роботи – 17.30 год.

Наповнюваність груп

раннього віку – 27 дітей;

дошкільного віку –

Спеціальні групи

Відсутні

Санаторні групи

Відсутні

Додаткові освітні послуги

Відсутні

Робота гуртків

Гурток з англійської мови та хореографії

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти : збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості , розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту ; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Реєстрація в дошкільний заклад відбувається за електронною чергою. Зараховування дітей до дошкільного закладу здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я дитини, ксерокопії свідоцтва про народження дитини. На 2018 – 2019 навчальний рік плануємо прийняти 40 дітей дворічного віку.

Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

План роботи схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується і погоджується з відділом освіти, молоді та спорту Бобринецької міської ради згідно з Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про охорону дитинства»; Національної доктрини розвитку освіти, Конвенції «Про права дитини»; Положення «Про дошкільний навчальний заклад»; Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція), Положення «Про батьківські комітети (раду) дошкільного навчального закладу» наказ МОН молоді та спорту №398 від 26.04.11 р., «Положення про методичний кабінет».

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення дошкільної освіти дітей, створення умов для їх психофізичного, розумового, естетичного розвитку дітей.

Розподіл навчального навантаження побудований з урахуванням максимально допустимого навантаження на дітей упродовж тижня. При цьому, освітній процес базується на поєднанні різних видів занять: фронтальних та групових при умові, що тривалість фронтальних занять не повинна перевищувати 15-35 хвилин (відповідно віку дітей), групових -15-30 хвилин, що дає можливість додержуватися регламенту навчального часу в день на одну дитину.

Аналіз педагогічного колективу.

Відповідно до штатного розкладу в ДНЗ працює 14 педпрацівників з них 1 – вихователь методист та 1- музичний керівник.

- за освітнім рівнем

вища

середня спеціальна

7

7

- за педагогічним стажем роботи

до 5 р.

5 – 10 р.

> 20 р.

4

3

7

- за віком

до 30 р.

30 – 50 р.

50 р. і >

пенсіонери

4

5

4

1

- за категоріями:

9 тар.розр.

спеціаліст

спец. ІІ кат.

спец. І кат.

спец. вищ. кат.

пед. звання

1

10

1

1

1

1


Методична робота.

Дошкільний навчальний заклад протягом 2017-2018 навчального року працював над проблемним питанням «Інтеграція патріотичного виховання в системі роботи дошкільного навчального закладу».

Плануваня роботи в дошкільному закладі здійснюся відповідно до Інструктивно – методичного листа Міністерства освіти і науки України. На основі міністерських рекомендацій та відповідно до програмових вимог програми розвитку дитини дошкільного віку "Дитина" і складається річний план роботи нашого закладу. Саме річним планом регламентувалася організація методичної роботи дошкільного навчального закладу, заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес, згідно з концептуальними засадами Базового компоненту дошкільної освіти (нової редакції). Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ДНЗ функціонує методичний кабінет, який є науково – методичним осередком для педагогів та батьків. Протягом року кабінет поповнився періодичною навчально – методичною літературою та розробками відкритих заходів. Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, періодичними педагогічними виданнями: “Дошкільне виховання”, “Палітра педагога”, "Джміль" . Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахового майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди, використання кращого досвіду вихователів нашого ДНЗ Усік Л.І. та Онучак Н.П., інших областей, проходження курсів підвищення кваліфікації Жук В.В. та Онучак Н.П.

Впродовж 2017-2018 навчального року педагоги провели відкриті заходи: Рапацька Л.М. родинне свято «Богатирська застава», Усік Л.І. комплексне заняття з розвитку мовлення та навчання грамоти «У форті Буаяр», Фоміна В.М. інтегроване заняття «Школа бізнесу», Онучак Н.П. інтегроване заняття «Запрошуємо в гості Сонечко», Жук В.В. родинне свято «Любити малюка – це просто», Хитренко Н.О. уроки мислення за спадщиною В.О.Сухомлинського «Мандрівка стежиною природи», Крецу К.М. заняття з використанням кубиків М.Зайцева «Подорож з метеликом», Натягайло І.В. інтелектуальний конкурс «Маленький ерудит», Сопільняк Л.В. заняття «Гарних манер набувати і ввічливими ставати».

Були проведені педагогічні ради на теми : «Шляхи оптимізації мовленнєвого розвитку для дітей раннього та дошкільного віку», «Формування основ патріотизму в дошкільнят», «Результативність роботи педагогічного колективу за 2017-2018 навчальний рік»,майстер-класи для вихователів, семінари – практикуми, семінари-тренінги, семінари, разом з батьками та дітьми були проведені святкові ранки , розроблені консультації для батьків.

Педагогічний колектив приймав участь у обласному педагогічному марафоні «Штрихи до портрета В.О.Сухомлинського».

Моніторинг рівня засвоєння вимог базової програми дітьми всіх вікових груп є головним показником роботи педагогів та усього колективу у цілому. За результатами діагностики дошкільників по засвоєнню програми «Дитина» рівень знань дітей відповідає вимогам даної програми. Проаналізувавши знання дітей, які відвідують 1-й клас, за 2017-2018 навч. рік, можна зробити висновок, що діти мають високий та достатній рівень успішності .

Організація роботи щодо зміцнення здоров’ я дітей та їх медичного супроводу.

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців та педагогічних працівників здійснюється згідно із Законом України «Про охорону праці» у дошкільному закладі здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки, призначені відповідальні з питань охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітньо – виховного процесу. Робота з забезпечення безпеки життєдіяльності дошкільного закладу та учасників освітньо – виховного процесу здійснюється згідно з нормативною базою та заходів безпеки праці.

За період роботи ДНЗ у 2017-2018н.р. нещасних випадків з дітьми під час освітньо – виховної роботи і робітниками на робочому місці не відбувалося.

Колектив бере участь у розробці та обговоренні комплексних планів щодо покращення умов праці, санітарно – оздоровчих заходів, охорони довкілля і вживає заходів щодо їх виконання.

При складанні річного плану роботи плануються заходи щодо організації роботи з охорони праці, збереження життя, здоров’я дітей і працівників, попередження дитячого та дорослого травматизму.

Забезпечено проведення первинного, періодичного та інших видів інструктажів з техніки безпеки. Відповідно до ГОСТ 12.04.79 р. Не допускається до роботи люди, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

Робота педагогічного колективу та всіх робітників ДНЗ щодо профілактики дитячого травматизму будується на Базовому компоненті дошкільної освіти який спрямовує роботу педагогів на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності.. Тому робота нашого дошкільного закладу з профілактики дитячого травматизму має такі завдання:

- поліпшення якості навчально – виховної роботі з дітьми щодо питань особистої безпеки та захисту життя;

- удосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів щодо формування у дошкільників ціннісного ставлення до власного здоровя та життя;

- пропагування здорового способу життя серед дітей та батьків;

- проведено інструктаж з першочергових дій персоналу і посадових осіб ДНЗ у разі загрози виникнення терористичних або деверсійних актів..

Організовано проводяться при прийомі на роботу і періодичні ( двічі на рік) медичні огляди працівників.

Щомісячно старшою медичною сестрою проводився аналіз стану захворюваності і здоров’я дітей. Кожного дня педагогами ведеться журнал ранкового прийому та обстеження дітей. У кожній віковій групі проведені антропометричні вимірювання, здійснювався індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.

У дні карантинів та в періоди підвищеної захворюваності в режимі дня збільшувалась загальна тривалість перебування дітей на свіжому повітрі, змінювалася змістовна сторона занять з підвищеним фізичним та інтелектуальним навантаженням.

Організація харчування в дошкільному закладі.

В дошкільному закладі створювались сприятливі умови для організації доцільного та якісного харчування.

З боку завідувача та медичного працівника протягом року здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Відповідно до графіка проводились планові та оперативні перевірки щодо організації харчування, виходу страв та якістю приготування їжі. Готуючи страви, кухар суворо дотримувався технології приготування їжі, нормативного об’єму страв. Продукти харчування та продовольча сировина надходили від постачальників із супровідними документами. З боку вихователів здійснювався постійний контроль за культурою харчування вихованців. Режим харчування здійснювався відповідно до режиму кожної вікової групи.

В дошкільному закладі були проведені батьківські збори «Організація харчування в дошкільному закладі», після яких проведене анкетування щодо якості харчування: опитано 75 чоловік, з них 60% батьків задоволені харчуванням, 40% задоволені не завжди; 16% батьків незадоволені використанням згущеного молока та 6% - ковбасою; побажанням батьків було передбачати в меню більше фруктів та овочів та відмовитися від ковбаси. Опрацювавши анкети провели соціальне опитування батьків щодо підвищення вартості харчування одного дітодня за рахунок закупівлі більш високоякісних продуктів харчування. Було опитано 112 чоловік з яких 55 чол. згодні на підвищення оплати , а 57 чол. проти.

Наступність в роботі зі школою.


Робота дошкільного закладу з школами велась на належному рівні. Реалізація наступності з боку дошкільної ланки освіти має полягати у формуванні готовності дітей старшого дошкільного віку до систематичного навчання і шкільного життя, що передбачає мотиваційну, емоційно-вольову, комунікативну, фізичну підготовку, розвиток пізнавальних психічних процесів та мовлення, прищеплення елементарних навчальних умінь.

Задля реалізації цих завдань:

· педагогами закладу проводились із дітьми бесіди про школу, майбутнє навчання;

  • практичним психологом вивчалась психологічна готовність дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання;

  • вчителі початкових класів приймали участь у батьківських зборах старших дошкільних.

  • Педагогічним закладом проведена певна робота щодо охоплення дітей 5-го року життя дошкільною освітою. Відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту» (ст..19), «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст..32), на підставі листа Міністерства освіти і науки України від 07.05.2007 № 1/9-263 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку», з метою своєчасного обліку дітей дошкільного віку (від народження до шести років).

Робота з батьками.

Розуміючи вплив родини на виховання дітей, педагоги нашого закладу активно співпрацювали з батьками, вчасно відгукувались на їхні запити, залучали членів сімей до навчально-виховного процесу групи та життя садочку. З цією метою проводилися різноманітні форми роботи. Високу ефективність мали такі заходи, як участь у різноманітних міських та всеукраїнських акціях, благодійний ярмарок, батьківські збори, на яких, окрім теоретичної частини, батьки мали змогу побачити які форми роботи, новітні технології використовує дошкільний заклад для забезпечення повноцінного творчого розвитку особистості дитини. Спільно з батьками на протязі року було організовано виставки дитячих робіт:

- прийняли участь в Міжнародному конкурсі в м. Мінск «Дети дружат на планете»

- «Моє славне місто»;

- «Зимонька-зима»;

- В гостях у казки за творами В.О.Сухомлинського «В гостях у казки»;

- Виставка до Дня Матері «Моя люба матуся».

Залучали батьків до проведення новорічних святах, 8 березня. Батьки активно приймають участь у святковому ранку присвяченому Випуску дітей до школи .

Матеріально-технічна база ДНЗ.

Фінансово – господарська діяльність у ДНЗ здійснювалась згідно з річним планом. Поліпшилась і зміцніла матеріальна база дошкільного закладу. Слід відмітити з позитивної сторони роботу всього колективу по благоустрою приміщення та території дитячого садка. З допомогою батьків членами трудового колективу ДНЗ навесні була проведена підрізка дерев, вивезення зрізаного гілля та побутового сміття, висаджено квіти на клумбах, збудовано казковий будиночок, впорядковано городи для вихованців груп дошкільного віку. Фінансово-господарська діяльність закладу здійснюється згідно кошторису, сформованого на початок поточного року Бобринецькою міською радою.

Дякуючи місцевому самоврядуванню, особисто міському голові Сніжку В.В., начальнику міського відділу освіти Літвіновій В.П. у звітному періоді значно покращилася матеріально-технічна база.

Для створення оптимальних умов перебування дітей в дошкільному закладі матерільно-технічна база постійно удосконалюється і модернізується, а саме в 2017-2018н.р.:

1. Зроблено ремонт на харчоблоці : заміна плитки на підлозі та стінах, заміна кранів, дверей на харчоблок, здійснений ремонт на кладовій холодильника.

2.Заміна плафонів( 1молодша та середня «Б»,медичному кабінеті).

3.Придбано пластмасові миски та харчові бокси, відра, ножі, підставки,каструлі, чайники для води,термометри, тенти для покривання пісочних ящиків.

4.Придбано тарілки та чашки (80шт.)

5.Придбано вогнегасники 16шт.

6.Від залучених спонсорів подаровано ноутбук на групу.

7.Замовлено меблі на харчоблок.

8.Заміна дверей на коридорах.

9.Придбані подарунки для випускників.

Щотижня ведеться прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності навчального закладу, розглядаємо пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, батьківським комітетом тощо, інформую управління освіти про прийняті рішення. Завдяки праці всього колективу, умінню приймати рішення в інтересах дитини, вибирати педагогічні засоби і відповідати за свій вибір, нам вдалося зробити педагогічний процес цікавим для дошкільнят. Запрошуємо Вас, шановні батьки, до участі у спільних проектах, до об’єднання зусиль для побудови мирного сьогодення і майбутнього Ваших діток – наших вихованців.

Вам, шановні батьки, я бажаю творчості і наснаги у вихованні Ваших дітей, бути готовими до щоденної наполегливої, копіткої праці, бути для Ваших малят в усьому прикладом для наслідування.

Нехай множаться Ваші гаразди вдома ,

Нехай збуваються Ваші заповітні мрії

доброго Вам здоров’я, невичерпної

енергії, злагоди і достатку в рідній оселі.

Вихователь-методист _______________ Басараб Т.П.


колективний перегляд інтелектуальний конкурс "маленький ерудит"

18 травня в ДНЗ №1 "Сонечко" відбувся колективний перегляд заняття "Маленький ерудит" в середній "Б" групі , яке провела вихотель Натягайло Ірина Володимирівна.

Метою заняття було: уточнити та збагатити уявлення дітей про рідну державу - Україну,її символи, державну мову, формувати пізнавальний інтерес до вивчення історії рідного краю, рідної Батьквщини, її неповторної краси; розвивати світогляд, пам'ять, мовллення.

Продовжувати вчити дітей ділити слова на склади, виділяти перший звук в словах, розвивати зв'язне мовлення дітей.

На заняття також були запрошені батьки, їм дуже сподобалося як працювали дітки. Заняття пройшло успішно. Діти показали високий рівень знань.

День вишиванок

Вишиванка– національна святиня, що символізує духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію.

Щорічно третього четверга травня місяця українці відзначають День вишиванки.

У ДНЗ №1 " Сонечко" проведені заходи присвячені дню Вишиванки. У 2 молодшій групі - бесіда з використанням лепбуку " Моя Україна". В середніх групах - вправи милування в вприроді та музично розважальна хвилинка " Матусина вишиванка", З дітьми старшої А групи тематичне заняття " Вишиванка - символ України та у Б групі " Вишиванка - символ України, дзеркало народної душі".

Виставка до дня матері

10 травня 2015 року в Україні відзначатиметься День матері, який святкують щороку у другу неділю травня, що вважається місяцем пошанування Пречистої Діви Марії. Богородиця посідає чільне місце в релігійній свідомості українців, вважається опікункою і заступницею українського жіноцтва.

В період з 7 по 11 травня в ДНЗ №1 "СОНЕЧКО" була проведена виставка приурочена до дня материнства. Діти втілили всю свою любов та щирість у своїх малюнках які присвячували мамам.

Тренінг "Імідж сучасного вихователя ДНз"

27 квітня в ДНЗ №1 "СОНЕЧКО" був провелений тренінг вихователем молодшої групи Сопільняк Лілею, та вихователем- методистом Басараб Татяною Петрівною. Мета заходу: постановка проблеми формування культури педагога і педагогічного іміджу сучасного педагога, акцентування уваги вихователів на необхідність роботи над їх педагогічним іміджем.

Тренінг пройшов насичено та цікаво, з вихователями було проведено декілька цікавих вправ, та розглянуто безліч педагогічних ситуацій.

Початок тренінгу.

Вправа "Якості вихователя"

"Квітка якостей"

Вправа "Домалюй ідеального педагога"

Портрет ідеального педагога.

Колективний перегляд заняття з використанням кубиків М. Зайцева "Подорож з метеликом".

26 квітня вихователем середньої групи Крецу Катериною Миколаївною було проведене відкрите заняття на тему "Подорож з метеликом". Метою заняття було вчити дітей складати описові розповіді за допомогою мнемо-таблиць, збагачувати мовлення дітей за допомогою художнього слова; узагальнювати і розширювати уявлення дітей про весну; розвивати фонематичний слух за допомогою карток і кубиків М. О. Зайцева.

Заняття пройшло успішно, дуже сподобалось дітям. Діти показали високий рівень знань.


Дидактична гра "Орієнтування у просторі"

Дидактична гра "Транспорт"

Дид. гра "Поділи на склади"

складання речень

Організація харчування в дошкільному закладі

18 квітня в ДНЗ № 1 "СОНЕЧКО" був проведений день відкритих дверей, який був попередньо оголошений батькам. На протязі дня батьки мали змогу відвідати приміщення кухні, кладової, подивитися як харчуються діти у групах (Що саме їм дають, в якій кількості).

В кінці дня були проведені загальні батьківські збори, тема батьківських зборів "Організація харчування в дошкільному закладі". Розглядалися такі питання:

  • Організація харчування в дошкільному закладі.

  • Складання перспективного та щоденного меню, організація беспечного та раціонального харчування в дошкільному закладі.

  • Технологія приготування страв, видача готової продукції на групи з харчоблоку.

  • Постачання та зберігання продуктів в ДНЗ.

На збори були запрошені Бугалтер - Білик О. Д., начальник відділу освіти Літвінова В.П., Кривошея Л. П., Туренко Н.В. Батьки прийняли активну участь в обговореннях.

Батьки спостерігають чого і скільки насипають дітям на сніданок.

Виступ медичної сестри.

Виступ Літвінової В. П.

Виступ Басараб Т.П.

Свято "Великдень"

Великдень - одне з найбільших й найшанованіших після Різдва християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. У давнину Великдень вважався святом бога Сонця Ярила.

Звичай пекти паски та фарбувати яйця виник також дуже давно.

З першим променем сонця священик в церкві сповіщає: «Христос воскрес!», а прихожани хором відповідають: «Воістину воскрес!».

На початку квітня всі православні відзначають світле свято Великодня. Великдень святкується й у дитячих садах. Різнобарвні яєчка та писанки, різні конкурси і змагання, чия історія іде ще в стародавність — не тільки в цьому полягає Великдень у дитячому саду. Основна задача, донести всю важливість свята, лягає на плечі вихователів — розповісти, «що таке добре, а що таке погано», навчити дітей відповідати за свої вчинки.

Великдень у мирському житті вимагає довгої підготовки. Уже з початку Великого посту можна готувати дітей і в дитячому саду до світлого свята і проводити тематичні заняття.

В період 3 по 11 квітня пройшла виставка до дня ВЕЛИКОДНЯ в якій прийняли участь батьки та їх діти, велику увагу вистаці приділила середня " А" группа.

Виставка до дня ""ВЕЛИКОДНЯ"

Також в групах проводитися тематичні занняття.


Ліплення Великдніх корзинок у старшій "А" групі.

Макаронографія старшої "А" групи.

Аплкація "Великоднє яєчко" старшої "Б" групи.

Заняття "Мандрівка стежиною природи" уроки мислення серед природи за В. Сухомлинським

4 квітня в ДНЗ №1 "СОНЕЧКО" відбулося відкрите заняття в старшій "А" групі на тему "Мандрівка стежиною природи", яке проводила вихователь - Хитренко Наталія Олександрівна.

Метою заняття було: збагатити знання дітей про весняні зміни в природі та навчити за ними спостерігати. Вчити визначати і називати ранні весняні квіти, закріпити знання дітей про дерева, що ростуть в лісі, роль птахів у житті людини, про лелеку як народний символ України. Закріпити знання про зміст знайомих оповідань В. Сухомлинського "Дуб під вікном", "Лелеки прилетіли".

Заняття пройшло на високому рівні, було використано багато наочності та матеріалу. Діти були зацікавлені на протязі всього заняття, їм воно дуже сподобалось. Діти показали високий рівень знань.

Присогімнастика "Квітка настрою"

Рухлива гра "Весна"

Дид гра "Склади речення за схемою"

Вірші про весну.

Дид гра "Знайди дерева"

Дидактична гра "Відгадай весняну квітку"

Викладає на фланелеграфі оповідання Сухомлинського.

Оповідання "Лелеки прилетіли" на фланелеграфі.

Розповідь вихователя про лелеку.

Рухлива гра "Лелека і жабенята"

Дидактична гра "Впізнай на дотик"

Діти складають малюнок на піску із природних матеріалів.

Виставка "твори В.О. Сухомлинського - дитячими очима"

19 березня в ДНЗ №1"СОНЕЧКО" була створена виставка. Виставка присвячена творам Василя Олександровича Сухомлинського. Батьки разом із дітьми читали його твори, а потім висвітлювали отримані враження в малюнках або аплікаціях. Метою цієї виставки було привити дітям любов до творів письменника, зацікавити батьків працювати разом з дітьми, виконати спільну творчу роботу.

Дітям дуже сподобалося малювати та клеїти разом з батьками, роботи виявились дуже яскраві та різноманітні.

майстер-клас "навчання дітей грамоти за методикою М. Зайцева"

15 березня в ДНЗ №1 "СОНЕЧКО" пройшов майстер-клас під назвою - "навчання дітей грамоти за методикою М. Зайцева". Проводила майстер - клас виховател - Крецу Катерина Миколаївна.

Метою даного майстер-класу було розкрити лсобливості технології навчанню читати за "Кубиками Зайцева". Катерина Миколаївна ознайомила вихователів з методикою навчання за "кубиками Зайцева", розповіла та продемонструвала основні технології для навчання читання, охарактерезувала дидактичні ігри які пов'язані з ціею технологією.

Майстер -клас був цікавим та пізнавальним, багатьом вихователям сподобалась ця методика.

Демонстрація таблиці.

Розгляд презентації.

Дидактична гра "Підбери склади".

Вихователі розглядають методичні елементи.

Свято "8 березня"

Березень — перший місяць вес­ни. Навесні народжується все пре­красне. З приходом весни оживають луки, ліси, поля, вся наша барвиста земля. У березні ми відзначаємо свято на­ших найдорожчих, найрідніших і наймиліших матусь і бабусь. Дзвінкі краплин­ки, перші квіти, зігріті першими со­нячними променями – це весна. Ра­зом із нею настає на нашій планеті Міжнародний жіночий день це свято найкрасивішої, найелегантні­шої, найдобрішої, найніжнішої половини людства. Од­ним словом — свято жінок! Мама – перше слово, яке з радісною усмішкою вимовляє дитина. Матір у всі віки шанували, любили…

Разом із приходом весни в дошкільний навчальний заклад №1 «СОНЕЧКО» завітали святкові ранки 8 Березня, що пройшли з 036.03. по 07.03.2018 року.

Свята проводились у музичному залі, який яскраво оформлений, відповідно до тематики свят та пори року. Батьки пошили для дітей сценічні костюми відповідно до ролей дітей, які вражали своєю вишуканістю, різноманітністю.

За веселими таночками, піснями, сценками, віршами, іграми час сплинув непомітно, тож на прощання – подарунки від дітей зроблені власними руками.

Усі присутні отримали величезне задоволення від свят.

Свято 8 березня в дитячому садочку вдалося на славу й принесло у душі малечі та їх батьків красу весни, ніжність квітів та сонячне тепло.

Свято середньої дошкільної групи.

Свято середньої дошкільної групи.

Свято середньої дошкільної групи.

Свято середньої дошкільної групи "Б".

Свято старшої дошкільної групи "А".

Свято старшої дошкільної групи "А".

Свято старшої дошкільної групи "А".

Свято старшої дошкільної групи "А".

Свято старшої дошкільної групи "А".

Свято старшої дошкільної групи "Б".

Свято молодшої дошкільної групи.

Свято молодшої дошкільної групи.

Свято молодшої дошкільної групи.

Виставка

Протягом 19-23 лютого в ДНЗ №1 "СОНЕЧКО" проходив тиждень під назвою "Найбільше багатство - здоров'я".Вихователями була оформлена виставка під назвою "Здорові звички - здоровий спосіб життя" в якій взяли участь батьки та їх діти, виставка була приурочена до тижня здоров'я. В цій виставці вихователі хотіли висвітлити що здоров'я дітей – найцінніше надбання цивілізованого суспільства. Воно створює фізичний, духовний, соціальний, інтелектуальний та фізичний базиси країни.


маслянА

Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Цей смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. Сьогодні Масляна є одним з церковних свят і називається ще Мясопустним або Сирним тижнем.

Назва свята «Масляна» пов'язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м'ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана. У народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.

16 лютого у місті Бобринець було відзначене веселе свято "Масляної".Приємно вразив всіх присутніх конкурс «Українська смакота», який підготували 16 колективів міста і презентували свої витвори піснями, віршованими рядками.В цьому конкурсі приймав участь наш ДНЗ №1"СОНЕЧКО". Традиційно Масляна неймовірно смачне і ситне свято, тому всі охочі мали змогу скуштувати куліш, поласувати запашними млинцями з варення, медом, випити гарячого чаю, узвару.


Свято "стрітення"

15 лютого у Бобринецькому ДНЗ № 1 "СОНЕЧКО" відбулося всято "Стрітення" в якому взяли участь діти старших та середніх груп. Організувала свято вихователь старшої групи - Рапацька Люба Миколаївна. Метою заходу було продовжувати знайомити дітей з традиціями українського народу; закріпити знання про свято Стрітення, його значення, виховувати інтерес до національних традицій; прививати любов до рідної Батьківщини.

Діти були задоволені святом, панувала гарна атмосфера і гарний настрій. По закінченню свята всі дітки отримали святкових "жайворонків".

Діти розповідають вірші

Діти виконують пісню "Ой мете метелиця"

Рухлива гра "пробудження Весни"

"Як Зима з Весною зустрілися"

Діти розповідають вірші

Отримання "Жайворонків"

методичне об'єднання працівників дошкільної освіти.

7 лютого у Бобринецькому ДНЗ №1 "СОНЕЧКО" відбулося ІІ засідання методичного об'єднання працівників дошкільної освіти на якому були присутні пед працівники ДНЗ №1 "СОНЕЧКО" та ДНЗ №2 "РОМАШКА" та методист відділу освіти, молоді та спорту Бобринецької міської ради Туренко Н.В.Метою заходу було розглянути такі питання:

  1. Трибуна спеціаліста.

Про зміни у Законі України "про дошкільну освіту" відповідно до нового закону України "Про освіту" (Виступала - Тупенко Н.В. - методист ММК)

2. Перші кроки реформи шкільної освіти.

Концепція нової Української школи - ключова реформа Міністерства освіти і науки. Чотири змістові лінії рефрми. (Виступала Стеценко Г. М. - вчитель НВО "НВК" Гімназія - ЗШ №1"

3.Проблемний стіл.

Креативний педагогічний працівник дитячого садка як одна з головних умов забеспечення якості навчально- виховного процесу та формування особистості дошкільника. Професійні вимоги до особистості сучасного вихователя. ( Виступала Васильєва О.В. - вихователь-методист Бобринецького ДНЗ № 2 "РОМАШКА".

4.Методичний діалог.

Упровадження парціальних програм, схвалених до використання у дошкільних навчальних закладах відповідно до Базового компетента дошкільної освіти.

5.Вільна трибуна.

Шляхи поліпшення якості дошкільної освіти для реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти в Україні.

6.Трибуна методиств.

Про підсумкимоніторингу знань дітей старшого дошкільного віку.( Виступали Басараб Т. П., Васильєва О.В. - вихователі - методисти міських ЗДО.)

7.Педагогічна майстерня.

Практикум "Логічні Блоки Дьєнеша" (Виступала Пилипенко Л.А. - вихователь Бобринецького ДНЗ №2 "РОМАШКА")

8.Скарбничка досвіду.

Відповідність ідей та поглядів В.О. Сухомлинського потребам та пріорітетам сучасності. (Виступала Рапалька Л.М. - вихователь ДНЗ №1 "СОНЕЧКО")

9.Тренінг

Профілактика стресів (Виступала Таран А.С. - практичний психолог ДНЗ № 2 "РОМАШКА")

10.Експрес-інформація.

Новинки фахової методичної літератури та інтернет-простору. (Виступала Васильєва О.В. - керівник ММО)


Про зміни у Законі України "про дошкільну освіту" відповідно до нового закону України "Про освіту" Виступала - Тупенко Н.В

Про зміни у Законі України "про дошкільну освіту" відповідно до нового закону України "Про освіту" Виступала - Тупенко Н.В

Креативний педагогічний працівник дитячого садка як одна з головних умов забеспечення якості навчально- виховного процесу та формування особистості дошкільника. Професійні вимоги до особистості сучасного вихователя. Виступала Васильєва О.В.

Практикум "Логічні Блоки Дьєнеша" Виступала Пилипенко Л.А

Практикум "Логічні Блоки Дьєнеша" Виступала Пилипенко Л.А

"Практикум "Логічні Блоки Дьєнеша" Виступала Пилипенко Л.А

"Ланцюжок"- Практикум "Логічні Блоки Дьєнеша" Виступала Пилипенко Л.А


"Групи"- Практикум "Логічні Блоки Дьєнеша" Виступала Пилипенко Л.А

"Відповідність ідей та поглядів В.О. Сухомлинського потребам та пріорітетам сучасності. " Виступала Рапацька Л.М.

"Профілактика стресів" Виступ Таран.А.С.

Родинне свято "Любити малюка - це просто..."

2 лютого у Бобринецькому ДНЗ №1 "СОНЕЧКО" було проведено родинне свято під назвою"Любити малюка - це просто..." вихователем середньої А групи Жук Вірою Володимирівною, також їй допомогали: вихователь - Крецу Катерина Миколаївна та помічник вихователя - Шевчук Валентина Вікторівна. На святі було багато гостей. Святкова програма викликала багато позитивних емоцій як у дітей, так і у їхніх батьків. Кожен із гостей по завершенню свята отримав маленький подарунок на згадку.

Мета:Виховувати любов і повагу до найближчих і найрідніших людей - батька й матері, бажання допомогати їм, вчити бути чемними, уважними, завжди пам'ятати місце, де народилися, рідну оселю. Формувати почуття обов'язку перед батьками, довести всим присутнім на святі, що батьки і діти - це одне ціле. Розширювати духовниц світ дітей.


Пісня "Ой зелене жито, зелене!"

Дві мами розігрують сценку "В автобусі".

Мері Попінс.

Гра "Квітка любові"

Танок

Вірш читають мами.

Гра "Віночок побажань"

Пісня "Ми любимо вас".

Гра з дідусями "дожени онука"

Гра з татусями.

Таночок мам у вишитих сорочках з рушниками.

Інтегроване заняття "Запрошуємо в гості до сонечка"

30 січня у Бобринецькому ДНЗ №1 "СОНЕЧКО" було проведено інтегроване відкрите заняття на тему " Запрошуємо в гості до сонечка" вихователем молодшої групи Наталією Павлівною Онучак. Заняття пройшло успішно, поствленої мети було досягнуто.

Мета: продовжувати вчити дітей описувати об'єкт за навідними запитаннями вихователя. Закріпити кольори, геометричні фігури. Формувати початкові норми етикету та культури поведінки в природі. Удосконалювати вміння малювати долоньками. Розвивати пам'ять, мислення, орієнтування в просторі. Виховувати емпатію, інтерес до художнього слова. Створювати позитивний настрій у дітей.


Знайомство з "жучком -сонечко"

Дидактична гра "Квітка настрою"

Пальчикова гра "Прилетіло сонечко"

Вправа "Промінчики для сонця"

Танець з сонцем.

Малюнок відбитками долоньок на оргсклі.

22 листопада у Бобринецькому ДНЗ №1 " СОНЕЧКО" був організований і успішно проведений майстер клас нат тему " Екологічна казка як метод формування екологічної культури дошкільників". У ігровій формі педагогам була надана допомога педагогам в оволодінні технологією ознайомлення дітей з елементарними екологічними уявленнями через екологічні казки.



Тиждень знань безпеки життєдіяльності

17 листопада 2017 року.

Проведено тиждень безпеки життєдіяльності на тему: " Ми - за безпеку руху!"