2016-2017 навчальний рік

Звіт керівника ДНЗ за 2016-2017 навчальний рік


Бобринецький дошкільний навчальний № 1 «Сонечко» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України

- Закону України “Про дошкільну освіту”

- Закону України “Про охорону праці”

- Закону України “Про цивільну оборону”

- Закону України “Про дорожній рух”

- Закону України “Про відпустки”

- Кодексу “Про працю”

- Базового компоненту дошкільної освіти - та освітньої програми розвитку “Дитина”

А також, відповідно Статуту та річного плану роботи дошкільного навчального закладу.

Мережа груп

В дошкільному закладі працює 8 вікових груп:

Група третього року життя – вихователь Сопільняк Лілія Володимирівна.

Група четвертого року життя А – вихователь Жук Віра Володимирівна.

Група четвертого року життя Б– вихователь Натягайло Ірина Володимирівна.

Група п’ятого року життя А – вихователь Усік Людмила Іванівна.

Група п’ятого року життя Б – вихователь Рапацька Любов Миколаївна.

Група короткотривалого перебування на базі НВК Гімназія – ЗОШ № 1 І-ІІІ ступеня – вихователь Фоміна Валентина Миколаївна.

Група короткотривалого перебування на базі ЗОШ І- ІІ ступеня – вихователь Поліщук Т.А.

У вікових групах виховується 180 дітей.

Аналіз педагогічного складу

Дошкільний заклад №1 укомплектований педагогічними кадрами до складу якого входять 14 педпрацівників: 1 завідувач, 1 вихователь – методист, 1 практичний психолог, 1 музичний керівник, 1 вчитель – логопед, 9 вихователів. З вищою освітою – 6 педагогів, з середньо-спеціальною освітою – 8 педагогів.

Вихователь-методист Басараб Тетяна Петрівна – вища кваліфікаційна категорія.

Вчитель- логопед Святокум Інна Володимирівна – вища кваліфікаційна категорія.

Практичний психолог Мазенко Аліса Іванівна - ІІ кваліфікаційна категорія.

Вихователь Усік Людмила Іванівна – І кваліфікаційна категорія.

Вихователь Натягайло Ірина Володимирівна – ІІ кваліфікаційна категорія.

Вихователь Онучак Наталія Павлівна має педагогічне звання «Вихователь-методист»

В дошкільному закладі постійно проводиться аналіз кваліфікаційного рівня педагогів та доцільність їх розстановки. У 2017 році кваліфікаційний рівень педагогів дошкільного закладу змінився. Так, у 2017 навчальному році за наслідками атестації присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії» вихователю Натягайло І.В., відповідає займаній посаді музичний керівник Єсауленко Н.О.

На протязі навчального року організовувалась допомога молодим спеціалістам Сопільняк Л.В. з питань освітньо-виховної роботи з дітьми, в зв’язку з чим удосконалились теоретичні знання та практичні вміння педагога.

Методична робота

Керуючись основними положеннями нормативних документів, які визначають сучасну законодавчу базу й методичне забезпечення дошкільної освіти та планом роботи на 2017р колектив закладу зосередив увагу на пошук оптимальних форм та методів навчання та виховання дітей, збереження та зміцнення їх фізичного й психічного здоров’я, створення необхідних передумов для досягнення кожним дошкільником реально можливого для нього в даний період рівня успішності, але не нижчого, ніж передбачено державними освітніми програмами. Здійснення навчально-виховної, корекційно-відновлювальної роботи з дітьми, а також врахування запитів батьків і громади спрямувало заходи, які проводилися в закладі, на виконання пріоритетних завдань.

Дошкільний заклад працював над проблемою «Впровадження інтерактивних методів у навчально – виховний процес з позиції системного підходу та сучасних вимог». Проблемні питання над якими працюють педагогічні працівники:

Єсауленко Н.О. – розвиток музичних здібностей засобами українського фольклору з використанням інноваційної технології – музикотерапії;

Жук В. В. – компетеннтнісний підхід до розв’язання математичних завдань з використанням оздоровчої технології: мудри, пальчикова та імунна гімнастика;

Натягайло І. В. – розвиток логічного мислення в ході ігрової діяльності з використанням інноваційної технології – ейдетики та кольоротерапії; Онучак Н. П. – інноваційні процеси та новоутворення в системі екологічної освіти з використанням інноваційної технології інтегрованого навчання і виховання Б.Нікітіна, навчання дітей розповіданню за схемами К. Крутій; Рапацька Л.М. – розвиток зв’язного мовлення у дітей з використанням інноваційної технології – використання художніх творів за спадщиною В. Сухомлинського;

Сопільняк Л.В. – формування життєвих компетентностей у дошкільників з використанням інноваційної технології - казкотерапія;

Усік Л.І. –пізнавальний розвиток дошкільнят у пошуково – дослідницькій діяльності з використанням коректурних таблиць, мнемотехніки;

Фоміна В. М. – компетентнісний підхід до економічного виховання з використанням інноваційної технології – казкотерапії.

Соціально-педагогічна компетентність педагогів закладу з окреслених питань підвищувалася завдяки використанню таких форм методичної роботи як педагогічна рада, творча група, яка працювала над питанням «Формування у дітей основ патріотичного виховання засобами інтегрованої освітньої діяльності», колективні перегляди, консультації, семінари, семінари-практикуми, тренінги тощо.

Головною метою методичної роботи було забезпечення доступу до перспективних освітніх технологій, сприяння максимальній самореалізації, розвитку творчого потенціалу педагогів закладу. Педагоги дошкільного закладу переконалися, що активне впровадження в роботу з дітьми інноваційних педагогічних технологій розвиває у дітей усне зв’язне мовлення, сприяє формуванню уявлень про навколишній світ через дидактичні ігри за народознавчими мотивами, мислення, вихованню творчої особистості готової до розв’язання складних проблем у різних сферах діяльності. Важливим акцентом у проведенні даної роботи стало оформлення педагогами папок, ширм з матеріалом по використанню інноваційних технологій в навчально – виховному процесі.

Упродовж 2017року педагоги провели відкриті заходи: Натягайло І.В. – комплексне заняття за казкою «Рукавичка» «У зимовому лісі», Єсаулено Н.О. – музичну розвагу «Земля весну зустрічає», Онучак Н.П. інтегроване заняття «Подорож Чомусиків у світ Країни знань», Рапацька Л. М. та Мазенко А. І. бінарне заняття «Подорож у казку», Усік Л. І. - спортивне свято «Великі спортсмени». Вихователі усіх вікових груп планували і проводили рухливі ігри на заняттях, прогулянках та в повсякденному житті спортивні, народні ігри. Слід відмітити проведення на належному методичному рівні рухливих ігор .

На засіданні педагогічних рад розглядалися питання: «Здоровязбережувальний простір в дитячому садку» та «Результативність роботи педагогічного колективу за 2016 – 2017 навчальний рік»

Проведено майстер – клас для вихователів: «Складання екологічних проектів в усіх вікових групах дошкільного закладу», «Методи виховання звукової культури мовлення засобами фольклору».

До семінару - практикуму «Патріотичне виховання у контексті розвитку духовного потенціалу особистості дитини» систематизували в папках методичний матеріал на тему : «Україна – країна, якою ми пишаємося».

Разом з батьками та дітьми були проведені святкові ранки присвячені Міжнародному жіночому дню 8 Березня, Великоднє свято , свято присвячене випуску дітей до школи та Міжнародному Дню захисту дітей.

Велика увага протягом року приділялась плануванню навчально – виховного процесу за державною Базовою програмою «Дитина» та програмою розвитку навчання та виховання старших дошкільників «Впевнений старт» для старших груп з короткотривалим перебуванням дітей. Вихователі працювали за парціальною програмою «Скарбниця моралі». Календарне планування роботи з дітьми здійснювалося за режимними моментами з урахуванням сфер життєдіяльності та ліній розвитку.

Основними формами організації дітей були: спеціально-організована розвивально-виховна зайнятість, ігри, самостійна діяльність, індивідуальна робота, спостереження, розваги, свята. Злагоджена, творча робота педагогічного колективу дала змогу створити в дошкільному закладі сприятливі умови для ефективної роботи . Зорієнтованість педагогів на особистість дитини стала основою реалізації кожною дитиною свого природного потенціалу, збалансованості фізичного, інтелектуального, емоційного, вольового та морально-духовного розвитку вихованців.

В січні та травні місяці проводився моніторинг знань та умінь дітей. Єдиним критерієм оцінювання був успіх дитини – реальний та очікуваний, тобто вже сформовані навички. Це дало можливість відслідковувати як реальні успіхи дитини, так і потенційні, які окреслюють коло необхідних навчальних і виховних дій. Моніторинг містить показники досягнень дошкільників за усіма основними лініями розвитку. Провідним діагностичним методом є педагогічне спостереження. Діти середнього дошкільного віку на кінець навчального року вийшли на середній та достатній рівень засвоєння знань. Діти старшого дошкільного віку – мають 100% високий рівень з соціальної компетентності дошкільників, з розділів «Віконечко в природу», «Дитина у довкіллі», «Привчаємось працювати», «Зростаємо дужими», а з розділів «Мова рідна, слово рідне», «У нас у гостях книжка», «Математична скарбничка», «Чарівні фарби і талановиті пальчики», «Граючись зростаємо» діти мають діти мають високий, достатній та середній рівні.

Діти дошкільного закладу приймали активну участь у конкурсі дитячого малюнка «Україна – моя земля», за що представники Аграрної партії відзначили дітей солодкими подарунками.

До «Тижня дитячого читання» розроблено план заходів, діти разом з батьками підготували дитячі художні книжки, з яких вихователі підготували виставку в дошкільному закладі. Дошкільники закладу стали учасниками Всеукраїнського конкурсу дитячо – юнацької творчості «Безпека в житті – життя у безпеці», Х Міжнародного екологічного конкурсу «Вода – джерело життя» та Всеукраїнського фестивалю огляду кращого досвіду з організації просвіти батьків вихованців дошкільних навчальних закладів «Джерело батьківських знань», підтримали проведення Всесвітньої кампанії Година Землі.

Для вирішення завдань, спрямованих на вдосконалення кваліфікації та професійної майстерності педагогів, в дошкільному закладі були проведені масові (педради, семінари, семінари-практикуми, консультації), групові (методичні об’єднання, наставництво) та індивідуальні (самоосвіта, докурсові та післякурсові завдання) форми методичної роботи. Велике значення у виявленні рівня професійної майстерності педагогів, стимулюванні їх творчої активності відіграє атестація, яка проводиться відповідно до Закону України «Про освіту» та Типового положення про атестацію педагогічних працівників. В 2016-2017 навчальному році було атестовано 2 педагога. За результатами атестації вихователю Натягайло І.В. присвоєно II кваліфікаційну категорію, музичному керівнику Єсауленко Н.О. – відповідність займаній посаді.

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, які шляхом самоосвіти опрацьовували протягом навчального року педагоги. Також проведена підписка на періодичні видання: комплект «Дошкільне виховання»», журнали «Вихователь – методист», «Бібліотечка вихователя дитячого садка», «Фантазії вихователя», «Дитячий садок».

Протягом навчального року у закладі плідно працювали гуртки з вивчення англійської мови під керівництвом вчителя Обод К. В. та хореографії – хореограф Чернієнко Ю.О.

Робота психологічної служби у дошкільному закладі здійснювалася практичним психологом Мазенко А. І. протягом навчального року відповідно до головних завдань та методичної мети.

Для забезпечення ефективності усунення різних порушень усної мови, запобігання різних відхилень мовного розвитку дошкільників з дітьми старшої групи працювала логопед Святокум І. В. Педагоги дошкільного закладу наполегливо працюють над виявленням творчого потенціалу дітей, розвитку їх інтелектуальних та творчих здібностей. Свої досягнення старші дошкільники продемонстрували під час проведення музичних свят, розваг, звіту гурткової роботи .

Організація раціонального харчування

Одним з пріоритетних напрямків діяльності керівника дошкільного навчального закладу є забезпечення зміцнення здоров’я дітей та попередження випадків шлунково-кишкових захворювань, організація раціонального харчування дітей. Організація харчування вихованців здійснюється відповідно до Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16.03.2016 року,старшою медичною сестрою Жолуб В.М. разом із кухарями Чебан Н.М., Дамаскіною В.О. Складається меню-розкладка з урахуванням єдиного сезонного меню та технологічних карток, погоджених міською СЕС. Продукти харчування, що постачаються в дошкільний заклад, мають сертифікати якості та відповідності. Ціна продуктового набору для дітей на день складала в середньому 25.40 грн. Батьківська плата становить 15.20 грн, що складає 60% вартості харчування. На літній період складене меню з урахуванням оздоровлення дітей влітку, збільшена кількість овочів і фруктів. Діти забезпечені свіжими овочами та соками: це має позитивний результат в процесі оздоровлення дошкільників.

Вихователями ведеться планомірна робота щодо формування навичок культури харчування дошкільнят, консультативна робота щодо харчування дітей вдома. Контроль за організацією харчуванням здійснювався щодня протягом року старшою медичною сестрою Жолуб В.М.. Ведеться бракераж сирих продуктів, бракераж готової продукції. Відслідковується суворе додержання строків реалізації швидкопсуючих продуктів. На контролі питання дотримання технологічного процесу приготування їжі, смакових якостей готових страв.

Виконання натуральних норм харчування по основних продуктах : м'ясо - 100%, риба - 86%, масло - 98%, цукор - 100%, яйця - крупи -100%, овочі-71%, хліб та хлібобулочні вироби - 100%.

За харчування дітей у закладі батьки сплачують 60 %, а 40 % плати - за рахунок міського бюджету.

У закладі харчуються діти пільгових категорій:

діти з багатодітних сімей -13дітей, 50% від вартості харчування

діти учасників АТО та учасників бойових дій – 6дітей, безкоштовно

діти з інвалідністю – 1 дитина безкоштовно

дитина сирота – 1 дитина безкоштовно.

На постійному особистому контролі тримаємо оплату за харчування. На жаль, щомісяця ми маємо заборгованість по батьківській оплаті, з такими батьками проводиться індивідуальна робота вихователями усіх вікових груп.

Організація роботи щодо зміцнення здоров’я дітей та їх медичного супроводу

Безумовно, щаслива дитина – це здорова дитина. Серйозну увагу педагогічний та медичний персонал приділяв питанням охорони та зміцнення здоров’я дітей, їх фізичному розвитку. Результати тестування фізичного розвитку дітей виявив сформованість життєво важливих видів основних рухових дій (ходи, стрибків, метання, лазіння). Постійно велась робота по формуванню правильної постави, профілактики плоскостопості. Використовувалися загартування, як профілактика застудних захворювань. Формувалася у дітей система валеологічних знань про свій організм, про користь занять з фізичної культури, про особисту гігієну та чистоту навколишнього середовища. Залучалися батьки до активної участі в оздоровчий роботі та у формуванні валеологічної компетентності їх дітей.

Колектив створював умови для емоційного благополуччя дитини, будував навчальну діяльність в динамічному режимі, використовуючи різні спеціальні оздоровчі заходи. Вихователі під керівництвом старшої медичної сестри впроваджували методи первинної профілактики застудних захворювань, поглиблювали свої знання з фізичного виховання дітей та організації гігієнічного виховання.

Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ДНЗ

Дошкільний навчальний заклад є комунальним закладом, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Завдання адміністрації полягає у оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні. Питання господарської роботи є найскладнішим у роботі керівника, так як на вирішення його потрібні кошти .

Фінансово-господарська діяльність закладу здійснюється згідно кошторису, сформованого на початок поточного року. Фінансові асигнування в основному плануються лише на захищені статті і лише частково на утримання дошкільного закладу.

Дякуючи місцевому самоврядуванню, особисто міському голові Сніжку В.В. у звітному періоді значно покращилася матеріально-технічна база. Дошкільний заклад прийняв участь в проекті по енергозберігаючих технологіях. Відповідно до цього проекту в дошкільному закладі замінений дах, вікна, двері. Вартість цього проекту 1200000 грн. Міський голова Сніжко В.В. допоміг у придбанні матеріалів для проведення ремонтних робіт, які виконали працівники дошкільного закладу. Для проведення косметичного ремонту в приміщеннях закладу виділені кошти: для ремонту харчоблоку , для ремонту в приміщеннях груп – 20000грн., на заміну дверей приміщеннях – 13000 грн.

За кошти місцевого бюджету придбано для дошкільного закладу:

Морозильна камера - 5000грн

Пилосос 2 шт. – 2600грн.

Праска – 650 грн.

Принтер - 5400грн.

Ноутбук - 5900грн.

Ноутбук - 12000грн.

Кухоний посуд для груп – 1450грн.

Ремонт в музичному залі: заміна дверей, фарбування стін, потолка, підлоги, нове покриття на підлогу, новий ламбрекен –18500 грн.

Проведено фарбування обладнання на ігрових майданчиках – 6000 грн.