Психологічна допомога

під час війни

Лінія підтримки для близьких ветеранів і військових доступна з усієї України щодня з 8:00 до 22:00 години за телефоном: 

067 348 28 68

Усі консультації безоплатні та конфіденційні.  

7333

096 260 15 75


Консультацію можна отримати за номером: 

073 450 6000 або написати на пошту: forestglade.vet@gmail.com. 

0800 501 212

096 274 59 54

067 400 46 60


Тривога і тривожність – як упоратися зі складними емоціями

Тривога - це почуття на рівні фізіології, яке дає можливість долати якість проблем, що виникають. У житті кожному із нас доводиться переживати стан тривоги перед новим, невідомим. Хтось переживає перед переїздом у нову квартиру чи іншу країну, перед придбанням чогось важливого та суттєвого. При цьому у стані тривожності судини мають властивість звужуватися, чим допомагають виробляти організму гормон стресу, і людина здатна зібратися і подолати стресову ситуацію, що виникла.

У випадку, коли почуття тривоги виникає постійно протягом тривалого часу, існує висока ймовірність її переходу у тривожний стан. А це означає, що гормони стресу виробляються постійно і впливають насамперед на нервову систему. Люди перебувають у постійній напрузі, що спричиняє порушення у роботі внутрішніх органів: головний біль, безсоння або постійна сонливість, відчуття скутості м'язів. І у цьому випадку без допомоги фахівця важко обійтись.

ЯК ВІДНАЙТИ ВНУТРІШНЮ ОПОРУ? 

Ми не можемо змінити світ, але сформувати внутрішню опору може кожна людина, незалежно від часу, ресурсів, матеріального становища, настрою та ситуації. Якщо у вас є цей стержень, то будь-які проблеми переносяться простіше. Ви психологічно менш уразливі, відчуваєте власні сили і можете опиратися на себе і бути такою самою опорою для сім'ї, друзів та оточуючих. 

Як розвинути у собі внутрішню опору? 

1️. Не порівнюйте себе з іншими. Всі ми різні і у кожного свій життєвий шлях. Порівнюйте себе сьогодішнього з собою минулим та хвалить за результи яких досягли.

2️. Дозвольте собі бути недосконалим і помилятися. Помилки нам вказують на те як не треба робити в майбутрьому. Тоді будете менше себе критикувати. Починайте жити по-новому, ви можете помилятися і пробувати знову. 

3️. Визнавайте свої почуття. Будь-яка ваша емоція, навіть найменша, має бути прожита. Ми живемо поки відчуваємо.  А коли заморожуємо свої відчуття, то ми крадемо у себе свою справжність.

4️. Пізнавайте світ, та шось нове навколо себе. Так ви зможете ставити нові цілі та визначати для себе нові цінності. 

Для нас усіх зараз важливо зберігати баланс, не дати занепокоєнню заволодіти розумом, бути спроможними приймати виважені рішення та здорово оцінювати ситуацію.

З вірою та турботою про Вас!