Я здійснюю планування та прогнозую результати освітнього процесу, формулюю цілі з допомогою навчальної програми розробленої на основі модельної програми та календарно-тематичного планування. Планую хід уроку, розраховую для кожного його етапу необхідний час і забезпечую зворотній зв'язок з учнями.

Структура уроку:

1.Організаційний момент. Оголошення теми та мети уроку. 2хв.

2. Актуалізація набутих знань. 3хв.

3. Сприймання та інтерпретація творів мистецтва. 4хв

4. Вивчення та обговорення нового матеріалу. 10хв

5. Художньо - практична діяльність. 15 - 20хв

6. Презентація виконаних робіт. 3хв

7. Рефлексія. Аналіз помилок. 3хв

 Аналізую навчальний матеріал, що має бути опанований учнями та передбачаю труднощі які можуть виникнути у них при вивченні з метою подальшого коригування освітнього процесу. Моделюю навчальні заняття на основі діяльнісного та компетентнісного підходів. Наприклад тема уроку: ЗИМОВІ ОБРАЗИ В КАЗКАХ

Мета: показати розмаїття підходів та технік у розкритті зимових образів в казках; навчити

бачити неоднозначність, складність їх характерів; дати поняття про контраст та нюанс, їх роль у розкритті образів героїв казок в ілюстраціях; розвивати уміння аналізувати ілюстрації до казок; продовжити знайомство з діяльністю відомих українських ілюстраторів; формувати ключові компетентності: загальнокультурну, мовну, інформаційно-комунікаційну, громадянську; виховувати естетичний смак та уміння помічати красу навколишнього світу.

Очікувані результати:

Учень/учениця: пояснює засоби виразності художнього образу у творах різних видів мистецтва;

створює зображення під час експерименту з кольорами, лініями, формами тощо (графічні,

живописні, пластичні, анімаційні тощо); визначає улюблені види мистецької діяльності,

пояснює, від чого отримує задоволення у своїй творчості;

Поняття: зимові образи в казках, контраст, нюанс, взаємодоповнюючі кольори.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

1.Організаційний момент. Оголошення теми, завдань.

2. Актуалізація опорних знань:

- Хто такі художники – ілюстратори? Яким вимогам повинні відповідати дитячі ілюстрації?

Які техніки виконання ілюстрацій тобі відомі?(презентація, сл. 2).

3. Сприймання та інтерпретація творів мистецтва.

Бесіда про зимові образи в казках (презентація сл. 3-4). Пошук спільних ознак, використання

холодної гами кольорів для розкриття їх характерів.

Аналіз образів Снігової королеви на прикладі ілюстрацій різних авторів. Вербальний опис цих

образів, розвиток уміння бачити різні прояви характеру в образі (підручник стр.109,

презентація сл.3).

4. Вивчення та обговорення нового матеріалу.

Розгляд понять «контраст» та «нюанс» на прикладі ілюстрацій (наявність декількох теплих

елементів у творі лише сильніше посилюють роль холодних). Формування повного уявлення

про контраст: не лише чорне-біле, але й за формою, розміром, фактурою (презентація сл.6).

Взаємодоповнюючі кольори як різновид гармонійного контрасту в кольорознавстві. Розгляд

зразків нюансу (підручник стр. 110, 111, презентація сл.7). Бесіда про контраст і нюанс як

основні засоби художньої виразності в творах різних видів мистецтва.

5. Закріплення нового матеріалу. Сприймання творів мистецтва.

Вправа на визначення видів контрасту у представлених творах (підручник стр. 109, презентація

сл. 5).

Вправа на розвиток уміння бачити роль взаємодоповнюючих кольорів (альбом стр. 30).

Розвиток уяви – моделювання можливого сюжету за ілюстрацією (підручник стр. 104).

6. Художньо - практична діяльність.

Створення образів зимового короля або королеви в контрастному чи нюансному виконанні.

Ліплення ангела. Фокусування уваги на створенні позитивного образу.

(підручник стр.111, презентація сл. 8).

7. Презентація виконаних робіт. Аналіз помилок.

8. Рефлексія.

- Чи вдалося мені створити виразний образ? Який варіант виконання є домінуючим у моїй

роботі – контрастний чи нюансний?

9.Узагальнення та оцінювання.

Оцінювання активності учнів на уроці. Самооцінювання виконаних завдань.


Навчальна програма та календарно-тематичне планування, які я використовую

https://sites.google.com/d/1PFl2P7v1uv-bF75UmV8i_IVByc27Q1e-/p/1BMSggbHtyA3j6jtJKovtja_1wnK5r6BE/edit 

https://sites.google.com/d/1PFl2P7v1uv-bF75UmV8i_IVByc27Q1e-/p/1O3rnHtQDPYOyw3lQQafP0IdTpIf_rOAI/edit