Організовую навчальні заняття різних типів з метою підвищення якості навчання, заохочую учнів до співпраці. Застосовую різні види і форми навчально-пізнавальної діяльності з урахуванням вікових особливостей учнів. Раціонально використовую час, наприклад урок в 1 класі триває 30-35хв залежно від активності учнів, у 2-4 класах 40хв та у старшій школі 45хв.

Урок розпочинаю із вступної частини, завдяки якій організовую учнів, спрямовую їхню увагу на актуалізацію й мотивацію до навчання.  Для прикладу метод « Мозковий штурм»: на дошці пишу надпис «Що таке «силует»?». Учні висловлюють ідеї, а я їх записую. Після ми обговорюємо і визначаємо найточніші відповіді.

    Наступний метод "Ланцюжок": учні по черзі називають осінні квіти, які їм відомі.

Метод "так" або "ні": учні мають погодитись або заперечити, відповідаючи так або ні:

   Тема «Основні правила композиції»

Твердження:

-   Графіка – це вид образотворчого мистецтва.(Так)

-   Колір – це виражальний засіб графіки.(Ні)

-   З грецької слово «графіка» перекладається як «малюю». (Так)

-   Крапка – це виражальний засіб графіки. (Так)

-   Простий олівець, вугілля, фломастери – матеріали живопису. (Ні)

-   Графіка ґрунтується на поєднанні білого та чорного. (Так)

   Можна ще виділити вправу «Мікрофон»: такий спосіб дає кожному учню виразити свої думки, висловлюватися в довільній формі; діти виступають по черзі; відповіді не критикуються, що є дуже важливим.

     Організовую роботу в парах або групах. Розподіляючи клас на групи для вирішення навчальних задач, я надаю певні завдання, а група виконує їх під керівництвом лідера. Завдання в групі виконується так, щоб враховувати і оцінити вклад кожного. В такій технології склад групи не постійний.  Для поділу учнів на групи використовую картки із кольорами або цифрами. Кожен учень виконує завдання, а потім прикріплює свою роботу на загальне панно, а в кінці уроку ми отримуємо групову роботу, цілу картину з великим яскравим зображенням, наприклад: «Ваза з квітами», «Орнамент», «Збережи дерева - зелені легені планети». Для роботи в парі виготовляю картки з іменами всіх учнів класу і даю витягнути дітям. Заздалегідь повідомляю учням, які матеріали вони повинні принести на урок. Наприклад учні 4 класу виготовляли новорічний подарунок з побутових матеріалів в техніці мозаїка. Для композиції використовували крупу, кришечки з пластикових пляшок, намистинки, які кріпили на поверхню за допомогою клею або пластиліну. Наприкінці уроку кожна група презентувала свій виріб.

          У початковій школі я часто проводжу уроки у формі гри. Урок-гра характеризується високим ступенем активності дітей. До навчальної роботи залучаються навіть несміливі та сором'язливі учні, це сприяє їхньому самоствердженню в класному колективі. При цьому виховуються такі якості, як свідома дисципліна, самостійність, ініціативність, творчість.

          Також діти на моїх уроках перш ніж створити малюнок, відгадують загадки, а потім відгадки малюємо. Інколи перед практичною роботою ми «подорожуємо» з учнями, і таким чином набуваємо нові знання, які відразу використовуємо на уроці. Проводжу також уроки-конкурси, які допомагають повторити та закріпити теоретичний матеріал, розвинути швидкість мислення.


Методи навчання:

https://sites.google.com/d/1PFl2P7v1uv-bF75UmV8i_IVByc27Q1e-/p/1H348ZSCRQ7T5pYEOEAX17jxt0o6-JGcF/edit 

Форми діяльності з учнями на уроці:

https://sites.google.com/d/1PFl2P7v1uv-bF75UmV8i_IVByc27Q1e-/p/15gL96QGE84cpoUXg_x02V5HXl0v4IzlB/edit 

Роботи учнів:

https://sites.google.com/d/1PFl2P7v1uv-bF75UmV8i_IVByc27Q1e-/p/1AJI3QpALTvfJM3X41OirCaGujI9dS39-/edit