На уроках образотворчого мистецтва вільно спілкуюся державною мовою на професійну тематику, використовуючи сучасну термінологію та систему понять. У 2 класі під час вивчення теми: "Зустріч з мистецтвом" ми розглядали види візуальних мистецтв (архітектура, скульптура, живопис, графіка, декоративне мистецтво). Учні ділились які види є для них не знайомі. 

     Новими для дітей були поняття мольберт та етюдник, але ми маємо можливість скористатись словничком термінів і поглянути як виглядають ці предмети в Інтернеті. Діти дають питання в процесі вивчення теми на які чітко та зрозуміло даю відповідь, в залежності від їхніх вікових особливостей.  

   Розробляю навчальні матеріали та викладаю навчальні предмети (інтегровані курси) з урахуванням особливостей мовного досвіду учнів.  Використовую мовні засоби для пояснення учням навчального матеріалу, постановки проблемних питань, відповідей на запитання. Під час вивчення теми: "Як зрозуміти мову мистецтва" у 3 класі пояснювала, що джерелом натхнення для художників є навколишній світ. Знайомила з новою технікою малювання - пуантилізм. Скористались словником для вивчення нового поняття. Розглянули роботи, виконані у стилі пуантилізм. Учні повинні визначити, які кольори теплі чи холодні обрали художники? 

    Застосовую мову як інструмент мотивації учнів до пізнання навколишнього світу. Стараюсь бути зрозумілою у спілкуванні. Проводжу пленерні уроки на вулиці, читаю вірші, казки, загадки, слухаємо українські пісні та ділимось враженнями, які втілюємо на папері.