Оцінювання — це невіддільний складник навчання та обов’язок кожного вчителя. Цей процес потрібно зробити максимально ефективним. Я оцінюю навчальні досягнення учнів, а не їх самих.

Техніки формувального оцінювання, які використовую на своїх уроках:

"Інтерв'ю" - вчитель у ролі журналіста бере інтерв'ю в учнів. Чого ви навчились на уроці? Що найбільше вас вразило чи здивувало під час уроку? Що нового ви сьогодні дізнались? Чи було вам важко?

"Світлофор" - в учнів є картки трьох кольорів світлофора, я прошу учнів показати відповідний колір. Зелений означає робота вийшла вдалою, оранжевий - ще треба працювати і червоний - учневі не подобається його малюнок.

"Дерево творчості" - учні кріплять на дерево плоди, квіти або листя.

"Оцінювальні судження" - Учень має значні успіхи: молодець, дивовижно, чудова робота, оригінально, талановито, так тримати, у тебе все вийшло, твоє вміння аналізувати вражає.

                                            - Учень демонструє помітний прогрес: добре, вірно, ти це зробив, ти на правильному шляху, ти робиш значні успіхи, ти швидко вчишся, твоя думка - цікава.

                                            - Учень досягає результату з допомогою вчителя: уже значно краще, лише вперед, не падай духом, твоя найкраща робота попереду, твоя наполегливість вражає.

                                            - Учень потребує уваги і допомоги: видно, що старався, треба ще потренуватися, тут сховалася помилка, спробуєш знайти, ще трішки і в тебе все вийде.