Страви з круп, бобових макаронних виробів

Види пасти

Розмаїття макаронів у магазинах часто збиває з пантелику. Ми стисло розповімо про різні види макаронів, серед яких кожен знайде той, що буде йому до смаку.

Спагеті - безперечно, найбільш популярний вид пасти у світі. Ці довгі і тонкі макаронні вироби часто є основною стравою. Чудово поєднуються з різними томатними та м'ясними соусами.

Фарфалле. З італійської «фарфалле» перекладається як «метелик» і саме такої форми ці макарони. Відмінно смакують з будь-якими соусами і легкими салатами, а крім того дуже гарно виглядають на тарілці.

Каламарі. Форма і назва цих макаронів дуже нагадує кальмарів. Найчастіше кільця каламарі подають з овочами, соусами і рибою.

Лазанья набагато більшого розміру, ніж інші види пасти. Це плаский, прямокутний шматок тонкого тіста. Зазвичай, готують одразу декілька листів, розділяючи їх смачною начинкою, наприклад м'ясом або овочами.

Каннеллоні це великі трубочки діаметром 1,5 - 2 см. Їх наповнюють начинкою, наприклад сиром, шпинатом або м'ясом, заливають томатним соусом і запікають у духовці.

Пенне - ще один досить популярний у світі вид макаронів. В італійській мові «пенне» означає «перо». Це трубочки з діагонально зрізаними краями. Саме їх найчастіше використовують для запіканок і салатів.

АНЕЛІНІ. Невеличкі мініатюрні коліщатка. Цю пасту використовують, зазвичай, як інгредієнт салатів і супів.

 

СПАГЕТІ. Один із найпопулярніших видів пасти. Має тонку й довгу форму. Може бути різних «калібрів». Тонкі спагеті називаються СПАГЕТІНІ, товсті — СПАГЕТОНІ. Використовують як у найпростіших рецептах (із оливковою олією, часником та чилі), так і у найвишуканіших — з морепродуктами, телятиною під різноманітними соусами.

 

БУКАТІНІ. Паста, схожа, на спагетоні, але має отвір всередині. Подається із густими томатними та м'ясними соусами.

 

ЛІНГВІНІ. Цей вид пасти ідеально поєднується із песто, томатним та сирним соусами. Лінгвіні відрізняється від спагеті тим, що має пласку форму.

 

РІГАТОНІ. Найкраще смакує у поєднанні із помідорами, гострим перцем та беконом. Ця паста, як і пене, має вигляд невеличких трубочок, але зріз у неї рівний, а не навскіс.

ПЕНЕ. Невелика паста, нарізана у вигляді трубочок із косим зрізом. Використовують у стравах із різноманітними соусами та сиром, у салатах.

КАВАТАПІ. Її ще називають "штопор". Ці веселі завитки-спіралі чудово комбінуються і з вишуканими, і з найпростішими соусами. Саме через свою цікаву форму вони часто знаходять застосування в різних салатах.

 

КАНЕЛОНІ. Паста у вигляді трубочок діаметром 2-3 см. Традиційно, їх фарширують овочами, м'ясом, сиром та запікають під соусом «Бешамель».

 

ФЕТУЧІНІ. Широкі, довгі, пласкі смужки, часто зустрічаються у формі «гнізда», як і тальятеле. Подаються із томатним та вершковим соусами.

 


 

ТАЛЬЯТЕЛЕ. Довгі пласкі смужки пасти, дуже близькі до фетучіні. Найчастіше мають вигляд «гніздечка». Експерти радять їсти цей вид пасти в поєднанні з італійським рагу та пармезаном. Страва «Болоньєзе» готується саме із тальятеле.

РАВІОЛІ. Це квадратні, округлі або напівокруглі «кишеньки» з тіста, відомі як «італійські пельмені». Мають ніжніше тісто та багатоваріантність начинок.

 

ЛАЗАНЬЯ. Її виготовляють у вигляді прямокутних тонких пластинок, між якими викладають начинку і, як і канелоні, запікають під соусом. Це найдавніший вид пасти, який можна використовувати не лише для приготування страви лазаньї, а й поєднувати із овочами, сиром та м'ясом. Буває кольоровою. До прикладу, шпинатною чи з чорнилами каракатиці.

ТОРТЕЛІНІ. Маленькі напівокруглі кишеньки з тіста, найчастіше з класичною начинкою з м'яса, сиру і яєць. Подають у бульйоні.

 ФАРФАЛЕ. Цей вид пасти у вигляді симпатичних метеликів чи бантиків найкраще поєднується з ніжними на смак інгредієнтами – червоною рибою, грибами, моцарелою, вершками.

 

КОНКІЛЬЄ. Називають її часто "раковини молюска". Ми ж давно знаємо їх під назвою «черепашки». Форма допомагає пасті утримувати будь-які соуси. Саме тому американці готують із неї свої знамениті "макарони під сиром" (mac and cheese). Хороші конкільє і запеченими, і в салатах. Великі КОНКІЛЬОНІ, зазвичай, начиняють різними начинками та запікають під соусами. 

ФУЗІЛІ. «Спіральки» – паста, яка просто чудово утримує будь-які соуси.

 

Існує шість основних видів макаронів: довгі, короткі, фігурні, макарони для запікання, для супів і для начинки.

До довгих відносять:


Критерії оцінювання учнів з предмета: «Технологія приготування їжі з основами товарознавства»

Оцінки

Вимоги

 І рівень, початковий –

1-3

Учень з допомогою викладача відтворює окремі операції технологічного процесу: при виконанні роботи учень не вміє підбирати та обробляти сировину і давати їй якісну оцінку; не вміє готувати з неї напівфабрикати, готові страви;  не вміє користуватися Збірником рецептур та не може вірно зробити перерахунок сировини; не вміє підібрати інструмент, інвентар, посуд та організувати робоче місце;  не володіє прийомами, вміннями та навичками при приготуванні напівфабрикатів та страв;  не дотримується норми часу, правил техніки безпеки праці та санітарно-гігієнічних норм;  неекономно використовує сировину, електроенергію;  результат роботи відповідає діючим якісним і кількісним показникам нижчого кваліфікаційного рівня.

ІІ рівень, середній

4,5,6

Учень без достатнього розуміння відтворює елементи завдань;  недостатньо усвідомлено виконує основні прийоми технологічної операції, необхідні для виконання даної роботи;  з частковою допомогою викладача виконує операції технологічного процесу;  учень вміє підбирати інструмент, інвентар, посуд і організовувати робоче місце;  слабо орієнтується в перерахунку сировини для приготування напівфабрикатів та страв;  має слабкі навички при приготуванні напівфабрикатів та страв, але дотримується правил техніки безпеки праці та санітарно-гігієнічних норм; економно використовує сировину, воду, але не дотримується норм часу; слабо орієнтується при визначенні якості напівфабрикату або готової страви;  результат роботи відповідає діючим якісним і кількісним показникам середнього кваліфікаційного рівня.

ІІІ Достатній

7,8,9

Учень правильно виконує основні прийоми і технологічні операції, необхідні для даної роботи; достатньо усвідомлено користується збірником рецептур страв та кулінарних виробів, правильно робить перерахунок сировини на задану кількість порцій;

складає інструктивно-технологічну картку;  організовує робоче місце, самостійно підбирає посуд, інвентар, інструмент; дотримується послідовності та правильності операцій, технологічного процесу приготування напівфабрикатів або готових страв;  достатньо усвідомлено користується технологічною документацією;  при виконанні роботи припускається несуттєвих помилок, які може виправити після вказівки викладача;  при проведенні технологічного процесу дотримується правил безпеки праці, норм витрат води, електроенергії,норм санітарії, особистої гігієни; учень може проаналізувати результат роботи і зробити висновки щодо припущених помилок, може провести бракераж напівфабрикату або готової страви. Результат роботи відповідає якісним і кількісним показникам достатнього рівня.

ІУ рівень високий

10,11,12

Учень самостійно правильно виконує основні прийоми і технологічні операції, необхідні для даної роботи;  усвідомлено користується збірником рецептур страв та кулінарних виробів, правильно робить перерахунок сировини на задану кількість порцій;  учень самостійно складає інструктивно-технологічну картку;  організовує робоче місце, самостійно підбирає посуд, інвентар, інструмент;  дотримується послідовності та правильності операцій, технологічного процесу приготування напівфабрикатів або готових страв;  достатньо усвідомлено користується технологічною документацією;  при виконанні роботи не припускається помилок;  при проведенні технологічного процесу дотримується правил безпеки праці, норм витрат води, електроенергії, норм санітарії, особистої гігієни;  учень може самостійно проаналізувати результат роботи, може провести бракераж напівфабрикату або готової страви. Результат роботи відповідає якісним і кількісним показникам високого рівня


Конспект уроків


Крупи, бобові, макаронні вироби

Страви з бобових