Приготування перших страв

відео урок бульйон.mp4

Тема уроку: «Технологія приготування капусняків»

Популярними в Україні є також капусняки. Основним продуктом для приго-тування їх є квашена капуста. Готують кілька видів капусняків, які відрізняються як за складом продуктів, так і за способом приготування. Капусняки готують вегетаріанські або на бульйоні з грибів чи жирної свинини. Капусняк звичайний можна готувати на рибному бульйоні. Квашену капусту, якщо вона дуже кисла, промивають холодною водою і попередньо тушкують 1,5-2,5 год з додаванням бульйону і жиру. Моркву, цибулю й біле коріння пасерують. Капусняки подають зі сметаною й посипають подрібненою зеленню петрушки, кропу. * С о л і т ь капусняк з кислої капусти тільки після того, як капуста звариться, — інакше ви можете його пересолити.

Капусняк звичайний. Зі свинини варить бульйон. Квашену капусту січуть, додають бульйон, жир і тушкують майже до готовності. Цибулю, моркву, корінь петрушки шаткують соломкою, пасерують. Борошно пасерують, розводять бульйоном. У проціджений киплячий бульйон кладуть нарізану часточками картоплю, варять до напівготовності, додають тушковану капусту, пасеровані овочі, розведену бульйоном борошняну пасеровку, сіль, перець і варять до готовності (5-7 хв). Готовий капусняк заправляють салом, розтертим з сирою цибулею, часником і зеленню. Перед подаванням у тарілку кладуть шматочок свинини, наливають ка-пусняк, додають сметану. Капуста квашена — 286/200, картопля — 200/150, морква — 63/50, петрушка (корінь) — 53/40, цибуля ріпчаста — 60/50, борошно пшеничне — 5, жир тваринний топлений — 25, цукор — 5, сало шпик — 10,4/10, часник — 5, бульйон або вода — 800. Вихід — 1000.

Капусняк запорізький. Варять бульйон з жирної свинини. Квашену капусту січуть, додають трохи бульйону і тушкують. Моркву, біле коріння, цибулю дрібно нарізують і пасерують. Пшоно промивають спочатку кілька разів теплою водою (40-50 °С), а потім гарячою (60-70 °С). Якщо пшоно має гіркість, його обшпарюють окропом, а воду зливають. У киплячий проціджений бульйон кладуть нарізану кубиками картоплю, варять 10-15 хв, додають тушковану капусту, підготовлене пшоно й варять до готов-ності. За 7-10 хв до завершення варіння кладуть сало шпик, розтерте з частиною цибулі й зеленню, пасеровані овочі, сіль, перець, лавровий лист. Перед подаванням у тарілку кладуть шматочок свинини, наливають капусняк, додають сметану, посипають зеленню. Капуста квашена — 286/200, пшоно — 15/15, картопля — 200/150, морква — 50/40, петрушка (корінь) — 20/15, цибуля ріпчаста — 60/50, жир тваринний топлений харчовий — 25, сало шпик — 10,4/10, бульйон або вода — 700. Вихід — 1000.

Капусняк з грибами. Квашену шатковану капусту тушкують з додаванням води й цукру. З сушених промитих грибів варять бульйон. Зварені гриби промивають і шаткують соломкою. Бульйон проціджують і доводять до кипіння. У киплячий бульйон кладуть картоплю, нарізану часточками або брусочками, варять до напівготовності, додають тушковану капусту, шатковані й пасеровані цибулю ріпчасту, моркву, біле коріння, варені шатковані гриби, сіль, цукор, спеції і варять до готовності (5-7 хв). Перед подаванням у тарілку наливають капусняк, кладуть сметану й дрібно нарізану зелень петрушки, кропу. Капуста квашена — 286/200, картопля — 200/150, гриби білі сушені — 8, маса варених грибів —16, морква — 38/30, селера (корінь) — 22/15, пастернак (корінь) — 20/15, цибуля ріпчаста — 48/40, олія — 25, цукор — 5, бульйон грибний — 800. Вихід — 1000.

Капусняк львівський. Квашену капусту січуть, тушкують. Свинячі ребра рубають на шматочки по 2-3 шт. на порцію, солять, перчать і обсмажують до утворення рум'яної кірочки. У киплячий бульйон кладуть попередньо замочену квасолю, обсмажені ребра і варять до розм'якшення квасолі, потім додають тушковану капусту, нарізані соломкою і пасеровані коріння і цибулю, розведене бульйоном пасероване бо-рошно, цукор, варять до готовності 10-15 хв. Заправляють товченим з сіллю часником. Перед подаванням у тарілку кладуть варені свинячі ребра, наливають капус-няк, посипають зеленню. Свинина (грудинка) — 118/112, маса вареної свинини — 80, капуста квашена — 229/160, жир тваринний топлений харчовий — 20, квасоля — 81/80, цибуля ріпчаста — 71/60, морква — 75/60, петрушка (корінь) — 53/40, борошно пшеничне — 6, часник — 5,1/4, цукор — 6, бульйон або вода — 820. Вихід - 1000/80.

Вимоги до якості капусняків. Капуста нашаткована або посічена. Форма на-різування овочів відповідає формі нарізування капусти. Консистенція овочів м'яка. Бульйон жовтуватий або світло-коричневий з часточками жиру жовтого або оранжевого кольору. Смак солодкуватий, з ароматом тих продуктів, що входять до складу капусняків. Не допускається присмак вареної капусти, різка кислотність. До подавання відвідувачам капусняки зберігають у гарячому стані на мармітах не більше 2 год.


Тема уроку: Технологія приготування розсольників

План

1. Особливості приготування розсольників

2. Технологія приготування різних видів розсольників

Обов'язковою складовою частиною розсольників є огірки солоні. Розсольники готують вегетаріанськими, на бульйонах: кістковому, м'ясо-кістковому, рибному, з птиці, грибному відварі. Відпускають з потрухами, бруньками й іншими м'ясопродуктами. Солоні огірки нарізають соломкою або ромбиками. В огірків з грубою шкірою і крупним насінням попередньо очищають шкіру і видаляють насіння. У цьому випадку норма закладку огірків масою брутто збільшується. Підготовлені огірки припускають в невеликій кількості бульйону або води 15 хв. Картоплю нарізують брусочками або часточками. Моркву і цибулю пасерують.

У розсольнику використовують переважно субпродукти - або яловичі або телячі нирки, або набір потрухів (шлуночки, серце, печінку, легені, ніжки), а також потрохи від домашньої птиці (курячі, індичі, гусячі, качині). При відсутності субпродуктів їх можна замінити яловичим м'ясом, але це вже не повноцінний розсольник в кращому сенсі цього слова. Крупа для розсольнику підбирається в залежності від м'ясних продуктів. Класичною добавкою вважається перлова крупа - вона немов створена для класичних розсольник з нирками, рисова - підійде до потрухів курки та індички, ячна - до качиним і гусячим потрухів, гречана - годиться лише у вегетаріанський розсольник.

Щоб розсольники відрізнялися ніжним, слабо-кислим і слабосолоноватих смаком, необхідно дотримуватися балансу між солоною частиною (огірками) і нейтральними поглиначами (крупами, картоплею, коренеплодами - по 100-120 г на 1,5 л супу). Чистий розсіл у розсольники додають рідко і в малих дозах - якщо огірки недостатньо солоні. Перш ніж заливати розсіл у бульйон, його треба прокип'ятити.

Смак розсольнику багато в чому залежить від якості солоних огірків та ропи, тому необхідно звертати на цей продукт особливу увагу.

Для приготування розсольників коренеплоди нарізують соломкою, а цибулю шаткують, страхують окремо, причому в закритому посуді, на слабкому вогні, періодично помішуючи. Якщо білі коріння закладають у бульйон сирими, смак розсольнику погіршується, а самі коріння стають водянистими і менш смачними.  Картоплю слід нарізати невеликими брусочками.

Особливо ретельно треба підготувати нирки. Вони неприємно пахнуть і передають свій запах усього, з чим стикаються.  Відокремивши мочевики, зовнішні кровоносні судини, плівку і жир, кожну нирку потрібно обов'язково прорізати вздовж, добре промити, залити холодною водою (у співвідношенні 1:4) і вимочувати 5-8 годин (воду бажано міняти кожні 2-3 години). Потім воду злити, залити свіжою (на 1 кг нирок 3 л води), довести до кипіння, знову злити, знову залити нирки холодною водою і тільки тоді варити їх до готовності. Якщо і після цього залишиться Неприємний запах, слід ще раз змінити воду і довести до кипіння. Варені нирки необхідно обмити холодною водою і зберігати в посуді, накривши вологою тканиною.

2.Залежно від продуктів розрізняють такі види розсольників: звичайний, домашній, розсольник з крупами та ін

Розсольник домашній. Готують з м'ясними, рибними продуктами або грибами. До складу домашнього розсольнику крім огірків входять: картопля, петрушка, селера, ріпчаста цибуля, цибуля-порей, листя шпинату або щавлю, розрізані на 2-3 частини, свіжа капуста і морква. Капусту шаткують і закладають у киплячий бульйон, проварюють, потім опускають картоплю, пасеровані овочі, припущені огірки.За 5 - 10 хв до закінчення варіння опускають шпинат, вводять спеції, сіль. Розсольник можна готувати і без щавлю і шпинату.

Розсольник рибний. Головизною риб осетрових порід розрубати на 2-4 частини добре промити і варити 60-70 хвилин. Потім відокремити м'якоть від хрящів, видаливши при цьому панцирні пластинки, хрящі окремо довести до готовності. Рибу частикових порід обробити на філе зі шкірою і реберними кістками, нарізати шматками, зварити окремо до готовності.

Листя щавлю і шпинату (або замінюючий їх салат) перебрати і нарізати на частини. Огірки зачистити від шкірки і, розрізавши уздовж, видалити насіння, а потім нарізати поперек великою соломкою. Корнішони та маленькі солоні огірки з тонкою шкіркою і дрібними насінням можна класти в розсольник неочищеними, а лише нашаткованими.

У киплячий рибний бульйон покласти пасеровані овочі, огірки, спеції; все це варити 15-20 хвилин. За 5-8 хвилин до закінчення варіння в розсольник додати шпинат, щавель, сіль.

При подачі в тарілку покласти прогріту м'якоть риби і хрящі головизною, сметану і зелень. До рибним розсольником сметану подавати не обов'язково.

 Розсольник (звичайний). У проціджений киплячий бульйон або воду кладуть картоплю, нарізану часточками. або брусочками, доводять до кипіння, додають пасеровані моркву і ріпчасту цибулю, варять до напівготовності картоплі, потім вводять припущені огірки, варять 7-10 хв. У кінці варіння кладуть нарізані на частини листя щавлю або шпинату, сіль, спеції. Заправляють розсольник проці­дженим і кип’яченим розсолом. Розсольник можна готувати без щавлю або шпи­нату, збільшивши відповідно норму закладки огірків і овочів. Подають із шма­точком м’яса, сметаною і дрібно нарізаною зеленню.

         Розсольник домашній, (з капустою). У проціджений киплячий бульйон або воду кладуть капусту, нарізану соломкою, доводять до кипіння, додають картоплю, на­різану часточками або брусочками, варять 5-7 хв, кладуть пасеровані овочі і припу­щені огірки, варять 7-10 хв. Заправляють розсольник процідженим і кип’яченим розсолом, сіллю, спеціями і доводять до готовності. Подають із шматочком м’яса, сметаною і дрібно нарізаною зеленню.

         Розсольник з крупою. У проціджений киплячий бульйон або воду кладуть під­готовлену крупу (перлову, пшеничну, рисову, вівсяну), доводять до кипіння, дода­ють картоплю, нарізану кубиками і варять до напівготовності. Додають пасеровані овочі, припущені огірки, пасероване томатне пюре, спеції, доливають розсіл, со­лять за смаком і варять до готовності. Розсольник можна приготувати без томат­ного пюре. Подають із шматочком м’яса або нирки, сметаною і дрібно нарізаною зеленню.

         Вимоги до якості розсольників. На поверхні часточки жиру оранжевого, жовтого кольору або безбарвні. Бульйон безбарвний або білий, оскільки в ньому є сметана. Овочі натурального кольору, мають відповідну форму нарізування: со­лоні огірки, нарізані соломкою або ромбиками, або кубиками, картопля — бру­сочками або часточками, коріння — скибочками або соломкою, цибуля 2— куби­ками або соломкою, зберігають форму нарізування. Консистенція овочів м’яка, огірків — злегка хрумка. У розсольнику з крупою — крупа добре розварена. Смак гострий завдяки присутності огірків, огіркового розсолу, в міру солоний; запах властивий розсольникові з ароматом спецій. Зберігають розсольники не більше 2 год на мармітах.

Правила подачі

Всі розсольники подають зі сметаною і при відпуску посипають дрібно рубаною зеленню петрушки або кропу

До м'ясних розсольником окремо подають ватрушки з сиром, до рибних - розтягаї.

Порядок закладки продуктів у розсольник такий в киплячий бульйон кладуть картоплю, пасеровані коріння, цибулю, а через 5-6 хв - припущені огірки.

Якщо смак розсольнику недостатньо гострий, за 5-10 хв до закінчення варіння можна додати огірковий розсіл, попередньо проціджений і прокип'ячений.

Розсольники (за винятком розсольник з рибними продуктами) подають зі сметаною. При відпустці розсольники посипають зеленню петрушки або кропу.

Заправка для розсольнику консервована або швидкозаморожених представляє собою суміш нарізаних соломкою і пасеровані на свинячому жирі свіжих овочів (морква, ріпчаста цибуля, білий корінь) з додаванням нарізаних солоних огірків і огіркового розсолу.

При використанні заправки для розсольнику продукти, що входять до неї, виключаються з рецептури.

  


 


ЛПР№  Технологія приготування бульйонів, юшок овочевих, супу горохового, юшки Європейських країн, юшки-лапши домашньої

 

Мета роботи:

-   закріпити практично теоретичні знання з розрахунку  сировини для приготування заданої кількості порцій;

-   організації робочого місця;

-   технології приготування перших страв;

-   економного використання електроенергії, води, сировини;

-   виконувати правила санітарії та гігієни, правила безпеки праці; - розвивати самостійність, вміння орієнтуватися у виробничих умовах; - проводити бракераж страв.

Скласти звіт про роботу.

Матеріально-технічне забезпечення

Каструлі різної ємності; сковорідки, ножі, обробна дошка «ОС», лопатки,  столові ложки, шумівка, друшляк, ложка розливна.

Посуд для відпуску : глибока столова тарілка, мілка столова тарілка, супова миска, закусочна тарілка.

 Порядок виконання роботи

7.   Одержати інвентар, посуд та організувати робоче місце.

8.   Приготувати страви: 

-   приготування бульйонів, 

-   юшка горохова, 

-   юшки з локшиною

-   юшки овочева

-   юшка столична

9.   Оформити страви для відпуску.

10.  Оцінити якість приготовлених страв.

11.  Провести дослідницьку роботу;

а) перерахувати масу картоплі в юшці з локшиною в березні на 3 порції;

б) перерахувати  технологічну картку юшкиз локшиною на 3 порції виходом 300 грам;

 Послідовність організації робочого місця

5. Отримати необхідний посуд, інвентар, інструменти ( обробну дошку «ОС», ножі, лотки для оброблених овочів, каструлі , сотейник, сковорідку, ложку столову і розливну, шумівку, столовий посуд для відпуску.) 6. Організувати робоче місце :

а) сировину викласти в підготовлений посуд, дотримуючись товарного сусідства;

б) обробну дошку покласти перед собою на відстані  5-6 см від краю стола. Праворуч розташувати необхідний інструмент. Інший інструмент, інвентар, посуд покласти на полицю столу або в шухляду.

3.  Дотримуватись правил санітарії та гігієни, технічних вимог  безпеки праці.

4.  Приготувати задані перші страви.

Послідовність технологічного процесу приготування перших страв

 

1бригада  - приготування перших страв (технологічна картка);

2бригада -  приготування перших страв (технологічна картка );

3бригада -  приготування перших страв (технологічна картка ).

4 бригада-  приготування перших страв ( технологічна картка)

5 бригада – приготування перших страв ( технолгічна картка)

 

Скласти технологічні картки  на задані страви, на 2 порції.

 

 

 

 


 


ЛПР Технологія приготування заправних супів: борщу Українського, капусняку, розсольнику домашнього, солянки, супу-пюре, холодного супу

Мета   :  відпрацювати методи і прийоми приготування борщу Українського, капусняку львівського, запорізького, розсольнику домашнього, солянки, супу-пюре, закріпити практично теоретичні знання з:

-  технології приготування  супів;

-  організації робочого місця;

-  розрахунку сировини для приготування заданої кількості порцій страви;

-  дотримання вимог санітарії та гігієни, правил техніки безпеки і охорони праці.

Матеріально – технічне забезпечення: каструлі різної ємності, сковорідки, ножі кухарської трійки, шумівку, сито, розробні дошки „ОС”, розливні, мірні та столові  ложки, тарілки столові  глибокі та  мілкі.

ЗМІСТ РОБОТИ

 1. Приготувати страви 

2. Дати оцінку якості приготовленим стравам.

3. Оформити звіт, зробити висновки.

ХІД РОБОТИ

1.   Отримати посуд та інвентар: каструлі різної ємності, сковорідки, ножі кухарської трійки, шумівку, сито, розробні дошки „ОС”, розливні, мірні та столові  ложки, тарілки столові  глибокі та  мілкі.

2.   Організувати  робоче місце:

а)  підготувати робочі поверхні, посуд та інвентар згідно вимог санітарії та гігієни;

б) сировину викласти в підготовлений посуд, дотримуючись правил товарного сусідства;

в)  посуд та інвентар розташувати на столі згідно вимог до організації робочого  місця.

3. Розрахувати набір сировини на 2 (або іншу кількість) порцій  страви згідно з технологічними картами.

4.Приготувати і оформити такі страви борщу Українського, капусняку львівського, запорізького, розсольнику домашнього, солянки, супу-пюре, 

5. Дати оцінку якості приготовленим стравам

6. Оформити звіт, зробити висновки.

7. Прибрати робоче місце. Інвентар і посуд здати

Контрольні питання

Ø Як класифікують перші страви?

Ø Які супи готують в Україні?

Ø Що спільного в їх приготуванні?

Ø Чим вони відрізняються  між собою?

Ø Який посуд використовують для подавання перших страв?


 

Таблиця 1. Особливості приготування різновидів борщів

 

Борщі

Особливості приготування і подачі

Український

Бульйон м'ясо-кістковий. Буряки-соломкою, тушкують.Варять з картоплею, заправляють салом шпик, розтертим з часником, з болгарським перцем, розведеною бульйоном борошняною пасеровкою. Подають з пампушками з часниковою підливою

Київський

Баранячу грудинку варять у буряковому квасі, буряки шаткують соломкою, тушкують. Додають свіжі яблука, зварену квасолю разом з відваром. Заправляють салом, товченим з сирою цибулею

Львівський

Бульйон кістковий або м'ясний. Буряки варять із шкірочкою, нарізують соломкою, потім тушкують. Варять без капусти. Наприкінці варіння вливають буряковий відвар. Подають з відвареними нарізаними скибочками сосисками.

Чернігівський

Бульйон м'ясний. Сирі буряки нарізають соломкою, тушкують. Додають відварену квасолю разом з відваром, свіжі кислі яблука і свіжі томати.

Полтавський

Бульйон з курки. Буряки нарізують тонкими скибочками, тушкують. Картопля - кубиками, капуста – шашками, овочі для пасерування - скибочками Готовий борщ заправляють салом шпик, розтертим з ріпчастою цибулею. Подають з галушками.

Борщок з вушками

Буряковий квас і грибний відвар, м'ясо-кістковий бульйон. Овочі не пасерують. В бульйон закладають квашений буряк, сиру моркву, ріпчасту цибулю, наприкінці варіння буряковий квас, грибний відвар, варять ще 20 хв., потім проціджують. Не входить картопля, капуста. Подають з вушками з грибною начинкою.

Селянський

Бульйон з баранини. Буряки нарізують скибочками і тушкують з томатним пюре і квасом-сирівцем. Картопля - кубиками, капуста - шашками, овочі для пасерування – скибочками. Додають відварену квасолю разом з відваром, нарізані часточками яблука. Заправляють товченим салом із сирою цибулею.

Волинський

Бульйон з яловичини. Буряки варять з шкірочкою з додаванням кислоти, нарізують соломкою. Варять без картоплі. Додають наприкінці варіння свіжі томати.

    

Літній

Буряки молоді і моркву нарізують соломкою, бурякові черешки – брусочками і варять в бульйоні. Додають картоплю, кабачки, томати, цибулю, бурякові листя, сіль і варять до готовності.

Борщ з рибою

Бульйон грибний. Картопля – брусочками або часточками, капуста, тушковані буряки, обсмажена цибуля з борошном, квасоля з відваром. У готовий борщ кладуть смажену рибу, доводять до кипіння.

Флотський

Бульйон варять з додаванням м'ясокопченостей. Овочі нарізують скибочками, капуст а - шашками, картопля - кубиками. буряк тушкують. Подають з нарізаними свинокопченостями.

Сибірський

Додають відварену квасолю, відпускають із м'ясними фрикадельками;

Зелений

 

 

 

варять із картоплею, додають нарізані щавель і шпинат, відпускають із яйцем


Критерії оцінювання навчальних досягнень

з предмету "Технологія приготування їжі з основами товарознавства"

Тема: Приготування перших страв

Професія – кухар

 

Рівні

Досягнення

1

Учень з допомогою викладача відтворює теоретичний матеріал на рівні розпізнання окремих видів супів, технології їх приготування, рецептурного складу сировини. Під час відповідей і практичних занять допускає суттєві помилки, які не може виправити самостійно.

 

2

Учень безсистемно, неповно відтворює на рівні розпізнання окремі фрагменти навчального матеріалу, пов'язаного з приготуванням супів, їх видами, загальними правилами приготування. Неусвідомлене виконує окремі фрагменти практичних завдань. Під час відповідей і практичних занять допускає суттєві помилки, які не може виправити самостійно.

 

3

Учень з допомогою викладача відтворює фрагменти навчального матеріалу, пов'язаного з знаннями видів супів, їх відмінних особливостей,температури подачі, правил відпуску. Під час відповідей і практичних занять допускає суттєві помилки, які не може виправити самостійно, проявляє пасивно-спостережливий інтерес до предмету. Неусвідомлене виконання завдань.

 

4

Учень без розуміння відтворює навчальний матеріал. Під час відповіді допускає значну кількість помилок з технології приготування бульйонів для супів, овочевих і борошняних пасеровок, особливостей приготування супів. Самостійно виправити помилки не в змозі.

 

5

Учень розуміє основний навчальний матеріал з класифікації супів, видів бульйонів для супів, підготовки овочів для супів. Під час відповідей допускає помилки при визначенні основних понять теми. Може частково обґрунтувати та проаналізувати свою відповідь.

 

6

Учень самостійно з розумінням відтворює суть основних положень навчального процесу, а саме: класифікацію супів, особливості і послідовність їх приготування, правила приготування напівфабрикатів для супів: овочевих, борошняних пасеровок, правил приготування бульйонів, послідовності закладки продуктів при приготуванні супів. Відповідь учня у цілому правильна, але містить неточності та недостатньо обґрунтована, допускає несуттєві помилки, які може частково виправити. Знає, як користуватись довідковою літературою.

7

Учень самостійно з розумінням відтворює основний навчальний матеріал. Знає класифікацію супів, особливості і послідовність їх приготування, правила приготування напівфабрикатів для супів , послідовності приготування, вимоги до якості, правила відпуску. За допомогою викладача аналізує, порівнює, робить висновки, встановлює зв'язок професій кухаря, кондитера, буфетника, офіціанта, бармена. У цілому дає логічну, достатньо обґрунтовану відповідь. Під час відповіді допускає несуттєві помилки, які частково виправляє.

 

8

Учень володіє основним навчальним матеріалом з приготування супів, їх видів, особливостей приготування, вимог до якості, відпуску. Може виразити думку в усній та письмовій формі. Дає визначення основних понять, аналізує, порівнює, систематизує інформацію, робить висновки та встановлює зв'язок з виробничим навчанням. Його відповідь у цілому правильна, логічна та достатньо обґрунтована. Під час відповіді та виконання практичних завдань допускає несуттєві помилки, які виправити може сам.

 

9

Знання учня повністю відповідають вимогам програми. Учень володіє глибокими знаннями щодо видів супів, особливостей приготування, подачі, вимог до якості. Відповідь учня послідовна, чітка, обґрунтована, містить аналіз. Під час відповіді допускає окремі неточності, які може виправити самостійно.

Виявляє творчий інтерес до обраної професії, цікавиться інформацією щодо приготування супів поза навчальною програмою. Може рецензувати відповідь інших учнів.

 

10

Учень має значні конкретні практичні і теоретичні знання та навички, має здатність застосовувати спеціальні знання, навички та компетенції у вирішенні проблем незалежно. Володіє узагальненими, системними знаннями навчального матеріалу у повному обсязі, пов'язаного з темою "Приготування супів"; усвідомлено засвоює нову інформацію в ширшому обсязі, ніж передбачено програмою.

Відповідь повна, правильна, логічна, містить аналіз і систематизацію.

Виказує творчий інтерес до обраної професії, новітньої технології.

 

11

Учень має значні конкретні практичні і теоретичні знання та навички, має здатність застосовувати спеціальні знання, навички та компетенції у вирішенні проблем незалежно. Володіє повними, системними знаннями навчального матеріалу, пов'язаного з темою

12

"Приготування супів"; усвідомлено засвоює нову інформацію в ширшому обсязі, ніж передбачено програмою.

Встановлює причинно-наслідкові та міжпредметні звٰ'язки, робить аргументовані висновки.

Рецензує відповідь інших учнів, складає питання для взаємоконтролю.

 


Перевірь себе

Знайди пару 

Знайди правильну відповідь