Новини


Під час проведення педагогічної ради відбувся майстер клас від вчителів, вихователів, вчителів-логопедів, вчителів-дефектологів "Нейропсихологічні вправи в структурі занять/уроків з дітьми".

Педагоги показали майстерність в корекційній роботі з дітьми зі складними порушеннями розвитку при показі вправ. Зробили наголос на тому, що нейропсихологічна корекція спрямована на стимуляцію розвитку і формуванні злагодженої, скоординованої діяльності різних структур мозку.

Канікули - чудова пора. Дякуючи спонсорам, учні нашого закладу відвідали Екопарк в с.Ковалівка. Там дітлахи побачили екзотичних птахів, тварин та із великим задоволенням годували їх. Сюрпризним  моментом для дітей був Макдональс. 


ковалівка.docx

22 лютого 2024 року відбулося засідання метооб'єднання вихователів НРЦ, на якому  були розглянуті такі питання, як "Сенсорні ігри для корекційної роботи із дітьми з ООП" та "Кінезіологічні вправи, як метод корекції розвитку дітей з ООП" . Заслухали доповіді годови метод об,єднання Лариси Глазунової , вихователів  ірини Соколової та Алли Демко. Метою  метооб,єднання була  саме презентація напрямків корекційної роботи та демонстрація навчальних матеріалів. Учасники методоб,єднання  мали змогу не лише послухати виступи, а й долучитися до виконання кінезеологічних вправ та сенсорних ігор. Безперечно, кожен учасник заходу взяв для себе щось корисне для використання у роботі. 


GKmJURnUbQYQkmIBAOGCh9JgJCtebmdjAAAF.mp4

Інспектори Офісу Омбудсмена вкотре високо оцінили роботу Полтавського навчально-реабілітаційного центру. Тут створені всі умови для гармонійного та безпечного розвитку дітей з особливими освітніми потребами. 

Із вихованцями працюють педагоги та фахівці реабілітаційного відділення. Окрім навчальних класів та спалень у центрі облаштували кімнату з тваринами для проведення анімалотерапії. Врахували й заходи безпеки. Організовані укриття в двох підвальних приміщеннях.

Освітній процес повинен бути якісним та безпечним! Все буде Україна!


Вчора до нас завітали наші давні друзі - патрульна служба ДПС та відважні рятівники - пожежники. Діти із задоволенням спостерігали за демонстрацією "гасіння пожежі", мали змогу самі прийняти в цьому участь. І основне - почути від рятівників, що не можна гратися з вогнем, що робити в разі пожежі.

А ось з ДПС повторили правила поведінки на вулиці, на пішохідній доріжці. За активну участь діти отримали заохочення - стрічки, які видно в темний період доби, солодощі.


До нашого закладу завітали представники церкви  Благовістя із розважальним заходом "Море любові". Діти грали в рухливі ігри, зробили листівки своїми руками, отримали подарунки. Дякуємо за гарний настрій і свято для дітей! 

Дистанційне навчання можна застосовувати для дітей з особливими освітніми потребами. Саме батьки стали нашими партнерами,  каналом комунікації між учителем і учнем. Дякуємо за співпрацю!

«У Новорічну ніч чудову, відбуваються дива. Під ялиночкою знову, добра казка ожива» - до учнів ПНРЦ завітали несподівані персонажі Зима- чарівниця, Сніговик, Баба Яга та звичайно Дідусь Мороз. 

Працівники Теруправління ДБР Полтави привітали вихованців підшефних дитячих будинків з Днем Св. Миколая

З нагоди Дня Святого Миколая працівники Теруправління Бюро Полтави вкотре завітали до навчальних та інтернатних закладів, з якими співпрацюють вже не один рік.

У Полтаві подарунки отримали вихованці місцевого навчально-реабілітаційного центру (Полтавський Нрц). Цього року колектив управління презентував закладу комп’ютерну техніку та канцелярію, а діткам – фрукти.


У Полтавському навчально-реабілітаційному центрі з'явився новий дитячий майданчик.

Це подарунок від шефів - працівників теруправління ДБР Полтави.

25.01.2021 довгоочікувана і радісна подія для наших школярів. Новий шкільний автобус розпочав свій маршрут від Полтави до школи в селі Михайлівка. 

Новий рік – улюблена пора, час коли трапляються чудеса. Незважаючи на те, що найбільш очікуване свято в цьому році проходило в умовах пандемії, в кожній групі та в кожному класі  відбулося святкування з розвагами, веселими іграми, неочікуваними сюрпризами.

Завдяки ТОВ «Стасі Насіння», ТОВ «ДИКАНЬКАМЛИН», ПраТ «Домінік», ТОВ «Укролія», Благодійному фонду допомоги та розвитку «Help Group», колективу Територіального управління Державного бюро розслідувань, всі діти отримали багато солодощів, фруктів, подарунків, про яких давно мріяли. Завдяки всім нашим друзям діти повірили в дива та Діда Мороза.

2 грудня Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у межах робочого візиту в Полтавську область разом із головою облдержадміністрації Олегом Синєгубовим ознайомився з роботою Полтавського навчально-реабілітаційного центру.

«Я відвідую подібні реабілітаційні центри по всій Україні. І вони дуже потрібні, адже не завжди дитина з особливими освітніми потребами може навчатися в звичайній школі чи дитячому садку, – розповів Сергій Шкарлет. – У цьому центрі працюють педагоги зі спеціальними знаннями, які можуть надати дитині певні навички з позитивом перебувати у складних обставинах і соціалізуватися у середовищі. Закривати такі реабілітаційні центри – це злочин. Ми маємо їх підтримувати, зокрема й на законодавчому рівні, надавати всіляку допомогу, розвивати мережу спецзакладів. Насамперед для того, щоб діти були щасливими».

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов розповів, що даний заклад є унікальним для області. 

«Ми маємо дати шанс дітям з особливими потребами на розвиток і майбутнє. Педагоги цього реабілітаційного центру розробили спеціальні методики навчання таких вихованців. І ми їх запроваджуватимемо й розвиватимемо, – говорить Олег Синєгубов. – Заклад отримує кошти з обласного бюджету на утримання, ми й надалі будемо його підтримувати й розвивати».

Директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська додала, що в планах тут створити багатопрофільний реабілітаційний центр.


21 жовтня у нашому НРЦ відбулося Свято Осені. Яскраві осінні барви декору об’єднали усіх вихованців. Завітала до вихованців і сама  винуватиця свята – чарівниця Осінь, і нікого не залишила без уваги, порадувала дітей іграми, піснями, а на завершення вона усіх почастувала своїми дарами – яблучками та солодкими гостинцями. Усі діти із задоволенням співали пісні, танцювали, розказували вірші, прославляючи осінь за її красу та врожаї.

14 жовтня, вся Україна відзначатиме свято День захисника Вітчизни та Покрови Пресвятої Богородиці. Тому в НРЦ було проведено ряд розваг в ході яких діти долучалися до традицій України. На святі відчувався позитивний настрій та піднесення.

До Нового року у закладі готувалися заздалегідь. У холі з'явилась ялинка, яку прикрашали учні, а поруч розташували фото зону, яка стала улюбленим місцем для всіх школярів.

Свято відбулося традіцийно весело – із Дідом Морозом, виступами дітей, подарунками від гостей.

Протягом 2019 року практичний психолог продовжувала  роботу з «Батьківським клубом», метою якого є робота з сім’єю дитини з особливими освітніми потребами.

Батьківський клуб об’єднав родини дітей з аутизмом та дітей з комплексними порушеннями у пошуках оптимальних методів реабілітації:

Робота «Батьківського клубу» та присутність батьків на заняттях є важливим не лише для дітей, але й для батьків. Батьки мають змогу:

 Практичні психологи навчально-реабілітаційного центру проводили групові, підгрупові та індивідуальні заняття з дітьми  згідно корекційної програми: «Арт-терапія як метод корекційно-реабілітаційного впливу в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами», використовуючи такі методи в корекційно-розвитковій  роботі: сенсомоторна стимуляція, арт-терапія, релаксаційні вправи, казкотерапія, сухий басейн, тренажер «змійка», тренажер «черепаха», тренажер для розвитку координації рухів, моторики. Основні напрямки роботи направлені на розвиток та корекцію: пізнавальних процесів,  емоційно-вольової сфери, комунікативно–поведінкових та  особистісних порушень, формування навичок соціально побутової орієнтації.

Наші навчання 2019

«Відновлювальні програми інститутів Глена Домана при аутизмі і сенсорна інтеграція».

«Рефлекси і сенсорна інтеграція»

«Мозок і дзеркальні нейрони»

«Допоміжний метод комунікаціїї РЕСS»

На семінарах-практикумах педагоги провели навчання та диспути про методи комунікації з дитиною з аутизмом, яка не розмовляє (мову жестів і систему картинок), а також адаптацію такої дитини до світу, з огляду на сенсорні особливості. Педагоги мали змогу обсудити та поділитися знаннями про особливості навчання дітей з аутизмом та дітей з комплексними порушеннями, а саме: TEACCH (створення структурованого простору для навчання, гри, візуального розкладу, візуальних кордонів), DIR-Floortime (створення контакту з аутистом з допомогою його віддзеркалення, навчання навичок саморегуляції, спілкування, побудови емоційних завдань, виявлення особливостей сенсорного розвитку, пробудження інтересу до навколишнього світу тощо); методикою АВА (покрокового тренування, мотивації, похвали за виконане завдання, емоційного спілкування) та сенсорну інтеграцію.

 «Окремі аспекти застосування су джок-терапії та класичного масажу при порушеннях мовлення»  Навчаючий тренер: Рустам Тараненко,  магістр фізичної терапії, ерготерапії,  психолог, арт-терапевт, PhD.

 Спеціалізований курс «Арттерапія:  теорія та практика» 2-й модуль. 

Навчаючий тренер: Рустам Тараненко, президент Української асоціації     арт-терапії, психолог, арттерапевт, магістр фізичної терапії, ерготерапії, дійсний член Національної психологічної асоціації України

УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ АРТ-ТЕРАПІЇ  УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ АРТ-ТЕРАПІЇ Й АРТ-ПЕДАГОГІКИ

В жовтні 2019 в НРЦ провели конкурс по виготовленню педагогами центру календарів природи.

Метою конкурсу було: удосконалення предметно-розвивального середовища НРЦ.  Створення умов для всебічного розвитку пізнавальної активності дітей; еколого - естетичного розвитку (залучення уваги дитини до оточуючих природних об'єктів, формування вміння бачити красу навколишнього природного світу, різноманітність його фарб і форм; формування моральних якостей дитини (створення умов для регулярного догляду за рослинами, виховання почуття відповідальності, бажання і вміння зберегти навколишній світ природи).  Активізація творчого потенціалу педагогів НРЦ.

Для уточнення та закріплення уявлень у куточку природи необхідно мати календар-погоди, який може бути у вигляді календаря-картинки «Яка сьогодні погода».  Після проведення спостереження діти відшукують відповідну картинку з зображенням погоди (сонячно, хмарно, дощ, сніг і т.д.) і виставляють її. Крім того, можна  виставляти зображення хлопчика та дівчинки, одягати їх  так, як були одягнені діти на прогулянці. Це допоможе показати, тепло чи холодно на вулиці. 

У куточку природи може  знаходитися лялька, одягнена по сезону.

В куточку природи по сезонах також використовуються різні засоби фіксації знань: ведення календарів природи і погоди, складання гербаріїв, колекцій, букетів, малювання, ліплення, виготовлення поробок з природного матеріалу, виставки та конкурси природничого змісту.

Потреба ведення календарів природи і погоди зумовлюється своєрідністю пізнання закономірностей сезонних змін дітьми.

 

В вересні 2019 в НРЦ провели конкурс по виготовленню педагогами центру сенсорних коробок на кожну дитину.

Метою конкурсу було комплектація сенсорних коробок для кожної дитини та за тематиками. Адже  сенсорні коробки - інструмент, який можна використовувати як нагороду, засоби для навчання в природному середовищі або випадкового навчання , заспокоєння, сенсорних ігор  і т. д.

Настільки нехитре пристосування сприяє повноцінному і всебічному розвитку дитини, починаючи з 6 місяців. Верхня вікова межа не встановлена, адже це захоплююче заняття для людей різного віку. Малюки ж перекладають предмети з однієї ручки в іншу, що розвиває моторику, тренує пальчики. За допомогою цієї іграшки вони освоюють форми, кольори, щільність та інші властивості предметів. Перебирання предметів в коробці вчить дитину терпінню, розвиває посидючість і увагу, покращує координацію. 

Якщо малюк не просто копошиться в коробочці з різними предметами, а при цьому батьки, старші діти чи педагоги  проговорюють їх назви, колір, форму та інші якості, то у малюка поліпшується словниковий запас, тренується пам`ять, формується аналітичне мислення. Важливо проговорювати властивості кожного предмета, давати йому характеристику: твердий, холодний, пухкий і т. д. 

В квітні 2019 в НРЦ провели конкурс по виготовленню педагогами центру бізібордів.

Відбувся огляд-конкурс на кращий бізіборд. До виготовлення бізібордів активно долучилися всі педагоги НРЦ. 

Бізіборд - це розвиваюча дошка, що складається з "маніпуляційних" елементів (предметів, з якими можна здійснювати різноманітні дії). Наприклад, "включити-виключити", "відкрити-закрити" та ін. Це тренує дитячі пальчики, а також навчає поводженню з реальними аналогами у побуті. Натхненником даного винаходу є педагог і методист, творець всесвітньо відомої системи виховання Марії Монтессорі. 

Гра з бізібордом здатна сприятливо впливати на розвиток координації. Діти вчаться з першого разу потрапляти на кнопку або вставляти ключ в замок.

Діти встановлюють причинно-наслідкові зв'язки. В голові у дітей відбувається побудова ланцюжків дій і усвідомлення, чому "ось це ось так". Звичка приймати рішення і вирішувати завдання, побудова у себе в голові ланцюжка дій.

При роботі з бізібордом у диттини відбувається розвиток уяви. Розвиток світосприйняття і уяви за рахунок яскравих кольорів і картинок здатне поліпшити роботу обох півкуль.

Отже, бізіборд, зроблений своїми руками допомагає розвитку дитячого інтелекту, уяви і навичок, пов’язаних з дрібною моторикою.

Виставка бізібордів була досить яскравою та оригінальною. Учасниками огляду-конкурсу були підготовлені бізіборди за такими критеріями: 1. Естетичність 2. Зручність у використанні та збереженні 3. Змістовність 4. Оригінальність у вирішенні розвивальних (навчальних, виховних) завдань. По завершенню огляду-конкурсу адміністрація закладу висловила щиру подяку усім педагогам за створення оригінальних ігрових посібників нового зразка, які успішно поповнюють сучасний ігровий простір НРЦ і не залишають байдужими до них жодної дитини.

 

2 квітня – Всесвітній день розповсюдження інформації про проблеми аутизму. З цього приводу у нас в НРЦ  проводяться  тематичні заходи. 

Поширення інформації про аутизм допоможе сім’ям, в яких народжуються такі діти, рухатися правильним шляхом. Адже чим раніше буде виявлено аутизм у дитини, тим більший ефект дасть корекційна терапія. Міжнародна акція «Light It Up Blue» («Засвіти блакитним світлом») проводиться в рамках цього дня з 2008 року по всьому світу.

Заздалегідь у громадському транспорті були вивішені  інформаційні листівки щодо розповсюдження інформації аутизм. 

Відбувся День відкритих дверей в НРЦ. Для батьків було проведено ознайомлювальну презентацію на тему «Батькам. 10 кроків у напрямку надії». Батькам розказали про аутизм та про те, як створити гармонійне середовище для навчання усіх дітей. Також наприкінці заходу діти взяли участь у флешмобі: спільно надували блакитні кульки та випустили їх в небо як символ толерантного ставлення до дітей із аутизмом.

Пізнавальною для батьків була виставка страв «Корисні продукти для дитячого харчування», приготовлених в НРЦ педагогами та дітьми.  Батьки мали змогу бачити як можна приготувати і оформити страви, щоб дітям було цікаво їх їсти. 

Також було організовано ярмарок-продаж  різних поробок та кулінарних виробів, які виготовили педагоги та батьки разом з дітьми.   Всі зібрані кошти – спрямували на спеціальне обладнання для дітей центру. 

В Україні і світі 21 березня відзначають Всесвітній день людей з синдромом Дауна.

Уперше Всесвітній день людей з синдромом Дауна був проведений у 2006 році, його ініціаторами стали Європейська асоціація Даун-синдром (EDSA) та Всесвітня асоціація Даун-синдром (ІDSA). У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей з синдромом Дауна. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня).

Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждає від вроджених вад серця. Але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.

У нашому закладі було організоване спортивне свято на тему «Веселі естафети», яку проводили тренери перевдягнуті у Машу та Ведмедя. Діти отримали велику радість від спілкування з героями.

В січні 2019 в НРЦ провели конкурс по виготовленню педагогами центру нетрадиційного фізичного обладнання для сенсорної інтеграції.

Метою конкурсу було виявлення і підтримка творчої праці педагогів НРЦ, 

Вони підготували змістовно - естетичне нестандартне спортивне обладнання, яке ефективно використовують в різних видах діяльності.

А також для базової терапії дітей з комплексними порушеннями з метою покращення функціонування у цих дітей тілесно-когнітивної сфери. Обладнання орієнтовані на розвиток таких сфер, як: відчуття тіла, чутливість обличчя, чутливість долонь та стоп, оральна сфера, моторні вміння, зорові та слухові відчуття, зорово-рухова координація і розраховані на комплексне використання у рамках однієї програми (заняття).

Напередодні у музичній залі закладу було організовано виставку обладнання для сенсорної інтеграції з метою попереднього огляду та оцінювання їх усіма працівниками закладу.


Наші навчання 

Протягом року педагоги вивчали Прикладний аналіз поведінки — АВА. За допомогою АВА-технологій та методів формується бажана поведінка, функціональні навички, які покращають якість життя дитини та її родини. Втручання побудовано на мотивації дитини та на її бажаннях. Заняття стосується не тільки академічних навичок, а й самообслуговування, самостійної гри, формування соціальних компетенцій. 

 

Психологом створено «Батьківський клуб», метою якого є робота з сім‘єю дитини з особливими освітніми потребами.

Завдання:

·        Інформувати батьків про стан психічного розвитку дитини, особливості навчання та розвитку, визначення подальшого освітнього маршруту дитини.

·        Консультування батьків щодо підтримки здорової психологічної атмосфери в сім‘ї та можливості саморозвитку і повноцінного життя.

·        Надавати психологічну підтримку батькам, та сприяти формуванню оптимістичних життєвих установок, пошуку прихованих ресурсів.

На протязі року було організовано тематичні навчання батьків за їх запитами.

 У Концепції сімейного і родинного виховання наголошується на тому, що «сучасна сім’я має стати головною ланкою у вихованні дитини, забезпечити їй належні матеріальні та педагогічні умови для фізичного, морального і духовного розвитку».

Співпраця ґрунтується на довірі, а великою частиною довіри є поінформованість. Тому педагоги надали батькам перелік  тем по роботі з дітьми з комплексними порушеннями, батьки вибрали самі цікаві для них. 

В жовтні 2018 року для педагогів закладу провела семінар «Розвиток мовлення у дітей з РАС» Базима  Наталія Валентинівна кандидат педагогічних наук, доцент кафедри логопедії та логопсихології факультету спеціальної  та інклюзивної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова, логопед, спеціальний психолог, коуч, нейрометрист, системно-сімейний арт-терапевт, член виконкому УАКП – Української асоціації корекційних педагогів.

«Інклюзивний марафон»

Свято доступності та взаємодії 

1 червня 2018 року відбувся спортивно-розважальний захід «Інклюзивний марафон». У ньому взяли участь 86  дітей. 

Організатори змагань: Полтавський НРЦ, Управління у справах сім`ї, молоді та спорту, КЗ «Полтавський міський заклад-центр фізичного здоров׳я населення «Спорт для всіх». 

Проводиться подібний захід в Центрі  четвертий раз (перший раз відбувся 2 грудня 2016 року, другий – 15 червня 2017 року, третій - 27 вересня 2017 року).

Червона Шапочка та Вовк задавали настрій заходу і під музику дорослі та діти з задоволенням грали в рухливі ігри, забивали голи у ворота, долали різні перешкоди.

На території закладу розташувалося понад 10 локацій – центрів «Країна майстрів». Всі учасники марафону з задоволенням брали участь у локаціях, які були проведені педагогами НРЦ: «Чудо пластилін» (барельєфне ліплення), «Перетворення з паперу» (аплікація),  «Веселі кульки» (аплікація з серветок), «Малюємо пальчиками», «Маленькі фантазери» (квілінг), «Виготовлення прикрас», «Чудо перетворення» (аплікація з кругів), «Фантазери» (малювання штампами). Діти ліпили, малювали, робили аплікацію та прикраси, отримували задоволення, радощі від мистецтва.

22 травня 2018 року в рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху відбулася зустріч школярів НРЦ з представником Управління патрульної поліції Полтави. 

Метою проведення даного заходу було поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки. Діти школи мали можливість якомога більше дізнатися про правила дорожнього руху, дію світлофора, дорожніх знаків.

В кінці спілкування всі діти мали змогу посидіти в поліцейській машині та, окрім веселого настрою і позитивних емоцій, отримали подарунки.

6 березня 2018 року у Полтавському навчально-реабілітаційному центрі відбулися традиційні конкурси «Як влаштувати дитині свято» і «Супер-няня». Помічники вихователів дошкільних груп та шкільного відділення змагалися за звання найвідповідальнішої та наумілішої. Серед завдань: дефіле у спецодязі, приготувати страву, яка б сподобалася малечі, засервірувати стіл. 

Кожна група готувала святковий стіл для особливої нагоди: дитячої вечірки, романтичної вечері та дня народження.

Не тільки приготувати, а й проявити креативність - це одне з завдань конкурсу.

Останній конкурс - кожна з учасниць представила фартух, який шила власноруч.

Інспектори Управління патрульної поліції Полтави спільно з працівниками ювенальної превенції привітали наших школярів із святом Святого Миколая. Разом з ними свято дітям дарували волонтери Полтавської ЗОШ № 19. Волонтери підготували святкову програму із Святим Миколаєм, Зимою та Янголом. Після поздоровлення учні отримали подарунки.

21 листопада 2017 року у Полтавському навчально-реабілітаційному  центрі Полтавської обласної ради  відбулося засідання інформаційної трибуни за темою: «Вивчення спрямованості мовленнєвої компетентності дітей з особливими освітніми потребами».  Учасниками засідання були 46 вчителів-логопедів міста та області. Мета заходу:  презентувати напрацьований досвід корекційно-розвиткової (логопедичної) роботи вчителів-логопедів навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради, сприяти розвитку професійної компетентності логопедів області, які опікуються проблемами дітей з інтелектуальними порушеннями (порушеннями мовлення), а також реалізувати наступні задачі: обґрунтувати методологічні засади визначеної проблеми з метою вдосконалення методичної роботи в умовах логопедичних пунктів; популяризувати здобутки вчителів-логопедів навчально-реабілітаційного центру з метою впровадження в систему корекційно-логопедичної роботи логопедичних пунктів області, як єдиного соціально-реабілітаційного простору дітей з порушенням мовлення; розширити географію перспективного педагогічного досвіду; сприяти удосконаленню педагогічної майстерності вчителів-логопедів області.

      Розглядалися такі питання: «Особливості організаії логопедичної роботи з дітьми з інтелектуальними порушеннями», «Традиційні методи впливу на формування мовленнєвої  компетентності дітей з особливими освітніми потребами», «Інноваційні методи роботи з дітьми з особливими освітніми потребами». Вчитель-логопед Чубенко Оксана Володимирівна провела майстер-клас за темою «Вплив стимуляції мозжечка на формування мовлення дітей з ТПМ, РАС. Робота з балансуючою дошкою». 

Починаючи з 1 жовтня 2017 року, усі люди земної кулі – українці та іноземці – здобувають шанс обмінятися культурним подарунком із кимось особливим та зробити цей світ трохи добрішим. 

Вихованці НРЦ разом з педагогами закладу прийняли участь у міжнародному обміні подарунками #ChristmasConnections. Діти разом із дорослими приготували величезну кількість подарунків для того, щоб надіслати їх «Поштою янголів» у Хорватію та Албанію.