Наші будні

Наші маленькі кухарі вчилися готувати смачні кекси. Діти приймали участь у приготуванні тіста, за допомогою педагогів навчалися користуватися кухонними девайсами. 

Такі заняття сприяють розвитку дрібної моторики, зорово-рухової координації, уяви, формують життєво необхідні навички.

GJoEsRkUM_wB5IQBAKMYtonINGUkbmdjAAAF.mp4

Сьогодні, 20 лютого, всі українці вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні, які під час Революції гідності віддали своє життя за ідеали демократії, права та свободи людини.Учні шкільного відділення НРЦ с.Михайлівка теж вшанували пам'ять героїв. 

Наш герб--- тризуб,

Це воля, слава й сила,

Наш герб--- тризуб.

Недоля нас косила.

Та ми зросли,ми є,

Ми завжди будем,

Добро і пісню несемо ми людям.

Н.Поклад


Сенсорний розвиток - це розвиток у дитини процесів сприйняття  та уявлень про предмети й явища навколишнього світу. Сенсорні заняття стимулюють навчання та сприяють розвитку мовлення, дрібної моторики, впливають на покрашення координації рухів, уваги. Адже кожне заняття - це захоплююча і цікава навчально- ігрова діяльність. 

20 листопада Всесвітній день дитини.

Діти - це скарб кожної сім'ї.

Кожна дитина індивідуальна і особлива, тому потребує особливого захисту й піклування.

Щиро вітаємо Всіх дітей!!!

Бажаємо міцного здоров'я, щирих  усмішок, неймовірних емоцій, чуйних друзів, добра, тепла, добробуту і гармонії  у родинах. Нехай діти нас радують! Щасливого дитинства під мирним небом.


Щорічно 16 листопада відзначають Міжнародний день толерантності.

Тема толерантності не проста. Її межі важко визначити нам, дорослим, що вже говорити про дітей. Проте, усі ми розуміємо наскільки вона є важливою, адже є однією із обов’язкових умов миру!

Навчаймося толерантності самі та навчаймо її наших дітей, будьмо толерантними у сім’ї, на роботі, у своєму колі спілкування і тоді людство стане на крок ближче до омріяного миру!

Пам'ятаймо, що толерантність – це розуміти, що інші люди абсолютно різні.

Ми з дітками обрали  девізом заняття - "Толерантність - це шлях до миру".


Партнерство з батьками, їх спеціальне навчання з питань виховання та розвитку  дитини  з особливими потребами-  є фундаментом успішного розвитку та  самостійності дитини. Педагоги НРЦ постійно знайомлять батьків з методиками, що використовують в роботі з дітьми, пояснюють їх значення в корекційному процесі, проводять тематичні консультації. Запрошуємо до співпраці. 

Реабілітаційне відділення Полтавського навчально-реабілітаційного центру бере участь у поширенні інформації про   ментальне здоров'я людини. Питання ментального здоров'я стосується кожного з нас. Тому педагоги реабілітаційного  відділення привертають увагу батьків до цієї проблеми, що пов’язана зі здоров’ям дитини з особливими освітніми потребами та для підвищення рівня компетентності в даному напрямку.

 Нам важливо навчити наших дітей зберігати ментальне здоров'я, сприяти розвитку життевих навичок, соціальної взаємодії.

Для корекції та розвитку вказаних компетенцій, використовуємо різноманітні оздоровчі форми і методи: релаксаційні хвилинки, стежки здоров’я, дихальні вправи, рухливі ігри щоб повернути дітей в ресурсний стан.


Навчання стає не тільки корисним, а ще й веселим, коли проходить на подвір'ї. Таку можливість подарувала сонячна погода 1-А та 2-А класу.

Навчальний рік ще попереду, нехай він буде позитивним і теплим, а незабаром ще й мирним.



Пролунав останній дзвоник для учнів 10 класу! Радісне і одночасно сумне свято.

Бажаємо нашим випускникам щасливої долі, мирного світлого майбутнього, нехай у вашому житті все складеться якнайкраще!!!

Успіхів вам, наші дорогі учні!


3 травня 2023 р. заступником директора з навчальної роботи Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласний ради, методисткою, педагогом-дефектологом Юлією Кондратенко було проведено гостьову лекцію "Сенсорний розвиток дітей з особливими освітніми потребами за методикою М.Монтессорі" для магістрантів спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) освітньої програми "Спеціальна та інклюзивна освіта".

Лекторка ознайомила слухачів з перевагами методики італійської педагогині Марії Монтессорі у сучасній системі виховання та наголосила, що за вказаною методикою проявляється свобода дитини у всіх аспектах її зростання, а навчання може бути підлаштованим під індивідуальні потреби та можливості.

Юлія Володимирівна звернула увагу на розвиток сенсорного сприйняття дітей з особливими освітніми потребами за методикою Монтессорі (такі, як зір, слух, нюх, смак, дотик). За допомогою найрізноманітніших предметів - іграшок, кубиків, пазлів, шнурівок, круп, ароматичних паличок діти вчаться розрізняти форми, розміри, текстури, запахи та інше.

Надзвичайно цікаво Юлія Кондратенко поділилася власним досвідом роботи та представила наочні матеріали, які використовує під час занять.

Doc52.pdf

Вишиванку одягаймо,

Україну прославляємо!


Психологічне благополуччя, психічне здоров'я учнів залежить в першу чергу від емоційного стану кожної дитини. Тому намагаємося формувати у наших вихованців відчуття радості, задоволення та насолоди від процесу і отриманого результату роботи, від взаємодії з однолітками. Одним із ефективних методів є квіткотерапія, а у  нас - кульбоботерапія. Під час спільної роботи були задіяні усі сенсорні системи. Хлопці і дівчата насолоджувалися квітами, спостерігали, як вони ростуть, зривали і рахували кульбабки , торкалися пальчиками пухнастих голівок,  нюхали, та одночасно слухали весняний спів птахів.

Другим етапом роботи було виготовлення  сонечка: вирізали, розфарбували і насамкінець кожен самостійно чи то з допомогою намагався  свою квіточку долучити до спільної  картини.


"Розмалюю писанку з любов,ю." Наближаються Великодні свята, а це означає , що настав час приготовити смачне  святкове імбірне печиво . Діти з задоволенням працювали з тістом, прикращали печиво та дарували рідним та знайомим,  з побажаннями щастя, здоров,я, миру! Смачно, святково, гарно! 

Традиції нашого народу уникальні, неповторні . Напередодні Великоднього свята педагоги,  разом з дітьми,  долучилися до створення святкової атмосфери у нашій групі. У креативних педагогів - щасливі  діти! 

Триває протистояння всього українського народу проти російської агресії.  Тому патріотичне виховання в умовах війни набуло особливого сенсу – показати усьому світові, що ми сьогодні – як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. В закладі Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради із здобувачами освіти, було проведено спортивне свято «Разом до перемоги!». Напередодні, педагоги, разом з дітьми намалювали малюнки: «Моя країна - Україна». На спортивному святі, дошкільники, разом зі школярами грали в спортивні ігри, викладали український вінок.

Спортивне свято було підготоване на основі методик сенсорної інтеграції та 3С терапії. Недооцінити значення стимуляції сенсорного сприйняття неможливо. Через розвиток сенсорики ми даємо дитині механізм пізнання світу. Вона допомагає дитині усвідомити і пізнати себе, навчитися володіти своїм тілом, розкривши таким чином свій потенціал.

На святі діти закріпили та розширили свої знання  про державні символи, український вінок. Заходи у цей день пройшли цікаво та насичено, додали настрою усім учасникам та підтвердили, що наші діти  є гідними громадянами України.

Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями – до Перемоги!


Дітям  дуже потрібне спілкування, а дітям з  особливими потребами ще і контакт та взаємодія.  Саме під час війни для нас дуже цінні емоції дітей, їх психологічний стан.

Тому організовані заняття стали тією підтримкою і допомогою, яку зараз потребують вихованці  і батьки, розуміння , що вони не самі, що педагоги поряд і завжди допоможуть, вислухають, підтримають.

Видно, що діти сумують,   вони не змінилися – такі ж щирі й відкриті, добрі і усміхнені. Змінилися обставини, але діти адаптуються, залишаючись собою - і це прекрасно. Працюють, пригадують, закріплюють навички, повторюють ігри та вправи, які їм до вподоби.


Навіть під час воєнного стану наші дітки навчаюся. Велика подяка батькам за допомогу. 

Діти на практиці застосовували отриманні знання:посадили квіти, сіяли жито, поливали посаджене насіння. Учні отримали велике задоволення. 

Прогулянки – потужний засіб й для розвитку дитини. По дорозі завжди розповідайте дитині про те, що вас оточує. Називайте кольори,  назви дерев, предметів, птахів, сліди тварин. Коли ви перераховуєте об’єкти, які зустрічаються вам на шляху, дитина їх запам’ятовує й розвиває свій словниковий запас. Насправді, діти розуміють набагато більше, ніж нам здається. Головне – вміти її чути й відповідати на запитання. 

,,Піжамна вечірка,, відбулася чудово та весело. Діти отримали задоволення від різних цікавих розваг, та одночасно попрощались з ялиночкою  і чекатимуть її наступного року 

Малювання – чудовий спосіб упоратися з легкою тривогою. Воно також допомагає зосередити увагу власне на процесі роботи. Своєю чергою, це заспокоює мозок і знижує частоту пульсу. 

Робота з календарем природи допомагає педагогам правильно організувати спостереження дітей за навколишнім світом, відзначати їх у календарі природи. Матеріали календаря природи сприяють розвитку уваги, мислення, кольорового та зорового сприйняття та допомагають вивчити пори року, погоду. 

Готуємось до соціалізації. Граючись в настільні ігри, ви допомагаєте своїм дітям легко налагоджувати контакти із ровесниками, соціалізуватись. Така розвага передбачає участь кількох людей, тому розважаючись, діти вчаться спілкуватись, чекати своєї черги, поважати інших. 

Казка - ефективний засіб розвитку емоційної сфери дітей. Казки можуть допомогти вирішити такі завдання як встановлення контакту, вирішення конфлікту, зняття психоемоційної напруги. Дітям дуже подобається грати ролі тих чи інших героїв, мімікою та жестами  передавати ту чи іншу емоцію.

  Ідентифікуючи себе з героями літературного твору, співпереживаючи їх пригодам, дитина отримує можливість прояву багатьох емоцій та почуттів:  радості, суму, здивування,  страху, сорому, образи.

 Залежно від типу казки, сюжету, головних героїв у дітей формуються моральні поняття та цінності, через процес ототожнення себе з позитивними героями. Саме казка показує дітям, що добрим бути краще, ніж поганим, що треба прагнути робити добрі вчинки. Разом з тим казка розкриває риси та характерні ознаки негативних героїв, тому зосереджуємо  увагу на характеристиці негативних героїв і пояснюємо дітям, чому саме вони зробили неправильні вчинки, що їх спонукало.

  Діти отримують велике задоволення від  дотичності до казкового світу.


Гармонізація емоційного стану дитини методами арт-технік.

Актуальними та дієвими стали хвилинки арт-технік на заняттях під час реабілітаційного процесу нашого закладу.

Дані техніки допомагають зняти напругу та психоемоційне навантаження,  подолати апатію і безініціативність, сформувати впевненість у власних силах і підвищити мотивацію, звільнитися від стереотипії, сором'язливості та гіперактивності. Бо саме через  самовираження, творіння краси власноруч, пізнання власного "Я": "Я молодець!", "Я - можу", " У мене все вийде" - діти   отримують емоційне задоволення, радість і насолоду від результату.

Іпотерапія – вид лікувальної фізичної культури, в основі якої лежить використання рухів коня для відновлення функцій організму людини. Унікальність іпотерапії полягає в гармонійному поєднанні біомеханічних і психогенних механізмів впливу на організм дитини. Заняття проводить інструктор індивідуально з дитиною, також допомагає вчитель. Саме заняття повністю залежить від рівня підготовленості і умінь дитини. Вчитель страхує дитину і допомагає їй управляти конем за допомогою додаткового приводу або йде поруч, втручаючись в процес тільки при необхідності. 

Діагностичне обстеження є невід'ємною частиною навчально - виховного процесу і дає можливість визначити рівень розвитку дитини, виявити слабкі та сильні сторони, "зони найближчого розвитку". 

Адаптивна фізична культура є невід’ємною ланкою всієї системи освітнього процесу нашого закладу, вона сприяє формуванню всебічно розвиненої особистості дитини з обмеженими можливостями, створює необхідні передумови для оптимальної абілітації та соціальної адаптації школярів. 

Учні нашого НРЦ готуються до Міжнародного дня птахів, що відзначається  першого квітня.  День птахів це час повернення пернатих з вирію. За традицією минулих років, в цей час в очікуванні пернатих люди розвішували шпаківні, синичники, та інші “пташині будиночки”. 

В нашому НРЦ діти Масляну вітали – зиму проводжали!  Діти співали  веснянки, грали в різні веселі ігри та естафети.  На групі дітей пригощали млинцями. Адже у народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.

Саме завдяки такому святу педагоги закладу вчать дітей шанувати та берегти народні звичаї, що передаються з покоління у покоління.


8 березня у нашому НРЦ відбувся справжній показ мод. Для збереження довкілля та покращення екології у закладі пройшов Mihailovka EKO-FASHION Day приурочений до свята 8 березня. Учні та вчителі закладу продемонстували вбрання з підручних засобів.

Варвара Гринько

МАМА


Ще в колисцi немовля

Слово "мама" вимовля.

Найдорожче в свiтi слово

Так звучить у рiднiй мовi.

Мати, матiнка, матуся,

Мама, мамочка, мамуся -

Називаю тебе я,

Рiдна ненечко моя!

 

Разом з приходом весни приходить до нас найсвітліший та найніжніший день в році – 8 березня! Початок весни, початок життя в природі, перше тепло.  Ось і в нашому НРЦ відбулось це чудове свято наших мам, бабусь і сестричок - 8 Березня.

У закладі організували й провели з дітками цікаві ранки до свята. Зранку відчувалася радісна й весняна атмосфера. На святах звучали лагідні пісні про маму, бабусю, про весну, проводили багато ігор та естафет з дітьми. Наприкінці свята було частування дітей випічкою, яку зробили самі діти.

Найбільш значимі адаптивні механізми дитини формуються в сім’ї.  Саме в сім’ї дитина засвоює перші уроки моралі, перший досвід спілкування, поведінки, формуються трудові навички.

Дитина, вступаючи на шлях самостійного життя, повинна володіти навичками господарсько-побутової праці, суспільно-корисної праці, щоб в майбутньому самостійно задовольняти свої повсякденні життєві потреби.

Одним з видів роботи з вирішення даного питання у нас в закладі є гурткова робота. Програма перебачає засвоєння дітьми певних знань про правила харчування для повноцінного розвитку організму людини, навичок господарювання на кухні та формування елементарних навичок побутоваої праці.

Один раз на тиждень в закладі на кожній дошкільній групі та класі, обов’язково проходить гурткова робота.  Мета гуртка – формування навичок господарсько-побутової праці та підготовка вихованців до майбутнього життя.

Завдання гурткової роботи:

·        ознайомлення дітей з приготування різних страв;

·        навчання самостійному приготуванню окремих страв та користування кухонним обладнанням;

·        розвиток вмінь добирати продукти;

·        формування у дітей знань про здорове харчування та навичок особистої гігієни під час виконання роботи на кухні;

·        виховання свідомого ставлення до праці;

·        стимулювання вихованців до здорового способу життя через правильне харчування.

Заходячи в заклад в день гурткової роботи завжди пахне свіжою випічкою, як вдома. Діти чекають цих днів ніби свята, бо приготування їжі разом є не тільки веселою грою, але гарно зближує самих дітей і дорослих, під час приготування страв діти отримують практичний досвід про різноманітні продукти, їхні особливості та смаки.

Особливе значення для розвитку дошкільника має його провідна діяльність - гра, тому комп'ютери в дошкільному навчальному закладі використовуються, перш за все, як засіб гри, як нова, складна, цікава і керована самою дитиною іграшка, за допомогою якої вона вирішує найрізноманітніші ігрові завдання.

Основна освітня мета введення комп'ютера в світ дитини - це формування мотиваційної, інтелектуальної та операційної готовності дитини до використання комп'ютерних засобів у своїй діяльності. Дитина опановує новим способом, більш простим і швидким, отримання та обробки інформації, змінює ставлення до нового класу техніки і взагалі до нового світу предметів.

Аналіз роботи в комплексі ігрового навчання та розвитку дітей дозволяє зробити наступні висновки:

- розвиваючі та навчальні ігри викликають інтерес і прагнення дітей досягати поставлені цілі;

- допомагають їм краще оволодіти знаннями в різних видах діяльності;

- розвивають у дітей позитивні емоційні реакції;

- виявляють прогалини в тих чи інших видах діяльності;

- забезпечують досягнення дітьми певного рівня інтелектуального розвитку, необхідного для подальшої навчальної діяльності.

Педагоги нашого НРЦ в своїй роботі використовують на занятті комп’ютерні технології для навчання дітей.

Вчити математику цікавіше, коли на екрані комп’ютера приїжджають та від’їжджають мишинки, пурхають метелики, коли за порухом «чарівної миші» до сиру біжать мишенята, а кулька лопається від доторку котячої лапки. Позитивні емоції сприяють розвиткові пізнавальної активності дітей та кращому засвоєнню навчального матеріалу.