кафедра історії, теорії музики та методики музичного виховання

Склад кафедри

Кафедра історії, теорії музики та методики музичного виховання утворилась шляхом реорганізації кафедри історії, теорії музики та гри на музичних інструментах у 1991 р. і є одним із структурних підрозділів Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету (музично-педагогічний освітній напрям). Колектив кафедри забезпечує навчально-виховний процес підготовки бакалавра та магістра за спеціальностями: 025 «Музичне мистецтво»; 014 - «Музичне мистецтво. Середня освіта». Викладачі кафедри здійснюють викладання дисциплін музично-теоретичного та методичного змісту для студентів Інституту мистецтв, художньо-педагогічного та педагогічному факультетів РДГУ.

На кафедрі працюють 6 викладачів та старший лаборант. 4 членів кафедри мають наукові звання та ступені. 5 викладачів є випускниками РДГУ. 1 викладач, нагороджений званням “Відмінник освіти”.

За час існування кафедри намітилась стійка тенденція зростання чисельності науковців-викладачів кафедри. Якщо у 2004 р. науковий ценз становив 41%, то у 2017 р. - 65 %.

Мета діяльності кафедри - здійснення професійної підготовки фахівців в умовах викладання дисциплін музично-теоретичного та музично-методичного циклів. Тому викладачі кафедри здійснюють різнопланову навчально-методичну, наукову та виховну роботу:

беруть участь в діяльності науково-дослідної лабораторії регіонального рівня (керівник доц. О.О.Гумінська). Спільно з провідними науковцями МОН України, досліджуючи проблему розвитку діяльнісної особистості засобами музики, члени цього наукового осередку збагачують сучасну практику шкільного музичного виховання Рівненщини та України.

Плідним є науковий діалог членів кафедри з вчителями художньої культури, музичного мистецтва, учнями-членами шкільної МАН Рівного та України, з працівниками Палацу дітей та молоді м. Рівного, викладацькими колективом Дубенського педагогічного коледжу та Коледжу культури та мистецтва та ін.

Викладачі кафедри доц.Т.Ю.Прокопович та Л.М.Радковська є постійними ведучими мистецьких заходів Інституту мистецтв.

Більше десяти років під керівництвом ст. викладача Г.І.Шихової кафедра опікується вихованцями Рівненського притулку для неповнолітніх дітей та сиріт, здійснюючи різноманітні виховні, зокрема музичні, заходи силами студентської музичної філармонії.

Традиційним стало щорічне свято-конкурс дитячої пісні, зорієнтоване на розкриття творчого виконавсько-педагогічного потенціалу майбутніх вчителів музичного мистецтва. З 2014 р. цей захід поширився і серед майбутніх вчителів молодших класів та музичних керівників дошкільних навчальних закладів.

Спільнота випускників музично-педагогічного факультету та Інституту мистецтв РДГУ активно спілкується у соціальній мережі Facebook.

У 2016 – 2017р.р. студенти кафедри під керівництвом доц. О.О.Гумінської здійснили укладання та видання збірок авторських пісень співачки-волонтерки Х.Панасюк «Сили добра «Україно, піднімись з колін».

У 2017 р. студенти кафедри отримали гранти на популяризацію власної творчості ( в рамках в конкурсу студентських науково-творчих проектів за матеріальної підтримки програми Роберта Гіффорда «РОТАРІ - талановитій молоді Рівненщини», керівники - доц. О.О.Гумінська, доц. Т.Ю.Прокопович).

Значний резонанс отримали міжвузівська та міжнародна науково-практичні конференції «Шевченкові духовні імперативи в сучасному мистецько-освітньому просторі» (2014р.), «Мистецька освіта та розвиток творчої особистості» (2015 – 2017р.р.), ініціаторами та активними учасниками яких виступили викладачі кафедри.

Під керівництвом науковців кафедри зростає науковий досвід студентів, більше 50 з яких з мають сьогодні вагомий публікаційний науковий доробок.