Наша історія

«Заспіває школа, заспіває народ» – прості і зрозумілі слова геніальної людини, великого педагога ХІХ століття К.Д. Ушинського.

Наше Полісся здавна багате народними талантами. Співучий край. Тому, коли у 50-х роках ХХ ст. гостро відчувалась недостатність в загальноосвітніх школах області учителів музики і співів, внаслідок цілеспрямованих дій педагогів-ентузіастів, у 1956 році до навчальних планів педагогічного факультету Рівненського державного педагогічного інституту були внесені на стаціонарі та заочному відділенні дисципліни «музичний інструмент» та «музична грамота». Оскільки ж на педагогічному факультеті готувалися учителі тільки молодших класів, за відповідними клопотаннями, Міністерством освіти УРСР у 1957 році на філологічному факультеті було внесено в навчальний план другу спеціальність – учитель музики і співів.

Другим важливим кроком у становленні музично-педагогічного факультету стало створення у 1960 році кафедри музики і співів, яку очолив Кім Павлович Староскольцев. Першими викладачами кафедри стали Корсюк І. Ф., Мотуляк П. П., Пономаренко В. І., Пономаренко М.І., Сурганов П.І., Каганов М.І., Чайковська А.М. На кафедрі були сформовані секції теорії музики і сольфеджіо, хорових дисциплін та музичного інструменту.

З часом постало питання удосконалення підготовки фахівців у галузі музично-естетичного виховання та формування професійної музичної компетентності освітянських кадрів. Тоді, завдяки великим зусиллям того ж К. П. Староскольцева, сьогодні професора, завідувача кафедри народно-інструментального мистецтва Кримського державного інженерно-педагогічного університету, у 1966 році, серед числа перших на Україні, було відкрито у Рівненському державному педагогічному інституті музично-педагогічний факультет, який мав здійснювати підготовку фахівців на денній та заочній формах навчання.

Четвертого грудня 1968 року деканом факультету на громадських засадах був призначений Сурганов Павло Іванович, а Толканьов Володимир Васильович – завідувачем кафедрою.

Великий вклад у становленні факультету внесли декани: старший викладач Сурганов П. І. (1968 – 1973), доценти Черницький Є. М. (1973 – 1974), Черниш М. П. (1974 – 1978), Пелячик І. Ф. (1978 – 1987), професор Афанасьєва Ю. Л. (1987 – 1991), доцент Плиска Ю. С. (1991 – 1994) та нинішній декан професор Корейчук М. П., який очолив факультет у 1994 році і є його керівником сьогодні.

Наші випускники з успіхом працюють як на ниві освіти, так і в галузі культури (музичної освіти, виконавства, державного управління). Серед вихованців – фахівці з почесними званнями, заслужені вчителі загальноосвітніх шкіл, коледжів, гімназій, відмінники народної освіти, викладачі та керівники середніх та вищих закладів освіти усіх рівнів акредитації, артисти, працівники музичних редакцій регіональних всеукраїнських та зарубіжних радіо і телекомпаній.

Пріоритетом сучасного етапу діяльності є реалізація діяльнісного та компетентнісного підходів у професійному формуванні здобувачів вищої освіти, підвищення якості вищої освіти.