Карантин

Як коротати час під час карантину?

Книги наші друзі - великі й розумні.

Не дадуть сумувати та нудьгувати.

Почнуть змагання веселе й шумне,

Нове допоможуть пізнати.

Значення казок у вихованні дітей

Казка – найдавніший витвір людського духу, який сягає сивої давнини людської історії. Однак, вплив казки на виховання дитини часто недооцінюється. А даремно. Саме казки допомагають з ранніх літ формувати мислення та поведінку дитини. Вона самостійно починає відрізняти добро від зла, вчиться співпереживати улюбленим героям та долати разом із ними різноманітні перешкоди.

Як писав видатний англійський письменник Гілберт Честертон: «Казки не розповідають дітям про існування драконів. Діти вже знають, що дракони існують. Казки розповідають дітям, що драконів можна перемогти».

Пізнаючи різні проблеми та своєрідні випробування через казки, дитина буде формувати для себе різні моделі поведінки у тій чи іншій ситуації і надалі вчитиметься самостійності. Саме ці «фантастичні оповіді» допомагають загартувати характер, силу духу та емоційну стійкість малюка.

Окрім того вони не лише розвивають уяву дитини, але й допомагають набути здатності формувати та відстоювати власну думку.

Різновиди казок – кращі українські народні казки

Українські народні казки – один із найпопулярніших жанрів фольклору, який не лише розкриває безмежний світ, а й полонить серце з першого слова. У них напрочуд гармонійно поєднуються реальність та вигадка, мудрість поколінь, життєвий досвід та оптимізм.

Якнайкраще народні казки вдалося охарактеризувати Великому Каменяру — Івану Франку – «Оті простенькі сільські байки, як дрібні, тонкі корінчики, вкорінюють у нашій душі любов до рідного слова, його краси, простоти і чарівної милозвучності. Тисячі речей у житті забудете, а тих хвиль, коли вам люба мама чи бабуся оповідала байки, не забудете до смерті».

Існує три основні групи казкового епосу:

Казки про тварин – історично найдавніший вид, у якому можна почути відгомін різних епох. Казки цієї групи зображують життя людей, їхню поведінку та взаємини, накладаючи усе це на образ звірів, риб, птахів, комах та свійських тварин. Таким чином характерні особливості героїв розкриваються у переносному (алегоричному) значенні.

Чарівні казки – утворилися в докласовому суспільстві. Ідеально поєднують у собі «фантастичне» з героїчним та історичним. Казки цієї групи виражають непереборне бажання людини опанувати та підкорити собі могутні стихії природи.

Соціально-побутові казки – сформувалися за часів феодалізму. Відображають реалістичні події життя людей. У цих казках «земна діяльність» приходить на зміну фантастичному.

Дерево казок – аудіо казки на ніч

для хлопчиків та дівчаток

Проект "Дерево казок" створений з метою зберегти казковий світ, на підґрунті якого вже виросло так багато дітей. Він містить більше 350 аудіоказок та близько 4000 текстових . Усі народні та авторські казки подані українською мовою. Також портал містить цікаві ілюстрації до казок, онлайн-вправи та розвиваючі ігри, які неодмінно сподобаються Вашій малечі.

Ціль порталу «Дерево Казок» – познайомити усіх охочих з чарівним світом казки. Але, на жаль, все менше й менше батьків поринають у нього та діляться ним зі своїми нащадками, обґрунтовуючи це занадто страшним сюжетом.

Погоджуємось, що є трішки складні та «жорсткі» оповіді (до прикладу, деякі казки братів Грімм). Але це не привід відмовляти дитині. Враховуйте вік та вподобання Вашої малечі при виборі казки. Врешті решт, після читання запитайте дитину, що вона думає про оповідь – вважає занадто страшною чи навпаки? Саме комунікація з дитиною та власна батьківська логіка допоможе підібрати максимально відповідні казочки для Вашої малечі та навіть усієї родини.

Дивись безкоштовно мультсеріал

Пропонуємо переглянути сторінки сайту:

"Календар" >>>>>>

"Для вас, читачі" >>>>>>: