БІБЛІОМАНІЯ

Бібліотека це скарбниця всіх багатств людського духу

Г.Лейбніц

Ласкаво просимо до бібліотеки гімназії №11

Вас вітає: Бєлан Любов Леонідівна!

Книга вчить, як на світі жить.

Народна мудрість

Афіша бібліотеки

02.02.22 р. - 210 років від дня народження Гребінки Євгена Павловича

07.02.22 р. - 210-річний ювілей Чарльза Діккенса

9 лютого - День безпечного Інтернету

13 лютого - Всесвітній день радіо

14 лютого – День Святого Валентина

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

25 лютого День народження Лесі Українки

26.02.22 р. - 220-річний ювілей Віктора Гюго

Акція:

"Подаруй книгу бібліотеці"

Приходько Єва

учениця 4-А класу

Хомутова Софія

учениця 4-Б класу

Серьожкін Олексій

учень 6-В класу

Вони подарували книги із власної бібліотеки для того, щоб інші діти брали і читали ці цікаві книжечки.

новини року

УІНП презентував освітній проєкт

"Діалоги про війну"


Український інститут національної пам’яті презентував новий освітній проєкт “Діалоги про війну”. Він стане в пригоді викладачам, методистам, вихователям.

Про це розповів під час онлайн-презентації голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Ініціатор проєкту – Герой України, співробітник ДП “Захист інформаційного простору” при Міністерстві культури та інформаційної політики Володимир Жемчугов.

“Для Українського інституту національної пам’яті дуже важливо створювати популяризаційні історичні, наукові продукти, які допомагають нам пам’ятати важливі речі про те, хто ми є, чому ми тут, на цій землі, чого ми прагнемо, які наші цінності… Ми старалися створити такий проєкт, знайти таку форму, завдяки якій можна розповісти про важливі речі, які варто знати зараз, щоб не бути ошуканими і не постраждати від сусідів. І чесно, але доступно розповісти правду”, – цитує голову УІНП Антона Дробовича “Укрінформ”.

Водночас він додав, що цей проєкт дає нагоду поміркувати про питання, які стосуються оцінки війни, зокрема, “чи нормально, що в ХХІ столітті хтось на когось нападає з якихось варварських мотивів”.

“Я сподіваюся, цей проєкт відкриє діалог про війну, причини й наслідки, про мир, про гідність, про права людини і в шкільній аудиторії. Що наш проєкт допоможе вчителям, методистам, вихователям”, – сказав Дробович.

Володимир Жемчугов розповів, що проїхав понад 50 університетів по Україні з презентацією фільму “Бранці Кремля” і лекціями для студентів.

“Я запитував у викладачів, які у них є заходи патріотичного виховання, які матеріали. І більшість викладачів казали, що у них із цим проблема, немає контенту, немає методичок… Я радий, що ми зробили цей проєкт. Я брав участь у зйомках контенту, в роботі над сценарієм, спілкувався зі співробітниками Інституту національної пам’яті при розробці методичного матеріалу. Я зараз бачу, що для початку викладання уроків у школі все є, і ми можемо у 2021 році вже почати це робити”, – сказав Жемчугов.

Проєкт містить три відеорозмови учениці з ветеранами сучасної російсько-української війни на теми “Що таке війна?”, “Чому Росія прагне захопити Україну?” та “Що таке сучасна російсько-українська війна?” і методичні матеріали.

Матеріали адресовані для учнів 5-7 класів, розміщені на сайті УІНП, їх можна завантажити, також вони будуть на YouTube-каналі інституту. Вчителі без упереджень можуть використовувати їх як під час уроків, так і під час позакласних заходів.


н о в а к н и г а:

«Живі письменники. Батькам» – спільний проєкт ГО «Смарт освіта».pdf

Живі письменники. Батькам

Щоб допомогти своїй дитині досягти успіху в навчанні, не обов’язково мати наукові ступені й багато вільного часу, бути психологом чи педагогом. Можна просто змалку читати і обговорювати книжки, цікавитися її життям та розмовляти про шкільні справи за сніданком чи вечерею.

Цього досить, щоб п’ятнадцятирічні учні, з якими так проводили час, показали значно кращу математичну, читацьку та природничу компетентність, аніж учні, з якими батьки так часу не проводили. Про це, зокрема, свідчать результати міжнародного порівняльного дослідження PISA, яке тестує навчальні навички підлітків із понад сімдесяти країн світу.

PISA не перевіряє, як добре дитина запам’ятала правило чи факт. Усі правила й факти легко можна знайти в інтернеті. PISA перевіряє, як добре вона вміє застосовувати знання в реальному житті: помічати в тексті важливі деталі, аналізувати, систематизувати. Це важливі навички для майбутнього.

Як же заохотити дітей та підлітків до читання? Як максимально розкрити потенціал цього унікального процесу? Як завдяки книжкам стати ближчими зі своїми дітьми? Як розважитися в родинному колі? Як почати складну розмову про давно наболіле? Батьки часто не знають, яку книжку обрати для читання з дитиною і як її обговорити, коли там фігурують складні теми – втрата, інакшість, агресія чи страх…

Відповіді на ці запитання ми спробували дати в посібнику «Живі письменники. Батькам», де зібрано 50 книжок для дітей віком від 6 до 10 років. Їх для вас обирали, обговорювали, опрацьовували та описували експертки – справжні фахівчині своєї справи.

Книга "Волонтери: Сила небайдужих" розповідає про волонтерство, як суспільне явище, що потужно заявило про себе з 2014 року, коли свідомі громадяни долучились до розбудови та забезпечення українського війська.

«Слово «волонтер» в останні роки надійно увійшло в наш лексикон. І не буде перебільшенням сказати, що саме волонтерський рух, ця всенародна підтримка, стала одним із вирішальних факторів спротиву російській агресії. У багатьох моментах саме волонтери замінили собою державні механізми, виявилися оперативнішими, креативнішими, відповідальнішими. І саме завдяки волонтерам наша армія стала такою, як вона є. І йдеться тут не лише про харчі чи бронежилети, які масово возилися на передову у 2014-2015 роках. Ідеться передусім про моральний дух армії. Волонтери, які стали зв’язковим механізмом між передовою та тилом і реальним свідченням, що «своїх не кидають», підтримували у бійців розуміння, за що вони воюють, а у населення – що вони під надійним захистом. І це, мабуть, їхня найголовніша місія. Хочеться, щоб ми про це ніколи не забували», - говорить авторка книги, співробітниця Українського інституту національної пам’яті Наталка Позняк-Хоменко.

До книги увійшло 28 історій, розказаних від першої особи, які репрезентують різні аспекти волонтерської діяльності, пов’язані з російсько-українською війною: підтримка армії, допомога пораненим, підтримка населення, яке стало заручником цієї війни.

Героями книги стали як відомі волонтери Діана Макарова та Наталя Воронкова, які організували вивезення мирного населення з Дебальцевого на початку лютого 2015-го, голова благодійного фонду «Свої» Леся Литвинова, на чиї плечі лягла місія допомоги переселенцям у 2014-2016 роках, засновник фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега, артисти Анжеліка Рудницька та Сергій Притула, так і, можливо, менш відомі широкому загалу, але від того не менш цікаві особистості. Такі, як підприємці з Володимира-Волинського та Сарн Костянтин Зінкевич та Сергій Лаврущенко, які з колегами взяли опіку над військовими частинами і за короткий час поремонтували значну частину військової техніки, Як письменниця Ліля Мусіхіна з Тернополя чи Андрій Салюк зі Львова, які організували в своїх містах потужні центри допомоги армії. Як Іванна Поровська чи Тамара Горіха Зерня (авторка роману «Доця» про патріотів Донбасу), які одного разу вирішили, що всі їхні особисті заощадження мають піти на допомогу іншим, бо, якщо не буде країни, то й гроші не допоможуть. Як Наталя Герасименко («Ельф»), яка стала прототипом головної героїні роману «Доця» чи Наталя Чекмарьова («Сонечко»), яка «повернулася з війни» завдяки програмі психологічної реабілітації ветеранів, а зараз допомагає побратимам віднайти себе в нових реаліях.

Презентація видання відбулася в ефірі Українського радіо. Прослухати її можна: https://cutt.ly/Rhz2za9

Сьогодні. Вдень. Нова книга про волонтерський рух виходить до дня волонтера в Україні

Організатор проєкту – Український інститут національної пам'яті. Упорядниця книги – Наталія Позняк-Хоменко.

Пропонуємо переглянути сторінки сайту:

1."Головна сторінка" >>>>>>

+++"Календар" >>>>>>

2."Візитка" >>>>>>

3."Для вас, читачі" >>>>>>:

4."Фонд" >>>>>>

5. Більше: "Діяльність бібліотеки" >>>>>>:

  • " Нормативна документація" >>>>>>

  • "Методична скарбниця" >>>>>>

  • "Співпраця" >>>>>>

  • "Результативність" >>>>>>