Сторінка психолога


Вісник практичного психолога


Педагогічне кредо:

«Найкращий спосіб зробити дітей хорошими - це зробити їх щасливими».

О.Уальд

 

Практичний психолог Лисичівського ЗДО   Ганна Василівна Олегаш:

- керується етичним кодексом психолога;

- дотримується педагогічної етики;

- будує свою діяльність на основі доброзичливості, довіри в тісному співробітництві з усіма учасниками освітнього процесу;

-підвищує рівень психологічних знань вихователів, батьків, дітей;

- постійно підвищує свій професійний рівень.

Пріоритетні завдання психологічної служби закладу:



ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН ПСИХОЛОГ У ДИТЯЧОМУ САДКУ?

МЕТОЮ ДІЯЛЬНОСТІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ Є СПРИЯННЯ СТВОРЕННЮ УМОВ ДЛЯ СОЦІАЛЬНОГО ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ДОШКІЛЬНИКІВ, ОХОРОНИ ЇХ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я, НАДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ УСІМ УЧАСНИКАМ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ.

ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ЗА НАСТУПНИМИ НАПРЯМАМИ:

ЗАВДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ СИСТЕМИ ОСВІТИ ПОЛЯГАЮТЬ:

ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА ЗАКЛАДУ ОХОПЛЮЄ РОБОТУ З ДІТЬМИ УСІХ ВІКОВИХ ГРУП, З ЇХНІМИ БАТЬКАМИ ТА З УСІМА ПРАЦІВНИКАМИ ЗАКЛАДУ.



 У ДИТЯЧОМУ САДКУ ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ ПРИСУТНІЙ У ПЕРШУ ЧЕРГУ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ВСІМА СТОРОНАМИ «ДОТРИМУВАЛИСЯ ІНТЕРЕСИ ДИТИНИ».

КОНСУЛЬТАЦІЙНІ ГОДИНИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА ДЛЯ БАТЬКІВ:

ЧЕТВЕР 15.00-17.00


Поради педагогам

           Зберігаємо психологічну рівновагу

Шановні колеги!

Карантин неабияк  вплинув на спосіб життя людей.  Безперечно, ми всі різні. У кожного з нас власна картина світу, свої цінності. Ми маємо різні світогляди, темпераменти, різний досвід і способи реагування в складних ситуаціях та різні стратегії подолання цих ситуацій. Усі ці стратегії й способи можуть бути прийнятними, якщо є для Вас результативними і допомагають зберегти внутрішню рівновагу.  Проте, психологи мають доволі універсальні поради щодо того, як правильно організувати життя під час карантину, аби зберегти психічне і психологічне здоров’я. Дослухатись або не дослухатись до цих порад – обирати Вам!      

 Бережіть себе та свою родину!


Сім’я – одна з найважливіших цінностей, створених людством за період існування. Сім’я, родина – своєрідний центр формування особистості дитини, виховання її характеру, волі, громадської свідомості. Любов і дружба, взаємна підтримка батька й матері для дитини – приклад для наслідування. 

У нескінченному вирі життєвих проблем і турбот сучасні батьки часом забувають про найдорожче: своїх дітей. Намагаючись забезпечити матеріальний добробут, подеколи забувають про набагато цінніші речі: спільно проведений час, приємне спілкування, сімейні традиції. А дитині потрібно від батьків так мало: уваги, любові, турботи, часу і вже потім подарунків.

Саме тому актуальним у роботі практичного психолога дитячого садочка є підвищення рівня психолого-педагогічної компетентності батьків.

 

Тренінг для батьків «Стежинкою батьківської мудрості»

Мета: допомогти батькам усвідомити їхню роль у вихованні дітей, батьківське ставлення та його вплив на формування дитячої особистості.

Хід проведення:

Вправа «Знайомство»

Напишіть на візитках своє ім’я так, як вас називали у дитинстві, та прикріпить її на груди. Як багато значить для людини лагідне звернення, в якому відчувається ласка та любов.

Вправа « Сходинки очікувань»

Коли ми з вами йдемо на якійсь захід, обов’язково маємо свої очікування. Будь ласка, напишіть на стікерах, що ви очікуєте від нашої зустрічі. Подивіться, це «сходинки очікування». Зараз прикріпіть ваші стікери внизу сходинок. Якщо ваші очікування справдилися, то наприкінці нашої зустрічі піднімете стікери вгору.

Міні-лекція «Батьківська любов»

Ви – батьки! Немає на світі найвищого звання та більшої відповідальності. Не існує  іншої сфери життя, де б були такі міцні та безмежні почуття. Діти – цінний скарб кожної родини. Ми живемо заради дітей, любимо їх та бажаємо, щоби вони це розуміли та цінували. А завжди ми демонструємо свою любов так, щоб діти це відчули та були щасливі? Не змінює нам здоровий глузд, і замість любові демонструємо вимогливість, силу волі, строгість. Відповідаємо ми ідеалу батьків, як уявляють його діти? Бажаємо ми відповідати цьому ідеалу?

Чому нашим ідеалом часто становиться дитина слухняна, покірна,  не проблемна, пасивна, без власних бажань та усвідомлених потреб та інтересів? Слухняна, спокійна дитина – зручна для виховання, але наша задача – зробити дітей захищеними, щасливими в умовах емоційного комфорту, здоровими, розумними.

Передумови емоційного комфорту дитини:

Тільки родина може створити для маленької дитини унікальне середовище любові, довіри, розуміння, прийняття. Батьківська любов творить дива. Ніжне відношення до дитини не може не визивати відгуку.

Любов необхідна кожній дитині, інакше їй ніколи не стати повноцінною дорослою людиною. Любов – самий надійний фундамент спокійного дитинства. Якщо це розуміють дорослі, дитина виросте добра та щаслива. Коли дитина впевнена, що її люблять, вона стає слухняною, допитливою. З цією впевненістю вона черпає сили, щоби протистояти труднощам. Дитина зможе реалізувати свої здібності лише при умові, що дорослі постійно наповнюють впевненістю в любові її серце.

Отже, пам’ятайте:

Вправа «Основні способи виразу батьківської любові»

Об’єднати батьків у групи по принципу «пори року». Запропонувати назвати основні способи, якими батьки виражають свою любов.

Рефлексія: підводячи сказане, можна виділити 5 шляхів до серця дитини:

Вправа «Асоціації»

Спогади о приємних моментах дитинства. Дитинство – це щасливий час нашого життя. Напишіть слово, яке асоціюється зі словом «дитинство».

Рефлексія: В цілому це хороші слова. Таке ж у ваших дітей дитинство? Задумайтеся, які у них виникають асоціації?

Вправа «Поміняйтесь місцями….»

Запропонувати помінятися місцями тим: у кого одна дитина, у кого є кішка, хто любить читати книги, хто дивиться серіали, хто любить свою дитину та інше.

Вправа « Продовжить речення»

Нам здається, що ми розуміємо своїх дітей. Продовжить речення «Я розумію, що моя дитина – це…» (що для вас дитина).

Коментарі: В основному позитивні висловлювання про дітей є показником вашої зацікавленості в дітях, проявом турботи про забезпечення умов психологічного комфорту для їх повноцінного здоров’я та розвитку.

Вправа « На шляху до мети»

Батьки на ватмані малюють одноповерховий будинок та стежинку до дверей. Малюнок повинен займати весь аркуш.

На даху пишуть мету, яку ставлять перед собою у процесі виховання дитини. На стінах – задачи, вирішив які, можна досягнути мети. На стежинці – засоби вирішення задач. Справа та зліва від стежки – бар’єри, перепони, які заважають досягнути зазначеної мети.

Вправа «Щасливий малюнок»

На ватмані запропонувати створити образ щасливого малюка (групова работа) та розповісти міні-казку, чому він щасливий.

Коментарі: Щасливий ваш малюк? Яким чином ви забезпечуєте щастя вашої дитини?

Рефлексія: «Виправдалися очікування»

Притча про матусю.

«Молода матуся вступила на шлях материнства. Тримаючи на руках малюка, вона замислилась: «Як довго має тривати це щастя?»

Ангел їй сказав: «Шлях материнства довгий та тривалий. І ти постарієш, раніш ніж досягнеш кінця. Але знай, кінець буде ліпше, ніж початок».

Але молода матуся була щаслива і вона не могла припустити, що може бути ліпше, аніж ці роки. Вона грала з малюками, збирала для них квіти, купала їх в джерельній воді. Сонце їм радісно сяяло, а молода матуся повторювала: Нічого не може бути прекрасніше, ніж цей щасливий час!

Наступила ніч, почалася буря, і темної дороги не було видно. Діти тремтіли від холоду та страху. Мати обійняла їх. Притиснула до себе та вкрила ковдрою. Діти сказали: «Матуся, ми не боїмося, тому що ти рядом, та нічого  страшного не трапиться».

Зі сходом сонця вони побачили скелю. Почали підійматися догори, заморилися. Мати теж була вимореною, але весь час вона повторювала: « Потерпіть ще трішечки і ми досягнемо вершини»

І коли діти піднялись, вони сказали: Матуся, ми без тебе ніколи цього не зробили!»

Підсумки: