Основні напрямки роботи

Організація навчально-виховного процесу в дошкільному закладі

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) с.Лисичово у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про освіту", Законом України "Про дошкільну освіту", Законом "Про мови", Конвенцією ООН про права дитини, Положенням про дошкільний навчальний заклад України, іншими нормативними актами та власним статутом.

Навчальний рік у дошкільному закладі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року.

З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

План роботи схвалюється педагогічною радою дошкільного закладу, затверджується керівником дошкільного закладу і погоджується з відділом освіти Іршавської РДА

План роботи дошкільного закладу на оздоровчий період погоджується з санітарно-епідеміологічною службою Іршавськогшо району.

У дошкільному закладі визначена українська мова навчання і виховання дітей.

Навчально-виховний процес у дошкільному закладі здійснюєтьсяч за програмами "Українське дошкілля" , затвердженою Міністерством освіти і науки України.


Головна мета ДНЗ - найбільш повне розкриття творчого потенціалу, природних здібностей вихованців та вихователів у їх взаємозв'язку, створення доброзичливої, творчої атмосфери, де враховувалися б інтереси та бажання дитини, створювалися умови для прояву самостійності, ініціативи, творчості.

Основними завданнями ДНЗ є:

- охорона життя та зміцнення здоров'я дітей;

- забезпечення інтелектуального, особистісного та фізичного розвитку дитини;

- здійснення необхідної корекції відхилень в розвитку дитини;

- взаємодія з сім'єю у вихованні дітей для забезпечення повноцінного розвитку дитини;

- підвищення професійної майстерності вихователів на основі досягнень психолого-педагогічних наук, передового досвіду ДНЗ міста, вихователів свого ДНЗ;

- розвиток творчих та розумових здібностей дитини;

- залучення дітей до загальнолюдських цінностей.

Пріоритетні завдання:

1. Розпочати роботу щодо патріотичного виховання дітей через розвиток емоційної сфери в різних видах діяльності.

2. Вдосконалювати роботу спрямовану на збереження та зміцнення фізичного, психічного та соціального здоров’я дітей шляхом активізації фізкультурно-оздоровчих видів діяльності.

3. Продовжувати роботу щодо створення безпечного предметно-розвивального середовища як необхідної умови формування навичок екологічно-доцільної поведінки та позитивного відношення до праці у дошкільників.

4. Продовжувати роботу щодо забезпечення цілісного підходу до формування мовленнєвої компетенції дошкільників у світлі програми виховання і навчання дітей "Українське дошкілля".

Реалізація виховного впливу відбувається на всіх етапах спільної діяльності, яка організується та обсновується на принципах діяльного підходу.

Завдяки психологічному комфорту та теплому мікроклімату, створеному працівниками ДНЗ, вихованці виростають компетентними в усіх сферах життєдіяльності, здоровими та бадьорими, готовими до подальшого життя.

Діти - наше багатство, наша радість та інвестиція в майбутнє. Дитячий садочок - це перше місце в житті дитини, де вона перебуватиме без мами і тата достатньо довгий проміжок часу. Завдання батьків - передбачити всі можливі ситуації і допомогти малюку і вихователеві подолати ті несподіванки, які можуть виникнути під час перебування в дитячому садочку.