БУЛІНГ

Хто провокує булінг в дитсадку

Булінг серед дітей дошкільного віку в ЗДО можуть спровокувати дорослі. Діти старшого дошкільного віку одразу сприймають ставлення авторитетних дорослих до інших і беруть це ставлення за зразок. Вони починають цькувати дитину чи дітей, якщо:

Педагог або помічник вихователя:

проявляє огиду щодо фізичної або фізіологічної особливостей дитини.

Батьки або члени сім’ї:


Усі діти потребують підтримки дорослих — батьків, вихователів, практичного психолога та соціального педагога. Саме вони мають допомогти дітям налагодити партнерські взаємини з однолітками у групі.


Як міняється поведінка дитини під час булінгу в ЗДО

Дитина-жертва булінгу поводиться незвично. Якщо раніше вона охоче відвідувала дитячий садок, то тепер така дитина:

Вдома:

В дитячому садку:

Що робити батькам

Пам’ятайте: дитина, що стала учасником цькування (нападник, спостерігач або жертва), яку б позицію вона не дотримувалась при цьому, потребує серйозної роботи з дитячим психологом. 

ТЕЛЕФОНИ ДОВІРИ:

Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500335;

Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75;

Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

Національна поліція України 102. 


Зразок заяви про випадок булінгу (цькування)

Зразок заяви про випадок булінгу.docx
102од заходи булінг.docx
103од склад комісії.docx
104од порядок подання заяв.docx

Додаток № 1
до наказу  від 12.11.2020 № 77-од

 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок  розгляду випадків булінгу (цькування)
у Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 144

 Криворізької міської ради

 

Дане Положення  регулює питання порядку розгляду випадків булінгу (цькування) у комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 144 Криворізької міської ради (далі – КЗДО № 144) і розроблене на підставі Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» (№2657-VІІІ), Статуту закладу, Правил внутрішнього трудового розпорядку, інших   нормативно – правових та інструктивних документів.

2.1 Керівник:

2.2 Вихователь – методист закладу:

2.3 Психологічна служба (психолог зокрема) забезпечує  виконання заходів для надання соціальних та психолого- педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування), веде облік випадків та оформлення документації згідно цього Положення;

  2.4 Вихователі  та помічники вихователя:

  3. Діяльність комісії з розгляду випадків булінгу (цькування).

3.1 Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) КЗДО № 144 (далі Комісія) утворюється наказом керівника та складається для прийняття рішення за результатами розслідування про факти булінгу (цькування).

3.2 В своїй діяльності Комісія керується Кодексом України про адміністративні порушення, Законом України «Про освіту», Законом України «про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», цим Положенням та іншими нормативно та правовими актами з питань щодо протидії булінгу (цькуванню).

3.3 До складу комісії входять керівник закладу методист, юрист, педагогічні працівники, (у тому числі практичний психолог) батьки постраждалого та булера та інші зацікавлені особи, які свою присутність повідомляють заздалегідь (для внесення даних в протокол).

Комісія питання присутності зацікавлених осіб ставить  на голосування.  КЗДО № 144 має право залучати зовнішніх експертів, юристів до розгляду справи на умовах Закону України «Про захист персональних даних». Працівники, на яких надійшла скарга, до складу комісії не включаються але  запрошуються як відповідачі.

3.4.   Комісія діє відповідно до Порядку подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) у КЗДО, Порядку реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькуванню).

3.5. Засідання Комісії скликається керівником для розгляду та неупередженого з’ясування обставин випадків булінгу (цькування) відповідно до заяв що надійшли до цього приводу.

3.6. У разі якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінгу (цькування), через об’єктивні причини (діагноз здобувача освіти), зумовлені психологічним станом зокрема а постраждалий не згідний з тим. То він може одразну звернутися до органів Національної поліції  України із заявою, про що керівник має повідомити постраждалого.

3.7. Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

3.8. Потерпілий чи його представник також можуть звертатися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції  України та Служб у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу (цькування).

3.9. Присутність  на засіданні по сторонніх осіб в т.ч. журналістів заборонена.

4. Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування);

6. Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в КЗДО та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування);

6. Права та обов’язки учасників освітнього процесу:

6.1 Здобувачі освіти:

6.1.1 Мають право на:

6.1.2. Зобов’язані:

6.2 Працівники, які залучаються до освітнього процесу:

6.2.1. Мають право на:

6.2.2. Зобов’язані:

6.3 Батьки здобувачів освіти:

6.3.1 Мають право:

6.3.2.Зобов’язані:

6.4 Вихованці закладу:

6.4.1. Мають право:

6.4.2 Зобов’язані:

7. Прикінцеве положення:

7.1 Положення про порядок розгляду булінгу (цькування) є у КЗДО № 144 (Далі – Положення) затверджується наказом керівника і є обов’язковими до виконання усіма учасниками освітнього процесу.

7.2 Зміни та доповнення до Положення вносяться наказом керівника.