KüberLaager 2022

Eesti Interneti KüberLaagrid 2022

KüberLaagrid on võimalus talendikatel noortel kohtuda kogukonnaga, viia läbi ühisõppuseid, harjutada nii tehnilis kui sotsiaalseid oskuseid.  KüberLaagreid 2022 aastal toetab Eesti Interneti SA ja korraldab Tallinna Tehnikaülikool koos erinevate partneritega.  KüberLaagri eesmärgiks on panna kokku Eesti esindusmeeskond European Cyber Security Challenge võistluseks. 

11.-12.06.2022 toimus Küberlaager I (Kehtna Kutsehariduskeskuses)

Õpiväljundid laagris:

Laagri korraldasid Johannes Kadak, Triin Muulmann ja Taavi Eomäe. Abistasid ka Erko Pärna, Maria Toomsalu. 

Eesti esindusmeeskond:

Kaptenid: Rao Zvorovski ja Taavi Eomäe

Noorem vanusegrupp: Rico-Andreas Lepp, Jan Hendrik Jõgi, Jaan Artur Viirsalu, Markus Veerbaum, Joonatan Jakobson. Asendusliige Mr X.

Vanem vanusegrupp: Rao Zvorovski ja Taavi Eomäe,Jürgen  Laks, Mikk Margus Möll, Semjon Kravtsenko. Asendusliige Jekaterina Gorohhova.

Palju õnne kõikidele!

KüberLaager 18.12.2022 toimub onlines KüberNaaskli talentidele, kes osalesid detsembris võistlusele. 

Laagri viib läbi Cyber Muun OÜ

Päevakava: 

8:45 saabumine online keskkonda

9:00 Päeva avamine, korraldajad, toetajad ja päevakava. KüberTalendi stipendiumi programmi tutvustus. Kes on kes? Üksteisega tutvumise ülesanne (igaüks on täitnud ära eelnevalt enda kohta slaidi, igal inimesel on 1 minut aega endast rääkida). 

9:45 Koolitus “Linux ja küberturvalisus”. VM keskkonna tutvustus. Linuxi tutvustus, erinevad versioonid- server, graafiline ja spetsiifilised: ruuterite FreeBSD ja Kali.

11:00 Paus 15 minutit

11:15 Linuxite täpsemad seadistused turvalisuses: PAM, UFW, iptables, web. Võrkude monitoorimine ja jälgimine: ipscan, nmap(zenmap), wireshark.

12.45 Lõuna/paus 1 tund

13.45 Meeskonnas iseseisev ülesannete lahendamine. Meeskonna sees aidatakse üksteist. Vajadusel kaasatakse õpetaja abi. Ülesannete kokkuvõte ja demomine. 

15:45 Paus 15 minutit

16:00 Iseseisvad meeskonnaülesanded: a. admin pool hakkab tegelema iptables port knocking b. arendaja pool hakkab tegelema veebis oleva koodi analüüsimisega ja leidma turvanõrkuseid. 

17.45 Kokkuvõte, küsimused, iseisvad edasiarenemise võimalused KüberTalendile. Tagasiside koolitusele. Meeldetuletus osaleda KüberTalendi stipendiumi programmis ja päeva lõpetamine.