ECSC2019

Eesti noortemeeskond Rumeenias Euroopa küberkaitse suurvõistlusel

Rumeenias toimub oktoobri alguses ENISA ja EU riikide koostöös Euroepan Cyber Security Challenge suurvõistlus. Eestit esindav 10-liikmeline meeskond pandi kokku eelvoorus juunis, mille nimi oli KüberNaaskel.

Europa võistlusel tuleb meeskonnatöös kahel päeval lahendada erinevaid ülesandeid, mis nõuavad tarkvara, riistvara ja võrgualaseid teadmisi. Võistlus toimub riigi tähtsamas hoones, kus teeb tööd ka parlament. Võistluse suurimaks eesmärgiks on tugevndada riikide vahelist ja koostööd, nähtavust ning tuua esiplaanile karjäärivõimalused küberkaitse valdkonnas, kuhu on noori väga palju juurde vaja - nii mehi kui naisi.

Võistkonna kapten on Johannes Kadak (TalTech) ja meeskonnaliikmed: Tauri Toel (Riigikogu kantselei), Taavi Eomäe (TÜ), Martin Širokov (TÜ), Rao Zvorovski (TÜ), Jan Hendrik Jõgi (Tallinna Reaalkool), Jasper Rebane (Pelgulinna Gümnaasium), Kristjan Variksoo (TalTech/Eesti Kaitsevägi), Martin Saar (SRLabs) ja Oliver Udu (Tartu Jaan Poska gümnaasium). Meeskonnaga sõidavad kaasa oktoobris Rumeeniasse treenerid Triin Muulmann (Kehtna KHK), Artur Luik (Microsoft), projekti KüberOlümpia vedaja Birgy Lorenz (TalTech) ning vaatleja Krista Mulenok (Eesti NATO Ühing).

Küberpähkli ja Kübernaaskli võistlust toetavad Kaitseministeerium ja Eesti Interneti Sihtasutus, projekti viib läbi Tallinna Tehnikaülikool.