International competitions

  • European Cyber Security Challenge (ECSC) in 14.-18.10.2018 in UK/London http://ecsc.eu/

Team Estonia: captain Artur Luik (TTÜ/Skype) and younger group: Mark Vainomaa (Väike-Maarja Gümnaasium), Martin Saar (Tallinna Polütehnikum), Martin Širokov (Tallinna Tehnikagümnaasium), Rao Zvorovski (UT), Taavi Eomäe (UT) and older group: Heino Sass Hallik (TTÜ), Jürgen Laks(UT), Johannes Kadak (TTÜ Tartu Kolledz), Tanel Peep (TTÜ) and coach Triin Muulmann (Kehtna KHK). Additional members: Jasper Rebane(Pelgulinna Gümnaasium), Karl Erik Õunapuu (TTÜ), Oliver Kikas (Pärnu KHK), Kendi Paet (Helmes).

Estonian team got 7th place.

Main supporter of the international competitions ECSC and CP is Estonian Internet Foundation and Ministry of Defence. Additional support is given by Kehtna HTK and Estonian Atlantic Treaty Association (EATA), Zone Media.

Eesti meeskond saavutas "European Cyber Security Challenge" võistlusel 7. koha!

Eesti meeskond saavutas kahepäevasel "European Cyber Security Challenge" võistlusel Londonis 17 riigi seas 7. koha. Võistluse korraldasid Euroopa küberturvalisuse ekspertiisikeskus ENISA, Cyber Security Challnege UK ja telekommunikatsiooniettevõte BT Group plc.

"European Cyber Security Challenge" (ECSC) võistlusel oli lahendada 39 erinevat ülesannet ning jagamisel oli 220 000 virtuaalset raha. Testiti oskusi alustades luku murdmisest kuni lõpetades kohtueelse ekspertiisi ja esitlusoskusega. Võistlus oli pinev nii pealtvaatajatele kui osalejatele, sest esikümne kohtade jaotus selgus alles viimastel minutitel.

Team Estonia Youth: Jasper Rebane(Pelgulinna Gümnaasium), Karl-Joan Alesma (Viljandi Gümnaasium), Mark Vainomaa (Väike-Maarja Gümnaasium), Raul Tambre (Viljandi Gümnaasium), Semjon Kravtšenko (Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium). Additional member: Ervin German Žitnikov (LaagnaGümnaasium) and coach: Taavi Eomäe (UT).

Eesti noorte küberkaitse meeskond lõpetas USA CyberPatriot võistlusel plaatinumliiga poolfinaalis

CyberPatriot on USA suurim noortele suunatud küberkaitse võistlus, milles osales 2018-2019 hooajal 2500 meeskonda ehk 12 500 põhikooli ja gümnaasiumi õpilast nii Ameerikast kui maailmast. Võistlusel on mitmeid alavoore, milles meie noored püsisid alati headel kohtadel, lõpetati 117 kohal, mis näitab, et nad on maailmas 2.5% parima hulgas. Esimese korra kohta on see imetlusväärne tulemus, sõnas meeskonna treener Taavi Eomäe.

CyberPatriot võistlus on üles ehitatud ülesannetele, mis aitavad arendada oskuseid kaitsta suurkorporatsioonide arvutivõrke. Vajalik oli aru saada erinevatest virtuaalsetest kohtvõrkudest tunda IPv4 protokolli ja seadistada keerukaid võrke, mis pidid tööle jääma ka siis kui osa on rünnaku all. Samuti puhastati erinevaid operatsioonisüsteeme nagu Windowsi (8.1, 10, Server 2016) ja Linuxi (Debian 8, Ubuntu 14 ja 18) pahavarast, otsiti turvavigu ja parandati neid, uuendati tarkvara. Ei puudunud ka veebitarkvara puhastamine pahavarast, mis on olnud enamasti ka Eesti suurvõistlusel KüberNaaskel üheks ülesandeks.

Eesti meeskonda kuulusid Jasper Rebane (Pelgulinna Gümnaasium), Raul Tambre (Viljandi Gümnaasium) kelle tugevaks küljeks olid Windowsi baasil operatsioonisüsteemide ja veebide paikamine. Mark Vainomaa (Väike-Maarja Gümnaasium) tegi väga head tööd võrgunduse ja Cisco tööriistadega. Karl-Joan Alesma (Viljandi Gümnaasium) esindas meeskonnas Linuxi-gurut, kes leidis üles ülesannete koostajate kõige veidramad lõksud üles, ning lahendas mitmed algselt tüütuna näivad ülesanded, lihtsate skriptidega. Semjon Kravtšenko (Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium) lisaks kõigele muule näitas üles osavust forensicu (kohtuekspertiisi) oskuseid nõudvate ülesannete lahendamisel. Meeskonda nõustas ja juhtis treener Taavi Eomäe (Tartu Ülikool), kes on ise varasemalt esindanud Eestit mitmetel välisvõistlustel Saksamaast Singapurini.

Team Estonia Youth-il avanes võimalus võtta osa võistlustelt tänu Kaitseministeeriumi, Eesti Interneti Sihtasutuse ja TalTech koostööle.

Team Estonia will take part of:

Team Estonia: Heino Sass Hallik, Taavi Eomäe, Jürgen Laks, Mikk-Markus Metsis

Main supporter ST Engineering Electronics.