Tallinn II

15.08 there will be a camp in TTÜ Mektory that is organized by Malwarebytes, Skype tour and an evening event at K-Space with more interesting assignments.

16.08 Team Estonia will take part of F-Secure visit in Helsinki, Finland, organized by BCS Estonia.

Main supporters: Estonian Internet Foundation, Ministry of Defence, Malwarebytes, Microsoft/Skype, K-Space, Arvato, TTÜ Mektory and TTÜ School of Informatics, BCS and F-Secure.

15.08 Malwarebytes tutvustas noortele tarkusi pahavara ainetel ja kuidas Malwarebytesist on saanud noor ja jõuliselt arenev ettevõte, kelle kontor on ka Tallinnas. Samamoodi on TTÜ Mektorys avatud kahes ruumis nende labor, mida sügisel saavad kõik huvilised uudistama tulla.

KüberNaaskli parimate Skype | Microsoft külastusel Artur Luik, 2018 aasta Eesti finaali võitja ja European Cyber Security Challenge Team Estonia kapten, tutvustas oma tööandjat, ettevõtte missiooni ja kuidas peaks noor inimene mõtlema, kui ta soovib antud valdkonnas tööle hakata ja ka edukaks saada.

Õhtul jätkusid laagri tegevused K-Spaces, mis on Tehnopolis asuv põnev makerspace-hackerspace nagu eestvedaja Lauri Võsandi tutvustas. Võid siia tulla midagi valmistama-leiutama, üksteisega mõtteid jagama. Infot leiab parimalt nende veebilehelt: https://k-space.ee/

Meie viisime läbi K-Spaces Eesti Interneti Sihtasutuse ja Kaitseministeeriumi toel töötuba küberkriminalistikast Toomas Lepik (TTÜ) juhtimisel, kontrollisime kodutöid OSINT ülesannetes Anto Veldre (Cybernetica), Birgy Lorenz (TTÜ) ja treener Triin Muulmanni (Kehtna KHK) toetusel ja toimus ka riistvara häki töötuba Jürgen Laks (TÜ) valvsa silma all. Laager oli põnev ja kestis öötundideni.

16.08 viis laagriliste teekond üle mere Helsingisse, kus külastati F-Secure peakontorit. Väljasõidu toetaja ja korraldaja oli Baltic Computer Systems, kes on ka F-Secure maaletooja Eestis. Kohtusime erinevate valdkondade ekspertidega ja saime teada milline näeb töötamine välja Soome ühes lahendamas kübervaldkonna ettevõttes. Külastuse organiseeris meile Baltic Computer Systems, kes on F-Secure maaletooja Eestis.