ECSC - Team Estonia´17

ECSC meeskonna koolitusprogrammist valiti 10 esindusliiget rahvusvahelisele võistlusele Malagas, Hispaanias - European Cyber Security Challenge 2017. Sõitu ECSC toetab Eesti Interneti SA. Küberolümpia programmi looja ja peatoetaja on Kaitseministeerium.

Eesti meeskond "Team Estonia" avalikustati 23.09.2017

Kaptenid:

Kristjan Leotoots - 24. aastane haridus saadud avatud ülikoolis IT süsteemide arenduses, TTÜ / Töötan Pärnumaa Kutsehariduskeskuses IT-Kutseõpetajana. Hingan IT-d. Kõike, mis antud alaga on seotud, tahan teha. Ilma selleta ei kujuta elu enam ette. Ütlen enda kohta infotehnoloogia valdkonnas ka “Jack of all Trades” ning mingil määral kehtib ka antud lause teine osa “Master of None”. Kõik huvitab, aga seda huvitavat on nii palju, et üheski alamvaldkonnas ma kokkuvõtteks ennast tippspetsialistiks ei pea. Teisalt annavad laialdased pädevused mitmel alal mulle võimaluse leida ühine keel kõikide IKT alade inimestega ning vajadusel vähese õppimisega suudan lahendada ka erinevate valdkondade probleeme.

Artur Luik - 23. aastane haridus saadud BSc Informatics TTÜ, MSc Cyber Security (hetkel käsil), tööalaselt: Skype Software Engineer. Hobisid ja huvialasid rohkem kui ühte nädalasse mahuks, üritan hoida laia silmaringi ja ühe jalaga olla mitmes valdkonnas. Filosoofia - kui ma midagi ei saa, siis järelikult ei tahtnud piisavalt. (Kõik on võimalik, kui piisavalt üritada).

Meeskond:

Heino Sass Hallik - 20 aastane Tallinna Tehnikaülikool, Arvutiteadused

Gregor Eesmaa - 19 aaastane, Tartu Ülikool, Arvutiteadused / Nortal

Tauri Toel - 22 aastane Riigikogu kantselei IT osakonna peaspetsialist

Taavi Eomäe - 19 aastane, Tartu Ülikool, Arvutiteadused

Kert Ojasoo - 23 aastane, Tallinna Tehnikaülikool, Arvutiteadused / Skype

Jürgen Laks - 20 aastane, Tartu Ülikool, Arvutiteadused

Markkus Olaf Millend - 19 aastane, Tallinna Tehnikaülikool IT Kolledž, Küberkaitse

Tanel Peep - 24 aastane Tallinna Tehnikaülikool IT Kolledž, IT süsteemide administreerimine

Treener: Triin Muulmann, IT-õpetaja Kehtna Kutsehariduskeskusest. 36-aastane, tehnika teaduste magister- küberkaitse/ /Kehtna Kutsehariduskeskus. Kutseõpetajana tahan anda õpilastele edasi oma teadmised ja oskuseid. Tekitada õpilastel huvi IT- valdkonna vastu.

Rahvusvahelise võistluse info:

http://www.europeancybersecuritychallenge.eu/

Eestlased on rahvusvahelisel küberkaitse võistlusel European Cyber Security Challenge jätkuvalt tugevate riikide hulgas!

Esimesel novembril toimus Hispaanias, Malagas 15 Euroopa riigi noorte kübertalentide vahel jõukatsumine, millest väljusid eestlased 7. kohaga. Võistluse võitis Hispaania. Osalesid Austria, Küpros, Tšehhi, Taani, Eesti, Saksamaa, Kreeka, Iirimaa, Itaalia, Liechtenstein, Norra, Rumeenia, Hispaania, Šveits ja Inglismaa.

Võistlusmeeskond nimega „Team Estonia“ koosnes: kaptenid Kristjan Leotoots ja Artur Luik; meeskonnaliikmed: Heino Sass Hallik, Gregor Eesmaa, Tauri Toel, Taavi Eomäe, Kert Ojasoo, Jürgen Laks, Markkus Olaf Millend ja Tanel Peep.

„Tulime loomulikult võitma, meeskond oli hea! Tuldi toime väljakutsetega, mis olid tehnilised ja vajasid pidevalt ringimõtlemist“, sõnas lühidalt kommentaariks treener Triin Muulmann. „Jäime rahulikuks ja olime paindlikud. Katsumuseks olid tehnilised viperused, mis takistasid võistlusel toimuda nii nagu algselt planeeritud. Meid aitas kiire asjade ümberkorraldamine - aitasime üksteist, suhtlesime üksteisega“, pajatas meeskond üheskoos.

Rahvusvahelisel võistlusel osalemine on osa Küberolümpia projektist, millega toetatakse küberkaitse alast teavitustööd ja noorte talentide leidmist. Küberolümpia idee autor, ellukutsuja ja suurtoetaja on Kaitseministeerium. Peaauhinda, sõitu European Cyber Security Challenge 2017-le, toetas Eesti Interneti SA.

„Järgmine suurem avalikkusele avatud küberkaitse võistlus toimub Eestis uuesti 2018 kevadel, jaanuari lõpus kuulutab Tallinna Tehnikaülikool välja uue nimega võistluse, millesse ootame kõiki küberkaitsest sügavamalt huvituvaid inimesi ennast proovile panema!“, andis teada Küberolümpia projektijuht Birgy Lorenz.

Meie särk raamituna ENISA kontori seinal: