Konferencia részvétel

Az oktatás határdimenziói - HuCER 2023 Konferencia

rendező: HERA Egyesület - Hungarian Conference on Educational Research 

helyszín: ELTE Savaria Egyetemi Központ, Szombathely 2023. május 26-27. 

A „határ” a nevelés és az oktatás világában és valóságában egyaránt értelmezhető földrajzi, társadalmi tényként és szimbolikus fogalomként. Jelentheti többek között az oktatás teljes vertikumának határmenti létéből fakadó sajátosságait, a határon belüli és a határon túli magyar oktatás és nevelés problémáit, a nevelés-oktatás társadalmi mobilitásban betöltött szerepét, a nevelési-oktatási intézményeket új kihívások elé állító egyre nagyobb mértékű határon átívelő gazdasági és tanulási célú mobilitást, valamint a magyar oktatásügy határait feszegető helyzetét, amelyek megoldandó feladatokat állítanak a nevelés- és oktatáskutatás elméleti és gyakorlati szakemberei számára egyaránt. A HuCER 2023 konferencián kísérletet teszünk a „határ” különböző szempontú értelmezésére a pedagógiában, a gyakran határon átívelő problémák azonosítására, az inter- és multidiszciplináris pedagógiai paradigmákban rejlő lehetőségek feltárására, valamint alternatív megoldási és cselekvési utak keresésére.
Ehhez várunk olyan magyar vagy angol nyelvű előadásokat, illetve poszterelőadásokat, amelyek a nevelés-oktatás határdimenzióiból fakadó lehetőségek, sajátosságok és problémák tematizálására vállalkoznak a jelenkori helyzetkép és/vagy a pedagógiatörténeti előzmények vizsgálatával.

Kutatótársaink konferencia előadása kivonata: Zank Ildikó - Mrázik Julianna: Én-központú hálózatok elemzése a tanítási tevékenységről való vélekedés aspektusából  http://hera.org.hu/wp-content/uploads/2023/05/HuCER2023_absztraktkotet-1.pdf 


XXIII. ONK

rendező: ELTE PPK

helyszín: ELTE https://onk2023.ppk.elte.hu/

A konferenciát jelenléti formában tartják az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar Kazinczy utca 23-27. alatti épületében 2023. október 26. és 28. között. 

A konferencia címe azt tükrözi, hogy az egyszerre jelentkező természeti és társadalmi krízisek korában, amikor a nevelés és oktatás kontextusát adó világ lényegi vonatkozásokban alakul át, a neveléstudománynak a korábbiaknál is erősebben kell elköteleződnie a pedagógia humanista alapjai, az egyéni, társas és társadalmi fejlődést leginkább fenntartó módon biztosító lehetőségei mellett – és ezt csak újfajta, innovatív, rugalmas módokon teheti meg.