Aktualności

Wdrażamy standardy ochrony małoletnich, aby się z nimi zapoznać kliknij tu albo przejdź do zakładki polityka antyprzemocowa!

Jesteśmy po to, aby pomagać! Zapewniamy, że dzieci w naszej Fundacji mogą czuć się bezpiecznie i swobodnie.

 

grafika: portaloswiatowy.pl

Sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2023 już dostępne!

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki sprawozdania oraz strony Narodowego Instytutu Wolności gdzie zamieszczone zostało nasze sprawozdanie.

W Fundacji prowadzone są spotkania rodziców i dzieci z psychologiem zgodnie z postanowieniami (na zlecenie) sądów.

Zaufały nam m.in. Sąd Rejonowy w Piasecznie oraz Sąd Rejonowy w Radomiu.

 
grafika: portalsamorzadowy.pl

Sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2022 już dostępne!

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki sprawozdania oraz strony Narodowego Instytutu Wolności gdzie zamieszczone zostało nasze sprawozdanie.

Publikacje - maczamy w tym swoje palce:

Fundatorzy Zuzanna i Bartosz Kozłowscy podjęli współpracę z Polskim Towarzystwem Suicydologicznym oraz wydawnictwem Difin. Owocem tej współpracy jest rozdział, pt. Rola psychologa szkolnego w przeciwdziałaniu samobójstwom wśród dzieci i młodzieży w książce pod redakcją naukową prof. Brunona Hołysta pt. Zapobieganie samobójstwom. Zachowania suicydologiczne dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do lektury!

W Opiniowaniu w sprawach przestępstwa i wykroczeń drogowych, Prezes Fundacji Bartosz Kozłowski analizował czynniki obniżające sprawność psychomotoryczną kierującego, jego zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych, jak też agresję i podejmowanie ryzyka w sytuacjach drogowych.

Zapraszamy do lektury!


Sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2021 już dostępne!

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki sprawozdania oraz strony Narodowego Instytutu Wolności gdzie zamieszczone zostało nasze sprawozdanie.

Przekaż fundacji 1,5%

Jak to zrobić?

W lutym oraz marcu br. Fundacja otrzymała darowizny celowane od firmy 10Clouds oraz Fundatora Fundacji Pana Bartosza Kozłowskiego. Niezwłocznie przekazaliśmy darowizny osobom potrzebującym (rodzinie zagrożonej wykluczeniem społecznym) oraz Przedszkolu nr 142 w Warszawie.

Podziękowanie dla firmy 10Clouds sp. z o.o.

Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe naszej Fundacji. Państwa hojność wywoła uśmiech na buziach wielu dzieci! 

Dziękujemy za to wielkie wsparcie

Zarząd

W dniu 25.03.2021 po wielu zgłoszeniach Fundacja interweniowała u Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 157 w Warszawie w sprawie nagminnego palenia wyrobów tytoniowych przez pracowników szkoły w bliskim otoczeniu placówki. Dyrekcja poinformowała nas, że już wprowadziła stosowne działania. Nasi wolontariusze będą monitorować okolice szkoły sprawdzając czy sytuacje nie będą się powtarzać.

Jeżeli jesteście Państwo świadkami sytuacji, w których zdrowie oraz prawidłowy rozwój dzieci jest zagrożony prosimy o kontakt z Fundacją!

Zarząd

Status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)

Decyzją Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy, XII wydział Gospodarczy KRS z dnia 07/01/2021 otrzymaliśmy Status Organizacji Pożytku Publicznego

To dla nas i naszych Podopiecznych wspaniała wiadomość


Zarząd

Wizyta w Centrum Zdrowia Dziecka

W czwartek 24.09.2020 odwiedziliśmy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Dzięki naszym Darczyńcom (Pani Agnieszce i Panu Marcinowi) oraz wolontariuszowi Przemkowi udało nam się przekazać przybory plastyczno-papiernicze najbardziej potrzebującym dzieciom.

Mamy nadzieje, że przybory te umilą Maluszkom choć trochę pobyt w szpitalu.

Dokumentacja fotograficzna będzie umieszczona na stronie Fundacji tuż po uzyskaniu wymaganych zgód i zdjęć z CZD.

Zawieszenie przyjmowania darowizn rzeczowych

W związku z pandemią (a teraz epidemią) SARS-COV-2 jesteśmy zmuszeni zawiesić przyjmowanie darowizn rzeczowych w postaci ubranek, pluszaków oraz zabawek do odwołania. Zawieszone zostaje również przyjmowanie wniosków o przyznanie darowizn rzeczowych. Mamy szczerą nadzieję, że po ustabilizowaniu sytuacji epidemiologicznej szybko wrócimy do przekazywania darowizn.

Bezpłatne wsparcie psychologiczne

Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla pracowników ochrony zdrowia w Fundacji Kocyk. Nie ważne czy jesteś pielęgniarką, lekarzem, salową, ratownikiem, diagnostą (czy innym zawodem obecnie ratującym świat) u nas uzyskasz wsparcie w tym trudnym czasie.

Napisz maila ze swoimi danymi i numerem telefonu (koniecznie polskim) ODDZWONIMY! Możesz załączyć przybliżenie swojej sytuacji, pomoże to nam dobrać odpowiedniego specjalistę.

Czekamy na Twoje zgłoszenie: fundacja@kocyk.org.pl

Sprawozdanie ze zbiórki "Środki ochrony dla medyków"

Zbiórka została zakończona. Zakupiliśmy 200 masek w klasie ochrony KN95 oraz 2 litry certyfikowanego płynu do dezynfekcji rąk i skóry Sterillhand. Produkty zostały przekazane przedstawicielowi CSK UCK WUM przy ulicy Banacha 1a w Warszawie w dniu 30.04.2020. 

Fundacja pobrała na cele organizacyjno-księgowe jedynie 2,77% (z założonych 3%) zebranej kwoty tj. 101,22 zł. Poniżej znajdują się dokumenty tj. faktury, oświadczenia i protokoły z akcji. 

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!

Nasza misja

Misją Fundacji Kocyk jest organizowanie i niesienie pomocy w ramach działalności pożytku publicznego. Zadaniami priorytetowymi jest realizacja tych celów statutowych, które mają wpływ na poprawę jakości życia, ochronę i aktywizację dzieci pochodzących z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, niesienie pomocy ich rodzinom oraz innym osobom znajdującym się w sytuacjach kryzysowych, a także wspieranie inicjatyw na rzecz ochrony praw dziecka.

Czym się zajmujemy?

Pomóż nam pomagać

Nasze projekty

Nasi darczyńcy


Agnieszka i Marcin Mikołajczyk

Dorota Fortuna

Elżbieta Anna Godek

Sylwia Laura Rasińska

Małgorzata Ptasińska

Jarosław Bednarczyk

Dorota i Zbigniew Ramotowscy

Global Training Centre Sp. z o. o.

i wielu innych chcących pozostać anonimowymi...