Наш ліцей

Школа — велика дитяча країна,

В ній відкривається білий наш світ.

Тут пізнає себе кожна дитина

І відправляється звідси в політ.

Школа №80 міста Харкова – легендарна школа

Погортаємо сторінки її розвитку…

1929 рік. На великому пустирі біля хутора Лосеве (назва –то яка: лосі тут ходили) закипіло будівництво. Тисячі робітників, як великий мурашник, снують тачками зверху і внизу великої котловини, будують завод, гудок якого 1 жовтня 1930 року сповістив про появу індустріального гіганта – Харківського тракторного заводу.

Цього ж року в бараці №25 Північного селища відкривається школа. Уроки – російською, українською мовами, а в деяких класах чути чеську, англійську, німецьку, єврейську.

Багато років школа була квартирантом шкіл №113 та №119, а з 1963 року стала господарем прекрасного комплексу. Просторий вестибюль, широкі парадні східці.

Життя школи закипіло. Діти, батьки, учителі…Саме вони стали фундаментом славетної історії закладу.

Школа пишається своїми випускниками: героєм Радянського Союзу Конарєвим І.О.; академіком, видатним математиком, автором підручника з геометрії Погорєловим А.В., олімпійським чемпіоном Жаботинським Л.І.

Успіх школи пов’язується зі стабільним колективом та достойним керівництвом.

Не можна бути нарівні з усіма. Треба бути трішки попереду. І це прекрасно розуміє директор школи Черномаз Ірина Іванівна, яка завжди впроваджує в роботу педагогічного колективу нові технології, проекти, зернятка нетрадиційного, небуденного. Але головним вважає роботу з кадрами: поважне ставлення до досвідчених учителів і терпеливе - до молодих кадрів.

Учителі школи працюють за сучасними педагогічними технологіями, удосконалюючи форми і методи з метою впровадження в освітній процес сучасних інноваційних технологій. Позитивне ставлення до навчання, бажання вчитися, самостійно здобувати знання, розвивати творчу активність – складові чинники роботи кожного педагога школи.

Сьогодні школа №80 – це заклад освіти, у якому навчаються більше 800 учнів.

Головна мета навчального закладу - створення соціально-орієнтованих умов освіти шляхом переорієнтації педагогічної діяльності на компетентнісно зорієнтовані умови навчання.

У школі працюють досвідчені вчителі, майстри своєї справи, серед них 7 учителів – методистів, 6 старших учителів, 17 спеціалістів вищої категорії, 6 нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України».

Учителі школи – постійні учасники конкурсу «Учитель року».

У 2019/2020 навчальному році вчитель історії Ашортіа Євген Демурович брав участь у професійному конкурсі «Учитель року - 2020». Практично застосував інноваційні методи, форми та технології навчання під час проведення уроку з учнями закладів освіти міста, продемонстрував педагогічну майстерність щодо організації навчання історії з погляду багаторакурсності та багатоперспективності.

  Використовуючи новітні інформаційні технології, групові форми навчання, умовно-графічну наочність, учив дітей аналізувати історичні події, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, обґрунтовувати власну думку та виховували повагу до історичного минулого українського народу.

І як наслідок – переможець в номінації «Історія» міського конкурсу.

Гордість школи - її педагоги, які працюють творчо, з переконанням, що їхня праця висока і благородна, що зійде вона в молодому поколінні добрими паростками. І ці паростки дають вже свої плоди: Драпанчук Євгенія та Толмачов Кирило - учні 10-А класу; Самборський Максим та Євсєєва Діана - учні 11-А класу, Носаченко Євгенія, Нісен-Лащенко Микита, Гомонілова Марія - випускники 2022 року; Янченко Дмитро, Лапко Вячеслав, Яковенко Владислав - випускники 2020 року. Завдяки їм про школу дізналися на олімпіадах, турнірах і конкурсах Всеукраїнських рівнів.

У 2020/2021 навчальному році Нісен -Лащенко Микита отримуєвав стипендію Харківської міської ради "Кращий учень закладу освіти", а Янченко Дмитро та Лапко Вячеслав - стипендію Харківського міського голови "Обдарованість".


ХСШ №80 – учасник програми підтримки освітніх реформ в Україні

«Демократична школа».

1 лютого 2019 року в місті Київ директор нашої школи Черномаз Ірина Іванівна підписала договір щодо участі закладу освіти в Програмі підтримки освітніх реформ в Україні "Демократична школа".

І розпочалося цікаве життя для школи: у лютому 2019 року ініціативна команда, яка складалася з учителів, батьків та представників громади, відвідала тренінги у місті Полтава; у березні тренери презентували Програму вчителям, батькам та учням. Вони допомогли здійснити оцінювання за допомогою "Інструменту розвитку школи". За ініціативи фокусних груп було проведено оцінювання системи роботи закладу освіти, з'ясовано напрямки подальших змін: відображення принципів демократії і поваги до прав людини у шкільних документах, застосування активних проблемно-орієнтовних методів викладання та навчання в освітньому процесі, реогрганізація органів учнівського самоврядування.

Ми працюємо разом із вчителями, учнями та батьками. Батьки не відгороджуються від школи, багато чого зроблено з їхньою допомогою:

У закладі освіти створено належну матеріально-технічну базу: оновлено тир, спортивний майданчик, кабінети початкової школи, інформатики та їдальня.

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 80 - це не просто успішний заклад освіти, а й велика дружна родина, де панує атмосфера злагоди, взаєморозуміння, добра!


Учитель – це майбутнє нації, без цих людей ми ніхто.

Учителю! Невже ти не стомився

У юні душі класти щось нове?

Для цього ти на світі народився,

У цьому є покликання твоє…

В історії кожного закладу освіти є особистості, які самовіддано й творчо працюють на його авторитет.

Саме такою особистістю є Зальотова Зоя Миколаївна, яка більше півстоліття працює на освітянській ниві. «Учитель- методист», «Відмінник освіти України»

Дитинство пройшло на славетній Полтавщині. Води мальовничої Ворскли виховали любов до рідного краю, до України, до її співучої мови; вони нагадували славну Наталку Полтавку, допомагали мріяти, А мрія була одна – стати вчителем. Шлях розпочала з роботи старшою піонервожатою - надійного трампліну до роботи вчителем.

Навчання в Харківському педагогічному інституті ім. Г.С. Сковороди за спеціальністю "Українська мова та література", які стали стилем її життя.

Досконало володіє методиками викладання предмета, уміло знаходить нові технології подачі матеріалу. Старанно працює над собою, самовдосконалюється. Постійно знайомиться зі спеціальною і художньою літературою, щоб бути в курсі всіх новинок, адже програма з української літератури постійно змінюється, доповнюється новими іменами.

Вона дивовижним чином відчуває душу кожного учня, прагне допомогти дитині розкрити найкращі здібності.

Її учні - постійні переможці I та II етапів конкурсу – захисту робіт МАН, районних та обласних олімпіад з української мови та літератури, Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім. П. Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка.

Зоя Миколаївна більше 35 років працювала заступником директора з навчально–виховної роботи. Здібний адміністратор, організатор різноманітних заходів, упроваджувач новітніх технологій. Значну увагу приділяє впровадженню Концепції Нової української школи. Завжди внутрішньо зібрана, зосереджена, сповнена нових задумів. Енергійна та привітна, вона добрий порадник, ладний щохвилини прийти на допомогу всім, хто до неї звертається.

Учитель – це не тільки професія, яка звучить гордо, це й наше життя

Дмитрикова Олена Володимирівна. Старший учитель, спеціаліст вищої категорії. Працює в закладі освіти заступником директора з навчально – виховної роботи близько 10 років, і головним у своїй роботі вважає бажання дітей іти з усмішкою до школи кожного ранку.

  Випадкові люди дуже рідко затримуються в цій професії, бо вона вимагає колосальної та кропіткої праці, саможертовності, величезного терпіння, любові до дітей та непідкупного інтересу до своєї професії.

Олена Володимирівна – це людина, яка дає дітям не тільки знання англійської мови, а й зацікавлює їх культурою, історією, навчає поважати іноземну мову як рідну. Відчувати користь і задоволення від кожного нового уроку— ось головна мета сучасного вчителя іноземної мови.

Олена Володимирівна розуміє, що швидкий розвиток науки, зростання обсягу нової інформації потребують від сучасного вчителя підготовки самостійних, активних людей з високим творчим потенціалом, які б уміли грамотно опрацьовувати інформацію та критично мислити.

Учителька не чекала, поки час продиктує необхідність застосування нетрадиційних форм навчання, вона вже вчила колег проводити нестандартні уроки.

Через збалансоване та раціональне поєднання всіх аспектів мовленнєвої діяльності учнів та міжпредметні зв’язки Олена Володимирівна забезпечує комплексність уроків англійської мови

Усі розроблені нестандартні уроки були надруковані у журналах "Англійська мова та література” видавничої групи "Основа.”

Уроки Олени Володимирівни дають учням можливість розкрити власні інтелектуальні, мовленнєві та творчі здібності, проявити себе в різних ситуаціях та ролях, дізнатися багато нового, зацікавитися, а можливо й визначити свою подальшу долю.

Учні школи є активними учасниками Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів Greenwich, Puzzle, метою яких є пошук та підтримка талановитих школярів, розвиток інтересу до англійської мови та культури англомовних країн. Так у Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Greenwich» учні нашої школи беруть участь вже 10 років. І всі ці роки Олена Володимирівна є координатором конкурсу в школі.

За її ініціативи на базі школи працює літня мовна школа, де учні мають можливість не тільки активізувати отримані знання, але й поглибити їх.

Олена Володимирівна відкриває перед дитиною двері у світ знань, впливає на формування його життєвої позиції та пріоритетів, закладає ґрунтовні основи його майбутнього.

Була учасником тренінгів у містах Полтава та Львів, проводить активну роботу щодо співпраці із Програмою освітніх реформ в Україні "Демократична школа". За її ініціативи у жовтні 2019 року були проведені дебати та пройшли перші демократичні вибори Президента школи, Віце-Президента та голів Парламенту. У листопаді 2019 року пройшла урочиста інагурація.

Вона йде в ногу з часом, її робочий день не закінчується після дзвінка.

Як заступник директора доклалабагато зусиль, щоб створити загін миротворців, який співпрацює із учасниками цього руху із різних країн.

Творчі групи учнів школи займають призові місця в конкурсах "Пісня Миру", КВК, екологічні бригади, "Учень року".

Олена Володимирівна разом із шкільним Парламентом та Батьківською радою ініціює проведення різноманітних заходів та проєктів: "Я - свідомий пішохід", книжковий ярмарок, ранкові акції та багато інших.

Учитель - це професія від Бога, всі решта професій - від учителя.

Варавва Наталя Едуардівна. Учитель- методист, спеціаліст вищої категорії, відмінник освіти України.

Після закінчення хімічного факультету Харківського державного університету трудовий шлях почала в Харківській школі № 80 учителем хімії.

Кожного року Наталя Едуардівна готує призерів предметної олімпіади з хімії обласного рівня, її учні - переможці конкурсу науково-дослідницьких робіт МАН, Всеукраїнських турнірів юних хіміків.

Багато випускників школи за прикладом учителя обрали хімію як майбутню професію. Сьогодні вони працюють на підприємствах, у навчальних закладах України - Колодєзна Тетяна, Скляров Денис, Скляров Олексій, Романов Сергій, Олександров Роман, Степанюк Дар’я, Ноздріна Ксенія, Денисьєва Єлизавета, деякі з них вже мають наукові звання -Якубовська Ганна, Шарабаріна Світлана, Пілюгіна Інна, захистили дисертацію та працюють за фахом у Швейцарії - Колодєзний Дмитро, Дерека Богдан.

Наталя Едуардівна має друковані роботи: «Супермобільний довідник з хімії», «Хімія в таблицях і схемах», «Зошит для поточного та тематичного оцінювання 11 клас», «Зошит для практичних робіт і лабораторних дослідів 11 клас» та інші.

Наталія Едуардівна своєю працею досягнула великих результатів, заслужила не лише повагу та любов дітей, а й шану – найвищу оцінку нелегкої вчительської праці.

Навчання географії – складний і багатогранний процес, у якому учні не лише здобувають знання, а й формують погляди на навколишній світ, відповідне ставлення до нього.

Колосова Наталія Станіславівна - спеціаліст вищої категорії, учитель – методист, відмінник освіти України.

Після закінчення геолого-географічного факультету Харківського державного університету продовжила справу своєї матері Гарбузової А. С., яка отримала Всесоюзну премію імені Н. К. Крупської та нагороджена орденом «Знак пошани». Шкільна стежина стала щасливою дорогою і для Наталії Станіславівни. Її дитяча мрія, - стати вчителем географії, – здійснилася. Знала, що в цій професії є все: сльози радості й гіркота невдач, найвищі злети духу – аж до запаморочення від висоти, і важкі сірі будні. Але все найтепліше, наймудріше, найяскравіше вміщено в учительській праці.

 Набутий за 37 років учителювання досвід – це філософія педагогічного спілкування з учнем, система, у якій учителька виступає і об’єктом, і суб’єктом, і партнером, де завжди панують принципи гуманності і відкритості.

З-поміж різноманітних форм і методів роботи з обдарованими учнями провідне місце займають предметні олімпіади, де завжди переможцями є вихованці Наталії Станіславівни: Балинська Марія, Дерека Богдан, Артимович Марія, Прокопенко Олександр, Янченко Дмитро, Лапко Вячеслав.

Всеукраїнський турнір юних географів - командне змагання, що сприяє набуттю вмінь розв'язувати складні географічні проблеми, доповідати, формулювати твердження та захищати власну думку в наукових дискусіях. Команда школи «Бриз», яку протягом дванадцяті років готує Колосова Н.С. є переможцем на республіканському рівні протягом 12 років.

Дослідницький підхід сприяє розвитку мислення, інтелектуальних, творчих здібностей учнів. І цього року перемога у Всеукраїнському етапі МАН: Лапко Вячеслав (Секція «Наук про Землю» геологія) ІІ місце, Янченко Дмитро (Секція «Наук про Землю» гідрологія) ІІІ місце.

Зацікавленість приводить до вибору майбутньої професії. Серед учнів Наталії Станіславівни є вчителі географії Мазурова Анастасія, Ківеренко Роман; стали студентами Харківського національного університету імені Каразіна факультету геології, географії, рекреації і туризму випускники школи Варюшкін Микита, Янченко Дмитро, Лапко Вячеслав.

Продовжує династію донька Ірина Колосова, яка викладає на кафедрі загальної геології факультету геології, географії, рекреації і туризму Харківського національного університету імені Каразіна.

Досвідом роботи вчителька ділиться не тільки з колегами Харкова, а й інших міст України через друковані роботи: "Європейська інтеграція: проблеми і перспективи", "Екологічні проблеми України", "Технології формування критичного мислення на уроках географії".

Як нас знайти:

Адреса: 61007, м. Харків, вул. Біблика, б. 12

Телефон: +380577258020

Старий сайт школи: http://school80.edu.kh.ua

Новий сайт школи: https://sites.google.com/view/kharkiv-school-80