СТОРІНКА ВЧИТЕЛЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Вчитель англійської мови

Приходько Олена Михайлівна


Рух, як відомо, є біологічною потребою дітей дошкільного віку. Відомо й те, що за допомогою фізичних дій діти краще засвоюють мовний матеріал. Тому навчання іноземної мови ефективніше будувати на основі рухової активності й у ігровій формі. Це дозволяє педагогу підтримувати інтерес дітей протягом всього заняття, а дітям дає можливість на практиці застосовувати свої знання з англійської мови та фізичні уміння в нових умовах.Так ми вивчаємо англійську мову рухаючись,вчитель-наставник разом зі студентами педагогічного коледжу провели фізкультурну розвагу з елементами англійської мови “Learn and play”.

Основна мета перед нами - педагогами полягає в тому, як легко та ефективно навчити дітей дошкільного віку англійській мові. Які засоби навчання використовувати? Доведено, що пам’ять у дитини не довгострокова: вона не тільки швидко запам’ятовує, але й швидко забуває вивчене. Збереження в пам’яті мовного матеріалу продовжує залишатись однією з найбільших проблем у навчанні. Розуміння будь-якого поняття для дітей раннього віку відбувається на основі конкретного й безпосереднього сприймання і тому дуже важливо, щоб мовні одиниці сприймались ними через всі аналізатори: зорові, слухові, мовленнєво-моторні і рухові. Чим більше аналізаторів бере участь у вивченні навчального матеріалу, тим ефективніше і міцніше він засвоюється. Беручи до уваги ці фактори, я б хотіла поділитися з поетапно побудованими та послідовно узгодженими практичними видами діяльності, які я використовую на своїх заняттях. Саме вони дозволяють залучити кожну дитину до навчального процесу та сформувати елементарну іншомовну комуні¬кативну компетентність (аудіювання та говоріння). Враховуючи, що маленьким дітям важко довго концентрувати увагу і для того, щоб їх зацікавити та створити комфортну атмосферу я ретельно готуюсь до кожного уроку, створюючи відповідну ігрову ситуацію та використовуючи велику кількість наочності, автентичні аудіо та відео матеріали, які допомагають розвивати фонематичний слух та формувати правильну звуковимову. Засвоєння теми відбуваються у три етапи: введення (презентація) нового матеріалу, тренування у спілкуванні, практика у спілкуваннні.

Введення нового матеріалу

Дітки розміщуються на килимку або на стільцях по колу,Що створює невимушену комфортну атмосферу. Вчитель презентує нові лексичні одиниці за допомогою Power Point presentation , або використовуючи тематичні картинки та ілюстрації до теми. Діти промовляють слова хором за вчителем, а також створюють образи в своїй уяві, зображаючи предмети мовою рухів, жестів, міміки (Метод Асоціативних Символів). На цьому етапі проводиться рецептивні ігрові вправи такі, як:

Гра "Echo" / "Ехо" / . Вчитель промовляє слова та фрази з різною силою голосу, діти повторюють їх з відповідною силою голосу (голосно, звичайно, тихо, пошепки). /

Гра "Show me" / "Покажи мені" . Вчитель говорить: "Show me a lemonade" (наприклад). Дитина знаходить на малюнку лемонад і показує, промовляючи слово англійською.

Перегляд презентацій та мультфільмів cartoon presentation of the new words.

Мультфільми залучають у навчальний процес навіть пасивних малят і складаються з різних рубрик, що допомагають дітям активізувати новий словник повторюючи слова та вирази, відповідаючи на запитання, розспівуючи пісеньки. Так само,як розспівування англійських пісеньок, перегляд відео розвиває навички аудіювання та формує правильну вимову. А також знайомить з героями та культурою країни, мову якої малята вивчають.

Тренування у спілкуванні

Тренування у спілкуванні присвячується подальшій роботі над засвоєнням матеріалу. На цьому занятті використовуються ігри рецептивного характеру, такі як :

1. Гра "Roll a ball" / "Коти м`яч". Діти сідають колом. Вихователь котить мячика дітям по черзі, промовляючи слово чи фразу, дитина котить мячик назад, повторюючи названу лексичну одиницю.

2. ‛What’s missing?‛Що зникло?‛. Перед дітьми розкладаються картинки на тему „Їжа‛, повторивши їхні назви, малята заплющують очі вчитель заховує одну з картинок. Діти по черзі відгадують, який малюнок зник. Ця гра тренує увагу, а також вживання МЗ ‛Is it a sandwich. No, it’s a hamburger‛.

3.Гра "Train" / "Потяг" / . Діти стають у шеренгу "потягом", "їдуть" по кімнати, промовляючи слова або фрази англійською тричі.

4. Activity . Mini dialogue based on the song ‘Do you like broccoli ice cream?’ (міні діалог оснований на пісні „Чи ти любиш морозиво з броколі?‛)

Розспівування пісень є надзвичайно корисним навчальним засобом, адже музика сприяє створенню позитивного середовища в якому дітки легко опановують матеріал. Відео пісня ‘Do you like broccoli ice cream’ ( див.Supplement H) містить жартівний елемент, а також часте повторення запитання Do you like..? та відповіді. Прослухавши пісню, дітки працючи в парах з картинками з їжею розігрують свої міні діалоги, ставлячи при цьому кумедні запитання типу Do you like grape milk? (любиш виноградне молоко?).

Практика у спілкуванні

Заняття будується у вигляді казки чи пригоди. Головне,щоб малятам було цікаво, щоб вони переживали позитивні емоції та в невимушеній атмосфері могли показати засвоєні знання. Дітки співають пісні, декламують вірші, спираючись на наочність, беруть участь в ігрових ситуаціях, ідуть до магазину чи ресторану.