Куточок психолога

Не хвилюйтесь, чому людина зробила вам те чи інше. Досить зрозуміти одну просту істину: скривджені намагаються образити ... Щасливі - ощасливити. От і все.

Щастя – це вибір. Знаходьте кожного дня, хоч маленькі приводи для щастя. Дайте собі обіцянку, що сьогодні, ви будете щасливими. А самий головний секрет на шляху до щастя – це вдячність. Будьте вдячні за все, що сьогодні у вас вже є.

Людина, яка радіє щастю інших, завжди буде щаслива сама.

Вчіться знаходити в житті радість - ось кращий спосіб привернути щастя.

Myдpa пpитчa пpo cтaвлeння дo пpoблeм. Пpoчитaєш 1 paз, a зaпaм’ятaєш нa вce життя!

Ha пoчaткy лeкцiї пpoфecop пiдняв cклянкy з нeвeликoю кiлькicтю вoди. Tpимaв її, дoки yci cтyдeнти нe звepнyли нa ньoгo yвaгy, a дaлi cпитaв:

– Cкiльки, нa вaшy дyмкy, вaжить ця cклянкa?

– 50 гpaм!

– 100 гpaм!

– 125 гpaм! – пpипycкaли cтyдeнти.

– Я i caм нe знaю, – зiзнaвcя пpoфecop, – щoб дiзнaтиcя, тpeбa її пoвaжити. Aлe питaння y iншoмy: щo бyдe, якщo я тpимaтимy тaк cклянкy пpoтягoм кiлькoх хвилин?

– Hiчoгo, – вiдпoвiли cтyдeнти.

– Дoбpe.

– A щo бyдe, якщo я тpимaтимy її гoдинy? – знoвy зaпитaв пpoфecop.

– У вac зaбoлить pyкa, – вiдпoвiв oдин зi cтyдeнтiв.

– Taк. A щo бyдe, якщo я, тaким чинoм, пpoтpимaю cклянкy цiлий дeнь?

– Вaшa pyкa oнiмiє, ви вiдчyєтe cильнy нaпpyгy y м’язaх, i вaм нaвiть мoжe пapaлiзyвaти pyкy. Дoвeдeтьcя вiдпpaвити вac y лiкapню, – cкaзaв cтyдeнт пiд вeceлий cмiх ayдитopiї.

– Дyжe дoбpe, – нeвимyшeнo пpoдoвжyвaв пpoфecop, – aлe чи змiнилacя вaгa cклянки пpoтягoм цьoгo чacy?

– Hi, – вiдпoвiли.

– Toдi звiдки з’явивcя бiль y плeчi i нaпpyгa y м’язaх?

Cтyдeнти бyли здивoвaнi i збитi з пaнтeликy.

– Щo мeнi тpeбa зpoбити, щoб пoзбyтиcя бoлю? – зaпитaв пpoфecop.

– Oпycтити cклянкy, – пpoлyнaлa вiдпoвiдь з ayдитopiї.

– Ocь, – вигyкнyв пpoфecop, – тoчнo тaк вiдбyвaєтьcя i з нaшими життєвими пpoблeмaми тa нeвдaчaми. Бyдeтe тpимaти їх в гoлoвi кiлькa хвилин – цe нopмaльнo. Якщo дyмaтимeтe пpo них бiльшe чacy – пoчнeтe вiдчyвaти бiль. A якщo пpoдoвжyвaтимeтe в тoмy ж дyci i дaлi, цe пoчнe пapaлiзyвaти вac. Ви нe змoжeтe нiчим iншим зaймaтиcя.

Mopaль:

Вaжливo oбдyмaти cитyaцiю i зpoбити виcнoвки, aлe щe вaжливiшe вiдпycкaти цi пpoблeми вiд ceбe в кiнцi кoжнoгo дня, пepeд тим як йдeтe cпaти. Taким чинoм, ви бeз нaпpyги щopaнкy змoжeтe пpoкидaтиcя cвiжими, бaдьopими i гoтoвими cпpaвлятиcя з життєвими cитyaцiями.

Слова, які викликають хвороби.

Розумієте?

Немає жодної людини, яка б вбереглася від слів, які програмують хвороби, матеріалізують їх у тілі, не дозволяють їх зцілити. Ці слова доктор Пезешкіан об’єднав в назву органічна мова.

Органічна мова

Органічна мова – це слова і вирази, що безпосередньо впливають на фізіологічні органи людини. Вам добре відомі ці слова і вирази. Це по-справжньому небезпечна і руйнівна енергія, яка здатна підірвати навіть найміцніше здоров’я.

Зверніть увагу на те, наскільки віртуозно замасковані слова-руйнівники. Відразу не віриться, що такі нешкідливі на вигляд слова можуть так сильно шкодити.

Ось дивіться:

  • лопнуло моє терпіння;

  • я вже голову зламав;

  • щось мене гризе;

  • сидить у мене в нирках (щось, хтось);

  • мені перекрили кисень;

  • не перетравлюється (щось або когось);

  • всі соки з мене вичавили;

  • багато крові мені попсували;

  • чхати я хотів;

  • набридло до нудоти;

  • просто ножем по серцю;

  • мене вже б’є (трясе);

  • ситий по горло;

  • загнали мене до смерті;

  • тиснуть на мене.

Ну, і так далі.

Правда ж, відмінне маскування? Нам здається, що ми вживаємо метафори, а насправді віддаємо своєму тілу такі чіткі команди, що тіло їх навіть і не сміє не виконати, ось і виконує.

Органічна мова створює хворобу або повідомляє про неї?

Свої висновки щодо впливу органічної мови на здоров’я людини доктор Пезешкіан опублікував не так давно, але ці висновки вже встигли багаторазово перевірити. Особливо ретельно вивчали таке питання: органічна мова створює хворобу чи повідомляє про неї? Виявилося, що саме створює. Іншими словами, було припущення, що слова-руйнівники з’являються в мові людини після виникнення хвороби – мовляв, так несвідоме, яке управляє всіма фізіологічними процесами, сигналізує про збої. Однак, ні, це підтвердження не підтвердилося.

І тепер можна переконано говорити, що картина така: спочатку людина включає слова-руйнівники в свою активну мова (закладає програму конкретної хвороби), і тільки потім виникає хвороба. І не якась там хвороба, а точно та, яка була заявлена.

І ось ще що примітно: створивши хворобу, слова-руйнівники ще більше вкорінюються в активній мові, і зовсім не для того, щоб про хвороби повідомляти (сигналізувати). Завдання слів-руйнівників зовсім інше – підтримати хворобу, дати їй можливість «жити і процвітати». Це зрозуміло: органічна мова – це самостійна психічна програма, і у неї цілком обгрунтована місія: підтримувати те, що створено.

Нижче наведені узагальнені дані докладних досліджень мови багатьох тисяч пацієнтів. Звичайно, набір слів в розрізі по хворобах значно багатший, ніж у наведеній таблиці, але якщо ви поставите за мету виявити в своїй мові слова, які руйнують ваше здоров’я, то наведені ілюстрації допоможуть вам в цій роботі. І будьте впевнені: як тільки ви виявите в своєму побуті слова-руйнівники, ваша мова від них швидко очиститься.

І механізм тут простий і зрозумілий: виявлений – значить викрито. Викрито – значить обеззброєний. Чи треба говорити, що коли йдуть слова-руйнівники, то йдуть і хвороби?

Ці слова і вирази створюють і підтримують хвороби:

  1. Надбридло до нудоти, ситий по горло, з душі верне – нервова анорексія.

  2. Звалити тягар турбот. Нести свій хрест. Проблеми, які сидять на шиї – остеохондроз.

  3. Щось гризе, отруювати життя, сам собі не належу, набридло все до смерті – рак.

  4. Займатися самоїдством, уїдливо, щось (або когось) не переварювати – виразка.

  5. Щось сидить в нирках, сеча в голову вдарила, немає сил, смертельно втомився – урологічні захворювання.

  6. Знайти віддушину, дати волю своєму гніву, перекрити кисень, чхати на когось – бронхіальна астма і гіпервентіляційний синдром.

  7. Висмоктувати кров, вичавлювати соки, це увійшло в мою плоть і кров – захворювання крові.

  8. Приймати близько до серця, серце розривається, удар в саме серце – інфаркт міокарда.

  9. Він і не свербить, не хотів би опинитися в його шкурі, легко ранима, тонкошкірі – захворювання шкіри і алергія.

  10. Ламати голову, ризикувати головою, ще головою побийся, суцільний головний біль – мігрень, метеозалежнімть.

  11. Кульгати на обидві ноги, нестійкий, хиткий, непрохідний – хронічні судоми, подагра.

  12. Випускати пару, увірвався терпець, піддавати жару, підстьобувати – гіпертонія.

  13. Їдкий, мені гірко, жовчний, щоб життя медом не здавалося, ніякої радості – захворювання печінки і жовчного міхура, а також ожиріння.

  14. Очі б не бачили, страшно дивитися, дивлячись навіщо, світ не милий, непроглядний – захворювання очей.

  15. Не хочу цього чути, не говори, замовкни, шумно, гуркоче – зниження слуху, глухота.

  16. Колотить, трясе, дратує, не до вподоби, не морочте (морок), лопнуло моє терпіння – депресія.

Примітка. Немає ніякої різниці в тому, до кого (або чого) застосовуються ці та подібні слова і вирази. Сам факт їх присутності в активній мові закладає (а потім підтримує) програму хвороби.

Пропонуємо вам поспостерігати за мовою. Ні, не за своєю мовою – це без спеціальної підготовки може виявитися неможливим. Попрактикуйтесь – поспостерігайте за тим, які слова-руйнівники присутні в мові ваших близьких. Тільки уникайте «проповіді» на цю тему.

Будьте делікатні: людей, і особливо близьких, ранять повчання і настанови. Просто поділіться інформацією. Наприклад, дайте почитати цю або інші статті з цієї теми, надайте вашим близьким можливість зробити самостійні висновки. І прийняти самостійні рішення. І пам’ятайте: індивідуальна мова – це те, у що категорично не можна грубо втручатися!

7 найважливіших правил здорового способу життя

Здоровий спосіб життя: правило № 1

Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, кОли, чіпсів та іншої гидоти.

Але як відмовитися від улюбленої їжі, навіть не найкориснішої, але коханої? Це як будь-яка шкідлива звичка, розумієш, що шкідливо, але відмовитися не можеш. Іноді можна побалувати свій шлунок, але без фанатизму.

Здоровий спосіб життя: правило № 2

Активність, активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом ... А даремно.

Піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими.

Здоровий спосіб життя: правило № 3

Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний зі шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркотики. І якщо алкоголь по святах при здоровому способі життя ще можна зрозуміти (для дорослої людини, але ніяк не для дитини чи підлітка!), то куріння і наркотики скасовуються повністю.

Здоровий спосіб життя: правило № 4

Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня.

Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягати і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що ви виспалися.

Здоровий спосіб життя: правило № 5

Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах і промахах.

Здоровий спосіб життя: правило № 6

Здоровий спосіб життя - це так само дбайливе ставлення до себе! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять у спортзалі, потрібно думати не про те, щоб швидше піти і рахувати хвилини, а займатися із задоволенням, з думками про те, що кожна вправа підтягує Ваші м'язи .... Кожна вправа наближає Вас до ідеалу!

Здоровий спосіб життя: правило № 7

Вести здоровий спосіб життя легше не поодинці, а в компанії. В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі навколо дотримувалися такої ж життєвої позиції.

Уявіть, що всі навколо ведуть здоровий спосіб життя, всі в прекрасному настрої, бажають один одному тільки добра.

Отже, старайтесь дотримуватись наступних принципів:

— живіть в злагоді з собою;

— вчіться радіти життю;

— менше хвилюйтеся, а більше посміхайтеся;

— вчіться долати стрес, пам’ятайте: джерело стресу — не події самі по собі, а наше сприйняття цих подій.

Знаючи, що таке здоров'я, які чинники впливають на його складові, що таке здоровий спосіб життя, спробуйте вибрати життєвий шлях, що веде до здоров'я.

Важливо пам’ятати: найбільше щастя в житті - здоров'я! Не випадково, вітаючи один одного з днем народження або з приводу іншого свята чи події, ми бажаємо здоров'я і щастя. Дійсно, ці два поняття нерозривно взаємопов'язані. Безперечно, без здоров'я не може бути щастя.

20 порад психолога Дейла Карнегі

Письменник, психолог і педагог Дейл Карнегі мислив і жив за принципом «у світі немає поганих людей». Є лише неприємні обставини, які можна легко змінити, лише змінивши відношення до них. Тому не варто через них псувати життя і настрій навколишнім.

Він також розробив власну концепцію безконфліктного і успішного спілкування. У його теорії було багато прихильників і багато супротивників – словом, байдужих не залишалося. А до його порад дійсно варто прислухатися:

Кожна людина хоча б п’ять хвилин в день буває дурнем. Справжня мудрість полягає в тому, щоб не перевищувати цей часовий ліміт.

Якщо доля підносить тобі лимон, зроби з нього лимонад.

Вмійте стати на позицію іншої людини і зрозуміти, що потрібно її, а не вам. З тим, хто зуміє це зробити, буде весь світ.

Будьте зайняті. Це найдешевші ліки на землі — і одні з найбільш ефективних.

Якщо захочеться переробляти людей — почни з себе. Це і корисніше, і безпечніше.

Уяви найгірші наслідки, які може спричинити твій вчинок, заздалегідь змирися з ними і дій!

Посмішка нічого не коштує, але дорого цінується…

Багато кличуть лікаря, коли їм потрібна тільки аудиторія.

Люди не цікавляться ні мною, ні вами. Вранці, опівдні і після обіду вони зайняті тільки собою.

Коли людина починає війну з самим собою, вона вже чогось варта.

Безумовно, ваш чоловік має свої недоліки! Якщо б він був святим, він би ніколи не одружився на вас.

Пам’ятайте, що ім’я людини найсолодший і важливий для неї звук будь-якою мовою.

Таємниця наших нещасть у тому, що у нас занадто багато дозвілля для того, щоб міркувати про те, щасливі ми чи ні.

Для мудрої людини щодня починається нове життя.

Немає завтра. День рятування людини — сьогодні.

Не бійтеся ворогів, які нападають на вас, бійтеся друзів, які вам лестять.

Страх не існує ніде, крім як у вашому розумі.

Сильне бажання чогось навчитися — це вже 50% успіху.

Поводься так, ніби ти вже щасливий, і ти дійсно станеш щасливішим.

У цьому світі є тільки один спосіб заслужити любов — перестати вимагати її і почати дарувати любов, не сподіваючись на подяку.

Як впоратись з осінньою хандрою