Дистанційне навчання

ЯК ЖИТИ, КОЛИ В КРАЇНІ КАРАНТИН.

В такий момент, коли є пауза, Ви можете обернутися назад і оцінити власне життя, проаналізувати його. Можливо у вас з’являться нові і цікаві ідеї?

Стан постійної тривоги впливає на наше повсякденне життя. Ми втомлені та засмучені, починаємо шукати в собі симптоми, дехто скуповує продукти в магазинах, а інші - ліки в аптеках (так, про запас) нас огортає паніка. Як не втратити рівновагу та жити повноцінним життям, незважаючи на карантин.

1. У першу чергу, найважливішим є уміння знаходити в собі ресурси. Це ті дії, які допомагають зберігати спокій та душевну рівновагу, які розслабляють. У кожної людини – це свій варіант. Хтось любить смачно і цікаво поїсти, хтось подивитися цікаве кіно, комусь допомагає прибирання, комусь кулінарія. Хтось любить малювати чи щось виробляти власними руками. Цей список можна продовжувати і продовжувати, головне, щоб Вам у цій діяльності було спокійно, затишно та безпечно.

2. Перевіряйте інформацію та критично мисліть. Важливою є гігієна в отриманні інформації. Проаналізуйте: чи те, що Ви читаєте чи дивитесь, є першоджерелом? Не переглядайте лише заголовки, вони оманливі.

3. Зрозумійте, що багато чого залежить від вас, а є те, що вам не змінити. Піклуйтеся про себе, дотримуйтесь рекомендацій лікарів, не ризикуйте власним здоров’ям. Якщо у вас схильність до простудних захворювань, не пийте холодного і газованого. Якщо у вас хворий шлунок, не їжте гострого та сильно смаженого. Не ризикуйте у цей період.

4. Думки та слова матеріалізуються. Позитив притягує, таку ж силу мають думки та слова. Вірте у найкраще, любіть життя та насолоджуйтесь ним.

5. Шукайте можливості. Під час карантину треба якось себе розважати, але не можна виходити з дому. Не проблема! У Вас з’являються нові можливості та шанс зробити те, на що часу не вистачало, а дуже хотілося. Можна картину намалювати чи книжку прочитати, або з дитиною провести більше часу. Для дітей є багато онлайн навчання і для вас точно щось знайдеться, можна самоосвітою зайнятися.

6. І важливе, піклуйтесь про себе та своїх близьких, побільше позитивних емоцій.

Як говорити з дітьми про епідемію.

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

Не замовчуйте ситуацію та не ігноруйте цікавість дитини.

Наш світ сповнений тривогами – завжди щось трапляється, змінюється, і найголовніше у цьому вихорі подій залишатися спокійним, тверезо оцінювати ситуацію і не піддаватися паніці. Особливо це стосується дорослих, адже вони є своєрідним лакмусовим папірцем для дітей.

Якщо мама і тато посміхаються, не нервують і не переглядають новини з панічно великими очима, тоді й дитина почуває себе спокійно, захищено. Це не означає, що треба приховувати ситуацію від малечі, але пояснити їй окремі моменти і підтримати – важливий обов’язок рідних.

Насамперед, потрібно пам’ятати, що діти відчувають тривоги і страхи дорослих, тому не потрібно замовчувати складних тем та ігнорувати цікавість дитини.

Про що варто сказати дитині:

1. "Боятися" - це НОРМАЛЬНО. Страх - це почуття, яке допомагає нам бути обережними та піклуватися про своє здоров‘я й здоров‘я інших людей.

2. «Якщо тобі страшно, ГОВОРИ мені про це. Страх стає меншим, коли ним ділишся».

3. «Страх зменшується, коли ЗНАЄШ, ЩО РОБИТИ".

Щоб захистити здоров’я: дотримуватися карантину, на вулиці й у закритих приміщеннях надягати маску та обробляти руки антисептиком/милом, тримати дистанцію від інших людей. Це тимчасові заходи безпеки, які нас захищають.

4. «Всі епідемії ЗАКІНЧУЮТЬСЯ і все стає як раніше».

Чим зайняти дитину під час карантину – поради психолога для батьків

Школярі на вимушених канікулах. Попереду – тиждень без навчання, і це не значить, що його потрібно провести з гаджетами або перед телевізором. Психологи кажуть, що є безліч занять, які сподобаються вашій дитині й будуть для неї корисними. «Відволікти дитину від телефону – не легка справа, але реальна. Якщо дитині запропонувати цікаві альтернативні ігри, вона неодмінно погодиться провести час граючись з вами, ніж сидітиме в гаджеті».

5 ідей для проведення корисного дозвілля з дітьми:

Настільні ігри неодмінно мають захопити вашу дитину. Їх варто обирати за віком. Для учнів початкової школи буде цікаво пограти у «ходилки-бродилки з кубиком», для підлітків та старшокласників – монополію та інші ігри, які розвивають логічне мислення. Лото, карти, пазли – теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.

Заняття для розвитку теж будуть доречні. До цієї категорії можна віднести розмальовки, ліплення з пластиліну. Звичайно ж, такий вид діяльності сприяє розвитку творчих здібностей. А ще можна запропонувати дитині виготовити фотоколаж сім’ї. На великому аркуші паперу можна намалювати велике дерево, на гілках якого приклеїти фотографії членів сім’ї. Таке заняття неодмінно сподобається вашій дитині.

Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи – їм цікаво, а для вас неабияка допомога. Можна разом помити посуд, приготувати смачну страву або полити вазони. А ще можете разом з дитиною посадити якусь рослину в горщик та стежити за її ростом.

Звичайне читання перетворіть у гру. Після прочитання казки або оповідання спробуйте разом з дитиною влаштувати за її мотивами домашній театр. Цікавим для дітей буде також театр тіней. Для цього необхідно встановити настільну лампу біля стіни і руками показувати фігури тварин.

Ведення щоденника. Купіть для дитини гарний блокнот, який застібається на замочок чи закривається на ключик. Їх у продажі є безліч варіантів. Запропонуйте своєму чаду щоденно вести блокнот, записувати туди свої думки та описувати, як минув день. Це допоможе розвивати пам’ять дитини та розвине здатність чітко висловлюватися.

«Кожним мамі та татові корисно задавати собі одне запитання: «Коли моя дитина підросте і буде згадувати своє дитинство, що вона буде пам’ятати?» Відповідаючи на це запитання кожен повинен зрозуміти, чи правильно дитина проводить своє дозвілля. Зрозуміло, що батьки, які прийшли з роботи, не завжди можуть активно проводити з дитиною час. І телефон для батьків інколи є рятівним. Але пам’ятайте, що діти дуже швидко виростають. Тому шукайте скрізь балансу – аби був час і для себе, і для дитини».

«Як важливо навчитися опановувати себе та керувати своїми емоціями»

Варто зауважити, що вміння контролювати свої емоції – це дар, який може бути отриманий від природи або розвинений протягом життя.

Емоційний фон є помічником у встановленні контакту між людьми, завдяки ньому людина здатна бачити реакцію свого співрозмовника, в результаті чого її стає легше знаходити спільну мову. Тим не менш, не завжди нам вигідно афішувати свої емоції. Розвинути його можна, вивчивши секрет витримки і навчившись цьому мистецтву.

Як взяти контроль над емоціями

Протягом життя ми вступаємо у безліч контактів, потрапляємо в різні ситуації і, як говорить Д. Карнегі, треба пам'ятати, що "ми спілкуємося з нелогічними створеннями, а з створеннями емоційними, оброслими колючими забобонами і рухомими гордістю і пихатістю". Вміння контролювати свої емоції допомагає нам лавірувати і будувати відносини з людьми.

Навколишня дійсність не дуже сприяє тому, щоб потурати нашим слабкостям, невмінню спілкуватися, нашій здатності переживати з незначних приводів. Ми постійно піддаємося "психічним атакам", потрапляємо в стресові ситуації і, не вміючи відновити свою душевну рівновагу, все сильніше і сильніше відхиляємося від точки оптимального стану. Виникають відчуття тривоги, дискомфорту. Оцінка ситуацій під впливом нервово-емоційного збудження стає неадекватною.

Страх, гнів та інші негативні емоції викликають у людини сильну м'язову напругу ("обличчя звело судомою", "нервове дихання", "руки стиснулися в кулаки" і т. п.)

Людина в такі хвилини являє собою як би систему, яка сама напружується, в якій напруження м'язів, прискорене серцебиття, "бурхливе дихання" є додатковими сигналами, які надходять у мозок і підтримують емоційне збудження.

З іншого боку, розслаблений стан, рівне дихання є ознаками спокою, позитивного емоційного стану рівноваги. "Заспокойтесь, візьміть себе в руки!" - ми чуємо поради від знайомих або говоримо собі, чудово усвідомлюючи, що це малоефективний засіб.

Щоб контролювати свої емоції і не нервувати, треба спробувати по-іншому. Потрібно розслабити м'язи тіла, відсікти приплив сигналів, які збуджують в центральну нервову систему. Посміхнутися - і послати від м'язів обличчя в мозок потужний імпульс, пов'язаний з приємним емоційним станом.

Зв'язок між психікою і тонусом мускулатури дозволяє, впливаючи словами чи образами на мимовільні функції, викликати в м'язах і органах стани, які відповідають емоційному спокою, відпочинку, стабілізації всіх систем організму.

У стані глибокого м'язового розслаблення (релаксації) людина може глибоко і швидко відпочивати, знижувати нервово-емоційне напруження, використовувати резерви свого організму, активізувати його фізіологічні функції, цілеспрямовано впливати на свою особистість. М'язова релаксація є основою аутотренінгу.

Як навчитися контролювати свої емоції - поради

Вміння керувати своїми емоціями - це відмінна ознака самоконтролю. Тільки врівноважена і впевнена у собі людина може тримати під контролем свої емоції. Дуже часто доводиться симулювати емоції, зображуючи радість зустрічі або проявляти цілковиту байдужість в тих ситуаціях, коли на душі явно не спокій. Насправді це досить важке заняття, слід розуміти, що прояв холоду і байдужості несе в собі необхідність затримки всередині себе сильних емоцій. Внаслідок чого людині в майбутньому знадобитися зробити емоційний виплеск, так як, тримаючи в собі емоції, можна прийти до отримання неврозу.

Але варто розуміти, що здатність контролювати емоції необхідна тільки в деяких ситуаціях - це виникнення конфліктних ситуацій, робочі моменти і деякі інші.

Емоційність - це відмінна зброя. Завдяки правильному застосуванню емоцій, таких як: захоплення, грайливість, зацікавленість - можна розташувати до себе людину. При використанні деяких антиподів перерахованих вище варіацій емоцій людина здатна висловити свою неприхильність.

Емоції можуть бути виражені у вигляді декількох форм: виразні рухи, емоційні дії, особисте ставлення до навколишньої дійсності, висловлювання про присутні емоційні стани.

Міміка відіграє величезну роль у побудові емоцій. Саме вона здатна відображатися на нашому обличчі і здатна іноді виразно видавати наші думки і бажання. Навчившись контролювати свої думки, ви можете добитися і повного контролю емоцій.

Голос - це наступний різновид емоцій, який відображається під час інтонації, вкладеної в сказані слова. У поєднанні з мімікою, жестами, голосові особливості можуть надати бесіді той чи інший характер, який під силу кожній людині визначати самостійно. Неприпустимо давати можливість емоціям правити вами, вчіться керувати ними самі, таким чином, ви завжди зможете контролювати емоції і будь-яку ситуацію.

Як дати вихід емоціям - поради психолога

Динамічне життя сучасного суспільства раз у раз виводить нас на «переділ» власних емоцій. Ні для кого не секрет, що сьогодні практично кожен стикається з необхідністю емоційної розрядки. Якщо цього не відбувається, то емоції тільки посилюються, нагнітаються і тоді людина, не знаючи, як подолати свої емоції, зривається на близьких і рідних, що ще гірше, якщо емоційне напруження провокує хворобу.

Отже, оскільки замикатися в собі і накопичувати свої емоції - собі ж гірше, то яким чином їх контролювати і долати?

Знайдіть спосіб виплеснути емоції. Поплачте, якщо таким чином вам легше подолати напругу.

Обговоріть свої проблеми і вилийте душу своїм близьким людям.

Якщо нікого поблизу немає, то розкажіть про свої проблеми собі ж через зображення в дзеркалі. Така розповідь в деякому роді може бути навіть ефективніше діалогу, оскільки допоможе вам більш детально вивчити причини вашого емоційного напруження і позбутися від них.

Ведіть особистий щоденник, такий спосіб контролювати і управляти своїми емоціями теж досить ефективний, записуючи все, що з вами відбувається, ви отримуєте можливість через якийсь час, без зайвих емоцій проаналізувати причини і наслідки свого стану.

Іноді дозвольте собі трохи побути дитиною - шалійте і грайтеся як у дитинстві, такий спосіб «дитячості» часто використовується в психотерапії для досягнення безтурботності і впевненості.

Використовуйте самонавіювання, повторюючи фрази «я спокійний», «навколо мене спокій», «мені вже легше» і тому подібні мантри, щоб контролювати свої емоції.

Як стримувати гнів і емоції - рекомендації

Гнів - одна з найсильніших людських емоцій і якщо ви навчитеся контролювати його, інші емоції "здадуться без бою" перед такою витримкою!

Перш, ніж висловити в обличчя людині ті чи інші звинувачення або докори, зупиніться і повільно рахуйте до десяти. Спочатку вам буде важко це зробити, але дуже скоро цей прийом допоможе вам тримати свої емоції під контролем. Мова не йде про те, щоб "затаїти образу" або "збирати образи в собі". Справа в тому, що найчастіше ми гніваємося на дрібниці і через якийсь час шкодуємо про сварку. Чи не краще просто мудро дати людині право на помилку?

Будьте поблажливі до близьких людей. Іноді стримати гнів і тверезо оцінити ситуацію допомагає думка про те, що ви серйозні, розумні, старші, і несете відповідальність за тих, хто молодший і не розумніший.

Не поширюйте свій настрій на оточуючих. Як правило, вони абсолютно не винні в тому, що у вас виникли ті чи інші проблеми. Тому якщо у вас виникли неприємності на роботі, то, прийшовши додому, ви повинні повністю абстрагуватися від них, і не відіграватися на рідних, які звернулися до вас з яким-небудь питанням або проханням.

Пам'ятайте про те, що якщо ви не зможете придумати, як контролювати свої емоції, і все-таки почнете говорити зайвого близькій людині, то цей неприємний інцидент може зіграти проти вас в майбутньому, наприклад, тоді, коли ви будете потребувати підтримки і допомоги рідних і друзів. Крім того, у вас надовго залишиться неприємний осад від того, що сталося, так як людська пам'ять має властивість надійно фіксувати нервові, стресові ситуації.

Не чекайте від оточуючих співчуття і співпереживання. Пам'ятайте про те, що, в більшості випадків, людям здаються незначними проблеми інших. Будьте готові до того, що вас, при найкращому збігу обставин, просто вислухають, і не дивуйтеся, якщо від вас відмахнуться, пославшись на зайнятість. Навряд чи подібна поведінка оточуючих можна назвати достатнім приводом для істерики. А ось кинуте зопалу слово може назавжди зіпсувати ваші стосунки з кимось із близьких.

Пам'ятайте про те, що, гніваючись, ви, насамперед, руйнуєте самого себе, а потік ваших гнівних емоцій - і того чоловіка, на якого вони звернені.

Бережіть себе і оточуючих, і намагайтеся вирішувати всі конфлікти тільки тоді, коли ви перебуваєте в прекрасному настрої.

ЯК ЗБЕРЕГТИ ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Наразі ми переживаємо непрості часи: багато негативної інформації, маніпуляцій, скасовані поїздки, відкладені заплановані справи, відчуття загрози – все це може дезорієнтувати та розбалансувати. В такий час у нас підвищується рівень тривоги, що є доволі природно. Ми можемо почати «споживати» багато новин і заїдати та запивати стрес від них їжею та алкоголем і т. ін. Та будьмо свідомими і пам’ятаймо, що часом ми не можемо змінити зовнішні обставини, проте в змозі змінити наше ставлення до них. В час підвищеної тривоги та стресу важливо подбати про свій емоційно-психічний стан. Нижче сім порад, як зберегти психічне здоров’я:

1. Присутність в моменті тут і зараз. Коли підвищується рівень тривоги, ми схильні до "споживання" великої кількості інформації: новин, інтерв’ю, передач; до споживання надмірної кількості їжі, алкоголю і т. ін. В такі періоди важливо відслідковувати і питати себе: що я роблю зараз? Чи корисно це для мене? Що зараз відбувається з моїм тілом? Що я зараз відчуваю: сум, злість, радість?

2. Гумор. Про користь гумору є багато інформації, тому раджу цілеспрямовано виділяти час на гарний настрій: подивіться комедію, поспілкуйтесь з друзями (онлайн або по телефону), обміняйтесь кумедними відео – зробіть те, що дає вам можливість щиро та радісно сміятись хоча б протягом 20-40 хвилин на день.

3. Фізична активність. Займайтесь приємною для вас фізичною активністю щодня. Також можна займатись з інструкторами онлайн. Якщо ж вам до вподоби танці – вмикайте улюблену музику і танцюйте – це дійсно покращує фізичне самопочуття та поліпшує настрій. Приділяйте щодня час фізичній активності хоча б 30-50 хвилин.

4. Практика тиші. Наразі дуже багато інформаційного шуму. Тому хоча б 15-30 хвилин на день приділяйте практиці тиші – сядьте зручно з рівною спиною і сконцентруйте увагу на диханні, відслідкуйте свій ритм дихання, налагодьте спокійне, глибоке дихання. Якщо тривожні думки будуть з’являтися – продовжуйте концентрувати увагу на диханні.

5. Споглядання природи. Відчуйте подих вітру на обличчі, почуйте як вітер колише гілля, подивіться як коливаються листя на деревах, як переливається сонячне проміння у вікнах будинків, як набухають бруньки на деревах, відчуйте як приємно зігрівають обличчя сонячні промені. Наразі нам радять залишатися якомога частіше вдома, тому чи здійснювати прогулянку в парку – це вже на ваш розсуд, до речі споглядати природу можна і вдома на балконі з філіжанкою кави або ароматного чаю.

6. Довіряйте лише фактам. Перевіряйте інформацію, яка до вас надходить. Читайте, дивіться, слухайте інформацію лише з надійних джерел. Не переказуйте не перевірену та не підтверджену інформацію.

7. Діліться добрими новинами. В житті продовжують відбуватися радісні, приємні речі – помічайте їх та діліться ними.

Бережіть себе: виконуйте правила посиленої гігієни; візьміть відповідальність за свій емоційно-психологічний стан, робіть все залежне від вас аби бути в доброму гуморі, якщо є можливість – допомагайте іншим: корисною справою, доброю новиною, теплим словом.

50 обов'язкових завдань для дошкільника на карантин

Виконання запропонованих завдань сприятиме формуванню у дітей позитивного ставлення до навчання, вихованню впевненості у собі та своїх освітніх можливостях, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини та впевненого засвоєння нею шкільної програми в подальшому.

Вивчаємо дні тижня. Це завдання навчить дитину розрізняти дні тижня та пов’язувати їх із такими поняттями, як «вчора», «сьогодні», «завтра». Під час виконання завдання дитина вчитиметься орієнтуватись у часі, розвиватиме увагу, пам’ять та творче мислення.

Який малюнок наступний. Цей комплект завдань є відмінним помічником у розвитку логічного мислення дитини, адже під час його виконання вона використовуватиме такі логічні прийоми, як аналіз, синтез, порівняння тощо, визначатиме певні принципи та робитиме обґрунтовані умовиводи.

Вивчаємо місяці й пори року. Це завдання допоможе дитині вивчити правильну послідовність місяців року та запам’ятати, які з них належать до календарних весни, літа, осені й зими, а також запам’ятати, за яким порядком змінюють одна одну різні пори року.

Читаємо по складах: завдання. У цьому комплекті завдань застосовується комплексний підхід до навчання читання, адже завдання ілюструє слово, що поділено на склади. Виконання завдання вимагатиме від дитини залучення логіки, зорової пам’яті та просторового уявлення.

Тренуємо логіку: «Житла тварин». Це завдання призначене для маленьких дітей. Воно дозволить потренувати логічне мислення, покращити навички мовлення, збагатити словниковий запас, а також сприятиме розвитку дрібної моторики.

Тренуємо пам’ять. Цей комплект завдань стане одним із засобів тренування зорової пам’яті вашої дитини, а також познайомить її із різноманітними предметами навколишнього світу.

Знайди пару (розвиваємо логіку). Цей комплект завдань покликане сприяти розвитку логічного та абстрактного мислення дитини, а також її уваги та пам’яті. У завданні надано десять малюнків із зображенням різних предметів, розташованих у два стовпчики, але безсистемно. Дитині необхідно з’єднати їх таким чином, аби утворилося п’ять пар.

Домалюй відсутні частини малюнка. Цей комплект завдань допоможе дитині розвинути спостережливість і кмітливість, логічне та творче мислення, уміння робити умовиводи (індуктивні та дедуктивні) й ретельно аналізувати сюжетні елементи запропонованого зображення.

Вивчаємо різні погодні явища. Це завдання дозволить познайомити дитину із різними погодними явищами, потренувати її уяву, фантазію й асоціативне мислення, а також дрібну моторику та вміння підбирати потрібні кольори.

Тренуємо логіку: «Дороги й транспорт». Це завдання дозволить потренувати логічне мислення, покращити навички мовлення та збагатити словниковий запас, а також сприятиме розвитку дрібної моторики.

Вивчаємо чотири частини доби (хлопчик). Це завдання допоможе дитині краще зрозуміти таку одиницю вимірювання часу, як доба та її загальноприйнятий поділ на чотири частини – ранок, день, вечір, ніч, дасть можливість повторити, скільком годинам вона дорівнює, та порозмовляти про щоденні події в житті дитини, що відбуваються в кожній з її частин.

Навчальна розмальовка «У пошуках цифр». Це завдання допоможе дитині вивчити цифри від 0 до 9-ти в цікавій і творчій формі. Для цього їй пропонується малюнок, на якому «заховалися» цифри, при цьому кожна цифра слугує елементом зображення.

Знайди схожі предмети. Цей комплект завдань допоможе навчити дитину робити логічні висновки. Дитині необхідно уважно проаналізувати властивості та належність намальованих предметів до певної категорії та вибрати серед них ті, що мають щось спільне або іншим чином пов’язані між собою, пояснивши при цьому хід власних думок.

Кошик з одягом: будуємо словосполучення та розмальовуємо. Це завдання допоможе дитині розвинути навички читання та навчитися правильно будувати словосполучення іменників з прикметниками. Дитині пропонується поєднати назви одягу з відповідними кольорами, а потім розмалювати зображення предметів одягу у вибрані кольори.

Навчальна розмальовка: цифри. Цей комплект завдань допоможе дитині в незвичній і цікавій формі навчитись писати цифри. Оскільки кожне завдання має форму розмальовки, у якій цифри слугують важливим елементом зображення, дитина сприйматиме навчання як приємне заняття.

Водоспад доброти: здійснюємо добрі вчинки. Це завдання посилить мотивацію дитини робити добрі справи, виховуватиме в ній бажання допомагати іншим та доброзичливість. Це завдання – чудова можливість навчитися ставити перед собою цілі та досягати їх.

«Пара без пари»: тренуємо увагу. Цей комплект завдань допоможе дитині потренувати увагу та зорову пам’ять. У ньому даються 20 однакових фігур з різним орнаментом. Виконуючи завдання, дитина краще запам’ятає таку геометричну фігуру, як коло, та познайомиться з різними формами, зможе покращити дрібну моторику й зорово-моторну координацію.

«Дні тижня»: розташовуємо за порядком. Це завдання дасть змогу дитині в цікавій і ненав’язливій формі повторити назви днів тижня та їх порядок. Виконуючи завдання, дитина зможе запам’ятати правопис відповідних слів і порядкові номера днів тижня, розвиватиме навички читання, увагу, пам’ять, а також дрібну моторику та координацію рухів.

Графомоторні навички: тварини. Цей комплект завдань створено з метою комплексного розвитку дитини, адже його виконання дозволяє набувати й тренувати графомоторні навички, зорово-рухову координацію та розвивати різні функції уваги.

Скопіюй фігури. Цей комплект завдань допоможе дитині розвинути зорово-моторну координацію, просторове мислення та дрібну моторику. Воно містить шість фігур-зразків (на 6 точок кожна). Дитині пропонується відтворити ці фігури за опорними точками.

З’єднуємо половинки фруктів та ягід. Цей комплект завдань допоможе дитині збагатити свої знання про фрукти та ягоди, розширити кругозір та збільшити словниковий запас. До того ж виконання завдання сприятиме розвитку уваги, пам’яті, логічного мислення, а також тренуватиме дрібну моторику та зорово-моторну координацію.

Розповідь у картинках: тренуємо логіку. Цей комплект завдань дозволить розвивати логічне мислення та мовлення дитини, тренуватиме її увагу та розумове зосередження. Пронумерувавши малюнки, бажано в подробицях розповісти зображену історію. Якщо дитина матиме бажання, вона може наостанок все розмалювати.

Сортуємо за категоріями «зима» і «літо». Це завдання допоможе дитині навчитись аналізувати та сортувати картинки відповідно до певних категорій. Дитині дається 12 різних малюнків, на яких зображені предмети одягу, а також предмети користування в зимовий або літній період. Треба вирізати їх і розсортувати за категоріями «зима» і «літо».

Знайди риму (українська мова). Чи знає ваша дитина, що таке рима і чи може підібрати риму до певного слова? Цей комплект з 8 завдань допоможе дитині зрозуміти, яким чином римуються слова, і розвинути почуття рими.

Учимось рахувати до десяти: розмальовка. Це завдання допоможе дитині в цікавій і наочній формі потренувати математичні навички рахунку до десяти та правильного написання цифр. Виконання завдання допоможе дитині зрозуміти співвідношення понять «цифра» та «число», що матиме велике значення при подальшому вивченні математики.

Рахуємо яблука й тренуємо увагу. Цей комплект завдань допоможе дитині потренувати довільну увагу, навички рахування до десяти й уміння писати відповідні цифри й числа, а також дрібну моторику, зорово-моторну координацію й допоможе повторити основні кольори.

Веселі гусенички – учимось рахувати до 10-ти. Це миле й симпатичне завдання допоможе дитині в приємних умовах навчитись рахувати до десяти та писати цифри. Дитина повторюватиме та закріплюватиме бажану математичну навичку, тренуючи при цьому дрібну моторику та зорово-моторну координацію.

Учимо українську абетку за малюнками. Це завдання допоможе дитині в цікавій формі згадати літери української абетки, навчитись визначати перші звуки в словах і писати відповідні літери. Завдання пропонує розглянути різні малюнки тварин і предметів, сказати, хто або що зображено на кожному з них, і написати початкову літеру кожного слова.

Малюємо за українським алфавітом. Цей комплект завдань допоможе поєднати вивчення українського алфавіту з тренуванням дрібної моторики та зорово-моторної координації під час малювання та розмальовування наданих зображень.

Невгамовні чоловічки: тренуємо увагу. Це завдання допоможе дитині розвинути навички порівняння, навчитись аналізувати групи зображень та виокремлювати серед них однакові. Виконуючи його, дитина розвиватиме просторове мислення й довільну увагу.

Знайди схожі предмети. Цей комплект завдань сприяє розвитку логічного мислення та здатності дитини робити узагальнення. За його допомогою батьки можуть познайомити дитину з таким поняттям, як «аналогія», адже, виконуючи кожне завдання, саме за аналогією дитина вчитиметься робити потрібні висновки, основою для яких слугуватиме схожість предметів за певною ознакою.

Розмальовка «Барвиста закономірність». Це завдання сприятиме розвитку логічного та просторового мислення, а також уваги та дрібної моторики дитини. У завданні пропонуються вісім рядків із квітами, які треба розмалювати, але зробити це треба за певним алгоритмом.

Розмальовка «Перші літери». Це завдання допоможе дитині пригадати деякі літери української абетки (В, Г, З, М, С, П), усвідомити взаємозв’язки між звуками та літерами. Також дитина потренує зорове та слухове сприйняття, дрібну моторику та уважність.

Учимо українську абетку за малюнками. Це завдання допоможе дитині в цікавій формі згадати літери української абетки, навчитись визначати перші звуки в словах і писати відповідні літери. У якості додаткового завдання можна запропонувати дитині назвати відсутні літери.

Збери слово. Цей комплект завдань вдало поєднує в собі елементи гри, головоломки та навчання, й покликаний допомогти дитині набути навичок читання та правопису слів, роблячи це у цікавій формі, із залученням уваги, мислення й трішечки кмітливості.

Сортуємо на «холодне» і «гаряче». Це завдання створено для дітей, які вчаться аналізувати оточуючий світ і систематизувати отриманні знання про нього. У завданні дванадцять зображень, які треба вирізати та розсортувати за категоріями «холодне» і «гаряче.

Розвиваємо увагу, шукаючи фруктовий код. Це завдання допоможе дитині навчитися зосереджувати свою увагу на потрібному об’єкті. Дитині необхідно знайти та обвести у рядках зазначену послідовність фруктів. У процесі виконання завдання у дитини формуватиметься стабільна, сконцентрована і стійка увага, розвиватиметься логічне та просторове мислення.

Орієнтуємось у просторі. Цей комплект завдань допоможе дитині краще орієнтуватись у просторі, визначати місце та положення об’єктів, сприятиме розвитку творчих здібностей. Під час виконання завдання дитина зможе поринути у світ дитячої фантазії, придумати історію про те, що зображено.

Зима: знайди відмінності та розмалюй. Це завдання-розмальовка допоможе дитині розширити уявлення про зиму та розвинути навички порівняння. Воно містить два малюнки на зимову тематику, що, на перший погляд, нічим не відрізняються. Насправді ж малюнки мають 10 відмінностей, які потрібно відшукати та розмалювати.

Уважний пастух. Рахуємо та порівнюємо. Завдання допоможе дитині опанувати рахунок до 10, формувати навички порівняльного аналізу, розвивати увагу та кмітливість. Дитині пропонується розглянути та порівняти два схожих малюнки.

Розмальовка «12 місяців». Це завдання-розмальовка не тільки допоможе потренувати дрібну моторику, увагу, покращити вміння підбирати різні кольори й навіть покращити навички читання, а й познайомить дитину з характерними особливостями кожного місяця, відповідними народними прислів’ями та приказками, а також зі щорічними святами, що припадають на цей місяць.

Веселе сортування для дітей. Цей комплект завдань покликаний навчити дитину сортування та категоризації, а також розширити її кругозір і збагатити словниковий запас. Кожне завдання пропонує дитині певні категорії, відповідно до яких вона повинна розкласти надані малюнки предметів або живих істот.

Вчимось визначати погоду. Пропоноване завдання допоможе дитині розвивати елементарні уявлення про природні явища та сезонні зміни в природі. Виконуючи завдання, дитина вчитиметься помічати особливості природних явищ, орієнтуватися у порах року, їх прикметах, характерних ознаках

Розумний акваріум. Розвиваємо логіку. Пропоноване завдання допоможе дитині розвивати гнучкість, логічність мислення, винахідливість і терпіння. Дитині пропонується домалювати мешканців акваріума в порожніх комірках, відповідно до зазначеного напрямку та кольору.

Прибираємо галявину, сортуємо сміття. Це завдання допоможе дитині зрозуміти основи екологічного природокористування, усвідомити важливість дотримання правил природоохоронної поведінки. Дитині пропонується допомогти прибрати сміття на лісовій галявині.

Вивчаємо фразеологізми: порівняння в малюнках. Пропоноване завдання допоможе дитині навчитися вживати фразеологізми, збагатити словниковий запас. Дитині пропонується дописати словосполучення й з’єднати їх із відповідними малюнками.

Вивчаємо геометричні фігури. Цей комплект завдань допоможе ознайомити дитину з геометричними фігурами, розвиватиме просторову уяву, навички письма, навчить упізнавати елементи геометрії в повсякденному житті.

Шукаємо предмет без пари: ялинки. Такий комплект завдань допоможе дитині розвинути логічне мислення, увагу й кмітливість, творчі здібності. Дитині пропонується знайти й обвести малюнок, у якого немає пари. Пару для знайденого предмета можна домалювати.

Написання цифр від «1» до «10». Цей комплект завдань - перший крок до вивчення написання цифр від одного до десяти та рахунку. Завдання також сприяють здобуттю дитиною навичок дрібної моторики.

Числові лабіринти: цифри та числа від 1 до 20. Цей комплект завдань закріплюватиме знання цифр та чисел. Роздрукуйте завдання і попросіть дитину прокласти шлях лабіринтом цифр. Від кожної цифри до наступної є тільки один правильний напрямок, що необхідно позначити, намалювавши стрілки або замалювавши всі квадратики у порядку від одного до десяти або від одного до двадцяти.

Кожне завдання можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері та використовувати необмежену кількість разів. Завантаження завдань для дітей доступне за посиланням https://childdevelop.com.ua/worksheets/tag-detsad/

Коли вся сім’я весь час вдома

Коли вся сім’я весь час вдома, ми можемо відчувати втому, злість та більше сваритися зі своїми рідними. Так, іноді важко стриматись, щоб не підвищити голос на дитину, коли вона не слухається. Що тоді робити?

Якщо ви не витримали нервового напруження, накричали на дитину або навіть вдарили її, спробуйте зробити так:

Крок 1. Підійдіть до дитини і відновіть емоційний зв’язок. Присядьте, щоб ваші очі були на одному рівні, і скажіть: «Вибач. Мій тон, мої дії були неправильні. І так робити не можна було. Я прошу вибачення і розумію, що тобі боляче, розумію твої почуття». Обійміть дитину, щоб її заспокоїти.

Крок 2. Дочекайтеся, коли дитина заспокоїться, в неї налагодиться дихання та серцебиття. Обговоріть, чому це трапилося. І тоді дитина розповідає про свої почуття, а дорослий – про свої.

Крок 3. Необхідно вибудувати нову модель поведінки. Візьмемо ситуацію, коли дитина починає істерику і хоче, аби її бажання миттєво здійснилися. Ви можете сказати: «Коли ти кричиш, мені це неприємно, я тебе перестаю слухати і чути. Якщо я почну зараз кричати, як ти це робиш, тобі буде приємно?».

Як не піддатися загальній паніці

Практичні поради щодо того, як вгамувати тривогу і зосередитись на власному житті

Сьогодні мозок більшості з нас налаштований на інформацію «а що там з коронавірусом?». Ми регулярно моніторимо новини, відстежуємо статистику, обмінюємося думками в соціальних мережах. Через пандемію коронавірусу багатьох людей охоплює паніка та страх заразитися COVID-19.

Як вгамувати відчуття нестримної тривоги?

Хтось читає новини про це, зберігаючи спокій, а для когось – це джерело наростаючої паніки.

З давньогрецької «паніка» перекладається як «підсвідомий жах», викликаний дійсною чи уявною небезпекою. Страх перед невідомим – це природна реакція мозку. Захисний механізм, який мобілізовував наших пращурів перед невідомим та допомагав залишитися живими, якщо воно дійсно становило небезпеку.

Тривога, що підживлюється страхом, – основа інстинкту самозбереження, схема дії якого залишається незмінною з часів праотців людства.

Ситуація, викликана пандемією коронавірусу, дійсно тривожна. Залишатися байдужим непросто. Та лише від нас залежить, як саме реагувати на це: мати холодну голову й зберігати спокій чи впадати в паніку.

Пропоную обрати методи, які будуть найбільш ефективними для вас та допоможуть не впадати в паніку.

Фільтруйте джерела інформації

Читайте новини лише на перевірених ресурсах, яким можна довіряти.

Менше коментуйте та поширюйте інформацію про коронавірус. Чим більше втягуєтеся в розмови, що нагнітають ситуацію, тим страшнішу картину змальовує мозок. І чим густішими стають «фарби», тим важче «променю» раціональності пробитися крізь них та достукатися до вас.

Практикуйте діджиталдетокс

Краще витратьте час, який проводите в інтернеті, на спілкування з рідними, вивчення іноземної мови, читання.

Врешті, навчіться готувати нову страву. Це допоможе вашій психіці відпочити й «очиститися» та дасть змогу більш спокійно й раціонально опрацьовувати інформацію.

Розробіть план дій

Розробіть та запишіть план дій на різні випадки: епідемії та обмеження пересування, хвороби колег чи людей, з якими ви були в контакті, вашої хвороби чи рідних тощо.

Опишіть детально свої дії в кожному випадку. Це дасть вам відчуття контролю та розуміння, що зможете впоратися з будь-якою ситуацією.

Записуйте те, що хвилює

Це допоможе перенести тривогу в іншу площину (на папір) та трохи заспокоїтися.

Окрім того, хвилювання шкодить сну. А, як відомо, недосипання послаблює імунітет та робить вас більш вразливими до хвороб.

Будьте тут і зараз

Хвилювання й тривожність – це проекція себе в майбутньому. Якщо є реальні причини, які загрожують здоров'ю, вашому чи близьких, поміркуйте, як можете мінімізувати чи усунути їх.

Та якщо цей страх продукується просто прочитанням новин, спробуйте відпустити його та зосередитися на тому, що дійсно відбувається тут і зараз.

Переключайте діяльність

Переключіться на виконання монотонних домашніх справ, щойно почали відчувати, що страх та паніка наростають.

Прання, прибирання, приготування їжі дають певний релакс та можливість відволіктися від факторів стресу.

Говоріть про почуття

Говоріть з рідними та близькими про свої почуття. Або ж зверніться до психолога. Відчувати страх та тривогу не соромно. Більше того, хвилюватися про здоров'я та життя, своє й рідних – природно.

Розмова з близькими чи фахівцем допоможе заспокоїтися та подивитися на ситуацію під іншим кутом.

Концентруйтеся на позитиві

Наш мозок гостріше реагує на негативні події. Крім того, він схильний робити з невідомого погане. Через це нам здається, що навкруги більше негативу, ніж позитиву. А інфопростір підсилює це відчуття.

Результати досліджень показали: щоб нівелювати вплив однієї негативної події, потрібно в середньому три позитивні. Тож, щоб заспокоїтися, вам доведеться читати втричі більше позитивних новин.

Скажете, що їх знайти не так просто. У такому разі зменште кількість негативу, і виконати це завдання буде значно простіше. Це дієва духовна практика, що допоможе усвідомлено ставитися до власної реакції на події та заспокоїть ту ділянку мозку, яка викликає емоції.

Впоратися з панікою непросто, але можливо. Головне – щире бажання та робота над собою.

Зичу всім нам міцного здоров'я та спокою.