Ільчук Інна Леонідівна

Життєве кредо:

"Займатись тим, що люблю і любити те, чим займаюсь"

Я, Ільчук Інна Леонідівна,

працюю практичним психологом та соціальним педагогом

у Комунальному навчальному закладі

"Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2"

м.Козятина Вінницької області.

Рада вітати Вас на своїй сторінці!

На сайті Ви зможете познайомитися зі специфікою роботи шкільного психолога. Тут розміщена корисна інформація для учнів, батьків, педагогів, психологів.

Бажаю приємної та корисної віртуальної подорожі по сторінках мого сайту. Буду рада, якщо наша зустріч буде корисною і призведе до продуктивної співпраці в майбутньому.

Школа - це місце радості для дітей, місце спокою для батьків і місце творчості для вчителя.

Для отримання on-line консультації з психологом потрібно заповнити електронну форму, в якій важливо описати Вашу проблему

Як заспокоїти дитину?

  • Психологиня Світлана Ройз рекомендує обійняти дитину, взяти її за руку і сказати:

"Зараз дуже складна ситуація. Сталося те, чого ми побоювалися. І нам важливо бути дуже зібраними і допомагати один одному. Ми разом.

Армія зараз робить усе можливе, щоб ми були у безпеці. Ми можемо чути страшні звуки, навкруги люди можуть боятися. Можливо, нам треба буде перейти у безпечніше місце. Які речі або іграшки ти б хотів взяти з собою?

Ти пам'ятаєш, що зараз дуже важливо робити те, що я говорю. Мені самій страшно. Але я впевнена, що ми впораємося. Наша армія зараз нас захищає".

  • Якщо є можливість, запропонуйте дитині рух, дихання.

  • Дайте дитині відповідальність, наприклад, стежити за іграшкою.

  • Поставте телефон на зарядку і дайте дитині пограти в тетрис чи інші ігри.

  • Якщо дитина трясеться (або ви бачите страх), можна попросити дитину, щоб вона дуже сильно стиснула вашу руку.

  • Варто багато обійматися.

  • Важливо давати по ковтку води.

  • Чудово, якщо вдасться розсмішити дитину.

  • Якщо дитина маленька – тримайте животик до живота, як кенгуру, і намагайтеся простукувати долонею спину – 1 легкий стук на секунду.

  • Покачайте дитину, почніть співати разом.

  • Пропонуйте вибір із двох дій: ти хочеш пити чай чи воду, дивитись мультфільм чи грати.

  • Якщо відчуваєте, що в малечі холодні руки та її трусить – розтирайте руки, розмовляйте, давайте пити солодкий чай.

ПОРАДИ: Як підтримати дітей під час війни

1. Бути поруч: пам’ятайте, ми є головним джерелом підтримки для наших дітей. Тому відчуття нашої люблячої присутності – це найголовніший «термостат безпеки» для їхньої душі. Бути поруч – це про дотик і обійми, про співдіяльність і про казку разом – де б ми не були – у ліжку чи в бомбосховищі… Це про добрий погляд, це про уважність і любов… І теж про чутливість до того, коли дитина цього потребує, а коли вона хоче побути наодинці.

2. Бути прикладом: більшість способів давати собі раду з викликами передаються дітям через те, що вони дивляться і наслідують, як пораємося ми. Тож нам важливо бути свідомими цього. І ділитися, говорити з ними про те, що нам допомагає… І звісно це не означає, що ми маємо бути «ідеальним» прикладом – бо стійкість, це не про те, щоби ніколи не падати, а про те, щоби вставати знову і знову…

3. Спілкуватися: це так важливо для дітей, щоб ми допомагали їм розуміти, що відбувається і як нам вистояти у цій війні – на макро-рівні як народу, і на мікро-рівні як сім’ї. Це означає говорити з дітьми з повагою до їх внутрішньої мудрості, бажання і потреби розуміти. Це означає теж слухати, що говорять вони, і слухати те, про що вони мовчать… І відповідати – як можемо – бо не завжди ми знаємо відповіді і у цьому теж важливо бути чесними. Це не означає теж втішати дітей «псевдооптимістичними» сценаріями, бо ми свідомі, що дорога до Перемоги може бути довгою і на ній може бути багато болю і втрат. Але це означає передати їм віру, що з Правдою ми обов’язково і неминуче переможемо і наша країна буде вільною і щасливою!

4. Задіювати: ми не знаємо, наскільки довгими будуть ці випробування війни – але час життя безцінний – і ми маємо жити, що б не було - ми маємо Жити. І звісно, ми не можемо не слідкувати за новинами, але ми не потребуємо бути безперервно в новинах – треба зосередитися на корисній дії. Для дітей, звісно, ці дії дуже різні і залежать від того, де ви зараз: вдома, у бомбосховищі і т.д. – це і вчитися, і малювати, читати/слухати казки, гратися (у різні способи, і не лише в телефоні – є стільки стосункових ігор), допомагати по дому, молитися, робити добрі справи, займатися спортом і т.д. Корисна діяльність приносить добрий плід, вона зосереджує увагу і допомагає інтегрувати енергію стресу. І вона важлива не лише дітям, але й нам дорослим…

5. Відновлюватися: це випробування може бути тривале, а відтак брати чимало нашої енергії – а тому ми потребуватимемо часу на регулярне відновлення сил. І ми, і діти. А тому так важливо мати в режимі дня ті активності, які поповнюють сили – як заряджання телефону – коли стрес є більшим, заряджати треба частіше і мати додатковий «павербенк». Тож подбаймо, щоби у режимі дня дітей обов’язково були і сон, і добра їжа, і час на гру, на домашніх улюбленців, на рухову активність, і обов’язково щоденний дотик до чогось, що є Світлом (казки, історії, краса, сповнені світла люди і т.д.), і що нагадує їм у ці темні часи – що є Світло - правди, любові, мужності - і це Світло неминуче переможе, бо воно непереможне…

P.S. Дослідження кажуть, що діти, стикаючись з випробуваннями не обов’язково мають мати психологічні проблеми, а навпаки можуть демонструвати «посттравматичне зростання» - і це великою мірою залежатиме від підтримки дорослих. Вони можуть зростати у резилієнтності (психологічній стійкості), мудрості, вдячності, здатності будувати глибокі стосунки, знати, що у житті найголовніше… Тож нехай вони виростуть саме такими – наші діти!

ТОЛЕРАНТНІСТЬ ВРЯТУЄ СВІТ

Протягом тижня (08.11.-12.11.2021р.) практичним психологом Ільчук І.Л. були проведені цікаві заняття для учнів 5-х класів "Толерантність врятує світ".

16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності. 16 листопада 1995 року ухвалено Декларацію принципів терпимості і це поклало початок відзначенню у всьому світі Міжнародного дня толерантності.

Толерантність – це повага до людської індивідуальності, це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури і звичаїв. Здатність терпимо і з розумінням ставитись до інакшості оточуючих, це невід'ємна складова сучасного життя та умова органічного співіснування різних людей в одному суспільстві. Адже кожен із нас унікальний.

У цей день як ніколи актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні», яке вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття.

Що означає бути толерантним? Які риси характеру притаманні толерантним людям? На ці та інші запитання відповідали учні 5-х класів разом із шкільним психологом під час години спілкування, присвяченої Дню толерантності. А на завершення заняття учні створили Квітку толерантності та послухали притчу "Дружна родина."

18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Щороку сотні тисяч чоловіків, жінок і дітей потрапляють до рук торговців людьми, як у себе вдома, так і за кордоном.

За оцінками Міжнародної організації з міграції, понад 260 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року. І якщо на початку 2000 років переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова експлуатація.

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років. (Матеріали взяті з сайту https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3334044-sogodni-evropejskij-den-borotbi-z-torgivleu-ludmi.html )

Поради для тих, хто збирається їхати за кордон (можна завантажити)

Цікаві поради та актуальні рекомендації: https://podil.kyivcity.gov.ua/content/protydiya-torgivli-lyudmy.html

10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров'я

На 10 жовтня припадає Всесвітній день психічного здоров’я. Цей День відзначається з 1992 року, з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я. Метою Всесвітнього дня психічного здоров’я є скорочення поширеності депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії, розумової відсталості, кількості вживання психотропних речовин і самогубств, питання і проблеми допомоги людям, що страждають на психічні розлади, поширення інформації про ефективні методи для профілактики, медичного лікування і запобігання щодо психічних відхилень, соціальної адаптації.

Зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні й економічні катаклізми в країні, а провісниками захворювань є стреси. Сучасне життя само по собі сприяє стресам: зміни в житті політичному, економічному, негаразди на роботі, та й просто поїздка в громадському транспорті призводять до того, що людина зі своїми стресами починає миритися, а так і до депресії недалеко. Стреси стали складовою частиною життя сучасної людини. Люди борються з ними, не замислюючись про те, що потрібно не боротися, а не допускати їх.

Основні поради щодо збереження психічного здоров’я

Психічне здоров’я – це, насамперед, відсутність будь-яких відхилень і психічних захворювань. Але часом навіть цілком здорова людина перебуває в нестійкому стані і має проблеми в емоційній і психологічній сферах. І тому більш точне визначення аналізованого поняття – це соціальне і психологічне благополуччя, яке дозволяє жити повноцінним життям: реалізовувати себе і розкривати свій потенціал, продуктивно працювати, відчувати задоволення, вносити певний вклад у суспільне життя.

Ніхто не застрахований від нещасних випадків, різних втрат, складних ситуацій. Але потрібно не обмежуватися переживаннями, не зосереджуватися на них, не поступатися депресії, а діяти, шукати вихід, пробувати дедалі новіші варіанти.

  1. Не піддавайтесь емоціям, але й не пригнічуйте їх, налагоджуйте повноцінні відносини з людьми.

  2. Емоції — це такі явища, що охоплюють наше тіло, розум й енергію. Тут важливо розрядити акумульовані почуття.

  3. Зосереджуйтеся, якщо хочете з’ясувати сутність проблеми.

  4. Помітивши негативні емоції інших людей, виявіть свої навички активного слухання, підтримайте прагнення інших людей виробити вищу самооцінку, відчуйте свою значущість та індивідуальність.

  5. Ніколи не уникайте персональної відповідальності.

  6. Власну думку не лише виробляйте, а й висловлюйте.

  7. Прагніть самостійно вирішувати всі питання, що стосуються вашого життя.

  8. Не бійтеся помилок — просто визнавайте їх та своєчасно виправляйте.

  9. Не зловживайте кавою, алкоголем.

  10. Постійно зосереджуйтеся на світлих та радісних сторонах життя та подіях — це збереже здоров’я та сприятиме досягненню успіху.

Пам’ятайте, що міцне психічне здоров’я – це запорука повноцінного і щасливого життя!

Я - першокласник!

27.09.2021р. Ось уже майже місяць, як першокласники приєдналися до дружньої шкільної родини. Як їм у школі? Чи звикли до нової ролі, до нових правил? Саме з метою вивчення адаптації першачків до навчання в школі психологом Ільчук Інною Леонідівною були проведені години психолога "Я у школі. Вчимося вчитися". Завдяки цікавим вправам "Ми учні", "Що кладемо у портфелі", "Правила поведінки учнів на уроках та перервах" діти пропрацювали основні труднощі, які можуть виникнути в учня -початківця. А особливе захоплення викликали нейрохвилинки та творча робота "Намисто для мами".

10 ВЕРЕСНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАПОБІГАННЯ САМОГУБСТВАМ

Щорічно 10 вересня відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам, заснований Всесвітньою організацією охорони здоров’я спільно з Міжнародною асоціацією із запобігання самогубствам у 2003 році.

Як правило, думки про суїцид приходять в кризових станах. Це може бути смерть близької людини, розлучення, нерозділене кохання. Люди, які вчиняють суїцид, на час скоєння самогубства, зазвичай страждають від сильного душевного болю і перебувають у стані стресу, депресії, відчувають неможливість впоратися із своїми проблемами і дивляться в майбутнє без надії. Людина стає замкнутою, конфліктною, спостерігаються емоційні зміни, агресія до навколишніх, відмова від їжі, порушення сну, немотивовані порушення настрою, страхи.

Треба пояснювати людині, що вихід є завжди. Навіть тоді, коли ти його не бачиш

Уважне ставлення друзів, знайомих іноді дуже вагомо. Варто звертати увагу на те, як часто людина уникає візуального контакту, метушиться, змінює тему розмови на щось інше, тему суїциду або акцентує, або ігнорує. Особливо, якщо це було не властиво їй раніше.

Дуже важливо навчитись знаходити вихід із будь-яких психотравмуючих ситуацій, дивитись на проблему з іншої, позитивної сторони. Чим більше у людини різноманітних інтересів, тим менше у неї шансів захворіти.

Необхідно підвищувати свою самооцінку: думати про себе позитивно, з повагою, відзначати свої достоїнства і якості, ставити їх над недоліками. Потрібно навчитися радіти тому, що маєш, відзначати будь-які дрібниці.

Прийшовши додому, залишайте всі проблеми на роботі та давайте можливість своєму тілу відпочити. Постійне зациклення на проблемах тільки посилить поганий настрій і викличе негативні емоції.

Діти та підлітки більше за інших схильні до суїциду. Дуже важливо дати зрозуміти дитині, що її люблять і цінують, і що вона завжди знайде підтримку у разі будь-якої проблеми.

Правильне харчування відіграє важливу роль у формуванні депресивних станів. Повноцінний і збалансований раціон - це запорука здорового організму і психічного здоров'я.

Відмовтесь від шкідливих звичок. Вони тільки дратують та погано впливають на організм у цілому.

До усіх підозр на суїцидальні настрої слід ставитися з усією серйозністю. Якщо ви помічаєте, що проблема існує, зверніться за консультацією до фахівця. Кваліфікований спеціаліст визначить, яка саме допомога потрібна.

Серце до серця

06.05.- 04.06.2021р. Триває 16-а Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця» під гаслом «Здорові немовлята», метою якої є збір коштів на неонатальне обладнання у дитячі лікарні України!

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Новонароджені діти потребують особливого догляду та безпеки. Саме від того, як ми забезпечимо своєчасну діагностику передчасно народженим дітям або дітям з різними патологіями та вадами, залежить, яким буде здоров’я населення нашої країни. Потурбуватись про безпеку та здоров’я малюків, зробивши благодійний внесок – це те найменше, що ми, дорослі, можемо зробити на шляху допомоги дітям. Наші волонтери цього року донесли до учнів школи надзвичайну важливість акції і переконали, що навіть невелика пожертва зможе врятувати чиєсь життя.

Перемога в області

30.04.2021р. "Насамперед людина має найважливіше та найцінніше право - це право на життя", - основна думка творчого ессе учениці 10- А класу Інни Ковбій, яка здобула І місце у міському правничому конкурсі "Я маю право". Разом із практичним психологом, вчителем правознавства І.Л.Ільчук Інна взяла участь у фінальному етапі, де разом із 32 учасниками із Вінниці та Вінницької області представила презентацію-захист роботи. У результаті кропіткої праці учениці та учителя маємо ІІІ місце в обласному етапі конкурсу! Щиро вітаємо Інну та І.Л.Ільчук, зичимо подальших творчих успіхів, адже "людина, яка знає свої права і поважає права інших, впевнено йде по життю."

Всесвітній день здоров'я

Однією з головних завдань сучасного освітнього закладу є виховання здорової дитини, охорона її здоров'я. Щорічно, 7 квітня, відзначається Всесвітній день здоров'я – один із Міжнародних днів ООН. Мета дня – привернути увагу громадськості до питань охорони здоров'я, залучення підростаючого покоління до здорового способу життя.

Здоров’я – це безцінний дар. Його треба шанувати, не витрачати, а примножувати. Цікаві та корисні завдання, відео, презентації, бесіди та вправи в онлайн режимі було проведено в нашому освітньому закладі.

Для учнів 1-4 класів було завданням до уроку підготувати прислів’я про здоров’я. З учнями 5-6 класів виконувалась вправа "Складові частини здорового способу життя". Для учнів 7-8 класів було завдання "Скласти і продемонструвати комплекс вправ ранкової гімнастики."

Коли буде здорова кожна людина, кожна родина, тоді буде багата й процвітаюча наша держава. А з учнями 9-11 класів була проведена бесіда "Користь здорового способу життя ".

“Ми обираємо здоров’я”, ось з таким девізом пройшов ще один день дистанційного навчання в закладі, метою якого було формування навичок здорового способу життя. В наш час здоров’я – це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. Всі учні були активні та отримали позитивний настрій на весь день.

Відео "Здоровим бути здорово"

Ранкова гімнастика

З Міжнародним днем ЩАСТЯ!

20.03.2021р. Щастя- це звичка! Звичка радіти яскравому сонячному промінню, звичка любити природу, людей, життя, звичка піклуватися....Звичка дарувати свою посмішку, увагу, тепло, звичка мріяти, планувати, відкривати, пізнавати..... відчувати життя сповна..... Знаходьте щастя щодня! У спілкуванні з ближніми, у здатності відчувати, бачити, спостерігати, захоплюватися, працювати, любити...

Відчувати у житті щастя, чи ні - залежить лише від Вас!!! ЩАСТЯ Вам!

Добро врятує світ!

16.02.2021р. До Дня спонтанного прояву доброти психологом школи Ільчук І.Л. була проведена година спілкування для учнів 6-х класів "Людина починається з добра". За допомогою цікавих вправ діти мали змогу подумати, що ж таке добро, які вчинки, слова та звички характеризують добру людину. А найбільше сподобалася усім вправа із сердечками "Подаруй комплімент"

Відео - урок "Моя супер сила безпека в Інтернеті"

15.02 - 16.02.2021р. У закладі освіти класними керівниками 1 - 2 класів був проведений урок для учнів «Моя суперсила – безпека в Інтернеті». Автори уроку: Аліна Касілова, Поліна Кликова й Анастасія Дьякова.

Завданням уроку було ознайомити учнів з основними правилами онлайн-безпеки: формувати знання про те, до кого можна звернутись, якщо стали жертвою певних ризиків в Інтернеті та уявлення про безпечне використання Інтернету. Урок створено в цікавій формі за мотивами казки “Хаппі та її суперсила” авторки Іри Бови.

Під час виконання вправи “Моя онлайнбезпека” учні дізналися про основні правила онлайн-поведінки. Виконуючи вправу “Правда чи неправда”, діти вивчили правила безпечного користування Інтернетом. Наприкінці уроку влаштували групові перегони – хто з команд разом гарно та швидко розмалюють картинку про безпечний Інтернет.

По завершенню учні зробили висновки, що не варто довіряти всьому, що є в Інтернеті, а також варто звертатись до батьків, старших сестер чи братів, вчителів, вихователів, поліції, якщо трапилось в Інтернеті те, що засмутило чи образило.


Обговорення питання із запобігання вживанню психоактивних речовин на інтервізійній групі практичних психологів

11 лютого 2021 року відбулось чергове засідання інтервізійної групи фахівців психологічної служби системи освіти Вінницької області на тему «Впровадження сучасних методик профілактики запобігання вживанню психоактивних речовин, алкоголю, наркотиків дітьми і молоддю». Такі засідання проводяться систематично (кожен другий четвер місяця) протягом трьох років за актуальною тематикою. Модераторами зустрічей є методисти НМЦПССО Вікторія Козачишина та Людмила Адамчук.

У процесі інтервізії найважливішим аспектом є те, що учасники спільно відповідають за зміст та структуру зустрічей. Практичні психологи та соціальні педагоги закладів загальної середньої та дошкільної освіти області за потреби мають можливість використовуючи груповий метод навчання покращити та збагатити свої професійні навички та поліпшити ефективність роботи (записавшись на зустріч через on-line реєстрацію).

посилання - https://vinps.vn.ua/?p=1613

Вітаємо!

10.02.2021р. Вітаємо практичного психолога та соціального педагога школи Ільчук Інну Леонідівну за зайняте ІІ місце у "Педагогічному профтесті", який проводився он-лайн на інтернет-порталі рейтингу освітніх закладів.

Тренінгове заняття "Стоп булінг!"

09.02.2021р. І знову - про актуальне. Психолог школи провела тренінгове заняття для учнів 8-х класів, під час якого підлітки розв'язували ситуації на визначення виду булінгу, розбиралися, хто є булером, жертвою і спостерігачем. Фіналом тренінгу стала вправа "Долонька допомоги": кожен учень створив власну долоньку як нагадування про неприпустимість цькування.

посилання - стоп булінг

Участь у вебінарі

20.01.2021р. Козятинським Центром професійного розвитку педагогічних працівників було проведено вебінар «Метафоричні асоціативні карти (МАК) та їх використання у роботі психолога і педагога».

У вебінарі взяли участь 25 психологів і соціальних педагогів ЗЗСО. В ході роботи були висвітлені такі питання: історія виникнення, класифікація метафоричних карт, правила і способи використання в роботі з дітьми, наведені приклади колод, алгоритми роботи, форми опору і їх подолання за допомогою карт.

Також психолог - консультат центру Катерина Курочкіна ознайомила учасників вебінару з вправами для групової роботи, які можуть використовувати як психологи, так і педагоги у своїй роботі з різними віковими групами.

посилання - Вебінар, Правила використання МАК

Участь у вебінарі

11.12.2020р.

Для фахівців психологічної служби було проведено on-line вебінар на тему: “Тайм-менеджмент ефективний засіб керування часом”. В рамках вебінару розглянуто основні засади тайм-менеджменту: спектр діяльності та структуру технології організації часу; проаналізовано чинники дефіциту часу й основні ознаки проблем з тайм-менеджментом в умовах карантинних обмежень. Під час заходу обговорено ключові інструменти та основні правила успішної організації часу, запропоновано ефективні техніки та методики, що сприяють активізації навичок тайм-менеджменту. Також, надано рекомендації щодо підвищення продуктивності праці працівників психологічної служби в дистанційному режимі. На завершення, учасникам заходу було надане домашнє завдання за для практичного закріплення теоретичних знань.Вебінар традиційно завершився обміном вражень щодо проведеного заходу, під час якого учасники надали позитивний зворотний зв’язок щодо актуальності заявленої теми та формату проведеного заходу.

Ведучою вебінару виступила: Куріцина Анастасія Володимирівна – практичний психолог НМЦПССО Вінницької області.

Живи відповідально!

25.11.2020р. Змістовна і корисна зустріч "Адміністративна відповідальність неповнолітніх" відбулася в учнів восьмих класів із О.Чернихевичем. Поліціянт нагадав про правила спілкування з поліцією, штрафи, які сплочують батьки у разі скоєння адміністративних правопорушень дітьми, номери дитячих "гарячих ліній". Сподіваємося, що наші учні ще раз усвідомили, що несуть відповідальність за власні вчинки.

Посилання - Живи відповідально

Всесвітній день толерантності

16.11.2020р. Доброта, взаєморозуміння, взаємоповага, терпимість, сприйняття людини у всіх її проявах - саме так усвідомлюють толерантність учителі нашої школи. Сьогодні, у Міжнародний день толерантності, кожен зміг висловити і записати своє розуміння цього поняття, створивши разом з психологом Ільчук І.Л. квітку толерантності. Яскрава і різнобарвна, вона прикрасила похмурий ранок і нагадала усім про такі прості, але надзвичайно важливі істини. Будьмо толерантними!

посилання - Квітка толерантності

Живи відповідально!

17.11.2020р. Змістовна і корисна зустріч "Адміністративна відповідальність неповнолітніх" відбулася в учнів восьмих класів із О.Чернихевичем. Поліціянт нагадав про правила спілкування з поліцією, штрафи, які сплочують батьки у разі скоєння адміністративних правопорушень дітьми, номери дитячих "гарячих ліній". Сподіваємося, що наші учні ще раз усвідомили, що несуть відповідальність за власні вчинки.

посилання - Фото зустрічі з представником поліції

Акція "Серце до серця"

12.10 - 16.10.2020р.

15 щорічна акція "Серце до серця", метою якої є збір коштів на придбання кардіореанімаційного обладнання для дитячих лікарень, підходить до завершення. Волонтери цього року ( протягом тижня) працювали у незвичних умовах, але карантин не завадив їм донести до учнів школи надзвичайну важливість акції і переконати, що навіть невелика пожертва зможе врятувати чиєсь життя.

Участь у вебінарі

02.10.2020р. відбувся вебінар на платформі Google-Meet для фахівців психологічної служби системи освіти Вінницької області на тему «Протидія та реагування га випадки насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період Ковід-19». Модераторами зустрічі були методисти НМЦПССО Наталія Нечипорук та Людмила Адамчук.

"Навчіть дитину захищатись"

03.03.2020р. практичний психолог закладу Ільчук Інна Леонідівна ознайомила педагогічних працівників з профілактичними програмами "Навчіть дитину захищатись" та "Формування навичок безпечної поведінки", які впроваджуються Українським фондом "Благополуччя дітей". Мета програми - підвищити рівень обізнаності щодо проблем сексуального насильства над дітьми та шляхів її попередження. Запропонувала подальше її впровадження з батьками та учнями закладу.

посилання - Програма "Навчіть дитину захищатись"

"НАВЧІТЬ ДИТИНУ ЗАХИЩАТИСЯ", "ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ"

25.02-27.02.2020р. в НМЦПССО Вінницької області тренери-професіонали Адамчук Л.Л. та Козачишина В.В. провели навчання працівників психологічної служби за програмою "Навчіть дитину захищатися", "Формування навичок безпечної поведінки", розробленою українським фондом "Благополуччя дітей". За цей період ми отримали багато корисної та доступної інформації, набули практичних навичок у проведенні просвітницько-профілактичної роботи з дітьми та батьками з питань формування безпечної поведінки, підготувались до проведення інтерактивних форм роботи з дітьми.

Дякую за досвід та приємно і продуктивно проведений час!

посилання - Фото групи

Професіонали - учням!

11 грудня 2019 року відбулася цікава та змістовна зустріч здобувачів освіти 8-10 класів з представниками найпоширенішої професії нашого міста - залізничниками. До школи завітали представники різних спеціальностей, але об'єднує усіх цих людей те, що їхнє життя тісно пов'язане з перестуком коліс та відповідальністю за людське життя. Цвик О.А., Лисюк Є.В., Зоргач О.М., Мацько О.О., Ковтонюк В.В., Катерещук В.Ф. розповідали про унікальність, значущість, важливість своїх професій. У ході цієї зустрічі наші учні отримали багато корисної інформації, яка безперечно допоможе їм у виборі майбутньої професії.

посилання - Профорієнтаційна робота

День захисту прав людини

09.10-10.10.2019р.

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини. З нагоди цієї події у нашому закладі психологом було створено інформаційно-просвітницький куточок на тему «10 грудня-Міжнародний день захисту прав людини». Учні брали участь у правовому турнірі "Права та обов'язки у нашому житті", знаходили вихід із нестандартних ігрових ситуацій, розв'язували цікаві правові завдання щодо прав та обов'язків членів родини, розв'язували правові шаради. Для учнів 4-5 класів було проведено годину психолога "Великі права маленької дитини", а учні 9-10 класів поринули у «Казкову правову вікторину» і на прикладі героїв відомих казок учні спробували розглянути статті Конвенції про права дитини і визначити, яке право, визначене Конвенцією про права дитини, було порушено стосовно цього героя.

Учні отримали масу корисної інформації, адже знання своїх прав, чітке розуміння обов'язків, уміння орієнтуватися в основних законодавчих актах - компетентності, які необхідні сучасному здобувачу освітніх послуг.

Година спілкування "Толерантність врятує світ!"

18.11-19.11.2019р.

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей в закладі освіти пройшов Тиждень толерантності. Впродовж тижня робота була спрямована на формування в учнів поваги до інших людей, їхніх думок. Так для учнів 6-7 класів була проведена година спілкування "Будьмо толерантними". Для учнів 8-х класів було проведено годину психолога "Толерантність врятує світ" та створення "Квітки толерантності".

Тиждень толерантності пройшов активно, весело, творчо та толерантно!


Права і обов'язки учнів. Конвенція ООН про права дитини

21.11.2019

До Всесвітнього дня дитини працівник поліції Чернихевич О.А. провів лекції для учнів 7-8 класів "Права і обов'язки учнів. Конвенція ООН про права дитини", на яких нагадав дітям про те, що основним показником вихованої, свідомої особистості є не стільки знання своїх прав скільки виконання обов'язків.

посилання - Права і обов'язки учнів, Конвенція ООН


Вітаємо Ільчук Інну Леонідівну!

04.11.2019

Вітаємо Ільчук Інну Леонідівну, практичного психолога комунального навчального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Козятинської міської ради Вінницької області» за зайняте І місце у лайт-конкурсі «Кращий кабінет психолога ЗЗСО-2019». Номінація «Кращий кабінет психолога ЗЗСО України». Умовою конкурсу було висвітлити та презентувати кабінет психолога.

У квітні-травні 2019 року Ільчук І.Л. подала текстові та фотографічні матеріали (у електронному вигляді), а наприкінці жовтня відбулися підсумки конкурсу на сайті «Інтернет-портал рейтингу освітніх закладів України», де кабінет психолога комунального навчального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Козятинської міської ради Вінницької області» зайняв І місце в Україні. Нагородження відбудеться у грудні 2019 року.

Ільчук І.Л. у даному закладі працює з 2006 року, має дві вищих освіти, декілька сертифікатів.

У 2018 році зайняла ІV місце у номінації «Зразковий кабінет психолога в області».

У 2019 році зайняла ІІ місце у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів. Неодноразово була нагороджена грамотами та подяками Управління освіти та спорту Козятинської міської ради, Департаментом освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації за сумлінну працю, високу професійну майстерність та вагомий внесок у навчання та виховання здобувачів освіти.

Тиждень психології

26.04.2019

З 23 по 26 квітня в нашій школі тривав тиждень психології. Практичним психологом Ільчук Інною Леонідівною проведено багато цікавих заходів для учасників освітнього процесу. Метою тижня психології було - сприяти гарному настрою учнів протягом навчання, розвиток творчості учнів, вміння висловлювати свою думку, розвивати всі психічні процеси. Тиждень розпочався з вправи "Пожирач неприємностей", де всі учні школи мали змогу згодувати свої неприємності Пожирачу протягом тижня. Вчителям було запропоновано витягнути з корзинки мотивуючі цитати та вислови відомих вчених для гарного настрою на цілий день. Проведені години психолога "Всі ми різні, але рівні", "У світі моїх емоцій", "Цікава психологія" та створення колажів "Неповторність нашого колективу однокласників", "Ми в майбутньому". І завершився тиждень вправою "Павутинка дружби".

посилання - Тиждень психології 2019