eFeLeLezek

Kérdezz-Felelek-Efelelezek tapasztalatmegosztó könyvtár és portál
a magyar FIRST LEGO League csapatok, csapatvezetők, mentorok eredményes és örömteli felkészülésének segítésére

Régóta több gondolat érett bennünk arról, hogyan lenne érdemes egy megosztási platformot és rendszert létrehozni annak érdekében, hogy a magyarországi FIRST LEGO League csapatok tanulhassanak egymástól, és így a lehető legtöbb és legeredményesebb innovációt tudják létrehozni.


Ezen az oldalon publikáljuk egy-egy korábbi évad munkájának összefoglalóját, eredményeit vagy mérnöki folyamatát.

Jelentkezz be te is a tartalmaddal ezen a jelentkezési formon keresztül.

Ez az oldal csapat és évad független. Minden tartalomnak helyet ad és az itt megjelenő tartalmak egyetlen fiók alá kerülnek, így évek múltán is korlátozás nélkül elérhetőek maradnak és segítik a magyarországi FLL robotika közösséget.

Az itt található információk nem hivatalos és nem támogatott tartalmak, csapatok és egyének önálló munkái és megosztásuk önzetlen felajánlás a közösségnek. A verseny hivatalos magyarországi honlapja https://firstlegoleague.hu.

Kezdő és középhaladó csapat tagjaként, mentoraként vagy csapatvezetőjeként is érdemes lehet végignézni magyar csapatok korábbi innováció-kutatási, robot-tervezési vagy csapat-építési összefoglalóit, melyek a fenti menüből (▼/☰) érhetőek el.

Motiváció

Személyes motivációm a saját tapasztalatom, amikor coachként 2014-ben nem is igazán tudtam segíteni a srácoknak, hogy és mire és miért is kellene készülniük a kutatási prezentációval és így majdnem "kivágtak" minket a regionális fordulóról... Motivált az azóta feltett számtalan kérdés, kérés tanároktól, szülőktől, gyerekektől, akik nem tudják, hogy is kéne elindulniuk, mi is lenne a jó példa (best practice), és akiket személyesen nem tudok segíteni, bár szívesen tenném. S persze nem utolsósorban az a sok baráti ötlet és tanács, amit akár a csapattagjaink, akár coach-ként én magam kaptam nálunk tapasztaltabb és világlátottabbaktól, és amelyek nélkül nem tudtunk volna tizedannyi tudást, örömöt és eredményt sem elérni.

Komolyabb felkészüléshez legalább 2-3-4 év nemzetközi tapasztalatra lenne szükség, és ha lennének magyar FTC, FRC csapatok vagy széleskörű FLL alumni, akkor ezt "ingyen" az évaduk részeként megkapnák.

Nagyon büszke vagyok arra, hogy ezekkel a tapasztalatokkal többek között világfesztivál robot design 3. helyezést (2017) és egy világbajnoki ezüst érmet (champion finalist) (2019) is sikerül az általam mentorált gyerekeknek elnyernie, és ami ennél is fontosabb - tanulni-tanulni és fejlődni.

Biztosan tudom az előttem levő példákból, hogy jó anyagok és korábbi munkák nem csak a plágiumot, hanem új és innovatív értéket hoznak létre. Sőt, igazán csak úgy lehet nagyot alkotni, fejlődni, ha sok forrást megismerhetsz, elolvashatsz, végiggondolhatsz és építhetsz rá.

Portál célja

Ez a rendszer egy első megvalósítás a tapasztalatmegosztó könyvtár számára. Egy komoly portál első már működő változataként (MVP) valósul meg, amelyben a legfontosabb, hogy élesben kikerüljön, majd későbbi iterációkban finomítsunk rajta.

A rendszer célja és küldetése röviden:

  • publikációs platform, ami összegyűjt innovációs és robotika anyagokat

  • ezzel segítve az újonnan csatlakozó csapatok és csapatvezetők munkáját

  • lehetőséget biztosít egy jól bejáratott megosztáshoz

  • nemzetközi szinten is látható - szükség esetén publikációs referenciaként

  • IP/intellectual property védelmi segítséget ad a nyilvánosságon keresztül

  • potenciális ipari együttműködési és utókövetési lehetőségekhez segíti a csapatokat

  • a formátuma miatt segíti és növeli a csapatok prezentációs és publikációs képességeit

  • tartalmilag

    • innovation project videó és opcionális háttéranyagok

    • robot design bemutató, opcionális háttéranyagok

    • későbbiekben: teamwork/outreach best practices, videók, gyakorlatok

  • még későbbiekben: akár expert tippeket, kommentelést is el tudok képzelni

Elkezdtem egy ilyen platform létrehozását, amire folyamatosan kérem fel az általam ismert, múltban látott vagy akár jelenleg is létező csapatokat, hogy - ha egyetértenek az iránnyal - publikálják pár/több korábbi FLL munkájukat.

A platform minden vonatkozásában ingyenes lesz és marad.

Ha felcsillant a szemed és tudod, hogy a munkád, az eredményeid sokkal többre érdemesek, mint a külső HDD-n állni vagy pár megsárgult papírlapként az emlékesdobozodban lapulni, akkor kezdd el őket rendezni, digitális formában megoszthatóra előkészíteni és jelentkezz!

Impresszum

Az oldal szerzői a magyar és magyarországi FLL csapatok, edzők és a szakmai közösség önzetlen tagjai.

Az oldal szerkesztője Faragó Attila, FLL és WRO coach, bíró, önkéntes 2013 óta, az ev3 magic toolkit, legoapptools és a digitalbrick blog szerzője.

Ha tetszik, vagy hasznos tartalmat találsz rajta, küldd el vagy oszd meg!