БАТЬКІВСЬКИЙ  КОМІТЕТ  ЗДО № 32  "СВІТОЧ"

(2023/20234н.р.)

1. Шубіна Анна Олександрівна – група ран./в. 

2. Доник Людмила Іванівна – група ран./в. Б

3. Капрош Антоніна Василівна – молодша А група

4. Саламатова Анна Олексіївна – молодша Б група

5. Шишкіна Аліна Миколаївна – середня А група

6. Марку Еріка Олександрівна – середня Б група

7. Добровольська Марія Василівна – різновікова група

8. Гначук Елла Ігорівна – старша А група

9. Скірська Ірина Тодерівна – старша Б група

10. Кутєйнікова Олександра Юріївна – старша В група


 

 

Голова БК ЗДО Лучек  Ольга Дмитрівна

Зам/голови Сєхова Аліна Володимирівна/Шородок Оксана Олександрівна

Секретар  Муляр Богдана Ярославівна

 

 

ПІКЛУВАЛЬНА  РАДА  ЗДО № 32  "СВІТОЧ"


1. Шувчук Юрій Вікторович

2. Сєхова Аліна Володимірівна

3. Погоріловська Ярослава Ярославівна

4. Черней Руслан Георгійович

5. Жалоба Ілона Михайлівна

6. Шевченко Надія Дмитрівна

7. Павлюк Степан Петрович

8. Шородок Оксана Олександрівна

БАТЬКІВСЬКИЙ  КОМІТЕТ  ЗДО № 32  "СВІТОЧ"

(2022/2023 н.р.)

1. Лучек Ольга Дмитрівна – група ран./в. А, ст. А група

2.Петрюк Аліса Василівна – група ран./в. Б

3. Гначук Елла Ігорівна – молодша А група

4.Скірська Ірина Тодерівна – молодша Б група

5.Панцерна Ірина Юріївна – середня А група

6. Казимирик Розалія Миколаївна – середня Б група

7. Мигирюк Володимир Володимирович – середня В група

8.Аністратенко Руслана Анатоліївна – старша А група

9.Лугова Катерина Василівна – старша Б група

10. Карп’юк Марія  Василівна – старша В група

11. Грижук Інна – старша  А група

12. Муляр Богдана Ярославівна – молодша А група

 

 

Голова БК ЗДО Лучек  Ольга Дмитрівна

Зам/голови Грижук Тетяна

Секретар  Муляр Богдана Ярославівна

 

 

ПІКЛУВАЛЬНА  РАДА  ЗДО  № 32  "СВІТОЧ"


1. Григорчук Олександр Олександрович

2. Сєхова Аліна Володимирівна

3. Кормуш Галина Порфирівна

4. Черней Руслан Георгійович

5. Репчук  Михайло Іванович

6. Норовська Таісія Вікторівна

7. Землянська  Крістіна Вікторівна

Правила  поведінки  здобувачів  освіти

в  ЗДО № 32  "Світоч" 

Правила поведінки здобувачів освіти базуються на законах України, наказах Міністерства освіти і науки України та рішеннях органів місцевого самоврядування, Статуті закладу.

Здобувачі освіти, вихованці, повинні дотримуватись таких правил:


Права  та  обов’язки  батьків  здобувачів  освіти

Стаття 55 Закону України «Про освіту». Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Батьки мають рівні права та обов’язки щодо освіти і розвитку дитини.

Батьки здобувачів освіти мають право:


Батьки здобувачів освіти зобов’язані:

 

Держава надає батькам здобувачів освіти допомогу у виконанні ними своїх обов’язків, захищає права сім’ї.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають поважати право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних і філософських переконань, а суб’єкти освітньої діяльності мають враховувати відповідні переконання під час організації та реалізації освітнього процесу, що не повинно порушувати права, свободи та законні інтереси інших учасників освітнього процесу.

Інші права та обов’язки батьків здобувачів освіти можуть встановлюватися законодавством, установчими документами закладу освіти і договором про надання освітніх послуг (за наявності).

Відповідно до статті 307 Цивільного кодексу України фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Цю згоду за малолітніх дітей надають їхні батьки.

Також відповідно до статті 32 Конституції не можна збирати, зберігати, використовувати та поширювати конфіденційну інформацію про особу без її згоди, окрім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Конфіденційною визнають інформацію: про фізичну особу доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень. Тобто без згоди батьків не можна розповсюджувати інформацію про малолітніх, якщо вона дає змогу ідентифікувати (розпізнати) особистість.


Коли  дозволи  не  потрібні

Знімання особи за допомогою фото-, кіно-, теле- чи відеоапарути допустиме лише за умови, що зйомки проводять (ст. 307 ЦК): відкрито на вулиці на зборах, конференціях, мітингах на інших заходах публічного характеру.

Тому, приміром, на відкритих заходах, що проводять у дошкільному закладі, як-от дні відкритих дверей, урочисті святкування, змагання, знімати дітей на групові фото та відео можна: без згоди батьків (але якщо при цьому немає заперечень) за обов’язкового дозволу керівника дошкільного закладу.

Також лише у випадку висвітлення питань, які становлять суспільний інтерес, дитину можна сфотографувати, зняти за допомогою кіно-, теле- чи відеоапаратури без дозволу батьків і адміністрації закладу. Однак точне визначення поняття суспільного інтересу відсутнє в чинному законодавстві. Загалом правознавці пов’язують його з інформацією, яка: свідчить про загрозу державному суверенітету та територіальній цілісності України, порушення інтересів територіальних громад і права власності народу України дає змогу здійснити обґрунтований політичний вибір гарантує обізнаність із подіями та фактами, що безпосередньо впливають на стан і характер життя людини забезпечує реалізацію конституційних прав, основоположних свобод і обов’язків запобігає правопорушенням, введенню громадськості в оману, а також шкідливим екологічним та іншим наслідкам від діяльності (бездіяльності) суб’єктів господарювання тощо.

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/1325-yakshcho-u-ditsadok-zavtali-jurnalsti

 

Положення ч. 2 ст. 32 Конституції передбачають вичерпні підстави для можливого правомірного втручання в особисте і сімейне життя людини. Такими підставами є:

– згода людини на збирання, зберігання, використання і поширення конфіденційної інформації щодо неї;

– якщо згода відсутня, то це випадки, передбачені законом, і тільки в інтересах національної безпеки, економічного добробуту і прав людини.

https://pedpresa.ua/149266-shhodo-zdijsnennya-videozjomky-ta-audiozapysiv-u-navchalnyh-zakladah.html

 

На численні звернення керівників та вихователів закладів дошкільної  щодо правомірності публікування фото та відео з дітьми на сайті закладу чи офіційних сторінках у соцмережах, надаємо  роз’яснення юриста адвокатського об’єднання «Адвокатська фірма «Єфімов та партнери» Наталії Сергійчук, яке розміщене у спеціалізованому журналі «Практика управління  дошкільним закладом»  ( №9, вересень 2018 р.).

За її твердженням з посиланням на окремі законодавчі акти  заклад вправі публікувати матеріали зйомок на сайті чи офіційних сторінках у соцмережах.


Стаття 307  Цивільного кодексу вказує наступне:


Фізособа може заборонити знімати себе лише на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку. Тому якщо запис здійснюється не на плівку, а на карту пам’яті або флешку, то завідувач чи вихователь не порушують закон.

Таким чином закон регламентує, що фізособа дає мовчазну згоду на зйомку, перебуваючи у громадських місцях, під час проведення публічних заходів.

Заклад дошкільної освіти за своїм значенням і суттю вважається громадським місцем. Враховуючи зазначене, будь-який захід, який відбувається на території закладу дошкільної освіти, є публічним. Тому зйомка учасників освітнього процесу відкрито на заняттях, під час свят, розваг, прогулянок тощо,  дозволяється без згоди осіб, які можуть потрапити в об’єктив камер.

Заклад дошкільної освіти вправі також публікувати матеріали зйомок на власному сайті чи офіційних сторінках у соцмережах.

Отже, зйомка у закладі дошкільної освіти не суперечить закону, якщо її проводять у громадському місці, відкрито та якщо вона фіксує публічний захід.

Однак законною вона буде, поки особа ( її законні представники) не заборонить себе знімати.

http://www.zhmerosvita.gov.ua/news-1120.html


Але сам факт присутності дитини у публічному місці, не означає, що батьки згодні на те, щоб дитину фотографували чи знімали на відео, отже, якщо батьки дитини, заперечують проти зйомки, то її потрібно припинити.

Немає в законодавстві і чітких вимог щодо форми, у якій може бути виражена згода, тобто це може бути як усна, так і письмова згода. Цікавим є також той факт, що даючи згоду на зйомку, батьки можуть не давати згоди на публікацію зображення власної дитини. Це питання у законодавстві не врегульоване, але особа, а в нашому випадку - батьки дитини можуть навіть попередньо висловивши згоду на зйомку, так би мовити, відкликати її.

Статтею 307 Цивільного кодексу передбачено те, що «фізична особа може вимагати припинення публічного показу цих зображень в тій частині, яка стосується її особистого життя». Щоправда витрати, пов’язані з демонтажем виставки чи запису, відшкодовуватимуться цією ж фізичною особою, тобто самими батьками в даному випадку.

З точки зору захисту приватності, важливе значення має те, чи можна ідентифікувати дитину на зображенні, яке публікується у ЗМІ, адже лише тоді воно вважатиметься персональними даними дитини. Наприклад, практика ЄСПЛ показує, що публікація розмитих зображень дітей, на яких не видно їх обличчя, не є порушенням права на повагу до приватного життя. Особливу увагу варто звернути на зйомку дітей, що використовується в рекламних цілях, адже законодавчо заборонені зображення дітей у небезпечних ситуаціях. Також заборонено фотографувати дітей, що використовують товари, призначені для повнолітніх, зокрема – дітей та зброї, навіть іграшкової тощо.

Слід зауважити, що законом передбачені випадки, коли дозвіл на зйомку та розповсюдження фотографій не потрібний. Наприклад, якщо опублікування фото дитини має на меті захистити її інтереси чи інтереси інших осіб, то згода її батьків не потрібна і таке поширення буде вважатися виправданим. Прикладом є розшук зниклих дітей, тощо.

http://ntm.net.ua/2011-01-21-12-52-23/9802-chy-mozhna-provodyty-foto-ta-video-zjomku-ditej

Шановні  батьки!

У ході освітнього процесу  може з'явитися можливість опублікувати фото, відео або творчі роботи Вашої дитини у мережі Інтернет. Це може бути твір, творча робота, зображення, фотографії  або ролики з участю дитини. Люди у всьому світі з доступом до мережі Інтернет будуть мати можливість побачити фото Вашої дитини або відео з її участю, чи фото її малюнків, аплікації, поробок із ліплення, конструювання або ручної праці.

Ми плануємо публікувати такі матеріали та документи лише з Вашого письмового дозволу. Для цього нам необхідно отримати Вашу згоду на публікацію фото та відеоматеріалів дитини а також дозвіл на публікацію її творчих робіт із зазначенням імені автора та першої літери прізвища.

Будь ласка, ознайомтеся з правилами розміщення дитячих робіт в Інтернеті та зазначте, публікацію яких документів, із Вашої точки зору, здійснювати не бажано.

Дякуємо за Ваше співробітництво!


Розміщуючи роботи Ваших дітей, або фото та відео, на яких буде Ваша дитина,  ми будемо керуватися наступними правилами:

Цей дозвіл буде дійсним до тих пір, поки Ви самі не захочете змінити цю форму і підписати новий дозвіл.

У разі виникнення проблем, пов'язаних з публікацією матеріалів в Інтернеті, Ви можете зв'язатися з вихователем своєї дитини та/або директором ЗДО Думитрюк Гретою Тодорівною.

Контактний телефон, за яким Ви можете з’ясувати питання з цього напряму освітньої діяльності, якщо такі у Вас виникнуть 54 - 25 - 20. 

 

 

Дозвіл батьків, або особи, яка є опікуном дитини, на

на публікацію фото, відео, творчих робіт дитини в інтернеті

Я, __________________________________________________________________ надаю дозвіл публікувати матеріали мого сина (доньки) ____________________________________________________________________ вихованця(ки) ________________________ групи закладу дошкільної освіти ________________________________________________________________________ ________________________________________________________________ в Інтернеті відповідно до правил, що описані вище.

Поставте відмітку в рядку з матеріалами, які, на Ваші переконання, небажані для публікації в інтернеті:

________ Ім'я дитини

________ Особисті фотографії/відео  дитини

________ Фотографії/відео  дитини (з занять та заходів ЗДО/ЗЗСО)

________ Групові фотографії з ЗДО/ЗЗСО.

Зазначте, будь ласка, контактний телефон, аби ми могли зв’язатися з Вами у випадку будь-яких нез’ясованих питань з цього напряму освітньої діяльності

_________________________________ .

Підпис одного з батьків / опікуна: ______________________

Дата: ___________________

Пам`ятка для батьків, діти яких відвідують заклади дошкільної освіти під час карантину

Шановні батьки!

У зв’язку з відкриттям закладів дошкільної освіти в умовах адаптивного карантину  прохання дотримуватись наступних правил:

1. Перш ніж привести дитину в заклад дошкільної освіти, будь ласка,  зверніть увагу на стан її здоров`я. За найменших підозр у дитини та членів усієї родини захворювань  (ГРВІ, нежить, підвищення температури тощо), необхідно звернутися до сімейного лікаря та обов’язково попередити вихователя чи медичного працівника закладу та прийняти міри самоізоляції.

2. Дотримуйтесь режиму роботи закладу: приводьте дитину до ЗДО своєчасно з 8.00 до 9.00, зберігаючи дистанцію з працівниками та іншими батьками 1,5 м. Уникайте скупчення людей.

3. Ранковий прийом дітей буде здійснюватись вихователями на території садка. Вранці та кожні чотири години протягом дня дітям буде проводитись температурний скринінг. Діти, з температурою тіла понад +37,2°С та з ознаками соматичних захворювань будуть відсторонені.

4. Батьки, або особи які їх замінюють, що супроводжують дитину на  території закладу повинні бути в захисних масках (у тому числі саморобних), так, щоб були покриті ніс та рот, відповідно до карантинних вимог. Необхідно надавати вихователеві правдиву інформацію стосовно стану здоров’я дитини та членів родини.

5. У зв’язку з правилами та умовами адаптивного карантину в закладі буде проводитись систематична дезінфекція обладнання та приміщень, а тому батькам слід надавати медичному працівнику інформацію щодо можливих алергічних реакцій у дітей на миючі, дезінфікуючі засоби та антисептики.

6. Забороняється приносити з дому іграшки, їжу, гаджети та інший матеріал (олівці, книги, тощо) окрім особистих речей: одяг, змінне взуття, паперові та вологі серветки, головний убір.

7. Надайте вихователеві свій достовірний мобільний номер телефону, або інших членів родини для зв’язку у разі виникнення непередбачуваної ситуації (погіршення стану здоров’я дитини, тощо).  

8. З метою отримання оперативної інформації про зміни в організації роботи ЗДО (режим, освітній процес тощо) щоденно переглядайте офіційний сайт закладу,  сторінку вихователя Вашої групи в Viber, де буде розміщено відповідну інформацію.

9.Зверніть увагу на обмежене перебування дитини в громадських місцях.  Це є небезпечним для її  здоров’я, навіть під час послаблення карантину.                    

 

Шановні батьки! Лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти власне здоров`я та здоров’я  дітей! Здоров`я дитини та кожної  родини  – це головне!

Вдячні за порозуміння!