Сторінка психолога


Психолог закладу Пилип Інна Петрівна

Освіта: Вища

У 2009 р. закінчила Чернівецький національний університет іменні Ю. Федьковича.

У 2019-2021р. проходила навчання по підвищенню кваліфікації у Волинському національному університеті імені Лесі Українки, де отримала свідоцтво із правом використання методу Арт-терапії в практичній роботі психолога.

Спеціальність: Практичний психолог

В своїй роботі з дітьми використовую методи: арт-терапії, казкотерапії, музикотерапії, кольоротерапії, лялькотерапії, пісочної терапії та методи інтегративної арт-терапії.


Навчальна діяльність:


Приналежність та членство в організації:


Життєве кредо: «Всі перемоги починаються з перемоги над собою», «Мети досягає той, хто її прагне».


Головне в моїй роботі - терпіння, наполегливість, творчість та завзятість!


Результат роботи - щасливі очі дітей, у яких вийшло те, що раніше не виходило!


Педагогічне кредо: «Відкрити в кожній дитині душу творця, дати їй змогу пробудитися і розквітнути». 

Графік консультацій для батьків

Вівторок: 14.00 - 16.00

Четвер: 14.00 - 16.00

Запис на консультацію: 80954382748

Адреса електронної пошти: innapylyp7@gmail.com


Графік консультацій для співробітників

Середа: 14.00 - 16.00

П’ятниця: 14.00 – 16.00





ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН ПСИХОЛОГ В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ?

Всі батьки, знають, що в будь-якому дитячому садку є штатний психолог, який проводить певну роботу з дітьми. Однак не кожен знає, що саме входить в обов'язки психолога, і яку ж роботу він повинен проводити з дітьми.

Одні батьки помилково вважають, що якщо з дитиною почав займатися психолог, то це означає, що у малюка були виявлені якісь дефекти в розвитку. На практиці ж все виглядає зовсім інакше, та й подібні помилки останнім часом стають все менш популярними.


ЧИМ  ЗАЙМАЄТЬСЯ  ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ В  ЗДО?

Поширеною помилкою є те, що психолог в дитячому садку працює тільки з дітьми. Насправді ж психолог може і повинен давати консультації батькам, зокрема консультації повинні стосуватися виховного процесу. Також крім батьків і дітей у психолога повинні консультуватися і вихователі дитячого садка. Це необхідно для коригування виховного процесу.


Консультативно-просвітницька робота

     Мета: підвищення психологічної культури вихователів і батьків, забезпечення інформацією з психологічних проблем, формування запиту на психологічні послуги.

Сьогодення ставить нові вимоги до дошкільної освіти та до кожного вихователя. Педагоги мають бути творчими особистостями, новаторами ідей, постійно підвищувати свій професійний рівень. А допомагати їм у цьому, надавати психологічну та методичну підтримку мають спільними зусиллями психологічна служба та адміністрація ЗДО.

       Індивідуальні консультації – це надання конкретної допомоги дорослим, які спілкуються з дошкільником. Задача психолога в процесі консультування полягає у наступному:

Консультації можуть бути короткостроковими (одно-двох разове відвідування психолога) або довгостроковим (психолог працює з клієнтом протягом кілька місяців з певною періодичністю). Тривалість консультацій залежить від проблеми, з якою звернувся клієнт до психолога, від бажання клієнта серйозно працювати над проблемою, об’єктивних обставин у житті клієнта чи психолога.

         Форми психологічної просвітницької роботи з формування компетенції вихователів дошкільних закладів сприяють збагаченню інтересів, духовних і професійних потреб педагогічних кадрів, дають змогу мати власну позицію щодо важливих психологічних проблем сучасності, а також є формою виявлення й узагальнення найкращого досвіду. Такі форми роботи також сприяють удосконаленню знань вихователів, єдності поглядів, вимог і дій педагогічних колективів щодо важливих проблем теорії та методики розвитку дітей дошкільного віку.

      Серед форм психологічної просвітницької роботи можна виділити: лекції, групові консультації, семінари-практикуми, тренінги, виступи на батьківських зборах тощо.


Психодіагностична робота

       Мета: психолого-педагогічне вивчення індивідуальних особливостей особистості дітей, педагогів, батьків.

У дошкільному закладі практичний психолог:

Цей напрямок здійснюється у формі планової діагностики або діагностики по запиту педагогів, батьків, адміністрації, і розглядається як важливий підготовчий етап для подальшої корекційно-розвивальної роботи.

Психодіагностичні методи, які використовує психолог ЗДО:


Корекційно-розвивальний напрямок

       Мета: систематичне цілеспрямоване використання психологом психологічних методів та засобів по створенню оптимальних можливостей та умов для повноцінного та своєчасного психічного розвитку дитини. Корекційна робота з дітьми, які віднесені до категорії групи ризику на тих або інших підставах, спрямована на специфічну допомогу цим дітям. Розвивальна робота з дітьми може здійснюватися з усіма дітьми і бути націлена на розвиток у дітей психічних процесів, різноманітних здібностей.

В умовах дошкільного закладу психолог самостійно має право працювати тільки з дітьми, відхилення в поведінці яких не є наслідком поразки центральної нервової системи або психічного захворювання.

Корекцій-розвивальна робота здійснюється у формі індивідуальних і групових занять по корекції і розвитку, а також у формі тематичних психологічних тренінгів, розроблених для дітей, що мають східні поведінкові проблеми.

Розвиваючі заняття психолога в дитячому садку

Далеко не всім дітям потрібні корекційні заняття з психологом. І тут виникає закономірне питання: а чи потрібен взагалі психолог в дитячому саду?. І відповідь буде позитивною. Адже крім роботи з дитячими проблемами, психолог також працює над розвитком дітей і це необхідно кожній дитині. Психолог виявляє найбільш актуальні для даної вікової групи напрями розвитку і працює над тим, щоб розвивати дітей. Гостра необхідність в розвиваючої роботи психолога відчувається перед початком шкільного життя.

 

       Завданням кожного вчителя є навчання дітей, а ось у психолога завдання дещо інше, і більше пов'язана з розвитком дитини. Психолог повинен простимулювати, спрямувати розвиток дитини в потрібне русло. Тобто, як бачимо, навчання дитини і робота психолога нерозривно пов'язані.

Розвиваючі заняття з дітьми можуть проводитися в абсолютно різній формі. Це можуть бути і уроки, і спеціальні ігри. Також можна влаштовувати різні прогулянки та екскурсії.

Саме психолог допомагає розкрити потенціал до навчання повністю і дає можливість дитині отримувати знання без праці. Саме психолог може зацікавити дитину навчанням, прищепити йому інтерес до всього нового.




Організаційно-методичний напрямок

       Мета: організація власної діяльності, аналіз та узагальнення її результатів, підвищення власного професіоналізму через самоосвіту.

      Цей напрямок роботи практичного психолога умовно можна розділити на три складові:

Він включає:


Практичний психолог ЗДО працює над:



Нормативно- правова документація практичного психолога