Сторінка практичного психолога

Практичний психолог:

Довга Тетяна Іванівна

Освіта:  ЧНУ ім. Ю.Федьковича "Соціальна робота"

Стаж роботи: 2 роки

Психологічний пікнік «Гармонія в сім’ї: як порозумітися з дитиною?» 14.05.2024 р.

Малюк, спостерігаючи за взаєминами батьків, вбирає в себе обстановку в сім'ї, вчиться вибудовувати зразок «дорослих» стосунків. Тому для того, щоб дитина росла щасливою і повноцінно розвивалася, їй важливо бачити щасливих маму і тата, необхідна гармонійна сім'я.

Щастя сім'ї можна побачити по тому, як ставляться один до одного її члени. Коли всім комфортно і весело, є спільні інтереси, проблеми також вирішуються загальними силами.

батьки знайомилися з  сучасним методам взаємодії з дітьми, способами підвищити самооцінку дитини і створити в родині атмосферу поваги і любові.

Під час спілкування з психологом наші матусі розширювали свій батьківський погляд на особливості дитячої поведінки, вчилися визначати істинні потреби дитини, керувати своїми емоціями, впливати на дитину легко, без негативу і насильства, бути спокійними, успішними батьками, які вміють встановлювати близькі, щирі відносини, незважаючи на зайнятість. Щиро дякуємо матусям за участь, не байдужість, зацікавленість!

#ЯкТиБуковина #ПіклуюсьПроМентальне.

Практикум "Дихальні техніки проти тривог та панічних атак" 1.02.

Тренінг для педагогів "Засвіти вогник толерантності"

Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.

Принципи рівності та недискримінації закріплені в міжнародному та національному законодавстві, згідно з якими всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. До Міжнародного дня толерантності,16 листопада в старшій групі психолог, Тетяна Довга провела  заняття "Подорож країною толерантності", де дітки вчилися бути толерантними, ввічливими, поважати та приходити на допомогу оточуючим та робити добрі справи.


Тренінг для педагогів з використанням метафоричних асоціативних карток "Моє психічне здоров"я" 

Рекомендації батькам щодо адаптації дітей до нових умов

Урахування специфіки адаптаційного періоду допомо­же не лише знайти правильний підхід до малюка, а й закласти передумо­ви для його успішної соціалізації в новому колективі. Адже, характер пережитих емоційних станів в ранньому віці залишає свій слід на успіхах і невдачах найближчого періоду шкільного життя і дорослого життя в майбутньому, оскільки емоційна пам'ять фіксує позитивний чи негативний досвід у тих уявленнях, образах та цінностях, що визначають відносини дитини зі світом.


ЩОБ ПРОЦЕС АДАПТАЦІЇ НЕ ЗАТЯГУВАВСЯ, НЕОБХІДНО:

Головною педагогічною умовою успішної адаптації дитини до дитячого садочка є єдність вимог до малюка в сім’ї та в дитсадку.


РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ЩОДО ПРАВИЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ РІДНИХ У ПЕРІОД АДАПТАЦІЇ:


ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ: ДО ДИТЯЧОГО САДКА БЕЗ СЛІЗ


ЯК СЛІД СПІЛКУВАТИСЯ З ДИТИНОЮ В ПЕРІОД АДАПТАЦІЇ


Як батькам визначити готовність дитини до дитячого садка?



 

Всеукраїнська  програма ментального здоров'я "Ти як?", ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня  його кризовості. Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного. Детальніше із програмою ознайомитися можна на: http://howareu.com