1.d osztály

Martonné Milkin Atanaszov Enikő 1.d

Martonné Milkin Atanaszov Enikő vagyok. Miskolcon végeztem óvónőképző tanulmányaimat, majd Zsámbékon a tanítóképző főiskolát. 1994 óta tanítok, Diósdon immár 15 éve.

Iskolaotthonos rendszerben tanítunk, tanító társammal elosztva a tantárgyakat.

Fő tantárgyam a magyar nyelv. Mivel honismereti szakkollégiummal is rendelkezem, ezért a magyar órákba becsempészem a történelmi, ill. néprajzi háttérinformációkat. Fontosnak tarom, hogy megismerjék elődeik életét, népünk gyökerét.

Törekszem az integrált tantárgytanításra, azaz magyar órákon rendszeresen előkerülnek a természetismeret tantárgyhoz kapcsolódó anyagok, érdekességek.



Változatos módszerekkel igyekszem a gyerekek érdeklődését felkelteni az adott témák iránt. Rengeteg rejtvényt, dobble, memória- és egyéb játékot viszek az órákra. Híve vagyok a játszva tanulásnak. Szeretem gondolkodásra, elgondolkodásra sarkallni a gyerekeket.

Naponta dolgozunk interaktív, „okos” táblán. Tanóráimhoz napi rendszerességgel szerkesztek, gyakran saját magam készítette illusztrációval interaktív tananyagokat. Mivel a gyerekek nagyon kedvelik a digitális formában zajló tanulást, ezért 4. év végére számos gyerek örömmel tart önállóan, saját maguk által készített digitális prezentációval kiselőadást.

Ahhoz, hogy a gyerekek minél változatosabban tanulhassanak, gyakran választom a kooperatív tanulás lehetőségét, így első osztály 2. félévétől négyes csoportokban, páros- A közös óráknál azonban szívesen fogok a csoportban tanulás módszeréhez nyúlni.


Az évek során azt tapasztaltam, hogy rendkívül jótékony hatású ez: kialakul a reális önértékelés, megtanulják kifejezni véleményüket szép beszédben, megtanulnak egymásra figyelni, együtt dolgozni, egymást segíteni. Így sikeresebb és örömtelibb a tanulás a szürke hétköznapokon is.

Olvasni, írni az OFI-s újgenerációs tankönyvcsaládból tanulunk, analizáló- szintetizáló módszerrel. Ez a módszer lehetőséget ad a folyamatos olvasás, szókincsbővítés, szövegalkotás elsajátítására, a változatos tanulási technikák megtanulására.

Fontosnak tartom szem előtt tartani, hogy az iskolába lépő gyermek még csak óvodás, és lassan válik iskolássá. Számára nagyon fontos az érzelmi biztonság, az elfogadás, a türelem, a dicséret, a szeretet, valamint a közösség, amelybe kerül.

Néha természetesen előfordulhatnak nehéz pillanatok, napok, de csak együtt, közösen érhetünk el eredményeket. Akkor dolgozunk a leghatékonyabban, ha hárman - gyermek, szülő, tanító - összefogunk. Ebben a munkában számítok a kedves szülők együttműködésére.