Elsősök beiratkozása 2021

Köszöntjük a jövendő szülőket gyermekük beiratkozásával kapcsolatosan.


Először az iskolánkat szeretnénk bemutatni. Az oldalainkon lehetőségük lesz a tanítókkal is megismerkedni.

Az iskola bemutatása

Itt tekintheti meg a negyedikes évfolyam által készített ünnepi műsort nemzeti ünnepünk alkalmából.

Frissítés 2021.03.26.

Kedves Jövendő Elsős Szülők! Az e-beiratkozás 2021.04.10-én fog kezdődni, ekkor nyílik meg az internetes felület, április 16-án bezár. A honlapunkon meg fog jelenni egy elérhetőség, amelyen keresztül be fognak tudni lépni a KRÉTA-rendszerbe és ott el tudják végezni a beiratkozást. A kötelező dokumentumokat fel tudják tölteni, a gyermekről ki tudják tölteni az adatlapot. Nem ajánlatos a személyes beiratkozás, csak azok számára lehetséges, akik nem rendelkeznek informatikai háttérrel, csak április 15-én vagy 16-án.

A német nemzetiségi nyilatkozatokat is le fogják tudni tölteni a honlapról.

Kérem, hogy a beiratkozáskor ne jelöljenek még tanító néniket, mert 5 osztály esetén be fogom mutatni az 5. tanító nénit és annak tudatában szeretnénk az osztályba sorolást elvégezni. Külön fogunk kérdőívet küldeni április 16 után arról, kit választanának!

Köszönettel:

Leszák Ferenc


Köszöntjük a jövendő elsősöket szüleikkel együtt!

Iskolai tájékoztató 2021

Igazgató: Leszák Ferenc, alsós igazgató-helyettes: Kőhídi Tamás, felsős igazgató-helyettes: Firginé Vaizer Edina, zeneiskolai igazgató-helyettes: Balogh Beáta. Iskolatitkár: Ispán Ágnes

Elérhetőségek: www.diosdisuli.hu, iskolai életről híreket találhatnak itt is: https://www.facebook.com/groups/diosdieotvos/ email: eotvos.diosd@gmail.com. Tel: 06 23 381 041, 06 30 524 4803

Bemutatom a várható tanító néniket. A jövendő alsós tanítók párban:

1. a - osztály napközivel: Hoffmanné Zsolnay Noémi, Földvári Dóra Bemutatkozó itt

1. b - Dr. Kovács Csabáné bemutatkozó itt

1. c - Balogh Gyuláné, Boros Anikó Bemutatkozó itt

1. d Martonné Milkin Atanaszov Enikő, Szabó Anett Bemutatkozó itt

Az ötödik osztály a jelentkezők létszámától függ, adott esetben meg fogjuk szervezni. Bemutatkozó itt

Az elsősök a Petőfi Sándor utcában lesznek, egy osztály akkor kerül át a Gárdonyi utcába, ha öt osztály lesz. A tanítóik mostani termeiben lesznek.

Az elsősök beiskolázásának fontos kérdései

Olvasssa el a tankerület hirdetményét a beiratkozásról! Itt

A beiratkozás április 15-én, április 16-án lesz.

A beiratkozás az új, veszélyhelyzeti módon fog történni, amiről külön adunk tájékoztatást. Előző hetekben előkészítő jelleggel iskolakóstolgató foglalkozásokat szoktunk szervezni. ezek elmaradnak az idén nagy valószínűséggel. Négy első osztályt tervezünk. Nagyfelmenő rendszerben dolgozunk, ami azt jelenti, hogy negyedikig viszik az osztályfőnökök osztályaikat. Mind a négy osztályunknak meg lesznek az irányultságai, tehát azok a területek, amelyeket kicsit elmélyültebben művelnek az osztályok. Az osztályaink fele iskolaotthonos lesz, tehát kettő. Amennyiben az 1. c osztályban túljelentkezés lesz a német nemzetiségi oktatásra, az 1. d osztály a tartalék. Akkor tudjuk megszervezni két osztályban, ha kétosztálynyi németes gyermek összegyűlik. Az elsősök közül négy osztály a Petőfi Sándor utca 40. szám alatti kis iskolában lesz.

Az osztályokat a szülői kérések és pedagógiai szempontok szerint fogjuk kialakítani. Az osztályba sorolás igazgatói jogkör a jogszabályok szerint. A szülői választást felírjuk a beiratkozáskor, kérjük, A és B kérésen gondolkodjanak! Az osztályok névsorát és a határozatot közzétesszük illetve átadjuk az óvodák segítségével. Az iskola beiskolázási körzete Diósd Város, Diósdról tudjuk felvenni a tanköteles tanulókat.

Az esetleges ötödik osztályunk megszervezése a beiratkozás után fog kiderülni, ehhez tankerületi engedély is szükséges. A többlet osztály tanítóit is be fogjuk mutatni elősegítve a választást.

Beiskolázási körzetünk Diósd város közigazgatási körzete. A KÖRZETEN KÍVÜLIEKRE VONATKOZÓ SZABÁLYOK

Milyen iratok szükségesek a beiratkozáshoz? (A jelenlegi helyzetben lehet, hogy egyszerűbb lesz) (Tavaly a KRÉTA-rendszerben történt) A szükséges nyomtatványok ott fognak megjelenni várhatóan március végén.)

Adatlap kitöltése

- a gyermek személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolványt

- a gyermek TAJ kártyája

- Születési anyakönyvi kivonat

Nyilatkozatokat kell, illetve lehet tenni:

- életvitelszerű tartózkodásról, (kötelező)

- német nemzetiséghez tartozás – alapvetően a felvétel feltétele, ugyanis kötelező felvenni azt, aki e nemzetiséghez tartozónak vallja magát.

- szülői felügyeletről, kérünk kitölteni egy adatlapot is, ennek kitöltése önkéntes

Az új helyzetben ezekről külön tájékoztatást fogunk adni!

Az iskola bemutatása

Iskolánk hagyományos nyolc osztályos általános iskola. Évfolyamonként 4-5 osztályunk van az alsóban és 4 a felső tagozatban, összesen 35 osztály, délutánonként a pedagógusok 21 délutános csoportban tartanak foglalkozásokat, napközis, iskolaotthonos illetve tanulószobai formában. Összesen 905 körüli a tanulólétszámunk. A gyerekek nevelését, oktatását 89 pedagógusi álláshellyel látjuk el, összesen több mint 100 munkatársunk van. A nevelési-oktatási munkát pedagógiai asszisztensek, pszichológus, logopédus, gyógypedagógusok, fejlesztő pedagógus segíti.

Fenntartás és üzemeltetés

Az iskola fenntartója az Érdi Tankerületi Központ. Az étkezés a városhoz tartozik, a polgármesteri hivatal ügyintézője intézi az ezzel kapcsolatos teendőket. Menzakártya rendszer van, választható menüvel. A rendelés a menza-rendszerben történik. Első alkalommal majd a kijelölt időpontban a polgármesteri hivatal ügyintézőjével személyesen kell az adatokat egyeztetni. Az ételt a Junior Gyermekétkeztetési Vállalat biztosítja Diósd Városával kötött szerződés alapján. Mindkét épületünkben van ebédlő.

Statisztika és fejlesztések

Az iskola folyamatosan fejlődik. A tanulólétszám rohamosan emelkedik, ezt követni kell az épületnek is. Az Önkormányzat és az állam jóvoltából 2015. áprilisában adtuk át az új szárnyat, két nagy és egy kisebb tanteremmel, korszerű megoldásokkal, pl. mozgássérült lifttel, megoldódott az is, hogy fedett helyen tudjanak átmenni az ebédlőbe a gyerekek. 2014 januárjában lett készen az ebédlő bővítése, több 10 milliós költséggel. 2017-ben kaptunk új épületet a Petőfi Sándor utca 40-ben, amit gyorsan kinőttünk.

Iskolánk bekerült a kormányzati fejlesztési programba, amely azt jelenti, hogy 8 tantermes bővítést kapunk a hozzátartozó termekkel együtt. Lesznek zene termek, koncertterem új tornaterem, szaktantermek is. Várható befejezése: 2023/24-es tanév.

Az új iskola, a Petőfi utca 40-ben reményeink szerint épülni fog új tornacsarnok, a kézilabda egyesület, Diósd városa és a tankerület együttműködésének eredményeként.

A német nemzetiségi oktatást 2014/2015-ös tanévben vezettük be, már a 6. évfolyamon tart. A város sváb hagyományait is ápoljuk, és eleget teszünk az idegen nyelv korai kezdésének szülői igényének. A németet nyelvoktató típusúan oktatjuk, heti 6 órában, ez az időkeret tartalmazza a néphagyományok, a sváb és német kultúra megismerését is. Azt a tanulót tudjuk felvenni ide, akinek szülei német nemzetiséginek vallják magukat.

Művészeti iskola is lettünk 2015-ben, konkrétan zeneiskola. Zongora, hegedű, fúvósok, fuvola, gitár, citera, klarinét, népi ének dob tanszakok működnek az előképzővel, szolfézs órákkal. Beiratkozás májusban lesz.(ez változhat a veszélyhelyzettől függően). A jelentkezők meghallgatáson vesznek részt. Kérjük, figyeljék a honlapot és az óvodai plakátokat!

Felső tagozatban az emelt óraszámú rendszert vezettünk, ami azt jelenti, hogy matematika, német, angol területeken biztosítunk intenzív képzést azon gyerekek számára, akik képesek erre. Ugyanakkor jobb lehetőséget kapnak egyes területeken a lassabban haladók is.

Az oktatási rendszer átalakításával több új elem is beépül az oktatásba. Ilyen az egész napos iskola. Azt jelenti, hogy a gyerekeknek minden nap 16 óráig kötelező az iskola. Gyakorlatilag alsóban a napközi (amit egyéb foglalkozásoknak nevezünk) tölti be ezt a szerepet, az iskolaotthonnal együtt. A kettő között az a különbség, hogy iskola otthonban vannak rendes tanórák is délután, tehát nem egyszerű a hiányzások elszámolása. Az igazgató szülői kérésre felmentést adhat az egész nap alól, amennyiben a szülő vállalja és biztosítja a gyermek felügyeletét, délutáni foglalkoztatását,

A hittanról

Iskolánkban az erkölcstan mellett a Katolikus, Református, Pünkösdi, Hitgyülekezet és MAZSIHISZ egyházak hirdettek hittanos lehetőséget jelentkezések esetén. Fontos tudni azt, hogy a választott felekezetet év közben nem lehet megváltoztatni, csak egy év után, minden évben áprilisban, májusban, a megadott dátumok szerint.

Mindennapos testnevelés

A mindennapos testnevelés szintén működik. Kiváltható tánccal illetve a sportoló gyerekek egyesületi tevékenységével heti két óra. Nagy szerencsénk van a tornacsarnokkal, ugyanis a nagy helyigényű tevékenységet akár 3 részre bontva is tudja szolgálni. Úszásra szülői összefogással van lehetőség, valamint a 4. évfolyamon tankerületi szervezésben vehetnek részt a tanulók oktatásban térítés nélkül. A járvány miatt ez is szünetel.

Az iskolaotthon

Az iskolaotthonos nevelés az egész napos nevelés egyik formája, amelyben a tanulók életkori sajátosságait, fáradságát is figyelembe véve, a nap egészére (8.00 – 16.00) elosztva váltják egymást a tanítási órák, a tanulási képességekhez igazított tanórákra való felkészülés, a regenerálódást szolgáló szabadidős programok. Tehát délután is vannak órák. A tanításon kívüli tevékenységekre az „egyéb foglalkozások” ideje alatt vagy 16 óra után van lehetőség.

Idegen nyelvek

Az idegen nyelvek tanítása a 3. évfolyamban kezdődik tanrend szerint. Első és második évfolyamban megpróbáljuk választható alapon megszervezni a nem németeseknek az angolt.

Iskolai tevékenységrendszer

Színes tevékenységrendszer

Általában el lehet mondani az alsó tagozatról, hogy nagyon színes, sokrétű tevékenységrendszert biztosít a tanórákon kívül is. A tanítók előszeretettel szerveznek tanórán kívüli programokat, gyakori a színház, a szülőkkel családi programok, úszás, kirándulások, a népi kézműves, tánc és sok más tevékenység. Szeretnénk elterjeszteni a sakkot.

Iskolai rendezvénynek, nemzetközi kapcsolatok

Az iskola tevékenység-rendszerében vannak nagy iskolai közös programok is: névadó napja, elsőssé avatás, karácsonyi koncert, farsangok, iskolagála, szülői bálok, zeneiskolai koncertek, nemzeti ünnepek. Tevékenyen részt veszünk a város életében is, pl. ünnepélyeken adjuk a műsort, segítünk az idősek világnapján és más rendezvényeken. Nemzetközi programokban veszünk részt, tanárok, diákok egyaránt,. Testvériskolánk van Romániában, Nagyváradon, testvérvárosi kapcsolat Németországban, Kárpátalján és Romániában, ahol évente vendégül látják diákjainkat, Lengyelországba utazhatnak a gyerekek csere alapon, és még Székelyföldön is van testvérvárosi kapcsolat. Folyamatosan sikeresek az ERASMUS pályázataink, több európai, iskolák közötti programban veszünk részt.

Sport

Sokrétű a sporttevékenység, a tornacsarnok ad helyet ennek, a. dzsúdó, kosárlabda, kézilabda, labdarúgás a legnépszerűbbek. Különböző táncok, más foglalkozások vannak, amelyeket külsős egyesületek tartanak. Több osztályunknak vannak tánc foglalkozásai testnevelés órák terhére. A Pesovár Ferenc Művészeti Iskola kihelyezett tagozat biztosítja iskolás gyerekeink számára a néptánc oktatását. A városi Művelődési Ház is gyakran szervez programokat:. Külsősök is sok foglalkozást tartanak: angol, színjátszás stb. Mondhatom, az iskola reggeltől estig tele van mindenféle tevékenységgel..

Szülői céges támogatás eredményeként műanyag borítású kosárlabda pályát avathattunk 2018 őszén.

Fejlesztések:

Iskolánk bekerült a kormányzati fejlesztési programba, amely azt jelenti, hogy 8 tantermes bővítést kapunk a hozzátartozó termekkel együtt. Lesznek zene termek, koncertteremúj tornaterem, szaktantermek is. Várható befejezése: 2023/24-as tanév.

Az új iskola, a Petőfi utca 40-ben reményeink szerint kap új tornacsarnokot a kézilabda egyesület, Diósd városa és a tankerület együttműködésének eredményeként.

Alapítvány (Adószám: 18025613-1-13)

Kérjük, támogassák az iskola alapítványát. A Juglans Regia Alapítvány fő bevételi forrása az 1%-os adó, amelyet fel lehet ajánlani számára. Ugyanakkor szívesen fogad az Alapítvány adományokat ezen kívül is, erre jó alkalom például az Alapítványi bál, amelyet felnőtt bálként megrendezve hagyománnyá fogunk tenni. Az alapítvány fő célja az iskolai feltételek javítása, azon belül is az kiemelt terve az udvarok fejlesztése. Nagyon előtérbe került az utóbbi években az udvarok fejlesztése, amelyek megvalósítására óriási szülői összefogás valósult meg. Csatlakozzon Ön is!

2021. február

Köszönjük figyelmüket! Leszák Ferenc igazgató