1.c osztály

Márti néni

balogh gyuláné, márti néni


Szeretettel köszöntöm a jövendő elsősöket! (Márti néni)

Most kezdem 10. évem ebben az iskolában. Korábban Érden, illetve egy alapítványnál tanítottam.

Az osztályunk iskolaotthonos rendszerben indul, én magyar nyelv és irodalmat, rajzot és technikát fogok tanítani. Anikóval 2 éve dolgozunk együtt. Nagyon jó a kapcsolat, jól tudunk együttműködni.

Az iskolaotthonos rendszert egyik kolléganőmmel dolgoztuk ki és vezettük be Diósdon 8 évvel ezelőtt. Nagyon szeretem, mert van alkalmam tanítani is, de jut idő a közös játékra, beszélgetésre a napközi részben. A házi feladatot sokszor velem oldják meg a gyerekek, így látom, hol vannak még nehézségek. A kicsi gyerekeknek nem tanulással telik az egész délelőtt, hanem el tudjuk osztani egész napra, tudnak hosszabban játszani ebéd előtt is. Azt tapasztaltam, egy nagyobb szabadidős játék után sokkal terhelhetőbbek!




Márti és Ankó nénik

Mottóm: minden, amit helyettem teszel, azt tőlem veszed el. Ez azt jelenti, hogy felfedezve tanítom a gyerekeket. Alkalmazom az élménypedagógiát, aminek a lényege, hogy a csoport kap egy feladatot, de ennek megoldására nekik kell rájönni, végrehajtják, majd utána feldolgozzuk a tapasztalatot, és azt kivetítjük más területre is. A Kett-pedagógia (padlókép) segítségével kreatívan fejezik ki a gyerekek gondolataikat, érzéseiket. Tanítottam felső tagozatban tanulási módszertant (Tanulni jó), a módszereket az osztályommal is megismertetem, alkalmazom. Informatika műveltségi területen végeztem, így szívesen készítek az órákra ppt-ket, szabaduló szobákat, játékos feladatokat. Manapság ez jobban motiválja a gyerekeket. (Ha már számítástechnika: a szülőket e-mailen kívül blogban is tájékoztatom az osztályban történtekről.) A gyerekekkel sokszor projektekben dolgozunk, tantárgyi koncentrációval egy-egy témát több oldalról körbejárunk. Kapcsolódni szoktunk iskolai és országos projektekhez is (Pénz7, Fenntarthatósági hét stb.). És bármi élményt bevetek, ami által tanulhatnak a gyerekek (sütünk, szőlőt préselünk, kiszebábut égetünk stb.).



Márti néni és osztálya

Alsó tagozatban nagyon fontosnak tartom a készségtárgyakat. Nemcsak az esztétikai nevelés miatt, de fejleszti a manuális képességet, a fantáziát, a megfigyelőképességet, a vizuális memóriát, az önállóságot stb. Igyekszem, hogy minél több technikát megismerjenek a gyerekek. Több ágban otthon vagyok, kedvenc szabadidős tevékenységem, így a gyerekek a szokásos technikák mellett pl. agyagoznak, kerámiát festenek, üvegékszert készítenek stb. Sok technika kipróbálására ad lehetőségeket, hogy 2. osztálytól táborba is viszem a gyerekeket, ami segíti a szorosabb közösség kialakítását. Közben szerepet kap a hagyományaink ismerete és szeretete. 3. osztályban a napközis időmben szoktam külön időt szakítani a hagyományőrzésre.

Várjuk olyan gyerekek jelentkezését, akik az iskolában nemcsak elütni szeretnék az időt, hanem nyitottak, érdeklődők, szívesen felfedezik a sok csodát, amit tartogatunk nekik.