7 клас

Мої уроки в 4 кроки

Вчитель: КОЗІЙЧУК ВАЛЕНТИНА ВАЛЕРІЇВНА

Гармонія, контраст і виразність у графічному дизайні

Опрацюйте інформацію до уроку

Слово «дизайн» буквально перекладається як «творчий задум», «намір», «план», «проект», «креслення», «конструкція». Відтак дизайнер – людина, яка вміє планувати, конструювати, креслити. Це слово стало міжнародним терміном і позначає художньо-конструкторську, проектно-творчу діяльність та її результати. 

 Дизайн – ( англ. design) – задум, план, ціль, намір, творчий задум, проект і креслення, розрахунок, конструкція, ескіз, малюнок, узор, композиція, мистецтво композиції, витвір мистецтва. 

 На відміну від образотворчого мистецтва, спрямованого на формування внутрішнього світу людини, її духовних цінностей, дизайн зорієнтований на організацію та перетворення людиною навколишнього середовища, відповідно до своїх естетичних потреб та уявлень. 

Існують такі основні види дизайнерської діяльності: промисловий дизайн, дизайн середовища, графічний дизайн, арт-дизайн. 

 Промисловий дизайн спрямований на розроблення промислових об’єктів та виробів, формування гармонійного, естетично повноцінного середовища виробничої діяльності людини. 

 Дизайн середовища зорієнтований на розроблення предметного простору задля його естетичної організації, створення гармонійного середовища життєдіяльності людини з метою задоволення практичних та естетичних потреб.

 Арт-дизайн - дизайн, заснований на принципах чистого (високого) мистецтва, що передбачає створення нестандартних за формою, несподіваних за кольором і світлом композицій, інколи екзотичних образів, в яких зазвичай змішуються різні художні манери. 

 Графічний дизайн спрямований на візуалізацію інформації, створення графічних знакових систем для оформлення журналів, телепередач, сайтів та графічних елементів для промислових виробів (етикеток, логотипів, емблем тощо). 

  Нині складно віднайти сфери існування людини, де б не був задіяний графічний дизайн – найдавніший і один із найпоширеніших видів художнього проектування. Все, що оточує нас у повсякденні, навіть у мережі Інтернет, включає результати роботи дизайнерів-графіків. Різноманітні носії інформації – книги, журнали, газети, постери, банери, біг-борди, дорожні та товарні знаки, різні типи упакування тощо оточують нас буквально на кожному кроці. 

 Графічний дизайн − являє собою специфічну галузь художньо-проектної діяльності, яка спрямована на створення візуальних повідомлень, які розповсюджуються за допомогою засобів масової комунікації. Ця галузь дизайну порівняно молода, офіційною датою її народження прийнято вважати 1964 рік, коли відбувся Перший конгрес Міжнародного товариства організацій графічного дизайну. 

 Художник який спеціалізується на оформленні навколишнього світу засобами графіки називають графічним дизайнером, який працює з вивісками, плакатами, емблемами, рекламними щитами, фірмовими знаками, які ми бачимо на кожному кроці. 

 «Фірмовий» або «корпоративний» стиль розуміється як набір словесних і візуальних засобів, що забезпечують сприйняття споживачами інформації, товарів і послуг певної фірми чи торгової марки.

 Фірмовий стиль може включати в себе кілька сот елементів, але, як правило, в основні його складові: емблема (торговельний знак), шрифтовий напис (логотип), набір кольорів, рекламний девіз (гасло, слоган), фірмовий герой чи персонаж, бренд-бук, фірмовий одяг (дрес-код). 

 Фірмовий знак – яскравий образ, за яким певний стиль відразу впізнається глядачем, адже він втілює головну ідею стилю і розміщується на офісній документації, рекламній і сувенірній продукції (прапорці, ручки, чашки, календарі, пакети тощо), на веб-сайті, на будівлях представництв компанії. 

 Відомі у всьому світі бренди ми впізнаємо одразу по фірмовому знаку і логотипу, як наприклад, найбільшу корпорацію з інформативних технологій Apple, яка виробляє комп’ютери,програвачі, смартфорни, планшети тощо, за лаконічною картинкою «надкушеного яблука». 

 Умовне позначення певного поняття чи ідеї за допомогою зображення називається емблема. Зображення може містити в собі різноманітні графічні елементи, часом досить складні. Емблема має бути чіткою і контрастною у графічному вирішенні, щоб її можна було легко розпізнавати. Важливою ознакою емблеми є її рекламна здатність – виразність, лаконічність, естетичність, оригінальність.

Емблемами завжди вписують в яку-небудь геометричну основу або їх поєднання

 Емблеми можуть бути плоскими і рельєфними. Текст емблеми повинен бути коротким і простим, повідомляти про головне.

                                                     

 Колірне співвідношення слід виконувати обмеженою кількістю фарб, які б добре сполучалися. Колірне перевантаження сприяє створенню некрасивих і пишномовних емблем. Кількісно кольорів використовується не більше чотирьох. 

Практична діяльність уроку 

 Уявіть собі, що ви отримали замовлення як художник – дизайнер створити емблему навчальних кабінетів своєї школи: мистецтва, фізики, математики, праці тощо. 

 Врахуйте наступне, що 80% інформації сприймається очима людини, тому дизайн повинен бути яскравим, неординарним, що змусить зупинитись та прочитати.

Інструктаж поетапності виконання практичного завдання. 

 Подумайте, які атрибути шкільних предметів доцільно обрати в якості елементів для створення композиції емблеми. 

 Гранично спростіть зображення обраних елементів композиції; пам’ятаючи, що емблема, як умовний знак, має бути виразною та надзвичайно ясною, без дрібниць, щоб добре сприйматися на відстані. 

 Скомпонуйте стилізовані елементи зображення на обраному форматі, оберіть оригінальне кольорове рішення 

Приклади емблем

Виконану роботу надішліть на електронну адресу vkoziychuk@gmail.com до 20.01.2020 р.


 ТЕМА. Монограма - це літери, що говорять про тебе

Крок 1. 

Звертаємось до підручника  7 клас, стор. 150-155 

Крок 2. 

Перегляньте відеоролик як натхнення для творчості  

Крок 3. 

Творче завдання. Створення власної монограми

Крок 4. 

Сфотографуйте виконану роботу та надішліть мені на вайбер або електронну адресу vkoziychuk@gmail.com

ТЕМА. Сучасний дизайн та імідж людини. Мистецтво вибору зачіски.

Крок 1. 

Звертаємось до підручника  7 клас. Тема. Сучасний дизайн та імідж людини gdz4you.com/pidruchnyky/7-klas/obrazotvorche-mystectvo/si-fedun-ov-chornyj-navchalna-knyga-bogdan-2015-rik-23207/ 

Крок 2. 

Виконайте тест по темі "Дизайн".

Перейдіть за посиланням join.naurok.ua , впишіть ваше прізвище та ім'я та введіть код доступу 321202 

Крок 3.

Перегляньте відео 

Творче завдання: створіть ескіз дизайну зачіски

Крок 4. 

Сфотографуйте виконану роботу та надішліть мені на вайбер або електронну пошту vkoziychuk@gmail.com

Стиль у сучасній моді. Традиційні українські мотиви.

Стиль в мистецтві. Стиль в житті. Основні стилі сучасного світу: класичний, романтичний, спортивний та фольклорний (фольк стиль),  стиль casual, діловий, морський, стиль преппі їх особливості та різновиди.

Крок 1.

Робота з підручником.

ст.166-175

Крок 2. Опрацюй презентацію!

Запам'ятай! (щоб прочитати, натискай на стрілочку справа, відкриється текст)

Крок 3. Виконай вправу

Зображення активне. Натискай на "ок", а потім двічі на квадратик з червоними рисочками в верхньому правому куті. Вписуй назви стилів!


ТЕМА. Створюємо власний імідж

ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ: з допомою виражальних засобів, притаманних для мистецтва дизайну, відобразіть своє бачення образу сучасного підлітка

Сфотографуй виконану роботу та надішли мені на вайбер або електронну пошту vkoziychuk@gmail.com  

ТЕМА. Дизайн інтер'єру. Виготовлення Великодніх композицій для оздоблення інтер'єру.

Крок 1.

Опрацюй презентацію! Прокрути вниз, знайди презентацію, натискай "наступний слайд", зможеш переглянути не переходячи на інший сайт

Крок 2. 

Творче завдання (на вибір)

Приклади композицій

 Крок 3. Готову роботу надішли мені  на пошту vkoziychuk@gmail.com  або у вайбер

ТЕМА. Ландшафтний дизайн як засіб організації середовища

Перегляньте презентацію!

А тут відео - ІДЕЇ ДЛЯ ТВОРЧОСТІ! 

Перегляньте та визначтесь із зображенням для практичної роботи!

ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ

Створення ескізу ландшафтного дизайну на тему "ПАРК МОЄЇ МРІЇ"

Чекаю на ваші роботи . Надсилайте мені за вказаними раніше адресами


ТЕМА. Країна фестивалів




Фестиваль (фр. festival - свято, лат. festivus — святковий, веселий) — масове святкове дійство, що включає огляд чи демонстрацію досягнень у певних видах мистецтва (музика, театр, кіно, естрада); вид подієвих туристичних ресурсів. Спочатку виникли музичні фестивалі (Велика Британія, поч. XVIII ст.); міжнародні фестивалі набули поширення у ХХ ст.

За охопленням учасників розрізняють фестивалі:


Фекстиваль "Країна Мрій" (Україна)

Фестиваль Холі 

(Холі, або фестиваль кольорів — популярний індуїстський фестиваль весни. 

Практичне завдання. Розробіть дизайн макету головної нагороди фестивалю кубку 

Зверніть увагу на приклади зображень кубків. Роботу подати до 14.05.2020 р.

 ТЕМА. Футуристичний дизайн - погляд у майбутнє

Опрацюйте інформацію на слайдах, натискайте  стрілочку вправо

На ваші роботи чекаю