Візитні картки землян.

Антропоморфний орнамент

Мета:розповісти учням, навіщо потрібні візитні картки, коли вони були вперше створені, дати поняття про петрогліфи та антропоморфний орнамент, вчити створювати візитні картки для членів космічної експедиції із застосуванням антропоморфного орнаменту; розвивати образотворчі вміння та навички, пригадати правила техніки безпеки під час користування ножицями, формувати просторове мислення, виховувати естетичні смаки.

А чи знаєте ви, коли вперше використали візитну картку, та для чого вона необхідна?


Інформація для сприймання.

Візитні картки відомі з найдавніших часів і побутували задовго до винайдення друкованого письма. Походять вони з Далекого Сходу — там їх виписували від руки тушшю на шовку або на якісному рисовому папері. З часом візитні картки стали популярними у багатьох країнах, проте використовувалися лише поважними особами: дипломатами, урядовцями. Ціннішими вважалися картки, що були виготовлені від руки.

Сьогодні візитні картки увійшли в ділове життя як невід’ємний атрибут людського спілкування. Візитна картка стає багатофункціональною: нею можна привітати зі святом, передати подяку, надіслати у відповідь, познайомитися. З візитною карткою надсилають сувеніри, квіти тощо. Візитна картка друкується на тонкому картоні. Зазвичай її розмір 5×9 см, проте в особливих випадках може бути і більшим.Візитна картка – найпоширеніший і зручний спосіб повідомляти необхідну інформацію про себе. Вона стала необхідною частиною суспільної культури і має свою історію.

Прабатьками візитних карток були шкіряні та глиняні бирки з іменами і координатами купців і ремісників. У Стародавньому Китаї чиновники зобов’язані були мати при собі червоні картки. Вони були прості в оформленні – тільки ім’я, прізвище та займана посада.

Для чого використовувати візитні картки? (відповіді учнів)

З плином часу візитні картки не втратили свого значення, а навіть набули нові функції. Тим самим ще міцніше закріпившись в нашому житті. Візитні картки є в кожній організації, у більшості працюючих людей.

Робота з підручником (стр. 146) порівняння елементів оформлення на візитних картках.

Із чого ми можемо дізнатися про життя та побут наших пращурів. (відповіді учнів). Отже зображення, які передають життя та побут – називаються петрогліфами.Люди за допомогою знаків, зображували своє життя.

Орнамент у якому зображене стилізоване зображення людини, називається – антропоморфним. Давайте з вами розглянемо антропоморфний орнамент у декоративно-прикладному мистецтві. (стр. 148-149)

Давайте з вами розглянемо піктограми художників: К. Петченко, П. Артура, М. Мартинової.

Практична робота учнів.

Сьогодні ви маєте створити ескіз візитної картки, із застосуванням антропоморфного орнаменту. Не забудьте , якого розміру має бути ваша візитна картка.(пригадати правила техніки безпеки під час користування ножицями)

А розпочнемо ми нашу роботу із виконання ескізу стилізації людини (учитель показує,як виконується це завдання. Якщо в учнів виникають затруднення, то допомагає їм.)

Тоді учні придумують, як буде виглядати їхня візитна картка, учитель нагадує, що картки мають бути однаковими, тільки прізвище, ім’я та посада учасника експедиції будуть різними.