Історія

Вперше дошкільний заклад «Чебурашка» прийняв малюків 10 жовтня 1978 року.

Збудував його Глухівський завод «Електропанель» для дітей своїх працівників.

Майже 20 років очолювала роботу колективу Веретенник Валентина Василівна. Досвідчений педагог, вмілий організатор, людина творча, безмежно віддана своїй справі. Саме вона заклала «фундамент» тих традицій та напрямків в роботі з дітьми, завдяки яким дошкільний заклад «Чебурашка» відомий не тільки в нашому місті, а й далеко за його межами.

Протягом свого існування, дошкільний заклад неодноразово змінював своє підпорядкування:

З серпня 1990 року по червень 1996 року став відомчим садочком Глухівського м’ясокомбінату.

З червня 1996 по серпень 2000 року дошкільний заклад перейшов у підпорядкування відділу освіти Глухівської міської ради, був об’єднаний з дошкільним закладом №1 і отримав назву Глухівський дошкільний заклад №1 «Чебурашка».

З вересня 2000 року по грудень 2005 року заклад входив до складу НВО №1: дошкільний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступеня-колегіум.

З січня 2006 року дошкільний заклад існує як самостійна установа і має назву Глухівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Чебурашка» Глухівської міської ради Сумської області.

Глухівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Чебурашка» є закладом загального розвитку, який забезпечує здобуття дошкільної освіти дітьми віком від 2 до 6-7 років; створює умови для реалізації власного «Я» кожної дитини, розвитку її здібностей і задатків, становлення життєвої компетентності.

Сьогодні в дошкільному закладі працює 6 груп, в яких виховується 122 дитини. Разом з ними чарівний період дитинства «проживають» 14 педагогів: завідувач, вихователь-методист, 10 вихователів, музичний керівник, практичний психолог. Всі педагогічні працівники мають вищу педагогічну освіту.


Колектив, очолюваний Іриною Іванівною, – це колектив професіоналів, який завжди відкритий для плідної творчої праці, готовий швидко реагувати на зміни, які відбуваються в дошкільній освіті, упроваджувати інноваційні технології, ділитися своїми надбаннями та педагогічним досвідом.

З вересня 2004 року по травень 2006 року на базі дошкільного закладу проходила апробація Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

З вересня 2016 року по травень 2019 року відбувалося впровадження в освітній процес закладу основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку за нідерландським освітнім проектом «Афлатот». Зараз завдання даної програми успішно інтегруються в освітній процес закладу і сприяють формуванню основ економічних знань у дітей дошкільного віку.

Презентація досвіду роботи:

Квітень 1996 року: дошкільний заклад «Чебурашка» представляв досвід роботи з напрямку «Діагностика і корекція психічних процесів у вихованні і розвитку дошкільників» на І обласному ярмарку «Сумщина педагогічна: ідеї та надбання», та прийняв участь у бенефісі шкіл, за що був нагороджений Почесною грамотою обласного управління освіти, та дипломом Сумського інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів.

Жовтень 1996 року: колектив дошкільного закладу приймав участь у роботі обласного семінару інспекторів та методистів дошкільного виховання відділів освіти та практичних психологів дошкільних закладів з проблеми: «Розвиток пізнавальної діяльності дітей дошкільного віку».

Березень 2002 року: на базі дошкільного закладу проходила практична частина Всеукраїнської міжвузівської науково-практичної конференції. Науковці відмітили високий методичний рівень проведення занять з дітьми.

Лютий 2005 року: в дошкільному закладі проходила практична частина міжвузівського науково-методичного семінару «Актуальні проблеми підготовки фахівців дошкільного виховання у світлі Болонського процесу».

Листопад 2005 року: відбувся обласний науково-методичний семінар педагогічних працівників вищих та дошкільних навчальних закладів, які були залучені до апробації Базової програми «Я у Світі».

2010 рік (ГНПУ): презентація досвіду роботи з теми: «Планування та організація освітнього процесу в дошкільному закладі у відповідності до вимог програми «Я у Світі» на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Дошкільна освіта в Україні: історичний досвід та євро інтеграційні процеси».

Грудень 2015 року (ГНПУ): презентація досвіду з напрямку «Моніторинг компетенцій випускників ДНЗ за освітніми лініями Базового компонента дошкільної освіти» на міжкафедральному науковому семінарі «Управління діяльністю ДНЗ як умова ефективності освіти дітей дошкільного віку».

Січень 2017 року (СОІППО): презентація інструктивно-методичного посібника «Моніторинг компетенцій дітей дошкільного віку за освітніми лініями Базового компонента» на обласному науково-теоретичному семінарі «Моделі визначення рівня розвиненості дитини дошкільного віку».

Листопад 2017 року: на базі дошкільного закладу відбулося засідання обласної методичної студії «Соціально-економічна освіта дошкільників – сучасний погляд» для спеціалістів управлінь (відділів) освіти, методистів дошкільної освіти Р(М)МК, педагогів дошкільних навчальних закладів міста Глухова, Кролевця, Конотопа, Охтирки, Сум. Були також запрошені педагоги з інших міст та районів північного регіону Сумської області.

Вересень 2019 року (ГНПУ): презентація досвіду роботи з напрямку «Шляхи та засоби формування соціально-фінансової компетентності дітей дошкільного віку» на науково-методичному семінарі «Формування життєвої компетентності дітей дошкільного віку в умовах сучасного закладу дошкільної освіти».

Наші досягнення та перемоги:

2008 рік: Згідно з рішенням регіональної експертної ради по ліцензуванню та атестації закладів освіти Сумської області від 20.05.2008 р. заклад атестовано за високим рівнем освітньої діяльності.

2009 рік: диплом ІІІ ступеня у номінації «Міський дошкільний навчальний заклад» обласного конкурсу «Імідж дошкільного навчального закладу»

2011 рік: диплом за зайняте ІІІ місце у номінації «Міський дошкільний навчальний заклад» обласного етапу оляду-конкурсу «На кращу організацію роботи дошкільних навчальних закладів влітку».

2011 рік: за вагомий внесок у справу навчання та виховання підростаючого покоління, впровадження в освітній процес інноваційних методів виховання дошкільнят, колектив дошкільного закладу занесений до Книги пошани Глухівської міської ради.

2013 рік: перемога в конкурсі методичних матеріалів, що проходив у межах обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина». Дошкільний заклад представляв досвід роботи педагогів за напрямком «Ознайомлення дітей з рідним краєм як складова освітньо-виховного процесу в дошкільному закладі».

2020 рік: диплом за зайняте ІІІ місце в обласному фестивалі-огляді фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» в номінації «Діти-батьки-педагоги» - партнерська взаємодія в освітньому процесі закладу дошкільної освіти.

Змінилось не одне покоління педагогів, проте незмінним залишається завдання, яке стоїть перед нами: зробити так, щоб кожна дитина, яка зараз відвідує дитячий садок, виросла не тільки здоровою і міцною людиною, але й обов’язково! – людиною творчою, гармонійно розвиненою, здатною до самовираження. Всі ми прагнемо, щоб кожен день, проведений дитиною у дитячому садку ніс їй радість пізнання. Тому девізом роботи педагогічного колективу є слова Софіїї Федорівни Русової: «Найважливіше завдання вихователя – розвивати розум дитини, силу мислення, пробудити бажання до самоосвіти. Не накачувати в дитячі голови знання як в порожні пляшки. Розум дитини – це те багаття, в яке ми лише підкладаємо дрова, а горіти воно повинно своїм особистим вогнищем».