"Капітошка"

"Весна крокує рідним краєм"

Хоча малята зараз  не відвідують дитячий заклад, ми продовжуємо спілкуватися дистанційно. Вже ознайомилися із ознаками весни, особливостями весняної погоди, життям рослин і тварин навесні, працею людей.

      Почали працювати взимку з дидактичним посібником «Чарівне віконечко». Розкриваємо таємниці зимових явищ природи, життя тварин взимку…

   Знайомилися з життям лісових звірів взимку в лісі, розглядали картину «Хто як зимує?», складали на цю тему колаж; впізнавали звірів за тінню та вчилися розпізнавати їх сліди.

   Готувалися до Новорічного свята… Діти люблять танцювати і пісні співати…

      Познайомилися з горобиною та її плодами, вчилися визначати їх форму та колір.

      Я ладнаю годівнички для горобчика, синички, 

для малого снігурця крихт  насиплю та пшонця. 

Прилітайте друзі милі, не лякайтесь заметілі.

       Знайомилися з природними явищами в природі, з ялинкою, вчилися   впізнавати її серед інших дерев. Робили ялинку з паперових долоньок,  прикрашали пластиліновими та паперовими кульками, малювали  прикраси до свята.

     Раз сніжинка, два сніжинка – вийде сніговий клубок.

        Три клубки й одна морквинка – вийде хто? Сніговичок!

      Сніг пухнастий, наче вата, аж по ньому жаль ступати, - талий, чистий сніг.  

Ми вийшли працювати – доріжки та обладнання від снігу очищати.

  Ознайомилися з традицією святкування свята Святого Миколая. Підвели до розуміння того, що добро породжує добро, а добрі справи можуть робити і діти. Раділи іграшкам-подарункам від Святого Миколая.

  Знайомили дітей з побутом та звичаями українського народу; з особливостями українського національного одягу; з українськими народними іграшками.

 Підвели дітей до розуміння того, що ялинка для одних тварин є домом, для інших – їдальнею, для декого – і тим, і іншим.

      Залюбки діти граються з рамками і вкладишами Марії Монтессорі. Знаходили пару різним іграшкам, впізнавали іграшку за тінню, складали  з двох-трьох частин іграшку за зразком.

  Вчилися конструювати з будівельного матеріалу парканчик для свійських тварин.

  Фрукти, овочі збирали і в баночку складали…

       Капустку схрумав, моркву згриз і пострибав швиденько в ліс…

  Знайомили дітей з осінніми змінами в природі, звернули увагу на стан дерев, колір листя… Ознайомилися з життям тварин в лісі восени. Вчилися малювати осінні дерева в нетрадиційній техніці малювання – пальчиком.

 Яка чудова осіння пора, дуже любить осінь наша дітвора.

        На прогулянках спостерігаємо за живою природою, з’ясовуємо її  зміни,  милуємося красою осіннього пейзажу.

 Діти удосконалюють дрібну моторику пальців завдяки різноманітним іграм і вправам. Сонечку дарували промінчики з прищіпок, накручували колеса автомобілям з кришечок, збирали різноманітні пірамідки.

          Намистинки збирали, на мотузочку низали. 

          Перебирали насіння, щоб підгодовувати птахів взимку.

   Адаптація – це пристосування організму до нової ситуації, а для дитини дитячий садок є новим, ще невідомим простором, із новим оточенням і стосунками. Це активне засвоєння прийнятих у суспільстві норм і оволодіння відповідними формами спілкування й діяльності. Наші дітки з успіхом пройшли цей період адаптації.